PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adana Converse Bayisinin Yaptığı Rezillik

bozdemir
14-06-2012, 13:43
Merhaba Arkadaşlar,

Pazartesi günü (11.06.2012) "Adana Reşatbey Mahallesindeki(sabancı kız meslek lisesi arkasındaki) Merkez" Converse mağazasından aldığım ayakkabıyı dün iade etmek istediğimizde zorluk çıkardılar. İade almadılar.

Kasada duran vatandaşın, Aynı gün olsaydı olurdu ama ertesi gün geçtiği için post cihazından iptal edemiyoruz demesi üzerine sinirlendim. (Bu arada Kredi kartından tek çekim yapmıştık.) Üstlerimiz öyle diyor kesinlikle iade kabul etmeyeceksiniz, sadece ürünü değiştirip, çek vereceksiniz gibi şeyler zırvaladı. Bana göre tamamen yalan söylüyor. İsterse onu kabul edip para iadesi yapabilirdi ama gayet rahat bir şekil de yardımcı olamam bu konuda dedi..

Her neyse biraz tartıştık filan, çalışanlar ürünü almaya gittiğimiz günkü gibi güler yüzlü olup yardımcı olmadı. Yani yaptıkları esnaflığın ürünü sattıkları andan itibaren bittiğini gösterdiler.
Kasadaki herif de tüketicileri koruma derneğine şikayet edebilirsiniz en doğal hakkınız diyerek konuşunca kafa göz dalasım geldi çakala...

Biz de genel merkezin numarasını istedik, yanlarında hemen aradık ama müşteri hizmetleri (08:00 - 18:00) arası çalışıyormuş. Kimseye ulaşamadık.
Twitterdan filan baktım da converse Türkiye yok. Var olan hesaplarda fake hesap. Oradan şikayet etmeye başlıyayım dedim ama olmadı..

Bugün sabah saatlerinde converse Genel Müdürlüğünü arayıp yarım saat telefonda konuştuk ve onlarda ürünü hiç kullanmadıysanız 30 GÜN içinde DEĞİŞİM ve İADE HAKKIMIZIN olduğunu söylediler.. Ama gel gelelim ki bayii çakallık yaptı dün akşam..

Genel müdürlükle görüştükten sonra, bayiyi arayıp durumu anlattık. İade alınabildiğini söyledik, onlarda İstanbul ile görüşelim tekrar size dönüş yaparız dediler.
Aradan saatler geçtikten sonra bayiden ses çıkmadı ve biz tekrar aradık. Bu sefer daha rezil bir duruma düşürdüler kendilerini. Bu kadar ucuzluk adilik olamaz yani.

Sözde İstanbul’dan aldıkları bilgiye göre; Kdv ve Kart slip işlem parasını ödesinler iade alın demiş.. Son sözleri buymuş adamların.

Biz yarın tüketici haklarına gideceğiz. Aldığımız o ayakkabıyı öyle ya da böyle iade edeceğim. Adi heriften öylesine gıcık aldım ki bu işin peşini bırakmayacağım.

Bu arada Gazipaşadaki converse mağazası da aynı kişilere aitmiş. Bu çakallardan ayakkabı bağcığı bile almam daha... Alışveriş yapacağınız mağazalara dikkat edin.

Gelişmeleri adım adım yazacağım..

GokhanRS
14-06-2012, 13:47
böyle terbiyesiz esnaf dolu. ayakkabı kullandığın an iade hakkı biter. ama kullanılmamış malı 1 ay içinde almak zorundalar. hakkınızı arayın.

timucintt
14-06-2012, 13:59
reziller... paranızıda geri alırsınız malınızıda iade edebilirsiniz ne demek alamayız felan.... ne demek kart slim parasını kdv'yi alın vs o kadarda değil ya... ben kartla alışveriş yaptığım beğenmediğim malı iade ettiğim an bana kartıma paramı iade ediyorlar sadece ertesi ayın ekstresine yansıyor hiç bir kesimde şu buda yapılmıyor... converse adilik yapmış....

ysn_erl
14-06-2012, 14:01
de facto'dan tshirt almış valide. Küçük geldi. Tam 2 ay sonra değişime gittim fişiyle birlikte(il dışındaki bi mağaza olduğu için o kadar zaman geçti) hiçbir pürüz çıkartmadan işimi gördüler. Kurumun anlayışıyla alakalı bi durum

özgür67
14-06-2012, 14:09
Kullanılmayan ürünü kartla çekim yapıldıysa sadece fişteki kdv yi ve %2-3 lük banka kesintisini yaptıktan sonra iade yapıyorum olmaz diye birşey yok.Esnaflık anlayışı ile alakalı bir durum tamamen.

G_TT_I
14-06-2012, 14:10
conversin merkezine ve tüketici hakalrına mail attınız mı? ses kayıtlarınıda konuya katın. mecbur geri alacaklar.

mechanic
14-06-2012, 14:18
tekrar müşteri hizmetlerini arayın. canınızı da sıkmayın ya hertaraf böle adamlarla dolu

c20let
14-06-2012, 14:18
morhipodan ayakkabı aldım geldiğinin ertesi günü giydim işe gittim sıkıyordu ayağımı dedim açılır 2-3 gün giydikten sonra iade etmek istediğimi durumu da anlattım gönderin sorun değil dediler para hesabıma yattı

driftboy
14-06-2012, 14:19
de facto'dan tshirt almış valide. Küçük geldi. Tam 2 ay sonra değişime gittim fişiyle birlikte(il dışındaki bi mağaza olduğu için o kadar zaman geçti) hiçbir pürüz çıkartmadan işimi gördüler. Kurumun anlayışıyla alakalı bi durum

aynı şey benim başıma geldi, kız arkadaşım hediye olarak pantolon almış bende denemeden bursadan sakaryaya gititm. Baktım oda üzerime olmuyo gittim 1 ay geçmesine ragmen bakın rafta aynısı varsa alın yada begendiginiz başka şeyle değiştirebilirsiniz dediler..

Yaptıkları çirkeflik, mallarını satmaya calısıyolar sadece..

Toul
14-06-2012, 15:07
gecmis olsun

bozdemir
14-06-2012, 15:16
conversin merkezine ve tüketici hakalrına mail attınız mı? ses kayıtlarınıda konuya katın. mecbur geri alacaklar.

Conversin merkezine detaylı bir şekil de şikayet maili gönderdik.

Yarın da ürünle birlikte Tüketici haklarına gidip şikayet ediyoruz. Bu işin peşini bırakmayacağım, sırf o bayide duran karaktersiz herifin suratına tükürmek için uğraşacağım.

Yapılabilecek başka şeyler varsa bildiğiniz, bilmek isterim. Tüm imkanları kullanmak istiyorum.

