PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Konya drag pıstı nolcak...

ta_one
05-07-2012, 16:57
SIMDI ARKADASLAR ISIN ASLINI KONUSALIM...... VE COZUM URETELIM ....
PIST BOS YERE YATIYOR VE YARIS DUZENLENMIYOR ....

SEBEB:ılk yarısta fazla katılımdan dolayı pıstın yetısememesı ve bagzı grupların taskınlık cıkartması olan ve bıldıgım olayları sızden paylasıyım.ILLAKI KLUBUNDE HATASI VAR KABUL EDIYORLAR SATEN...

kosk kulubunun elemanları zorla alı koyulmus ve arac bası 500 lıra zorla alınmıs
10 adet buyuk sıfır yangın tupu calınmıs
fotoseller bı sehrın ınsanları tarafından calısmıs..calan ve alan kısı bulundu tabı..

SUANDA KONYA GSM PISTTE OLANLARDAN DOLAYI KOSK KLUBUNU VE FEDERASYONU MAHKEMEYE VERDIGINI DUYDUM VE ANLADIGIM KADARIYLA 40 MILYAR ZARAR VERILMIS....KLUB KAPANMAK UZERE VE KAC AY GECTI YARIS DUZENLENEMIYOR...

KLUB ELEMANLARI YARISA GIREMEYEN YARISCILARA HAK VERIYOR AMA UGRASLARIMIZA RAGMEN PARA BULAMAMISLAR KLUB BASKANI KENDI ARABASINI SATIP BAGZI GIDERLERI GIDERMIS AMA HALA ICERDE VE MAHKEME DEVAM EDIYOR......

SIMDI COZUM URETELIM VE NE YAPMAMIZ GEREKIYOR YARIMCI OLALIM ARKADASLAR.....PIST HEBA OLUYOR GORDUKCE ICIM ACIYOR..........

VE KIMSENIN PARASI KIMSEDE KALMIYCAK YARISAMIYAN YARISCILARIN PARASINIDA ODEMEK ICIN BOYUNA UGRASLAR VERILIO ....

CGR328
05-07-2012, 23:13
korkarım ki çürüyecek

MeRtCaN
05-07-2012, 23:24
Oraya İzleyici olarak gelen kisilerin kafa yapısı değişmedigi surece
O pist orada çürüyecek.....

Giriş ucretlı olsun 10 tl kişi bası
Izleyecek kısı ıle orada kavga edecek fotoselı calacak kısıler bellı olsun.

ta_one
05-07-2012, 23:41
bız onuda dusunduk de GSM ızın vermıo ucret alımına trubınlerde ....

ümitech
05-07-2012, 23:46
Oraya İzleyici olarak gelen kisilerin kafa yapısı değişmedigi surece
O pist orada çürüyecek.....

Giriş ucretlı olsun 10 tl kişi bası
Izleyecek kısı ıle orada kavga edecek fotoselı calacak kısıler bellı olsun.

aynen katılıyorum
giriş ücretli olucak abi
elini kolunu sallayan gelior
yanlıs anlamayaın ama apaçilerin oraya gelmesinden ve bir kalkıp bir oturmasından bu sezon yarıs izleyemedik..
yazık biton emek edilmiş
bu emeklere değsin..

İbrahim Erdem
06-07-2012, 00:25
Klüp ve elemanları adına üzüldüm. İnşallah herşey yoluna girer hem izleyiciler hem yarışçılar hem de yöneticiler için.

Ama şu olaylardan sonra kimsenin orada yarış düzenlemek isteyeceğini sanmıyorum. Özellikle gsm organizatörlerin elini kolunu bu kadar bağlıyorsa.

tuningcan
08-07-2012, 00:01
Vallaha Pistin Bir sucu yok arkadaslar bence baslık KOSK ne olacak olmalıydı . . . pisti özenerek bezenerek yapmıslar cok guzel cok hosta.Organizatörler Pert.Yani mekan hernekadar guzel olursa olsun sunulan Hizmet Ve İşletmecilik ruhu Ve KALİTE önemlidir. Akhisar Pisti Konyanınki Kadar Şahşahalı degil Gördügüm bildigim kadarıyla ama Organizatörler İşlerini iyi yapıyolar. Bence Kosk'a el atılmalı. . .

tdipower
08-07-2012, 00:05
bence oranın yerel halkına format atmak lazım.. giriş ücretli olsun apaçilerin oranı azalır en azından.

başalp
08-07-2012, 10:17
bence oranın yerel halkına format atmak lazım.. giriş ücretli olsun apaçilerin oranı azalır en azından.
ora nere? yerel halkı kim?

