PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : laptopumun anakartı yandı(YARDIM)

cXe
04-07-2012, 17:00
merhaba arkadaşlar acer 5740g model laptopumun anakart entegreleri yanmış. garanti bittikten 1 ay sonra gerçekleşmesi ise şaka gibi oldu :) 4 defa tamire gönderdim her gönderdiğim yer iyice kurcaladığı için artık anakartın geri dönüşü yok. sıfır anakart lazım, bu işlerden anlayan biri bi yardımcı olsun.

sahibinden.com ve googleden birkaç tane sıfır anakart buldum aslında ama, adamlara anakartı gönderin diyorum olmaz senden çıkan hurdayı almam gerek diyor. tamam ben yollarım hurdasını dedim kabul etmediler, illaki laptopa onların montaj etmesi gerekiyormuş. bende tamam dedim ama işi güvenceye almak için sahibinden.comdan ilan verin dediğimde ilanına sahibinden.com dan ulaştığım adamlar bana sahibindenle falan uğraşamam cevabını verdi, bende doğal olarak kandırılma korkusuyla göndermedim laptopumu.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Met
04-07-2012, 17:27
İzmir'de olsaydınız tanıdık bir firma vardı yardımcı olmaya çalışırdım.

multispace
04-07-2012, 17:42
niye göndermiyorlar anakartı.. ne alakası var .. adamlar sahtekar sanırım

Quantum
04-07-2012, 17:51
Ana Sayfa - www.erpamonitor.com (http://www.erpamonitor.com/)

şurasıyla görüş.. iyi firmadır.. fiyatları da uygun, işçilikleri iyidir..
3-4 yıldır çalışıyorum burası ile..
muadil ama kaliteli parça kullanırlar..

cXe
04-07-2012, 18:08
erpa yı şimdi aradım,mesai bitimi 18:30 muş. yarın tekrar ararım.

üstündeki ekran kartının işlemcinin falan aktarılması lazımmış, bilgisayarcı arkadaşım aradı siz gönderin anakartı tüm entegrelerin değişimini ben yapacağım dedi, adam kabul etmiyor.

laptopu göndereceğim tamirden sonrada 300 tl anakart ücretini havale edecekmişim. hem 300 tl hemde laptopun üstüne çökseler hiçbir şekilde ispatlayamam, kaldım ki ispatlasam bile bir sürü avukattı mahkemeydi uğraşmak gerek...

Quantum
04-07-2012, 18:25
ya da orada bir bilgisayarcı aracılığı ile model no belirterek erpa ya da başka bir toptancı üzerinden alabilirsin.
ancak şöyle bir risk var, gelen board uyumsuz ya da yanlış gelirse değişim yapmazlar.
erpa ile ben sorun yaşamadım hiç. laptop ını gönderip arıza tespiti sonrası sana masraf bildirirler ve sen de parayı havale edersen tahmin ediyorum 3-4 gün içinde cihaz elinde olur.
firma büyük, üzerine konacak bir durumları yok hergün yüzlerce cihaz gidiyor oraya

cXe
04-07-2012, 18:58
seninkinin sorunu neydi? aradığımda söylüyorum zaten laptopun modelini, işlemcisini ekrankartını falan, uyumsuzluk olmaz sanırım.

Quantum
04-07-2012, 19:31
seninkinin sorunu neydi? aradığımda söylüyorum zaten laptopun modelini, işlemcisini ekrankartını falan, uyumsuzluk olmaz sanırım.

benimki derken? belki 30 tane laptop göndermişimdir çalıştığım firmanın..
anakart değiştirtmedim hiç orada. hepsi garantiden yapıldı.

ancak 2 kez anakart fiyatı aldım, bir tanesi 13" vaio için 700euro, diğeri 15.4" hp için 500küsür euro..

tamir yerine sıfır laptop aldım ben de her iki durumda da..

belki senin anakartta sorun yok o tespiti yaptır en azından (ücretli bu da tabiiki 40-50 tl bişey sanırım yarın sorarsın)

ama yok anakart ise sorun, bence 100-200tl daha koy yeni cihaz al.

Ronin_
04-07-2012, 21:01
dükkanda varsa yarın pm atarım

cXe
04-07-2012, 23:19
dükkanda varsa yarın pm atarım
iyi olur kardeşim

cXe
04-07-2012, 23:26
benimki derken? belki 30 tane laptop göndermişimdir çalıştığım firmanın..
anakart değiştirtmedim hiç orada. hepsi garantiden yapıldı.

ancak 2 kez anakart fiyatı aldım, bir tanesi 13" vaio için 700euro, diğeri 15.4" hp için 500küsür euro..

tamir yerine sıfır laptop aldım ben de her iki durumda da..

