PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Park halinde carpma

ArdaKoc
26-06-2012, 16:46
Dün annemin aracı bendeydi sokağa park ettim aracın sol tarafında vuruk vardi önceden, ertesi gün sabah uyandığımda aracın sağ tarafını boydan boyaa vurmuslardı aslında sadece sağ camurluk ezilmiş kapıda sürtme vardı pastayla cıkabilir ayriyetten jant ve lastikte zarar görmüştü (sağ arka) .servise gittik aracı gösterdik sol arkada vuruk olduğu için sorun olacagını söylediler aracı ayni yere bırakip polis cagırmamızı söylediler simdi polis cagirsak tutanak tuttursak ekspertiz sorun yaparmı? carpan kişi belli değil cünkü ne yapıcam bilmiyorum bütün sorun bana kaldı .:soru:

burkaykalyon
26-06-2012, 16:55
eğer kasko varsa .... hasar danışmanlığı'na diye başlayan bir dilekçe yazın.sonrasında kazanın oluş biçimini yazın park halindeyken vurdular diye.kasko yardımcı olacaktır.

ArdaKoc
26-06-2012, 16:58
eğer kasko varsa .... hasar danışmanlığı'na diye başlayan bir dilekçe yazın.sonrasında kazanın oluş biçimini yazın park halindeyken vurdular diye.kasko yardımcı olacaktır.

kasko var yalnız vuran kişi ve nasıl vurduğu belli değil :S

burkaykalyon
26-06-2012, 17:14
kasko var yalnız vuran kişi ve nasıl vurduğu belli değil :S

o sorun değil. park halindeyken vurdular dersen sıkıntı olmaz. ancak servisle ilk önce görüş. kaskoyu arama hemen. servis yol gösterecektir sana ;)

ArdaKoc
26-06-2012, 17:20
o sorun değil. park halindeyken vurdular dersen sıkıntı olmaz. ancak servisle ilk önce görüş. kaskoyu arama hemen. servis yol gösterecektir sana ;)

annemle gittik servise servis sol tarafdada vuruk olduğu için beyan yazarak işin uzayacagını en iyisi polis cagırıp tutanak tutmamızı söylediler bizde bu şekil yapıcaz ama benim korkum eksperin bu şekil kabul etmeme olanağı eğer etmez ise ne yapmalıyım :S

cnzdmr
26-06-2012, 17:25
Eksperin kabul etmeme durumu diye bir şey olamaz.

Bugünler için kasko yaptırıyoruz araçlarımıza.

Benimde park halindeki aracıma önden vurmuşlardı.

Götürdüm servise kaskoya bi dilekçe yazdım.

Park halindeki aracıma çarpılmıştır diye bu kadar.

VA_VTİ
26-06-2012, 17:28
Biz bu tarz işleri hep beyan yazarak yaptiriyoruz.polis falan çagirildigini duymadim!

ArdaKoc
26-06-2012, 17:29
peki ben aracı kaza yerinden hareket ettirdim yani servise götürdüm şimdi yine ayni şekilde aracı koydum polis cagırıcaz umarım o kısımda bi cahillik etmemişizdir

kmliac
26-06-2012, 17:30
beyan yaz kanka sıkıntı olmaz ;)

ArdaKoc
26-06-2012, 17:35
beyan yaz kanka sıkıntı olmaz ;)

hasarın boyutu biraz büyük olduğu için beyan yazmamızla beraber işin uzayacagını sölediler oyüzden trafik cağırıp rapor tutup beyanla beraber ekspere sunucaz daha sağlıklı olsun diye

GokhanRS
26-06-2012, 17:45
polisi bulaştırmayın. zaten ararsanız size trafik mahkemesine gidin diyecek çarpıp kaçan belli olmadığı için. gelip olay yerinde rapor bile tutmuyorlar. üstüne bide kaskon olduğu halde uğraştırdığın için fırça yiyorsun adamlardan. gerçekten trafikçiler gereksiz artistler.

o yüzden direk kendiniz tutanak tutun. o serviste biyerinden element uydurmasın. kasko bu günler içindir. en ufak çizikte bile gidebilirsin. kimin çizdiğini nasıl olduğunu bilmek zorunda değilsin.

