PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kasko parası

tunbullah
08-02-2008, 16:38
kasko degerı 65 000ytl olan bır arabanın pert olduktan sonra kasko sırketının odemesı gereken para ne kadardır:soru: [pıyasa deger 56 60 ARASIDIR fazla prım odenerek 65000ytl ye yukseltılmıstır... kasko nun verdıgı para 47 000 ytl dır buna nasıl ıtıraz edılır....

sforever
08-02-2008, 16:40
Modelini eskime payını falan filan katıyolar.. Tahmini yüzde 20 kesinti oluyor her araçta eğer özel madde koydurtulmadıysa..

sulhi
08-02-2008, 16:49
arabanın evladiyesi bozuksada as para verırı ama hasarsız vs ise yapışın girtlağına piyasada en alt üst ne ise arasını verir..

BosphorusBoys
08-02-2008, 16:57
kasko degerı 65 000ytl olan bır arabanın pert olduktan sonra kasko sırketının odemesı gereken para ne kadardır:soru: [pıyasa deger 56 60 ARASIDIR fazla prım odenerek 65000ytl ye yukseltılmıstır... kasko nun verdıgı para 47 000 ytl dır buna nasıl ıtıraz edılır....

Selamlar... 65 bin YTL ye Kasko Yapıldı Diye Kasko $irketi 65 ßin ytl vermes..

Artık Pert Olan araçlarda Uygulama $öyledir..
Yapılan Kasko ßedeli ile alakası yhok kesinLikle ..
Sadece Piyasadaki rayi$ değerlerine ßakıp kasko ßedeli öderler size..
hı gel gelelim Miktarı ßeğenmez parayı istemezseniz
ßuna İtiraz Hakkınızda var elßette..
Kasko Yaptırdığınız Acenteci Arkada$ı Olarak Kasko acentenizin Genel müdürlüğüne ghidip ßir dilekçe ile itiraz edeßilirsiniz..

Ör : 20bin ytl ye kasko Yaptığım Jazz Pert oldu ve 18 bin ytl verdiler
itiraz edildikden sonra 22,500 bin ytl verildi ßu değer itiraz edince yükselecek diye ßir$eyhde yhok yalnız...

kolay ghelsin saygılar..

tunbullah
08-02-2008, 19:00
Selamlar... 65 bin YTL ye Kasko Yapıldı Diye Kasko $irketi 65 ßin ytl vermes..

Artık Pert Olan araçlarda Uygulama $öyledir..
Yapılan Kasko ßedeli ile alakası yhok kesinLikle ..
Sadece Piyasadaki rayi$ değerlerine ßakıp kasko ßedeli öderler size..
hı gel gelelim Miktarı ßeğenmez parayı istemezseniz
ßuna İtiraz Hakkınızda var elßette..
Kasko Yaptırdığınız Acenteci Arkada$ı Olarak Kasko acentenizin Genel müdürlüğüne ghidip ßir dilekçe ile itiraz edeßilirsiniz..

Ör : 20bin ytl ye kasko Yaptığım Jazz Pert oldu ve 18 bin ytl verdiler
itiraz edildikden sonra 22,500 bin ytl verildi ßu değer itiraz edince yükselecek diye ßir$eyhde yhok yalnız...

kolay ghelsin saygılar..
ama pıyasa degerı 58000ytl cıvarında verılen para 47000 bu bıraz mantıksız degılmıı

Burak Mehmet
08-02-2008, 19:12
İkinci el araştırması yapıp o değeri bulmuşlardır..

aracın marka modelini ve donanımını yazabilirmisiniz?

tunbullah
08-02-2008, 19:14
İkinci el araştırması yapıp o değeri bulmuşlardır..

aracın marka modelini ve donanımını yazabilirmisiniz?

s2000 05 model ıcı kırmızı sıyah araba cokk temız sahıbınden:hahaha:

FRG
08-02-2008, 19:24
geçmiş olsun senin s2000 mi?
itiraz etmelisin kesinlikle önce acente ile sonra genel müdürlüğü ile
sonrada hukiki yollardan gerekirse tabi
artı çok mantıksız 47 bin ytl ye 2005 model s2000 mi var nasıl piyasa değeri ilginc...

