PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kocam beni hortumla dövüyor :(

H22Power
28-05-2012, 11:10
Arkadaşlar şu otomobille alakasız saçma sapan konuların ciddi boyutta arttığına şahit oluyorum 1-2-3 derken artık gına geldi çocuğumun adını ne koyayım dan yarışmaya beğeni gönderin e kız arkadaşımdan ayrıldım dan evi terk ettim e birsürü aptal saptal konular moderatörlerimiz çalışıyorlar saolsunlar ellerinden geldikçe gereksiz konuları kilitleyip siliyorlar ama üye çok konu çok biraz yüklerini hafifletmek lazım muhakkak benim gibi birçok kişide rahatsız bu konudan gerekli bilgi parça organizasyon resim video bu saçma konuların arasında kaynıyor çoğu zaman bu konulara daralıp siteden çıkış yapıyorum iş "kocam beni hortumla dövüyor" boyutuna ulaştı konu açarken sitenin formatını unutmayalım burası dest-i izdivaç,haydar dümen,güzin abla köşesi değil otomobil bilgi paylaşım platformu
lütfen biraz dikkat..

Skyhawk34
28-05-2012, 11:15
evet şu aralar inci sözlüğe döndü forum tek foto paylaşmak için bile konu açılıyor sonra gırgır şamata

orhan_guney
28-05-2012, 11:15
Katılıyorum kesinlikle özellikle Yeni üyeler.çok acıyor bu tarz konuları.

Chn53
28-05-2012, 11:17
e iyide adamlar roll yapmış videosunu koymicaklarmı buraya ?

bilalMW
28-05-2012, 11:18
aslında bunu başlatanda sitenin kemik üyeleri birazda yenilerde ondan görüyor cesaret alıyor.
imam cemaat meselesi biraz.

Skyhawk34
28-05-2012, 11:19

o değil ya konular çok acayip haberlerde çıkan saçma sapan şeyler komik fotograflardan buldukları 1-2 foto her şey için sohbete konu açıyor komik bir video vesayre

rebelh
bence bi çok kişi durumdan memnun sonuçta bu kısım sohbet kısmı adam makaleler bölümüne açmioki eleştirelim..

Alicanrs

ondan bahsetmiyor herhalde dimi mustafa ? sohbete açılan konuları diyordur

H22Power
28-05-2012, 11:24
Neyi nereye açacağını bilmeden konu açan, sırf satış yapmak için üye olup ilk mesajı açtığı satılık konusundaki ilan yazısı olan,arkadaşında dediği gibi 1 araba resmi ile arabam nasıl diye konu açan vs vs hadi bunları geçtik yeni üyenin yaptığı davranış cezasını yer sonra öğrenir ama en azından arabayla alakalı konular bunlar benim asıl tilt olduğum arabayla uzaktan yakından alakası olmayan konular yani ; bize ne senin özel hayatından bize ne senin çocuğunun adından bize ne senin kız arkadaşından evinden barkından hadi iş arıyorum konusuda oluyor hadi ona eyvallah burda şirketi olan çok insan da var iş arayanda 7 kat ele işvericeğine forumdan birine verir ekmek parası sonuçta ama bu diğer saçma salak konular çok arttı üye sayısı çok moderatörlerimiz de kendi işleri de var yetişemedikleri çok oluyor ben elimden geldiğince şikayet et butonunu kullanıyorum ama baktım olmayacak bir konu açıp genel olarak uyarmakta fayda olduğunu düşündüm.

Semii
28-05-2012, 11:24
ondan bahsetmiyor herhalde dimi mustafa ? sohbete açılan konuları diyordur

Alican tam torhumla dövülcek adamsın ha :D

Gürkan
28-05-2012, 11:25
gerçekten saçma olmaya başladı gereksiz konu açmalar

TünayK
28-05-2012, 11:26
neye göre kime göre saçma?? sonuçta yönetim var onlar zaten saçma bulduklarını anında siliyorlar...fazl dert etmemek lazım...

H22Power
28-05-2012, 11:27

Benim bahsettiğim rolling videoları değil bu ;köpeğime ne isim koysam, kızdan ayrıldım ne yapsam, teyzemin oğlunun çocuğu yarışmaya girdi face e girip beğenin aha linki, arabamı yıkattım nasıl temiz olmuş mu? vs vari konular:icon_tup:

DoDo_hamann
28-05-2012, 11:30
Üye sayısı çok fazla arttı, bu yüzden normal bu tip konular, seviye git gide düşüyor ancak burası sonuçta herkesin üye olabileceği bir platform kimse kimseye sen git, sen kal diyemez.
Kurallar biraz daha katılaştırılıp bazı temizlikler yapılırsa bu durum biraz olsun engellenebilir belki.

Gürkan
28-05-2012, 11:31
Üye sayısı çok fazla arttı, bu yüzden normal bu tip konular, seviye git gide düşüyor ancak burası sonuçta herkesin üye olabileceği bir platform kimse kimseye sen git, sen kal diyemez.
Kurallar biraz daha katılaştırılıp bazı temizlikler yapılırsa bu durum biraz olsun engellenebilir belki.

aynen öle :icon_tup:

drummer582
Konulari baltalayip amacindan uzaklastiranlarida unutmamak lazim

Chn53
http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/122269-ltbu-da-farkli-bir-acidan-07-cyb-55-amp-07-kb02.html

mesela bu. tamam olay komik video komik ama bukadarda pokunu çıkarmamak lazım...

