PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Leon Satıp Audi TT alınırmı ?

xxozanxx
06-05-2012, 17:26
Arkadaşlar slm, 2006 model Dizel 2 litre Leon'umu satıp , üzerine 6-7 bin TL ekleyip çok temiz düzgün bir tane bulduğum 2001 Model Audi TT 1.8 Turbo Quattro 225 HP alamayı düşünüyorum.Leon günlük yol için kullandığım ikinci aracım audi de öyle olacak ve yılda yaklaşık 20.000 km yapıyorum.

Leon 2.0 litre diesel chipli yaklaşık 180-185 hp . km'de sakin kullanımda 30 kuruş,basınca 35 kuruş yakıyor.Audi bariz daha fazla yakacak.Hem 4 çeker hemde benzinli ama nette araştırdığıma göre 45-50 kuruş civarı yakıyor basınca.

Sırf yakış değil audi parça bazındada sürekli sorun çıkarırmı? Temiz bakılmış ok ama sonuçta 11 senelik araba.Audi olduğundan ötürü parçalarıda pahalı olur çünkü.

Ne dersiniz hiç girmeyeyimmi bu maceraya?

devil_berk22
06-05-2012, 17:30
Bence macera aramaya hic gerek yok

TheAce
06-05-2012, 17:31
1.8 turbo 4x4 bir araç basınca 10-12 lt yakıyor bu hesaba göre, çok mantıksız geldi sen o yakışı ancak lpgde elde edebilirsin tt ile

kurtbil
06-05-2012, 17:37
Ne yakar ne yakmaz muhabbetinde olacaksan hiç girişme.Dizel araba ile benzinli kıyaslamak o konuda yersiz olur.Aynı kombinasyon eski kasa s3 de gazladın mı 12 litreleri görüyordu.Ama olara ben farklı bir şeye binmek istiyorum diye bakarsan 4 çeker stock 225bg spor arabaya binmek ile yazılımlı dizel leona binmek arasında dağlar kadar fark var benim gözümde.

gp74
06-05-2012, 17:47
Maksat tat almaksa dene, yok eger ihtiyacsa hic girme bu ise

Burak E.
06-05-2012, 18:03
günlük kullanımsa tt biraz üzer gibi bence maceraya girme derim

Mr.K
06-05-2012, 18:11
alınmaz .

cenk
06-05-2012, 19:03
al bin , masrafı fazla olursa satarsın. Eğer imkanın varsa hiç birşeyde aklın kalmasın.

dorukky
06-05-2012, 19:12
45 kurus yakmaz basınca 16 lt den assagı yakcanı dusunmuyorum bıde dızel leonu rahat satarsın ama 11yasında audıyı zorlarınırsın.bence gerek yok tt almaya

emre_
06-05-2012, 19:16
Dizel candir derim :)
Ama tt nin goruntusu ve keyfi baskadir yakit sorun olmazsa al tt

turbo&quattro
06-05-2012, 19:26
Gunluk kullanim icin tt cok rahatsiz . Kucucuk, rahat edemezsin hic .

sweatcaptain
06-05-2012, 19:27
gereksız hareketler bunlar zıboloppob booop :D uzer dıye dusunuyorum...

KeremDOGAN
06-05-2012, 19:29
Hiç macera aramayın leon a devam edin.

kop42
06-05-2012, 19:35
ae86 alınabılır o paralara ep3 fn2 dusunebılırsın tt bencede cok abes ama yok ılla sekıl yapıcam dersen 106gti olabılır

bu tt ye kayhan cold aır ıntake takarsan tadından yenmez

cCc ozan cCc Reis

crused
06-05-2012, 19:45
alinenin tek cocuguysan alip kardes edebilirsin :)

Fatih_
06-05-2012, 20:13
Bence hiç gerek yok , yazıldığı gibi ep3 yada vti alınabilinir daha mantıklı araçlar hem keyifli ve üzmez

messi
06-05-2012, 20:21
arkadaş audi tt'ye yükselmek istiyo; ep3 diyosunuz, vti diyosunuz, hatta ae86 diyosunuz.
x3'ten inip x5'i sorsaydı ilk kasa crv'yi ya da niva'yı tavsiye ederdiniz sanırım.

