PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gürültü yapan komşuya legal yaptırımlar nedir?

Chatin
27-06-2012, 21:47
Belki sizin de başınıza gelebilir veya gelmiştir. Üst kattaki komşunun çocuğu ve uzun süreli misafirliğe gelen akrabasının çocukları sabahın 7 sinden gece 12 ye kadar evi halı saha misali koşarak katetmekte. Kendileri zaten laminat parke üzerinde tahta terliklerle gezen bir komşu. Evlerinde yatalak hasta olmasına rağmen hastalarına bile saygısı olmayan birileri. Zaten annem de ameliyat geçirdi ve evde dinlenmekte. Durum bu olunca normalde saygısızlığına vereceğim bu gürülüye tahammülüm kalmadı. Ve işin kötüsü komşu bayan. Yatalak olan kişi de eşi. Yani git döv diyeceksiniz ama maalesef karşımdaki bayan. Dengim değil. Kaba kuvvet kullanamam.

Ve bu bayanı bugün akşam eve girerken buldum ve konuştum. Kendisi nezaketten uzak ve o gürültüyü yapacak çocuklar karışamazsınız edalarında konuştu hep. Yani iyi niyet yok.

Apartman yöneticisnin uyarmasına da aldırış etmeyen bu komşuya yasal bütün haklarımı kullanmak istiyorum. Legal olarak neler yapılır. Hangi yolları denememi önerirsiniz?

DOHC
27-06-2012, 21:53
İlk aklıma gelen,
Eve noter getirip sesi tespit ettirin, sonra dava falan açın eğer o kadının beyi falan yoksa.

minimal_freak
27-06-2012, 21:54
polis ya da zabıta, hangisi oldugunu ogrenıp yazrım sabah, sıkayet edıceksınız, 45db üzerinde yatak odanıza ses gelıyorsa buyuk cezası var, yasanmıs bır olaydan yola cıkarak yazıyorum bunları, sıkayet edın, gorevlı olcu aletıyle gelsın, once sızın daırenıze ve onlara bıldırmeden, eger 45 db i gecerse yandılar

Eren G.
27-06-2012, 21:56
Ayni dertten muzdariptim. En son bende ayni sekilde gurultu yaptim evde spor yaptim dambillarimi yere felam attim evde ip atladim. Sonra yukari ciktilar tabi konustular ettiler bende sizden sikayetciyim gidin istediginiz yere sikayet edin dedim. Sonra allah belanizi versin cehenneme kadar ylun var gibi hakaretlerle karsilastim zorda olsa o kiligiba hic sesimi cikarmadan apt. Yoneticisine dilekce verdim zabitanin gurultu birimine sikayet edicem daha sonrada diger hukuki haklarimi kullanip ayriyeten hakaret davasi acicam diyerekten. Zabitayi aradigim gunde yukari cikip binbir ozur dilediler. Aynen sizin dediginiz gibi cirkef lanet insanlardi hic ugrasmayin kaba kuvvet sozlu tartisma felam direk yasal yollardan arayin hakkinizi bir anlik sinirinize yenilmeden. Emaillerime bakip dilekcemin ornegini yazarim buraya. Kolay gelsin allah size sabir versin.

Ek: pm gönderdim

Chatin
27-06-2012, 22:05
Sanırım 167 diye bir gürültü hattı varmış. Peki mesai saatleri dışında da gelebiliyorlar mı bu arkadaşlar? Neyse ben yarın arayayım bu hattı. Kadın bir de hak hukuk bilmeyen biri olduğumu sanıp ona yazdığım uyarı yazısına cevaben apartman kanununa göre gece 12 ye kadar bu gürültüyü çekmek zorundasınız falan yazmış. Neremle güleceğimi şaşırdım :)

Chatin
27-06-2012, 22:17
sSPAM sagolsun guzel bir link yollamış. sizinle de paylaşayım da aratan eden olur. işine yarasın.

Apartmanda sürekli gürültü ve taşkınlık yapan kiracı (http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=23118)

yearone
28-06-2012, 00:22
Bende de aynı sorun var, hiç birşey yapamazsınız... Ancak sulh hukuk mah. yardımcı olabilir.

Burak K.
28-06-2012, 00:24
Abi evliysen eşin dövsün. :D

CGTY
28-06-2012, 00:33
Analarını avratlarını toplayıp alt katlarında oturtucaksın aynı işkenceyi çeksinler. Aynı dertten muzdaribim. Genç adamız, yeri geliyor geç geliyoruz eve, haliyle geç uyuyoruz. Sabahın 8´inde de bu kadar öküzlük olmaz. En kolay çaresi taşınmak sanırım.

