PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AveA!!!...

anıl turan
26-02-2008, 19:43
akşam üstü saat 4 gibi şirkette çalışırken avea hattıma ard arda mesajlar gelmeye başladı... avea1907 paketiniz aktif edildi, ringa üyelik işlemleriniz başlatıldı, ringanız aktif oldu, ringa tanımlama işleminiz başlatıldı,ringa üyelğiniz onaylandı, seçtiğiniz ringayı telefonunuza indirmek isterseniz falan filan diye 5-6 tane mesaj... işin garip tarafı o mesajlar bana ne gönderilmeden 1 saat önce nede sırasında telefona bile dokunmadığımdan adım gibi eminim masamın üstünde öylce duruyordu...

ikinci hattım olarak kullandığım avea hattı kontorlu fakat bu mesajlar oncesinde ne kadar kontorum vardı bilmiyorum gecen hafta pazardı sanırım, 500 kontor yukledim... o kadar konuşup mesajlaştığımı hiç ve hiç zannetmiyorum ve bu mesajlar geldikten sonra kalan kontörüm sadece 7 idi...

avea musteri temsilcisini arayıp durumu anlattığımda benim fenerbahçe tarifesi yada ne karın ağrısıysa ona geçmem gibi bir talebim olmadığını doğruladı ve bir arıza kaydı oluşturduğunu en kısa sürede bana geri döneceklerini söyledi?

şimdi benim sorum şu

- avea kullanıcısı olan arkadaşlarım sizinde başınıza bu ve benzeri garip olaylar geliyor mu?

- kaç kontor gitti hesabını yapacak değilim ama saf yerine konulduğumu düşünüyorum hakkımı nasıl arayabilirim?

efe-E
26-02-2008, 19:49
avea kadar saçmalayan başka bir operator olamaz heralde. benimde başıma geldi

"o içeriği indirmek için tıklayın" tıklamadan konturum gitti , yeni telefon kendi kendine gprs'e

girmiş falan... başlarım böyle operatore. sırf şu mobilöğrenci ayağına tutuyorum , geçicem

türkcell'e

TarikS
26-02-2008, 19:51
Ringa türü uygulamalar feci kontör yiyor benim de başıma geldikten sonra iptal ettirmiştim..Hiç bir şey kullanmıyorum, kontörüm olduğu gibi yerinde duruyor..

Eğer kontörlerinizi geri vermezlerse tüketici mahkemeleri yardımcı olur sanıyorum.. Veya mahkemeden önce Tüketici Koruma Derneği'ne başvurulabilir..

Dragger
26-02-2008, 19:55
Aveanın interneti de cok pahalı...

Aveadan nete baglanmayın ay sonunda 300-500 fatura ödersiniz.

Low-Rider
26-02-2008, 19:56
Avea da tarife değiştirmek bile işkence,kullanmıyorum artık.

TünayK
26-02-2008, 19:57
ben aveanın ta...dıyorum...
1- hıc bır sekılde kontur yetısmıyo her hafta 250...
2- 10 dk sı 2 kontur dıyolar....ne zaman gorusmeye baslasam 2.04 dk da hat dusuyo...sacma sapan bırsuru mesaj gelıyo ben okumuyorum bıle...

anıl turan
26-02-2008, 20:00
ama bu mesajlar süresince ben telefona dahi dokunmadım ki... işin garip tarafı kaç kontörum gittiğinide kestiremiyorum...

internet şifresi diye bir olay vardı biri o şifremi mi ele geçirdi desem öyle bir şifre de talep etmedim.. telefon bilgim açma kapama arama ve mesaj fonksiyonları bilgilerinden biraz hallicedir... kendi kendine tuşları bastı diye bir fantazide kuracam kuramıyorum çünkü o hattın takılı olduğu telefonum kapaklı...

aklıma şuan gelen çözüm her gün müşteri hizmetlerini arayıp ağzıma geleni sayıp size dava açıcam diye tehdit etmek... kontör için mahkemeyede başvurcak değilim elbette ama aptal yerine konulduğumu hissediyorum...

aslında hukuk okuyan mezun olacak yakın arkadaşlarımı böyle bi dava açarsam ve kazanırsak örnek teşkil eder sizde kariyerinizin başında meşhur olursunuz diye gaza getirsem mi diyede düşünmüyor değilim...