elpadre
08-07-2012, 10:26
yerınızde olsam oto boka para alırım bak nasıl duzelıyor hersey guvenlık sırketıyle anlasmanızı yenıden gozden gecırın antık dusunun kafa yorun bakın nasıl guzelıyor gereksız yere taskınlık yapanları polıse verın sıstematık calıstıktan sonra hc bır sıkıntı olmaz her hangıbı bır taskınlıkta yarısı ıptal edersın olur bıter

chiefkadir
26-07-2012, 15:30
Moturcular Drag düzenleyince hemen baş sayfadan haber yapmışlar yaww,
Konya'da drag heyecan | GAZETE VATAN (http://haber.gazetevatan.com/konyada-drag-heyecani/468083/5/Spor)

miniks
26-07-2012, 15:34
Çünkü Motorcular işini çok iyi yapıyor kavga bile ediyorlar ama birlikleri bozulmuyor her nasıl oluyorsa orasınıda anlamış degilimde

miniks
26-07-2012, 15:38
Ta one

isim neydi senin kardeşim

Kulup çıksın bir açıklama yapsın ne lazım ne gerekli aramızda tartışalım

El birligi ile birşeyler yapmaya çalışalım

Ama karşılıgında kulubun de vaadlerde bulunması lazım

bukadar şikayetçi insan var ortada magdur bu insanları mutlu etmesi lazım

çıksın biriside açıklama yapsın bukadar mı zor bir iş

Bu spora gönül vermiş biri olarak ben elimden gelen destegi yaparım

Yeterki pistte adam gibi güvenlik olsun fotosel olmasa da olur elle de kalkış yapılır

ama insanlara saldıran insanlar

yarış izlemek isteyenlere mani olan insanlar engellenmeli

padok alanında işi olmayan gezinmemeli

taşkın yapan hemen polise teslim edilmeli vs vs

ta_one
26-07-2012, 21:35
Ta one

isim neydi senin kardeşim

Kulup çıksın bir açıklama yapsın ne lazım ne gerekli aramızda tartışalım

El birligi ile birşeyler yapmaya çalışalım

Ama karşılıgında kulubun de vaadlerde bulunması lazım

bukadar şikayetçi insan var ortada magdur bu insanları mutlu etmesi lazım

çıksın biriside açıklama yapsın bukadar mı zor bir iş

Bu spora gönül vermiş biri olarak ben elimden gelen destegi yaparım

Yeterki pistte adam gibi güvenlik olsun fotosel olmasa da olur elle de kalkış yapılır

ama insanlara saldıran insanlar

yarış izlemek isteyenlere mani olan insanlar engellenmeli

padok alanında işi olmayan gezinmemeli

taşkın yapan hemen polise teslim edilmeli vs vs

abı sımdı klub baskanıyla konusup gereklı acıklamayı yapayım sana ve baskanla burda gereklı acıklamayı yapalım....

mirafiori33
29-08-2012, 03:00
güzel yatırım ama sonuç kötü

ERHAN SONGÜR
20-08-2013, 06:19
Arkadaşlar kulüple görusmekteyiz en kısa zamanda otomobil yarısı var güvenlik çözümlerine uğraşıyoruz onu gördüğümüz zaman burdan tüm arkadaslara haberdar edecem malisef giriste para alamıyoruz yoğun duktan dolayı bu hala geliyor ama bi kaç değişiklik var sadece bir iki haftada ha sabır pisti canlandıracaz

ERHAN SONGÜR
20-08-2013, 09:29
Arkadaşlar yeni clup kurduk çalışmalarımız hızla devam en kısa zamanda gerekli aciklamayi sizlere burdan yapacak yinede fikri olan arkadaşlar yardımcı olabilir orda yıkılan tellerin yenileri yapılıyor stat görevlileri tarafından ve padok alanında bi kaç işlem daha var bu haftadan sonra ins öbür hafta içinde tüm işleri bitirecez

MeRtCaN
20-08-2013, 09:31
Arkadaşlar yeni clup kurduk çalışmalarımız hızla devam en kısa zamanda gerekli aciklamayi sizlere burdan yapacak yinede fikri olan arkadaşlar yardımcı olabilir orda yıkılan tellerin yenileri yapılıyor stat görevlileri tarafından ve padok alanında bi kaç işlem daha var bu haftadan sonra ins öbür hafta içinde tüm işleri bitirecez

guzel bı haber bu abı ınsallah

USTAaa
20-08-2013, 09:50
takıpteyiz

ERHAN SONGÜR
20-08-2013, 11:17
Arkadaşlar gelişme var şu an itibariyle ama 3 eylülden itibaren net tarihi burdan yazacam tarih belli ama bazı sebeplerden yazamıyorum eylül içine hazırlık yapılabilir net tarihi telden veriyoruz takipde kalın ilginize şimdiden tsk 0532 711 98 68 songur garage murat

seWki26
20-08-2013, 11:43
konya yarısından yarısamama ragmen paramı geri alamadım kaçkere telefon görüşmeleri yapıldı vericezde edecezde falanda filanda hala gelmedi param konyada yarıs olması için seyircinin gelmemesi gerek kısa acık net ;)

ERHAN SONGÜR
20-08-2013, 12:45
konya yarısından yarısamama ragmen paramı geri alamadım kaçkere telefon görüşmeleri yapıldı vericezde edecezde falanda filanda hala gelmedi param konyada yarıs olması için seyircinin gelmemesi gerek kısa acık net ;)

Kardeş haklısın öbür clup halen ugrasiyor biz onları gidermek için yeni clup kurduk yoksa yarış imkânsızdı ins böyle sorun olmayacak zaten en önemli nokta sadece burdan öğrenecek herkez ve araba sayısı sınırlı olacak bundan sonraki yarışlara katılım ona göre olacak eksikleri tamamlamaya çalışıyoruz pasok alanı içi tel örgü onlarda hal olsun ins sizlerin katkılarıyla çok güzel bi program olacak gordugunuz eksiklikleri burdan yazın lütfen

s2k
20-08-2013, 13:04
clup ne ola ki ? Birde bu kadar olay olmuş, çözüm olarak evet kulübün hatasıydı biz şimdi başka kulüp kurduk inşallah sorun olmayacak mı diyorsunuz ?

