PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muğla Üniversitesi Hakkında

SerhatA.
30-04-2012, 15:59
Öss de tercihlerim arasında Muğlayıda yazmak var.Hem okuyup hem gezmek, eğlenmek istiyorum:) hem antalyaya hem izmire yakınlığı beni baya cezvetti..

hayat pahalımıdır,gitsem pişman olurmuyum vb vb vb... bilgisi olanlardan biraz bilgi almak istiyorum :confused:

şimdiden teşekkürler :rolleyes:

TünayK
30-04-2012, 16:01
nıyet anlasıldı...sen okul değil kesımhane arıyorsun...hıc kayıt yaptırma bence:)

gökan
30-04-2012, 16:02
mugla ogrencı sehrıdır guzel memleket ben aydında okudum aydınıda yaz gıdınce gelmek uıstemezsın okadar temız bır sehır ve guvenlı bır yer:) ortamı fenadır aydının:)

SerhatA.
30-04-2012, 16:05
nıyet anlasıldı...sen okul değil kesımhane arıyorsun...hıc kayıt yaptırma bence:)

Abi hem okuyup hem eğlenmek istiyorum :) emeklerimin karşılığını tam anlamında almak istiyorumm :D

mugla ogrencı sehrıdır guzel memleket ben aydında okudum aydınıda yaz gıdınce gelmek uıstemezsın okadar temız bır sehır ve guvenlı bır yer:) ortamı fenadır aydının:)

Aydında var kafamda aydın hakkımda 2-3 bilgim var :) bunlardan birisi olacak inşallah..

bilgi için teşekkürler..

emre.ates
30-04-2012, 16:40
muğlada hiç bişey yok köy bnm gözümde köyden farkı yok kiralar çok pahalı helekı öğrencı isen daha kötu okul derslerının bi kaç tanesınden kalırsın yaz okuluna adlar marmarıse gelırsın çalışırsın tatil yaparsın git gel okadar pahalı degıl 5tl en son marmarise 40dk bodruma yakın ve diğer tail bölgelerine başka bişey yok.

efe_
30-04-2012, 17:05
Arkadaşım vardı orda okuyan , 3.senesinde yok böyle bir yer sıkıldım vs diyerekten , öss girdi tekrar samsun yazmıştı :(

SerhatA.
30-04-2012, 17:13
Arkadaşım vardı orda okuyan , 3.senesinde yok böyle bir yer sıkıldım vs diyerekten , öss girdi tekrar samsun yazmıştı :(

vay bee neler duyuyorum

Greentiger01
30-04-2012, 17:17
orda okumadan 1 sene kaldım ögrencilerle kalıyordum okunacak en son yer bildigin köy, evet marmaris bodrum yakın olabilir ama paran varsa heryer marmaris bodrum.

SerhatA.
30-04-2012, 17:19
orda okumadan 1 sene kaldım ögrencilerle kalıyordum okunacak en son yer bildigin köy, evet marmaris bodrum yakın olabilir ama paran varsa heryer marmaris bodrum.

Bunları öğrenmem iyi oluyor, teşekkürler..

aRSLaN
30-04-2012, 17:26
İzmir bile etrafında güzel ilçeleri olması haricinde sıkıcı iken Muğla'yı pek düşünemiyorum.Gerçi bu durum ne beklediğinle alakalı biraz da.Canın sıkıldığında kaçar giderim desen bile bir süre sonra sıradanlaşacaktır.İzmir'i daha çok tavsiye ederim ya da Aydın'ı.en azından Muğla-İzmir araba ile 2saat civarı sürüyor.Yeme içme de oldukça ucuz hele ki Bornova denilen saçma yerde:)

SerhatA.
30-04-2012, 17:48
İzmir bile etrafında güzel ilçeleri olması haricinde sıkıcı iken Muğla'yı pek düşünemiyorum.Gerçi bu durum ne beklediğinle alakalı biraz da.Canın sıkıldığında kaçar giderim desen bile bir süre sonra sıradanlaşacaktır.İzmir'i daha çok tavsiye ederim ya da Aydın'ı.en azından Muğla-İzmir araba ile 2saat civarı sürüyor.Yeme içme de oldukça ucuz hele ki Bornova denilen saçma yerde:)

Aydın üniversitesinin puanlarıda muğlayla aynı, izmirde çok akrabam var amcam olsun dayım olsun... Bunlardan birini tercih edeceğim, izmirin puanları çok yüksek bi ihtimalde izmir olabilir :) ama muğladan büyük ölçüde soğudum herkesden negatif yorumlar gelince :o

uluckaban
30-04-2012, 17:52
Bölüm ne düşünüyosun ?

