PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bi bakabilirmisiniz acaba ? kira borcu haciz

BurakYozgat.
03-07-2012, 16:10
Arkadaşlar konu gereksizse silinebilir aklıma takılan araştırdığım fakat bulamadığım bi kaç şey var. yarın bi honda integra alıyorum Allahın izniyle. fakat aracın sahibinin kira borcu yüzünden borçlu kişi araca haciz koydurmuş. önce gidicez adamın borcunu kapatıcaz ordan avukata gidip bi kağıt almamız gerekiyomuş sanırım tam bilmiyorum. o kağıdı alır almaz notere gidip satışı alabilirmiyim yoksa başka bi güne sallarlarmı ? he bide muayenesi yoktu alıcağım kişi randevuyu anca cumaya alabilmiş araç yine onda kalıcak satışı aldığımda muayene için ruhsat sahibinin olmasına gerek varmı yoksa adam yaptırabilirmi ben olmadanda ? bu 2 soruyu cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler..

Burak K.
03-07-2012, 16:11
Ruhsat sahibi dışında muayene oluyor diye biliyorum bizim araba babamın üstüne ama ben götürmüştüm muayeneye. Ama dikkatli olun,üç kağıt dönebilir bu işte.

RIDVAN
03-07-2012, 16:12
Haciz üstünden kalktıktan sonra hemen sistemden düşerderse.. Yüksek ihtimal sistemden düşerlerde zaten seni sallama gibi bir şansı yok noterin hemen gidip başka borcu harcı yoksa devrini alırsın, Muaneye gidicek arabanın ruhsat sahibinin ille olucak diye bir zorunluluğu yok eksiksiz bir şekilde gidilirse hal ollur.

ugur_EN_
03-07-2012, 16:16
taklaya gelebilirsiniz gibi sanki arabanın satışını noterde yapın parayı verin olsun bitsin... siz parayı verdikten sonra adam satmıyorum dedikten sonra iş işten geçmiş olur... ya da başka prosödürü varsa bilemicem iyi araştırmak lazım...

BurakYozgat.
03-07-2012, 16:16
Ruhsat sahibi dışında muayene oluyor diye biliyorum bizim araba babamın üstüne ama ben götürmüştüm muayeneye. Ama dikkatli olun,üç kağıt dönebilir bu işte.

adamı bi kaç aydır tanıyorum sanayide dükkanıda var hatta üç kağıt yapıcağını sanmıyorum inşallah yanılmıyorumdur bakalım artık.

Haciz üstünden kalktıktan sonra hemen sistemden düşerderse.. Yüksek ihtimal sistemden düşerlerde zaten seni sallama gibi bir şansı yok noterin hemen gidip başka borcu harcı yoksa devrini alırsın, Muaneye gidicek arabanın ruhsat sahibinin ille olucak diye bir zorunluluğu yok eksiksiz bir şekilde gidilirse hal ollur.

teşekkür ederm adam bugün vergi dairesine gitti 2dönemlik vergisini yatırdı haciz dışında bişey yok bakalım. çok teferruatlı bi iş gibi geliyo bana ama inşallah öyle değildir çabuk şekilde halledebiliriz

BurakYozgat.
03-07-2012, 16:18
taklaya gelebilirsiniz gibi sanki arabanın satışını noterde yapın parayı verin olsun bitsin... siz parayı verdikten sonra adam satmıyorum dedikten sonra iş işten geçmiş olur... ya da başka prosödürü varsa bilemicem iyi araştırmak lazım...