Burak Mehmet
08-02-2008, 19:26
s2000 05 model ıcı kırmızı sıyah araba cokk temız sahıbınden:hahaha:

:D
yarın bi araştıralım bakalım exper arkadaşlara bi danışalım onlar nekadar fiyat teklif ederler..
aracın daha önceden kazası varmıydı?

coolvtec
08-02-2008, 19:29
22,500 bin ytl[/COLOR] verildi
kolay ghelsin saygılar..

20.000 ytl kasko yaptırmana rağmen 22,500 ytl nasıl ödüyorlar. o zaman herkes değerinin altına kasko yaptırmaz mı?

eS-aR
08-02-2008, 19:42
47 bin ytl ye bulsun bana o kasko şirketi her kimse bende alıyım valla öyle sallıyolar işte adi herifler

teggy
08-02-2008, 20:21
Geçmiş olsun. Hangi şirket bu ?

BosphorusBoys
08-02-2008, 20:25
ama pıyasa degerı 58000ytl cıvarında verılen para 47000 bu bıraz mantıksız degılmıı

kesinLike Mantıksız..

İtiraz Etmelisin.. Kasko Yaptırdığın Yerle Kasko Yaptığın Fİrmanın ßölge Müdürlüğüne itiraz dilekçenle ghidersen kesin ßir sonuç Alırsın..

BosphorusBoys
08-02-2008, 20:29
20.000 ytl kasko yaptırmana rağmen 22,500 ytl nasıl ödüyorlar. o zaman herkes değerinin altına kasko yaptırmaz mı?

20 ßin Liraya Kaskoladığım Aracın 18 ßin rayi$ ßedeli warsa neden 20 binden yapim? Daha Fazla para kazanmak için..
18 ßin rayi$ ßedeli olan aracı ama istersem 16 ßin ile 25 ßin arası kasko yapaßilirim..
Ama 16 ßinden Yaparsam Az Para Kazanırım..
Sonuç Olarak ;
Acentedeki Adamın daha Fazla Para kazanmasıdır ßu..

ee en dü$üğünü gösterirsem Para kazanamam.. :)

araç ßedeli ne olursa olsun ikinci el rayi$ ßedelleri verilir pert i$lemlerinde..
ama arkada$ımın dü$tüğü Madurlukdan ßa$ka ßir$eyh diildir..
İtiraz Dilekçesi ile Gerekli i$lemleri Çözeceğine İnanıyorum..

ef186
08-02-2008, 20:33
sahibinden.com gibi sitelerden arabanla aynı ozelliklere km ye vs.. sahip aracları bul ve cıktı al experinle bi gorusme ayarla ve bu elindeki kagıtları kendisine ver . Kaskonun amacı zararını tazmın etmektır buda sana verdıklerı para ıle aracının aynısını yada en yakın ozellıklere sahip olanı geri alabilmendir .
senin arabnın fiyatıda su sekilde belirlenmiştir. exper kişi acar ınterneti arabana yakın arabaları bulur ve acar telefonu en son ne olur der pazarlık eder alıcıymıs gibi ve sana bulabildigi en dusuk fiyatı verir .
buna gore hazırlık yapıp experle direk gorusursen ve onune elle tutulur belgeler sunarsan kesinlikle paranı duzgun alırsın .
Ancak detaylar cok onemlidir mesela senin aracın daha once herhangibir kaza yaptımı boya macun vs. varmı ? bunlar var ıse pıyasadaki degerın altını teklıf ederler yanı arabanın maziside onemlıdır .
bunları dıkkate al araban boyasız kazasız bı arac ıse 60 bin ytl ister catır catır alırsın ...... cunku bugunun sartlarında 2005 boyasız kazasız bı s2000 ıcın 60 ytl normal bir fiyattır ....
ole yuzde on yırmı gibi bir kesinti eyer sen kasko yaptırırken eskıme korozyon bılmemne de olsun ama kasko pırımını dusuk odıyım demedıysen olmaz .. sozlesmende kesinti ile ilgili bişi varmı ? ona dıkkat ederek eksperınle zaman kaybetmeden gorus derim ben ...ayrıca gecmış olsun ....