Teşekkür arkadaşlar.

crused
14-06-2012, 15:26
buyuk markalrin genelinde bu nalet olasica problem var sadece degistiriyorlar. ama gel gelelim tuketici haklarinda kulanilmammis urun 30 gune kadar iade edilebiliyor. bunu uzerine sirket prensibi yok zatr zurt sen kimsin arkadasim iade etmek almak gibi en dogal hakim. satmaya gelince guler yuz 10 numara iaedeye gelince sanki adama sovuyon resmen. terbiyesizlerrr hakini sonu kadar ara bence...

UF9370
14-06-2012, 15:31
BİMER ' e ( başbakanlık iletişim merkezine ) şikayet edeceğini söyle. Çok zorda kalırsan hakkını başka yerde bulamazsan da et. Adamlar şırıngayla dükkanın önüne gelmiş hissi yaratırlar..Bimer bu konuda işini çok iyi yapmakta.. 160 küsür TL cam filmi cezamı memurun hakaret ettiği gerekçesiyle iptal ettirmiştim, bimer sayesinde.. Çok geçmiş olsun..

B.cihangir
14-06-2012, 15:52
yaptıkları çok yanlış o ayakkabıyı iade alsalar seni memnun etseler belkide senden 1 ayakkabı değil 8 10 ayakkabı parası kazanıcaklar.ayrıca kdv falana yok kart komisyonu hikaye bir kere fiş iade oluyor kart komisyonu isterlersede bankadan satışı iptal ettirin de,bende beyaz eşya bayii olduğum için başıma çok geldi

senna
14-06-2012, 16:04
uğraşmak istiyorsan dava aç mutlaka alırlar, hakem heyetine başvurursun

bozdemir
14-06-2012, 16:13
BİMER ' e ( başbakanlık iletişim merkezine ) şikayet edeceğini söyle. Çok zorda kalırsan hakkını başka yerde bulamazsan da et. Adamlar şırıngayla dükkanın önüne gelmiş hissi yaratırlar..Bimer bu konuda işini çok iyi yapmakta.. 160 küsür TL cam filmi cezamı memurun hakaret ettiği gerekçesiyle iptal ettirmiştim, bimer sayesinde.. Çok geçmiş olsun..

BİMER'i biliyorum. Gönderilen şikayetleri dikkate alıyorlar gerçekten. Hatta direkt ilgili Belediye veya valiliğe yönlendiriyorlar.. Daha önce farklı konularda şikayette bulunup geri dönüş alan çok tanıdığım var.. Gerekiyorsa oraya da yazacağım.

yaptıkları çok yanlış o ayakkabıyı iade alsalar seni memnun etseler belkide senden 1 ayakkabı değil 8 10 ayakkabı parası kazanıcaklar.ayrıca kdv falana yok kart komisyonu hikaye bir kere fiş iade oluyor kart komisyonu isterlersede bankadan satışı iptal ettirin de,bende beyaz eşya bayii olduğum için başıma çok geldi

Satıcının o kadar lakayıt tavırları vardı ki görseniz yalan söylediği apaçık belli oluyordu. Sırf o yüzden bile nefret eder insan.

uğraşmak istiyorsan dava aç mutlaka alırlar, hakem heyetine başvurursun

Yarın tüketici haklarına gideceğiz. Oradan alacağımız bilgiye ve sonrasında yaşanacak gelişmelere göre onuda yaparım.

murat_ileri
14-06-2012, 16:14
Conversin merkezine detaylı bir şekil de şikayet maili gönderdik.

Yarın da ürünle birlikte Tüketici haklarına gidip şikayet ediyoruz. Bu işin peşini bırakmayacağım, sırf o bayide duran karaktersiz herifin suratına tükürmek için uğraşacağım.

Yapılabilecek başka şeyler varsa bildiğiniz, bilmek isterim. Tüm imkanları kullanmak istiyorum.

Teşekkür arkadaşlar.

mağazaya tekrar giderek yazılı belge isteyin. belge örneği olarak aşağıdaki gibi yazdırırsanız daha iyi olur ( mağaza müdürü korktuğu için yazmayacak emin olabilirsin) bu belge ile hakem heyetine gidersen çok kısa zamanda cevap alırsın, yasal prosedürlerle ilgili sormak istediğin bir nokta olursa bana pmle ulaşabilirsin.

xxxx tarihinde xxx fatura numaralı xxx ürünün satışı xxx müşterimize xxx bankanı kredi kartı ile tek çekim olarak yapılmış olup, müşterimiz ürününü iade etmek ve tutarın kredi kartına iadesini talep etmektedir. Firmamızın prosedürleri gereği iade değişim işlemlerinde 1-1 değişim yada iade çeki ile yapılmaktadır. para iadesi ancak kdv ve kredi kartı kullanım bedelinin müşteri tarafından ödenmesi üzerine para iadesi yapabilmekteyiz.
kaşe ve yetkili imzası

gökberk
14-06-2012, 16:17
LCW...
Bir kış geçirdim paltoyla... Rengi attı...
Mayıs ayında götürdüm kem küm etmeden paltonun değerinde alışveriş yaptırdılar...

B.cihangir
14-06-2012, 16:22
Satıcının o kadar lakayıt tavırları vardı ki görseniz yalan söylediği apaçık belli oluyordu. Sırf o yüzden bile nefret eder insan.

onun için hep büyük markalardan alışveriş yapmışımdır malının arkasında duracak iki gün sonra beni uğraştırmıyacak converse oldum olası ısınamadım bezden ayakkabıya dünya para istiyorlar :D

RottingChrist
14-06-2012, 17:02
geçenlerde bir gözlükçüye gittim yarım saat gözülük denedim kararsız kaldım sonra beyendiklerimden birisini aldım. eve gittim iki gün kullandım içime sinmedi değişimini talep ettim kabul ettiler. gittim değiştirdim başka gözlük aldım. satıcı, eğer beyenmediyseniz almak zorunda değilsiniz k.kartı ile almama ramen para iadesi yapabileceklerini söylediler. işin özeti satıcının ticaret ahlakında biter iş.

twin
14-06-2012, 18:21
peki ayakkabıda ne sorun vardı

_AS_
14-06-2012, 19:58
Öyle şey olur mu ya.
Kız arkadaşıma mangodan elbise aldık içine sinmedi 1 hafta sonra gittik iade ettik kredi kartı ile almıştık sorgusuz sualsiz geri aldılar.
Tüketici hakları ile hertürlü halledilir.

Onurkk06
14-06-2012, 20:03
ben bazı esnafları anlamıyorum cidden açlıktan ölüyoruz iş yok geberiyoruz diyolar lafa gelince ama en ufak bi fırsatta miilleti dolandırmakta üstlerine yok böyleleri beter olsunlar

bozdemir
14-06-2012, 20:23
Sağolsun @murat_ileri çok faydalı bilgiler paylaştı telefonda. Teşekkür ediyorum kendisine. Neler yapacağım, hangi adımları izleyeceğim konusunda tecrübülerini anlattı. :)

peki ayakkabıda ne sorun vardı

Ayakkabı da sorun yok aslında. Sadece biraz büyük (mağazada çorapsız deneyip aceleyle alıp çıktık) Eve gelip çorapla denedikten sonra yine büyük olduğunu anlayınca iadeye karar verdik..