Chatin
28-06-2012, 00:46
Bende de aynı sorun var, hiç birşey yapamazsınız... Ancak sulh hukuk mah. yardımcı olabilir.

önce gürültü kontrolü yapacağım. sonra tck 129 dan dava açacağım sanırım.

Abi evliysen eşin dövsün. :D

evli değilim de eşim diye bir boksör bayan mı bulsam aslında :)

Analarını avratlarını toplayıp alt katlarında oturtucaksın aynı işkenceyi çeksinler. Aynı dertten muzdaribim. Genç adamız, yeri geliyor geç geliyoruz eve, haliyle geç uyuyoruz. Sabahın 8´inde de bu kadar öküzlük olmaz. En kolay çaresi taşınmak sanırım.

evlerinde felçli bir hastaları var. hem de bana bıdı bıdı konuşan kadının babası. kendileri zaten yeterince gürültü yapıyorlar. ben o saygısızlığı o hastaya yapamam maalesef. ama evde yatalak bir hasta olmasaydı tavana ses sistemi bağlardım kesinlikle.

kadioglu
28-06-2012, 01:43
İl Çevre Orman Müdürlüğüne bir uğra kardeş.Konut yakınlarında bulunan gece kulüpleriyle ilgili şikayetlerde desibel ölçümünü onlar yapıyorlar.İşte böyle havlayan köpek filan şikayetlerinde gelip desibel olarak ölçüm yapıyorlar.Sonra ceza kesiyorlar ya da ceza kesecek birime yazı yazıyorlar.

yearone
28-06-2012, 01:47
[QUOTE=Chatin;5986685]önce gürültü kontrolü yapacağım. sonra tck 129 dan dava açacağım sanırım. /QUOTE]

Eğer sonuç alırsan emsal olur. Çok ta güzel olur :)

Kadyr
28-06-2012, 05:24
Polisten once bi kolonu tavana bagla ver coskuyu bak napiyolar.biri boyle yapmisti sonra adam yalvarmisti tamam abi ses cikarmicaz diye:D

firat_07
28-06-2012, 07:16
aynı durum bizimde başımıza geldi telefonla polise şikayet ettik geldiler adamla konuştular o günden beri süt dökmüş kedi gibiler

senna
28-06-2012, 07:28

sende bu sorun nasıl oluyor anlamadım bi görün komşuya bence:D

Alican
28-06-2012, 07:38
Çet geçmiş olsun anneye :)
Bendede var aynı sıkıntı bende bir kaç kere uyardım bakdım olmuyor elektrık saatleri benim kapının yanında sigortayı indiriyorum :))Ama adamlar öküz bi fayda etmiyor

TünayK
28-06-2012, 07:52

komşun muhammed ali o zaman, başka türlü inanmam:D

onurunal
28-06-2012, 07:56
bizim de tam tersi... çıt çıkarsak kapıya polis gönderiyolar komşularımız..

Berent.t
28-06-2012, 08:08
Bizim üst kattakilerde baya bi ateşli çift. Her gece yatsan yatılmıyo, evden çıksan çıkılmıyo, tıklatsan olmuyo. Sanki bi onlar sevişiyo bu memlekette.
Neyse denemeler sonucu başarılı, artık abla 3 aylık hamile. Rahatladık diyebilirm.

makif84
28-06-2012, 08:17
Bizim üst kattakilerde baya bi ateşli çift. Her gece yatsan yatılmıyo, evden çıksan çıkılmıyo, tıklatsan olmuyo. Sanki bi onlar sevişiyo bu memlekette.
Neyse denemeler sonucu başarılı, artık abla 3 aylık hamile. Rahatladık diyebilirm.

bombaymış :)

senna
28-06-2012, 08:41

benim üst kattakilerde öyleydi bir ara rutine bağladılar haftanın belirli günleri yaparlardı yatakta bir ses yapıyor sorma wd40 alıp çıkacaktım artık gece durulmuyordu:D cuma cumartesi geceleri, çocuk yapma arifesinde haftadaki sayı iyice artmıştı şimdi rahatım:D

kelalper
28-06-2012, 08:41
VAlla bende öyle bir sıkıntı vardı. Herif gece 3 de yukarıda gitarla konser veriodu. Çıktım kapı çaldım duymadı. Ya sabır dedim indim yatağa yok uyuyamıyorum. Bu sefer onun üstündeki kalorifer borusuna vurmaya başladı daha da içinden çıkılmaz bir durum oldu. Aldım evden yan keskiyi cırt bandı. İndim ana sigorta kutularına. indirdm şalteri bir de açamasın diye cırtla bantladım mühür deliğinden sen sağ ben selamet. Bi da yemedi.