STP
08-02-2008, 20:45
52 53 bın lıra vermelerı lazım 65 bın uzerınden... gecen gun tam 1 senelık full corsa pert oldu bızde.. 35 bın degerı vardı 27500 odedıler eskıme payından dolayı

Schumi
08-02-2008, 21:04
Şimdi bu araç mazisi diyorsunuzda araç sürekli kasko şirketi değiştirirse ne olcak. Gidip tüm şirketlerden hasar raporlarımı alıyorlar. Bu kaskoların hiçbirisi adam gibi hizmet vermiyormu. Aracın ikinci el raiç bedeli üstünden nasıl eskime payı kesiyorlar anlamıyorum. Sonuçta bu aracın zaten ikinci el yani yıpranmış bedeli ortada. Daha ne kesintisi.

OnurS
08-02-2008, 21:35
Kanka geçmiş olsun sen japondan dewam et rx8 al bitane dtcde war daha güwenli=)

gökan
08-02-2008, 21:39
aracının pıyasasına bakıp o parayı vermışlerdır ustundekıayrı modıfıye parcasının parasını vermıyor aynısı banada oldu cunku neyse fıyatonu fazlasını hayatta vermez

Mr.K
08-02-2008, 21:51
aracının pıyasasına bakıp o parayı vermışlerdır ustundekıayrı modıfıye parcasının parasını vermıyor aynısı banada oldu cunku neyse fıyatonu fazlasını hayatta vermez

egerki modifiye ettigin parčalari kaskona išletirsen +prim odersen veriyolar parani gokhan..ve forum uyeleri bilginize...

tunbullah
09-02-2008, 00:03
sagolunn arkadaslarr ılgınıız ıcınn oncelıkle axa oyak tan sıgortalı araba bı arkadasımızınn dedıgı gıbı sahıbınden.com da arastırma yaptım cıktılarınıı aldımm asaga yukarıı degerı 56 ıle 58 arasında arabanın. ılk kaskoo yaptıgımda arabanın degerı 55 000 ytll gozukuyodu fazla prım odeyerek 65000 ytl yaptırdım bunun ne anlamaı vardır acaba boşuna mı yaptım ben bunu

gökan
09-02-2008, 00:08
egerki modifiye ettigin parčalari kaskona išletirsen +prim odersen veriyolar parani gokhan..ve forum uyeleri bilginize...

benım kazada angelım catladı adam vermedı parayı aynam kırıldı vermedı hatta 17oo cıkan paraya 12oo odedıler

Schumi
09-02-2008, 00:18
benım kazada angelım catladı adam vermedı parayı aynam kırıldı vermedı hatta 17oo cıkan paraya 12oo odedıler
angel kaskoya işli ve bunun için fiyat farkı primi ödesen verirler. bende işli olmamasına rağmen çatlayan tek angel için çift parası aldık. eski angelları exper aldı bizde yeni çifti taktık.

OnurS
09-02-2008, 00:22
benim mtamponlar işli diildi maldım kaskodan hemde ciler için olan çıtasızından aldım sedan arabaya ama experle direk konuştumdedim tamir ediliyosa ya tamir edin yada aynı tampondan werin..Seri numarasına kadar werdim o geldi direk..

Mr.K
09-02-2008, 00:33
angel kaskoya işli ve bunun için fiyat farkı primi ödesen verirler. bende işli olmamasına rağmen çatlayan tek angel için çift parası aldık. eski angelları exper aldı bizde yeni çifti taktık.

aynen oyle išletip parayi fazla verdigin zaman kurušukurušuna veriolar parani yada direk ayni marka ayni modeli sana teslim ediyolar..:) benim egzozum dahi išli en ufak bišeyi išletiyorum nolca belli degil taklaya gelcez belki:) allah gostermesin...

velhasil kelam egerki modifiyeli araciniz varsa 3'5 demeden direk išletin kaskoya kafaniz rahat olsun..

