PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A.k.k iptali..

Yiğit G.
24-04-2012, 11:33
Adil kullanım kotası denilen şeyin iptal'i... (iptali derken hızınızın kotayı doldurmamış gibi eskisine dönmesi) Yapanların %50 si işe yaradıgını söylüyor ki açık sölim bende de yaradı.. Kimi benim modemim izin vermiyor diyor... Benim modemim pirelli bende vardı öyle bir seçenek.. Yazıyı paylasıyorum..

"""

Ve işte çözüm yolu:

Yaptıgım ayarlarla en sonunda bu işin cözümünü buldum.. yaptigım 5 gunluk arastırma sonucu hattaki hızın aynı kaldıgı sadece modeme yapılan dısardan bir mudehale ile hızı kestiklerini anladım.peki neye gore kesiyolar

1-mac adresi olabilirdedim mac adresi degiştim
2-pc adına göre olabilir dedim pc adını değiştim
3 sıra geldi modeme arayüz ayarlarından internet kısmına girin ve köprü arayüz yönlendirmesini iptal edin ayrıca modeme dns ekleyin sonrada kaydedip modemi yeniden baslatın

tüm adil kullanım magdurlara sevgilerimle…

""""

"" Test eden üyelerden birisinin mesajı:

quote:

Orijinalden alıntı: Kemâl

quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

airties modemlerde "Adsl modu" olan secenek. orada hepsi seçili olmayacak. sadece Adsl2+ seçili olması gerek.
Dedigim gibi sabit kalmiyor airtieslerde düşüyor hatta az önce biraz karıştırdım 800 üzerini gördüm torrentte yaklaşık 30 saniyede olsa da """

http://i.imgur.com/wfLsU.jpg

http://e1204.hizliresim.com/w/p/4qujw.png

"""
quote:

1 - http://puu.sh/qGKP
2 - http://puu.sh/qGKY
3 - Pc dns ayarlarınıda 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yaptım
modem ve pc ye reset attım oldu ..

""

Gibi örnekler olabilir. Ben ne yaptım modem ayarlardımdan sadece adsl2+ yı seçtim diğer tıkları kaldırdım

http://i39.tinypic.com/2agqhiv.jpg

modeme reset attım ve sonuç..

http://img214.imageshack.us/img214/9387/cats1111a.jpg

Olayın ana konusu bu , butun mesajları okuyun yapabilirseniz ne mutlu size :)
AKK İptal Etmek (Çözüm) (İŞE YARIYOR) (http://forum.donanimhaber.com/m_59998993/mpage_1/key_/tm.htm)

GokhanRS
24-04-2012, 11:35
yiğit bi dönerin benden :D allah razı olsun

mechanic
24-04-2012, 11:38
acaba?? superonline da pirelli var değil mi?
modeme girmek için adrese ne yazıyorduk?

Yiğit G.
24-04-2012, 11:40
yiğit bi dönerin benden :D allah razı olsun

Abi bi deneyin bakalım bende çotanak diye düzeldi orda düzeldiğini söliyende çok kişi var ama olmadı diyende var sanırım modeme göre çok değişiyor.İnş olur ya

mehmetRS
24-04-2012, 11:41
zyxel markada da işe yarıyormu acaba

YsfTzcn
24-04-2012, 11:42
Paylaşım için teşekkürler, akşam deneyeceğim. Ayrıca Apocalypse The Second World War izliyorsun, ben bu belgeseli izledikten sonra 2. dünya savaşı ile ilgili bütün düşüncelerim değişti. :)

Nightfish
24-04-2012, 11:42
Benim fiber de Superonline. Modem de Pirelli. Eve gider gitmez deniyor, internete abanıyorum :D

SiMaO
24-04-2012, 11:44
Bende ilk resimdeki philips modemden var adsl+2 ye aldım net gitti tekrar otomatiğe aldım
Dnsler otomatk modemde, pcdeki dnsleri o verdiğiniz dnsler ile mi değiştirmem lazım ?

GokhanRS
24-04-2012, 12:14
allah cezanı verecek ttnet. bu fiyatlara insanları kazıklıyorsun hepsi çıkacak senden. elalem ülkesinde sokakta internet bedava ve hız ortalama 30mbps çık sokağa gece yarılarına kadar nete gir.

evde kullancam desen 100mbps 10 dolar.

biz 60 tl para ödüyoz üstüne telefon mecburi ayda 25 de ona dayıyor etti 85. yılda 1020 TL allahtan korkun utanın tüüü suratınıza (blgmlı)
aldığımız hizmet 8e kadar diyor hiç 6yı geçmiyor üstüne 50gb dolunca 1e düşüyor.

bu arada uğraşmayın ilk anda işe yarayana yarıyor sonra gene kısılıyor. geçmiş olsun 3 dakika faydalana bildim kısıldı hız.

SiMaO
24-04-2012, 12:18
aynen bende filmin ilk 10 dkkası doldu sonra gene aynı memleket...