Ben converse de 10,5 numara giyiyorum. 10 numara ayağımı sıkıyor 11 de biraz büyük geliyor. Söyledikleri yalan değilse eğer (10,5 numara yani 44,5 üretimden kaldırılmış sözde) Ne kadar doğru bilmiyorum...

+ üründe illa ki kusur olmasına gerek yok. Ben dışarıda giymedikten sonra değiştirme ya da iade hakkım zaten var. Ya da mağazada beğendiğim bir ürünü eve gidince beğenmemiş ve değiştirmek ya da iade etmek istemiş de olabilirim/olabilirsiniz.

Kısacası bu herifler hakkımız olan şeyi vermiyor. Çirkeflik yapıyor.

Yarın tüketici haklarına gidiyoruz. Gelişmelerden haberdar edeceğim.

estremo
14-06-2012, 22:02
Dostum, yıllardır elektronik perakendeciliği yapıyorum bende mağazacıyım. Sana yaptıkları tavır gibi bir dünya yok için rahat olsun hiç stres etme. Parasında pulunda değilsin anlıyorum yaptıklarının yanlış olduğunu göstermek ve sadece maduriyetini gidermek istiyorsun. Şikayetvar - Ana Sayfa (http://www.sikayetvar.com) a gir. Onu yapan kasa personelinden, onların başındaki yetkiliye kadar hepsinin ismini vererek tarih saat kullanarak tüm herşeyi yaz. Gör bak nasıl arıyorlar geriye. Bunun dışında zaten sende yazmışsın, tüketici hakem heyetine başvurabilirsin. Onu bizde kullanıyoruz müşterilere ama art niyetli olanlara. Örnek pc yi satıyorum adam kullanmış kullanmış üzerinden neler gelmiş geçmiş kutusunu atmış ben bunu iade edicem diyor. O kadar zorda kalınmadıkça o cümle kurulmaz. Senin adına üzüldüm ama onu yapan personelin adına dahada üzüldüm ki hala egolarınla savaşmayı öğrenememiş. Müşterilere ters yaparak kendini tatmin etmeye çalışıyor ama bilmiyor ki onun gibi kurumsal firmalarda bu tarz şikayetler onu ekmeğinden bile edebilir. Başka aklına takılan bişey olursa seve seve cevaplarım. Bir satıcı olduğum kadar bende kullanıcıyım, hakkını kesinlikle bırakma. O kadar uğraştan sonra suratına tükürmedende o mağazadan çıkma..

Ome_RS
14-06-2012, 22:38
bankaya dilekce yazıcak ürünü iade alıcak bankada senin paranı iade edicek bosuna zorluk cıkartmıslar hakkınız arayın

onursumer
14-06-2012, 23:43
Cepten giriyorum tam konudaki yazilari okumadim ama

O nasil pos cihaziymis iade olmuyormus

En kotu bi talimat yazarlar bankaya 1 haftaya iade olur paraniz

Aldiginiz yer esnaflikla uzaktan yakindan alakasi olmayan kisilermis

Gerekli heryere sikayette bulunun ozellikle bayisi olduklari firmaya

Normal sartlarda ayakkabida nasil bilmiyorum ama

Bizim elektronik icin gecerli magazadan gorup aldiginiz birseyi degistirme iade hakkiniz yok ariza ayip durumlari haric buna ragmen hersey bizim insiyatifimizde

Subi-Emre
14-06-2012, 23:56
İade edemezSiniz cunku pos cihazindan gunsonu alınıyor ve fiş kesiyorlar değiştirmek hakkınız ama kredi kartlı alışverişlerde ertesi gün para iadesi hiçbir işyerinde yoktur

KSK-VTEC
15-06-2012, 00:14
Bilmediginiz bir kac birsey var. Sorgusuz sualsiz iade hakki sadece kapidan satislarda var oda 7 gun icerisinde kapidan satisi kim yapar e-ticaret siteleri ve kapiya gelip urun satan pazarlamacilar. Gelelİm magazalardaki olaya kanun derki bir urunnu ayipli ise 30 gun icerisnde urun iade edebilirsiniz degisim yapabilirsiniz yada tamirini isteyebilirsiniz. Genelde buyuk marka ve firmalar musteri memnuyeti adi altinda kullanilmayan urunu iade alirlar ama musteri memnuyeti adina. Kisaca kullanilmamis urunu ben istemiyorun iade edicem deginizde firma almam derse kanunen haklidir. K.kredi karti olayida ayni gun degilse sadece banka kanali ile iade olur ver parasni diyemezsn maliye ve muhasebe acisindan

onursumer
15-06-2012, 00:25
İade edemezSiniz cunku pos cihazindan gunsonu alınıyor ve fiş kesiyorlar değiştirmek hakkınız ama kredi kartlı alışverişlerde ertesi gün para iadesi hiçbir işyerinde yoktur

yanlış bilgi

ben surekli yapıyorum 5 ay sonra bile sorunsuz iade olabilir

ama bankadan bankaya veya anlaşmalara gore değişir bu olay

Bilmediginiz bir kac birsey var. Sorgusuz sualsiz iade hakki sadece kapidan satislarda var oda 7 gun icerisinde kapidan satisi kim yapar e-ticaret siteleri ve kapiya gelip urun satan pazarlamacilar. Gelelİm magazalardaki olaya kanun derki bir urunnu ayipli ise 30 gun icerisnde urun iade edebilirsiniz degisim yapabilirsiniz yada tamirini isteyebilirsiniz. Genelde buyuk marka ve firmalar musteri memnuyeti adi altinda kullanilmayan urunu iade alirlar ama musteri memnuyeti adina. Kisaca kullanilmamis urunu ben istemiyorun iade edicem deginizde firma almam derse kanunen haklidir. K.kredi karti olayida ayni gun degilse sadece banka kanali ile iade olur ver parasni diyemezsn maliye ve muhasebe acisindan

evet bende bundan bahsediyordum mağazadan alınan hiçbir üründe keyfi iade yoktur

ama şoyle bişey olabilir numarası olmamıştır değişim yapabilirsiniz

iade yapma hakkı tamamen insiyatif

ST
15-06-2012, 01:06
@ KSK VTEC ve onursumer'e katılıyorum.

aynen dediği gibi,

giyim konusunda pek bilgim yok , ama tüketici haklarına göre

kapıdan veya internet satışlarında 15gün içinde iade şansınız var.

görerek ve mağazadan yaptığınız alışverişlerde bu durum yok.

biraz firmanın ve satıcının insiyatifine kalmış bir mevzu.

