PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce Bu Bir Sorunmudur?(Laptopla İlgili)

106GTİ
29-06-2012, 01:10
ben kulaklıkla müzik dinlemeyi çok severim. eski hp laptopumda sıkıntısız keyifle dinliyorum yeni aldığım laptopda da öyle olcağını umdum ama yanıldım galiba...

aldığım ilk gün yani pzartesi günü bi hevesle taktım kulaklığı ama o da ne ... :D

güzel bir ses beklerken ne şarkıcının sesi duyuluyor ne şarkıdaki baslar :d hissediliyor böyle çok acayip bir uğultu var ne ayarladıysam olmadı işin aslını sonradan öğrendim ki pc ayarlarıyla alakası yokmuş şans eseri buldum..

şimdi biraz değişik gelebilir ama kulaklığı % 70 civarı takınca algılamıyor, biraz daha takınca algılıyor bu sefer normal ses alıyorum kulaklıktan yani çıkması gerektiği gibi. ama tam takınca bu sefer o sorunlu ses oluşuyor..

hep böyle de dinlenmiyor çünkü kulaklık çok hassas noktada durduğu için en ufak müdahalede çıkıyor..resmen eziyet oldu bana.

umarım anlatabilmişimdir problemimi :D bu arada kulaklık telefon kulaklığı kulaklıkta sanmıyorum bi sıkntı olsun eski laptop da problemsiz çalışıyordu..

sizce bu bir problemmidir yoksa bilmediğim başka bir ayarı falan mı var acaba, aldığım yere götüreyim mi bunun için ?

biraz uzun oldu ama..:)

SGTI
29-06-2012, 01:13
garantisi varsa garantiye ver o yuvada temassızlık tarzı bişey oluşmuş.Hiç denemeyi düşündünmü bilmiyorum ama başka bir kulaklık denemeyi belki kulaklıktan?

63owen63
29-06-2012, 01:13
Abi kulaklık soketinden kaynaklanıyor problem. Normalde laptoplar bir süre sonra yapar ama yeni oldugunu yazmışsın istersen aldıgın yerle bir görüş. Sıkıntı varsa degişsinler hemen. O zımbırtı için 150 lira gibi bir paramı söğüşlemişlerdi.

Mümkünse hic elini sürme,garantiden problem yapmasınlar :)

106GTİ
29-06-2012, 01:15
valla başka kulaklık denemedim denemeye çalışırım ama, kulaklık eski laptop ta sıkıntısız çalışıyordu ama bunda niye böyle yapıyor dediğiniz gibi yuvada temassızlık olabilir..

tam takınca normal ses vermesi gerekirken %75 civarı takmak gerekiyor ki normal ses alalım e böyle olunca da her dokunmada çıkıyor yerinden.. tam takınca da ses acayipleşiyor :D

106GTİ
29-06-2012, 01:16
Abi kulaklık soketinden kaynaklanıyor problem. Normalde laptoplar bir süre sonra yapar ama yeni oldugunu yazmışsın istersen aldıgın yerle bir görüş. Sıkıntı varsa degişsinler hemen. O zımbırtı için 150 lira gibi bir paramı söğüşlemişlerdi.

Mümkünse hic elini sürme,garantiden problem yapmasınlar :)

valla daha pazartesi almıştım aldığım yere bir götüreyim en iyisi.. hiç dokunmadım bişeyine falan. real marketten aldım hp servisine mi götürsem daha iyidir yoksa aldığım yere miacaba ?

onursumer
29-06-2012, 01:17
Kulakligin marka modeli nedir?

Baska kulaklikla denedinmi?

Bazi kulakliklar 3.5 olsada tam olarak standartlarda olmuyor cihaza ozel oldugundan anlattigin gibi bir sorun cikariyor olabilir

Veya kendi kulakligini herhangi bir magzada senin urunun aynisinda dene ayni problem varsa cihazda sorun yoktur :)

106GTİ
29-06-2012, 01:18
valla kulaklık nokia nın tel. kulaklığı. dediğim gibi önce ki laptop da hiç sıkıntı yoktu bunda oldu.. başka kulaklık denemeye çalışırım.

onursumer
29-06-2012, 01:19
İlk 30 aldigin yere goturuceksin cihaz problemli ise birebir degisi
Olucak

31 gunden sonra muhattabin 444 03 07 hp musteri hizmetleri

106GTİ
29-06-2012, 01:21
hmmm sağolun bilgilendirmeniz için.