Deagles48
24-04-2012, 12:18
Biraz sonra deneyeceğim çok saçma sinir berbat bir olay bu daha önce hiç akk'ye takılmamıştım geçen ve bu ay hariç en son 12ay taahhüt yaptırmıştım ondan sonra uygulanmaya başladı belki sebebi bu değildir bilmiyorum

Low-Rider
24-04-2012, 12:47
akşam incelicem bu konuyu

2senedir ilk defa dün hızım düşürüldü ızdırap çektim resmen

meLaNchoLic
24-04-2012, 12:58
adsl içinmi bu olay ? ben fiber kullanıyorumda adsl biraz alakasızmı oluyo acaba :D

edit geneli adsl verilen linkteki.. fiberde tılgın modemde dns yerini bulamamıslar yok dıyorlar.. pirellide denemek lazım.. 100gb ım dolarda 1mbite dusersem denerım :D ayrıca kısa surelı yukselıslermıs

senna
24-04-2012, 12:59
benim bir haftadan beri düşük ciddi ızdırap çekiyorum ilk defa düşürdüler işin komik kısmı her ay 100gba yakın download yapardım bu ay yapmadım:)

AEAlmas
24-04-2012, 13:02
Kablo net huzurdur arkadaşlar :D

mechanic
24-04-2012, 13:20
Kablo net huzurdur arkadaşlar :D

sen paranı "o"nlara vermek istiyorsun anlaşılan..
hızınız nedir fiyat toplam nedir?, + kablo tv olması gibi

ondertopcu
24-04-2012, 13:20
Artık düşüyor arkadaşlar TTnette düşmüyordu oda düşüyor. Yukardaki olayı deneyen arkadaşalr sonucu yazabilirmi olabileceğini sanmıyorum modem ayarı yada dsn le çözülcek bir olay değil bu

meLaNchoLic
24-04-2012, 13:43
SO fiberde de işe yarayacagını sanmıyorum modemin baglı oldugu switch apartmanın altında belli sonucta direk ordan kesiyolardır yani hızı bence.. gerçi ben 20mbit 100gb akk li olanı kullanıp ücret ödemiyorum 100gb ı da geçmedim hiç :)

Bad-Fast
24-04-2012, 13:50
benden bundan çekiyordum bunu gördüğüm iyi oldu tşkler .
az önce "3 - Pc dns ayarlarınıda 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yaptım " bunu denedim gene 130 la falan indiriyordu kapatıp açtım modemi sonra tekrar 4 2 2 4 4 2 2 3 yaptım kapatım açtım , 400 lere falan çıktı geri 130 a düştü modem olayını yapıcam birazdan :)

Bad-Fast
24-04-2012, 14:46
http://e1204.hizliresim.com/w/s/4ut56.jpg

modemlerimiz aynı sadece adsl2+ yı seçiyorum ama değişen bişey yok , dns de girdim

Deagles48
24-04-2012, 15:18
http://e1204.hizliresim.com/w/s/4ut56.jpg

modemlerimiz aynı sadece adsl2+ yı seçiyorum ama değişen bişey yok , dns de girdim

Aynı modeme sahibiz şimdi yaptım fakat hiç bir şey fark etmedi adamlar nasıl yapmış ise speed test'de 1megabite sabitliyor ne üstüne nede altına iniyor

Bad-Fast
24-04-2012, 16:05
aynen 1.3 de takılıp kalıyor bir kaç defa denedim falan ama yemedi , son 2 aydır yapıyor böle eskiden hiç sıkıntı olmazdı

Nightfish
24-04-2012, 16:07
Bu arada, TTNet ya da Superonline'ın suçu değil bu sanılanın aksine. Devletin neye vergi koyacağını şaşırmasından kaynaklanıyor.
AKK tamamen devletten kaynaklı, kotasız kullanmak için ödenilen para firmaya değil vergi olarak devlete gidiyor.

GokhanRS
24-04-2012, 16:11
ne yani şimdi devlet 50gb den fazla nete sokarsan müşterini extra şu kadar vergi verecen mi diyo?

niye o zaman kotası 100gb olan adamında faturasındaki vergi oranı % olarak aynı?

Nightfish
24-04-2012, 16:13
Kota normalinde 50 de değil 25miş Superonline da. Eğer belli bi tarihten önce üye olduysanız kota 50 ekstra ücret ödemeden.
Vergi oranı konusunda fikrim yok maalesef, ciddi anlamda araştırma fırsatım olmadı.

Bad-Fast
24-04-2012, 16:22
devletle alakası saçma oldu bence :) , 25 gb dan sonra zaten 1 mbit diye bi anlaşmaya imza atıyorsun şirketin kendi prosedürü 8mbitde bu böle ama 16 mbit olunca daha fazla kota vs. uyguluyorlar , pazarlama stratejisi yani ..
benim 2 aydır böle bi sorunum var oda şöle geçen ay 200 gb indirmişim 8 gün kala 1mbit e düştü ay bitti normale döndü , bu ayda 100 gb a yakınken 1 e düştü , her halükarda genede geçiriyoruz o zaman ;)

Nightfish
24-04-2012, 16:24
Ben 2009 başında üye oldum, imzaladığım sözleşmede de öyle bişi geçmiyor. Hatta sözleşmede olmadığı için internet sözleşmesine eklediler sonradan.
Devletle alakasını kuran ben değilim, Superonlinecılarla sağlam bi takıştıktan sonra bizden değil, vergiden kaynaklı dediler ben de ona dayanarak yazdım.

Yiğit Ş.
24-04-2012, 16:25
arkadaş sokarım adil kullanımınıza ! sınırsız diye imza alıyosun. snra git çok kullandın sen diye düşür bağlantıyı. sikerler
mail geldi geçen gün banada %80 kotanızı doldurdunuz diye. ya sabır !

Bad-Fast
24-04-2012, 16:33
Ben 2009 başında üye oldum, imzaladığım sözleşmede de öyle bişi geçmiyor. Hatta sözleşmede olmadığı için internet sözleşmesine eklediler sonradan.
Devletle alakasını kuran ben değilim, Superonlinecılarla sağlam bi takıştıktan sonra bizden değil, vergiden kaynaklı dediler ben de ona dayanarak yazdım.

anladım evet , sıkışmaya geldi mi pisliği atcaklar bi yere :)

GokhanRS
24-04-2012, 16:38
bende anlamıyorum 2 sene önce üye oldum arkadaş ben. telefon açtılar kabul etmiyorum eski sözleşmemden devam ederim dedim dinlemediler. yani telefonda onay almaya çalıştılar katakulliye getirip ama yinede onay vermedim duymadım dedim anlamadım ne anlayamıyorum v.s saçmaladım kabul etmeden kapattım.

genede geçirdiler

normalde modeme hiç res atmazsan düşmüyo bağlantı hızı ama adi herifler nedense hep kota dolma zamanı tadilat var diyip yarım saat neti kesiyolar sonra mecburen resleniyo bağlantı.