murat_ileri
15-06-2012, 02:56
pos cihazı üzerinde (gün sonu alınmamışsa) aynı gün içerisinde iptal, daha sonraki günlerde ise iade menüsü ile işlem yapılır.

burakla telefonda konuşurken aslında en önemli noktayı burada belirtmediğini fark ettim; aslında firma ayıplı hizmette bulunmuş. kısaca satın almış olduğu ayakkabının 10 ve 11 numarası olduğu ve kendisine 10.5 numara gerektiğini satıcıya belirtmesine rağmen satıcı tarafından sorumluluk kabul edilerek ürünün satılmış olduğu, 11 numara ayakkabıyı 10.5 ile değiştirmek üzere mağazaya gittiğinde istenilen ürünün tedarik edilemeyeceği bilgisi verildiğinde iade istediğini belirtmiştir.

converse müşteri hizmetleri ile telefonda görüşerek ürünün iade edilebileceği bilgisi verildikten sonra, mağazanın kdv vs gibi ücretler talep edilmek suretiyle iade alınabileceği cevabının verilmesi de, mağazanın yapmaya çalıştığı uygulamanın kanuna aykırı olduğu açık şekilde görülmekte.

TKETCNN KORUNMASI HAKKINDA KANUN (http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/862.html)

mhmtsrtp
15-06-2012, 03:12
yuh lan yeri geliyo 2 yıllık ürün değiştirip 6 aylık ürün iade aldım :)
bence sizin onlara taktığınız gibi onlarda size takmış işi yokuşa sürüyolar... en uyuz olduğum şeydir şu bayilik işleri adamlar ikine göre iş yapıyolar firmadan habersiz. olası bi şikayettede bi ayakkabıyla batmayızya düşüncesi en son iade alırız olur biter hepsi bu

bozdemir
18-06-2012, 20:23
Üzülerek söylüyorum ki bu şehir de tüketicileri koruma diye bir şey yokmuş. Bunu anladım.

Çukurova kaymakamlığına gidip sözde tüketicileri koruma derneğine durumu izah ettim ama karşımda öyle insanlar vardı ki anlatsam inanmazsınız yani.
Yazılı olarak, sözlü olarak da anlatmak yetmez. Gidip görmeniz lazım o derece. :)

Birincisi; Her ne konu olursa olsun biraz anlayışlı olup, tüketiciden yana olan tavırlarını az da olsa belli etmeleri gerekirdi.

İnsanın Önce yaptığı işe saygı duyması lazım sonra da gelen insanlara saygılı olması lazım. Orada duran insanların tavır ve yaklaşımları hiç hoşuma gitmedi inanın.

Sinirli olduğumdan tüketici haklarındaki insanları eleştirip, laf saymıyorum. Yaşadığım olayı dile getiriyorum sadece. Bana nasıl yardımcı olmadıklarını söylüyorum. O kadar rahatlar o kadar umursamaz tavırları var ki görmeniz lazımdı.. Sizin canınızı yakan ya da sizi üzen insanlara haddini bildirmek, cezalandırmak için resmi kurumlara şikayete gidiyorsunuz fakat bu sefer oradakiler sizin canınızı daha beter sıkıyor.

Onlara göre "sadece uzaktan alınan yani internetten alınan ürünlerin 1 hafta içerisinde iade edilebilme gibi bir durumu varmış". Onun dışında iade hakkı yokmuş ürünü görerek aldığımız için.

E adam beni kandırdı diyorum, her türlü konuda yardımcı olacağını sözlü olarak garantisini verdi. Gelin biz nasılsa hep buradayız dedi diyorum. Bu sefer de bana; yazılı evrak var mı? nereden bileyim bunları konuştuğunuzu diyor.

Dedim ki; siz iyimi siniz? ben alışveriş yaptığım insanlarla aramda geçen diyaloğu ses kaydı mı yapmam gerekiyordu yoksa inandırıcılık açısından worde yazıp çıktı mı almam gerekiyordu.

Masa başına oturup, Şikayet dilekçenizi almamak için her türlü şeyi söyleyip, sizi caydırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ben aynı konu da tartışıp olayı tekrarlayınca bu sefer de triplere girdiler.

Biraz tepki gösterdim. Siz benden yana mısınız yoksa onlardan yana masınız diye. Onlarında cevabı; Tarafsızız demek oldu. Gerçi onlarında beni çok sevdiği söylenemez ama yine de bu şekil de davranmaları hiç hoş değil.

Bu tarz insanlar; tüketiciler mağdur edilmesin, hakları yenilmesin, işlerini kolaylaştıralım, verdikleri para/emek boşa gitmesin diye uğraşmıyorlar. Bu insanlar günü kurtarmanın derdindeler... {Nokta}

Bu arada Sıcakların çarpmasıyla son 2 günü halsiz ve bitkin bir halde geçirdim. Ayakkabının canı cehenneme dedim. Hastalanmaktan son anda kurtuldum.

@Murat la tekrar konuştuk vs. şu durum da yapılacak çok da fazla bir şey görünmediğini anlamış vaziyetteyim. Tüketicileri koruma derneği bile bizden yana değil. Ben daha neyin mücadelesini vereceğim. Ya da kimi kime şikayet edeceğim?

Bu olay bana ve bu yazıyı okuyanlara ders olsun. Böyle bir iş başınıza geldiğinde tüketici hakları bile sizden yana olmuyor. Gerisini siz düşünün…
Gerçi ürünü satan ADAMDAN , ADAMA FARK VAR. BİZ ADAM OLMAYANINDAN ALDIK, BİLEMEDİK YANLIŞ YAPTIK…

emre.ates
18-06-2012, 20:50
gerçekten çok kötü bir durum hakkınızı ararken bide haksız durumda gibi saçma sapan davranmaları hele şu 5o derece sıcaklıkta markete gidemıyorum.Siz yine iyi uğraşmışsınız geçmiş olsun

Evrenoz
18-06-2012, 21:00
Dikkatimi çeken bir şey var..

Sen;

"E adam beni kandırdı diyorum, her türlü konuda yardımcı olacağını sözlü olarak garantisini verdi. Gelin biz nasılsa hep buradayız dedi diyorum. "

Sözünün söylendiğini savunarak hak talep ediyorsun.

Malı satın aldığın adam;

"Ben böyle birşey söylemedim" dese..

Hakem, hakim ya da karar verici konumundaki kişi kime hak verecek? Sen tüketicisin diye her zaman doğru söylediğinin ve söyleyeceğinin garantisi malesef yok. Adamların belge istemesini bu şekilde düşünürsen mantıklı olduğunu anlayabilirsin. Netice itibarı ile bu konu sana ders olmuş oldu.. Söz uçar, yazı kalır.. İleride hak talep edeceğini düşündüğün her konuda yazılı belge al..