kop42
06-05-2012, 21:09
haklısın abi ae86 yı bılemedık agzımızdan cıktı messi abı vurup gol yapma sende :( sorry cahilliğimize ver ae86 nın dızaynını bır tuttuk tt ıle ögrenıcem forumda yenıyım kusura bakmayın bılmeden post attım

.::EmrE::.
06-05-2012, 21:20
arkadaş audi tt'ye yükselmek istiyo; ep3 diyosunuz, vti diyosunuz, hatta ae86 diyosunuz.
x3'ten inip x5'i sorsaydı ilk kasa crv'yi ya da niva'yı tavsiye ederdiniz sanırım.

+1 :)

Ep3 ve VTi nedir ya allah aşkına TT yanında... Bence imkan varsa al. Coupe quattro diyorsun onun verdiği sürüş hazzı kimbilir ne güzeldir.

Kutluhan
06-05-2012, 21:28
TT yerine A4 1.8 t quattro alır binerim ben olsam tt hiç bulaşmazdım.

xxozanxx
06-05-2012, 21:36
valla ep3 fn2 fln hadi neyse de vti alırsam attan inip eşşeğe binmiş gibi olurum:D
tt sevdasından vazgeçmek lazım sanırım:)

bi konuda da maytap geçme olm ya :p

haklısın abi ae86 yı bılemedık agzımızdan cıktı messi abı vurup gol yapma sende :( sorry cahilliğimize ver ae86 nın dızaynını bır tuttuk tt ıle ögrenıcem forumda yenıyım kusura bakmayın bılmeden post attım

bilalMW
06-05-2012, 21:39
güncel kasa düşünmedim al derdim.

Eworen
06-05-2012, 21:39
TT basınca 10 Lt civarı ( 45-50 krş) yakacak he ?

İMKANSIZ..

Basınca 15 LT nin üstü çok kolay 1 lt altı olmaz çok üstü olur..

GTI ile basarak 50-60 km gittim 15-16 lt ortalama yaptım..

messi
06-05-2012, 21:47
yaa vallaa özür olsun. :) arkadaş olup esprisine söylediğinizi bilemedim. :)

yalnız diğer arkadaş ciddi ciddi vti demiş.

xxozanxx
06-05-2012, 21:48
Sürekli 4 çeker değil haldex o yüzden çok yakmıyor deniyor.

Deposu yaklaşık 250'ye doluyor onlada ş.içi 650 km gidiyor gibi yorumlar var nette. 38 kuruş gibi yani.Sıkıncada 50 kuruş gibi...

TT basınca 10 Lt civarı ( 45-50 krş) yakacak he ?

İMKANSIZ..

Basınca 15 LT nin üstü çok kolay 1 lt altı olmaz çok üstü olur..

GTI ile basarak 50-60 km gittim 15-16 lt ortalama yaptım..

wolkanku
06-05-2012, 21:48
dediğini yapanlardanım..z4 almayı düşünüp z4'ün yıllık vergisi kaskosu vs. düşündüğümde beni uzaklaştırdı.

şöyle ki 2007 model 1.6 102hp leon'umu sattım, 1999 model Audi TT 180 HP FWD aldım.
225 hp olanlar 6 vites quattro
benimki 180hp 5 vites önden çeker