Schumi
09-02-2008, 00:33
benim mtamponlar işli diildi maldım kaskodan hemde ciler için olan çıtasızından aldım sedan arabaya ama experle direk konuştumdedim tamir ediliyosa ya tamir edin yada aynı tampondan werin..Seri numarasına kadar werdim o geldi direk..
aynı markanın üst model orjinal parçası gibi durumlarda experler her aracı ezbere bilmediklerinden yada tüm araçların tüm opsiyonları paketlerini bilmediklerinden servise sölüyosun bunu hallet diye. o ister m tampon takar ister m3 tampon takar. abartı fiyat çıkarmadıkları sürece. atıyorum orjinal tamponun 500 ytl dir m3 tampon 1000 dir m3 takar. öncekide aynısı ise. ama 2000 ytl ye csl takmaz :) (fiyatlar sallamasyondur :))

ef186
09-02-2008, 00:58
sagolunn arkadaslarr ılgınıız ıcınn oncelıkle axa oyak tan sıgortalı araba bı arkadasımızınn dedıgı gıbı sahıbınden.com da arastırma yaptım cıktılarınıı aldımm asaga yukarıı degerı 56 ıle 58 arasında arabanın. ılk kaskoo yaptıgımda arabanın degerı 55 000 ytll gozukuyodu fazla prım odeyerek 65000 ytl yaptırdım bunun ne anlamaı vardır acaba boşuna mı yaptım ben bunu

aracın kasko bedeli 500 milyarda olsa piyasada 200 milyarsa piyasa degerı uzerınden para alırsın .....
o nedenle orda yukselttıgın mıktar tamamen boş ha nezamn ıse yarar arabanın piyasadakı fiyatı bı anda yukselır ozamn da kasko degerı altta kalır ıse kasko bedelinin max %10 uzerinde bi odeme yaparlar ozaman ısne yarar ....
ama normal piyasa degerını kasko bedelı olarak belırlemek fazla pirim odememek icin gerekli cunku piyasa degerı baz alındıgından bir işe yaramıyor pert durumunda .....

ef186
09-02-2008, 01:03
Şimdi bu araç mazisi diyorsunuzda araç sürekli kasko şirketi değiştirirse ne olcak. Gidip tüm şirketlerden hasar raporlarımı alıyorlar. Bu kaskoların hiçbirisi adam gibi hizmet vermiyormu. Aracın ikinci el raiç bedeli üstünden nasıl eskime payı kesiyorlar anlamıyorum. Sonuçta bu aracın zaten ikinci el yani yıpranmış bedeli ortada. Daha ne kesintisi.

Şase numaranı verdıgınde tum kasko firmalarının ortak bi havuzu ver ordan dranks dıe cıkar nerde nekadar hasar almıs odenmış ........
ole bi yıpranma payı durumu yok normalde ancak bazı sigorta sırketleri pirimleri ucuz tutup musteri kazanmak icin bole bir madde ekleyip satış yapıyorlar sizde ıyı arastırmazsanız pert durumunda kaybediosunuz o mıktarı ....
Sigorta sırketinde ucuzu degıl sartları en dolu eksıksız olanı secin sıgortacının full kasko dedıgıne aldanmayın kime gore full her sigorta sırketinin full paketi farklı ....
Ayrıca experler salak deyil arac kaza yhaptı dımı gelıyo bakıyo ıncelıyo bakıokı camurlukta macun bakıokı sagda solda macun sasede onceden kama kaynak vs.. yanı ozamn eskı kazası oldugunu anlıyo kazalı arabanın ılk kazası olup olmadıgını anlamak cok zor deıldır kazırsın boyayı en kotu alttan zaten anlasılır .... (kaporta hasarı ıcın mesela .... ) onceden kasko tarafından yaptırmamısta olsan hasar hasardır ... kasko piyasa degerının altında oder bole bir durumda ....

Schumi
09-02-2008, 01:05
Şase numaranı verdıgınde tum kasko firmalarının ortak bi havuzu ver ordan dranks dıe cıkar nerde nekadar hasar almıs odenmış ........
ole bi yıpranma payı durumu yok normalde ancak bazı sigorta sırketleri pirimleri ucuz tutup musteri kazanmak icin bole bir madde ekleyip satış yapıyorlar sizde ıyı arastırmazsanız pert durumunda kaybediosunuz o mıktarı ....
Sigorta sırketinde ucuzu degıl sartları en dolu eksıksız olanı secin sıgortacının full kasko dedıgıne aldanmayın kime gore full her sigorta sırketinin full paketi farklı ....
Ayrıca experler salak deyil arac kaza yhaptı dımı gelıyo bakıyo ıncelıyo bakıokı camurlukta macun bakıokı sagda solda macun sasede onceden kama kaynak vs.. yanı ozamn eskı kazası oldugunu anlıyo kazalı arabanın ılk kazası olup olmadıgını anlamak cok zor deıldır kazırsın boyayı en kotu alttan zaten anlasılır .... (kaporta hasarı ıcın mesela .... ) onceden kasko tarafından yaptırmamısta olsan hasar hasardır ... kasko piyasa degerının altında oder bole bir durumda ....
peki bu altında ödemeyi dayandıracağı bir madde kanun zart zurt varmı. yoksa kendisi mi böle uyguluyo.

