PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ruhsat sorunu

131mirafiori
19-05-2012, 22:54
ağalar olay özetle şu;

7 yıldır muayene yok
6 yıldır sigorta yok
Ruhsatta renk gri (şu an siyah)
LPG işli değil (takılalı 1 sene oldu fatura falan alıcam sıkıntım yok)

Ayrıca aracın hiç bir şekilde yediği ceza yoktur. Vergileri düzenli ödenmiştir.

Önümüzdeki ay aracın bütün bu evrak sorunları çözmeye düşünüyorum hangi yolları izlemem gerekir bir yardımcı olun her kafadan farklı ses çıkıyor...

Skyhawk34
19-05-2012, 22:57
bunların faizleri falan ne durumda peki ? 1 ve 2. şıkların

batucan
19-05-2012, 22:59
Sigortani yaptircaksin (sigorta konusunda yardimci olurum kasko-sigorta isi yapiyorum)
Lpg nin cezasi var ilk ay isletmedigin icin teknik belge aliyosun diyebiliyorum onu ruhsata islerken rengide halledebilirsin..
En sonda vizeye girdin mi tamamdir...

Faturayi almamissin simdi okudum o zaman yeni tarihli faturayla 1 ay icinde isletirsin...

Vizenin faizine tuvturkun sitesinden bakabiliyorsun diye biliyorum...

By_HaNNibaLL
19-05-2012, 23:00
Hayirdir kanka osmanlidan kalma at arabasi mi aliyorsun

131mirafiori
19-05-2012, 23:00
bunların faizleri falan ne durumda peki ? 1 ve 2. şıkların

Ya kanka öyle bir şey ki biri diyor en başta satış al sigortanın faizi düşer normal yaptırırsın artık 200-300 neyse. Biri diyor mecbur ödersin. Faizinde değilim artık doya doya gezmek istiyorum arkadaş bıktım şu amk polslerinden kaçmaktan...

131mirafiori
19-05-2012, 23:02
Sigortani yaptircaksin (sigorta konusunda yardimci olurum kasko-sigorta isi yapiyorum)
Lpg nin cezasi var ilk ay isletmedigin icin teknik belge aliyosun diyebiliyorum onu ruhsata islerken rengide halledebilirsin..
En sonda vizeye girdin mi tamamdir...

Faturayi almamissin simdi okudum o zaman yeni tarihli faturayla 1 ay icinde isletirsin...

Vizenin faizine tuvturkun sitesinden bakabiliyorsun diye biliyorum...

Eyvallah hocam tahmini bu sigorta ne kadar tutar bize faizli?

Hayirdir kanka osmanlidan kalma at arabasi mi aliyorsun

Babadan kalma 1976 model mirafiori alıyorum :D

batucan
19-05-2012, 23:04
Eyvallah hocam tahmini bu sigorta ne kadar tutar bize faizli?

Babadan kalma 1976 model mirafiori alıyorum :D

Sigorta icin bilgilerini alip en uygun fiyati cikarmaya calisirim... Bir kac firmadan fiyat alip en uygununu yapiyorum...

By_HaNNibaLL
19-05-2012, 23:04
Kankaa 2.0 tc motorludur kesin o :D

131mirafiori
19-05-2012, 23:05
Sigorta icin bilgilerini alip en uygun fiyati cikarmaya calisirim... Bir kac firmadan fiyat alip en uygununu yapiyorum...

Hangi bilgiler gerekli ise bana bir pm atarsan sevinirim :)

Kankaa 2.0 tc motorludur kesin o :D

Yok be panpa 1300 LPG li :D

Schumi
19-05-2012, 23:07
Önce sigortanı yaptır cezalı olarak öde. Sonra boya faturanı al. LPG projesini felan filan hallettikten sonra gitmen gereken muayne istasyonunda renk değişikliğinide söyle (artık ek1 gerek yokmuş) boya faturasının fotokopisi aslı işte lpg kontrolu vs.vs. den sonra yeni ruhsatını çıkartmak için trafik şubesine git. Zaman gerektiren ama çok zor olmayan işler hepsi.

By_HaNNibaLL
19-05-2012, 23:07
evraklarini hallette ben alam onu kanka :D

batucan
19-05-2012, 23:08
Hangi bilgiler gerekli ise bana bir pm atarsan sevinirim :)

Yok be panpa 1300 LPG li :D

Pm atildi eger halledersek ben policeni kargolarim sikinti olmaz...

131mirafiori
19-05-2012, 23:29
Önce sigortanı yaptır cezalı olarak öde. Sonra boya faturanı al. LPG projesini felan filan hallettikten sonra gitmen gereken muayne istasyonunda renk değişikliğinide söyle (artık ek1 gerek yokmuş) boya faturasının fotokopisi aslı işte lpg kontrolu vs.vs. den sonra yeni ruhsatını çıkartmak için trafik şubesine git. Zaman gerektiren ama çok zor olmayan işler hepsi.