belki senin anakartta sorun yok o tespiti yaptır en azından (ücretli bu da tabiiki 40-50 tl bişey sanırım yarın sorarsın)

ama yok anakart ise sorun, bence 100-200tl daha koy yeni cihaz al.
4 defa farklı şirketlere tamire gönderdim, hiçbiri tamir edemedi ve son gönderişimizden sonra bi bilgisayarcı arkadaşım içini açıp baktığında çok fena hırpalandığını, artık bu anakarttan hayır gelmeyeceğini söyledi. o nedenle tamir göndermeye sıcak bakmıyorum artık.

dediğim gibi 3-4 tane 300 tl civarlarında sıfır anakart buldum ama onlarada göndermeye güvenemiyorum...

peki ben laptopu göndersem parasınıda tamir oldu diye havele etsem, işte yamuk olursa hakkımı aramak için ne yapmam gerekecek? yada yazılı bir sözleşme kontrat gibi birşey söz konusu mu?

onursumer
05-07-2012, 00:54
cizgi elektroniği denedinmi ? TR de sayılı servislerden biridir

şuana kadar kurtaramadıkları ekran kartım anakartım olmadı cpu soketi değişimi dahil :D

Çizgi RMA Services | Asus Foxconn PowerColor Club3D Partiot Notebook Teknik Servis (http://www.cizgi-rma.com/)

HondatugraL
05-07-2012, 02:03
valla konundan faydalanmış olucaz ıznınle tabı benımde annemın lenovo laptopun anakartında sorun var ekrana ışık gelimiyor goruntu var ama parlaklık 0 anakarttanmış bulunurmukı ?

S.Özcan
05-07-2012, 07:57
senin anakartını istiyorlar çünkü ısıtıp lehimleyip başkasına satacaklar. büyük ihtimalle alacağın anakartta aynı durumda ve aynı şekilde ısıtılıp birkaç günlük kullanılabilir duruma geldi. eski bilgisayarımın da anakartında çatlak vardı 4 yada 5 kere kadıköyde bir firmaya gittim 400 lira vermiştim ne parasını alabildim nede bilgisayarım yapıldı. anakart ısınınca pc kapanıyordu bende yanına vantilatör koymuştum yeni pc alana kadar öyle idare etmiştim.

kaanpoyrazoglu
05-07-2012, 08:59
Harici ekran kartlımı senin cihazın ? Ekran kartı arızalanmıştır , kuzey chipseti vs ne dediler sana ? Özeldende ulaşabilirsin yardımcı olurum..

cXe
05-07-2012, 09:42
senin anakartını istiyorlar çünkü ısıtıp lehimleyip başkasına satacaklar. büyük ihtimalle alacağın anakartta aynı durumda ve aynı şekilde ısıtılıp birkaç günlük kullanılabilir duruma geldi. eski bilgisayarımın da anakartında çatlak vardı 4 yada 5 kere kadıköyde bir firmaya gittim 400 lira vermiştim ne parasını alabildim nede bilgisayarım yapıldı. anakart ısınınca pc kapanıyordu bende yanına vantilatör koymuştum yeni pc alana kadar öyle idare etmiştim.

type r arkadaşım haklı sanırım, çünkü işin garip yani 1 ay garantili diyor? sıfır ürün alıyorum neden 2 yıl garanti vermiyor?

cXe
05-07-2012, 09:43
Harici ekran kartlımı senin cihazın ? Ekran kartı arızalanmıştır , kuzey chipseti vs ne dediler sana ? Özeldende ulaşabilirsin yardımcı olurum..

ekran kartı harici, ati hd5650, ama ekran cipinden kaynaklanmıyor arıza olarak güç besleme entegrelerinin yandığını söylediler.

cXe
05-07-2012, 09:45
laptopta hiçbir sıkıntı yoktu, kesinlikle arızalanacağını falan belli etmedi. akşam kapattım laptopu arkadaşıma gittim, gecede arkadaşımda kaldım. sabah yurda gelip pc yi açmaya çalıştım ama hiçbir ışık yanmıyordu, bataryayı çıkardım başka bir acerin şarj aleti ile çalıştırmayı denedim yine tık yok...

onursumer
05-07-2012, 12:06
sen bi cizgi rma ile irtibata geç derim

rapstar
05-07-2012, 16:27
Sizdeki hurdayı istemelerinin bir nedenide size satacakları anakartın çalıntı bir notebooktan çıkma olabilme ihtimalinden dolayı mac adresleri sabit olduğundan anakartın üzerinde varsa wi-fi yada ethernet kartlarını satanın kendi düşüncesine göre change etmesi gerektiği olabilir.

cXe
05-07-2012, 19:02
ama aradığım 4-5 kişide aynı şeyi söyledi, sebebinede acer in servisiyle anlaşmamız bu şekilde falan dediler

cXe
18-12-2012, 11:24
merhaba arkadaşlar laptopun arızası 2011 şubat ayında gerçekleşmişti hala daha aynı halde.

bana sıfır yada 2.el fark etmez anakart lazım. kesinlikle tamire yada anakart değişimine herhangi bir yere gönderilmeyecek, anakart bizim elimize geçince buradaki teknik servis entegre değişimini kendisi yapacak