ERHAN SONGÜR
20-08-2013, 13:09
clup ne ola ki ? Birde bu kadar olay olmuş, çözüm olarak evet kulübün hatasıydı biz şimdi başka kulüp kurduk inşallah sorun olmayacak mı diyorsunuz ?

Ins olmaması üzerine ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyoruz biz kendimizde yarisda mağdur oldukoondan dolayı eksikleri görerek gidermeye çalışıyoruz sizlerde eksikleri bildirin yada öneriler varsa yazın arkadaşlar ona göre hareket edelim

s2k
20-08-2013, 13:10
Ins olmaması üzerine ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyoruz biz kendimizde yarisda mağdur oldukoondan dolayı eksikleri görerek gidermeye çalışıyoruz sizlerde eksikleri bildirin yada öneriler varsa yazın arkadaşlar ona göre hareket edelim

Bu işlerin içinden olan birisinin hele ki mağdur olmuş birisinin kolları sıvayıp bu işlerin içine girmesi gerçekten hem cesaret işi hemde sevindirici. Tebrikler :icon_tup:

ERHAN SONGÜR
20-08-2013, 13:23
Bu işlerin içinden olan birisinin hele ki mağdur olmuş birisinin kolları sıvayıp bu işlerin içine girmesi gerçekten hem cesaret işi hemde sevindirici. Tebrikler :icon_tup:

Tsk kardeşim zaten sanayide bu işle uğraşıyoruz ve arkadaşlarla toplanıp yapmaya karar verdik ve tam 5 aydır ıstanbul konya kosturduk bazı aksilikler oldu ama onlarıda yendik ins bi aksilik çıkmaz bu saatten sonra tribundeki tellerle kadar bu hafta yükselecek ins dışardan seyirciler girmemesi için bide saniye sinirlamasini asarsak dahada iyi olacak herkez ona göre gelecek ve zaman kaybı olamayacak

ercan arseven
21-08-2013, 00:07

bu haber iyi oldu abi eline emeğine sağlık ne kadar koşturuğunu biz biliyoruz daha düzenli ve kapsamlı bir organizasyon olucak işallah teşekkürler SONGÜR GARAGE..

ef186
21-08-2013, 00:22
Bişeyler olacak merak yok pist yatmaz arkadaşlar boş ancak organizasyon yapmak demek otoparka otomobil toplamak değil bunun iyi anlaşılması lazım ....

Organizasyonlarda en büyük harcama Güvenlik ve pist kirasıdır ...

Bu unutulmamalı federasyon tarafında da düşünceler mevcut katılımcı olması durumunda tarihi söyleyin gerekeni yapmak için gayretle çalışan arkadaşlarımız kardeşlerimiz mevcut gerekiyorsa gider bizler ön ayak olur yol yordamı gösteririz gene yapılır yarış yeterki bu sporun katılımcısı olsun ....

Bu arada Erhan Bey
Club değil Kulüp tür kuracağınız yada kurduğunuz şey ...

sefa325
21-08-2013, 01:52
konya pistinde yarış olursa tam destek 2 aracımlada yarışa katılırım ( geçenki yarışta mağdur olmama rağmen) hiç sorun değil yeterki yapılan araçlar emekler boşa gitmesin bu araçları boşuna yapmıyoruz onca harcanan para emek zaman koskoca senede 3 yarış zor yapılıyor üstelik elimizde bu kadar güzel bi pist varken...

samet_61
21-08-2013, 02:07
şahıne bınen sahınle oraya gelen kımseyı oraya sokmasınlar olay cozulur:)))))))

ERHAN SONGÜR
21-08-2013, 08:34
Arkadaşlar eylül ayı icinearabalari hazır bulundurun arkadaslara da soyleye bilirsiniz 3 eylülde tarihi burda konu acippaylasacam bilginize

SDR_07
21-08-2013, 08:49
Takİpteyİz

MatraX_07
21-08-2013, 09:30
Antalya olarak takipteyiz

ERHAN SONGÜR
21-08-2013, 10:50
Tsk arkadaşlar

Alper_
21-08-2013, 19:26
tribün için para alabilirseniz çok iyi olur..o kadar organize olunacak, güvenliği vs si..bunun bir bedeli olmalı.

alikosar
21-08-2013, 21:16
Aynen Erhan abi tribünden para alınması lazım takipdeyiz ağbi