Alicanrs
Alican tam torhumla dövülcek adamsın ha :D

harbi boş adamsın ya:hahaha::hahaha: Her bulduğun dalgaya atlıyorsun sanada konulu video çekmek lazım :D:D:D

H22Power
28-05-2012, 11:32
neye göre kime göre saçma?? sonuçta yönetim var onlar zaten saçma bulduklarını anında siliyorlar...fazl dert etmemek lazım...

Tabii ki yönetim var ama işleri zor çok sayıda üye var konu sayısı korkunç arttı genel olarak uyarırsak bu tarz konu açanları en azından sayısı azalır kontrolü mümkün olur.

Semii
28-05-2012, 11:32
harbi boş adamsın ya:hahaha::hahaha: Her bulduğun dalgaya atlıyorsun sanada konulu video çekmek lazım :D:D:D

seni yakalasam zaten ben uzun metrajlı bi film çekicem merak etme :D
meşhur edicem seni

Alicanrs
28-05-2012, 11:33
seni yakalasam zaten ben uzun metrajlı bi film çekicem merak etme :D
meşhur edicem seni

rocco ilemi :D:D gerçi bu aralar rocco korkutuyor kanka Baksana gürkanın roccoya arap atı gibi

Skyhawk34
28-05-2012, 11:33

evet yardım almak için konu açmaya çekinir oldu insanlar illa biri çıkar ciddiyetsizce cevap verir
ben elimden geldiğince bildiğim konularda yardım etmek için yorum yaparım fakat üstteki yorumları flaan okudugumda çok saçma dalgacı tavırlar mevcut oluyor genelde

Semii
28-05-2012, 11:34
rocco ilemi :D:D gerçi bu aralar rocco korkutuyor kanka Baksana gürkanın roccoya arap atı gibi

cidden maşallahı var :) o yüzden dikkat et yani :D

senna
28-05-2012, 11:35
şu konuya bile garip garip yazabiliyorsunuz ilginç

H22Power
28-05-2012, 11:36
evet yardım almak için konu açmaya çekinir oldu insanlar illa biri çıkar ciddiyetsizce cevap verir
ben elimden geldiğince bildiğim konularda yardım etmek için yorum yaparım fakat üstteki yorumları flaan okudugumda çok saçma dalgacı tavırlar mevcut oluyor genelde

Evet bende buna çok şahit oldum uzun zamandır bende yardımcı olamıyorum insanlara onca bilgi hafızamda çürüyüp gidiyor çünkü kişisel ego yada sorunları yüzünden bilgiye muhaliflik yapan bilip bilmeden konuşan da çok hakir görüp bırak boşver uğraşma kaç paralık araba ki vs muhabbeti yapanda çok insanlar cidden bilgi sormak için konu açmaya korkar oldular buda siteyi asıl amacından uzaklaştırıyor:(

dgoo
28-05-2012, 11:37
Konuya kısmen katılıyorum
Hala post kasmak derdinde olan insanlar da var
Eski komik resimler adlı konuda abazalıgın ucu kaçtıgı için kitlendi sonrada böyle eftik püftük olaylar konuya dönüşüyor
Ben komik resimler adlı konunun açılmasından yanayım en azından saçma sapan konularla dolmaz ortalık.

Quantum
28-05-2012, 11:38

Bu konuda bile bu söylediğin oluyorsa durum cidden çok vahim :)

baha38
28-05-2012, 11:39
İntegraya conta alcaz hangi marka alsak diye aklımda ama konu açmaya korkuyom 2 gündür:D

H22Power
28-05-2012, 11:42
Otomobil rolling videolarında da a servis daha iyi b servis daha iyi muhabbeti var mesela ben bundan da rahatsızım biz eskiden bu muhabbeti hiç yapmazdık hatta özellikle yaptırdığımız yerlerin adını gizlerdik ki yaptığımız işlemler teşhir olmasın işin mahremi kalsın diye şimdi herşey ortada kim arabasını nerde yaptırmış ne yaptırmış altın harflerle yazıyor servisler savaşır oldu burası büyük bir site ustaları gaza getirme yada ucuza iş yaptırma cabaları olabilir belki ama oluşacak negatif bir reklam adamı ekmeğinden eder bizler için zevk olabilir otomobil ama çoğu içinde ekmek kapısı o işle bu işi karıştırmak etik gelmiyor bana mesela ama bu apayrı uzun uzadıya konuşulacak mevzu..

drummer582
28-05-2012, 11:43
Bu konuda bile bu söylediğin oluyorsa durum cidden çok vahim :)

Geyik yapmaya cok musait kisiler var yardim maksatli acilan konular bile baltalanip geyige donebiliyor.insanlardaki komedyenlik merakini anlayabilmis degilim

H22Power
28-05-2012, 11:45
İntegraya conta alcaz hangi marka alsak diye aklımda ama konu açmaya korkuyom 2 gündür:D

Aç abi aç hemde büyük harflerle bizimde derdimiz senin korkmadan konu açman sitenin tepeden tırnağa amacı bu aslında bu ve bu tarz konularda insanlara yardımcı olabilmek hatta doğru contadan da ziyade takarken dikkat edilmesi gerekenler ucuza nereden alınabileceği vs

messi
28-05-2012, 11:47
insan çocuğuna hiç başkalarının istediği bi ismi verir mi yaa?
yok yani çocuğuna kendi içinden gelen bi ismi koyamayacak kadar da mı acizsin?