şöyle izah edeyim,
tt'nin verdiği haz ile leonu kıyaslamak imkansız. özel ve retro bir otomobil olduğunu her noktada hissettiriyor. 1999 modelde bile hakiki deri, xenon, koltuk ısıtma gibi donanımlar olduğu için eksik kalan bir şey yok.
sürüş keyfi olarak, amortisörler yaşa bağlı olarak konfor kaybetmiş olabiliyor ancak 4 koni amortisör ya da coilover alarak hem yürüyeni yenilemiş olurken hem de görsel bir kazanç da elde edebilirsin eğer uzun süre bineceğim diyorsan.
otomobilin yaşını vb. dert etmene gerek yok, boyası bile gerçekten çok sert, her yeri sert ve sapasağlam bir otomobil audi tt.
benim otomobilim chipli 210 HP , bayık şekilde kullanırsam 9-11 lt arası şehir içi tüketimim değişiyor.(hava koşulları,klima kullanımı ve güzergahlara bağlı olarak.)
ancak quattroyu ve 225 hp 'yi her an gaz pedalımda hissedeyim dersen, 14'ün altına düşmen İMKANSIZ. ben bir ara sürekli devirli kullanarak 13'lerin aşağısına inemiyordum,gaz pedalına ayağım alıştıkça,turbonun nerede ne zaman ne devirde ne verdiğine alışınca insan gibi kullanmaya başladım ve dediğim gibi 9-11lt arası tüketimim değişiyor.
27 yaşındayken bu otomobile binme imkanın varken bin, çünkü ilerleyen zamanda işiaile-çocuk vb gibi etkenler oluşmaya başladıkça bu tür bir otomobil daha külfetli olacaktır.

ukku
06-05-2012, 21:51
ben yine de vtec derim. volkan belli ki honda kullanmamış :)

xxozanxx
06-05-2012, 21:53
Güzel ve net bir açıklama olmuş arkadaşım çok teşekkürler.Yalnız şöyle bir ek açıklama getireyim;
500 hp+ Turbo bir aracım var zaten gazlamak için:)
Bunu gündelik için kullanıcam yani hem sıkıcı olmayan ara sıra bastınmı iyi kaçan hemde görüntüsü bana hitap eden bir araca upgrade etmek istedim sadece.

dediğini yapanlardanım..z4 almayı düşünüp z4'ün yıllık vergisi kaskosu vs. düşündüğümde beni uzaklaştırdı.

şöyle ki 2007 model 1.6 102hp leon'umu sattım, 1999 model Audi TT 180 HP FWD aldım.
225 hp olanlar 6 vites quattro
benimki 180hp 5 vites önden çeker

şöyle izah edeyim,
tt'nin verdiği haz ile leonu kıyaslamak imkansız. özel ve retro bir otomobil olduğunu her noktada hissettiriyor. 1999 modelde bile hakiki deri, xenon, koltuk ısıtma gibi donanımlar olduğu için eksik kalan bir şey yok.
sürüş keyfi olarak, amortisörler yaşa bağlı olarak konfor kaybetmiş olabiliyor ancak 4 koni amortisör ya da coilover alarak hem yürüyeni yenilemiş olurken hem de görsel bir kazanç da elde edebilirsin eğer uzun süre bineceğim diyorsan.
otomobilin yaşını vb. dert etmene gerek yok, boyası bile gerçekten çok sert, her yeri sert ve sapasağlam bir otomobil audi tt.
benim otomobilim chipli 210 HP , bayık şekilde kullanırsam 9-11 lt arası şehir içi tüketimim değişiyor.(hava koşulları,klima kullanımı ve güzergahlara bağlı olarak.)
ancak quattroyu ve 225 hp 'yi her an gaz pedalımda hissedeyim dersen, 14'ün altına düşmen İMKANSIZ. ben bir ara sürekli devirli kullanarak 13'lerin aşağısına inemiyordum,gaz pedalına ayağım alıştıkça,turbonun nerede ne zaman ne devirde ne verdiğine alışınca insan gibi kullanmaya başladım ve dediğim gibi 9-11lt arası tüketimim değişiyor.
27 yaşındayken bu otomobile binme imkanın varken bin, çünkü ilerleyen zamanda işiaile-çocuk vb gibi etkenler oluşmaya başladıkça bu tür bir otomobil daha külfetli olacaktır.