Dragger
09-02-2008, 07:03
Gecmis olsun.

Arkadasım da focus tdci pert etti, 42k YTL kasko bedeli vardı, pert oldugunda 2. eli 35k civarıydı 29k verdiler kaskodan...

Mezarcı bunlar baska birsey degil, parayı alana kadar kaskoyu yapana kadar iyisin, kaza yaptınmı ugras dur serefsizlerle...

miniks
09-02-2008, 10:33

kardeşim benim arabamın aynısından aynı temizlikten aynı parcalardan üserinde olan bir tane daha alın bana verin diyeceksin

ben para istemiyorum ozaman araba verin bana de

gökan
09-02-2008, 11:30

benım aynama kadar işliydi hepsını exper yazdı ama parasını evrmedı

Schumi
09-02-2008, 11:41
birazda şans işi var.

Mr.K
09-02-2008, 14:00
kardeşim benim arabamın aynısından aynı temizlikten aynı parcalardan üserinde olan bir tane daha alın bana verin diyeceksin

ben para istemiyorum ozaman araba verin bana de

pert durumunda boyle bi talepte bulunabiliyomuyuz????

miniks
09-02-2008, 14:31
En dogal hakkın kardeşim
benim arabamın degerini vermiyorsan ozaman benim arbamın aynısından ver diyeceksiniz biz yaptık bizzat tuttu

Sixinc.unbuffed
09-02-2008, 14:50
piyasa degeri 50 bin dolar olan corvette e 35 bin verdiler arkadaşa cinayet işliyordu...

^^ANIL^^
09-02-2008, 16:09
arkaşlar burda konu acaib olmuş buğra arkadaşımız demişki prim i yüksek ödemenin bir mantığı yok demiş hiç alakası yok adam salak değil yüksek yaptırmanın mantığı şimdi adam sana 45 veriyo tuna 65 ten yaptırmış oha çüş dicek itiraz edicek eğer 55 ten yaptırsaydı 45 i almak zorunda olurdu buğra ama adam 65 ten yaptı hertürlü itiraz hakkı var. ayrıyetten bazı arkadaşlar arabanın kazalı olduğunu önceden nasıl anlıyolar diye sormuş kasko şirketlerinin ortak bir sistemi var hangi kaskoda hasar aldı araban farketmez hepsi görüyo ama pert arabaya para ödemekle önceki hasarın alakasıda yoktur oda yanlış bir bilgi. burda tuna kardeşimizin yapıcağı acentasına sölicek itiraz edicek ve muhtelemen acenta direk tuna yı exper ile görüştürücek tunada piyasada bulduğu en pahalı s2000 leri sayıcak adama dicek şu galeride şu paraya gazetede bu paraya sahibinden.com da kazasız temiz bakın şu ilan numarası bu paraya uçan kaçan herkezi sölicek ve meblağ yı yükselticek kasko şirketi orta yolu bulmak zorundalar arkadaşlar verdikleri paraya razı olmak zorunda değilsiniz .....

ef186
09-02-2008, 16:18
peki bu altında ödemeyi dayandıracağı bir madde kanun zart zurt varmı. yoksa kendisi mi böle uyguluyo.

var pıyasada aracıngıbı bır araba yoksa senın arabandan daha ıyı ve temız araclar var ıse odeme yaparken senın arabanın emsalını bulamadıgı ıcın altında odeme yapar ...