Tahta takunya kaldı mı yaw bi tek hamamlarda kaldı sanıodum yuuh.

devil_berk22
28-06-2012, 11:27
Valla yazdiklariniz efsane kivaminda :D bizim evin ustundekilerde kendini at hissediyo ailece sabah namazinda kalkiyolar aksam kaca kadar belli degil evi hipodrom sandilar galiba suan yazarkan bile kosan arap ati var halen :D

Chatin
28-06-2012, 11:53
İl Çevre Orman Müdürlüğüne bir uğra kardeş.Konut yakınlarında bulunan gece kulüpleriyle ilgili şikayetlerde desibel ölçümünü onlar yapıyorlar.İşte böyle havlayan köpek filan şikayetlerinde gelip desibel olarak ölçüm yapıyorlar.Sonra ceza kesiyorlar ya da ceza kesecek birime yazı yazıyorlar.

hah iyi oldu bu teşekkürler bilgi için

aynı durum bizimde başımıza geldi telefonla polise şikayet ettik geldiler adamla konuştular o günden beri süt dökmüş kedi gibiler

biraz utanmaz bunlar. ama işin içine kesin polis girecek.

Çet geçmiş olsun anneye :)
Bendede var aynı sıkıntı bende bir kaç kere uyardım bakdım olmuyor elektrık saatleri benim kapının yanında sigortayı indiriyorum :))Ama adamlar öküz bi fayda etmiyor

sagol gözüm. işte bunlar da aynı öküzlükte. hatta daha fazlası. ulan kendi evlerinde hasta var ona bile saygıları yok. bize saygı göstermeleri zaten kendi karakterlerine ters.

ahaha supermiş.

VAlla bende öyle bir sıkıntı vardı. Herif gece 3 de yukarıda gitarla konser veriodu. Çıktım kapı çaldım duymadı. Ya sabır dedim indim yatağa yok uyuyamıyorum. Bu sefer onun üstündeki kalorifer borusuna vurmaya başladı daha da içinden çıkılmaz bir durum oldu. Aldım evden yan keskiyi cırt bandı. İndim ana sigorta kutularına. indirdm şalteri bir de açamasın diye cırtla bantladım mühür deliğinden sen sağ ben selamet. Bi da yemedi.

Tahta takunya kaldı mı yaw bi tek hamamlarda kaldı sanıodum yuuh.

olmadı buna benzer girişimlerde bulunacağım artık. takunya değil de kadınların yüksek ökçeli terlikleri olur ya işte onlardan giyiyorlar evin içinde. görgüsüzlük resmen.

Valla yazdiklariniz efsane kivaminda :D bizim evin ustundekilerde kendini at hissediyo ailece sabah namazinda kalkiyolar aksam kaca kadar belli degil evi hipodrom sandilar galiba suan yazarkan bile kosan arap ati var halen :D

bunlar da öyle hoca sorma. boost u açan veriyor gazı... 3 tana çocuk bir de. kimse de aman çoçuğum git parka falan demiyor.

gökan
28-06-2012, 12:37
kpss calısyrm yan tarafta masaj salonu avr sarkıalr tukuler karsı tarafta uyducular var paldır kuldur ust katta afadersın essek gıbı anıran rak konusan adamlar gece 3 olmus hala bagrıs cagrıs yapan ogrencı kızlar 3 sefer babam uyardı korktular yıne basladılar