wolkanku
06-05-2012, 21:54
ben yine de vtec derim. volkan belli ki honda kullanmamış :)

vallaha kullanmadım be ukkum :)
ama şu var ki olay saf performans ve haz meselesiyse bir çok farklı otomobil alternatifi çıkar.
tt öyle bir araç ki,18" + -4'lük yaylı haliyle şirkete gittiğimde takım elbiseyle indiğimde sırıtmıyor (ki leonda biraz abes duruyordu mesela :)) )
e duruşuna baktığım zaman agresif ve spor bir havası da var, içindeyken güvende hissediyorsun.
13 yaşında arabada, 160'la giderken içerde uğultu,zırıltı trim sesi vs. yok sanki 50 ile gidiyorsun.
otobanda 180-200 gibi hızlarda arkadaki spoiler o kadar güzel yere bastırıyor ki aracı çok rahat manevra yapabiliyorsun. o güven hissi çok hoş.
bunlar güzel hissettiriyor.

wolkanku
06-05-2012, 21:55
Güzel ve net bir açıklama olmuş arkadaşım çok teşekkürler.Yalnız şöyle bir ek açıklama getireyim;
500 hp+ Turbo bir aracım var zaten gazlamak için:)
Bunu gündelik için kullanıcam yani hem sıkıcı olmayan ara sıra bastınmı iyi kaçan hemde görüntüsü bana hitap eden bir araca upgrade etmek istedim sadece.

e süper o zaman tam aracını bulmuşsun diyelim :)

ukku
06-05-2012, 21:58
ben ikisini de kullandım volkancığım, espri yaptım.. :)
le cola ile, coca cola aynı olur mu hiç. ikisi de serinletiyor diye :)

wolkanku
06-05-2012, 22:02
ben ikisini de kullandım volkancığım, espri yaptım.. :)
le cola ile, coca cola aynı olur mu hiç. ikisi de serinletiyor diye :)

le cola iyi lastik parlatıyormuş ama :)) ekstrası var :)

erhanarici18
06-05-2012, 22:43
bencede olmaz ama
günlük kullanım için tt nin yanına bi tane 1,3-1,2 dizel bi araç alırsan olur

G_TT_I
07-05-2012, 05:22
Insanlarda değişik bir hayal gücü var hangi 1.8t 15-16lt yakmış rx8 ile karıştırmayın,
Sehir ici ortalama 11lt trafik ve cok arada gazlayarak, pinti sürüş 10lt' maksimum 13lt oda cok zor.

Buradaki karşılaştırma sadece fiyat bazlı, TT ile karsilastirilabilecek araçlar Z4, Boxer vs.
Dizel Leo'na ile muhabbet abi clio sybol dizel ile ayni yakıyor mu?
Paran varsa Roadster bi araba al, h.ici dizeli kullan, Diger gunlerde tt, yokluk icinde spor araba kullanılmaz oyle olsa herkes Q7 yerine F430 alırdı.
Parca konusunda fiyat, bulunmama gibi problem yasanacta son arabadir, hangi parçası bozulmusta aramaya gerek kalmis oda ayri.

typermelih
07-05-2012, 07:53
ya 30 a 3 kala negerek var tek kapı acıdır sana söyleyim bir sefer tek kapı araç kullandım anamı ağlattı

mr.korhan
07-05-2012, 08:04
aklımda kalacağına ,eğer imkanım varsa alır binerim, he uymadımı değiştiririm, ama bundan 3 yıl sonra herhangibir sohbet arasında konusu açılıncada çıkarım "benim TT de de vardı bu özellikten" diyebilmiş olurum. ;)

HaKo
07-05-2012, 09:10
günlük kullanım derken neyi kastettin bilmiyorum ama işe gidip gelmek piyasaya inmek sağa sola koşuştururken kullanmak içinse tt pek o işlere uygun bir araç değil. çünkü çok dar arka koltuğu var ama yetişkin bir insanın oturması neredeyse imkansız, hele MK1 in içi dahada dar ve basık. Bunları göze alıyorsan ve sorun teşkil etmez diyorsan onun dışında çok keyifli bir araç.