ef186
09-02-2008, 16:22
arkaşlar burda konu acaib olmuş buğra arkadaşımız demişki prim i yüksek ödemenin bir mantığı yok demiş hiç alakası yok adam salak değil yüksek yaptırmanın mantığı şimdi adam sana 45 veriyo tuna 65 ten yaptırmış oha çüş dicek itiraz edicek eğer 55 ten yaptırsaydı 45 i almak zorunda olurdu buğra ama adam 65 ten yaptı hertürlü itiraz hakkı var. ayrıyetten bazı arkadaşlar arabanın kazalı olduğunu önceden nasıl anlıyolar diye sormuş kasko şirketlerinin ortak bir sistemi var hangi kaskoda hasar aldı araban farketmez hepsi görüyo ama pert arabaya para ödemekle önceki hasarın alakasıda yoktur oda yanlış bir bilgi. burda tuna kardeşimizin yapıcağı acentasına sölicek itiraz edicek ve muhtelemen acenta direk tuna yı exper ile görüştürücek tunada piyasada bulduğu en pahalı s2000 leri sayıcak adama dicek şu galeride şu paraya gazetede bu paraya sahibinden.com da kazasız temiz bakın şu ilan numarası bu paraya uçan kaçan herkezi sölicek ve meblağ yı yükselticek kasko şirketi orta yolu bulmak zorundalar arkadaşlar verdikleri paraya razı olmak zorunda değilsiniz .....
55den yaptırsaydı neden 45 e razı olsun kankacım ? ole bi durum yok piyasada 50-55 se 55 ı alır hatta 55+%10= zaten verıceklerı para bu olur ....

65 yaptırmanın arabanın pıyasa degerı bı anda 70 e fırlamadıkca hıcbır anlamı yok bunun yerıne zeyıl yap nakıt olarak odeme al pert oldugunda extra olarak ....
kasko bedelının pıyasa degerının ustunde olmasının hiçbir avantajı yok ....
yanı 100 yaptırsan anca odedıgın primle kalırsın pıyasada kackurussa o fıyatı yaptırıcaksın zaten pert durumunda alıcagın para o ....

mertacar
09-02-2008, 16:23
yazık olmus oncelıkle gecmıs olsun.. kesınlıkle ıtıraz et mınıks lerın dedıgı gıbı senın arabanın aynısını o degerde bulabılceklermıymıs merak ettım 2005 s2k

(bı daha kı sefere araba alacagım zaman bı exper alıcam yanıma cok ucuz araba buluyolar ;) )

^^ANIL^^
09-02-2008, 16:28
55den yaptırsaydı neden 45 e razı olsun kankacım ? ole bi durum yok piyasada 50-55 se 55 ı alır hatta 55+%10= zaten verıceklerı para bu olur ....

65 yaptırmanın arabanın pıyasa degerı bı anda 70 e fırlamadıkca hıcbır anlamı yok bunun yerıne zeyıl yap nakıt olarak odeme al pert oldugunda extra olarak ....
kasko bedelının pıyasa degerının ustunde olmasının hiçbir avantajı yok ....
yanı 100 yaptırsan anca odedıgın primle kalırsın pıyasada kackurussa o fıyatı yaptırıcaksın zaten pert durumunda alıcagın para o ....

kardeşim anlamıyosun galiba 55 le 45 arasında uçurum yok anladın mı ama 65 le 45 arasında bitane daha araba var ve senin primi yüksek ödemen daha fazla alma hakkını çoğaltıyo ben 4 5 kere yaşadım bu olayları sen hayır almıyorm dedin anda bitmiştir olay ben fazla para verip yaptırdım arabamı kasko bedelim bu bunun üstünden anlaşıcaz diosun kardeşim ben hep başarılı oldum bu husus ta yani adamada gösteriyosn sahibinden.com da uçmuş 2005 s2000 e 70 kağat istiyenleri piyasa bedeli kardeşim :):)

ef186
09-02-2008, 16:45
kardeşim anlamıyosun galiba 55 le 45 arasında uçurum yok anladın mı ama 65 le 45 arasında bitane daha araba var ve senin primi yüksek ödemen daha fazla alma hakkını çoğaltıyo ben 4 5 kere yaşadım bu olayları sen hayır almıyorm dedin anda bitmiştir olay ben fazla para verip yaptırdım arabamı kasko bedelim bu bunun üstünden anlaşıcaz diosun kardeşim ben hep başarılı oldum bu husus ta yani adamada gösteriyosn sahibinden.com da uçmuş 2005 s2000 e 70 kağat istiyenleri piyasa bedeli kardeşim :):)

sozlesmede yazan kasko bedelı uzerınden degıl pıyada degerı uzerınden odenecegı ondan dıorum ya ben :D herneyse sonucta zaten 65 ten yaptırmıs expere yuklenırse ılanları alıp eline alır parasını her şekilde ....