ozgurluk
26-06-2012, 18:03
Aracınızı aynı yere çekip, fotoğraflayın. Ondan sonra tutanak tutması için polisi çağırabilirsiniz. Çarpıp kaçmışlar tarzında bi tutanak tutarlar zaten. Öyle pislik falan yapıcak bi konum olamaz, görevleri neticede.. ayrıca kaskonuzun olmaması durumuda olabilirdi.. (aracın olduğu yerde kamera olup olmadığına dikkat edin,haklıyken suçlu duruma düşmeyin)
Ondan sonra aracınızı servise çekip tutanağı doğrulayan ayrıntılı bir beyan yazın. Servisten hasar dosyasını açarlar. Öğleden önce açtırırsanız hasar dosyasını,muhtemelen eksper aynı gün görecektir aracınızı(hasar tutarı belli bir meblanın altında ise ekpser görmeyebilirde.)
Eksper görmesine takiben ikame araç talebinde bulunun hasar tamiratı süresince araçsız kalmayın.

Geçmiş olsun.

DOHC
26-06-2012, 18:07
Olayda karşıo taraf yoksa kasko yine öder ama sizin hasarsılık indirmi ziyan olur....

ozgurluk
26-06-2012, 18:11
Servisin size polise tutanak tutturun demesinin sebebide ; işlemlerin daha hızlı ve sağlıklı ilerlemesi içindir. Çünkü polis tutanağı olursa hasarın inandırıcığı artar ve ekspere sadece onaylamak düşer bu durumda. Ama polis tutanağı olmaz ise eksper şüpheli yaklaşıp araştırmaya sevk edebilir hasar dosyanızı. Hal böyle olunca illaki hasarınız ödenir fakat üç günde almak varken 33 günde almanın ne alemi var..
Serviste bunu bildiği için size bu yolu göstermiştir. Yoksa servislerin bilmediği dalavere yoktur , neden sizi bu şekilde yönlendirsin ki :))

ArdaKoc
26-06-2012, 18:11
yaklasık 6bin euro gibi bi hasar var ,arka tamponun solundada göcük var ama o olayla ilgili değil ben sadece aracın sağ tarafından sikayetci olucam servis soldada oldğu için kasko sıkıntı cıkartır dedi anlamadığım nokta o

ozgurluk
26-06-2012, 18:17
yaklasık 6bin euro gibi bi hasar var ,arka tamponun solundada göcük var ama o olayla ilgili değil ben sadece aracın sağ tarafından sikayetci olucam servis soldada oldğu için kasko sıkıntı cıkartır dedi anlamadığım nokta o

Göçük çok büyük değilse ve kasko poliçenizde mini onarım hizmeti varsa, mini onarım kapsamında yaptırabilirsiniz.

Ferhat_V
26-06-2012, 18:18
araç nedir 6000€ hasar ?

polis filan gerek yok servis direk halleder verin vekaleti hatta siz hiç uğraşmayın..

GokhanRS
26-06-2012, 18:22
bmw filan galiba.

ArdaKoc
26-06-2012, 18:22
Servisin size polise tutanak tutturun demesinin sebebide ; işlemlerin daha hızlı ve sağlıklı ilerlemesi içindir. Çünkü polis tutanağı olursa hasarın inandırıcığı artar ve ekspere sadece onaylamak düşer bu durumda. Ama polis tutanağı olmaz ise eksper şüpheli yaklaşıp araştırmaya sevk edebilir hasar dosyanızı. Hal böyle olunca illaki hasarınız ödenir fakat üç günde almak varken 33 günde almanın ne alemi var..
Serviste bunu bildiği için size bu yolu göstermiştir. Yoksa servislerin bilmediği dalavere yoktur , neden sizi bu şekilde yönlendirsin ki :))

aynen bu şekilde yorum yaptı servisteki adam polisten tutanak alırsak ekspere sadece onaylamak düşer ve işlemler daha hızlı olur

SER_26
26-06-2012, 18:33
boyle bir olayda benim başıma gelmişti polis çagırıp tutanak tuturmustum diger hasarlı bolge için kendim beyan yazmıstım hatta 2sine park halinde olmustu kasko şirketi 2 farklı dosya açtı ama hasarımı ödediler bu şekilde yapabilirsiniz. ayrıca beyanı 1 ay kadar eski tarihli yazabiliyorsunuz diye biliyorum