RottingChrist
28-06-2012, 12:39
apartmanımın en üst katında bekar bir bayan yaşıyor. yan tarafındaki komşususu da arkadaşım. bazen oturmaya falan gidiyoruz oturduğumuz oda da onların yatak odasının bitişiği. geç saatlerde tansiyon öyle bir artıyor ki sanki yanımızda sevişiyorlar. arkadaş ve ailesi çok rahatsızdı bu durumdan. gel gelelim çok sesli sevişiyorsunuz diyemiyorlardı :)

turbo16
29-06-2012, 01:29
kara şahin düştü 5+1 ses sistemi evden cıkıyorsun gece 2 kere baştan sona oynatıyorsun dize geliyor.....;)

darkmoon
29-06-2012, 01:45
apartmanında kendi içinde anayasası gibi bir kurallar manzumesi vardır buna kat mülkiyeti kanunu denir.. bende yöneticinin el kitabı diye bir kitapda vardı bu kurallar.. önce hiyararşiyi takip edin yöneticiye çıkın ve olayı anlatın o bir uyarsın olmassa yönetimi toplayıp apartman sakinlerini organize ederseniz apartman sakinleri olarak tutanak tutulur önden bir ihtar çekilir yok devam ederlerse gene kat malikleri olarak toplu bir dava açarsanız ev onlara ait olsa bile onları evden tahliyeye kadar gider bu mevzu kendi evlerine giremezler..
bireysel bile bir avukat tutup 2-3 tane şahit bulsanız bu şahitler apartman sakinlerinden olursa daha iyi olur tahliye tabeliyle mahkeme açarsınız gene olur ama bu biraz usturupsuz ve bence sert olur en son yöntem olmalı.. önden ibr yumuşak yönetici uyarsın olmassa bir ihtarname olmadı en son mahkemelik olmalı şahsi fikrim. neticede komşudur her gün yüz yüze geldiğiniz insanlar.

63owen63
29-06-2012, 01:48
Üniversitede de benim yatak çok gıcırdarmış, mış diyorum çünkü hic farkında olmamışım. Elemanlar arada bir iki laf sokmuşlar hatta dayanamayıp gelip giden hatunlar varkende sokmuşlar ama çakmamışım mevzuyu. En son bir gün içimizden geldi sana hediye aldık dediler.
Bir baktım makine yağı almışlar. Yıkılmıştım :D

Chatin
29-06-2012, 13:44
apartmanında kendi içinde anayasası gibi bir kurallar manzumesi vardır buna kat mülkiyeti kanunu denir.. bende yöneticinin el kitabı diye bir kitapda vardı bu kurallar.. önce hiyararşiyi takip edin yöneticiye çıkın ve olayı anlatın o bir uyarsın olmassa yönetimi toplayıp apartman sakinlerini organize ederseniz apartman sakinleri olarak tutanak tutulur önden bir ihtar çekilir yok devam ederlerse gene kat malikleri olarak toplu bir dava açarsanız ev onlara ait olsa bile onları evden tahliyeye kadar gider bu mevzu kendi evlerine giremezler..
bireysel bile bir avukat tutup 2-3 tane şahit bulsanız bu şahitler apartman sakinlerinden olursa daha iyi olur tahliye tabeliyle mahkeme açarsınız gene olur ama bu biraz usturupsuz ve bence sert olur en son yöntem olmalı.. önden ibr yumuşak yönetici uyarsın olmassa bir ihtarname olmadı en son mahkemelik olmalı şahsi fikrim. neticede komşudur her gün yüz yüze geldiğiniz insanlar.

teşekkürler hocam. arkadaşlar sağolsun bayağı dertli imiş. ben legal ne yapılır derken yaralarını dökmüş :)

dediğim gibi yöneticiye şikayet etmiştim ve kendisi de sanırım müzdarip bu apartman sakininden. bunun dışında bir kişi daha biliyorum ama apartmanın nabzını yoklamayı düşünüyorum. birkaç kişi daha bulursam sanırım mahkeme ile evini sattırıp başka bir ev almasını talep edebilirim.

darkmoon
29-06-2012, 16:58
başlangıç için şöyle bi rşey yapabilirsiniz yöneticiye söyleyin toplantı talep edin her kezin gelmesi içinde apartmandaki herkezden sizde birebir riada bulunun gece bunların en çok gürültü yaptığı saate toplanyıtı denk geitirinki hepsi şahit olsun o seslere gürültüye yani bir taşda iki kuş hem sesleri duuyp şahit olurlar hemde toplantıyı yaparsınız tabi bu toplantıyı yaparken üst komşunuzu çağırmıyorsunuz mümkünse haberi bile olmasın.. sonrada bir yol zaten çizersiniz ortak bir kağıda bir ihtarname yazıp katmaliklerinin hepsi altına imza atar bir ihtarname çekilir daha olmadı mahkemeye gidilir.