SerhatA.
30-04-2012, 17:56
Bölüm ne düşünüyosun ?

iktisat-işletme-maliye-kamu-uls

ibrahimefeoglu
30-04-2012, 18:31
Valla muğla güzel bence okul için ideal ortamı kurdun mu,yerleride öğrendin mi gayet iyi muğla,zaten kışın öğrenciden dolayı kalabalık,hareketli yoksa yazın hiçbirşey yok,,,

efe_
30-04-2012, 21:42
Ben Muğla'ya gitmedim ama yorumlardan benim bulunduğum yere benzediğini anlıyorum....
4 seneniz geçicek , iyice düşünün , puan , maddiyat vs el verdikçe , Antalya , Ankara , İzmir , İstanbul vs büyük yerlerde olmanın avantajları çok fazla oluyor okurken..İş imkanı vs....

gökan
30-04-2012, 21:46
aydına gıt ızmırn ufagı ortam desen ortam kız desen kız pıyasa desen pıyasa oyle kroluk bıyerde degıl sosyetık sehırdır aydın:)

devil_berk22
30-04-2012, 21:51
muğladan bu sene kuzenim mezun oldu aman diyim sakın yazma arkadaşlar köy benzetmesinde bulunmuş evet biraz büyük köy. izmir ve aydın yazılabilicek en mantıklı yerler ege bölgesinde

SerhatA.
30-04-2012, 22:27
aydına gıt ızmırn ufagı ortam desen ortam kız desen kız pıyasa desen pıyasa oyle kroluk bıyerde degıl sosyetık sehırdır aydın:)

abi kafam bi an senin sayende aydına yöneldi.. :icon_tup:

Selim.Y
30-04-2012, 22:36
Muğla yazmak yerine kesinlikle Aydın yazılmalı. Gerçekten de Muğla üniversite hayatı yaşamak için kötü bir tercih. Artı olarak ev kiraları inanılmaz pahalı. Okuyan arkadaşlarımdan biliyorum ayrıca birçok kez yanlarına da gittim.

Tabi karar senin.

SerhatA.
30-04-2012, 22:37
Muğla yazmak yerine kesinlikle Aydın yazılmalı. Gerçekten de Muğla üniversite hayatı yaşamak için kötü bir tercih. Artı olarak ev kiraları inanılmaz pahalı. Okuyan arkadaşlarımdan biliyorum ayrıca birçok gez yanlarına da gittim.

Tabi karar senin.

Muğla kararım Aydına dönüştü :) teşekkürler

TuGaY_TaN
30-04-2012, 22:57
Bende muğla dayım, Merkez kampus u yazarsan carsısı pazarı mekanları keyıflıdır.Kışın ölü sehir yazın cennet gıbı yer oda cevresi bodrum marmarız vs ilçeler yuzunden.Ama kıralar arkadasların bahsettıgı kadar var.Muğle kötekliyi hiç tercih etme..Aydını yazarsan merkezı yaz nazilli kuyucak koy yerınden pek farkı yok gezıp gordugum yerler

SerhatA.
30-04-2012, 22:58
Bende muğla dayım, Merkez kampus u yazarsan carsısı pazarı mekanları keyıflıdır.Kışın ölü sehir yazın cennet gıbı yer oda cevresi bodrum marmarız vs ilçeler yuzunden.Ama kıralar arkadasların bahsettıgı kadar var.Muğle kötekliyi hiç tercih etme..Aydını yazarsan merkezı yaz nazilli kuyucak koy yerınden pek farkı yok gezıp gordugum yerler

Aydın Adnan Menderes İşletme fakültesi nazillide sanırım...

1998corsa
01-05-2012, 00:50
ben bodrumda yaşamış biri olarak hemde sıkça mugla ya gıdıp gelen vede acıkogretım sınavı ıcınde mugla unıversıtesıne ve muglaya bolca gıden bır ınsan olarak sana tavsıyem tercıh edebılıcegın bır yer gayet guzel bir şehir...