onat
28-05-2012, 11:49

birçok sfer bence önemli konuları sizlerle paylaşıp akıl almak istiyorum ama asla konu açmıyorum... ilk üyelerden konumu yüksek üyelerden tut yeni gelen üyelere kadar herkes bi incici modunda. capsler geyikler havada uçuşuyor. tamam salak saçma konu açıldığında sabaha kadar geyik yap ama normal konularda yapma. bu tarz olaylardan dolayı gerçekten bilgi öğrenmek paylaşmak isteyen şahıslarıda uzaklaştırıyorlar.

baha38
28-05-2012, 11:50
Aç abi aç hemde büyük harflerle bizimde derdimiz senin korkmadan konu açman sitenin tepeden tırnağa amacı bu aslında bu ve bu tarz konularda insanlara yardımcı olabilmek hatta doğru contadan da ziyade takarken dikkat edilmesi gerekenler ucuza nereden alınabileceği vs

İşte senin bahsettiğin olay bakıyosun sürekli yeni konu acaba açsammı diye şüphe ediyo insan.

coder
28-05-2012, 11:51
Adam ciddi bir soru soruyor sorununu paylaşıyor adamı dalgaya alıyorlar..

H22Power
28-05-2012, 11:51
insan çocuğuna hiç başkalarının istediği bi ismi verir mi yaa?
yok yani çocuğuna kendi içinden gelen bi ismi koyamayacak kadar da mı acizsin?

Aslında kötü niyetten yada acizlikten değil kendi aklına gelmeyen bir ismi belki başkası yazarda aklına gelir heh bu olsun der die açıyorlarda burası yeri mi yani?

messi
28-05-2012, 11:52
Aslında kötü niyetten yada acizlikten değil kendi aklına gelmeyen bir ismi belki başkası yazarda aklına gelir heh bu olsun der die açıyorlarda burası yeri mi yani?
aslında evet aynen öyle düşünüyo insan, ben yanlış yaklaşmış olabilim ama dediğiniz gibi gerçekten yeri burası değil. o konuda mutabıkız. :)

Skyhawk34
28-05-2012, 11:55
birçok sfer bence önemli konuları sizlerle paylaşıp akıl almak istiyorum ama asla konu açmıyorum... ilk üyelerden konumu yüksek üyelerden tut yeni gelen üyelere kadar herkes bi incici modunda. capsler geyikler havada uçuşuyor. tamam salak saçma konu açıldığında sabaha kadar geyik yap ama normal konularda yapma. bu tarz olaylardan dolayı gerçekten bilgi öğrenmek paylaşmak isteyen şahıslarıda uzaklaştırıyorlar.

zaten kırk yılda bir stres atmalık geyik konusu açılıyor orada bende içimi döküyorum :Dama onun haricinde yapmam :)

SULTANOGLU
28-05-2012, 11:56
hangi arabaya ship olmakistersin, ne seni atesler, geceleri kimi hayal ediyorsun.domatesi kaynar suya sokup sonra soguk suya sokup mu soyuyosun.

Bu aralar forum uzman tv gibi

Low-Rider
28-05-2012, 11:57
forum'u google olarak kullananlara ayar oluyorum

en basit şeyi , google'da aratsa 5saniye de bulacağı şey için konu açan adamlar var

tool
28-05-2012, 11:58
uzun zamandir giremiyorum.
konular amacindan cikiyor cunku bazi uyelerimiz yalniz- gunluk hayatin monotonlugundan burda kurtulan kisi sayisi eminim bayagi vardir. sorunlarindan kactigi guvenli bir siginak burasi- kira derdi yok bilgiyi parayla satan yok. kalite dustu diyorsaniz bunu tekrar duzelticek olan sizlersiniz. esenlikler ;)

burkaykalyon
28-05-2012, 12:12

en basit şeyi , google'da aratsa 5saniye de bulacağı şey için konu açan adamlar var

katılıyorum abi...geçenlerde vardı bi tane Corsa C lastik ölçüsü nedir demişti sen miydin bir başkası mıydı hatırlayamadım şimdi direk google linki koyulmuştu...halbuki konu açmak daha uzun bi işlem google'a nazaran :)

MOzen
28-05-2012, 12:21
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/122420-zeytinyagi-sevenler.html

Zeytinyağı Sevenler diye konumu olur? Hadi oldu TechTurkey'demi olur?

sercanışık
28-05-2012, 12:23
abılerım dedıklerınızde sonuna kadar hakısınız ya bı bak ınternetten olmadı dıger forumlara bak (en kotu ıhtımal) garantı burdan cıkar cevabın konu acmaya ne hacet bırıne p.m atsan emınım yardım etmıcek kımse yoktur. ama acıyorlar sonra tiiye alınınca forum kotu oluyo forumun adı cıkıyo

H22Power
28-05-2012, 12:24

Görüyorsunuz değil mi? Yorumsuz :icon13:

tool
28-05-2012, 12:25

beyin.exe
bu dosyayı açmak için listeden bir
program seçiniz.

Ufuk
28-05-2012, 12:28
evet şu aralar inci sözlüğe döndü forum tek foto paylaşmak için bile konu açılıyor sonra gırgır şamata

Dinime küfreden müslüman olsa açılan her konuyu inci swfsi ile dolduran kim acaba?

ef186
28-05-2012, 12:29
Sonra tukaka mod tukaka yonetim ....

Skyhawk34
28-05-2012, 12:32
Dinime küfreden müslüman olsa açılan her konuyu inci swfsi ile dolduran kim acaba?

yonetimden izin geldimi koyarım saçma sapan konulara mesela bakızınız türkiye vs zeytinyagı :)

tool
28-05-2012, 12:32

burasi zaten honda forumu- yonetim adam kayiriyo. bunlarla ugras birde hizmeti begenmesinler- halka arz falanmi yapildi ben yokken?

ef186
28-05-2012, 12:33
hayir anlamiyorum burda konu var adam konu aciyor http://www.techturkey.com/forum/sohbet/122420-zeytinyagi-sevenler.html

gunde 150 tane konu siliyorum ben kendi adima....