01ASU
29-06-2012, 20:07
hangimiz çocuk olmadık ki ... bence bu bnm fikrim al çocukları karşına ses çıkarmazlarsa oyuncak para vs vericeni söyle bide bunu dene

SOMEONESPECIAL
29-06-2012, 22:07
Benim üst kattaki ana kız da benim sıpadan şikayetçi. E ne yapalım çocuk işte anlamıyor.
Altımdaki şikayet etse tamam anlarım ama üst katımdaki şikayetçi. Geçen akşam geldi ana fil:
Oğlunuzdan şikayetçiyim dedi, iyi git güvenliği çağır polisi ara dedim. Neyse yarım saat sonra
iki polis memurunu takmış koluna geldi. İçeri buyur ettim altımda boxer filan gayet sexy bi
şekilde o sırada kızı yürüyordu üst katta güm güm. Duydunuz mu memur bey bende 100kg lik
iki filin tepemde gezinmesinden şikayetçiyim. Alt katında 20kg lik 4 yaşında ki çocuktan şikayet
edeni afedersiniz götüyle gülerler dedim pervasızca. Polis haklısın valla dedi. Baktım dün sabah
satılık yazmışlar. İnşallah gelen gideni aratmaz

fatihcakin
29-06-2012, 22:43
Maşallah bakıyorumda herkes içini dökmüş :D

SOMEONESPECIAL
11-10-2012, 15:02
Benim üst kattaki ana kız da benim sıpadan şikayetçi. E ne yapalım çocuk işte anlamıyor.
Altımdaki şikayet etse tamam anlarım ama üst katımdaki şikayetçi. Geçen akşam geldi ana fil:
Oğlunuzdan şikayetçiyim dedi, iyi git güvenliği çağır polisi ara dedim. Neyse yarım saat sonra
iki polis memurunu takmış koluna geldi. İçeri buyur ettim altımda boxer filan gayet sexy bi
şekilde o sırada kızı yürüyordu üst katta güm güm. Duydunuz mu memur bey bende 100kg lik
iki filin tepemde gezinmesinden şikayetçiyim. Alt katında 20kg lik 4 yaşında ki çocuktan şikayet
edeni afedersiniz götüyle gülerler dedim pervasızca. Polis haklısın valla dedi. Baktım dün sabah
satılık yazmışlar. İnşallah gelen gideni aratmaz

Evet arkadaşlar... Yukarıdaki fillerle başım belada... Her iki balkondanda benim
kapalı olan balkonlarıma yağmur yağdığında zeminin genelinden, balkonu yıkadığında
su giderinden şakır şakır su akıyor. İhtarname çektim olmadı iş iyice inada bindi
balkondan geldiği için beni ilgilendirmez diyor hanımefendi... Şimdi zabıta göndereceğim.
Gene olmazsa sulh hukuktan dava açacağım ama bu tür davalara hangi avukatlar
bakar. Dava açılırken harç filan masrafları benim mi karşılamam gerek. Avukat
parasını kim öder. Bana bu konularda yardımcı olacak özellikle avukat arkadaş
varsa aramızda onların yorumlarını bekliyorum lütfen ! Davanın süreci de önemli benim için.
NE kadar sürer zaman olarak

Osman Bahadır
11-10-2012, 15:08
Evet arkadaşlar... Yukarıdaki fillerle başım belada... Her iki balkondanda benim
kapalı olan balkonlarıma yağmur yağdığında zeminin genelinden, balkonu yıkadığında
su giderinden şakır şakır su akıyor. İhtarname çektim olmadı iş iyice inada bindi
balkondan geldiği için beni ilgilendirmez diyor hanımefendi... Şimdi zabıta göndereceğim.
varsa aramızda onların yorumlarını bekliyorum lütfen !

İkametinin bulunduğu yerin Sulh Hukuk Mahkemesine konuyu içeren bir dilekçe ile başvuracaksınız. Dava harç ve masraflarını, varsa avukat masrafını siz ödersiniz. Ancak kazanmanız halinde karşı taraf sizin masraflarınızı da öder. Avukat masraflarınızı da alabilmeniz için davayı avukata vereceğiniz vekalet ile açtırmanız gerekir. Bulunduğunuz ile göre değişmekle birlikte altı aydan erken bir sonuç beklemeyin.