HUSNU
24-04-2012, 16:42
Beni arayıp duruyorlar yeni sözleşmeyi onaylatmak için açmıyorum :) Daha doğrusu hat başkasının üzerine illa ondan onay almamız lazım diyorlar bende sallıyorum.

Nightfish
24-04-2012, 16:43
Benim de 2 seneden fazla, eski sözleşmeye göre devam edin dedim hiç takmadılar.

Bad-Fast
24-04-2012, 16:53
dahada uzatmam 5-6 ay nete ihtiyacım olmıycak zaten rahat kapatmak için kampanya falan dahi girmiyorum .

chatlaxs
24-04-2012, 20:22
benim daha 1 kere düştü işallah düşmez bunlarla uğraşmayız :(

MOzen
24-04-2012, 20:34
Mesajların tamamını okumadım ama bir kaç okuduğum mesajda gördüğüm kadarı ile hızınız bu yaptıklarınızdan sonra yükseliyor sonra tekrar düşüyor.

Bunun sebebi TTNet'in modeminize girip tekrar ayarları değiştirmesi. Bunu önlemek için modeminizin portlarını kapatabilirsiniz diye düşünüyorum. Portlarınız kapalı olursa TTNet bağlanamaz ve ayarlarınızı değiştiremez. Ama o zamanda internetinizi komple kesip, aradığınızda da modemi fabrika ayarlarına döndürmenizi söyleyebilirler. Yinede denemeye değer sanırım.

TUĞRA
24-04-2012, 21:44
Vodafone mobil modem e ayar çekilebiliyormu? bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..

Nightfish
24-04-2012, 22:33
Denedim, hiç bi halta yaramadı haberiniz ola :)

ondertopcu
25-04-2012, 08:34
Mesajların tamamını okumadım ama bir kaç okuduğum mesajda gördüğüm kadarı ile hızınız bu yaptıklarınızdan sonra yükseliyor sonra tekrar düşüyor.

Bunun sebebi TTNet'in modeminize girip tekrar ayarları değiştirmesi. Bunu önlemek için modeminizin portlarını kapatabilirsiniz diye düşünüyorum. Portlarınız kapalı olursa TTNet bağlanamaz ve ayarlarınızı değiştiremez. Ama o zamanda internetinizi komple kesip, aradığınızda da modemi fabrika ayarlarına döndürmenizi söyleyebilirler. Yinede denemeye değer sanırım.

Öyle birşey yok kim demiş ttnet modeme giriyor diye. Hız belli bir sistem tarafından otomatik olarak düşürülüyor. Modem ayarı veya dns ile ip ile olacak birşey değil bu

MOzen
25-04-2012, 08:54
Öyle birşey yok kim demiş ttnet modeme giriyor diye. Hız belli bir sistem tarafından otomatik olarak düşürülüyor. Modem ayarı veya dns ile ip ile olacak birşey değil bu

Haklı yanınız var, sistem otomatik.

Belli saat aralıklarında sistem kotanızı kontrol ediyor. En basit örnek olarak gece 12 diyelim ve 24 saatte bir kotanızın kontrol edildiğini varsayalım. Misal veriyorum, dün gece 12 de kotanız kontrol edildi. Gece 00:01 den sonra siz download yapmaya başladınız. Bir sonraki kontrol saati olan gece 12 ye kadar 200gb download'ı A.K.K.'na takılmadan yaptınız. Tekrar gece 00:01 de kontrol edildiğinizde 50gb üzerinden A.K.K.'na tabî tutulursunuz. Ama kontrol zamanı olan gece 12 ye gelmeden portlarınızı kapatırsanız A.K.K.'na girmediğinizi görebilirsiniz. Tecrübe ile sabittir.

Ancak burada şöyle bir problem ortaya çıkıyor, ttnet direkt olarak internetinizi kesiyor ve internetim gitti diye aradığınızda "modemi fabrika ayarlarına döndürmek için arkadaki küçük reset tuşuna 10sn basılı tutunuz" diyorlar. Modeminize erişilebildiği zaman tekrar A.K.K.'na tabî tutuyorlar.

VWci
25-04-2012, 09:29
fiber hatlarda kontrol tamamen ttnette. Mesela her sabah saat 7:20'de benim modem kendi kendine resetleniyor. Akk'ya 6 senedir ilk defa gecen ay yakalandim oda fibere gecmem sonrasinda oldu. Ayrica bu aralar sik sik baglantim gun asiri gidiyor, ttnet zicti bu aralar anlayacaginiz.

Yiğit G.
25-04-2012, 10:11

Hız kesme modemden yapılıyor ilk mesajımda en alttaki linkten bakarsanız görürsünüz zira ana bölgeden tek tek hız kesmelerinin imkanı yok.Sistem o şekilde işlemiyor.Ttnetin modemlere eriştiği port bu.. Ama bunu kapasınız bile bir müddet sonra farklı bir portla modeme erişiyorlar.Bunu engelleyebildiğimiz an kota olayı kalkmış olur.

http://i.imgur.com/dK5G9.jpg

quote:

Orijinalden alıntı: Alkolog

quote:

Orijinalden alıntı: xceza94

@Alkolog bende de pikatel combomax var. o ps komutuna baktım tr69c 442 numaralı portta açık. bunu hangi komutla kapatıcaz?