PF 551
21-08-2013, 22:12
Aynen Erhan abi tribünden para alınması lazım takipdeyiz ağbi

yapılacak işler belli ali abi ama bu resmi işler o kadar zorki
erhan abi murat abi ve emek harcayan abilerim var
şu anda tarih netleşti resmi açıklama yapılacak
pist ve organizasyonla ilgili eksiklikler giderilip güzel bir yarış olacak inş:):icon_tup:

shumi
21-08-2013, 22:55
guzel haber,sevındık...elden gelen bırsey olursa seve seve arkadaslar :icon_tup:

su ısı maddıyattan zıyade gonul verılen bır sporun gelısmesı olarak goren,bunun ıcın cabalayan her sehır,bırey ve topluluk elbet bu ısın karsılıgını alacak ama manevı ama maddı...

emegı gecen,kosturan herkesın yuregıne saglık,kolay gelsın arkadaslar :)

ERHAN SONGÜR
22-08-2013, 07:26
Arkadaşlar pist tamamen il spor müdürlüğüne ait ve hiç bir şekilde para talep etmiyor giriş ücretli olsa zaten o kadar insan oraya gelmez sadece iyi bi güvenlik bi kaç kişiyle görüşme yaptık olursa o olacak polis ve çevik küvet hiç bir şeye karışmıyor ve bir sürü prosedür cikariyorlar ama ne olursa olsun onuda aşacaz ins

douu
22-08-2013, 08:26
hocam siz kulüp bünyesinde gelen seyirciden para toparlarsanız il spor müdürlüğü size neden demez ki ? siz oraya bi masraf edeceksiniz. en son yarışta yaşanan rezilliklerde bizler de ordaydık. güvenlik sayısı çok azdı. güvenlik ve yarış görevlisi arkadaşlar amcaoğlunu dayıoglunu piste o şekilde alıp duvarlara oturttuğu sürece, padokta gezirdiği sürece orası toparlanmayacak bana göre. tribün yapıldı ki pist standartları tribün vs. olarak sanırım trnin en başarılı pisti şu anda. o trbünlerde habire kavgalar çıkıyor bir tane güvenlik yok yakın bir yerde. kapıda bi tane güvenlik duruyor piste girip çıkanlarla uğraşacagına padok arkasında dolaşan insanlara takılıp duruyor.

siz kalkıp şu anda bu yarışı izleyecek adam 10 lira verecek derseniz ben o yarışa yine gelirim. benim gibi düşünen yüzlerce de adam var emin olun buna. oraya 2-3 bin kişi geleceğine 500 kişi gelsin ama o 10 lirayı verip gerçekten yarışı izlemeye gelenle oraya gelip çakallık yapacak adam ayırt edilmiş olsun. 300 lira yarışacak adam veriyor. dünyanın yolundan dünyanın masrafını ederek geliyor. biz yarış izlemeye gelipte 10 liradan kaçmayız elbet. ama o gelen çar çakal vasfındaki adamlar gelmezler. böylece bizde nişanlımızı eşimizi vs. alıp gönül rahatlığıyla orda yarışımızı izleriz. siz 10 lira talep edin. il spor müdürlüğüne de bütçenin toparlanması ile alakalı bilginizi verirseniz kimse size neden demez bence.

akhisarda arkadaşlar kendi çabalarıyla bir iş yapıyolar. tribün vs olmadığı için para talep edemeyeceklerini söylüyorlar ama gerçekten yarış izlemeye gidecek adamlar da seve seve gerekirse 50 lira veririz diyolar. bu yarış oraya ne kadar seyirci toparladığının önemi olmadığı bir durum. varsın tribünlerin yarısı boş kalsın ama oraya gelen 40 tane araba haklarıyla kalkışlarını yapsınlar ve o yarış bi kere de bitsin artık konyada.

GTiR
22-08-2013, 10:21
Arkadaşlar dünyanın her yerindeki pistlere para ile giriliyor hiç bir yer yokdurki ücretsiz girilsin özelliklede böyle etkinliklerde...
İstediğiniz pistlerin internet sayfalarına giriniz göreceksinizki her organizasyonda muhakkak para alınıyor
10 TL bir Drag sewerin umurunda dahi olmaması lazımki ben inanıyorumda değildir.
Her önüne gelen insan içeri girerse tabiki kargaşa çıkar o ona salkar bu buna laf atar tartışırlar
Ben Kıbrıslıyım burada bir avuç insanız biz bir drag yapdığımızda kapıdaki giriş 10TL dir we yaklaşık 2000 3000 arası insan geliyorki burası aşırı sıcak oluyor.
Size göre kıyaslarsak katılımın para ile alakası olmayacağına inanıyorum...

President
22-08-2013, 10:54
Bence kulüp ya da organizatörün şapkasını önüne koyup şu ana başlıkları düşünmesi gerekir.

Amaç profesyonel bir drag yarışı düzenlemek ise bazı kurallar ve "disiplin" gerekir.

Sizler organizatör olarak ne yapıyorsunuz? hem yarışçılara hem de izleyicilere güzel bir organizasyon yapmaya çalışıyorsunuz, her detayı düşünüyorsunuz değil mi?