ArdaKoc
26-06-2012, 18:41
boyle bir olayda benim başıma gelmişti polis çagırıp tutanak tuturmustum diger hasarlı bolge için kendim beyan yazmıstım hatta 2sine park halinde olmustu kasko şirketi 2 farklı dosya açtı ama hasarımı ödediler bu şekilde yapabilirsiniz. ayrıca beyanı 1 ay kadar eski tarihli yazabiliyorsunuz diye biliyorum

ozaman sizin dediğiniz gbi yapıcam polise sadece sağ taraftaki vuruğun bugun olduğunu diğerininde 1.5hafta olduğunu belirticem polise sadece sağdaki vuruk hakkında tutanak tutturucam soldaki göcük için ayri beyan yazıp halledicem umarım sıkıntı cıkmaz

Maxi
26-06-2012, 19:21
@ozgurluk

bold yazı yazmayınız

ozgurluk
26-06-2012, 19:51
ozaman sizin dediğiniz gbi yapıcam polise sadece sağ taraftaki vuruğun bugun olduğunu diğerininde 1.5hafta olduğunu belirticem polise sadece sağdaki vuruk hakkında tutanak tutturucam soldaki göcük için ayri beyan yazıp halledicem umarım sıkıntı cıkmaz

Öncelikle bold kullandığım için kusura bakmayın, forumda yeniyim, cahilliğime verin :)

Kasko poliçenizde mini onarım hizmeti varsa ve bu bahsettiğiniz göçük mini onarıma girebilecek bir hasar ise bunu mini onarım kapsamında yaptırmanızı ısrarla vurguluyorum.
Çünkü sağ taraftaki hasardan dolayı, hasarsızlık indiriminiz etkilenecek ve bir kademe düşecek.
Sol taraftaki göçük içinde hasar dosyası açıldığı taktirde hasarsızlık indiriminiz bir kademe daha düşerek totalde 2 kademe düşmüş olacaksınız.
Seneye kasko yaptıracak olduğunuz zaman şu an ki kasko priminizin epey üstü rakamlarla karşılaşıp dumura uğrayabilirsiniz.

Ama sol taraftaki göçükte mini onarım kapsamına girerse, bu hasarsızlık indiriminizi etkilemez. Seneye daha uygun bir prim ödersiniz. Bilinçli hareket etmenizi öneririm.

Negatif halleri çoktur bu tarz durumların, daha çok etken sıralayabilirim.

Bu kasko olayının bir çok hali ve o hallere göre hareket edilme durumları var.
Belki poliçenizde hasarsızlık koruma diye bir teminat vardır. Hasarsızlık indiriminiz hiç etkilenmez. Dolayısıyla poliçenizi görmeden afaki konuşuyorum.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu.:)

Dayı
26-06-2012, 20:40
çarpan araç bilinmiyorsa kasko firmasına dilekçe verirken masrafın guvence sigortasından karşılanmasını talep edin. hasarsızlığınız bozulmaz diye biliyorum.

Kadyr
26-06-2012, 20:51
Etrafta kamera falan yokmu arsa polise basvurun yoksa acentanizdan yardim alin.durumu anlatin mini onarimi kullandirabilirler hasarsizlik bozulmaz.he bozulsada koo seyine gtsin hasar 10 bin tl yani bidakine sene biraz fazla odersin olur biter bosami kasko yaptiriyoruz.benimse aynayi kirdilar aradim snra otto zenite getirdim hallettim acenta ilgileniyor saolsun

bahadırtelli
26-06-2012, 22:01
benim de yakın zamanda başıma geldi polisi aradım polis çarpan bellimi dedi hayır diyince o zaman mahkemeye başvuracaksınb dedi.
Beyan ile halledersin ben hep öyle yaptım. birde hasar cok büyük değilse mini onarım yapan Autoking falanda halledebilir.

ArdaKoc
26-06-2012, 22:13
Öncelikle bütün yorumlarınızı okudum tavsiyeleriniz için çok teşekür ederim , Polis cağırdık tutanak tutturduk yarın aracımızı servise götürüp beyanda bulunucaz sol arkadaki vuruğun eskiden olduğunu söyleyip o kısımdaki işlem için ayrica bi beyanda bulunup 2dosya acıcaz mini onarımla kurtarılabilicek bi göcük tabi boya kalkmasıda var ama araştırdım 10cm e kadar mini onarım uygulanıp boyanabılıyormuş benim tek sıkıntım solda vuruk olması eksperin kafasını karıştırıcağını ve oyüzden kabul etmeye bilir demeleriydi ,sadece sağ taraftaki hasara tutaanak tuttuk sol tarafada beyan yazıp halletmeyi düşünüyoruz umarım sıkıntı cikmaz cünkü ogün araba bende kaldığı için ailemde ilk başta benim carptığımı sanıyordu, + hasarsızlık indirimi düşücek tabiki karşı taraf belli olmadığı için tabi bilmiyorum bizim düşersede bu boyuttaki bir hasar için sorun olmucak