Bunlar sadece denk gelip gorebildikleriniz bizim sildiklerimizin tamamina denk gelseniz Allahtan sabir diler durursunuz ...

H22Power
28-05-2012, 12:34

Abi o kadar üye o kadar konu kim kontrol edebilir yönetim de insan sonuçta..
Bu şikayet et butonunu herkes kullanırsa moderatörlerin işi kolaylaşır.
Cezaları yedikçe uzaklaştırmaları aldıkça böyle saçma konu açmamaya başlarlar.

MOzen
28-05-2012, 12:35
Geçenlerde Abaza Polisi vardı. Saçma konu poliside çıksa piyasaya keşke.

Misal; http://www.techturkey.com/forum/sohbet/122365-xuxu-vodka-yardim.html

DENON
28-05-2012, 12:38
sadece arabalardan ve denemelerden bahsedilen bir konudan dolayı 3 gün ban yiyip ''bu sitenin araba forumu oldugunu unutmazsınız sanırım'' diye mesaj alıp zeytınyagı sevenler gibi arabamı boyatsam hp si düşer mi gibi konuları açanların hoşgörüyle karşılanması benı gaayet mutlu edıyor

H22Power
28-05-2012, 12:38
Böyle saçma sapan her konuyu şikayet et butonuna; "gereksiz konu" diye moderatörlerimize bildirirsek baya bir önüne geçmiş oluruz bence..

ef186
28-05-2012, 12:40
sadece arabalardan ve denemelerden bahsedilen bir konudan dolayı 3 gün ban yiyip ''bu sitenin araba forumu oldugunu unutmazsınız sanırım'' diye mesaj alıp zeytınyagı sevenler gibi arabamı boyatsam hp si düşer mi gibi konuları açanların hoşgörüyle karşılanması benı gaayet mutlu edıyor

ne diyim ben simdi ?

tool
28-05-2012, 12:41
sikkofield bile ugrasamaz burayla: hemen telefon numarasini istersiniz..

DENON
28-05-2012, 12:42
ne diyim ben simdi ?hatası olan yesin ban ı sıkıntı yok o konuda , ban açıldıgında neden banlandım bıle demem ziira bunun için bile konu açanlar oluyorken

onurunal
28-05-2012, 15:50
konunun 2 satır altında zeytinyağı sevenler diye bi başlığa rastlamak... yorumsuzz.. :)

estremo
28-05-2012, 15:54
saçma sapan şeylere haliyle göz yummamak gerekir ama sonuçta adı üstünde 'SOHBET' bölümü olarak ayrılmışsa bu kadarda ince eleyip sık dokumamak gerek. no stress :)

GokhanRS
28-05-2012, 16:00
zeytinyağını severim beleş olursa daha çok severim.

bu arada hortum olayı çok yaratıcı :D ölçüsünüde vereydin iyidi.

bilalMW
28-05-2012, 16:01
hiç unutmam fare bira kutusunu delebilir mi ? vardı. Aferdenisiz de *ıçtım rengi farklı sizce nedendir? coming soon...

GokhanRS
28-05-2012, 16:03
abartma bilal. enesin bira delebilirmi konusu gayet makara ve zevkliydi. arada gerekiyor böyle konular. ama bazı şeylerin suyu çıkıyor. 50 kişinin olum bak git diye konu açması gibi.

Maxi
28-05-2012, 16:03
bu işi dengede tutmak zor

çok sıkarsan millet ooo burası askeriye gibi olmuş der
hiç bir şeye karışmazsan forum singapur ker....nesi gibi olur 2 dakikada.
hatta böyle geyik geyik diye beklemede olanlar vardır hep, her forumda var.

o yüzden zordur.

her şey içinde kural konmaz, 100 satırlık ilan kuralları gibi bir şeyi okurmusunuz siz mesela?

belki,
böyle ıvır zıvır şeyler için off topic gibi bir bölüm daha açılabilirmi ??? bilemiyorum.

aslında sohbet altında gene otomobil ile ilgili muhabbet dönmesi lazım
neden ayakkabı numaram 47? diye bir başlık oraya uymaz
yada ben bugün açtım, çamaşır makinası için yedek parça o da olmaz aslında
kocam bana uçan tekme attı... zaten hiç olmaz

bakalım görelim :)

bilalMW
28-05-2012, 16:04
abartma bilal. enesin bira delebilirmi konusu gayet makara ve zevkliydi. arada gerekiyor böyle konular. ama bazı şeylerin suyu çıkıyor. 50 kişinin olum bak git diye konu açması gibi.

abartı değil kişisel görüşüm. ;)

DENON
28-05-2012, 16:07
bu işi dengede tutmak zor

çok sıkarsan millet ooo burası askeriye gibi olmuş der
hiç bir şeye karışmazsan forum singapur ker....nesi gibi olur 2 dakikada.
hatta böyle geyik geyik diye beklemede olanlar vardır hep, her forumda var.

o yüzden zordur.

her şey içinde kural konmaz, 100 satırlık ilan kuralları gibi bir şeyi okurmusunuz siz mesela?

belki,
böyle ıvır zıvır şeyler için off topic gibi bir bölüm daha açılabilirmi ??? bilemiyorum.