BosphorusBoys
10-02-2008, 03:12
Aslında Her$eyhden Önemlisi..
Kasko $irketinin ßüyüklüğü ve İsmi?
Kaskodaki ßedellerden çok Ne içerdiği ?
we daha önceki hasarsızlık durumun ??
ßunlarda pertte Çok fonksiyonel oluyor..

ßelki ßunlardan ßazılarıda warsa ßu fiyatı onun için vermi$h olaßilirler..

$imdi itiraz edeßilir teminatları göstereßilir araç çıktıları göstereßilir ama axperde aynı modelde verdiği fiyatada araßa göstereßilir..

Ama en ßa$tada Söyledim ;

Eğer düzgün ßir $irketle Kasko Yaptırdıyssan teminatların ve kasko içeriğin düzgünse
itiraz edip sonuca rahatlıkla gideßilirsin..

miniks
10-02-2008, 08:21
artık hasarsızlık degerinin pek bir öenmi yok

şu anda tek önemli olay daha evvelden pert yaptınmı yapmadınmı

experi denetlemek için adamlar avr artık geliyolar dükkanına bakıolar resmen dedektif gibiler inceliolar seni

sen pertçimisin bu işten paramı kazanıosun

yoksa gercekten arac pert mi oldu diye

Burak Mehmet
10-02-2008, 09:49
eksper bi arkadaşla konuştum verdiği vevap şu
-kış aylarında cabriolar birazda ucuza gidiyor ya..arkadaşın yanlış zamanda kaza yapmış....

Cem.B
10-02-2008, 13:18
experşer her zmn çok uyanık olduklarını sanıp böle saçma sapan fiyatlar belirlerler çok akıllılar herkes salak ya nasılsa ona giren çıkan yok :)

önemli olan hasar müdürlüğünün belirleyeceği fiyat exper in belirlediği sadece experin kendi insiyatifi bağlayıcılığı yok

tunbullah
11-02-2008, 12:16
Aslında Her$eyhden Önemlisi..
Kasko $irketinin ßüyüklüğü ve İsmi?
Kaskodaki ßedellerden çok Ne içerdiği ?
we daha önceki hasarsızlık durumun ??
ßunlarda pertte Çok fonksiyonel oluyor..

ßelki ßunlardan ßazılarıda warsa ßu fiyatı onun için vermi$h olaßilirler..

$imdi itiraz edeßilir teminatları göstereßilir araç çıktıları göstereßilir ama axperde aynı modelde verdiği fiyatada araßa göstereßilir..

Ama en ßa$tada Söyledim ;

Eğer düzgün ßir $irketle Kasko Yaptırdıyssan teminatların ve kasko içeriğin düzgünse
itiraz edip sonuca rahatlıkla gideßilirsin..
axa oyak aı daha nerden yaptırcam:soru:

rsozkan
11-02-2008, 12:18
kaskon hangı sırketse bır an once gıt dırek mdurlerıyle gorus aracın pıyasa degerı
neyse onu alırsın bıraz bastırman lazım ama eger vermıyorlarsa senın aracının aynını bulup versınler boyle bı hakkın var
benım basımdanda aynı olay gectı aracımı 60000 ytl ye kasko yaptırdım
pert oldu 45000 odeyeceklerını soyledıler bende ıtıraz ettım daha sonra mudurlerıyle
gorusmeye gıttım bana aynen soyle soyledı senın aracının aynısından aynı km de 45000,e var eger ıstersen hemen alalım dedı bende aracımı satıyordum zaten parayı aldım cıktım. sana tavsıyem fazla gecıktırmeden gıt olayı hallet daha karlı cıkarsın:icon_tup:

Rstmania
11-02-2008, 18:20
Daha önce AXA Oyak'a kaskolu olan 2000 model Cliomuz pert olmuştu. (2005 senesinde) O sırada kasko şirketinin yaptığı işlem araştırıp piyasa değeri neyse onu vermekti. Ki daha önce bu araç pert noktasından geri dönüp toparlanmıştı. Fiyatla ilgili hiç bir düşüş yaşanmadı bununla ilgili.

