PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Navigasyon Haritaları

GokhanRS
22-04-2012, 00:52
şimdi mesela bende piranha var 3 sene önceden kalma. 2008 sonlarında almıştım.

o zamandan bu zamana özellikle istanbul çok değişti. cihazın kendi şirketinden dosya istersem 40 45 lira filan yazıyor.

ancak duyumlarıma göre bu haritaları nette bulanlar yükleyen arkadaşlar varmış.

bu tarz şeylerle ilgilenen arkadaşlarımız varsa bu konuda paylaşımlarda bulunursak sevinirim. böyle birşey varsa siteye sıkıntı olmayacak şekilde paylaşalım.

eğer ücretsiz harita varsa direk paylaşırsanız sevinirim. illegal filansada artık bende var filan şeklinde yazar özelmesajla hallederik?

neyse yani asıl sorum cihazların şirketlerine muhtaç olmadan kendimiz halledebilirmiyiz sd karttan filan. yoksa zaten ücretini ödeyip satın alıcam artık yapcak bişi yoksa ama ödeme onayı bilmemnesi para versekte uraştırıyorlar zaten.

G60
22-04-2012, 00:57
Navigasyon Forumu | Navigation Forum | Navigasyon Cihazlari | Navigasyon Forumlari | Navigasyon Destek -Navigasyon Cihazları , Navigasyon forumu , Navigation forum (http://www.navikolik.com)

Böyle bir site olabileceğini tahmin bile etmiyordum görene kadar. :D

GokhanRS
22-04-2012, 01:09
valla iyimiş baya baya harita dolu. :D hazıra konduk gene.

mcanx
22-04-2012, 07:47
Ama çok dikkat edin ben Tomtom cihaza yüklemeye çalışırken kendini kilitlemişti cihaz

Kadyr
22-04-2012, 08:42
Abi forumnavigasyon vardi ordan Cihazina gore sadece guncel harita dosyasini indirip klasore ativerirsin halledersin.yada komple cihazindakini guncellersin istersen ama uzun is olabilir ben bi hafta ugrasmistim cozmek icin:D en iyisi sadece map i almak :)
Mcanx senin kitlenme olayi desteklemeyen program olabilir.silip baska yuklersen duzelir yani.mesela ben orjinali guncelledim calismadi gittim igo primo yukledim calisti ama hala orjinal dandik olani calistiramamistim:D tabi primo daha iyi oldugu icin umrumda olmadi

106GTİ
22-04-2012, 10:12
harita atarken dikkatli olmak gerekiyormuş cihaz hata verebiliyormuş ben dün mediamarktan bir görevliyle konuştum bana dedi ki cihazı yakarsın dedi kendin atma dedi :) ama ben yine de kendim atmayı düşünüyorum hem öğrenmiş olurum :) sizin de inşallah işiniz rast gider :)

Quantum
22-04-2012, 14:08
harita atarken dikkatli olmak gerekiyormuş cihaz hata verebiliyormuş ben dün mediamarktan bir görevliyle konuştum bana dedi ki cihazı yakarsın dedi kendin atma dedi :) ama ben yine de kendim atmayı düşünüyorum hem öğrenmiş olurum :) sizin de inşallah işiniz rast gider :)

yakarsın mı dedi? :D
yansa da güzelce mangal yapsam üzerinde :D
yok öyle birşey yemiş seni:)

yardımcı olurum kime ne lazımsa..

bu işin 3 ayağı var.
1-software olan kısmı (igo8-igoprimo-igoamigo-route66 vs)
2-harita
3-isteğe özel yüklenenler (radar noktaları, yükseklik haritası, POI ler, ses dosyaları, araç görselleri, temalar vsvsvs)

3 aşamanın da kendine özel trick leri var ama çok kolay hepsi de.. herkes yapabilir öyle atla deve değil :) elinizin altında internet varken para falan vermesin kimse şu güncelleme işlerine.. uyuz oluyorum :) yardım ederim ben kendiniz yapın öğrenin hep kendiniz güncelleyin, yeni haritalarla gezin :)

darkmoon
22-04-2012, 16:39
bende böyle bir konu bekliyordum navitech double aldım yeni bunda en son haritamı vardır birde gps uyarısı veriyor zırt pırt şehir içinde 50km yi hız sınırını aşdınız diye :D :D

sormak istediklerim şimdi uzun yolda radar noktalarınıda böyle sesli söylermi yada yakın poi noktalarını falan söylemez sanırım tek söylediği hız sınırını geçdiniz :D :D

cihan
22-04-2012, 16:46
cihaz yanması falan öyle şeyler olmaz arkadaşlar, belli ki bilgisizin teki atmış tutmuş. cihaza uygun dosyayı attın mı canavar olur. hatta biraz kurcalarsanız cihazı tamamen kişiselleştirebilirsiniz. şuan kendi cihazımda herşey kendi istediğim gibi. aradığım her adresi, poiyi minimum dokunmayla buluyorum. simgeler vs herşeyi kafanıza göre değiştirebilirsiniz.

@darkmoon: yolda sabit radarları kullanıcılar sürekli güncelliyor ve text olarak veriyor. bunları cihazınıza işlerseniz sabit radarları görebilir ve gelmeden (700 500 metre kala vs) uyarı alabilirsiniz. fakat gezici radarlar için farklı bir cihaz almanız lazım ki yasal olduğunu hiç sanmıyorum. görünmesini istediğiniz poileri, hız haricinde uyarıları ( okul, yüksek kaza bölgesi gibi) ekranda görebilirsiniz, sesli uyarı vermez.

darkmoon
22-04-2012, 16:48
cihaz yanması falan öyle şeyler olmaz arkadaşlar, belli ki bilgisizin teki atmış tutmuş. cihaza uygun dosyayı attın mı canavar olur. hatta biraz kurcalarsanız cihazı tamamen kişiselleştirebilirsiniz. şuan kendi cihazımda herşey kendi istediğim gibi. aradığım her adresi, poiyi minimum dokunmayla buluyorum. simgeler vs herşeyi kafanıza göre değiştirebilirsiniz.

@darkmoon: yolda sabit radarları kullanıcılar sürekli güncelliyor ve text olarak veriyor. bunları cihazınıza işlerseniz sabit radarları görebilir ve gelmeden (700 500 metre kala vs) uyarı alabilirsiniz. fakat gezici radarlar için farklı bir cihaz almanız lazım ki yasal olduğunu hiç sanmıyorum. görünmesini istediğiniz poileri, hız haricinde uyarıları ( okul, yüksek kaza bölgesi gibi) ekranda görebilirsiniz, sesli uyarı vermez.

peki ben bunu nerde yapabilirim bir site varmı yapan varmı

Quantum
22-04-2012, 16:51
tak çalıştır şeklinde link isteyen olursa kendi kullandığım yazılım+harita+poi paketini upload yaptım, pm den yazabilir.

SerkanYazgan.
23-04-2012, 00:44
tak çalıştır şeklinde link isteyen olursa kendi kullandığım yazılım+harita+poi paketini upload yaptım, pm den yazabilir.

Pocket pc var elimde mio p350. Ve benim buna avrupa maplarını atmam gerekiyor.Yalnız anlamadığım bi nokta var navigasyonu aktif etmek için ne yapmam gerekiyor? Sd karta atıyorum ve pockettan açında yükleme hatası alıyorum.