PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : araç alımı ruhsat ve plaka işlemleri

usk
27-06-2012, 10:55
Araştırdığım kadarıyla net ve güncel bir bilgiye sahip olamadım.

Daha önce ruhsatımı ben gidip trafik şubeden alıyordum sıra veya randevu almadan.

Ruhsat evine gelecek diyen var. Randevu alıp trafiğe gideceksin diyen var.Randevu sistemine bakıyorum hep dolu gösteriyor.

4-5 gün sonra geçici kağıdın süresi de bitecek gelen giden hiç birşey yok.Araç devirde noterde plaka değişikliği olacak dedim.
Birde 34 plakaya dönmem gerekecek.

Bu konuda net ve güncel bir bilgiye sahip olan var mı ?

SekoLive
27-06-2012, 10:57
plaka degscek dedysen sen gtceksn baglı oldugun trafk subesıne eger 1 ay dolarsa plakan degsmez habern olsun 2.kez satıs yapman gerekır plaka ıcn

Burak E.
27-06-2012, 10:59
en kısa zamanda en yakın trafik subeye git işlem başlat yoksa plaka aynı kalabilir.

ben plakayaı degiştirmedim hala gelmedi temmuzun ilk haftası gelmesi lazım

exca-
27-06-2012, 11:03
Plaka değişimi için nereden ne evrak almak gerek peki ben de yeri gelmişken sorayim :)

CRX
27-06-2012, 11:04
ruhsat eve gelmez plaka değiştireceğiniz için,
önce aracınızın tarfik sigortasını yaptırın sonra trafik şubeye gidin işlem çok kısa sürer zaten yeni plaka vericekler size, sonra tekrardan sigortanızı yaptırdığınız yere gidip yeni plakayı sigorta poliçenizin üzerine işlettirin, plakalarınız basılıp teslim edilir size aynı gün,kazasız belasız

CRX
27-06-2012, 11:05
en kısa zamanda en yakın trafik subeye git işlem başlat yoksa plaka aynı kalabilir.

ben plakayaı degiştirmedim hala gelmedi temmuzun ilk haftası gelmesi lazım

trafik sigortanızı yaptırmadıysanız plaka adresinize gelmez

usk
27-06-2012, 11:06
ruhsat eve gelmez plaka değiştireceğiniz için,
önce aracınızın tarfik sigortasını yaptırın sonra trafik şubeye gidin işlem çok kısa sürer zaten yeni plaka vericekler size, sonra tekrardan sigortanızı yaptırdığınız yere gidip yeni plakayı sigorta poliçenizin üzerine işlettirin, plakalarınız basılıp teslim edilir size aynı gün,kazasız belasız

Randevuyla mı gitmek lazım şubeye yoksa direk gidelim mi ?

Birde geçen sefer ataşehirden almıştım ruhsatı plaka değişikliği olmadan.

Yukarda bir arkadaş bağlı olduğun yerde demiş. İlla maltepede mi işlem yaptırmam gerekiyor

CRX
27-06-2012, 11:07
Randevuyla mı gitmek lazım şubeye yoksa direk gidelim mi ?

Birde geçen sefer ataşehirden almıştım ruhsatı plaka değişikliği olmadan.

Yukarda bir arkadaş bağlı olduğun yerde demiş. İlla maltepede mi işlem yaptırmam gerekiyor

adresinize göre bağlı olduğunuz şubeye gidiceksiniz, şubeye direk gidin bence

usk
27-06-2012, 12:34
gittim ama randevusuz işlem yapmıyoruz dediler

sMh
27-06-2012, 12:38
Noterden verilen geçici belgede hangi şubeye gidecegin yazıyor, o da ikametgah adresin olmalı. Aracın sigortasını yapıp randevu alıyorsun şubeye gidiyorsun, randevu olayı sıkıntı ama, sigortacın varsa onlara hallettir hemen hallediyorlar, ben geçen hafta saat 4 te gittim 5te plakalar elimdeydi.

usk
27-06-2012, 12:42
eski plakaları da şubeye teslim edeceğiz dimi ?

