PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fsm Köprü Çalışması

106GTİ
18-06-2012, 18:51
Onarım çalışmaları başladı
Haliç Köprüsü’ndeki bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle Topkapı yönündeki yan yol trafiğe kapatıldı. Çalışmayla birlikte haftanın ilk iş günü olması da D-100 Karayolu’nda uzun araç trafiği oluşmasına yol açtı. Haliç ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde 3 ay sürmesi beklenen bakım ve onarım çalışmaları bugün başladı. Haftanın ilk iş günü olması sebebiyle köprülerde uzun araç kuyrukları oluştu.

Haliç Köprüsü’ndeki çalışma, Topkapı istikametindeki yan yolda başlatıldı. Haliç Köprüsü Kuzey Yanyolu’na Halıcıoğlu bağlantısından itibaren araç girişine izin verilmiyor. D-100 Karayolu’ndaki trafik yoğunluğunun ilerleyen saatlerde daha da artması bekleniyor.

Haliç Köprüsü’ndeki çalışmalar metrobüs seferlerini ise etkilemedi. Yetkililer de mağdur olmamaları için vatandaşları toplu ulaşım araçlarını kullanmaları yönünde uyardı.

Haliç Köprüsü'ndeki bakım onarım çalışmaları kapsamında Topkapı istikameti yan yol trafiğe kapatıldı

Fatih Sultan Mehmet (FSM) ve Haliç köprülerinde onarım çalışmaları başladı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün saat 00.30 sıralarında 2 şeridi trafiğe kapatılırken, Haliç Köprüsü Topkapı istikameti yan yol da saat 05.30 sıralarında trafiğe kapatıldı.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası yönünde yapılacak olan asfalt yenileme çalışması öncesinde, Karayolları çalışanları köprü girişine trafik yön levhaları ve dubalar koyarak trafiğin 2 şeridini kapattı. Araçlar köprü girişi ve üzerinde uzun kuyruklar oluşturdu. Kapanan şeritler nedeniyle trafikte kalan vatandaşlar çalışmalara tepki gösterdi. 3 ay devam edecek olan çalışmaların aralıksız 24 saat 3 vardiya şeklinde süreceği ve ilerleyen günlerde de 1 şeridin daha kapatılabileceği belirtildi.

HALİÇ KÖPRÜSÜ TOPKAPI YÖNÜ YAN YOL DA TRAFİĞE KAPATILDI

Haliç köprüsündeki bakım onarım çalışmaları kapsamında Topkapı istikameti yan yol kapatıldı. Görevliler köprü giriş ve bağlantı yollarına trafik yön levhaları ve dubalar koyarak kapattı. 20 gün süreyle trafiğe kapalı kalacak şeritte çalışmaların 24 saat 3 vardiya şeklinde devam edecek.

Haliç Köprüsü'nde ise 5 aşamalı olarak yapılacak mastik asfalt üst yapı yenileme çalışmalarında, ana köprüde çalışılırken, ilave köprüler ile alternatif yollardan, ilave köprülerde çalışılırken ise ana köprü ile alternatif yollardan trafik akışı sağlanacak. Çalışmalar süresince metrobüs hattı sürekli açık tutulacak. Çalışmaların 15 günde bitirilmesi planlanıyor.

Milliyet

bazı yerlerden okuduğum kadarıyla trafik resmen kilitmiş..... var mı bu yolu kullanan acaba bilgi verebilirler mi ?