@xceza94 tr69c işleminin PID numarasına bak aşağıdaki komutu yaz

kill -9 PID

PID yazdığım yere numarayı yaz enter'la , telneti kapatıp tekrar aç ve ps komutu verdiğinde kapanmış olacaktır

@Alkolog dediğini yapıp modemi resetledim ve şuan hızım en kötü 300 oldu, en yüksek de 800.
şuan baktım 650'yle zorrent'den dosya indiriyorum. Allah razı olsun hocam.
bu arada telnet'ten baktığımda farklı bi port numarasıyla tekrar geri gelmiş o tr69c
edit: o dasya indi, başka bi dosyaya geçtiğinde hız yine 150 oldu

UmitKC
25-04-2012, 10:33
allah cezanı verecek ttnet. bu fiyatlara insanları kazıklıyorsun hepsi çıkacak senden. elalem ülkesinde sokakta internet bedava ve hız ortalama 30mbps çık sokağa gece yarılarına kadar nete gir.

evde kullancam desen 100mbps 10 dolar.

biz 60 tl para ödüyoz üstüne telefon mecburi ayda 25 de ona dayıyor etti 85. yılda 1020 TL allahtan korkun utanın tüüü suratınıza (blgmlı)
aldığımız hizmet 8e kadar diyor hiç 6yı geçmiyor üstüne 50gb dolunca 1e düşüyor.

bu arada uğraşmayın ilk anda işe yarayana yarıyor sonra gene kısılıyor. geçmiş olsun 3 dakika faydalana bildim kısıldı hız.

eee burası TURKIYE (:

ondertopcu
25-04-2012, 10:50
Haklı yanınız var, sistem otomatik.

Belli saat aralıklarında sistem kotanızı kontrol ediyor. En basit örnek olarak gece 12 diyelim ve 24 saatte bir kotanızın kontrol edildiğini varsayalım. Misal veriyorum, dün gece 12 de kotanız kontrol edildi. Gece 00:01 den sonra siz download yapmaya başladınız. Bir sonraki kontrol saati olan gece 12 ye kadar 200gb download'ı A.K.K.'na takılmadan yaptınız. Tekrar gece 00:01 de kontrol edildiğinizde 50gb üzerinden A.K.K.'na tabî tutulursunuz. Ama kontrol zamanı olan gece 12 ye gelmeden portlarınızı kapatırsanız A.K.K.'na girmediğinizi görebilirsiniz. Tecrübe ile sabittir.

Ancak burada şöyle bir problem ortaya çıkıyor, ttnet direkt olarak internetinizi kesiyor ve internetim gitti diye aradığınızda "modemi fabrika ayarlarına döndürmek için arkadaki küçük reset tuşuna 10sn basılı tutunuz" diyorlar. Modeminize erişilebildiği zaman tekrar A.K.K.'na tabî tutuyorlar.

Bu şeklide hiç karşılaşmadım ben hız yavaş diye arıza geliyor. Bizde sistemden bakıyoruz akk ye aşmış gözküyor mesela. İnterneti kesme duymadım hiç reset attırdığı zaman tekrar kurulum yaptırması lazım karşı tarafatakide kurulumdan anlamıyorsa iş uzar gider :D

ondertopcu
25-04-2012, 10:52
Hız kesme modemden yapılıyor ilk mesajımda en alttaki linkten bakarsanız görürsünüz zira ana bölgeden tek tek hız kesmelerinin imkanı yok.Sistem o şekilde işlemiyor.Ttnetin modemlere eriştiği port bu.. Ama bunu kapasınız bile bir müddet sonra farklı bir portla modeme erişiyorlar.Bunu engelleyebildiğimiz an kota olayı kalkmış olur.

http://i.imgur.com/dK5G9.jpg
Bilgi amaçlı soruyorum, hız modem ayarlarından kesilse modemi resetlediğin zaman hızın yükselmesi gerekli değilmi (sistem kapatana kadar)

MOzen
25-04-2012, 10:54
Bu şeklide hiç karşılaşmadım ben hız yavaş diye arıza geliyor. Bizde sistemden bakıyoruz akk ye aşmış gözküyor mesela. İnterneti kesme duymadım hiç reset attırdığı zaman tekrar kurulum yaptırması lazım karşı tarafatakide kurulumdan anlamıyorsa iş uzar gider :D

Call Center çalışanısınız sanırım TürkTelekom'da. Sizin dediğiniz şekilde internetin yavaşlatılabilmesi için bant genişliğinin manuel ayarlanması gerekir. O da bayağı çetrefilli iş. Benim 2 aydır hızım yavaştı, sizin meslektaşlarınıza defalarca söyledim belki size bile denk gelmişimdir, bağlantıma bakıyor arkadaşlarınız. Kimse bant genişliğine bakmadı, en son müdürlüğünüzü arayıp bant genişliğimi ayarlattım, düzeldi hızım.

ondertopcu
25-04-2012, 10:57
Call Center çalışanısınız sanırım TürkTelekom'da. Sizin dediğiniz şekilde internetin yavaşlatılabilmesi için bant genişliğinin manuel ayarlanması gerekir. O da bayağı çetrefilli iş. Benim 2 aydır hızım yavaştı, sizin meslektaşlarınıza defalarca söyledim belki size bile denk gelmişimdir, bağlantıma bakıyor arkadaşlarınız. Kimse bant genişliğine bakmadı, en son müdürlüğünüzü arayıp bant genişliğimi ayarlattım, düzeldi hızım.