aslında sohbet altında gene otomobil ile ilgili muhabbet dönmesi lazım
neden ayakkabı numaram 47? diye bir başlık oraya uymaz
yada ben bugün açtım, çamaşır makinası için yedek parça o da olmaz aslında
kocam bana uçan tekme attı... zaten hiç olmaz

bakalım görelim :)abı buna yöneticilerde bişey yapamaz bana kalırsa, önemli olan üyelerin bu forumda neden bulunduğu yaanı üyelerin OTOKONTROL ü şart bence

kendimden baz alıyorum baazen kantarın topuzunu kaçırdığımı farkedıyorum ban yıyıncede hiiç sesimi çıkarmıyorum çünkü hatalıyım

bu iş bana kalısa senınde yazdıgın gibi bir insanın elinde serçe tutması gibi çok sıkarsan serçe ölür , avucunu açarsan kaçar ama bunu sağlama k zor gerçekten :icon_tup:

crused
28-05-2012, 16:35
140 mesajda 14 konu acan adam var :D

fatihcakin
28-05-2012, 17:35
Adı üstünde sohbet-off topic, ama suyu kaçırmamak lazım tabi :D

http://img528.imageshack.us/img528/1134/adszfzh.png (http://imageshack.us/photo/my-images/528/adszfzh.png/)

Quantum
28-05-2012, 18:30
Forum un kodlama sistemini bilmediğimden bir soru sormak istiyorum Özgün ya da Buğra rahatlıkla cevaplayabilir sanırım..

Okunmamış mesajlar bölümüne tıkladığımızda son girişten itibaren unread mesajlar geliyor şu anda.. Sohbet (http://www.techturkey.com/forum/sohbet/) bölümüne açılan konular üst barda bulunan Yeni Mesajlar (www.techturkey.com/forum/search.php?do=getnew) linkinden disable edilebilir durumda mı?

Böylelikle "Yeni Mesajlar" kısmına tıklayan üye sadece forum konseptine uygun konuları görmüş olacak, biraz nefes almak isteyen kişi de manuel olarak sohbet bölümüne girecek.

levent
28-05-2012, 19:12
hiç unutmam fare bira kutusunu delebilir mi ? vardı. Aferdenisiz de *ıçtım rengi farklı sizce nedendir? coming soon...

Bence de abartılı olmuş yorumun , kusura bakma ama :)

Forum un kodlama sistemini bilmediğimden bir soru sormak istiyorum Özgün ya da Buğra rahatlıkla cevaplayabilir sanırım..

Okunmamış mesajlar bölümüne tıkladığımızda son girişten itibaren unread mesajlar geliyor şu anda.. Sohbet (http://www.techturkey.com/forum/sohbet/) bölümüne açılan konular üst barda bulunan Yeni Mesajlar (www.techturkey.com/forum/search.php?do=getnew) linkinden disable edilebilir durumda mı?

Böylelikle "Yeni Mesajlar" kısmına tıklayan üye sadece forum konseptine uygun konuları görmüş olacak, biraz nefes almak isteyen kişi de manuel olarak sohbet bölümüne girecek.

Çok mantıklı abi, 2 gün giremedim 20 sayfa okunmamış mesaj olmuştu 10 sayfadan fazlası Sohbete aitti.

63owen63
28-05-2012, 19:18
Evet sohbet konuları yeni mesajların çok büyük bir çogunlugunu kapsıyor, Böyle bir şey mümkünse hoş ve faydalı olabilir, Forumda sorunların problemlerin paylaşılmasında problem yok, otomobil odaklıda olsa burası bir aile bütünlügünde, herkes birbirinin türlü türlü derdi için yardımda bulunabiliyor, sadece nette rastgelinen ıvır zıvır komik bulunan videolar vs engellenebilse bile ciddi düzelme olur. 3-4 saat aralıksız takılınca 3-4 tane saçma sapan video'ya denk geliyorum.. Yönetimin işini kolaylaştırmak lazım, toplu bir bilinç oluşturmak lazım ,gerektiginde üyeler olarak da birbirimizi uyarmamız lazım. Kendi otokontrolümüzü kendimiz oluşturmamız lazım, toplu bilinç şart

emirzukak
28-05-2012, 21:52

bunu okuyunca baştan şaka sandım:)

M.A.D
29-05-2012, 09:23
bence çok sıkı olsun askeriye gibi olsun öyle her önüne gelen girmesin :)

DetailEF
29-05-2012, 09:25
bence çok sıkı olsun askeriye gibi olsun öyle her önüne gelen girmesin :)

Ben yıllar önce davetiyeyle üye alımı için hala geç değil dediğimde beni banlamışlardı 1 kaç gün :D :D

Tugral
29-05-2012, 09:35
Bence bu tip özellikle yardım temelli konuların sebebi forumda ciddi bir sosyal farklılıkların olması bunun sonucu fikir çeşitliliği. Ben araba alacakken konu açıyorum çünkü her yönden bakan çok farklı insanlar var ve benim bakmadığım benim görmediğim açılardan da bakılıyor. Geyiğe vuran ciddiye alan geyik konuda ciddi takılan ciddi konuda geyik takılan kendi aralarında şakalaşan. Tam bir küçük türkiye. Her ilden her ilçeden her yöreden insanın farklı yaşam tarzları ve bakış açılarının sonucu oluşan bir forum, sonuçta bununda forum büyüdükce böyle olması çok normal. İlk açıldığında arabalar ve mekanik konusunda ciddi bilgili insanların çoğunluğu oluşturması sonucu makale tarzı yazılar ve ciddi bilgi dolu site olmasının nedeni forumdaki insan çeşidinin azlığıydı. Şimdi ise herkes üye bu kötü demiyorum büyümenin doğal bir sonucu sadece. Adminler bence gayet insiyatiflililer ve ellerinden geldiğince sıkmadan baymadan götürüyorlar. Hiç hatasız admin, adminlik yapmıyordur benim gözümde. Hiç ban yememiş yada cezası bulunmayanda kurallara uyduğundan değil biraz şans birazda sessiz oluşundandır. Her sitenin kuruluş yükseliş ve çöküşü vardır koskaca icq devri bitti msn başladı o da biter başka birşey başlar bu da böyle