Ayrıca 1-2 arkadaş da tüketici heyetinin söylediğini, yani mağazadan alının ürünün iadesinin kanunen mümkün olmadığını belirtmiş. Eğer kanunen böyle bir hakkın yoksa ( kanunu kendim incelemedim, net bilgim yok.. Maddesine bakmak lazım ) boş ve haksız yere sinirlenip konu açmışsın demektir.

cagri-35
18-06-2012, 21:03
Can sıkıcı bir durum ancak daha haftasonu baya bilinen bir markadan ayakkabı aldım ve tamda bu muhabbete benzer birşey oldu. Bir bayan ve eşi geldi, işte 1 saat giydim ayagıma oturmadı çok sıkıyor ayağıma uygun değil vs. , ben ayakkabı denerrken gezindiler biraz sonra biz iade etmek istiyoruz dediler. Elemanda peki efendim diyip çıkardı hediye çeki yazdı bunlara. Sonra kadında adamda biz nakit istiyoruz bu ayakkabı yada başka ayakkabıyı değil vs. dedikten sonra dükkan sahibi faturayı gösterdi. Altındada geri iadelerde para verilmemekte hediye çeki yazılmaktaymış. Benim aldığım faturadada bu yazıyordu ve ayrıca adamla tartışmalar sonucunda dükkan sahibi, internetten ve kapıdan yapılan satışlarda nakit karşılığı iade edildiğini, ve bu tarz dükkandan alınan ürünlerde geri iadenin yapılmadığını söylediler. Benimde garibime gitti ama belkide yasada bu şekilde bir madde,kloz olabilir çünkü kskvtec te ayakkabıcı ve oda aynısını yazmış birebir. Bence kesin yasa ile alakalı, muhtemeln hijyen ile alakalı olabilir...

Quantum
18-06-2012, 21:11
aynı şeyi teknosa da yapar..
nakit vermez
hediye çeki ya da değerinde bir ürün..

bozdemir
18-06-2012, 21:14
Hayır. Ben sadece bana o sözler söylendi diye hak talep etmiyorum. Yanlış anlaşıldıysa o kısım düzeltelim.

Ben, tüketici olarak aldığım ürünün iade edilebilme durumunu convers'in genel merkezinden öğrendim. Telefonda görüştüğümüz kişi özellikle belirtti ürünü kullanmadıysanız şayet iade etme hakkınız var diye. Buna istinaden konuşuyorum fakat gel gelelim ki her bayi aynı şekil de müşterile yaklaşmıyor. Farklı bir ilde farklı bir bayi olsa belki ürünü iade alırdı bu tamamen satıcıdan satıcıya değişiyor bence.

Bu arada inkar etmesi gibi bir durumu olamazdı herhalde, çünkü yanımda kız arkadaşımda vardı. Sonuçta şahit sayılır. :)

GokhanRS
18-06-2012, 21:24
ya bazı insanlar nasıl esnaflar. ben izmirden aldığım faturalı orjinal adidas ayakkabıyı bakın şaka değil, tam 5 yıl sonra kenarı yırtıldı diye istanbuldaki bir mağazaya götürdüm. bir kağıt verip teslim aldılar. sonra fabrika beni aradı ve bana şu mağazaya gidin ve gidin istediğiniz modeli alın dediler. biz malımızın arkasındayız, kenarının açılmasına şaşırdık kusura bakmayın diye özür dilediler.

ve ben şok oldum ve aynı zamanda döt oldum. çünkü arkadaşım bana söylemişti bunu, kesinlikle değişmezler seni döt etmek için gidicez dedim ve ben döt oldum. adamlar 5 yıllık ayakkabının yenisini verdiler.

şimdi böyle firmalarla böyle firmaları kıyaslayınca, ne olursa olsun converse bayisini takip etmeli telefon açın tekrar. iadeye yanaşmadıklarını sorun çıkardıklarını anlatın.

KSK-VTEC
18-06-2012, 21:33
Can sıkıcı bir durum ancak daha haftasonu baya bilinen bir markadan ayakkabı aldım ve tamda bu muhabbete benzer birşey oldu. Bir bayan ve eşi geldi, işte 1 saat giydim ayagıma oturmadı çok sıkıyor ayağıma uygun değil vs. , ben ayakkabı denerrken gezindiler biraz sonra biz iade etmek istiyoruz dediler. Elemanda peki efendim diyip çıkardı hediye çeki yazdı bunlara. Sonra kadında adamda biz nakit istiyoruz bu ayakkabı yada başka ayakkabıyı değil vs. dedikten sonra dükkan sahibi faturayı gösterdi. Altındada geri iadelerde para verilmemekte hediye çeki yazılmaktaymış. Benim aldığım faturadada bu yazıyordu ve ayrıca adamla tartışmalar sonucunda dükkan sahibi, internetten ve kapıdan yapılan satışlarda nakit karşılığı iade edildiğini, ve bu tarz dükkandan alınan ürünlerde geri iadenin yapılmadığını söylediler. Benimde garibime gitti ama belkide yasada bu şekilde bir madde,kloz olabilir çünkü kskvtec te ayakkabıcı ve oda aynısını yazmış birebir. Bence kesin yasa ile alakalı, muhtemeln hijyen ile alakalı olabilir...
10 senedir magazqciyim herhalde hafta 4-5 kere bu tip olaylarla karsilasiyoruz. Ben sahsen magazamda giyilmis urunu bu ayagimi sikiyor diye iade almam bunu ben degil in.. Ho..c vsvs gibi markalarda almaz neden dersen urun giyilmis alasan kime saticaksin siz giyilmis urunu alirmisiniz. Bu olayi sadece katli magazalar ve marketler yapiyor onlarda mali konsinye aldklari icİn uretici firma umurlarinda degil. Ya biz hergun nelerle karsilasiyoruz hediye edilen urnu bile iade edip parasini almak isteen bile var. Neyse ana konuya gelirsek firma almayabilir sonucta denemissin ve almissin evde ayagina uymamis farkli biseyle degistirrisin istemezsnde alacak karti al son kullanirsin yok dersende ugrasmak istiyorsan tuketicİ mahkemeleri var oraya gidip dava acabilirsin ama bana sorarsan senin kOnun ile alakali yine bir sonuc cikmqz cunki hukuk yazili belge ve delilillere bakar.

