PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Artık kafayı yicem.!Yardım edin..

01ayk01
26-05-2012, 20:24
Öncelikle herkese şimdiden tek tek teşekkür ediyorum yardımları için.. Aracım 2011 model Passat cc.. Aldığım günden beri sunroff döşemesinin köşesinden çıt çıt ses geliyor elimle bastirinca ses kesiliyor ama bırakınca tekrar geliyor bozuk yollarda.. Bu aralar gogustende ses geliyor ince ince çit çit.. Servise gittim yapabileceğimiz bise yok dediler.. Bu ısı yapabilecek sesi kesebilecek birisi artık dosemecimi olur kim olursa ne olursa gitmeye raziyim.. Yardımlarınızı bekliyorum yoksa yakında arabayı satacam.. Tekrar teşekkür ederim..

mechanic
26-05-2012, 20:26
servis dediğin aykan sa ... onlara göre herşey normaldir zxaten..
bence istanbulu arayın, benim sorunumu çözmüyorlar deyin, sonra sizi ararlar,
serviste döşemei söktürüp bence bir baktırın sağa sola açtıracağınıza

01ayk01
26-05-2012, 20:42
adanadaki servisedegotyrdum istanbulda avek'e goturdum ikiside aynısını dedi.. yokmu gerçekten yapabilecek bu işi..

dnr1
26-05-2012, 20:47
Silikon sprey al ses gelen yere sık..çok basit oldu ama bu kadar basıt. .sıkıntı yapmana gerek yok.

wekoo
26-05-2012, 20:49
Arkadasin dedigi gibi vurtun silikon sipreyi var al sik bi dene derim

d16y4
26-05-2012, 20:50
teybin sesini sonuna kadar aç oyle git :D yolda giderken arabayı dinleme kafayı yersin yoksa

63owen63
26-05-2012, 20:54
Seslerin geldigi noktaları tespit edin,gögüs için gerekli birleşme noktalarına bant çekilebilir, sunroof'a da bakmak lazım ses yerine göre bir şeyler yapılabilir,can sıkmayın yahu ,:)

Gürkan
26-05-2012, 21:08
Öncelikle herkese şimdiden tek tek teşekkür ediyorum yardımları için.. Aracım 2011 model Passat cc.. Aldığım günden beri sunroff döşemesinin köşesinden çıt çıt ses geliyor elimle bastirinca ses kesiliyor ama bırakınca tekrar geliyor bozuk yollarda.. Bu aralar gogustende ses geliyor ince ince çit çit.. Servise gittim yapabileceğimiz bise yok dediler.. Bu ısı yapabilecek sesi kesebilecek birisi artık dosemecimi olur kim olursa ne olursa gitmeye raziyim.. Yardımlarınızı bekliyorum yoksa yakında arabayı satacam.. Tekrar teşekkür ederim..

aynı sorun benim arabamdada büyük ihtimal basık oldugunda kasıntıdan o sesi yapıyoo heralde

01ayk01
26-05-2012, 22:01
Silikon sprey al ses gelen yere sık..çok basit oldu ama bu kadar basıt. .sıkıntı yapmana gerek yok.

peki akma fln yapmazmi dosemeye?

01ayk01
26-05-2012, 22:02
teybin sesini sonuna kadar aç oyle git :D yolda giderken arabayı dinleme kafayı yersin yoksa

zaten suan oyle yapioyorm :D

01ayk01
26-05-2012, 22:03
Seslerin geldigi noktaları tespit edin,gögüs için gerekli birleşme noktalarına bant çekilebilir, sunroof'a da bakmak lazım ses yerine göre bir şeyler yapılabilir,can sıkmayın yahu ,:)

ya belki size yalan gelir ama artik arabadan soguyorum resmen.. :o

01ayk01
26-05-2012, 22:04
aynı sorun benim arabamdada büyük ihtimal basık oldugunda kasıntıdan o sesi yapıyoo heralde

valla o konuda olabilir ama benm araba ilk aldigimdan beri ses yapio sunroof'tan.. hem benm honda civic'te 6 cm yay vardi 10 numaraydi ses fln yoktu..