BurakYozgat.
29-05-2012, 09:55
Adı üstünde sohbet-off topic, ama suyu kaçırmamak lazım tabi :D

http://img528.imageshack.us/img528/1134/adszfzh.png (http://imageshack.us/photo/my-images/528/adszfzh.png/)

kesinlikle katılıyorum :icon_tup:

Tamam burası otomobil forumu ama sohbet bölümümüzde var.. bu bölümde sıkıntısı olan arkadaşların sorunlarının çözülmesinde herkesin elinden geldiğince gayreti olmalı diye düşünüyorum sonuçta biz birbirimizi bi aile olarak görüyoruz ve ailede konuşulan konu sadece arabalar olmamalı bence. yaşıtça büyüklerimizde var küçüklerimizde ve bi sıkıntı olduğunda insanların içine atması yerine konu olarak açıp yardım tavsiye vs istemesi alması gayet güzel ama haklı olunan konuda dozunu kaçırmamak tabiki.

kadioglu
29-05-2012, 10:04
Valla sadece sohbet bölümünde değil problem bölümündede gereksiz mesajlara çok rastlıyordum ben.Arabamın lastiği patladı yardım gibi mesajlar da gördüğüm olmuştu.Araç sahibi aracının arızasında önce ustaya gitmek yerine önce buradan soruyor.Halbuki bence önce ustaya gidip çare bulamazsa burada sorması gereklidir diye düşünüyorum ben.O da bir konu kirliliği oluyor.Aracımın yakıtı bitti ne yapmalıyım kadar basit sorularda gördüm maalesef.

akıncı
29-05-2012, 10:12
Sonuçta sohbet bolumu ıllakı gırgır gırgır şamatada olacak.Gelıpte project carda yapsa haklısınız bence senın bu konunda gereksızce açılan bır konu başkasına gore doğru olabılır :)
konuya uyan bır vıdeoda paylaşmak ıstedım :)

Çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu tamam mı - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=kuAURNwt7jc) :D

BurakYozgat.
29-05-2012, 10:12
Valla sadece sohbet bölümünde değil problem bölümündede gereksiz mesajlara çok rastlıyordum ben.Arabamın lastiği patladı yardım gibi mesajlar da gördüğüm olmuştu.Araç sahibi aracının arızasında önce ustaya gitmek yerine önce buradan soruyor.Halbuki bence önce ustaya gidip çare bulamazsa burada sorması gereklidir diye düşünüyorum ben.O da bir konu kirliliği oluyor.Aracımın yakıtı bitti ne yapmalıyım kadar basit sorularda gördüm maalesef.

abi benim demek istediğim araçla ilgili değil şahsi kişisel problemler..

dragon07
29-05-2012, 10:17
işin teknik kısmından biraz uzaklaştıgımızı düşünüyorum :)

Burak-Akın
29-05-2012, 10:23
Konu cuk oturmuş resmen. Tek resim bile paylaşan oldu

TünayK
29-05-2012, 10:32
bu düzen böyle...

http://d1205.hizliresim.com/x/x/723z7.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

kadioglu
29-05-2012, 10:36
abi benim demek istediğim araçla ilgili değil şahsi kişisel problemler..
Biliyorum.Ben sadece sohbet konusunda değil sıkıntı demek istiyorum.

Berkel
29-05-2012, 11:14
bencede burası sohbet bölümü adam makale bölümüne açmıyor ki birşey diyebilin. tamam belki kocam beni hortumla dövdü biraz abartı ama adam kız arkadaşından ayrılmışsa bunun için yardım isteyebilir. başlığın adı sohbet girerken yazıyor zaten off-topic diye.

gökan
29-05-2012, 11:17
arkdsım sacma gelıyorsa gırıp cvp yazmazsın zormu.................

DENON
29-05-2012, 11:18
bencede burası sohbet bölümü adam makale bölümüne açmıyor ki birşey diyebilin. tamam belki kocam beni hortumla dövdü biraz abartı ama adam kız arkadaşından ayrılmışsa bunun için yardım isteyebilir. başlığın adı sohbet girerken yazıyor zaten off-topic diye.
ne yapcak burdakıler yenı kız arkadaşmı ayarlıcak tööbe estagfurullah, bize ne mılletın uçkurundan, adam olaymış kız terketmeseymiş

senna
29-05-2012, 11:20

evet sarılıp sevgi yumağı olalım, elele tutuşup çember yapalım töbe yarabbi

TünayK
29-05-2012, 11:21
ne yapcak burdakıler yenı kız arkadaşmı ayarlıcak tööbe estagfurullah, bize ne mılletın uçkurundan, adam olaymış kız terketmeseymiş

yapma başkanım yapma...az sonra çökecekler üstüne...:)

GokhanRS
29-05-2012, 11:21
bi ara tc kimlik istensin diyenler vardı :D abartmayın beyler ya. şimdi bi tünay makaraları olmayan bi techturkey düşünsenize :D sıkıcı olmazmı?