GokhanRS
18-06-2012, 21:40
10 senedir magazqciyim herhalde hafta 4-5 kere bu tip olaylarla karsilasiyoruz. Ben sahsen magazamda giyilmis urunu bu ayagimi sikiyor diye iade almam bunu ben degil in.. Ho..c vsvs gibi markalarda almaz neden dersen urun giyilmis alasan kime saticaksin siz giyilmis urunu alirmisiniz. Bu olayi sadece katli magazalar ve marketler yapiyor onlarda mali konsinye aldklari icİn uretici firma umurlarinda degil. Ya biz hergun nelerle karsilasiyoruz hediye edilen urnu bile iade edip parasini almak isteen bile var. Neyse ana konuya gelirsek firma almayabilir sonucta denemissin ve almissin evde ayagina uymamis farkli biseyle degistirrisin istemezsnde alacak karti al son kullanirsin yok dersende ugrasmak istiyorsan tuketicİ mahkemeleri var oraya gidip dava acabilirsin ama bana sorarsan senin kOnun ile alakali yine bir sonuc cikmqz cunki hukuk yazili belge ve delilillere bakar.

iyide hiç sokağa çıkmazsa sadecedeneyip çıkardıysa yani ürün gene sıfırsa satıcı için bir sıkıntı olur mu ki? geçmişte benim başıma geldi direk iade ettiler parasını. hiç 2 demedi.

ama bu o adama kazanç olarak döndü çünkü sonra aynı adamdan 3 senede 5 ayakkabı aldım sırf o yaklaşımı yüzünden.

KSK-VTEC
18-06-2012, 22:02
iyide hiç sokağa çıkmazsa sadecedeneyip çıkardıysa yani ürün gene sıfırsa satıcı için bir sıkıntı olur mu ki? geçmişte benim başıma geldi direk iade ettiler parasını. hiç 2 demedi.

ama bu o adama kazanç olarak döndü çünkü sonra aynı adamdan 3 senede 5 ayakkabı aldım sırf o yaklaşımı yüzünden.

Giyilmediyse alinabilinir oda musterinin yaklasimiyla alakali biraz gerci bizler anliyoruz artik musterinin ne amacla urunu getirdigini.

bozdemir
18-06-2012, 22:23
Giyilmediyse alinabilinir oda musterinin yaklasimiyla alakali biraz gerci bizler anliyoruz artik musterinin ne amacla urunu getirdigini.

Valla biz o kadar kibar ve ılımlı yaklaştık ki sorunsuz iade alacağını zannettik ama yanıldık. Kibarlık ya da incelik çok fayda sağlamadı anlayacağınız. Gerçek esnaf olmadıklarınıda gösterdiler dakikalar içinde.

Bu arada ben genelleme yapmıyorum her esnaf ya da her bayi böyledir de demiyorum. Satıcıdan satıcıya değişir diyorum. Belki onların yerinde başka birisi olsa müşteri kaybetmemek adına iade alıp farklı ürün satma girişiminde bulunacaktı ve hatta bize başka ürün bile satacaktı ne *****.

Unutmadan, benim converse verdiğim 150-200 lira beni ne çok fakirleştirir ne de çok zenginleştirir. O konuda sıkıntı yok ama hakkımızı aramayı da bilelim istedim. Herkes kafasına göre tutturabildiğine iş yapmasın öyle değil mi?

EscorTTurbO
18-06-2012, 22:31
Konunun hepsini okumadım açıkcası ama hiç bir mağza o kesintileri alarak iade yapamaz. Hele de kredi kartına. 3 Sene carrefourda kasa biriminde çalıştım. Kasiyerlikte yaptım, danışmada da çalıştım. arızalı üründen dolayı milyarlık iadeler aldık yeri geldi. ama hiç birinde bi kesinti vs. vs. karşılaşmadık. nasıl ödediyseniz karta öyle iade edilir. taksitle aldıysanız takistle iade yapar kart. tek çekim ödemenizi tek çekim geri iade eder.

cabrioleter
18-06-2012, 22:59
peşine düşün de aynı rezilliği bir başkasına yapmasın.. 3 kuruş için milletin huzurunu bozuyorlar sanki iflas edecek o malı geri alınca..

63owen63
18-06-2012, 23:09
şikayet sitelerine mutlaka yazın..

mertrs
18-06-2012, 23:25
benimde geçen sene converse bostancı mağazasından aldığım ayakkabının 3 gün sonra kenarı açıldı, adama geri götürdüm iade almayı bırakın 3 günlük ayakkabıyı kullanıcı hatasımı yoksa ürün hatası mı olup olmadığını öğrenmek için fabrikaya gönderin dedim ona bile yanaşmadı, biz gönderemiyoruz başka subemizden gönderin demişti :( 3 taksitle almıştım ertesi gün babam gidip nakit olarak almıştı ücreti :D bazı esnaflar sadece ürünü satana kadar iyi sattıktan sonra çok ilgisiz :( şikayet sitelerine muhakak yazın :)

onursumer
18-06-2012, 23:41
İade degisim durumlarinda iyi niyet oldugu surece iyi esnaf elinden geleni yapiyor zaten bu isi yapanlar yazmislar

En buyuk hataniz laflarina inanmak olmus

Ama comverse merkezinden bilgi aldiginiz icin bayiden kesinlikle sikayetci olun derim ben

Giyilmemis bir ayakkabi icin iade almak zorunda olmasalar bile en azindan hediye ceki vs gibi musteri memnuniyeti adi altinda islem yapmalari gerekirdi diye dusunuyorum

murat_ileri
19-06-2012, 03:44
tamda bu konuya istinaden bir resim paylaşayım :D hemde mekan adanadan :D
http://img23.imageshack.us/img23/9531/malav0az2.jpg

golfcu0101
19-06-2012, 08:57
topram murata da söyledim bugün gittim detayları mahkeme kalemine sordum.yapacan şey çok basit uğraşmıcaksın.aldığın ürünün faturası ve birde konuyu özetleyin dilekçe yazacak faturayı iliştirecek ve ürünü aldığın yerdeki bölgeye bakan kaymakamlığın içnde bulunan tüketici haklarına gidecek vereceksin ve en kısa zamanda da allahın izni ile haklı olduğuna dair karar eline ulaşacak.

bozdemir
03-07-2012, 22:19
Konunun hepsini okumadım açıkcası ama hiç bir mağza o kesintileri alarak iade yapamaz. Hele de kredi kartına. 3 Sene carrefourda kasa biriminde çalıştım. Kasiyerlikte yaptım, danışmada da çalıştım. arızalı üründen dolayı milyarlık iadeler aldık yeri geldi. ama hiç birinde bi kesinti vs. vs. karşılaşmadık. nasıl ödediyseniz karta öyle iade edilir. taksitle aldıysanız takistle iade yapar kart. tek çekim ödemenizi tek çekim geri iade eder.
Kdv ve Kart slip işlem ücretini kesiriz, ürünü o şekil de iade alırız diyecek kadar düşen bir bayiden ne bekliyoruz ki? Her şey beklenir böylesinden.

peşine düşün de aynı rezilliği bir başkasına yapmasın.. 3 kuruş için milletin huzurunu bozuyorlar sanki iflas edecek o malı geri alınca..
Peşini bırakmadım sonuca ulaştım merak etmeyin. Bir sonra ki mesajımda anlatıyorum geçen olayları..

