PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Istanbul LPG Montaj ve Marka Önerisi

aeroglu84
17-07-2012, 19:52
Kuzenimin aracı 2001 model clio 1.4 16v otomatik şanzımana sahip bi araç...

motor durumu gayet yerinde saglıklı km'si az fakat biliyorsunuz bu araçlar yakıyorlar malesef 11 litre şehir içinde ortalaması var ve belini büktü karar aldık lpg taktırcaz lakin daha önce hiçbir araca taktırmadık yada herhangi bir lpg bayısıyle ıletısımız bılgımız olmadı

bütçemiz max 1400 civarı aracımız orjinal olarak 55.000 kmde ve cidden zarar vermeyecek orasını burasını kesmeyecek bu işi adam akıllı yapan montajcılar ve marka bilgilerini deneyimlerinize dayaranak paylaşırsanız sevinirim

hangi marka olmalı nerde yaptırmal nelere dikkat edilmeli

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

aeroglu84
17-07-2012, 21:46
Anlaşılan bu sitede kimse lpg kullanmıyor....

Admin arkadaşlardan ricam konunun silinmesi boşa yer kaplamasın teşekkürler tekrardan

snan1910
17-07-2012, 21:51
istanbulda herhangibir firma oneremem ama brc idealdir. ankarada ortalama 1500 liradan yaptırabilirsiniz.
2a muhendislik bayilerinden bakıp firmalarida araştırıp uygun biyer seçebilirsiniz.
kolay gelsin..

devil_berk22
17-07-2012, 21:57
http://www.techturkey.com/forum/genel/108742-en-iyi-lpg-kiti-hangisi-ve-nerede-baglatmali.html

aeroglu84
17-07-2012, 22:09
devil berk teşekkürler fakat bütçemi belirttim ve aracım 1.8 t degıl...link gonderdıgınız konuyu bastan sona okudum taktıran kişi de yakın arkadaşım 2000 TL civarı meblalar dusunseydım konu açmazdım

benim sordugum 1.4 1.2 yada 1.6 orta kalite lpg taktırıp memnun kalanlar ve tavsıyelerı uzerıne ıdı yoksa 2000 tl olsa dusunmeden prıns baglatırdım

leader_T
17-07-2012, 22:14
Çevre Otogaz-Maslak. İşlerini gerçekten düzgün ve bilerek yapıyorlar ve araca en uygun kiti size söyleyip ona göre montaj yapılıyor. Şiddetle tavsiye ederim. Sırf ünlerini duyduğum için ümraniyeden kalktım gittim. LPG ayarım iyi değildi ve fazla yakıyordum ayrıca Engine check lambası yanıyordu. Gittimde elm cihazı bağlayıp baktılar fakir karışım olduğunu belirtip ışığı söndürdüler ve ayar yaptılar 5 dk bile sürmedi ve hiçbir ücret talep etmediler gerçekten aracın çalışması dahi değişti ve lpg'ye geçişte dahi sarsıntı bile kayboldu. Yakıt sarfiyatımda ciddi oranda düştü ve yaklaşık 8.000km oldu ayar yaptıralı motor ışığım yanmadı. bu arada aracım Hyundai Getz 1.4 Otomatik.

aeroglu84
17-07-2012, 22:16
çok teşekkürler leader T yarın ilk işin gidip kendileriyle görüşmek olucak....

başka tavsiyesi olan varsa onlarıda duymak isterim

teşekkürler

mehmetRS
17-07-2012, 22:19
Ahmet, 1.400 e Lavato taktırabilirsin, renault ile ciddi uyumlu calısır..

yavuz364
17-07-2012, 22:21
Ben de tam maslak çevre otogaz diyecektim :)

mehmetRS
17-07-2012, 22:24
ikitelli dolapdere sanayi sitesinde Yeşil otogazda yaptırmıstım ben megane 1 coupe ye, bu fiyatlara, ve gerçekten sıkıntısızdı

Low-Rider
17-07-2012, 22:38
Lovato tavsiye ederim , çevremde kullanan çok insan var herkes çok memnun.

1300-1400tl arasında fiyatları şu anda , isterseniz taktırdığım yere yönlendirirm.İşçilik konusunda sıkıntı yok çok iyi

Clio vs bu tarz araçlar için 2bintl'lik kitlere gerek yok bence , diğer kitlerde tam uyumllu güzel çalışıyor

aeroglu84
17-07-2012, 22:41
low rider paylaşabılırsen nerede taktırdıgını gidip onlarlada gorusmek ısterım

Low-Rider
17-07-2012, 22:43
Candan Mhendislik Lpg otogaz sirali sistem montaj servisi milano , lovato , aldesa , fema , mimgas CANDAN MHENDISLIK (http://www.candanotogaz.com/iletisim.asp)

Sefaköy şubesinde taktırdım ben.