Yarışacak kişilere kurallar koyuyorsunuz, o insanlar bu spora gönül vermiş olmasına rağmen katılım için belli kurallara uymak ve ücret ödemek durumundalar.

Peki bu yarışlarda sorun kimden dolayı çıkıyor? yarışçılardan mı? organizatörlerden mi? güvenliklerden mi? hayır. Sorun izleyiciden dolayı çıkıyor. İzleyicinin ne kattığı bir şey var ne de uyması gereken bir kural. Demekki izleyici tarafında bazı güncellemeler yapılmalı.

Kısaca, tribünün kaldırabileceği sayının üstünde izleyici alınmasın, giriş ücretli olsun en az 20 TL. gibi. İnsanlar oturarak adam gibi yarışını izlesinler. Yarış alanında bilet satışı yapılmasın izdiham olmasın, biletler önceden satılsın. Bileti olmayan içeri girememeli bu sağlansın ve biletin yoksa gelme diye ön duyurular yapılsın. Güvenlik birimleri yanında mutlaka emniyet birimi takviyesi istensin valilikten. 1 ekip olsun en az bir sorun çıkarsa müdahale edebilecek.

Seyircinin kalabalık olması değil elit olması, adam gibi yarışını izlemesi eğlenmeyi bilmesi organizasyonun kalitesini arttırır. En çok kalabalığı toplayan organizasyon iyidir diye bir sonuç yok bana göre. Çarşıda gezmekten sıkılan hadi la bu gün drag var oraya gidelim karıya kıza yazılırız mantalitesindeki çakal çukal tayfasının elini kolunu sallaya sallaya girebildiği bir yer olmasın. Versin parasını alsın biletini otursun izlesin, ha taşkınlık vs. yaparsa güvenlik alsın polise teslim etsin, bu kadar.

Örneğin ben yarış izlemeye geleceksem 10 lira 20 lira vermişim umrumda olmaz, ama o kadar yolu gelmişsem adam gibi huzur ve mutluluk içinde yarışımı izlemek eğlenmek isterim. Apaçinin çakalın çukalın huzurumu kaçırmasını istemem. Ben yarış izlerken otoparktaki arabama vurdularmı, camından girdiler mi diye düşünmek istemem. Yanıma eşimi ailemi alıp gelebileceğim nezih bir ortam isterim. Bunlar yoksa benim de orda işim yoktur bu kadar net. Ve bir çok insanın da benim gibi düşündüğünü tahmin ediyorum. Kalite sağlanacak ise bu standartların oturtulması lazım bana göre.

Ben hayatımda 1 kere Konya draglarına geldim, geldiğime pişman oldum bir daha da gelmeyi düşünmüyorum. En azından belli bir kaliteye ulaşana kadar. Daha çok insana hitap etmek değil daha kaliteli bir organizasyon yapmaya çalışırsanız bence başarıya ulaşırsınız.

Nacizane fikirlerimdir. Başarılar.

douu
22-08-2013, 11:02
Bence kulüp ya da organizatörün şapkasını önüne koyup şu ana başlıkları düşünmesi gerekir.

Amaç profesyonel bir drag yarışı düzenlemek ise bazı kurallar ve "disiplin" gerekir.

Sizler organizatör olarak ne yapıyorsunuz? hem yarışçılara hem de izleyicilere güzel bir organizasyon yapmaya çalışıyorsunuz, her detayı düşünüyorsunuz değil mi?

Yarışacak kişilere kurallar koyuyorsunuz, o insanlar bu spora gönül vermiş olmasına rağmen katılım için belli kurallara uymak ve ücret ödemek durumundalar.

Peki bu yarışlarda sorun kimden dolayı çıkıyor? yarışçılardan mı? organizatörlerden mi? güvenliklerden mi? hayır. Sorun izleyiciden dolayı çıkıyor. İzleyicinin ne kattığı bir şey var ne de uyması gereken bir kural. Demekki izleyici tarafında bazı güncellemeler yapılmalı.

Kısaca, tribünün kaldırabileceği sayının üstünde izleyici alınmasın, giriş ücretli olsun en az 20 TL. gibi. İnsanlar oturarak adam gibi yarışını izlesinler. Yarış alanında bilet satışı yapılmasın izdiham olmasın, biletler önceden satılsın. Bileti olmayan içeri girememeli bu sağlansın ve biletin yoksa gelme diye ön duyurular yapılsın. Güvenlik birimleri yanında mutlaka emniyet birimi takviyesi istensin valilikten. 1 ekip olsun en az bir sorun çıkarsa müdahale edebilecek.

Seyircinin kalabalık olması değil elit olması, adam gibi yarışını izlemesi eğlenmeyi bilmesi organizasyonun kalitesini arttırır. En çok kalabalığı toplayan organizasyon iyidir diye bir sonuç yok bana göre. Çarşıda gezmekten sıkılan hadi la bu gün drag var oraya gidelim karıya kıza yazılırız mantalitesindeki çakal çukal tayfasının elini kolunu sallaya sallaya girebildiği bir yer olmasın. Versin parasını alsın biletini otursun izlesin, ha taşkınlık vs. yaparsa güvenlik alsın polise teslim etsin, bu kadar.