şikayet sitelerine mutlaka yazın..

benimde geçen sene converse bostancı mağazasından aldığım ayakkabının 3 gün sonra kenarı açıldı, adama geri götürdüm iade almayı bırakın 3 günlük ayakkabıyı kullanıcı hatasımı yoksa ürün hatası mı olup olmadığını öğrenmek için fabrikaya gönderin dedim ona bile yanaşmadı, biz gönderemiyoruz başka subemizden gönderin demişti :( 3 taksitle almıştım ertesi gün babam gidip nakit olarak almıştı ücreti :D bazı esnaflar sadece ürünü satana kadar iyi sattıktan sonra çok ilgisiz :( şikayet sitelerine muhakak yazın :)
Yazdım. Yazmaya da devam edeceğim. ;)

İade degisim durumlarinda iyi niyet oldugu surece iyi esnaf elinden geleni yapiyor zaten bu isi yapanlar yazmislar. En buyuk hataniz laflarina inanmak olmuş. Ama comverse merkezinden bilgi aldiginiz icin bayiden kesinlikle sikayetci olun derim ben
Giyilmemis bir ayakkabi icin iade almak zorunda olmasalar bile en azindan hediye ceki vs gibi musteri memnuniyeti adi altinda islem yapmalari gerekirdi diye dusunuyorum
Evet sanırım onlara inanarak hata yaptık. Bu tarz küçük esnaflardan alışveriş yaparken daha dikkatli olmak gerekiyormuş.

tamda bu konuya istinaden bir resim paylaşayım :D hemde mekan adanadan :D
Alemsin ya :D

topram murata da söyledim bugün gittim detayları mahkeme kalemine sordum.yapacan şey çok basit uğraşmıcaksın.aldığın ürünün faturası ve birde konuyu özetleyin dilekçe yazacak faturayı iliştirecek ve ürünü aldığın yerdeki bölgeye bakan kaymakamlığın içnde bulunan tüketici haklarına gidecek vereceksin ve en kısa zamanda da allahın izni ile haklı olduğuna dair karar eline ulaşacak.

Dostum, artık tüketici haklarına da güvenim kalmadı benim. Bizzat kendim çukurovadaki kaymakamlığa, kız arkadaşımıda seyhandakine gönderdim ama sonuç yok yani. Üründe kusur yoksa bir şey yapamayız demişler ordakilerde. Ürünün genel merkezi ürünü iade etme hakkınız var diyor, tüketici hakları yok diyor. Hakkımızı arayacağımız yer bile bize şans veriyor ne diyeyim.

Bu arada; Olayın peşini bırakmadım ve sonuca ulaştım. Bir sonra ki mesajımda adım adım anlatıyorum yaşanan olayları.

golfcu0101
03-07-2012, 22:22
vallaha genel merkez sana değiştirme hakkın olduğuna dair bi belge verirse hem o değiştirmeyen yerin hemde baş vurdğun tüketici haklarını mahkemeye gönül rahatlığı ile vereblirsin

bozdemir
03-07-2012, 22:47
*25.06.2012 (GÜNÜN ÖZETİ)
Geçen haftadan beri günün her saatinde (converse genel merkezini) aramama rağmen hiç kimseye ulaşamadım. Telefon ya meşgul çalıyordu ya da kimse bakmıyordu...

Aynı günün akşamı, mesai saati bitiminden hemen önce Converse de ki Müşteri hizmetlerinden N***** hanıma zorla ulaşabildim. Durumu hatırlattım kendisine, o da bana gönderdiğim şikayet mailini Adana Bölge'den sorumlu kişiye yönlendirdiğini ancak geri dönüşün olmadığını ve beklemeye devam etmemi söyledi. Beklemeyle vakit kaybetmek istemediğimden, ilgili kişinin irtibat bilgilerini isteyip o kişiyle kontak kurmak istedim ve telefon numarasını aldım.

İlgili kişiye (Bora Bey) Durumu aynen aktardım, Sağolsun yaşadığım problemle ilgileneceğini ve yardımcı olacağını söyledi.
(Ana depodan ve stoklardan kontrol ettirip ürünü temin etmeye çalışacağını belirtti)

*27.06.2012 (GÜNÜN ÖZETİ)
Bir kaç günün ardından sonra ilgili kişiyle tekrar görüştük ve 10,5 numaraya ulaştığını Adana da ki bayiyle iletişim kurup onlara gönderimini sağlayacağını fakat bunu yaparken de o bayiye fatura kesilmesi gerektiğini ve durumu netleştirip gereken prosedürü uygulandıktan sonra ulaştıracağını söyledi)

*28.06.2012 (GÜNÜN ÖZETİ)
İlgili kişiyle tekrar görüştüm. Ürünün kargolandığını ve en geç cumartesi günü bayiye ulaşacağını bildirdi. (30 Haziran cumartesi günü ürün bayiye gelmemişti)

*02.07.2012 (GÜNÜN ÖZETİ)
İlgili kişiye ulaşamadım. (toplantıdaymış)
*03.07.2012 (GÜNÜN ÖZETİ)
İlgili kişi arayıp ürünün bayi de olduğunu ve ne zaman istersem gidip alabileceğimi söyledi.
-------------------------------------------------------------------------------------

Bende bugün gidip ürünü teslim aldım. Ürünü iade almasalar da ben ayağıma olan uygun modele KENDİ ÇABALARIMLA ULAŞTIM en azından...

Hiç kimse kusura bakmasın ama yineliyorum; bu insanların yaptığı gerçekten esnaflık değil. Kim ne derse desin. Eğer adam gibi bayi olmuş olsalardı, İstanbul merkezle iletişim kurup benim haftalarca uğraş verdiğim şeyi bir kaç güç içerisinde belki de 1 telefonla halledebilirlerdi. Ama hiç oralı olmadılar.

Neyse, Bayinin bana yaptığını unutmayacağım. :) Konuyu derleyip toparlayıp özetleyip benzer olayların başkalarının da başına gelmemesi için ya da gelirse şayet hangi yolları izleyeceğini kimlerle muhatap olmaları gerektiğini adım adım yazıp her forumlarda ve blog da yayacağım. (bu arada yazmak için olayın sonuçlanmasını bekliyordum)

NOT:(Telefonda görüştüğüm Bora beyin Adana Bölge sorumlusu olduğunu aynı zaman da bu tarz sorunlarla ilgilenmediğini sadece orta da bir mağduriyet söz konusu olduğu için kendi insiyatifini kullanıp yardımcı olduğunu öğrendim. Normal şartlar da farklı kişiler bakıyormuş bu tarz olaylara ama sağolsun yakından ilgilendi.)

Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.

Saygılar.

_FrKn_
03-07-2012, 23:04
Merhaba Arkadaşlar,

Pazartesi günü (11.06.2012) "Adana Reşatbey Mahallesindeki(sabancı kız meslek lisesi arkasındaki) Merkez" Converse mağazasından aldığım ayakkabıyı dün iade etmek istediğimizde zorluk çıkardılar. İade almadılar.