xxozanxx
07-05-2012, 10:10
Buradaki karşılaştırma sadece fiyat bazlı, TT ile karsilastirilabilecek araçlar Z4, Boxer vs.
Dizel Leo'na ile muhabbet abi clio sybol dizel ile ayni yakıyor mu?
Paran varsa Roadster bi araba al, h.ici dizeli kullan, Diger gunlerde tt, yokluk icinde spor araba kullanılmaz oyle olsa herkes Q7 yerine F430 alırdı.
Parca konusunda fiyat, bulunmama gibi problem yasanacta son arabadir, hangi parçası bozulmusta aramaya gerek kalmis oda ayri.

Eyvallah da ben Leon kadar az yakarmı gibi bişey demedim zaten hiç.Leon 30 kuruş yakıyor buda 45-50 kuruş gibi yakar sanırım dedim.Tabiki aynı yakmıcaklar.
Haftasonu kullanmak gazlamak içinde spor arabam var ve TT'den en az 2 kat fazla yakıyor.Orda sıkıntımız yok.Bunu gündelikte kullanıcam

ya 30 a 3 kala negerek var tek kapı acıdır sana söyleyim bir sefer tek kapı araç kullandım anamı ağlattı
Tek kapı aracım var zaten:) Bırak ağlatsın ya kardeşim:D

günlük kullanım derken neyi kastettin bilmiyorum ama işe gidip gelmek piyasaya inmek sağa sola koşuştururken kullanmak içinse tt pek o işlere uygun bir araç değil. çünkü çok dar arka koltuğu var ama yetişkin bir insanın oturması neredeyse imkansız, hele MK1 in içi dahada dar ve basık. Bunları göze alıyorsan ve sorun teşkil etmez diyorsan onun dışında çok keyifli bir araç.
Aynen bunları kastettim.işe git gel sağa sola gez toz vs:) Arka tarafa insan oturamaması da problem değil:)

orhansah
07-05-2012, 10:13
metal tavanlı cabrio bir araç alır bakardım keyfime haftasonları :)

Arenimo
07-05-2012, 10:22
Bende vardı audi TT yedek parça olarak pahalı ön far teki 3800 TL idi 4 sene önce :) zaten kaskosu olan bir araçla oncen ufak vursanız 2 far 1 tampon bir ızagara ile perte çıkanlar oldu ben aldım tertemiz kazasız bindim sattım :) yakarmı basarsanız yakıyo basmazsanız öyle yakmıyo mini cooper S daha çok yakıyo şuan kıyasladığımda modifikasyon olarak önü çok açık 1.8 T zaten artık çözülmüş bir motor ama diesel leon satıp 2001 TT alırmıydım imkanı yok deseniz aracımı satıp yeni kasa alıcam o bile tereddütlü yedek parça kasko yakıt maceraya gerek yok:D

Erdem K.
07-05-2012, 10:52
yakıt düşünülüyorsa kesinlikle tdi leon satılıp 2001 quattro TT alınmaz. fakat, ihtimali düşük olsa da, değişiklik olsun diye quattro keyfi yaşamak istiyorsanız yedek parça ve benzini dert etmeden takas yapabilirsiniz...

xxozanxx
07-05-2012, 13:13
Yakıt olayı şöyle benim gözümde;
Yılda yaklaşık 20.000 km yapıyorum.
Leon'la 35 kuruştan desek 7000TL eder
TT 50-55 kuruş yaksa eyvallah 10-11000 TL eder.O zevke değer.
Ama yazılanlar gibi 15-16 lt yakıyorsa ki bu 70-75 kuruş eder.14-15000 eder.iki katı.ona değmez

TUĞRA
07-05-2012, 17:11
böle atraksiyonlara hiç gerek yok.. Leon dursun, Megy i satıp TT al.. ahahahaahhaa.. Şaka bi yana Leon u satma, Megy de dursun, artı olarak TT yi de al..