wrcsinan
11-10-2012, 15:08
Polisten once bi kolonu tavana bagla ver coskuyu bak napiyolar.biri boyle yapmisti sonra adam yalvarmisti tamam abi ses cikarmicaz diye:D

bende tam bunu yazacamtım sağlam hoparlörlerle ses ver komşulardan izin alarak. 2 gün sonra bu ses ne diyip insin aşağı sende "noldu zorunamı gitti" :D cevabını verirsin

Flu06
11-10-2012, 15:14
Çeto kaanı ve okan abiyi alıp geliyorum.. Akşam 21:00 sizin ev.. öptüm çav.. :D

kaRRa
11-10-2012, 15:40
bizim en üstteki de hergün halı felan silkeliyor dengesiz lafta anlamıyor

typer46
11-10-2012, 16:08
o kadar kişi yazmış herkes kendince haklı merakımdan soruyorum hepimizn evindeki çocuklar koltukda oturuyormu yaramazlık hiç yapmıyolarmı veya biz çocukken hiçmi cam cervece kapı kırmadık malesef komşularımız bizim apartmandakiler çok eski onlar bizi biz onları çekiyoruz o uyarı bence zamanla evde bi piskolojik baskı oluşturacaktır boşverin saygınızı kaybetmeyin.

Omak
11-10-2012, 16:31
varsa aramızda onların yorumlarını bekliyorum lütfen ! Davanın süreci de önemli benim için.
NE kadar sürer zaman olarak

en son evi satıodu bu filler? satamadılar heralde. oğlanı chiple bence yine polisle gelsinler yine aynı mevzuyu yap :hahaha:

SOMEONESPECIAL
11-10-2012, 16:44
en son evi satıodu bu filler? satamadılar heralde. oğlanı chiple bence yine polisle gelsinler yine aynı mevzuyu yap :hahaha:

Aslında sorun ordan da kaynaklanıyor. Satacağım diye para harcamak istemiyor sanırım.

ama...
Kolay kolay da satamayacaklar istedikleri rakama...
Başıma bela olmadan bu işi çözmem lazım. İki çirkef laftansözden
anlamayan ben herşeyi bilirim havası çıldırtıyor zaten.
Hiç apartman yaşantısı olmamış belli. Başlarında bi erkek olsa
oturur konuşursun adam gibi... Cebinden çıkacağı para 100 TL yaaa !
Her iki balkon komple derz olacak bi de iki pimaş dirseği değişecek..

gökan
11-10-2012, 16:52
evımızın altında depo var hergun sabahın 7 sınden dangur dungur demırlerı kamyon ıcıne atıyorlar hergun kavga etmekten bıktım nereye sıkayet edebılırız

Mr.K
11-10-2012, 17:22
evımızın altında depo var hergun sabahın 7 sınden dangur dungur demırlerı kamyon ıcıne atıyorlar hergun kavga etmekten bıktım nereye sıkayet edebılırız

tr'de iş başlangıç saati nedir ? once onu ogren gokhan.. iş başı saati 7ise şayet hıcbısey yapamazsın :)

gökan
11-10-2012, 17:31
tr'de iş başlangıç saati nedir ? once onu ogren gokhan.. iş başı saati 7ise şayet hıcbısey yapamazsın :)

korkarak ırkılerek uyandınmı hıc gel bızde kal bunu anlarsın olay saat degıl işte degıl olay koskoca demır makarayı kaldkrıp fırlatmak bomba gıbı hergun bunu cekebılceksen buyur gel

Osman Bahadır
11-10-2012, 17:41

Saat önemli. İnşaat çalışmaları için emsal kararlar var ve 07:00'den itibaren meskun mahal ses seviyesi çerçevesinde çalışabilirler.

Ancak bu deponun faaliyetleri esnasında meskun mahalde kabul edilebilecek (kanunda "katlanılabilecek" diye geçiyor) sınırların üstünde gürültü üretmesi durumunda zabıtaya şikayet edip kabahatler kanunu kapsamında ceza yazdırabilir, meskun mahalde olabilecek bir depo için yeterli iptal şartları sağlanmışsa ruhsatını bile iptal ettirebilirsiniz.