yani cihazda problem tespit ederlerse direkt birebir değişim mi olacak yani sıfırını vercekler kesinmidir acaba bu işi yokuşa sürmesinler :D

onursumer
29-06-2012, 01:27
Sen yarin sabah hp musteri hizmetlerini Ara bilgi al hatta problemi danis istersen

Gittiginde yokusa surmelerini minimuma indirmis olursun :)

30 gunluk urunun servis gormek zorunda degil ztn ankarada kargo git gel 2 hafta :)

İbrahim33
29-06-2012, 01:29
bendede var aynı problem ama benim cihaz 5 senelik :) tam takınca ses boğuk falan geliyor bozuk oluyor bildiğin yani.ama %70 falan takınca kulaklığı herhangi bir sorun olmuyor...

106GTİ
29-06-2012, 01:31
peki hocam sağolasın :)) ben en iyisi hp yi arayım kesin bilgi alayım bir de başka bir kulaklık bulup denemeye çalışırım.

106GTİ
29-06-2012, 01:32
bendede var aynı problem ama benim cihaz 5 senelik :) tam takınca ses boğuk falan geliyor bozuk oluyor bildiğin yani.ama %70 falan takınca kulaklığı herhangi bir sorun olmuyor...

evet valla aynısı tam takınca ses de boğukluk oluşuyor baslar falan hiç hissedilmiyor çok acayip bir uğultu oluyor.. ama daha az takınca kulaklığı normal çalışıyor ama bu sefer de 2 de 1 dışarı çıkıyor :D

63owen63
29-06-2012, 01:33
Real götür belki degişim olur. Ben baştan bozuk mal istemiyorum kardeşim dersin.

106GTİ
29-06-2012, 01:36
evet haklısınız bir götüreyim en iyisi gerekirse iade ya da değişim talep edeyim..

mrtngn
29-06-2012, 01:41
Pcde falan sorun yok için rahat olsun..Şöyle diyim Nokia E72 kulaklıgı bende sony laptopumda kullanıyorum senin gibi aynı sorunu yasıyorum..Abimin hpde kullanıyorum sorun yok...

Ama bu sorun sadece nokianın kulaklıgında oluyor :) Baska kulaklık falan varsa dene sorun olmadıgını anlıcaksın..Kulaklıgın girişiyle ilgili bi durum..Bide şöyle dene kulaklıgı tam tak ve mikrofon üzerindeki tusa basılı tut :)

106GTİ
29-06-2012, 01:41
şöyle anlatayım birde..

bu laptop u 1499 dan 999 tl ye düşmüş olduğunu görünce laptop da bozulmuşken hazır ailemi ikna ettim bunu alayım diye. i3 işlemci 3 gb ram 1 gb ekran kartı bunun özellikleri. sonra nette dolanırken daha yüksek bir modelin i5 işlemcili olanın 1800 den 1099 tl ye indiğini gördüm. onu alcaktım ama stoklarda kalmamış teknosa da . bende bi anda kafam esti o gün dedim bana yeter falan gittim bunu aldım kendimi falan teselli ediyordum bana yeter diye i3 işlemci ama biraz da aklım i5 işlemci olan da kalmıştı..

belki de bu bir vesiledir gibi ama bilemiyorum iade isterim gibime geliyor sorundan emin olabilirsem.

106GTİ
29-06-2012, 01:44
Pcde falan sorun yok için rahat olsun..Şöyle diyim Nokia E72 kulaklıgı bende sony laptopumda kullanıyorum senin gibi aynı sorunu yasıyorum..Abimin hpde kullanıyorum sorun yok...

Ama bu sorun sadece nokianın kulaklıgında oluyor :) Baska kulaklık falan varsa dene sorun olmadıgını anlıcaksın..Kulaklıgın girişiyle ilgili bi durum..Bide şöyle dene kulaklıgı tam tak ve mikrofon üzerindeki tusa basılı tut :)

hocam valla mikrofonun orda tuş yok :D kulaklığı tam taktım gene ses öyle acayip geliyor mikrofonun girişine bastırıyorum çaresizlikten :D :D ama gene aynı ses farketmiyor. bu arada laptop hp

mrtngn
29-06-2012, 01:47
Mikrofondan kastım kulaklık üzerinde bulunan tuştan bahsediyorum yanlıs anlasılma olmasın :)

106GTİ
29-06-2012, 01:50
hocam tuşa basınca gerçekten de ses normale dönüyor :D :D ne yapsam acaba da o tuşu sabitlesem :D sağolasın :)))

bu arada demek ki laptop değiştirmek kısmet değilmiş i3 e devam :D

_Emre_
29-06-2012, 01:51
valla kulaklık nokia nın tel. kulaklığı. dediğim gibi önce ki laptop da hiç sıkıntı yoktu bunda oldu.. başka kulaklık denemeye çalışırım.