ozgurluk
26-06-2012, 22:23
Öncelikle bütün yorumlarınızı okudum tavsiyeleriniz için çok teşekür ederim , Polis cağırdık tutanak tutturduk yarın aracımızı servise götürüp beyanda bulunucaz sol arkadaki vuruğun eskiden olduğunu söyleyip o kısımdaki işlem için ayrica bi beyanda bulunup 2dosya acıcaz mini onarımla kurtarılabilicek bi göcük tabi boya kalkmasıda var ama araştırdım 10cm e kadar mini onarım uygulanıp boyanabılıyormuş benim tek sıkıntım solda vuruk olması eksperin kafasını karıştırıcağını ve oyüzden kabul etmeye bilir demeleriydi ,sadece sağ taraftaki hasara tutaanak tuttuk sol tarafada beyan yazıp halletmeyi düşünüyoruz umarım sıkıntı cikmaz cünkü ogün araba bende kaldığı için ailemde ilk başta benim carptığımı sanıyordu, + hasarsızlık indirimi düşücek tabiki karşı taraf belli olmadığı için tabi bilmiyorum bizim düşersede bu boyuttaki bir hasar için sorun olmucak

o santim muhabbetine pek takılma, tahmin ediyorum sigorta şirketinin auto king veya o tarz bir firmayla anlaşması vardır. Anlaşmalı olduğu yere götür ve göster. Mini onarıma girip girmeyeceğine onlar karar verirler.

Bu arada araç bmw sanırım. Kasko şirketlerinin genelinin fiyat olarak peeek bi sevdiği markadır zataalileri :))
Üzülerek söylüyorum ki seneye yüksek bi kasko primi seni bekliyor :)

ArdaKoc
26-06-2012, 22:46
o santim muhabbetine pek takılma, tahmin ediyorum sigorta şirketinin auto king veya o tarz bir firmayla anlaşması vardır. Anlaşmalı olduğu yere götür ve göster. Mini onarıma girip girmeyeceğine onlar karar verirler.

Bu arada araç bmw sanırım. Kasko şirketlerinin genelinin fiyat olarak peeek bi sevdiği markadır zataalileri :))
Üzülerek söylüyorum ki seneye yüksek bi kasko primi seni bekliyor :)

arac bmw evet ama aracı kazali bi şekilde götürüp autoking e yaptırıp sonra tkrr borusana götürüp ordada sağdaki sürtmeyimi yaptırıcam?

kasko şirketi anadolu sigorta umarım cok başımız ağrımaz nasıl olacak bilmiyorum ayiretten vurulan yer sokak arası olduğundan mobese vs. kamera kaydı yok :S

onurgoyunc
26-06-2012, 22:47
tam emin değilim ama mini onarım yapan firmalar, mini onarım başına kaskodan 250 tl para alıyor. 4 tane hakkınız olması lazım, gerekirse üstünü siz kendiniz tamamlarsınız (50-100 tl), böylece hasarsızlık bozulmaz

ozgurluk
27-06-2012, 08:54
arac bmw evet ama aracı kazali bi şekilde götürüp autoking e yaptırıp sonra tkrr borusana götürüp ordada sağdaki sürtmeyimi yaptırıcam?

kasko şirketi anadolu sigorta umarım cok başımız ağrımaz nasıl olacak bilmiyorum ayiretten vurulan yer sokak arası olduğundan mobese vs. kamera kaydı yok :S

Doğru anlamışsın dostum. Ama önce auto king'e götür ve bi baksınlar o göçüğe.. Mini onarıma girip girmeyeceğine karar versinler. Ona göre hareket et.

Ayrıca kamera olup olmaması da dert değil artık. Neticede tutanağın polis tarafından tutuldu. O kısmı artık sil kafandan, o açıdan bi sıkıntın yok. Şimdi en verimli şekilde kullanmamız lazım poliçeni.