redbaron
07-05-2012, 19:10
yanlışın var basmadan 45-50 kuruş yakar basınca çok daha fazlasını yakacağına emin olabilirsin.
yeni kasa olsaydı düşünme bile derdimde eski kasanın tasarımından nefret ediyorum.leon iyidir.

onurdestan
07-05-2012, 19:27
bilmeden konuşan çok olmuş ben 1 ay önce 2000 model TT quattro aldım 225 lik yakıtı beni çok mutlu etti açıkçası 50 liraya 120-130 km rahat yapıyorum basmadan ki bunun içinde akşam köprü trafiği ve bunaldığımda açtığım klimada var ara sıra gazladığım ortalamalardada henüz 50 kuruşu pek geçemedim zaten 3 defa resetlediğim yol bilgisayarıda henüz 10.5 litreyi geçemedi kısacası bazı arkadaşların söylediği gibi bi yakıt durumu yok tt nin.

bunun dışında araba zaten haldex yani düz yolda giderken normal önden çeker atraksiyona girmeye başladınmı 4 çekere giriyo parça konusunda motor mekanikte zaten en ufak bi sıkıntı yok geçen gün bi bayan arka stopu kırdı doğuştan 290TL fiyat aldım ve ellerinde var çıkmacılardada dünya parçası var şuanda ön 2 farı 500tl mesela maslakta daha pazarlık yapılmamış hali ön çamurlukları kaputu ön arka tamponları hepsi çıkmacılarda mevcut hepsini araştırıp aldım arabayı.

benim gibi servis kayıtları vs tam olan bi araba bulup alırsan sıkıntı yaşamazsın audi gerçekten sağlam bi araba hem kaporta hem motor hemde mekanik olarak ve parça fiyatlarıda gerçekten komik derecede ucuz bana göre

xxozanxx
07-05-2012, 20:17
Teşekkürler.Demek yaptığım araştırmalarda forumlarda okuduklarım doğruymuş bu güzel:)

Birtane dediğin gibi araba buldum aslında 92.000 km'de vuruksuz,boyasız diyor sahibi.Kitapçıklarına kadar duruyor.Çok düzgün kullanmış.Fotolarındada diri duruyor ama gerçekte nasıl bakmak gerek fakat araç kayseride...
2001 model siyah quattro.onu düşünüyorum

bilmeden konuşan çok olmuş ben 1 ay önce 2000 model TT quattro aldım 225 lik yakıtı beni çok mutlu etti açıkçası 50 liraya 120-130 km rahat yapıyorum basmadan ki bunun içinde akşam köprü trafiği ve bunaldığımda açtığım klimada var ara sıra gazladığım ortalamalardada henüz 50 kuruşu pek geçemedim zaten 3 defa resetlediğim yol bilgisayarıda henüz 10.5 litreyi geçemedi kısacası bazı arkadaşların söylediği gibi bi yakıt durumu yok tt nin.

bunun dışında araba zaten haldex yani düz yolda giderken normal önden çeker atraksiyona girmeye başladınmı 4 çekere giriyo parça konusunda motor mekanikte zaten en ufak bi sıkıntı yok geçen gün bi bayan arka stopu kırdı doğuştan 290TL fiyat aldım ve ellerinde var çıkmacılardada dünya parçası var şuanda ön 2 farı 500tl mesela maslakta daha pazarlık yapılmamış hali ön çamurlukları kaputu ön arka tamponları hepsi çıkmacılarda mevcut hepsini araştırıp aldım arabayı.