ahmet3425
26-05-2012, 22:06
passat cc gibi bir otomobilin orasından burasından ses gelecek ve servis birsey yapamayız diyecek, ben o arabaya o servisin onunde 1 bidon benzin döker yakarım...

silent furious
26-05-2012, 22:10

aynen öyle torpitoda deri veya plastik üst üste gelen birbirine temas eden parçalara sunroof fitiline kapı fitillerine sık üstüne sil hemen torpitoda leke yapmasın birbirine temas eden yüzeylerin arasına girer zaten ben olabilicek yerlerede sünger tıkıyorum ince tornavida ile

01ayk01
28-05-2012, 00:25
valla butun servisleri aradim olmadi dogusu aradim bugun randevu verdiler bakalim ne olacak..

corcor
29-05-2012, 02:24
servis bu işle uğraşmaz sanayide tamirhaneye gitsen yapar ama yaparken arabanın anasını beller hertarafı leke yapar o yüzden bu tarz işleri kendiniz yapmalısınız döşemeyi sökün neyin ses yaptığını görüp ona göre müdahale yaparsınız örnek olarak ben gıcırdayan deri koltuklarının birleşim yerlerine vazelin sürüyorum buna benzer çözümler üretilmeli

ahmetbaha-drs
29-05-2012, 11:07
Valla benimde sürücü emniyet kemerinden(daha dogrusu takıldıgı yerden) gıcırtılar geliyor bu sprey silikon ise yarar mı acaba? +iz,leke v.s bırakır mı?

01ayk01
29-05-2012, 11:58
servis bu işle uğraşmaz sanayide tamirhaneye gitsen yapar ama yaparken arabanın anasını beller hertarafı leke yapar o yüzden bu tarz işleri kendiniz yapmalısınız döşemeyi sökün neyin ses yaptığını görüp ona göre müdahale yaparsınız örnek olarak ben gıcırdayan deri koltuklarının birleşim yerlerine vazelin sürüyorum buna benzer çözümler üretilmeli

El becerim maalesef 0.. :( o yüzden yapabilecek birisi lazım..

01ayk01
29-05-2012, 11:59
Valla benimde sürücü emniyet kemerinden(daha dogrusu takıldıgı yerden) gıcırtılar geliyor bu sprey silikon ise yarar mı acaba? +iz,leke v.s bırakır mı?

Bı bilgim yok. Deneyimli arkadaslar cevaplarlar sanırım..

S.Mert
29-05-2012, 12:04
araba basıksa veya ince yanak lastik varsa, hiç problemi olmasa bile sunrooftan torpidodan kadrandan ses gelir :)

Burak İ
29-05-2012, 12:09
Zamanın da Citroen C3 ün ( Aşırı rüzgar sesi alıyorduk) servis sıfır değiştirmişti sorun halolmuştu. VW niye el atmıyor ki.

Jackie
29-05-2012, 12:11
Esenyurt doğuş'a bi sorsanız?

nemonomani
29-05-2012, 12:13
Bı bilgim yok. Deneyimli arkadaslar cevaplarlar sanırım..

Dostum bi servisle uğraş eğer halledemezsen bana pm den mesaj at birilerine yönlerdireyim ama önce servisi dene sonuçta araban az buz bi parra değil çözemezsen en son çare olarak beni bul

fevzi
29-05-2012, 12:15
ıstanbulda acarlara bı ugrayın derım sırkettekı t6 danda on gogusten v.s sesler gelıyordu aracı bıraktık ılk bı yol testı yapıp sorunumuzu halletmişlerdi suan bi sıkıntı yok

phoenixs
29-05-2012, 14:15
Sizler o kadar para verip araba aldıysanız bu tür bir sorunla servis ilgilenmek zorunda hakkınızı sonuna kadar arayın en yetkili yerleri arayıp sorunu iletin gerekirse almanyaya mesaj cekin birakmayin isin sonunu en son sizi arayıp sorununuzu cozeceklerdir paranıza rezil olmanıza gerek yok