Poliçen anadolu sigortadanmış, bu durumda hasarsızlık indirimin var ise kuvvetle muhtemel hasarsızlık koruma teminatında vardır. Anadolu sigortada böyle bi teminat var çünkü. Eğer var ise hasardan korkmana pek gerek yok.(sağdaki hasarı kastediyorum)

Poliçeni aç 2nci sayfasına bak. Hatta dur sana bi resimle tarif edeyim.
http://e1206.hizliresim.com/y/v/8tmgp.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

poliçene bir bak 2nci sayfasında işaretlediğim yerlerde ne var bi kontrol et.

Eğer tek hasar veya iki hasar koruma gibi bir teminatın var ise ve diğer göçükte mini onarım kapsamına girerse, ne ala memleket sırtın yere gelmez diyeyim :)

Sen beni dinle, önce auto king e götür baksınlar o göçüğe karar versinler. Borusana gösterirsen otomatikman girmez derler. Çünkü en ufak bir şeyde tamponu değiştirmeye kalkıyorlar pek uyanık arkadaşlar :)

Ve şunuda söyleyeyim buna çoook ama çok dikkat et ve acenteni ara konuş. Götüreceğin servis borusan,kosifler veya her neresiyse.. Anlaşması olup olmadığına baksınlar. Çünkü anadolu sigorta şu sıra servis anlaşmalarını gözden geçiriyor. Örneğin bu ay antalya kosiflerle anlaşmasını sonlandırdı. Bunu da bi sor soruştur.

Ona göre yardımcı olayım sana.

RSX
27-06-2012, 09:04
Yapacağın aracı hareket ettirmeden önce etrafta güvenlik kamerası aramak olmalıydı.Dükkan vb yerlerin varsa aracın bulunduğu yeri göre güvenlik kameralarından vuran arabayı tespit edebilirdiniz. Sonrasında polise başvurabilirdiniz.

ArdaKoc
27-06-2012, 13:41
Doğru anlamışsın dostum. Ama önce auto king'e götür ve bi baksınlar o göçüğe.. Mini onarıma girip girmeyeceğine karar versinler. Ona göre hareket et.

Ayrıca kamera olup olmaması da dert değil artık. Neticede tutanağın polis tarafından tutuldu. O kısmı artık sil kafandan, o açıdan bi sıkıntın yok. Şimdi en verimli şekilde kullanmamız lazım poliçeni.

Poliçen anadolu sigortadanmış, bu durumda hasarsızlık indirimin var ise kuvvetle muhtemel hasarsızlık koruma teminatında vardır. Anadolu sigortada böyle bi teminat var çünkü. Eğer var ise hasardan korkmana pek gerek yok.(sağdaki hasarı kastediyorum)

Poliçeni aç 2nci sayfasına bak. Hatta dur sana bi resimle tarif edeyim.
http://e1206.hizliresim.com/y/v/8tmgp.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

poliçene bir bak 2nci sayfasında işaretlediğim yerlerde ne var bi kontrol et.

Eğer tek hasar veya iki hasar koruma gibi bir teminatın var ise ve diğer göçükte mini onarım kapsamına girerse, ne ala memleket sırtın yere gelmez diyeyim :)

Sen beni dinle, önce auto king e götür baksınlar o göçüğe karar versinler. Borusana gösterirsen otomatikman girmez derler. Çünkü en ufak bir şeyde tamponu değiştirmeye kalkıyorlar pek uyanık arkadaşlar :)

Ve şunuda söyleyeyim buna çoook ama çok dikkat et ve acenteni ara konuş. Götüreceğin servis borusan,kosifler veya her neresiyse.. Anlaşması olup olmadığına baksınlar. Çünkü anadolu sigorta şu sıra servis anlaşmalarını gözden geçiriyor. Örneğin bu ay antalya kosiflerle anlaşmasını sonlandırdı. Bunu da bi sor soruştur.

Ona göre yardımcı olayım sana.

Öncelikle yorumun ve bilgilendirmen için çok teşekür ederim hepsini okudum şuan cevap veremicem ama işlemler başladığında sizin bahsettiğiniz gibi yürüyorsa sorun olmaz umuyorum ama bahsettiğiniz işlemler dışında bişeyler gerçekleşirse burda paylasıp tekrar yardımcı olmanızı beklicem cok teşekür ederim. Araçta 2tane farkli vuruklar olduğu için polis tutanak tutmamış (ben tutuldu diye duydum ama polis tutmam ben böle bi kazaya tutanak demiş) borusana götürmüş bu sabah babam aracı olayları anlatmış beyan yazmış umuyorum kasko sorun cıkarmaz babamla bugun tekrar konuşup neler olup bittiğini nasıl yapmamız gerektiğini sorup sizden yardımları bekliyeceğim teşekür ediyorum tekrar :)

ArdaKoc
27-06-2012, 13:43
Kaza sokak arası olduğundan dolayı dükkan mobese vs. kameralar yok oyüzden sorun oldu bize

ozgurluk
27-06-2012, 18:06
Kaza sokak arası olduğundan dolayı dükkan mobese vs. kameralar yok oyüzden sorun oldu bize

Polis durumdan şüphelendiği için tutmak istememiş olabilir. Tutulmayacak olsa gelipde hasara hiç bakmazdı.