Ama kasko yaparken dikkat etmeniz gereken şey, primi biraz daha az ödemek için yapılan indirimlerin daha sonra size yapılacak ödemeleri etkilediğidir. Mesela 800 ytl primden %5 lık bir indirim yaptılar. Siz o zaman 760 ytl ödediniz. Ancak kaza sırasında aracınız pert oldu. Değeri 60000 YTL size ödeyecekleri para 57000 YTL ye düşer. Ne demek bu 40 ytl ödememek için 3000 ytlden oluyorsunuz. Kasko da sadece hasarsızlık indirimi ödemeye yansımaz diğer indirimler ( Özel indirim değil ise) direk kaza anındaki ödemelerde size yansır. Ayrıca kaskonuza işletilmeyen her bir modifiye parçasının ancak orijinal fiyatını alabilirsiniz. Tabi exper size bir kıyak yapmaz veya mod parça daha ucuz değilse. Yüksek prim ödemesinin size ne yararı olabilir sorusuna cevap olarak da geçen günkü expeer ile yaptığım muhabbete göre %35-%40 arasındaki masraf çıkan kazalarda araç perte çıkarılmaya başlanmış. Primin az yada çok ödenmesi aracınızın perte çıkacağı miktarı belirler. Eğer aldığınız paradan memnun değilseniz önce experle daha sonra firmanın bölge müdürlüğü ile daha sonra da adli makamlarda hakkınızı arayabilirsiniz. Adli makamda arama tehdidinden korkan kasko şirketleri olay o hale gelmeden orta bir noktada buluşmayı tercih ediyorlar.Ayrıca siz kasko şirketinden sizinkine denk bir araba isteme hakkınız var. Yani tamam para vermiyorsanız gidin alın arabyı diyebiliyorsunuz. Parçada da aynı şekilde. Eğer bir olayda zarar gelen parçanız yok ise daha üst bir parçayı isteme hakkınız var. Daha düşük parça veremezler hatta.

BosphorusBoys
14-02-2008, 14:48
axa oyak aı daha nerden yaptırcam:soru:

Hala dewam ediyorsa durumun ßen axa oyak acentesiyim ßölgeden ara$tırırım istersen

coolvtec
14-02-2008, 21:02
Bu aşağıdaki ibare doğrumudur arkadaşlar? Allah korusun böyle bir durumda kasko bir işe yaramıyormu?

"Sigortalı aracın yaralamalı veya ölümlü kazaya karışması halinde kusurlu olsun ya da olmasın sigortalı araç üzerine devlet tarafından ihtiyati-tedbir konulmaktadır.Açılacak olan kamu davası sonucunda sigortalımız suçsuz bulunursa ihtiyat-i tedbir kararı düşmekte, suçlu bulunması halinde ise araç üzerindeki ihtiyat-i tedbir hacze çevrilmektedir. Üzerinde haciz bulunan aracın satışı imkansız hale gelmektedir."

Schumi
14-02-2008, 23:12
Bu aşağıdaki ibare doğrumudur arkadaşlar? Allah korusun böyle bir durumda kasko bir işe yaramıyormu?

"Sigortalı aracın yaralamalı veya ölümlü kazaya karışması halinde kusurlu olsun ya da olmasın sigortalı araç üzerine devlet tarafından ihtiyati-tedbir konulmaktadır.Açılacak olan kamu davası sonucunda sigortalımız suçsuz bulunursa ihtiyat-i tedbir kararı düşmekte, suçlu bulunması halinde ise araç üzerindeki ihtiyat-i tedbir hacze çevrilmektedir. Üzerinde haciz bulunan aracın satışı imkansız hale gelmektedir."
Aracı kaskoya satamıyorsan kasko senden perti alamıyorsa yada kalanları. Ödemesinide yapmaz. Çok çakal bu sigorta şirketleri. Hepsini köküne kibrit suyu.

Berk007
14-02-2008, 23:26
Allah hiçbirimizi karakola, adliyeye vb devlet dairelerine + kasko şirketlerinin eline düşürmesin arkadaşlar.

ps: benimde başıma gelen ufak tefek olaylarda, ön tamponun komple yenisini yaptırdım, angel farın ayağı çatladığı için yeni takım aldırdım vs. kasko yaptırırken döşemeye kadar da işlettim ama ;)