Reis şöyle bir durum var satış almadan sigorta yaptırırsam faizli öderim ancak satıştan sonra yaptırırsam normal tarifeden öderim gibi bir durum söz konusu o sıkıntı işte onu bi çözelim ona göre haraket edicez :)

evraklarini hallette ben alam onu kanka :D

Sağ koltukta oturur bira içersin ancak panpa :D Satılık mirafiori yok bende ;)

Pm atildi eger halledersek ben policeni kargolarim sikinti olmaz...

Dört gözle bekliyorum haberinizi :)

driftboy
20-05-2012, 01:04
Bize sigorta muayene yapcak bi araba lazım, en beyazından ve kaportacının karşısında yatandan :p

63owen63
20-05-2012, 01:12
Müdürüm iş üstündesin sanırım, hayırlayalım mı ? :)

Yalnız masraf biraz kabaracak gibi.

131mirafiori
20-05-2012, 01:29
Bize sigorta muayene yapcak bi araba lazım, en beyazından ve kaportacının karşısında yatandan :p

Lan olum beyaz ne alaka?

Müdürüm iş üstündesin sanırım, hayırlayalım mı ? :)

Yalnız masraf biraz kabaracak gibi.

Masraf kabarsın müdür jant-lastik vs ne varsa sattım araçta. Birazda birikmiş var kurtarırız bu işi :)

Hayır olsun inşallah diyelim hee bir de dünya kadar malın olacağına fındık kadar turbon olsun demişler diyelim :)

ruudvan
20-05-2012, 01:49
7.12 den : 84 aydır cezalısın muayeneden.
84.8tl :672tl
672tl+145tl muayene : yaklasık 820 tl muayeneye odıceksın.

ruhsat yaprak vs cezalı sekılde onada 200-300 verırsın.pardon ruhsatın var ama degısecekse 60 tl mı ne yapragı 150 gıbı rakam odersın.
lpg ısletmek ıcınde muayene lazım .

once sıgortanı yaptırıcaksın cezalı ne odersın bılmem tahmını 500 gıbı olur sanırım.
ordan muayeneye gıdıceksın .gıtmeden lpg ıcın evraklarını tamamlaman lazım sızdırmazlık vs olayı vardı
ek1 doldurucaksın.
renk ve lpg ıcın yazı alıcaksın.
ruhsata basvurucaksın
ruhsata lpg ve renk ıslenıcek.
olay bıtıcek.

63owen63
20-05-2012, 02:00
Lan olum beyaz ne alaka?

Masraf kabarsın müdür jant-lastik vs ne varsa sattım araçta. Birazda birikmiş var kurtarırız bu işi :)

Hayır olsun inşallah diyelim hee bir de dünya kadar malın olacağına fındık kadar turbon olsun demişler diyelim :)

güzel haberlerini bekliyorum ozaman, haydi bismillah :)

Ruudvan'ın da dedigi gibi masraf çıkar. Sigortanında banko 500 ü bulur rahat.

driftboy
20-05-2012, 09:46
Lan olum beyaz ne alaka?

bi beyaz arabamız olsa, dip basık olsa, tenekeleri kırmızı olsa, kapakları olsa fena mı olur :D

Sigorta için babacanla konusayım ondanda bi fiyat alayım

Frid
20-05-2012, 11:55
7.12 den : 84 aydır cezalısın muayeneden.
84.8tl :672tl
672tl+145tl muayene : yaklasık 820 tl muayeneye odıceksın.

ruhsat yaprak vs cezalı sekılde onada 200-300 verırsın.pardon ruhsatın var ama degısecekse 60 tl mı ne yapragı 150 gıbı rakam odersın.
lpg ısletmek ıcınde muayene lazım .

once sıgortanı yaptırıcaksın cezalı ne odersın bılmem tahmını 500 gıbı olur sanırım.
ordan muayeneye gıdıceksın .gıtmeden lpg ıcın evraklarını tamamlaman lazım sızdırmazlık vs olayı vardı
ek1 doldurucaksın.
renk ve lpg ıcın yazı alıcaksın.
ruhsata basvurucaksın
ruhsata lpg ve renk ıslenıcek.
olay bıtıcek.

tadilat muayenelerinde ek1 zorunlu, lpg işleneceğinden tadilat oluyor, faturayı ve projeyi aynı yerden alacaksın lpg evraklarını, sonra mmo sına sızdırmazlık almaya ve lpg onaylatmaya gideceksin, istasyona muayene için geldiğinde lpg taktırdığını ve rengi değiştirdiğini belirtecek sin

sigorta ceza durumlarına düşüyorsa önce satışı yapmak mantıklı

RSBurak
20-05-2012, 12:57
en son muayeneyi tüvde olmadıysa birde bunu kanıtlamak lazım gerçi tüvtürk alalı 7 sene olmuştr değişen bir şey olmaz sizin için ama mesela benim arabanın muayenesi 2010 da bitti 2008 de karayollarında yapılmıştı.ocak 2012 de tüvtürke gittim 7 yıllık faiz istediler son muayeneyi orda yaptırmadığım için bende ilgili vergi dairesinden muayene makbuzunu aldım öyle götürdüm 2 yıllık faiz ödedim.