SULTANOGLU
18-06-2012, 19:04
beyler bayanlar trafik mok gibi :) yarın 9 da işe gidebilmek için evden 6 da çıkmayı düşünüyorum

63owen63
18-06-2012, 19:08
Köprülerdeki kuyrukların sonunu tv'den bile göremedik...
Derken ;
metrobüse sıçmışlar Avcılar spec...

http://d3j5vwomefv46c.cloudfront.net/photos/large/600964106.jpg?key=720960&Expires=1340040305&Key-Pair-Id=APKAIYVGSUJFNRFZBBTA&Signature=JdBn1eyWYs8grQPYStQ9pmCSGzfkm5i2tZbldyAQ 4vZc3H5R1jJCs~JT403hefRfuKmk0ZmihEfo4SNoyFwsaz4LkF 3W5cWBfB1dPh471viSszXOKKqR2lcwcRZq1C-Z1verP-s0RJ2FqIf~k-6lT7ozRMaipGtI6wRtxGFduuk_

SULTANOGLU
18-06-2012, 19:09
metrobus olayı gayet güzel açıklamış :)

|KaAn|
18-06-2012, 19:10
http://b1206.hizliresim.com/y/l/86l5g.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
ve saat8..Allah sabır versin

EM-RE
18-06-2012, 19:14
4.20 de ikitelliden ciktim tam 4 saattir trafikteyim ve besiktas tunele gelemedim,aciktm cisim geldi...
Sakallarim bile uzadi sanirim,yarin muhtemelen gidip motor alicam bu is boyle olmiyacak...
Hayatmda bu kdr kufuru seri bir sekilde etmemistm herhalde way amk arkadas...

63owen63
18-06-2012, 19:16
Metrobüsteki yolcu : "sıçarım böyle toplu taşımacılığa" demiş ve sözünde durmuş.

EM-RE
18-06-2012, 19:16
http://i1112.photobucket.com/albums/k496/Xdream505/2a63ad0b.jpg
Bitmez amk...

mehzent
18-06-2012, 19:21
Ben su an tam maslak sapagindayim ve kontak kapali bekliyoruz amk bole yolunda trafiginde

mehzent
18-06-2012, 19:22
Emre arkamdasin galiba :)

EM-RE
18-06-2012, 19:23
Aynen olabilir knka bi dewir kestir bakiyim ahauahu :D

Mr.K
18-06-2012, 19:26
ahuhuauhauha :D

mehzent
18-06-2012, 19:28
Zaten ocu bi bakiyolar linc ederler beni ahahah :)

EM-RE
18-06-2012, 19:29
Ahahaha dogru soyluyorsun benim yandaki kamyondaki amca atlet filan oturmaya basladi,oda bu gece buraliyiz dio.. :D

TolgaEsentepe
18-06-2012, 19:32
yaktığınız yakıtları hayal edemiyorum siz istanbullular olarak :D

ahmet3425
18-06-2012, 19:32
allah sabır versin 25 senelik istanbul yasantısının ardından 2 aydır antalyadayım trafik nedir unuttum o nasıl bisey yaw yeniyomu :D

AhmetYılmaz
18-06-2012, 19:35
Valla ben 10 dakkayla kurtuldum. Akomdan falan filan bi şekilde bilmediğim yollara girip kapının önüne çıktım yanlışlıkla. Bakalım yarında çıkabilecekmiyim. :D

deeperblack
18-06-2012, 19:36
Sadrazam geçecegi zaman trafik ışık hiziyla ilerliyor.Saat 8de 1. koprude ek serit acık ama araç sokmuyolardı. trafik rahat ya bi seritte keyiflerine kapatmislar.

34btr1907
18-06-2012, 19:37
ayakmı o :hahaha:

Kadyr
18-06-2012, 19:39
sabah 40 dakka geç gittik işe.ama hala tek başına bi ton mal var.beter olsunlar ben servis kullanmam metrobüsle giderim

Dragger
18-06-2012, 20:20
Bunların Allah belasını versin.

O köprülerin ayakları girsin biyerlerine, serefsiz o.cocukları sizin yöneteceginiz sehri de sizi de s..........!

Saat 3te Beşiktaşa giderken E5 kilitti gidiş geliş, Haliçten Boğaz köprüsüne kadar...Besiktastaydım 6 gibi, E5 pert olduğunu bildiğimden sahilden döneyim dedim Ataköye. Beşiktaştan Eminönüne 1 saatte gidebildim. Sirkeci sahilyolunda trafik bir durdu, yarım saat kontak kapadık. Sonra kazara bi ara bulup U çektim. Tekrar Eminönü, ordan Balat, ordan Eyüpten tekrar Halice E5e çıktım. Saat 9 Ataköye gelebildim. Tam 3 saat...