Örneğin ben yarış izlemeye geleceksem 10 lira 20 lira vermişim umrumda olmaz, ama o kadar yolu gelmişsem adam gibi huzur ve mutluluk içinde yarışımı izlemek eğlenmek isterim. Apaçinin çakalın çukalın huzurumu kaçırmasını istemem. Ben yarış izlerken otoparktaki arabama vurdularmı, camından girdiler mi diye düşünmek istemem. Yanıma eşimi ailemi alıp gelebileceğim nezih bir ortam isterim. Bunlar yoksa benim de orda işim yoktur bu kadar net. Ve bir çok insanın da benim gibi düşündüğünü tahmin ediyorum. Kalite sağlanacak ise bu standartların oturtulması lazım bana göre.

Ben hayatımda 1 kere Konya draglarına geldim, geldiğime pişman oldum bir daha da gelmeyi düşünmüyorum. En azından belli bir kaliteye ulaşana kadar. Daha çok insana hitap etmek değil daha kaliteli bir organizasyon yapmaya çalışırsanız bence başarıya ulaşırsınız.

Nacizane fikirlerimdir. Başarılar.

ki şöyle de bi durum var. oraya yarış izlemeye gelen adamların % 90ı başka illerden geliyor. adam oraya yarış izlemeye gelmiş. gelirken 100-200 lira para harcamış. 10 lira 20 lira kimseyi dokunmaz. ama dolmuşa binip piste gelen adam zart diye oraya girerse bi süre sonra ağzınızla kuş tutsanız kimse gelmeyecek burası da acı gerçek.

serkanokan
22-08-2013, 12:20
Hepimiz Ankara'dan,İzmir'den, Bursa'dan , Adana'dan İstanbulpark'a gittik , 25TL verdik ve büyük bir keyifle yarışımızı izledik, evimize mutlu mesut döndük. Tabiki bunda İstanbulpark'ın tribünlerinin piste olan mesafesi ve pistin şehirdeki konumunun da büyük payı var.

15-20TL olacak tribün ücreti, izleyici kalitesini, dolaylı olarak da yarış kalitesini yükseltecektir görüşündeyim. Maddi gelir elde ederek bilet satışı yasak ise başka bir yolu bulunmalıdır. Bir şekilde sponsor bulunup güvenlik sayısının arttırılması da yarış kalitesini çok yükseltecektir. Önceki yarışlarda 4-5 kişi toplanan seyirci grupları baskı ile padok, servis alanı heryere girebildi. Kavgalar çıktı veya eşiğinden dönüldü kaç kez.

Herkes yarışmak ve yarış seyretmek istiyor. Ancak yarışı aksadığında veya buna benzeyen herhangi bir olay yaşandığında böyle olacaksa yarış yapılmasın diye isteyen ilk kişiler yine yarışmacılar ve bilinçli seyirciler oluyor. Son yarışa giden yarışmacılar ve izleyiciler hatırlayacaktır antalyadan gelen bir yarışmacının ve İsmail Çam'ın seyirciye saatlerce dil döktüğünü. Sonuç değişti mi, hayır..

İnşallah yeni kulüple birlikte daha güzel yarışlar olacaktır, yarışmacısıyla, izleyicisiyle herkes evine mutlu mesut döner. Şimdiden organizasyonda görevli herkese kolay gelsin.

ERHAN SONGÜR
22-08-2013, 12:23
Arkadaşlar oradan kesinlikle bi para toplama olayı olmuyor iki aydır ona uğraşıyoruz ama il spor ve valilik kesinlikle olmaz diyor ama en iyi güvenlik şirketi onla konuşuyorum ve padok alanına yabancı dışardan kimse giremeyecek ama en önemli olan oraya gelen anlayisla karsilasa bi sorun çıkmaz polis büyük bi olay olmadan karışmıyor herkezden bi öneri alırsak ona göre hareket edecem ins şu ana kadar bi aksilik yok il spor telleri yükselirse iki gün içinde en azından atlayan olmayacak ve bu yıldan sonra tekrar tribun büyüyecek ve daha rahat olacak ins ama yine en büyük iş gelen seyirciye düşüyor arkadaşlar

douu
22-08-2013, 13:09
hocam iş seyirciye düşüyor olayını buraya yazman yersiz bence. burdan oraya gelen her adam olayın bilincinde ve rahatrsız oldugu için gelmem diyor zaten. oraya çözüm bulman lazım.

il spor veya valilik karşı çıksın abi. üzerinde yarış ücreti yazan 20 tl karşılığında kapıda satılan 3 koçan bilet yapıp orda satacaksın o halde. kimse ne lan bu demez. diyen adam da girmez gider zaten. böylece de güzel bi yarış izlenir. telleri yükseltsinler nolacak ki? adam gidiyo padok alanına giriyo. orda yarışçılar dinlensin diye yapılan tribüne çıkıyo oturuyo. bunlara nasıl engel olmayı düşünüyorsunuz plan nedir ?