2Fast4Me
20-05-2012, 13:20

:icon_tup: yakışır. hayırlısı olsun bakalım :)

131mirafiori
20-05-2012, 13:24
Ruudvan , Frid ve rsburak bilgi için teşekkürler. Sigortamı ben geçenlerde sordurdum öylesine 1000 lirayı geçer dediler verdiğim tepkiyi düşünebilirsiniz heralde :)

Mehmet kanka bizde bekliyoruz artık :)

2fast4me zamanı çoktan gelmişti :)

131mirafiori
20-05-2012, 20:53
yok mu kardeşim bu bu bu diyecek bir insan evladı ?

driftboy
21-05-2012, 10:23
Vee en net bilgi,

bi ton para çıkar satış yapın arabaya daha karlı olur satış yaptıktan sonra noterde bi evrak veriyolar geçici ruhsat diye orda bi evrak numarası var onu söylersiniz o zaman size yardımcı olabilirim ama şu anda çok pahalı çıkar satış yaparsa en az 500 600 karı olucaktır bu işten

bugramutlu
21-05-2012, 21:28
ben sigortamı yeni yaptırdım 2 hafta falan olmuştu biteli 94 maruti 500 tuttu. diğerlerini bilmiyorum.

131mirafiori
11-06-2012, 12:54
Aracın Trafikteki bilgileri ve Ruhsatta yazanlar birbirini tutmuyor :D :D Çözülecek bakalım. Sigorta ve diğer işlemlerde satıştan sonra olucak...

Fatih_
11-06-2012, 13:23
Bizim arabalar yanyana gelmesin :D

ödenmemiş cezalar ne oluyor bilen varmı ??
sorgulatıcam fakat yediğim bir cezada ruhsattan bir kağıt aldılar , ödediğinde geri alırsın dediler , bu yüzden sorgulatamıyorum bilgiler eksik.

mobese cezaları , polisin dur ihtarına uymama cezaları vs bunların hiçbiri eve gelmedi ?
bu cezalar nereye gidiyor anlamış değilim.. Bunları öğrenebilmemiz mümkün mü ?
Birde 6 yıldır muayene olmaması , ek olarak 6 yıldır tüp ün ruhsata işletilmemesi , şuan ruhsata işletmek istediğimizde nasıl bir sorun çıkartır ?

RSBurak
11-06-2012, 13:52
-bizde lpgyi işletmedik 8 sene zaten tankların ömrü 10 sene diyerek 0 lpg sistemi taktırdım karbüratörlü olduğu için baya ucuza geldi.hiç uğraşmadan direk işlettim
-muayene 6 senedir yoksa baya ceza ödersin tüvtürkün sitesinden sorgulayabilirsin.
-trafik cezalarınıda vergi borcunu sorguladığın gib.gov.tr sitesinden öğrenebilirsin.
bana kalırsa muayenesiz arabayla gezme çünkü bir kaza anında kesinlikle polisin gelmesini bekleyeceksin muayenen olmadığı için suçlu sayılacaksın bir ton iş sonra.

officer
27-07-2012, 09:39
Önce satışını yap 6 yıllık sigortadan kurtul.

maxpower
27-07-2012, 10:01
önce satış yapıp sigortadan yırtmak istiyorsun ama muayenesi olmayan araçların artık satışı yapılmıyor heralde?

officer
27-07-2012, 10:01
önce satış yapıp sigortadan yırtmak istiyorsun ama muayenesi olmayan araçların artık satışı yapılmıyor heralde?

vergi borcu + ceza olmasın sorun yok. satış yapar.

driftboy
27-07-2012, 10:59
Herşey halloldu beyler arac suan muayeneli ve öfkeli :D

RottingChrist
30-10-2012, 08:31
arkadaşlar yeni bir konu açmadan burdan sormak istiyorum. satışını üzerime aldığım bir motosiklet var fakat 4 5 ay geçmesine ramen adıma gelmesi gereken ruhsat gelmedi. şimdi benim trafikten gidip almam veya sorgulamam gerekcek ama hangi şubeye gitmem gerekiyor. benim bölgemdeki şubeye mi yoksa aracın tescilli olduğu şubeye mi? tşk.

ozgurluk
30-10-2012, 08:33
arkadaşlar yeni bir konu açmadan burdan sormak istiyorum. satışını üzerime aldığım bir motosiklet var fakat 4 5 ay geçmesine ramen adıma gelmesi gereken ruhsat gelmedi. şimdi benim trafikten gidip almam veya sorgulamam gerekcek ama hangi şubeye gitmem gerekiyor. benim bölgemdeki şubeye mi yoksa aracın tescilli olduğu şubeye mi? tşk.