Yok ben callcenter da değilim santraldeyim direk D:

Yiğit G.
25-04-2012, 11:12
Bilgi amaçlı soruyorum, hız modem ayarlarından kesilse modemi resetlediğin zaman hızın yükselmesi gerekli değilmi (sistem kapatana kadar)

Direk yazılımdan müdaha ediliyor.Linux yazılımlı sanırım modemler.İstediğiniz kadar reset atın ttnetin modeme erişimi oldugu sürece müdahale edebiliyorlar.Zaten hani arkadaşlar yazıyorlarya burdada yaptım düzeldi hızlı indirdim ama 10 dakka sonra 3 dakka sonra vs eski haline dondu diye , işte o sebepten.Hatta diğer forumda arkadaş yazmış , portları izlerken goruyorsun ilk sayfa acılırken hızın yüksek ne zaman "GET" komutu ile veri almaya baslıyor modem o anda kısılıyor hızın.Yazılımdan , linux dan , komut işlemlerinden iyi anlıyan biri bu işi çözer.Zira diğer forumdaki "Alqolik" nickli arkadaş baya bi ugrasıyor bikaç gündür bakalım.

Burak Mehmet
25-04-2012, 11:28
Adil kullanım kotasını aşamıyorum ben bendemi sorun var :D

Yiğit G.
25-04-2012, 11:34
Adil kullanım kotasını aşamıyorum ben bendemi sorun var :D

Hd film indirmiyorsun belli :D 3-4 tane 1080p indirince zaten doluyor 50 gb kota..

GokhanRS
25-04-2012, 11:38
şimdi şöyle söyliyim ben bazen bazı sitelere kablosuz sistem kurdum bitane firewall taktım modemin çıkışına ve bağlantı hızını maksimum 512kbps yapıp tüm siteye her giren bilgisayara 512yi geçemez diye tanımlayabiliyorum.

minnacık bi kutu ile ben bunu 251 tane pc ye yapabiliyorum. ben bunu 400 dolarlık bi kutu ile amatör olarak yapabiliyorsam ttnet zaten merkezden her türlü yapıyordur. boşa uğraşıyoz gibi geliyor. reset attıktan sonra ilk an bi bağlantı kendine geliyo gibi ama sonra gene kısılıyo belkide psikolojik :D

ondertopcu
25-04-2012, 11:38
Direk yazılımdan müdaha ediliyor.Linux yazılımlı sanırım modemler.İstediğiniz kadar reset atın ttnetin modeme erişimi oldugu sürece müdahale edebiliyorlar.Zaten hani arkadaşlar yazıyorlarya burdada yaptım düzeldi hızlı indirdim ama 10 dakka sonra 3 dakka sonra vs eski haline dondu diye , işte o sebepten.Hatta diğer forumda arkadaş yazmış , portları izlerken goruyorsun ilk sayfa acılırken hızın yüksek ne zaman "GET" komutu ile veri almaya baslıyor modem o anda kısılıyor hızın.Yazılımdan , linux dan , komut işlemlerinden iyi anlıyan biri bu işi çözer.Zira diğer forumdaki "Alqolik" nickli arkadaş baya bi ugrasıyor bikaç gündür bakalım.

teşekkürler bilgi için:icon_tup:

CooLeqenD
25-04-2012, 11:59
http://i39.tinypic.com/2agqhiv.jpg

Ben bunu anlıyamadım, orada benim ADSL_plus olarak bir kaç tane seçeneğim var ? Hangisi seçili olucak ?

GokhanRS
25-04-2012, 12:09
uğraşma cool halta yaramıyo

CooLeqenD
25-04-2012, 12:10
Eneee :) Okadar mac adresi falan değiştirdik :) Tamamdır gökhan abicim teşekkürler :)

Deagles48
25-04-2012, 12:16
aynen 1.3 de takılıp kalıyor bir kaç defa denedim falan ama yemedi , son 2 aydır yapıyor böle eskiden hiç sıkıntı olmazdı

Aynen bendede 2 aydır yapıyor eskiden hiç sorun olmazdı en son şu 12 ay indirimli adsl kampayası için taahhüt yaptılar gün bu gündür akk işlemeye başladı belki sorumlusu bu değildir tam bilmiyorum emin değilim fakat modem arayüzünden gelen hıza baktığımda hala 9xxx olarak görüyorum ama 1 megabitten yukarı çıkamıyorum sistemleri nasıl işliyor acaba

Yiğit G.
25-04-2012, 18:51
uğraşma cool halta yaramıyo

Bende işe yarıyor düşüyor cıkıyor en kötü 200-250 kb görüyorum en iyi 1 mb - 900 kb arası.. Buda kotam sınırı 3 kere geçmişim çoktan :)))

http://img205.imageshack.us/img205/6476/catsge.jpg

Buda dünkü dl hızım.. Şimdi çekip koyucaktım inanmayan olursa diye yan yana ttnet kota sayfası ile ama su an çok yogun net trafigi oldugu için 250kb ı geçiremedim.. aksam çeker koyarım.

http://img214.imageshack.us/img214/9387/cats1111a.jpg

onursumer
25-04-2012, 19:48
ben yıllardır bu kotalı versiyonu kullanıyorum daha 1 kere düştüğüne şahit olmadım

tavsiyem kesinlikle modemi kapat aç yapmayın bende elektrik kesintisinde dahil kapanmıyor ups bağlı :D

ondertopcu
25-04-2012, 20:36
ben yıllardır bu kotalı versiyonu kullanıyorum daha 1 kere düştüğüne şahit olmadım

tavsiyem kesinlikle modemi kapat aç yapmayın bende elektrik kesintisinde dahil kapanmıyor ups bağlı :D

onur artık oluyor ya eskiden düşürmüyolardı

onursumer
25-04-2012, 20:47
onur artık oluyor ya eskiden düşürmüyolardı

ozaman sistemde değişiklik yapmışlar diyicemde genede sanırım tam olarak bi kontrol yok

ben son zamanlarda download olayını bıraktım genelde 50gb ı dolduramıyorum ama onceden düşmüyordu :D

Yiğit G.
25-04-2012, 21:33

evet arkadasımın basına geldi daha yeni lan dedi dns vardı kaldırdım modemi kapadım açtım sonra yeniden dns girdim aaa bi baktım hızım düştü dedi :D Bence hiç kapama sen modemini :D

ensoztrk
25-04-2012, 23:34
Bi anda düşürmeye başladılar demek hızı. 10 günde bizde doldurmuşuz kotayı bitmez bu ızdırap.