DENON
29-05-2012, 11:22
................................

DENON
29-05-2012, 11:23
yapma başkanım yapma...az sonra çökecekler üstüne...:)
çöksünler laa adamı kız arkadaşı terk etmiş ne yapabilirmiş , ne yapacagın belli elizabeth taylor filmi izleyecen

TünayK
29-05-2012, 11:25
bi ara tc kimlik istensin diyenler vardı :D abartmayın beyler ya. şimdi bi tünay makaraları olmayan bi techturkey düşünsenize :D sıkıcı olmazmı?

eyvallah patron...nadasa bıraktım bu ara kendimi yakında geri dönüş yaparım :)

birde yeri gelmişken yazayım...ben bu tarz şikayetleri üstüme hiç almıyorum çünkü biraz olsun ciddiyeti olan konularda makara yapmıyorum, ama saolsun üyelerimiz beni hiç malzemesiz bırakmıyor...tükürüksüz sorulara kılıfsız cevaplar oluyor mecburen.:)

H22Power
29-05-2012, 11:27
Bende bunu anlamıyorum illa açılan konuay muhalifler olucak :) burası sohbet bölümü buraya hertürlü konu açılabilir öyle mi? :D Yahu bu forum araba forumu video bölümünde araba videosu olur resim bölümünde araba resmi proje bölümünde araba projesi bilin bakalım sohbet bölümünde ne sohbeti olur? :D adam zeytinyağının faydalarını sayıyor bilader biz motor yağının faydalarını öğrenmek için giriyoruz yemek forumu mu burası?

GokhanRS
29-05-2012, 11:32
Bende bunu anlamıyorum illa açılan konuay muhalifler olucak :) burası sohbet bölümü buraya hertürlü konu açılabilir öyle mi? :D Yahu bu forum araba forumu video bölümünde araba videosu olur resim bölümünde araba resmi proje bölümünde araba projesi bilin bakalım sohbet bölümünde ne sohbeti olur? :D adam zeytinyağının faydalarını sayıyor bilader biz motor yağının faydalarını öğrenmek için giriyoruz yemek forumu mu burası?

zeytin yağı satmaya çalışmak saçmalık burda tabiki ama ara sıra makarada şart. burası askeriye değilki. biri geliyor tc kimlik uygulansın önüne gelen girmesin. biri gelir şu durumdan şikayetçiyim.

şikayetçi olanların çoğuda şikayetçi oldukları konulardan hiç çıkmazlar altta sürekli nicki görünür. modlar zaten yetişebildiğince gereksiz konuları siliyor.

şimdi cem arada sırada makara konular açıyor, stresimizi atıyoruz makara gırgır yapıyor. admin adamlar bile farkında makaranında şart olduğunun ki makara konuları onlar bile açıyor ara sıra. yani diyeceğim o ki tamam gereksiz konular silinirki zaten siliniyor ama abartmamak lazım. askeriye gibi davransalar bu seferde ne kadar sıkıcı forum diye konu açanlar çıkacak.

driftboy
29-05-2012, 11:41
Hep demişimdir msj sınırlaması getirilsin, belirli bi msj'a kadar konu açamasın kimse diye.. koycan 1000 msj sınırını sohbete 1000 msj'a ulaşmayan konu acamıcak. Bunların hiçbiride olmaz ozaman..

H22Power
29-05-2012, 11:42
zeytin yağı satmaya çalışmak saçmalık burda tabiki ama ara sıra makarada şart. burası askeriye değilki. biri geliyor tc kimlik uygulansın önüne gelen girmesin. biri gelir şu durumdan şikayetçiyim.

şikayetçi olanların çoğuda şikayetçi oldukları konulardan hiç çıkmazlar altta sürekli nicki görünür. modlar zaten yetişebildiğince gereksiz konuları siliyor.

şimdi cem arada sırada makara konular açıyor, stresimizi atıyoruz makara gırgır yapıyor. admin adamlar bile farkında makaranında şart olduğunun ki makara konuları onlar bile açıyor ara sıra. yani diyeceğim o ki tamam gereksiz konular silinirki zaten siliniyor ama abartmamak lazım. askeriye gibi davransalar bu seferde ne kadar sıkıcı forum diye konu açanlar çıkacak.

Tabii ki askeriye gibi olsun bende istemem videolar arası resimler arası ufak tefekmakaralar yapılıyor zevki kaçsın kim ister ki ama geriye dönsem sana silinmemiş birsürü saçma sapan konu linki yazabilirim 1-2-3 tamam da yeter artık girmezsin konuya yazmazsın demiş bu nasıl zihniyet ben yıllardır bu forumdayım benden yıllarca eski olan birsürü insan var biz saçma sapan konuyla dolu techturkey istemiyoruz daha doğrusu techturkey mi? ipini koparan orda açılmayan saçma salak konu yok densin istemiyoruz ben yeni mesajlar butonuna bastığımda zeytinyağının faydaları diye bir konu ve altında ti ye alınmış bir sürü mesaj görmek istemiyorum yakında balın faydaları die bir konu açılıp iki kavanoz bal 70tl yazıldığında bugun bana mualif olanlar yeter artık cılkını çıkardınız yazarsa buraya copy paste yapmak isterim..

phoenixs
29-05-2012, 14:17
AsLında arz talep iliskisi gercekten bı cok kisi memnun şimdi kime "oğlum bak git" desem güler ve bunu sohbet bölümünde paylaşmak güzel birsey cok gereksiz konuda var ama genel anlamda forum o kadar kirli değil Tabi bu benim düşüncem