SekoLive
27-06-2012, 12:45
evt plakaları subeye vereceksnz

Burak E.
27-06-2012, 13:44
trafik sigortanızı yaptırmadıysanız plaka adresinize gelmez

yok ben plakayı degiştirmedim ruhsat yaprakları gelmedi sadece daha :) sigorta hersey yapıldı ayrıca :)

nostra
31-01-2013, 17:11
Yeni konu açmamak için yarım senelik bi hort yaptım.. bugün araç satışı alcaktım bikaç aksaklıktan dolayı alamadım , yarına kaldı ( mtv ödemesini noterden yaptık ama sisteme geçmedi , o yüzden yarına bıraktık). aracını satan arkadaşta ruhsatın tek yaprağı var. diğerinin ne olduğunu hatırlamıyor bile. olmayan yaprak , muayene yaprağı. noterde satışı alırken , tescil tarihinin olduğu yaprağı alacaklar. bu sefer bende ruhsata dair bişey olmayacak. sadece satış kağıdı elimde trafiğe gidicem. trafikte yeni ruhsat çıkartırken , kaybolan yaprak yüzünden ücret ödemem gerekecek diye düşnüyorum. eğer öyleyse satan arkadaştan tahsil edicem çünkü o ücreti. var mı bu konuda bilgisi olan ?

SiMaO
31-01-2013, 17:16
Bende konuya maydanoz olayım :D

- Yarın tuzladan araç alıcaz.
Avcılarda oturuyoruz
Sabahtan satışı yapıcaz plaka aynı kalıcak
Hemen satıştan sonra sigortasını yapıcaz,
Ardından 1-2 saat sonra sanırım sisteme düşüyormuş ve trafik şubeden alabiliyormuşuz sanırım ?
Acaba bu şekilde oluyor mu ?

nostra
31-01-2013, 17:19
Bende konuya maydanoz olayım :D

- Yarın tuzladan araç alıcaz.
Avcılarda oturuyoruz
Sabahtan satışı yapıcaz plaka aynı kalıcak
Hemen satıştan sonra sigortasını yapıcaz,
Ardından 1-2 saat sonra sanırım sisteme düşüyormuş ve trafik şubeden alabiliyormuşuz sanırım ?
Acaba bu şekilde oluyor mu ?

ben noterden çıkıp trafiğe gitmiştim direk. trafikle noter arası 5 dakikaydı. gittiğim gibi ruhsatımı aldım.. bu işler çok hızlandı artık.

SiMaO
31-01-2013, 17:58
ben noterden çıkıp trafiğe gitmiştim direk. trafikle noter arası 5 dakikaydı. gittiğim gibi ruhsatımı aldım.. bu işler çok hızlandı artık.

Anladım bizde öyle yapıcaz direk gidicez çünkü 15 20 gün bkliycez felan geç oluyo. Servis aracı gitmişken alalım geçen diğer otobüstede öyle almıştık.
Teşekkür ederim

SiMaO
31-01-2013, 19:27
Bişey daha sormak istiyorum.
Yarın tuzladan araç alıcaz satışı yapıcaz orda
Ruhsatı avcılardan alabiliyomuyuz (plaka aynı kalıcak )
Yoksa noteri yaptıgın yere bağlı trafik şubeden mi almamız gerekiyor

highpower
09-04-2013, 09:07
Arkaşlar herkese selam

araçlarımızdan birisine lpg taktırdık muayene falan bitti yapıldı fakat emniyet trafik işilerini yoğunluktan halledemedik bunun belli bir süresi varmı acaba zorunlu yapılması gereken bir süre işi çıkmaza sokmayalım diye sormak istedim etrafımda kimse bilmiyor

Seven7
09-04-2013, 13:34
Benim bildiğim yok, çünkü insanlar araçlarını satarken 'lpg var ama ruhsata işli değil, alacak kişiye faturasını vereceğim istediği zaman işletir' diyor.

Low-Rider
09-04-2013, 13:36
Arkaşlar herkese selam

araçlarımızdan birisine lpg taktırdık muayene falan bitti yapıldı fakat emniyet trafik işilerini yoğunluktan halledemedik bunun belli bir süresi varmı acaba zorunlu yapılması gereken bir süre işi çıkmaza sokmayalım diye sormak istedim etrafımda kimse bilmiyor

Belli bir süresi var 1aydı galiba ama işletmezsende sıkıntı yok, anca polis durdurduğunda aracında lpg olduğunu görücekte ruhsata işlimi diye bakıcam.

Geç işletince ufak bir cezası vardı sadece.

highpower
09-04-2013, 15:45
Benim bildiğim yok, çünkü insanlar araçlarını satarken 'lpg var ama ruhsata işli değil, alacak kişiye faturasını vereceğim istediği zaman işletir' diyor.

Yok o dediğin lpg yi taktırıp devam edenler ben lpg yi taktırdım sızdırmazlık raporu aldım muayeneden geçtim sadece ruhsat değişimi kaldı emniyetten onun için korkuyorum gidince 1hafta içinde gelecektin gelmedin kaybettin git baştan yaptır derlermi bir türlü vakit bulamıyorum