Low-Rider
26-04-2012, 07:39
Modem aç kapayla alakası ne kadar var bilmiyorum ama bu olay 3ün önce akşam oldu ilk defa başıma geldi ve noırmal hızımda seyrederken bağlantı kopmadan hız bir anda düştü

Yiğit G.
26-04-2012, 15:07
Beyler yeni bir noktaya değineyim eğer modeminizin ayarlarından "uzaktan yönetim" diye bir ibare varsa onu devre dışı bırakın...

Orijinalden alıntı: Razura

AKK yüzünden hızım 1mbite düştü.1-2 saat öncesinde Airties modem arayüzüne girip Uzaktan yönetimi devre dışı bıraktım ve modeme reset attım.O zamandan beri hızım aynen şu şekilde.
http://i.imgur.com/ZSdk0.jpg

Naman
26-04-2012, 17:08
Sınırlama modemden değil santralden yapılıyor. Belli checkpointler var bunlara denk gelindiğinde tekrar kota uygulanıyor. Bu checkpointlerin zaman aralıkları da santraline göre değişiyor.

TR-069 protokolü olan modemlerde klasik web arayüzünden bu protokolün de ayarları değiştirilebilir. Bu protokolü de TTnet değil(yasal olarak kullanamazlar) modem üreticileri call center ları kullanırlar sadece.

O ekran alıntısında gösterilen PID'ler ise modemde o anda aktif olan servisleri gösterir. Orada tr069 satırı modemi telefon hattına bağlamasanız bile olacaktır. Orda olmasının sebebi bu protokolden gelen bağlantı isteklerini karşılamak içindir.
O liste bir 'log' değildir. Arkada çalışanları gösterir sadece. Bir benzeri Windows'ta da mevcuttur. Win+R'ye basıp services.msc yazıp enterladığınızda gelen listede 'Başladı' ibareli olan satırlardır.

Windows 7'de CTRL+Shift+esc yapılıp gelen pencereden Hizmetler sekmesinde de gözükür bunlar PID'lerine kadar.

MAC Address i değişimi AKK'da işe yaramaz. Bu değişim, daha çok router kullanmadan veya routersız modemlerde yapılan bağlantılarda aynıanda çok adet cihazı internete sokmak için kullanılır. Bu daha çok kablonetlerde fiberlerde yaşanıyor. Onların dağıttığı modemler router sız..
MAC address'inin asıl amacı da karşı da taraftaki DHCP sunucusuna kendini tanıtmak ve IP ve ayarlarını almaktır.

AKK hizmet numarası bazlı yapılmaktadır ve bu da porta bağlıdır. Aynı sebepten ADSL kullanıcı adı ve şifreniz çoğunlukla başka hat üzerindeki ADSL de işe yaramaz.

Naman
26-04-2012, 17:19
Yazmamışım ama yazayım:

TR-069'dan modeme hız sınırlaması vb. operasyonlar da yapılamaz. Modem zaten böyle bir operasyonu desteklemez. Hızı her zaman santral tarafı tayin eder bant genişliği olarak. Kablonun uzunluğu kalitesi vb. bu genişliğe ince ayar yapar.

ondertopcu
26-04-2012, 17:51
Yazmamışım ama yazayım:

TR-069'dan modeme hız sınırlaması vb. operasyonlar da yapılamaz. Modem zaten böyle bir operasyonu desteklemez. Hızı her zaman santral tarafı tayin eder bant genişliği olarak. Kablonun uzunluğu kalitesi vb. bu genişliğe ince ayar yapar.

Santralden herhangi bir işlem yapılmıyor yanlız

Naman
26-04-2012, 19:11
Santral tabiri yanlış oldu evet ISS & BTK tarafı desek daha doğru

Low-Rider
26-04-2012, 19:52
Şu an IDM ile 100-150k arası download yapıyorum.

Download'u duraklatıp devam ettiğim zaman hız 3-4saniyeliğine 900lere çıkıp sonra yavaşça eski 100'lere kadar iniyor.

Eskiden , torrent ya da IDM'ye hız sınırı koyduğumda duraklatıp devam ettirince yine aynısı oluyordu.

Buna bir çözüm bulmak lazım 300mb'lık dosya 30dakika da inmiyor:D

Tekos
26-04-2012, 20:50
Bir çözüm yok , kaç gecedir bu işle uğraşıyorum , yurtdışı sitelerini okudum vs. o adamlarda da hep fiber var o yuzden fiber ayarlarını anlatıyorlar.Bazılarında Kablo modem var.Yapıp başaranlar olmuş yurtdışında ama tespit edilmişler.Ben dün gece Proxy değiştirerek tamamen Yurtdışından bağlanıyormuş gibi gösterdim.Ama ilk bağlantıyıda o şekilde yaptım nasıl olduysa 1 saat hızım 7 mbit oldu.Download 900-950 arası yaptım.Sonra denemek için bir daha gir çık yaptım hızım gene eskisine döndü ne yaptıysam olmadı gene 1 mbit.çıldırmamak içten değil.Kısma işini merkezden bir programla yapıyorlar.Çok küfür edesim var çok :D

onursumer
26-04-2012, 23:03
bizim yan binada oturan arkadaşada yapmışlar aynısını valla şaşırmaya başladım şu hız duşmesine

son 3-4 aydır hiç download yapmıyor m baktım şimdi aylık 20gb falan kullanıyorum

bir ara torrentte deneme yapıcam bunla ilgili :D

Bad-Fast
26-04-2012, 23:18
son aylarda başladı zaten bi çözüm olsa iyi :)

alper_pug
26-04-2012, 23:52
2-3 senedir her ay ortalama 300 gb download yapıyorum hiç düşürmemişlerdi hızımı , ama bu ay nolduysa 1mbit e düştük :( bu yöntemi deniycem inşallah hallolur

crused
27-04-2012, 00:16
100mbps download 100mbps upload bedava free beles :) atri 100 den asagi dussun ara santarli hemen 15-20 dakkada geliyolar ve halediyorlar :) eger 1000mbps felan istersende extra 100 yada 200 kron oduyorsun oda 30 - 60 tl yapiyo internetin keyfini sonu na kadar kulaniyorsun :)