benim gibi servis kayıtları vs tam olan bi araba bulup alırsan sıkıntı yaşamazsın audi gerçekten sağlam bi araba hem kaporta hem motor hemde mekanik olarak ve parça fiyatlarıda gerçekten komik derecede ucuz bana göre

onurdestan
07-05-2012, 20:23
büyük şehirler dışından tt gibi arabaları almak zor ilk bakman gereken haldex sisteminin çalışıp çalışmadığı ben 2 servise gösterdim esp kapatıp sert kalkışlar yaptım lastik asfaltı sıyırmadı bile ama piyasada 4 çekeri çalışmayan araba çok bunu biliyorum bu yüzden buna dikkat edin aldığınızdada haldex filtresi ve yağını değiştirin kafa rahat binin
haldex çalışmıyosa bunun tek sebebi bozuk olması değil yağı eksiksede devreye girmediğini okudum yabancı forumlardan

xxozanxx
07-05-2012, 22:15
Bunları bildiğim iyi oldu teşekkürler onur;)

büyük şehirler dışından tt gibi arabaları almak zor ilk bakman gereken haldex sisteminin çalışıp çalışmadığı ben 2 servise gösterdim esp kapatıp sert kalkışlar yaptım lastik asfaltı sıyırmadı bile ama piyasada 4 çekeri çalışmayan araba çok bunu biliyorum bu yüzden buna dikkat edin aldığınızdada haldex filtresi ve yağını değiştirin kafa rahat binin
haldex çalışmıyosa bunun tek sebebi bozuk olması değil yağı eksiksede devreye girmediğini okudum yabancı forumlardan

yasin_R
07-05-2012, 22:57
ne gerek var

cookies
08-05-2012, 00:54
Çook yakın arkadaşımda 6 ileri 225HP quattro S Line var idi.. alım- satım yapıyordu o vakitler.. Ticaret yapmasına rağmen satmadı 1 seneden fazla da bindi.. Rakamsal değerler veremem şu an ama gidişine görede gayet makul yakıyordu çoğu arkadaşın bahsettiği gibi uçuk kaçık değerler değildi..
Sevmediğimiz noktaları; Görüş açısı kısıtlıydı, Arkaya minyon bir insan zorla sığıyordu, plastik kalitesi çok iyi değildi.. Aracı hafif hasarlı almıştı farlar, tampon, xenonlar airbag ler değişmişti hiç birinde de abartı bir fiyat görmedik hatta rahatça çıkmalarınıda bulmuştuk..
Çıkma:D Tamponu 60 Liraya almıştık hatta beraber :) Belkide denk gelmişti bilemiyorum..
VTI-GTI benzetmelerini espri olarak kabul ediyorum :icon_wack
Bence korkulacak tırsılacak bir araç değil çokta ilgi çekici olabiliyor ufak dokunuşlarla..

onurdestan
08-05-2012, 01:50
rica ederim yazılım dv ve dp ile 270-280 bg ve gerçekten gücüne göre az yakan bi araba oluyo bunlar bu durumda typer s2000 le hadi yan yana gittin ortalık kızışmasın ama sen viraja ayanı kaldırmadan girersin diğerleri ? :)

G_TT_I
08-05-2012, 04:15
Benzin zaten problem degilmiski bilen yazıyor en fazla 11lt.
Parca konusunda oem ve modifiye parca amerika, almanya, İngiltere zibil.
Haldexi denemek istiyorsan esp yi kapa ara yoldan ışıklardan filan kalkarken sag sola dönüşte gaza otur yan çıkıyorsa çalışıyor demektir :) ses de yoksa tmm.

İnip binmede zor bir araba ama Roadsteri s2000'den bayaa geniş ve rahatlık konusunda karsilastirilmaz.
Sonuc olarak consept ve spor bir araç bunun gibi cayman, z4, boxer hep inip binmesi ve günlük kullanması zordur, maddi olarakta yükümlülüğü cok oyuzden imkansızlıklar icinde alınmaz,
Sen zaten bunları göze almissin, dikkat çeken, mekana gittinde gayet saygı goren bir araç.

xxozanxx
08-05-2012, 21:31
Benzin konusundaki sıkıntılarımı atlattım,kafam rahat:) Haldex'e özellikle dikkat edicem önceden arkadaşların da dediği gibi teşekkürler..

Benzin zaten problem degilmiski bilen yazıyor en fazla 11lt.
Parca konusunda oem ve modifiye parca amerika, almanya, İngiltere zibil.
Haldexi denemek istiyorsan esp yi kapa ara yoldan ışıklardan filan kalkarken sag sola dönüşte gaza otur yan çıkıyorsa çalışıyor demektir :) ses de yoksa tmm.