öyle bişeyi göze alamaz heralde adamın sahip olduğu dükkanı yerini yurdunu biliyorum sonuçta 3-4 bin lira için bu kadar haysiyetsizlik yapmaz kimse

Burak E.
03-07-2012, 16:25
öyle bişeyi göze alamaz heralde adamın sahip olduğu dükkanı yerini yurdunu biliyorum sonuçta 3-4 bin lira için bu kadar haysiyetsizlik yapmaz kimse

siz genede dikkatli olun senet imzalatın bence noter satışı yapıldımı senetleri adam geri verin olsun bitsin kendinizi saglama alın 1 günde dükyan boşaltan var giden var dikkat edin bence

Burak K.
03-07-2012, 16:27

100 lira için bile yaparlar. :)

F.Esen
03-07-2012, 16:29
bildiğim kadarıyla notere ruhsatla gidip bu aracın üstünde suna bukadar borcu var ancak ben bu aracı alıcam borcu ödiycem dediğinizde noter size bi evrak verio satıştan kimsenin kıvırma payı kalmıo... Borca karşılık olduğunu falan söylerseniz noterden kendinizi garantiye almış olursunuz..

BurakYozgat.
03-07-2012, 16:32
100 lira için bile yaparlar. :)

doğru söylüyosun herkesi kendimiz gibi sanmamamız lazım :o

siz genede dikkatli olun senet imzalatın bence noter satışı yapıldımı senetleri adam geri verin olsun bitsin kendinizi saglama alın 1 günde dükyan boşaltan var giden var dikkat edin bence

koca yedek parça-çıkmacıyı nası boşaltcak orasıda meçhul gerçi ama her anında yanında olucam parayı verip sen hallet gel demicem oda var

bildiğim kadarıyla notere ruhsatla gidip bu aracın üstünde suna bukadar borcu var ancak ben bu aracı alıcam borcu ödiycem dediğinizde noter size bi evrak verio satıştan kimsenin kıvırma payı kalmıo... Borca karşılık olduğunu falan söylerseniz noterden kendinizi garantiye almış olursunuz..

bunu bilmiyodm öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim

RottingChrist
03-07-2012, 16:35
ben kendi aracımı satarken alıcıya söyledim ve şu şekilde yaptık. gittik bankaya benim borcumu kapattık. (alıcı benim yerime ödedi) bankadan noter tastikli borcu yoktur satılabilir vs. yazı aldık. o yazi ile bağlı bulunduğum trafik şubeye gittik ve üstündeki hacizi kaldırdık. sonra tekrar notere giderek satışı gerçekleştirdik. adam beni hiç tanımadığı halde bu şekilde yaptık.

BurakYozgat.
03-07-2012, 16:38
ben kendi aracımı satarken alıcıya söyledim ve şu şekilde yaptık. gittik bankaya benim borcumu kapattık. (alıcı benim yerime ödedi) bankadan noter tastikli borcu yoktur satılabilir vs. yazı aldık. o yazi ile bağlı bulunduğum trafik şubeye gittik ve üstündeki hacizi kaldırdık. sonra tekrar notere giderek satışı gerçekleştirdik. adam beni hiç tanımadığı halde bu şekilde yaptık.

aynen işte bizde yarın birlikte gidip bu işlemleri halledicez ama işte bizimki bankayla olmadığı için sıkıntı. önce borçlu olduğu kişiye gidicez borcunu ben ödicem sonra avukatın bürosuna gidicez kağıdı alıcaz ordanda notere geçicez. takas yapıcaz zaten bende aracımın satışını vericem üste kalan parayı vericem cuma günüde muayenesi yapıldıktan sonra araçları değiştirip yolumuza bakıcaz

mert_leon
03-07-2012, 16:42
ben bugün aracımı sattım. aracın borcu harcı varsa ödesin adam notere gidin satış yapılsın parayı verin. muayeneyi siz yaptırabilirsiniz.

SekoLive
03-07-2012, 16:44
herkes tımur abı gbı olmaz sen ısını saglama al, en garantı sekılde bıtır bu ısı yoksa 3.4 lıra ıcn snırlern zıplayablr. Adamın yerını yurdunu bılmen cok ısıne yaramaya bılır.