Deagles48
27-04-2012, 15:37
100mbps download 100mbps upload bedava free beles :) atri 100 den asagi dussun ara santarli hemen 15-20 dakkada geliyolar ve halediyorlar :) eger 1000mbps felan istersende extra 100 yada 200 kron oduyorsun oda 30 - 60 tl yapiyo internetin keyfini sonu na kadar kulaniyorsun :)

Dostum naptın ya biz burda 60TL 1Megabite veriyoruz bu işte bir terslik var :beuj:

Yiğit Ş.
27-04-2012, 15:40
Terslik ülkede var :)

brsmustang
27-04-2012, 15:56
Bir çözüm yok , kaç gecedir bu işle uğraşıyorum , yurtdışı sitelerini okudum vs. o adamlarda da hep fiber var o yuzden fiber ayarlarını anlatıyorlar.Bazılarında Kablo modem var.Yapıp başaranlar olmuş yurtdışında ama tespit edilmişler.Ben dün gece Proxy değiştirerek tamamen Yurtdışından bağlanıyormuş gibi gösterdim.Ama ilk bağlantıyıda o şekilde yaptım nasıl olduysa 1 saat hızım 7 mbit oldu.Download 900-950 arası yaptım.Sonra denemek için bir daha gir çık yaptım hızım gene eskisine döndü ne yaptıysam olmadı gene 1 mbit.çıldırmamak içten değil.Kısma işini merkezden bir programla yapıyorlar.Çok küfür edesim var çok :D

900 lerle download yapabiliyoruz normalde.gerçi ben 1-2 aydır torrent kullanmıyorum artık o hızlarıda mı göremiyoruz ki?

Bad-Fast
27-04-2012, 17:06
8 mbitle artık indircek bişey bulamıyorum , 100mbt falan olsa artık indirme zevki diye bişeyde kalmaz insanda :)

GokhanRS
27-04-2012, 17:13
kanka yok yaw dowload yaparken bende de 500 600 kb görüyor ama film izlerken acayip yavaş.

ama akk dolmadan önce jet gibi izliyordum filmleri.

bidebu aq mun tivibusuda kotadan yiyormuş kapattırıyorum. kendileri kaybediyor. ayda 3 tl daha az öder gider uydumdan izlerim gene.

Deagles48
27-04-2012, 19:18
Arkadaşlar bu akk denilen saçmalığa yakalanmamak için modemi hiç kapatmamakda bir çözüm değil gibi gözüküyor ttnetin kota sorgulama sistemindeki bazı noktalar her 16 saate bir kontol var

- 12 saatten kısa Internet bağlantısı oturumlarınız için Internet bağlantınızın kesildiği süreye kadar
olan kota miktarınız, bağlantınız kesildikten 4 saat sonra kota hesabınıza yansıtılır.

12 saatten uzun Internet bağlantısı oturumlarınız için kota miktarınız her 16 saatte bir, kota hesa-
bınıza yansıtılır.

Hakan Girginer
27-04-2012, 22:48
Meşhur internet kesintisinin ardından akk filan kalmadı. Bir geldi, normalde 8Mbps olan hızım 12Mbps olmuş!

(Üç gündür akk yüzünden 1Mb civarında idi, az kavga etmedim adamlarla telefonda..)

Deagles48
27-04-2012, 22:59
Meşhur internet kesintisinin ardından akk filan kalmadı. Bir geldi, normalde 8Mbps olan hızım 12Mbps olmuş!

(Üç gündür akk yüzünden 1Mb civarında idi, az kavga etmedim adamlarla telefonda..)

Aynen bende tam onu yazmak için girmiştim konuya biraz uzun bir internet kesintisinden sonra akk falan kalmadı umarım böyle devam eder

Low-Rider
27-04-2012, 23:00

bugün yedikleri küfürü başka nasıl sindiricekler:D

oh hız eskisine döndü

şu olay inşallah akk yüzündendirde bir daha uygulamazlar:D

Deagles48
27-04-2012, 23:39
Evet arkadaşlar hızım yine 1 megabite çakılmış durumda fazla uzun sürmedi

react1ve
27-04-2012, 23:45
beyler sunu dıle getırmek ıstıyorum arasıra goz gezdırıyorum.turkcell altyapısında calısan bır fırmanın sahıbı kuzenım.. bende son 10 gun hız sıkıntısı yasayanlardanım bugun onu aradım burda bu konuyu gorunce.. konu hakkında bılgı almak ıcın tanıdıgı turktelekom ust duzey yetkılısı bır arkadsı ıle gorusmus.kesınlıkle ama kesınlıkle bız ne yaparsak yapalım akk dan kacıs yok bılgınıze.

Bad-Fast
27-04-2012, 23:47
yanlız net gidip geldi kota falan kalmadı 700 küsürlerle geliyor gene :)

Yiğit G.
28-04-2012, 00:34
yanlız net gidip geldi kota falan kalmadı 700 küsürlerle geliyor gene :)

Evet kotalar sıfırlandı sanırsam bende 900 le indiriorum :D:D:D

Chatin
28-04-2012, 00:52
gençler bende de oldu. modem in arayüzüne girip sadece adsl2+ tikli yaptım ve modem kendini otomatik olarak yeniden başlattı. airties kullanıcıları görülen yerde dns i tıklasın gelen sayfada aşağıdaki tikleri silip adsl2+ yi tikli bıraksın;

http://i.imgur.com/hP6V7.jpg

sonuç

http://i.imgur.com/rlhmP.jpg

konuyu açan arkadaşa teşekkürler. hız düşerse editlerim bu postu.