1.6 VTi
26-02-2008, 20:00
Bende de bu aile zımbırtısı hat var, eskiden full çeken yerde şimdi çekmiyor doğru dürüst, Tünay kanka aynı şey bende de var her 2dk da bir hat düşüyor gene arıyosun gene kontör atıyor şaka gibi... Aradık aveayı bu çekmiyo saçma sapan hat kopuyo dedik, sistemlerimizde bir süredir arıza var halletmeye çalışıyoruz cevabını aldık ama ne kadar doğru tartışılır... 3-4 senedir 533'lü bir turkcell'im var kampuscell ne dert var ne de tasa... Biraz pahalı olabilir ama en sağlamı, düzgünü hala turkcell...

TünayK
26-02-2008, 20:02
kesınlıkle turkcell...ama gecen ay benım mektar turkcell hattı acmak durumunda kaldım 2 haftanın bedelı 150 ytl oldu...

anıl turan
26-02-2008, 20:04
Aveanın interneti de cok pahalı...

Aveadan nete baglanmayın ay sonunda 300-500 fatura ödersiniz.

ben 2 ay öncesine kadar 1 turkcell faturalı hat 1 de avea faturalı kullanıyordum... yok kamu tarifesidir bilmem nedir diye kullanıyordum avea faturalıyı. sadece avealılarla ve tarife içindeki insanlarla konuşmama rağmen her ay 200-300 ytl gelince kapattım hattı...

ilk başlarda (taa 2-3 sene öncesinden bahsediyorum) kamu tarifesi iyiydi ama sonradan cıvığını çıkardılar

1.6 VTi
26-02-2008, 20:05
kesınlıkle turkcell...ama gecen ay benım mektar turkcell hattı acmak durumunda kaldım 2 haftanın bedelı 150 ytl oldu...

Sorma kanka, kampuscell olmama rağmen başka operatörü aramak turkcellde de facia ama en azından abuk subuk mesajlar gelmiyor, saçma sapan havadan kontör gitmiyor/fatura uçmuyor... Bizim fiyatlarımız budur istediğiniz gibi kullanın ama bizde sıfır problem yaşarsınız diyorlar adamlar...

koray03
26-02-2008, 20:09
o mesajlardan banada geliyor hic okumuyorum valla allahtan eski bir telefon kullaniorum ringaymis falan gprs olayi bidefa geldi baglanmadim kontor gitmedi allahtan.telefon yeni olsa benimde basima gelcek demekki vodafonun kazikciligindan ve aveanin kendini kurnaz zannetmesinden usandim turkcellde varmi bu tip seyler merak ediyorum is cigrindan cikti bizi nasil soyacaklarini sasirdilar yok su tarife yok bu tarife.hakkaten bu mobil ogrenci ve arkadaslarim olmasa kaldir at telefon kullanma :) en guzeli Amerikada aylik 50 dolar sabit ode sehir ici heryere bedava konus tup sehir ici gorusmeler bedava ister mobil ister ev sehirler arasi eyaletler arasi bile bizim sehir ici tarifesinden daha ucuz bu ne yaaa

yearone
26-02-2008, 20:11
Sadece yurt dışı aramaları için kullanıyorum...Dakikası 4 kontör

Sefa_vts
26-02-2008, 20:13
bendede son zamanlarda kendi kendine kontör harcama olayı gerçekleşio.. Geçen günde 2 saat telefon çektiği halde benim ve benim dışımda avea kullanan tüm arkların telefonu seviş dışı kaldı... Eee ne demişeler.. koyunun olmadığı yerde keçiye abrurrahman çelebi derler..

TarikS
26-02-2008, 20:13
Promosyon mesajlarını müşteri hizmetlerini arayarak kapattırabilirsiniz.. Bena ylar önce kapattırdım çok rahatım.. :)

Dragger
26-02-2008, 20:15
ben 2 ay öncesine kadar 1 turkcell faturalı hat 1 de avea faturalı kullanıyordum... yok kamu tarifesidir bilmem nedir diye kullanıyordum avea faturalıyı. sadece avealılarla ve tarife içindeki insanlarla konuşmama rağmen her ay 200-300 ytl gelince kapattım hattı...

ilk başlarda (taa 2-3 sene öncesinden bahsediyorum) kamu tarifesi iyiydi ama sonradan cıvığını çıkardılar

Bende de tcell ve avea thy tarifesi var.