BurakYozgat.
03-07-2012, 16:45
ben bugün aracımı sattım. aracın borcu harcı varsa ödesin adam notere gidin satış yapılsın parayı verin. muayeneyi siz yaptırabilirsiniz.

aracın toplamdaki borcu 3bin lira falan adamda da bu para olmadığı için aracını satıyo haliyle benden aldığı para bunlara gidecek. ödeyebilicek durumu olsa ya aracını satmaz yada beni bekletmez :)

BurakYozgat.
03-07-2012, 16:46
herkes tımur abı gbı olmaz sen ısını saglama al, en garantı sekılde bıtır bu ısı yoksa 3.4 lıra ıcn snırlern zıplayablr. Adamın yerını yurdunu bılmen cok ısıne yaramaya bılır.

bakalım serkan abi senet türü bişey olucak parayı verdiğime dair. başka bi şekilde halledemem gibi çünkü adamın borcunu ödicek durumu yok

RottingChrist
03-07-2012, 16:47
borcunu ödeyin, sonra borcun ödendiğine dair mutlaka noterden belge alın. avukatın vereceği belge yetersiz olabilir. trafiğe gidip hacizi kaldırtın. bunların hepsi aynı güne yetişemeyebilir bilginiz olsun. banka, noter, t.şube aynı caddede aralarında 100 metre olmasına ramen gün sonuna anca yetiştim :)

aynen işte bizde yarın birlikte gidip bu işlemleri halledicez ama işte bizimki bankayla olmadığı için sıkıntı. önce borçlu olduğu kişiye gidicez borcunu ben ödicem sonra avukatın bürosuna gidicez kağıdı alıcaz ordanda notere geçicez. takas yapıcaz zaten bende aracımın satışını vericem üste kalan parayı vericem cuma günüde muayenesi yapıldıktan sonra araçları değiştirip yolumuza bakıcaz

SekoLive
03-07-2012, 16:49
arkadas noterden kagt alnyo yazms cok para deglse bunu yap adam btmsse son golunu sana atablr. Yada borcu kapattgn ıcn sana dua edeblr sen temkınlı ol. Sonra uzulme kardesm :)

Burak E.
03-07-2012, 16:52
wallahi kardeşim zamanında cek yuzunden böyle bir şey oldu ilk gün adam orda 2. gün adam yoktu ve 2-3 tonluk makinayı 3-4 saatte taşımışlardı :)

BurakYozgat.
03-07-2012, 16:53
borcunu ödeyin, sonra borcun ödendiğine dair mutlaka noterden belge alın. avukatın vereceği belge yetersiz olabilir. trafiğe gidip hacizi kaldırtın. bunların hepsi aynı güne yetişemeyebilir bilginiz olsun. banka, noter, t.şube aynı caddede aralarında 100 metre olmasına ramen gün sonuna anca yetiştim :)

ama borç elden olan bi borç şahsi bişey yani aradım konuştuk tekrar borçlu oldukları kişi üsküdardaymış aynı şekilde avukatın ofiside üsküdardaymış biz yarın sabahtan gideriz borcu öder kağıdı alır trafikten düşümünü yaptırır notere geçeriz dedi. abi benim noterden borcu ödediğime dair kağıt almam için avukattan sonra direk noteremi geçmem lazım yoksa adamın borcunu noterdemi kapatmam lazım acayip kafam karıştı :S :D

alperkirman
03-07-2012, 16:54
abi bu ne yaa
parayı verip üzerine alabilceğin başka integra bul...
ketempereye gelme.

Burak E.
03-07-2012, 16:56
bi avukatı arayıp bilgi alabilirsin onlar iyi bilirler ve cidden dikkat et cünkü kanı bozuk kötü niyetli insanlar dolu adamın borcu kadar senet imzalat sonra noter satışı oldumu hemen geri ver senetleri hem kendini saglama al hemde arabayı :)

BurakYozgat.
03-07-2012, 17:02
şimdi bi avukatı arayıp konuştum aracın düşümünü trafikten değil icra dairesinden yaptırmak gerekiyormuş buda aynı günde olmaz icra dairesindeki iş uzun sürer dedi siz kendinizi sağlama almak açısından en iyisi senet yapın kağıt imzalatmanızda yetmez dedi. adama soramadım ben seneti nerden bulucamda yapıcam ?