Başka kulaklıklar sorunsuz çalışacaktır. Nokia'nın kulaklıkları nedense pc/laptoplarda genelde bunu yapıyor. Sokete tam olarak sokmazsan net ses alırsın müzik çalarken dene bunu net ses alana kadar. Ben de aynı şeyi yaşıyorum. Bu bir sorun değil. Ekstra bir donanımsal sorun olmadığını varsayarsak cep telefonu kulaklığı haricinde bir kulaklıkla normal bir şekilde ses alman lazım.

mrtngn
29-06-2012, 01:52
Dedigim gibi pcde sıkıntı yok..baska bi kulaklık deneme sansın varsa dene sorun olmadıgını görceksin...

Ama ilginç olan bende calısmayan baska makinede calısıyo ona bende anlam veremedim ne yazık ki :D

106GTİ
29-06-2012, 01:55
bende bi an iade durumları falan kurguladım kafamda ama i3 e devam o zaman :)) bir de bu yeni laptop ta ayarları yapamadığımdanmıdır nedir basları çok iyi çalamıyor :D :D bu arada o kulaklık tuşunu sabitlemem lazım parmağım ağırdı valla basılı tuta tuta :D tekrar sağolun :)

onursumer
29-06-2012, 01:58
İphone kulakligida yapiyor ayni sorunu 3.5yazsada tam olarak standart degil markalara ozel genelde

mrtngn
29-06-2012, 02:00
Yarım cıkar kulaklıgı yahu okadar hassas olmaması lazım :D

106GTİ
29-06-2012, 02:04
valla bu durum yüzünden 2 kere recovery ile en başa döndürdüm laptopu ses kartı driver falan yüklemeye çalışırken yüklü olan siliniyordu :D

hocam valla gerçekten sakat noktada duruyor her an çıkıcakmış gibi :d bir de ben genelde geceleri müzik dinlerim herhangi bir müdahalede tık atıyor yerinden pompa gibi :D hoparlörden veriyor sesi sakat iş oluyor :D

MBuğra
29-06-2012, 02:09
valla bu durum yüzünden 2 kere recovery ile en başa döndürdüm laptopu ses kartı driver falan yüklemeye çalışırken yüklü olan siliniyordu :D

hocam valla gerçekten sakat noktada duruyor her an çıkıcakmış gibi :d bir de ben genelde geceleri müzik dinlerim herhangi bir müdahalede tık atıyor yerinden pompa gibi :D hoparlörden veriyor sesi sakat iş oluyor :D

üçü birlikte hiç müzikmiş gibi durmuyor burdan :D :D :D

mrtngn
29-06-2012, 02:12
üçü birlikte hiç müzikmiş gibi durmuyor burdan :D :D :D

Ahahahahhuauha agzımdan aldın lafı :D :D

106GTİ
29-06-2012, 02:14
ahaha hocam valla sen de tam yerinden yakalamışsın :D ama gerçekten de müzik, o tarz şeylerde ise her ihtimale karşı ses 0 olur :D :D

MBuğra
29-06-2012, 02:16
ahaha hocam valla sen de tam yerinden yakalamışsın :D ama gerçekten de müzik, o tarz şeylerde ise her ihtimale karşı ses 0 olur :D :D

neyse inanmış gibi yapalım.

:D :D :D

106GTİ
29-06-2012, 02:21
:D :D bir de birşey sormak istiyorum. bu kulaklık tuşunun nasıl basılı kalmasını sağlayabilirim:) yani nasıl sabitleyebilirim :D

MBuğra
29-06-2012, 02:25
:D :D bir de birşey sormak istiyorum. bu kulaklık tuşunun nasıl basılı kalmasını sağlayabilirim:) yani nasıl sabitleyebilirim :D

sıkıca selobantla sararak yapıştırabilirsin. bence.

106GTİ
29-06-2012, 02:29
hocam sağolasın onu da denemek lazım aslında

İbrahim33
29-06-2012, 02:36
Denetim Masası-->Görünüm ve Kişiselleştirme-->Görev çubuğu ve başlat menüsü balonundaki-->Görev çubuğu simgelerini özelleştir...

bu yolu izlersen kolayca halledersin...