İnip binmede zor bir araba ama Roadsteri s2000'den bayaa geniş ve rahatlık konusunda karsilastirilmaz.
Sonuc olarak consept ve spor bir araç bunun gibi cayman, z4, boxer hep inip binmesi ve günlük kullanması zordur, maddi olarakta yükümlülüğü cok oyuzden imkansızlıklar icinde alınmaz,
Sen zaten bunları göze almissin, dikkat çeken, mekana gittinde gayet saygı goren bir araç.

dirk
08-05-2012, 21:33
eski lpg li bi audi tt sahibi olarak.. Temizini bulabilirsen kacırma normal 1.8t passatla aşğı yukrı yakıtında aynı ileriye dönük setup içinde parça var ama dış aksama vurmamaya dikkat et kaskosu 4000 lira ciwarında bu aracın 2001 değilde 2004 2005 model al .. cook fazla pert var iyi araştır..

xxozanxx
08-05-2012, 23:42
neden 2004-2005 dedin? o da eski kasa diye biliyorum...

eski lpg li bi audi tt sahibi olarak.. Temizini bulabilirsen kacırma normal 1.8t passatla aşğı yukrı yakıtında aynı ileriye dönük setup içinde parça var ama dış aksama vurmamaya dikkat et kaskosu 4000 lira ciwarında bu aracın 2001 değilde 2004 2005 model al .. cook fazla pert var iyi araştır..

dirk
09-05-2012, 00:01
neden 2004-2005 dedin? o da eski kasa diye biliyorum...

km'leri cook yüksek oluyor..
koltukları orjinal kalanlar cok güzel ısıtma vs
2001 lerde ESP yok galiba ? tam emin değilim
Sline olmayanlar var.
2001 le 2005 arası fiyat farkı cok değil.

araba hakkında herşeyi sorabilirsin 2 sene kadar kullndım..

xxozanxx
09-05-2012, 00:04
saol kardesim yardımın icin:) ben direk dusundugum arabayı göstereyim.bakımlı düzgün ve km'si cok dusuk bir araba.ne dusunursun?

Audi TT 1.8 T Quattro 2001 Model 44.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 83483131 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-inanilmaz-temiz-bakimli-kazasiz-audi-tt-1-8-t-quattro-255-hp-83483131/detay)

km'leri cook yüksek oluyor..
koltukları orjinal kalanlar cok güzel ısıtma vs
2001 lerde ESP yok galiba ? tam emin değilim
Sline olmayanlar var.
2001 le 2005 arası fiyat farkı cok değil.

araba hakkında herşeyi sorabilirsin 2 sene kadar kullndım..

Janus
09-05-2012, 00:30
Ben olsam kesinlikle dokunmazdım. Audi de olsa 11 senelik araba. İçindeki teknolojiyi günümüze kıyaslamıyorum bile :)

G_TT_I
09-05-2012, 05:19
Ben olsam kesinlikle dokunmazdım. Audi de olsa 11 senelik araba. İçindeki teknolojiyi günümüze kıyaslamıyorum bile :)

Kıyaslamamakta cok haklisin, hala gunümüzde satılan güya spor arabalarda koltuk ısıtma, iç alarm sensörü kapama, dogru duzgun deri koltuk, 4 çeker sistemi, esp on off, yok otomatik olanlarında direksyon uzerinden f1 sistemide var, bazi'larinda bose ses sistemi mevcut, en azından arabada xenon farlar opsiyonel degil rezil firmalar mercekli fari opsiyonel satıyor, daha cok özellik vardirda bunlar en basitleri.
Araçta eksik olarak dış katlanır ayna yok, onun disinda göze batan birsey yok.

dirk
09-05-2012, 11:05
Harika dostum araçtan çok yok hala 100 liralık araçlar kadar dikkat çekici ve kaliteli