Avea thy ici bedava demesine ragmen aylarca 100 üzeri fatura ödedim, simdi 50-60 geliyor, kapattım kapatıcam az kaldı.

Turkcell faturalı en iyisiydi, 2 tane faturalı kapattım, faturasız kullanıyorum ama o da 250 250 yiyor iciyor mübarek...

Neden ucuz konusamıyoruz su memlekette bilmiyorum.

anıl turan
26-02-2008, 20:18
Bende de tcell ve avea thy tarifesi var.

Avea thy ici bedava demesine ragmen aylarca 100 üzeri fatura ödedim, simdi 50-60 geliyor, kapattım kapatıcam az kaldı.

Turkcell faturalı en iyisiydi, 2 tane faturalı kapattım, faturasız kullanıyorum ama o da 250 250 yiyor iciyor mübarek...

Neden ucuz konusamıyoruz su memlekette bilmiyorum.

aynen benimde öyle oldu... eski turkcell hattımı açtırdım... hizmetin karşılığını alıyorum turkcell de en azından... yurt dışına çıkmadığım yada yurt dışı ile konuşmadığım zaman komik rakamlarda fatura geliyor.. çünkü turkcell hattımla sadece turkcelllilerle konuşuyorum...

Kaan
26-02-2008, 20:18
Avea da sıklıkla karşılaşılan bi durum garipsemedim.O yüzden Turkcell den şaşmam.Biraz fazla fatura ödüyorum ama kaliteli konuşuyorum walla.
Geçmiş olsun kardeş.Bu arada konturlerinin giden kısmının hepsini geri göndermeyecekler bilgin olsun.

anıl turan
26-02-2008, 20:22
Avea da sıklıkla karşılaşılan bi durum garipsemedim.O yüzden Turkcell den şaşmam.Biraz fazla fatura ödüyorum ama kaliteli konuşuyorum walla.
Geçmiş olsun kardeş.Bu arada konturlerinin giden kısmının hepsini geri göndermeyecekler bilgin olsun.

saol =) dediğim gibi kontorun hesabını yapacak değilim ama aptal da değilim... aynı zamanda ringa denilen muhabbete de ayar oluyorum arayınca şarkı dinleten insanlar telefonumu açınca ilk işim küfretmek oluyor o derece.. :D

neyse ki fenerbahçe marşı koymuşlar ringama hahaha ordan bi nebze kurtardım...

dediğiniz ve benimde onayladığım gibi turkcellden daha iyisi yok henüz...

merttepe
26-02-2008, 20:24
bende de tam tersi, turkcellin gariplikleri yüzünden avea aldım, turkcell hattım hep kapalı duruodu, haftada 2-3 kere açıp telefon görüşmesi yapiodum, her açtığımda kendi kendine kontor gidiyordu, bütün üyeliklerimi iptal (genç turkcell vs) bu garip kontor kaçağı önlenemedi. avea hattımı 4 senedir kullanıyorum ne durup dururken kontorum gitti ne de gerektiğinden fazla kontor yedi. Tek şikayetim garip reklam mesajları.

merttepe
26-02-2008, 20:26
acaba bu patlıcan olsun vs olsun böyle yerlere yapılan üyelikler falan yüzünden gidiyor olmasın. mesela öğrenci tarifesindeyseniz başka bişeye kaydolursanız sorun oluyor olabilir?

Kaan
26-02-2008, 20:28
Dediim gibi herkezin başına gelen bişey değil ztn ben bi ara çift tel gezerken avea vardı 2.hatta tv izlemek bedavadı bi ara aveada cepten tv izledik 500 kontor benmde sıfıra inmişti sonra geri geldi ama yarı kısmı.
Turkcell i 9 yıldır kullanrm bi problem yok çok şükür biraz pahalı evet benim tarifem kampuscell olmasına rağmen ayda 160 170 geliyo ama onunda çözümünü buldum.Bizim şirkete ait hatlardan 2tanede kendime çıkarttım bu gün birini kız arkadaşıma birini kendime :D şirket içi ayda 80 saat bedava ve sadece 21 YTL sabit fatura ile :D

Ramcho®
26-02-2008, 20:57
hep tarifesine geçin turkcell de 50 kntur karşiliği 1 saat alabiliyorsunun 250 kntr = 5 saat +50 kntr de konbaraya miss....tarifeye geçmek için hep yazıp 2222 ye gönderiyorsunuz...daha sonra gelen msj a cewap atıp bitiyorsunuz olayı..