ERHAN SONGÜR
22-08-2013, 13:26
Bu zamana kadar güvenlikten dolayı içeri gidiyorlardı şimdi o sorunu cozemez ve sadece yaka kartı yaptiracaz foto lü olacak bileklik olmayacak sadece padok alanında sürücü ve tekniker diye plan yapıyoruz ve içeriye tirlar girmeyecek dış kısımda boş kalacak padok alaninadaki turubune dışardan gelen suruculer olacak yada eşi gelen arkadaşların onlar diye plan yapıyoruz

abdullah songür
22-08-2013, 20:07
konya'nın son şansı zaten elimizden geldigince sorunsuz sıkıntısız bir organızasyon yapmak zorundayız,

ERHAN SONGÜR
25-08-2013, 19:47
merhabalar arkadaşlar, Konya drag pisti için ben ve arkadaşlarım ile birlikte elimizi taşın altına koyarak yeni bir kulüp kurduk . mayıs ayından bu tarafa uzun bir maraton sonunda kulüpler masasından tescilimizi federasyondan da lisansımızı aldık. amacımız bu yıl 2 yarış düzenlemek ilkini eylül ayında 2. ni de ekim sonunda yapmayı planlıyoruz 3 eylül tarinde gerekli açıklamaları yapacagız.seyirciden ücret alma sansımız maalesef yok spor toto GSGM ye pisti devrederken şart koydugu için bu mümkün diil. bizde pist çevresindeki tellerin yükseltilmesi için başvuruda bulunduk. (cevap olumlu) güvenlik bölümünü emniyet müdürlüğü ile görüşmelerimiz devam ediyor sonucun müsbet çıkacağını umuyoruz.:)) katılım sayısını 35 araçta sabitlicez yarış tarihinden 5 gün önce kayıtları kapatacagız.kayıt yaptırdıgı halde katılamayan arkadaşların ücretlerini verecekleri hesaba iade edilecek. 5 araç yedek kaydı yapılacak asillerden katılamayanların yerine KURA çekilerek katılacaklar. katılmayanların yine paraları iade olacak.kapalı padok alanına seeding ve start sırası gelen araçlar dışında hiç bir araç alınmayacak araç sürücüsü ve teknik elemanından başka hiç bir şahıs açık kapalı padok a giremeyecek bu durum biraz sert bir karar gibi gözükse de bu tedbirler tamamen seri temiz yorucu olmayacak bir yarış organize edebilmek için gerekli görülmüştür. anlayışla karşılacagınıza güveniyoruz şimdiden teşekkür ederiz.amacımız bu spora gönül veren kişiler olarak bizlerde birer yarışmacı oldugumuzdan problemleri yaşadıgımızdan zorluklarla karşı karşıya kalmamak adına çalışıyoruz. BEN BU MESAJI YAZARKEN ERHAN KARDEŞİMİN HESABI ÜZERİNDEN YAZMAK ZORUNDA KALDIGIM İÇİN ÜZGÜNÜM. MAALESEF BENİM TECH HESABIM KAPATILMIŞ OLDUGU İÇİN BU YOLLA ULAŞABİLİYORUM. SİZLERE ADMİN KARDEŞLERİMİN DİKKATİNE HESABIMI AKTİF EDERSENİZ SEVİNİRİM. SİZLERE DE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

BÜTÜN ARKADAŞLARA SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNARIM İYİ AKŞAMLAR.

KULLANICI ADIM typerali mail: typerali@hotmail.com

TEL. 0533 5425585 - 05337269085

KONYA DRAG SPORLARI KULÜP BAŞKANI ALİ KOLAY

06ebt86
27-08-2013, 15:49
konyada belki 10 kere yarıştım fakat kurallarla ilgili sorunlar yaşadım. adam rahat 13:00 yapacak arabasıyla 14-15 de frene basarak yarışıyo yeri geliyo 13:20 lere düşüyo fakat ne bir ceza ne bir diskalifiye bir kere olsun görmedim. itiraz ediyoruz dilekce yazın falan deniyo.. ciddi paralar harcayıp onca yol gelip böle şeylerle karşılaşınca insan gerçekten soğuyor bu işten.. yeni klüpten tek isteğimiz bu olaylara dikkat etmesi biz ısparta olarak 3-4 araçla ilk yarışa gelmeyi planlıyoruz.

üntar
28-08-2013, 21:07
Sevindirici.

inventor
29-08-2013, 22:48
bence iş oraya gelecek seyirciye düşüyor siz istediğiniz kadar yüksel tel yapın onu yıkacak olan yıkar akhisar pistinde 1cm bile tel yok ama hiçbir sorun yaşanmadı gayet güzel bir yarış ve seyir oldu bence siz oraya gelecek olan yerli seyirciyi (anladığım kadarıyla herkes ondan şikayetçi) bilinçlendirmeniz lazım gerekirse içeri girecek seyircileri seçin ücret alınmaması ayrı b saçmalık izmit pistinde bile girişte para alınıyor ona göre bu işe gönül vermiş kişiler piste geliyor işiniz zor allah kolaylık versin

ERHAN SONGÜR
30-08-2013, 12:13
dogru sölüyorsunuz ücretsiz olması tamamen saçmalık ama yapacak bişey de yok. seyirci bizim için en önemli problem ayrıca padok alanına girmek için ısrar eden yarışmacı yanında gelen arkadaşlar da ayrı bir problem emniyet yetkileri ile görüşmelerimiz müsbet yönde taşkınlık yapanlar polis nezaretinde uzaklaştırılacak.padok alanına da sadece sürücü ve teknik eleman dışında hiç kimse alınmayacak, bu nokta da gereken hassasiyetin gösterilmesini de yarışmacı arkadaşlardan özellikle rica ediyoruz sorun çıkmaması adına iyi niyetlerini belirten arkadaşlara ayrıca teşekkür ederim.

