PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Kaplama Hakkında

dest
22-06-2012, 12:20
Merhabalar

Aracımı kaplatmak istiyorum fakat aklıma takılan birşey var.. ufak tefek doğrultma ve macun yapılacak yerleri var aynı boyaya hazırlar gibi yaptırsam sonra kaplama yaptırsam macun olan yerleri atarmı ? aracı boyatıp ondan sonra kaplatma yapmak istemiyorum iki kere masraf olucak.. böyle birşey mümkünmüdür acaba ?

Chn53
22-06-2012, 15:11
macun yerinde kaportacıda düzelttirip kaplatmak daha mantıklı bence... yani ben olsam öyle yapardım... aslında ben olsam kaplamaya bulaşmam direk boyatırdım.

gurlekyasin
22-06-2012, 15:21
bence olur neden olmasın guzelce macun+zımpara sonra kaplat gıtsın...

dest
22-06-2012, 15:26
macun yerinde kaportacıda düzelttirip kaplatmak daha mantıklı bence... yani ben olsam öyle yapardım... aslında ben olsam kaplamaya bulaşmam direk boyatırdım.

en güzeli boyada fakat korumak ve bakımı zor çizildimi felan bir sürü iş kaplamada direk neresi çizildi söktür kaplattır orayı tekrar.. macunlamadan düzelmicek yerler var çekiçlenecek yerler o zamanda tam düz bir yüzey olmayacak onun için macun zımpara ondan sonra kaplama olurmu diye düşünmüştüm:beuj:

Chn53
22-06-2012, 15:41
en güzeli boyada fakat korumak ve bakımı zor çizildimi felan bir sürü iş kaplamada direk neresi çizildi söktür kaplattır orayı tekrar.. macunlamadan düzelmicek yerler var çekiçlenecek yerler o zamanda tam düz bir yüzey olmayacak onun için macun zımpara ondan sonra kaplama olurmu diye düşünmüştüm:beuj:

kaplamada sök yeniden kapla diye düşünmeyin kaplama zamanla solma yapıyor :)

normal boyaya giricek gibi çekiç , macun , zımpara , astar yapıp kaplatabilirsiniz :)

dest
22-06-2012, 22:57
kaplamada sök yeniden kapla diye düşünmeyin kaplama zamanla solma yapıyor :)

normal boyaya giricek gibi çekiç , macun , zımpara , astar yapıp kaplatabilirsiniz :)

Teşekkürler ;)