PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : eliyeti kaybettim nasıl çıkarttırıcam

Emir_b16a
16-07-2012, 10:14
arkadaşlar ehliyetimi kaybettim gazeteye ilan falan verdim eski usul ama

şimdi geri almam için ne yapmam gerekiyo ?

internette 2 3 farklı prosedür var aslı nedir bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim

Skyhawk34
16-07-2012, 10:16
önceden biri daha konu açmıştı yazdıgım yanlıs olabilir ama durum şuydu hatırladıgım kadarıyla:

trafiğe gidip belirli bir ücret ödenip yeniden çıkartma işleri başlıyordu bu arada bir kaç yere daha kosturup beyan etmöek gerkiyordu yanlızca gazete değildi hatırladıgım kadarıyla

aksel
16-07-2012, 10:19
Babam geçen sene kaybetmişti gazete ilanı bile istemediler. Fotoğraf ve ehliyet harcını yatırıyorsunuz çıkarıyorlar. Gazete ilanını bir işlem yapılmasın diye verebilirsiniz demişlerdi bize. Tabi prosedür değişmediyse.

Yiğit G.
16-07-2012, 10:20
2 sene oluyor kaybedeli aldıgın yere gitmen lazım dediler tuzladan aldıgım için uzak ve üşendim hala cıkarmadım konuyu takipteyim

İbrahim33
16-07-2012, 12:04
Bulunduğunuz İlin/ilçenin emniyet müdürlüğüne gidip , dilekçe yazıp tam hatırlamıyorum ama 70 tl gibi bir rakama çıkarabiliyorsunuz ehliyetinizi...

XSi
16-07-2012, 12:04
aldığın yere gitmen zorunlu değil, ama aldığın yere başvurursan daha hızlı olacak. Çünkü senin başvurduğun şube ehliyeti ilk aldığın şubeden ehliyeti talep edecek.

herhangi bir trafik şubeden başvuru yapıyorsun, internetten randevu alınması gerekli sanırım,

belgeler ve gerekenler de şunlar:

1- Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne hitaben dilekçe.

2- Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi (2Adet)

3- 2 Adet vesikalık fotoğraf.

4- Sürücü Belgesi ücreti.

::.. TRAFK HZMETLER BAKANLII ..:: (http://www.trafik.gov.tr/)

Emir_b16a
16-07-2012, 23:30
teşekkür ederim ilgilenen arkadaşlar için ufak bi güncel 3. sayfaya düşmüş konu kilitlenebilir