Onrcn
11-10-2012, 17:49
Arkadaslar komsuyu dovmeye falan kalkmayin, bizim bir arkadas saolsun apartman yoneticisinin kafaya boyle tepeden bir yerlestirdi ayiptir soylemesi adam altina patir patir sicti, inanilmaz komik bir sahneydi ama beynine birsey oldu diye baya tutustular iyi yirttilar. Yani bilemezsiniz itersin kalpten gider hayatiniz mahvolur... Legal olarak guzel cozumleri var bizi bir kere evden attirdilar hakliydilar da :D

Mr.K
11-10-2012, 17:49
korkarak ırkılerek uyandınmı hıc gel bızde kal bunu anlarsın olay saat degıl işte degıl olay koskoca demır makarayı kaldkrıp fırlatmak bomba gıbı hergun bunu cekebılceksen buyur gel

iyide gokhan kanun acısından bak dedim...istersen altına işeyerek uyan banane yahu allah allah.iyilikte yaramıyo.

adamlar 7de calısırız biz git istediğine şiikayet et,kanun var derse kulak tıkacıyla uyursun.

3senedir evin karsısında site kuruyolar .demır beton bılımum makıne sesı vs kımse gıkını cıkartmıyo..he gercı onlar basladıgında ben uyuyo olmuyorum bende dukkanda oluyorum o ayrı..7burda iş başlangıç saati.Hatta sabah saat 7de mıgros vs tarzı yerler dahi açık.Daha açıklayıcı yaziyim dedim..

onur_S
11-10-2012, 18:41
bende cektım bu sıkıntıyı alt kattakının yavru kopegı havlayıp duruyordu bendede mıgren var,bas agrısı oluyordu.sıkayet ettım bısey degısmedı kulak tıkacı aldım.

Günkut
11-10-2012, 18:47
ben olsam bir kız arkadas bulurum 2 gecede bir saat 3 te bir saat boyunca evin icinde inletirim ooh ah diye 1 ay sonra anlar kendisi ne yaptgını hayvanlar.

weST.27
11-10-2012, 23:06
benim şuan kaldığım evin en alt katında bir dingil vardı honda cbr motor lu anten apaçi bir tip eve giren çıkan belli değil

tek kalalım dedik kafamız rahat lsun dedik tek eve çıktık bi hanzo ile karşılaştım

adamda 7+1 ses sistemi var aramızda kat olmasına ragmen benim camlarım sarsılıyordu bass sesinden bir asi styla bi ismail yk bi pop şarkılar bi yabancı saçma sapan bir adam

ilk duymamaya çalıştım yeni geldin sakin ol kapatır kapatır bendede sinir aşırı derecede kendimi sakinleştirmeye çalıştım baktım olmadı indim kapılarına nazikçe dedim ki dayı evde ders çalışıyorum müziğini biraz kısarsan çok memnun kalırım dedim tamam kardeşş dedi bende eyvallah dedim çıktım o gün ses kesildi diğer gün tekrar zom zom zom zom zom inanılmaz bir ses ben evimin içinde açsam son ses o kadar gelmez o derece

terler akmaya başladı başım agrıdı artık kafayı yeme derecesine geldim kuru sıkı silahım vardı tek eve çıkıyorum diye almıştım indim sitenin aşağısına kısın lan su müziği vs vs küfür kıyamet saldım silahıda önüme kemerin altına koydum görülecek şekilde benim boyda 189 zaten baya miniğim ((( ÇÜNKÜ ELEMAN ATARLI BİR TİP BEN ÖĞRENCİYİM ADAM KENDİ MEMLEKETİNDE VE EVE GİREN ÇIKAN ÇOK VURSAM DAYAK ATSAM DİĞER GÜN BAŞIM AGRIYACAK YOK YERE ))) bağırınca ses biraz azaldı yukarı çıktım tamamen kapandı

daha sonra yine ses açılınca bu 1 hafta 2 hafta sürüyor tabi ses açma kapama vs ,, emlakçıyı aradım dedim böyle böyle arayın yoksa ben müdeale edeceğim vs tarzında çünkü onlarda kiracı oldugu için emlakçıyı aradım emlakçıda aramış konuşmuş tak o günden sonra ses kesildi yaklaşık 1 hafta hiç açılmadı daha sona taşınıp gittiler

çok çok sıkıntılı bir durumdur allah kimsenin başına vermesin eğer taktığınız zaman minicik bir sesi bile takar olursunuz evinizden sogursunuz kafayı yersiniz

ben böyle kurtuldum şerefsizlerden inşallah dahada başıma gelmez kafam rahat takılırım evimde

kv661
11-10-2012, 23:12
önce gürültü kontrolü yapacağım. sonra tck 129 dan dava açacağım sanırım.

evli değilim de eşim diye bir boksör bayan mı bulsam aslında :)

evlerinde felçli bir hastaları var. hem de bana bıdı bıdı konuşan kadının babası. kendileri zaten yeterince gürültü yapıyorlar. ben o saygısızlığı o hastaya yapamam maalesef. ama evde yatalak bir hasta olmasaydı tavana ses sistemi bağlardım kesinlikle.