Kasada duran vatandaşın, Aynı gün olsaydı olurdu ama ertesi gün geçtiği için post cihazından iptal edemiyoruz demesi üzerine sinirlendim. (Bu arada Kredi kartından tek çekim yapmıştık.) Üstlerimiz öyle diyor kesinlikle iade kabul etmeyeceksiniz, sadece ürünü değiştirip, çek vereceksiniz gibi şeyler zırvaladı. Bana göre tamamen yalan söylüyor. İsterse onu kabul edip para iadesi yapabilirdi ama gayet rahat bir şekil de yardımcı olamam bu konuda dedi..

Her neyse biraz tartıştık filan, çalışanlar ürünü almaya gittiğimiz günkü gibi güler yüzlü olup yardımcı olmadı. Yani yaptıkları esnaflığın ürünü sattıkları andan itibaren bittiğini gösterdiler.
Kasadaki herif de tüketicileri koruma derneğine şikayet edebilirsiniz en doğal hakkınız diyerek konuşunca kafa göz dalasım geldi çakala...

Biz de genel merkezin numarasını istedik, yanlarında hemen aradık ama müşteri hizmetleri (08:00 - 18:00) arası çalışıyormuş. Kimseye ulaşamadık.
Twitterdan filan baktım da converse Türkiye yok. Var olan hesaplarda fake hesap. Oradan şikayet etmeye başlıyayım dedim ama olmadı..

Bugün sabah saatlerinde converse Genel Müdürlüğünü arayıp yarım saat telefonda konuştuk ve onlarda ürünü hiç kullanmadıysanız 30 GÜN içinde DEĞİŞİM ve İADE HAKKIMIZIN olduğunu söylediler.. Ama gel gelelim ki bayii çakallık yaptı dün akşam..

Genel müdürlükle görüştükten sonra, bayiyi arayıp durumu anlattık. İade alınabildiğini söyledik, onlarda İstanbul ile görüşelim tekrar size dönüş yaparız dediler.
Aradan saatler geçtikten sonra bayiden ses çıkmadı ve biz tekrar aradık. Bu sefer daha rezil bir duruma düşürdüler kendilerini. Bu kadar ucuzluk adilik olamaz yani.

Sözde İstanbul’dan aldıkları bilgiye göre; Kdv ve Kart slip işlem parasını ödesinler iade alın demiş.. Son sözleri buymuş adamların.

Biz yarın tüketici haklarına gideceğiz. Aldığımız o ayakkabıyı öyle ya da böyle iade edeceğim. Adi heriften öylesine gıcık aldım ki bu işin peşini bırakmayacağım.

Bu arada Gazipaşadaki converse mağazası da aynı kişilere aitmiş. Bu çakallardan ayakkabı bağcığı bile almam daha... Alışveriş yapacağınız mağazalara dikkat edin.

Kullanılmayan ürünü kartla çekim yapıldıysa sadece fişteki kdv yi ve %2-3 lük banka kesintisini yaptıktan sonra iade yapıyorum olmaz diye birşey yok.Esnaflık anlayışı ile alakalı bir durum tamamen.

konuyu açanda bundan şikayet etmiş zaten yanlış anlamadıysam

morhipodan ayakkabı aldım geldiğinin ertesi günü giydim işe gittim sıkıyordu ayağımı dedim açılır 2-3 gün giydikten sonra iade etmek istediğimi durumu da anlattım gönderin sorun değil dediler para hesabıma yattı

buda doğru olmuyor bir yerde.o ayakkabıyı tekrar satacaklar dimi.
eee seni memnun ettiler ama bir başkasına 3 gün giyilmiş ayakkabıyı sıfır diye satarak hakka girecekler.

Vintage
04-07-2012, 01:26
LCW...
Bir kış geçirdim paltoyla... Rengi attı...
Mayıs ayında götürdüm kem küm etmeden paltonun değerinde alışveriş yaptırdılar...

bu bomba :D

konuya gelince paranızı alsanız daha iyi olurdu
yani yine çözümle neticelenmiş fakat ben o tavır karşısında söke söke parayı almaya bakardım

murat_ileri
04-07-2012, 01:29
kardeşim sorununun çözüldüğüne sevindim.

B.Koçer
04-07-2012, 01:30
evet sonuclar neler ?

bozdemir
04-07-2012, 07:35
vallaha genel merkez sana değiştirme hakkın olduğuna dair bi belge verirse hem o değiştirmeyen yerin hemde baş vurdğun tüketici haklarını mahkemeye gönül rahatlığı ile vereblirsin

Genel merkez telefonda görüştüğümüzde bizden yana fakat yazılı belge isteyince buna yetkimiz yok diyorlar. Belgeyi göndermiş olsalardı zaten her türlü tüketici hakları heyetine verir hakkımızı arardık.

bu bomba :D

konuya gelince paranızı alsanız daha iyi olurdu
yani yine çözümle neticelenmiş fakat ben o tavır karşısında söke söke parayı almaya bakardım

Evet paramı alsaydım daha iyi olurdu. En azından bayi bu işten para kazanmamış olurdu.

kardeşim sorununun çözüldüğüne sevindim.

Eyvallah sağolasın. Dün akşam biraz geç döndüm eve, arayıp durumdan haberdar edecektim yoksa :)

evet sonuclar neler ?

Sonuç; Ürünü iade almadılar. Üretimden kalktı dedikleri ayakkabıyla değişim yaptırdım..

iz_sport
04-07-2012, 08:52
Merhaba Arkadaşlar,

dostum senin düşdüğün duruma aynı mağzada 2 ay önce bende düştüm onca cabalara rahmen iade yapamadım sadece değişim yaptı.:ofk:

Volkann
04-07-2012, 09:25
senelerdir alışveriş yaparım daha iade yok diyeni görmedim , çok ilginç bu insanlar hiç mi düşünmüyor haram helal.

bozdemir
04-07-2012, 09:48
dostum senin düşdüğün duruma aynı mağzada 2 ay önce bende düştüm onca cabalara rahmen iade yapamadım sadece değişim yaptı.:ofk:

En iyisi bu heriflerden alış veriş yapmamak. Çevremizdeki herkese söyleyelim.

senelerdir alışveriş yaparım daha iade yok diyeni görmedim , çok ilginç bu insanlar hiç mi düşünmüyor haram helal.

Nice mağazalar var iade alıp değişim yapan. Bunlar kendi kalitelerini belli ediyor işte.

Bu arada, İnci 'ye giriş yapılmıyor, sorun var sanırım. Mevzuyu orada da patlatacaz. :)

golfcu0101
04-07-2012, 11:08
sevindim sorunun hallolmasına

YAVUZ
04-07-2012, 11:23
gidip bütün ayakkabıkarı döktürüp deneyeyim diyecem ama çalışanlara yazık...