106GTİ
29-06-2012, 02:46
evet oraya kadar geldim ama ondan sonrasında ne yapacağıma dair hiçbir fikrim yok maalesef :)

İbrahim33
29-06-2012, 02:54
ses düzeyi simgesinin yanında davranışlar diye bir seçenek var , oradan simge ve bildirimleri göster seçeneğini ayarla...

106GTİ
29-06-2012, 10:34
valla orası tam tarif ettiğiniz gibi, sağ alt köşede de gösteriyor ses simgesini. :)

matthardy
29-06-2012, 10:48
mikrofunlu kulaklıklar bunu yapar.ya tuşu sabitliceksin (en ucuz en kolay) yada araya bir jack aparat daha takıcaksın.

birde müziği winampta dinliyorsan dfx diye ses geliştren bir program var.
winampla çalışıyor yanda ufak pencerede,onunda ayrı ayarları var 3d ses hyperbass vs gibi.
o programı kullanmanı kesinlikle tavsiye ederim.

5+1 sistemde arada dağlar kadar fark oluyor.

eğerki düşünürsen evde exelerim arasında crackli hali var upload ederim,ordan çekersin

uqr
29-06-2012, 10:59
Başka kulaklıklar sorunsuz çalışacaktır. Nokia'nın kulaklıkları nedense pc/laptoplarda genelde bunu yapıyor. Sokete tam olarak sokmazsan net ses alırsın müzik çalarken dene bunu net ses alana kadar. Ben de aynı şeyi yaşıyorum. Bu bir sorun değil. Ekstra bir donanımsal sorun olmadığını varsayarsak cep telefonu kulaklığı haricinde bir kulaklıkla normal bir şekilde ses alman lazım.

+1

Normal kulaklıkla sıkıntı kalmaz gibi görünüyor.
Nokia kulaklığıyla bende de aynı sorun olmuştu.

106GTİ
06-07-2012, 20:59
bu aksi olay yüzünden kulaklığın o tuşunu sabitleyebilmek için ne denediysem olmadı en sonunda içini açtım bozuldu aksi şey lanet olsun böyle laptopta ne diye böyle bir durum olduysa anasını satim böyle laptopun da kulaklık sorununun da....

mrtngn
07-07-2012, 00:03
Kardesim ilgincsin vesselam :D :D

Oraya saglam sekilde banttamı yapıstıramadın :D :D En kötü mandal sıkıştırırdım yine sabitlerdim onu :D Yada git 2-3 liraya bi kulaklık al bak keyfine :)

106GTİ
07-07-2012, 00:06
ya valla bant yapıştırdım 5 dk falan tuttu sonra geri çıktı, akşam içini açtım kağıt falan koydum olmadı deli etti beni en sonunda tamamen açtım içini içinden bi parçası koptu telefonda bile düzgün çalmıyor şimdi lanet olasıca... :D mandalla falan olcak gibi değildi çünkü tuş biraz kenarlardan içe doğru eğimliydi çok güçlü birşey lazımdı onu da bulamadım :D

106GTİ
08-07-2012, 00:19
birşey sormak istiyorum sizce bu telefon kulaklığı böyle bir duyum çıkartmıştı ya , yarın normal bir kulaklık almayı düşünüyorum o da böyle yapmaz inşallah..

sizce normal kulaklık ta sıkıntı olmaz dimi ?

Matrak...
08-07-2012, 00:28
benim laptobada kulaklığı tam takınca çalmıyor ses çok uzaktan geliyor gibi olur ondan çok hafif dışarı çıkarıyorum kulaklığı düzeliyor tam ayarını tutturmak lazım ama :)

106GTİ
08-07-2012, 13:01
aynı sorun bende de vardı, biraz dışarı çıkartınca ucunu ses normal oluyordu, bugün yeni bir kulaklık aldım sony :D sıkıntısız çok ta güzel çalıyor. herhalde sizinki de yeni kulaklık istiyor :D

http://sp.sony-europe.com/da/338/131429.jpeg

bimeks ten aldım 16 tl ye çok memnunum tavsiye ederim :)

Burak K.
08-07-2012, 13:29
aynı sorun bende de vardı, biraz dışarı çıkartınca ucunu ses normal oluyordu, bugün yeni bir kulaklık aldım sony :D sıkıntısız çok ta güzel çalıyor. herhalde sizinki de yeni kulaklık istiyor :D

http://sp.sony-europe.com/da/338/131429.jpeg

bimeks ten aldım 16 tl ye çok memnunum tavsiye ederim :)

Hadi bakalım hayırlı işler. :D