Başkan teskoyu alıp geleyim mi?

İnletiriz apartmanı gece 12'den sabah 7'ye kadar

drago
11-10-2012, 23:27
benim eski üst komşu öyle idi, çok şükür şu an üst komşum yok :)

adam pazar günü sabahın 8bucugunda bile tadilat yapıyordu, bitemedi gitti aylarca, gidip uyarmıştım, bari sabahın köründe yapmayın diye, ben bu işçilere yevmiye veriyorum, paramın karşılığını sen mi vereceksin dedi, zabıtaya haber verdim, ses seda kesildi o günden sonra

AtmoSpheriC
12-10-2012, 01:42
aynı sorun bendede vardı yukardaki gürültü yapıyodu bnde aşşadam müziği dayadım son ses.. utanmaz bide gelmiş kapıma rahatsız oluyoz müziği kıs diyo.. bnde siz kendi gürültünüzün farkında değilsiniz galiba ben müziği inadınıza açıom dedim.. şerefsiz dedi bana .. buna bi dalarsın binadakiler zor aldı o gün bu gün tık ses yok bebekler gibi uyyorum valla.. dinsizin hakkından imansız geliyoda sizinin bayan olması işi bozuyo :)

TT_BOY
12-10-2012, 07:32
Bende üst komşumdan rahatsızım , sanki üstümüzde demirci atölyesi var, yıllardır aynı dert birde bir pasaklılar ki sormayın , ama kendi evleri bi türlü çıkıp gitmediler :(

Risendark
15-07-2013, 14:09
bizim üst katta bi gün cinayet işlenecek diye korkuyorum artık. hergün bağarış çağarış sandalyeler hava uçusuyor evin camları kırılıyor seni öldürecem derini yüzecem gibi tehditler ve daha nelerrr nelerr... kaç sefer çıktım yukarı ya kapıyı açmıyor açarsada beni çileden çıkarıyor etmediği küfür etmediği hakaret kalmıyor tabi bende karşılık veriyorum haliyle ;) kaç kere yumruk yumruğa giriştik oğluyla dayak yiyor hala laf anlamıyor! polisi çağırdk bi kere kapılarına gitti aynen dediği şu biz ailecek çok düzenliyiz kesinlikle bizim evimizde kavga gürültü olmaz dediler polislerde dalga mı geçiyorsun kardeşim diyip gitti bize(polis diğer komşulara sormadan gitti)... dediğiniz gibi eve falan giripte gürültü dinleme gibi bişey olmadı bir daha çağırsak direk eve alsak polisleri derdimize çözüm bulunur mu ? yoksa direk mahkemeye mi başvuralım...

SOMEONESPECIAL
15-07-2013, 14:23
Yarım saat önce Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundum. Gittim
dilekçe verdim. Yarım saat incelendikten sonra dilekçe Beni İlçe Emniyet Müdürlüğüne
sevk etti oradan da Semt Karakoluna. İfadem alındı, soruşturma açılacak, sonucunda da
kamu davası olacak muhtemelen. Şimdi biraz daha sıkıntılı bi 3-4 ay var önümüzde
dün gene karakolluk olduk, bu kez iş tehdit boyutuna vardı. Bakalım artık hayırlısı

Onamdar
15-07-2013, 16:02
dilekçe verdim. Yarım saat incelendikten sonra dilekçe Beni İlçe Emniyet Müdürlüğüne
sevk etti oradan da Semt Karakoluna. İfadem alındı, soruşturma açılacak, sonucunda da
kamu davası olacak muhtemelen. Şimdi biraz daha sıkıntılı bi 3-4 ay var önümüzde
dün gene karakolluk olduk, bu kez iş tehdit boyutuna vardı. Bakalım artık hayırlısı

anne kız mı vardı senin üzerinde abi öle bişeyler hatırlıyorum en son tatlıya bağlanmamışmıydı

RottingChrist
15-07-2013, 17:32
abi sen o işi tatlıya bağlamamışmıydın? en son evine davet etmiş olayı çözmüştünüz diye hatırlıyorum.