UmitKC
28-04-2012, 00:54
bır kac dk sonra tekrar eskı halıne donmuyor mu bu ıslem

Chatin
28-04-2012, 01:07
bır kac dk sonra tekrar eskı halıne donmuyor mu bu ıslem

aradan 10 dakika geçti ve cevabım hayır. ilerleyen dakika/saatlerde umarım evet demem.

BLuEBoY
28-04-2012, 01:14
normalde 850Mb/sec ı geçmeyen 8mbit lik paket kullanıyorum

adsl2+ ayarına geçtim 1800mb/sec 'den aşagıya düşmedi.. asılıyorum downloada bakalım nolcak :D

Chatin
28-04-2012, 01:16
hacılar sanırım kesintiden sonra herkese 8mbit ittirmişler. geri dönüşler bu yönde gibi. durun bakalım neler olacak.

UmitKC
28-04-2012, 01:16
aradan 10 dakika geçti ve cevabım hayır. ilerleyen dakika/saatlerde umarım evet demem.

düşüşe geçtiği zaman bildirirmisiniz ?

Biz de boşuna uğraşmayalım sanki ;) :D

Chatin
28-04-2012, 02:16
düşüşe geçtiği zaman bildirirmisiniz ?

Biz de boşuna uğraşmayalım sanki ;) :D

tamam oldu. yani yavaşladı yine. uğraşmayabilirsiniz :)

GokhanRS
28-04-2012, 02:39
beyler 65 euroya sınırsız internet buldum. türkiyeyle hiçbir bağı yok. :D direk uydudan al ver şeklinde. ama kurmak gereken alıcı verici uydu ve modemi 300euro

mcanx
28-04-2012, 09:12
çokta bir işe yaramadı tüm ayarları yaptım şimdi fark yok

onursumer
28-04-2012, 11:12
hacılar sanırım kesintiden sonra herkese 8mbit ittirmişler. geri dönüşler bu yönde gibi. durun bakalım neler olacak.

ben kesintiden sonra kontrol ettim modemde 16mbit goruyor şuan :D

Bad-Fast
28-04-2012, 14:37
gene düştüm 200 lere :)

Deagles48
28-04-2012, 19:50
Beyler hızı düşenler arasında yani hepimizin arasında akk bize uygulanmadan önce ttnete 2 yıllık taahhüt veren kimler var internette bazı kişilerde 2 yıllık taahhüt yaptıktan sonra akk olayına takılmaya başladıklarını söylüyorlar

ondertopcu
28-04-2012, 20:03
Akk olayı aslında hep vardı ama uygulama bu şekilde sıkı değildi ;)

Bad-Fast
28-04-2012, 21:39
benim şuan sözleşmem falan yok ama genede düştü , bence bu 2 aydır denetimi sıkılaştırdılar ..

Nightfish
29-04-2012, 15:09
Şöyle bi imza kampanyası başlamış...

Düşük Hıza Hayır ! (http://www.dusukhizahayir.com/)

Yiğit G.
29-04-2012, 21:30
beyler internet sçşlardamı yine ? İnanılmaz yavaş şu anda sadece benimkimi böle acaba

BLuEBoY
29-04-2012, 21:33
beyler internet sçşlardamı yine ? İnanılmaz yavaş şu anda sadece benimkimi böle acaba

yalnız değilsin..

bugünkü fotograflarınız konusunu açtım.. tivibu'da yayın kesildi :Deli:

Bad-Fast
29-04-2012, 22:39
aynen bende de öle var gene bi sıkıntı ..

Deagles48
01-05-2012, 15:48
Evet arkadaşlar bugün itibari ile akk sıfırlandığı için eski hızıma kavuştum demekki artık her ay düzenli olarak uygulanmaya başladı

Bad-Fast
01-05-2012, 17:27
aynen öle oluyor , kapatcam zaten 3 aya pek önemi kalmadı şimdilik :)

mechanic
02-11-2012, 14:13
kota sonrası hız 3 katına çıkmış...
İnternette kota yönetmeliği değişti | Mynet Haber (http://haber.mynet.com/internette-kota-yonetmeligi-degisti-659764-teknoloji/)

Bad-Fast
02-11-2012, 14:40
1 değilde 3 mbit verince öle oluyor tabi :) laf oyunları , ayrıca sms ile haberdar edilcekmişiz falan zaten sabit ayın 15 olunca 3 e düşüyor hız direk :)

Anu
02-11-2012, 15:08
Bana 3-4 aydır sms ile uyarı geliyor. Daha hız kısıtlandığı olmadı, demek kota yetiyor. Daha önceleri aylık 150 gb veri indirdiğimi bilirim :)

mcy
02-11-2012, 15:54
beyler 65 euroya sınırsız internet buldum. türkiyeyle hiçbir bağı yok. :D direk uydudan al ver şeklinde. ama kurmak gereken alıcı verici uydu ve modemi 300euro

hocam biraz daha bilgi verirmisin. link falan vs..
hangi cihazları kurucam? nasıl modem kullanıcam?

Yiğit Ş.
02-11-2012, 21:32
akk nıza mıçiim bu ne yaa.

onursumer
02-11-2012, 21:38
hala hız duşuyormu ya bende nazar değmesn hep 16mbit :D

Bad-Fast
02-11-2012, 23:07
50 gb dan sonra 320 lere falan düşüyorum indirme hızında :)