Quantum
18-06-2012, 20:29
sabah 40 dakka geç gittik işe.ama hala tek başına bi ton mal var.beter olsunlar ben servis kullanmam metrobüsle giderim

O tek başına otomobil kullanan "bi ton mal" lardan birisi benim..

Yazmak kolay böyle şeyleri, uygulamak zor oluyor ama güzel kardeşim..
Ne yazık ki bizim kütük milletimiz olduğu sürece bu şekilde "tek başına bi ton mal" kategorisinde bilerek ve isteyerek gitmeye devam edeceğim..

- Milletin karısına kızına dayanan, fordculuk yapıldığı sürece,
- Erkek başına bile totonu korumak zorunda olduğun sürece,
- Kişisel temizlik, deodorant dediğinde o ne gardaş diyenlerin çok olduğu sürece,
- Bir gece önceden *** yediği için sabahın körü ağzının *** gibi koktuğunu tahmin ettiğim sığırlar suratına öksürdüğü sürece,
- Jilet gibi binip savaştan çıkmış gibi metrobüsten indiğin sürece,
- Terbiyesiz edepsiz dili pide küreği kadar olan aile terbiyesi nedir bilmeyen şoförler olduğu sürece,

ben bu "tek başına bir ton mal" kategorisinde olmaya devam edeceğim.

Hani istanbul dışında bu yazdıklarınızı okuyan birisi de göbeğinizi kaşıya kaşıya, kenarında yeşil zeytinli martini kadehi elinizde, klimalı ortamda modern ve konfor dolu bir yolculukla istasyon istasyon gezdiğinizi sanacak..

Toplu taşıma ne zaman bana otomobilimde olan konforu verir, o zaman kullanırım..

Aksi durumda binerim otomobilime, 1 saat, 2 saat daha yolda kalırım, hiç değilse klimam açık, teybim açık, konforlu koltuğum olur..

O zaman bana kimse vay efendim niye toplu taşıma kullanmıyorsun diyemez.

Önce kendini düzenleyecek toplu taşıma kurumları, sonra eleştirecek beni insanlar niye kullanmıyorsun diyecek..

Öte yandan;
6 ayda bir MTV vergimi veriyor muyum? Veriyorum..
Aldığım benzinin %60 kadarını da vergi olarak veriyor muyum? Veriyorum..
Deve yükü kadar ödediğim gelir vergisinin üzerine deprem vergisi kesip o paralarla otobanlar yaptılar mı yaptılar..

Devlete bu kadar para veriyorum, ondan sonra sorgulanıyorum.. Yok öyle yağma..

Kışın deli gibi kar yağdığında herkes toplu taşıma kullandı 1 gün.. Hatırlıyor musunuz.. Hayat durdu.. Herkes otobüse minibüse yüklendi, insanlar saatlerce yollarda kaldı..
O zaman anlamadınız mı o "tek başına mal" kategorisindeki insanlar olmazsa her zaman toplu taşıma kullanan insanlar bir yerden bir yere gidemeyecek, otobüse minibüse binemeyecek?..

O yüzden klişe laflar kullanmak yerine biraz düşünerek yazın çizin rica ediyorum..

Q.

Low-Rider
18-06-2012, 20:32
Valal çok fena nolucak bilmiyorum

Sabah 8'e doğru evden çıkarken nihat sırdar haliç trafiğinin çağlayandan başladığını söyledi.

Çağlaynı geçtim , m.köy'e geldiğim sırada trafik m.köy'e kadar uzanmıştı.

Köprü trafiği tam keşmekeş zaten , yan yoldan kaçtımda işe vaktinde vardım.

Haliçe gidene kadar sıkıntı haliçi geçtikten sonra trafik yok zaten

senna
18-06-2012, 20:32
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/124361-istanbul-trafik.html