Osman Bahadır
03-07-2012, 17:05
Adamın o kadar dükkanı var da bir günlüğüne birisinden borç bulup kapatamıyor mu kira borcunu?

Çok çetrefilli iş. Borcu bankaya falan olsa neyse... İşin yoksa icra dairesiyle vs uğraş dur. Bence uğraşmaya değmez. Başka araba mı yok...

Ya da kapatsın kendi borcunu. Hacizi kendisi kaldırsın. Sonra alın arabasını.

Seven7
03-07-2012, 17:07
Aracın haczini kaldırırsınız, adamın başka bir borcu vardır o biner üzerine sonra tamam ben senin paranı vereceğim der. der. der. Sonra integrayı almadan taklaya gelir. Ben derim ki bulaşma.
Şöyle bir teklifte bulunabilirsin, sonuçta adam sanayide esnaf, bir günlük 3bin toplayamaz mı? Dersin sen işini hallet benim para peşin duruyor ben sana noterde vereceğim sen de aldığın 3bini geri verirsin benim vereceğim paradan diye. Hem sen rahat olursun hem garanti olur.

BurakYozgat.
03-07-2012, 17:12
Aracı hem çok temiz hemde piyasanın baya altına anlaştık sırf bu borç yüzünden. adam istersen kağıt imzalarım o sorun değil için rahat edicekse öyle yapalım dedi. başkasından borç alma olayınıda söyledim esnafta o kadar veremiyoki verdikleriyle kapattım bi kısmını zaten dedi. esnafa sormuştum nası biridir vs diye kimseden kötü bi laf işitmedim. arabayı kaçırmak istemiyorum ondan bu kadar üstüne düşüyorum napsam bilemedim :S

RottingChrist
03-07-2012, 17:13
Odemeyi araci alacagin adamin banka hesabina yap ve su plakali aracin kapora bedelidir diye yazdir. O cekip odrsin borcunu. En azindan elinde belge olur. Diger durumdan iyidir.

wekoo
03-07-2012, 17:26
adamı tanımıyorsanız bence hiç girmeyin bu işe sıcak para cebinizde kalsın...

BurakYozgat.
04-07-2012, 11:34
Odemeyi araci alacagin adamin banka hesabina yap ve su plakali aracin kapora bedelidir diye yazdir. O cekip odrsin borcunu. En azindan elinde belge olur. Diger durumdan iyidir.

abi şimdi geldim ofise. sabahtan buluştum adamla. adam bana dediği şeyleri yapmış benim aracın üstünde yapmasını istediğim şeyleri vs hep ayarlamış bana aracı hazırlamış yani. birlikte gittik birlikte konuştuk avukatla. bugün değil ancak yarın düşümü yapılıyo düşümden sonrada hayırlısıyla aracı alıp kalan parayı veriyorum. çok şükür hallediyoruz.

BurakYozgat.
04-07-2012, 11:37
adamı tanımıyorsanız bence hiç girmeyin bu işe sıcak para cebinizde kalsın...

giderken çok çelişkide kalmıştım dümenmi acaba diye ki nolur nolmaz diye cebime muştamı bile koymuştm ama çok şükür değilmiş dedikleri gibi herşey oldu avukatla vs.de görüştük bugün yarın kaldırıyolar hacizi sonrasında satışı alıyorum Allahın izniyle

Burak E.
04-07-2012, 12:27
hayırlısı olsun kaza bela göstermesin :) seni karamsar hale getirdik ama kötü niyetli insanlar cok diye söyledik yanlış anlama beni :)

BurakYozgat.
04-07-2012, 12:32
hayırlısı olsun kaza bela göstermesin :) seni karamsar hale getirdik ama kötü niyetli insanlar cok diye söyledik yanlış anlama beni :)

yok be kardeşim asla kimseyi yanlış anlamadım. en iyisi en doğrusunu yaptınız böyle durumlarda birbirimizi uyarmak için varız :) teşekkür ederim sağol :D