1)hayat asırı ucuz.
2)Her tarafta ogrencı oldugu ıcın ısletmeler ve genel yerler ogrencı dolu ve yardımcılar.
3)Bodruma,marmarıse, ızmıre yakın haftasonu atlayıp gıdebılırsın kı senın durumunu bılmedıgım bısı dıyemem ama en azından 1 saat ıcerısınde farklı bır yerde kendını bulabılırsın...
4)Ege bolgesınden ınsanlarla bolca ıclı dıslı olursun cok gulucegın bı gercek.

sımdılık aklıma gelenler bunlar...

SerhatA.
01-05-2012, 00:51
ben bodrumda yaşamış biri olarak hemde sıkça mugla ya gıdıp gelen vede acıkogretım sınavı ıcınde mugla unıversıtesıne ve muglaya bolca gıden bır ınsan olarak sana tavsıyem tercıh edebılıcegın bır yer gayet guzel bir şehir...

1)hayat asırı ucuz.
2)Her tarafta ogrencı oldugu ıcın ısletmeler ve genel yerler ogrencı dolu ve yardımcılar.
3)Bodruma,marmarıse, ızmıre yakın haftasonu atlayıp gıdebılırsın kı senın durumunu bılmedıgım bısı dıyemem ama en azından 1 saat ıcerısınde farklı bır yerde kendını bulabılırsın...
4)Ege bolgesınden ınsanlarla bolca ıclı dıslı olursun cok gulucegın bı gercek.

sımdılık aklıma gelenler bunlar...

olumlu yorum yapan ilk sen oldun valla; genelde yazma,gitme gibi tepkiler aldım.. :beuj:

1998corsa
01-05-2012, 01:20
olumlu yorum yapan ilk sen oldun valla; genelde yazma,gitme gibi tepkiler aldım.. :beuj:

benım ıcın zewklı zamanlarda gecıyodu orda belkıde onun ıcındır, sınav ıcın gıdıyoduk gece 5 e kadar eglenceye gıdıyoduk sonrasında sınav...

dedıgım gıbı hayat cok ucuz, etrafta gezıp gorebılıcegın cok yer var hele maddı ımkanın elverırse orda cok guzel 4 yılın gecer...

egıtım olarakta mugla unıversıtesı bır bılkent olmasada, egıtım duzeylerı yuksektır...

bilalMW
01-05-2012, 01:46

2 yılık yazalım bakalım :D

alfonso4474
01-05-2012, 09:38
muğlada teyze, arkadaşlarım okudu iyi hoş üni güzel ama kiralar çok fena bilgin olsun full öğrenci zaten aydın diyolar aydın bildiğin ölü bi bulvar caddesi var başka bişey yok (kuşadasında oturdugum için bize öle geliyo yani diğer insanların düşüncesini bilemem gene) ama genede ortam kurarsan genç çok yani kalabalık ordada mekanlar forum avm flan var yani ha muğla yerine orayı seç daha iyi izmir yada kuşadasına çıkar gelirsin takılırsınız fln ortam var mekan var 4 sene okucaksanız eğer sizin isteklerinizi pek karşılamaz muğla engüzeli aydın yazın kız ortamı var mekan sıkıntısı yok azda modifiye ortamına girersiniz orda tamamdır işte :)

SerhatA.
01-05-2012, 09:54
muğlada teyze, arkadaşlarım okudu iyi hoş üni güzel ama kiralar çok fena bilgin olsun full öğrenci zaten aydın diyolar aydın bildiğin ölü bi bulvar caddesi var başka bişey yok (kuşadasında oturdugum için bize öle geliyo yani diğer insanların düşüncesini bilemem gene) ama genede ortam kurarsan genç çok yani kalabalık ordada mekanlar forum avm flan var yani ha muğla yerine orayı seç daha iyi izmir yada kuşadasına çıkar gelirsin takılırsınız fln ortam var mekan var 4 sene okucaksanız eğer sizin isteklerinizi pek karşılamaz muğla engüzeli aydın yazın kız ortamı var mekan sıkıntısı yok azda modifiye ortamına girersiniz orda tamamdır işte :)

kafamdan tamamen muğlayı sildim, aydın ve eskişehire yöneldim teşekkür ederim :rolleyes:

GokhanE.
01-05-2012, 09:58
Ev alirsan tugladan,universite okursan mugladan ;)

Fatih_
24-05-2012, 13:39
Muğla üniversitesinde okuyan varmıdır ?
varsa pm atsın :)