Sanıyorum her iki hasar içinde kaskodan dosya açtıracaksınız.

Yardımcı olabileceğim başka bir şey olursa seve seve..

Geçmiş olsun tekrardan.

delyyy
27-06-2012, 18:18
Olayı büyüten servisin taa kendisi.. Sadece kendilerini düşünüyolar.. Eksperin sorun çıkarması gibi bi durum söz konu olamaz. Ödeyip ödememek sigorta şirketinin elindedir..
2 kısımlı hasarlar genelde ödenir ama ödemedikleri zamanlar da olur.. Çıkıpta şu nedenden ödemedik demezler..
Sağ taraf hasarınız için foto. çekip beyan yazmanız yeterli olacaktı aslında..
Sol taraf hasarı için de hasarın olduğu tarihi doğru belirterek bi beyan yazmanız işinizi kolaylaştıracaktır..

ArdaKoc
28-06-2012, 00:54
Olayı büyüten servisin taa kendisi.. Sadece kendilerini düşünüyolar.. Eksperin sorun çıkarması gibi bi durum söz konu olamaz. Ödeyip ödememek sigorta şirketinin elindedir..
2 kısımlı hasarlar genelde ödenir ama ödemedikleri zamanlar da olur.. Çıkıpta şu nedenden ödemedik demezler..
Sağ taraf hasarınız için foto. çekip beyan yazmanız yeterli olacaktı aslında..
Sol taraf hasarı için de hasarın olduğu tarihi doğru belirterek bi beyan yazmanız işinizi kolaylaştıracaktır..

Aynen bizde dediğiniz gibi yaptık sol tarafa farklı bi beyan yazdık ayriyetten sağ tarafa farklı bi beyan yazıldı yarın eksper gelip aracı kontrol ettikten sonra onaylanıp onaylanmıcağı ortaya çıkıcak umarım basit bi şekilde halledilir , servisteki çalışanlari tanıyor olduğumuzdan ve ayni müşteri temsilcimizden 2kez araba alıp 3.sününde eylül ayında alıcağımıza söz verdiğimizden (yalandan :) ) babam uğraştırılmadan yapılmasını rica etti umuyoruz ki eksperler tanıdıklarıdır serviste calısanların ve onlarda yardımcı olup işi yokuşa sürmeden halledilir. Çünkü dediğim gibi polis bile dediğiniz gibi şüpeli yaklaşıp tutanak tutmadı ne yazikki.

ozgurluk
28-06-2012, 08:36
Bişey çıkmaz merak etme, öyle büyütülecek durumlar değil. Eksperler neler neler görüyorlar :)

turkerrr
28-06-2012, 09:38
servisin demek istediği sağ ve sol taraflardaki hasarları aynı hasar dosyasından almak isterseniz eksper kabul etmeyeceği ...

anadolu sigortada hasarsızlık indirimi koruma teminatı var fakat anadolu sigortadan yenilenirse indirim korunuyor başka şirkete geçmek isterseniz indirim bozuluyor ...

seneye fazla prim ödememek için sol taraftadaki büyük hasarı hasar dosyası açtırarak halledin daha sonra sag taraftaki göçüğü mini onarımdan halletmeye çalışın derim ben ...

sol taraftaki hasarınız beyan yazarak alabilirsiniz polis raporu şart değil ...

geçmiş olsun ...

ArdaKoc
28-06-2012, 21:27
Öncelikle teşekürler yorumlarınız için, borusana gittik x3ümüz için 2tane beyan yazdık ardından bugun mesaj geldi 2farklı mesaj ikiside 2farklı beyan için onaylandı geçmiş olsun mesaji geldi heralde yarın aracı yapmaya baslarlar çok teşekür ediyorum bilgi ve tecrübelerinizden dolayı sorunsuz atlattık diyebilirim :)