TarikS
17-07-2012, 23:30
Bostanci sanayi Cetinsay Otogaz.

Biz oradan taktirdigimiz kiti 100 bin km'dir kullaniyoruz hic problem olmadi, kaput alti da fabrikasyon gibi duruyor :)

Cevremdeki araclari da oraya yonlendiririm bir problem olmadi henuz

Iscilikleri, esnafliklari iyidir

FB10ur
17-07-2012, 23:38
kendim kullanmadım doğal olarak taktırmadım,fakat kullanan montaj yaptıran tanıdıklar var

Bostancı sanayi sitesin'de Üçel var bilen bilir şimdiye kadar montajını orda yaptıran arkadaşlarımdan bir sıkıntı duymadım...fakat yaptıran varsa forum'da detaylı bilgi verebilir....

gokcell13
18-07-2012, 01:53
2 yıldır Zavoli kullanıyorum.Gayet memnunum.Fiyatıda uygun.Honda da sıkıntı cıkartmadı allaha sukur.

halilcan9455
18-07-2012, 07:19
3 aracımda Atiker kullandım son derece memnunum
yeter ki takan usta iyi olsun.

aeroglu84
18-07-2012, 08:37
Tesekkurler tum solediginiz yerlerle gidil gorusecegim anlasilan marka.cOk fark etmiyor hepsi benzer galiba

halilcan9455
18-07-2012, 11:01
Tesekkurler tum solediginiz yerlerle gidil gorusecegim anlasilan marka.cOk fark etmiyor hepsi benzer galiba

tabi ki takılan kitin önemi var ancak uygulayan usta çok önemli.

leader_T
18-07-2012, 19:42
Candan Mhendislik Lpg otogaz sirali sistem montaj servisi milano , lovato , aldesa , fema , mimgas CANDAN MHENDISLIK (http://www.candanotogaz.com/iletisim.asp).

Candan Mühendisliğin merkezinde (ümraniye)'de bakım yaptırdım. Bence işlerini seri üretime almışlar. Yani ezbere iş yapıyorlar teknik çalıştıklarını düşünmüyorum. Örnek olarak motor ışığını sadece elm cihazı ile söndürüyorlar o kadar başka bir uygulama yapılmıyor. bir müddet sonra ışık tekrar yanıyor çünkü. Ancak sadece filtre değişimi yaptırılabilir onun haricinde ben tercih etmiyorum. Tabi ki diğer şubeleri hakkında bilgim yok.

Çevre Otogaz'da aracınıza en uygun kiti bile söylüyorlar. Örneğin Benim aracımda Atiker'in Safefast sistemi daha önceden Ankarada takıldı. Ancak Hyundai Getz'ler için Atiker'in Fast sistemi'nin daha verimli çalıştığı bilgisini aldım.

Low-Rider
18-07-2012, 21:38
Candan Mühendisliğin merkezinde (ümraniye)'de bakım yaptırdım. Bence işlerini seri üretime almışlar. Yani ezbere iş yapıyorlar teknik çalıştıklarını düşünmüyorum. Örnek olarak motor ışığını sadece elm cihazı ile söndürüyorlar o kadar başka bir uygulama yapılmıyor. bir müddet sonra ışık tekrar yanıyor çünkü. Ancak sadece filtre değişimi yaptırılabilir onun haricinde ben tercih etmiyorum. Tabi ki diğer şubeleri hakkında bilgim yok.

Çevre Otogaz'da aracınıza en uygun kiti bile söylüyorlar. Örneğin Benim aracımda Atiker'in Safefast sistemi daha önceden Ankarada takıldı. Ancak Hyundai Getz'ler için Atiker'in Fast sistemi'nin daha verimli çalıştığı bilgisini aldım.

Arkadaş görüşsün hangisi içine sinerse orada yaptırır.

Ben taktırmadan 3-4yerle görüştüm , hepsi tamam hallederiz problem olmaz vs havasındaydı.Sorularıma cevap veren tek yer burası olduğu için tercih ettim.Tabi diğer şubeyi bilemiyorum ama benim orada olduğum dönemde gelen müşterileri şu kiti takarsanız iyi olur tarzında yönlendiriyorlardı.