By_HaNNibaLL
29-05-2012, 14:22

Haklisin valla reyiz

akıncı
29-05-2012, 14:43
Hep demişimdir msj sınırlaması getirilsin, belirli bi msj'a kadar konu açamasın kimse diye.. koycan 1000 msj sınırını sohbete 1000 msj'a ulaşmayan konu acamıcak. Bunların hiçbiride olmaz ozaman..

sohbet konusuna olabılır sorry mantıklı

overblack
29-05-2012, 14:50
herkes forum kuralları dahilinde günlük hayatlarında oldukları gibi davransın işte sıkıntı çıkmaz. gerek varmı toplumsal mesajlara,kalıplara girmeye,çift kişilikli olmaya,kendini olduğundan farklı göstermeye :confused:

DENON
29-05-2012, 14:53
herkes forum kuralları dahilinde günlük hayatlarında oldukları gibi davransın işte sıkıntı çıkmaz. gerek varmı toplumsal mesajlara,kalıplara girmeye,çift kişilikli olmaya,kendini olduğundan farklı göstermeye :confused:herkesi sen imam mı belledin başkan :D

HondatugraL
30-05-2012, 13:21
2007 yılında buralar hep bostanlıktı :D

site mübarek google gibi olduğu için her aranana cevap var o yüzden olsa gerek konu açılıyor. Hakketen her konudada elbet sonuca ulaşılıyor ne mübarek site :D

RSBurak
30-05-2012, 13:30
site ismi söylemeden bir örnek vereyim geçen gün başka bir forumun off topic bölümünde ağda yaptım nasıl olmuş diye biri konu açmış bol resimli diye not düşmüş bide.ben bunu görünce burdaki off topiclere bir şey demiyorum :D

DENON
30-05-2012, 13:32
ağda yapan bayanmıydı ??

RSBurak
30-05-2012, 13:36
ağda yapan bayanmıydı ??

yok erkekti birde tipim nasıl diye konu açanlar var yani millet pc başında oturmaktan kafayı yiyor anlaşılan

senna
30-05-2012, 13:47
site ismi söylemeden bir örnek vereyim geçen gün başka bir forumun off topic bölümünde ağda yaptım nasıl olmuş diye biri konu açmış bol resimli diye not düşmüş bide.ben bunu görünce burdaki off topiclere bir şey demiyorum :D

ona bakarsan ne off topicler var ağzınız açık kalır :)

aslan
30-05-2012, 13:53
Belki çok alaksız olacak ama birşey sormak istiyorum bu siteye açılan bir konuyu modlar sildiğinde silinen konuyu sadece üyeler göremiyor fakat konu modların yetkisi oldugu için örneğin mailbox taki gibi deleted bölümü var orada duruyor değilmi?

senna
30-05-2012, 13:55
konular durur zaten tamamen silinmez farklı bir bölüme, üyelerin göremediği bir bölüme taşınır

bilalMW
30-05-2012, 13:57
konular durur zaten tamamen silinmez farklı bir bölüme, üyelerin göremediği bir bölüme taşınır

nereye abi ? bakalım bi ne var yok :D

senna
30-05-2012, 14:20
nereye abi ? bakalım bi ne var yok :D

TigeR
30-05-2012, 17:22
Sohbet (138 Kişi Görüntülüyor)
Sohbet Had Safhada, Off Topic adı üstünde sohbet yani arabayla ilgili olacak diye bişey yok

BoraRS
30-05-2012, 19:35
Mustafa ne zaman evlendin olm :D Dugunune neden cagirmadin :D

Bu da icerigi okumadan basliga atlayan tiplere bir örnek olsun :)

driftboy
30-05-2012, 19:39
ağda yapan bayanmıydı ??

ahhaha :D sen bide örnek olcan bize imam amcaaaaa :D

imam ossssrursa biz ne yapalım ?

ALPER-VNS
31-05-2012, 01:57
valla ben de memnunum sanırsam sitedeki muhabbet ortamından.. araba araba nereye kadar piston kafa mı olalım.. hayatta başka şeyler de var.. hepimizin zevki belli ki araba ortak nokta bu ama fazlası da var.. insanlar da kaynaştıkça paylaşıyolar tabi ki bunları..

brsmustang
31-05-2012, 02:09

:bravo::bravo:

cookies
31-05-2012, 02:50
30 ayrı 'oğlum bak git' versiyonu üreten nesile oranla iyi sayılır TT offtopic ortamı..

EvO 86
31-05-2012, 03:49
Benim takip ettigim seneler icindeki degisimi dikkate alirsam (ki uyelik tarihimden once de takip ediyordum) soyle bir degisim goruyorum: sohbet bolumundeki geyik muhabbeti arttikca teknik bolumlerde canlanma oldu. Yani eskiden insanlar herseyi sohbet bolumunde sorardi, misal sahine turbo kac paraya olur gibi, artik bu soruyu asiri besleme bolumune yaziyorlar (her sene ior kac kez acildigi icin ornek verdim, kontrollu deney :D ) Yabanci bir forumda gordugum uygulama geyik-alakasiz seyler icin ayri bir off-topic (hatta bir tanesinde trash dump diye geciyor :D ) ve konuyla alakali sohbetler ise genelde "general discussion" adi altinda oluyor. Belki burda da tech sohbet ve tamamen off-ropic ayrilabilir. Sonucta sorgulamalar, teknik konular disinda fikir almalar vs icin sohbet en iyi cozum.