Baran^
26-02-2008, 20:59
Ben avea kullandım 2 defa başıma gelmedik kalmadı.Bidaha töbe. artık turkcell kafam rahat.

The Furious
27-02-2008, 10:38
Bende avea kullanıcısıyım ama benim başıma şu ana kadar böyle bir olay gelmedi acaba avea yerine başkaları atmasın:(

STeaM
27-02-2008, 11:07
Ben Turkcell ile benzer bir durumdan ötürü çok kavga ettim.
bana cepmobil, cepeglence, sibermobil gibi abuk yerlerden mesajlar geliyordu ve bende bunları silip devam ediyodum. bi ara görüşme ayrıntılarıma baktığımda 3 mesaj arka arkaya ve toplamı 1,5.-YTL hönkkk!!!
ay içerisinde hiç yoksa 5-10 tane böyle mesajlar gelmiş ve toplamda 15ytl +ÖTV+KDV olarak bana fatura edilmiş. Turkcell ile kavgamda şu; bnm yazılı yada sözlü hiçbir beyanım olmaksızın böyle birşeye beni nasıl abone edersiniz ve de bana bunu nasıl faturalandırırsınız?!!! derhal kaldırın bu abonelikleri dediğimde ise, size telefonlarını verelim siz iptal edin.? nasıl yaaa!!!

çözümde şu telefonumu 4 haneli numaralardan msj alımını kapattım. en büyük tehditimde hattımı kapatacağım oldu. bunun üzerine işlemlerimi derhal yaptılar.

komple kendi düzmeceleri. turkcell, digiturk hepsinde bu uygulamalar var.

ef186
27-02-2008, 11:11
bunların calışma sistemı aynı hep bu tur mesajlar ıcın bır verıbankası olusturuluyor bu numaralarıda bıyerde bıseye basvururken yada herhangibir noktada paylasıma acık olabilicek ama sizin bilmediğiniz bir yerde numaranızı vermenizle baslıyo hertsey sonrada yayılıyor aynı Email de Spawn durumu gibi ....

imhotep
27-02-2008, 11:21
banada saçma sapan msj lar geliyordu.. eşim ve kendi hattımı iptal ettirdim..turkcell den şaşmamak lazım

bladerk
27-02-2008, 11:27
ben de trcell aldım avea sapıttı iyice telefon duruyo bi kaç sms sonra kontör yarıya inmiş kampüscelle geçtim huzura vardım

FaTiH44
27-02-2008, 12:08
avea eskiden gerçekten iyiydi ama belli bir müşteri sayısına ulaşınca verdiklerini geri almaya başladılar:ofk: en iyisi turkcelle devam.

Oytun
27-02-2008, 12:09
en guzeli turkcell gerisi bos... turkcellde efendi efendi kazıklıyor hic degilse

STeaM
27-02-2008, 13:19
TURKCELL mi bışversenize hepsi aynı b.k

anıl turan
27-02-2008, 13:23
Bende avea kullanıcısıyım ama benim başıma şu ana kadar böyle bir olay gelmedi acaba avea yerine başkaları atmasın:(

hiç sanmıyorum...

TünayK
27-02-2008, 18:52
ben de trcell aldım avea sapıttı iyice telefon duruyo bi kaç sms sonra kontör yarıya inmiş kampüscelle geçtim huzura vardım

erkut senı hangı okula aldılar:D?

The Furious
27-02-2008, 19:10
hiç sanmıyorum...

Bugün banada geldi aynıları yaa bn turkcell e geçicem bu ne ya:mad:

Eyüp
27-02-2008, 19:27
ben aveanın ta...dıyorum...
1- hıc bır sekılde kontur yetısmıyo her hafta 250...
2- 10 dk sı 2 kontur dıyolar....ne zaman gorusmeye baslasam 2.04 dk da hat dusuyo...sacma sapan bırsuru mesaj gelıyo ben okumuyorum bıle...

aynen....su bedava mesaj olayı biterse kırıp atıcam ama...

Utku
27-02-2008, 19:37
ben çok memnunum arkadasLar numuneyiz demek :) bende ne zaman kesin 3-5 kntrm kaLmştr die baksam 70-80 görüyorum ayrıca konusma hiç kesiLmiyo çok nadir yapıyo msj fırsatLarıda çok iyi gerçi kullanmam ama yinede ben memnunum :)