üzerine aldıktan sonra trafik sigortasını yaptırdın mı ?

RottingChrist
30-10-2012, 08:38
hayır yaptırmadım. neden sordunuz?

üzerine aldıktan sonra trafik sigortasını yaptırdın mı ?

XoR
30-10-2012, 08:43
TÜVTURK Araç Muayene İstasyonları (http://www.tuvturk.com.tr/gecikme-bedeli.aspx)

Gecikme cezası hesaplama modülü

RottingChrist
30-10-2012, 08:46
reis benim sıkıntı muayene değil ruhsat :) sanırım konuyu evvel tarihte açan arkadaşı ilgilendiriyor bunlar :)

TÜVTURK Araç Muayene İstasyonları (http://www.tuvturk.com.tr/gecikme-bedeli.aspx)

Gecikme cezası hesaplama modülü

XoR
30-10-2012, 08:48
reis benim sıkıntı muayene değil ruhsat :) sanırım konuyu evvel tarihte açan arkadaşı ilgilendiriyor bunlar :)

Evet aramada çıksın diye ekledim :D banada lazımdı iyi oldu 230 lira ceza Mayıs 2010'dan beri olmayan muayene için :) ben 500 bekliyodum :D

TolgaCtk
30-10-2012, 08:49
ruhsat sigortayi yaptiktan 16 gün sonra geliyormus.. bende ankaradan araba aldim bi hafta önce plaka ayni kaldi ve sigorta yaptirdim. ruhsat adresine kargo ile geliyormus.

RottingChrist
30-10-2012, 08:55
tam emin değilim ama ben yazın başında almıştım hala gelmedi. sigorta da yaptırmadım arık cezası neyse çekeceğiz. asıl sıkıntı motoru sattım ruhsat elimde değil :)

ruhsat sigortayi yaptiktan 16 gün sonra geliyormus.. bende ankaradan araba aldim bi hafta önce plaka ayni kaldi ve sigorta yaptirdim. ruhsat adresine kargo ile geliyormus.

tarik
30-10-2012, 10:20
sigortayla işin yok, bir yakınına satış yap 6 yıllık sigorta sıfırlanmış olur. satışta aracta tadilat var de (renk için)

lpg için fatura bul muayeneye git.

Schumi
30-10-2012, 10:30
Şimdi 2.5 senedir muayne yok. Cezalı ücret çıkacak. Gidip onu ödeyip muayneden 2 seferdede geçemezsek ücret yanarsa ikinci kere gittiğimizde cezalı şekilde baştan mı ödeniyor herşey yoksa ceza 1 kere mi alınıyor ?

nostra
30-10-2012, 10:31
sigortayı yaptırmazsan , ruhsat gelcek diye daha çok beklersin ama gelmez.

XoR
30-10-2012, 10:32
Şimdi 2.5 senedir muayne yok. Cezalı ücret çıkacak. Gidip onu ödeyip muayneden 2 seferdede geçemezsek ücret yanarsa ikinci kere gittiğimizde cezalı şekilde baştan mı ödeniyor herşey yoksa ceza 1 kere mi alınıyor ?

2 seferde geçemezsen. 2 seferden sonra 3. defa gittiğin zamana kadar olan cezayı ödersin diye düşünüyorum.

Ama yakında uygulamalı açıklarım nasılsa 12 seferde falan geçerim :D

Schumi
30-10-2012, 10:45
2 seferde geçemezsen. 2 seferden sonra 3. defa gittiğin zamana kadar olan cezayı ödersin diye düşünüyorum.

Ama yakında uygulamalı açıklarım nasılsa 12 seferde falan geçerim :D

Banada kesin zibilyon tane sorun çıkartıcaklar. O yüzden sordum. :D

tuner faruk
30-10-2012, 10:52
tam emin değilim ama ben yazın başında almıştım hala gelmedi. sigorta da yaptırmadım arık cezası neyse çekeceğiz. asıl sıkıntı motoru sattım ruhsat elimde değil :)

Abi trafik sigortası yapılmadan ruhsat göndermiyorlar önce sigortanı yaptırıyorsun daha sonra ruhsatın geliyor.