ALİ KOLAY

KDSK KULÜP BAŞKANI

abdullah songür
30-08-2013, 20:11
bence iş oraya gelecek seyirciye düşüyor siz istediğiniz kadar yüksel tel yapın onu yıkacak olan yıkar akhisar pistinde 1cm bile tel yok ama hiçbir sorun yaşanmadı gayet güzel bir yarış ve seyir oldu bence siz oraya gelecek olan yerli seyirciyi (anladığım kadarıyla herkes ondan şikayetçi) bilinçlendirmeniz lazım gerekirse içeri girecek seyircileri seçin ücret alınmaması ayrı b saçmalık izmit pistinde bile girişte para alınıyor ona göre bu işe gönül vermiş kişiler piste geliyor işiniz zor allah kolaylık versin

haklısın ahmet abi şuan ki sorunumuz güvenlik

ercs2000
31-08-2013, 01:52
ALLAH yar ve yardımcınız olsun zor iş gecen seneden sonra inşallah sorunsuz bir organizasyon olur temennimiz bu hayırlısı

fexzi
31-08-2013, 09:38
7-8 eylül de yarışların başlangıcı olacağı söyleniyor durumun niteliği nedir ?

Enverbah
31-08-2013, 13:12
7 8 eylul de motodrag var

typerali
31-08-2013, 21:49
arkadaşlar birazcık daha sabır 3 eylül de inş. sizlere güzel haberler vereceğiz.

Fatih YİGİT
02-09-2013, 14:54
konyada yarış yapılacakmı ? durum nedir? ne zaman yapılacak ona göre araç hazırlayacağım....

EmrahERKAN
02-09-2013, 14:56
Yarın bilgi verecekler sanırım 3 Eylül diye yazmışlardı çünkü bende ona göre arabamı hazırlayacağım

seWki26
02-09-2013, 16:35
Konyada yaris yapilacaksa 40 max 50 arac yarisabilir manisa gibi 1 gun onceden pist acilabilir antreman seeding acisindan zira seyirci kalitesi dusuk piste girme dedikce giren sise vs atan bi seyirci pazar gunu yarisin bitmemesine etken olur yanlis anlasilmasin dedigim konyadaki pist cok ii guzel ama seyirci biraz sikinti guvenlik deseniz kendi kafalarina goreler 10 metre 20 metreye 1 tane polis yada guvenlik koyacaksinki yarisi bitirebilesin egerki yaris olacaksa bence cok ii calisilmasi gerek konyanin adi cikti sonucta bunun temizlenmesi gerek

Fatih YİGİT
02-09-2013, 20:09
Konyada yaris yapilacaksa 40 max 50 arac yarisabilir manisa gibi 1 gun onceden pist acilabilir antreman seeding acisindan zira seyirci kalitesi dusuk piste girme dedikce giren sise vs atan bi seyirci pazar gunu yarisin bitmemesine etken olur yanlis anlasilmasin dedigim konyadaki pist cok ii guzel ama seyirci biraz sikinti guvenlik deseniz kendi kafalarina goreler 10 metre 20 metreye 1 tane polis yada guvenlik koyacaksinki yarisi bitirebilesin egerki yaris olacaksa bence cok ii calisilmasi gerek konyanin adi cikti sonucta bunun temizlenmesi gerek

Bu tarz seyler sözkonusu ise arabamızı getirip mındar ettirmenin bir anlamı yok böyle şeylerin tekrarlanmasını istemiyoruz !!!

TAHİR SARIBAŞ
03-09-2013, 17:01
Var mı bi gelişme bugun açıklama yapılacaktı?

EmrahERKAN
03-09-2013, 17:11
Aynen 3 Eylül dendi açıklama yapılacak dendi ?

typerali
05-09-2013, 22:00
merhaba arkadaşlar 3 eylül tarihini biz açıklamıştık fakat federasyondan kaynaklanan bir gecikme söz konusu oldu. bize yazılı açıklamanın cuma günü tarafımıza bildirilecegi bilgisi geldi. yarın herkesin bekledigi tarihi akşam inş. TECH TÜRKEY'den ve bütün sosyal medyadan açıklıyacagımızı bildiriyoruz.herkes için hayırlı olur inş.

ALİ KOLAY

KONYA DRAG SPORLARI KÜLÜBÜ

BAŞKANI

0533 5425585
0533 7269085

Volkann
05-09-2013, 22:19
ali bey güvenlik konusundaki çalışmalar ile ilgili biraz bilgi verebilirmisiniz?