PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kamera ipsi nasıl bulunur ?

Günkut
29-06-2012, 10:53
patron şirkete 15 adet kamera koymus arkadaslar ve bu kameralar evdende izlenebiliyor ve ip kamera diye geciyorlar galiba bunun ipsini nasıl bulabiliriz şirkette hepimiz tek bir modem ve switch üzerinden baglanıyoruz 2. bir modem yada baglantı aygıtı yok ?

bu kameranın ipsini nasıl buluruz .

k.adı ve şifre de muhtemelen olucaktır onu bir şekilde ögrenirim ben :)

depresif
29-06-2012, 10:55
ayrı bi modeme bağladıysa?

coder
29-06-2012, 11:01
Birkaç seçenek var, İstersen NMAP adlı program ile tüm ağı tarayıp açık portlarına bakarak tarayabilirsin.

İkinci seçenek Cain & Abel programı ile ağ taraması yapıp sunucu isimlerini alırsın (bu program şirkette çok tehlikelidir ayrıca :) )

Günkut
29-06-2012, 11:05
ayrı bi modeme bağladıysa?

Ayrı bır modem yok onur tek modemden giriyoruz ben kurdum tüm tesisatı ordan biliyorum :D

Birkaç seçenek var, İstersen NMAP adlı program ile tüm ağı tarayıp açık portlarına bakarak tarayabilirsin.

İkinci seçenek Cain & Abel programı ile ağ taraması yapıp sunucu isimlerini alırsın (bu program şirkette çok tehlikelidir ayrıca :) )

bu programları bir deneyelim bakalım nasıl olcak :d

içeride kurulu olan bilgisayara gittim varsayalım ordan nasıl bakabilirim muhtemelen masaüstünde kameraya ait bir program vardır ama ipsi yazmıyor diye biliyorum.

coder
29-06-2012, 11:05
Bilgisayara erişme imkanın varsa, CMD açıp ipconfig /all yaparak ip adresini görebilirsin (yerel olması lazım) dışarıya çıkan ip farklı olabilir.

Günkut
29-06-2012, 11:11
http://g1206.hizliresim.com/y/x/8y7w9.jpg

şimdi cain ile tarattım bunlar cıktı ama burdakiler ıvır zıvır acaba kameraları daha acmadılarmı :D bir şekilde odaya dalmam lazım :D

despe
29-06-2012, 11:12
bence patron sizi kandırmış :D

coder
29-06-2012, 11:13
Yerel ağda iseniz dışarıya tek bir ipden çıkacaksınız o zaman ip-adresim.net üzerinden ip adresini öğren abi sonra tarayıcıdan giriş yap bakalım 80 default portunda ne var ?

Günkut
29-06-2012, 11:24
bence patron sizi kandırmış :d

yok be abi ciddi ciddi takıyor adamlar :d

yerel ağda iseniz dışarıya tek bir ipden çıkacaksınız o zaman ip-adresim.net üzerinden ip adresini öğren abi sonra tarayıcıdan giriş yap bakalım 80 default portunda ne var ?

tamam adreside buldum neyse su programı bıraz bırkalyayım ben :d

Günkut
29-06-2012, 11:28
peki ip yi bulduk şifreyi kırma bulma çözme şansımız nedir ipyi ben bir şekilde ögrenirim :D

coder
29-06-2012, 11:29
Arayüze bakmak lazım, güvenlik kodu yoksa fuzzer ile uçurulur :D

Günkut
29-06-2012, 11:31
SU FUZZERIDE INDIREYIM BEN CODER FEYSTEN EKLESENE BENIBURDAN BOYLE OLMUYOR :d