PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul alternatif güzergahlar.

RottingChrist
18-07-2012, 14:37
yol bakım çalışmalarının saç baş yoldurduğu bu günlerde alternatif yollar hakkında yapılacak paylaşımların hepimize faydalı olacağını düşünüyorum.

örnek olarak : işim alibeyköy evim hisarüstünde. her gün hasdal dan çıkıp tem e bağlanıp etiler çıkışna kadar köprünün bütün yoğunluğunu çekiyorum. tarfik normal yoğunlukta bile olsa evime olaşmam en az 45 dk. sürüyor.

dün bir arkadaşımın tavsiyesiyle hasdal dan çıktım göktük e geçtim ordan orman yolundan bahçeköy, bahçeköyden sarıyer sahile indim. sahilde ***** yerlerde trafik olmasına ramen kısa sürede baltalimanındayıdım. baltalimanından hisar üstüne çıktım. akşam 8 de çıktım 9 da evdeydim. aynı saattne çıktığım ve karşıda oturan arkadaşımı aradığımda daha maslak kavşağına gelemediğini söyledi. yolu çok uzattım ama hem orman havası hem deniz havası alıp evime erken gidebildim. :)

aslan
18-07-2012, 14:41
Belki inanmazsın Timur abi ama bende senin için güzergah düşünüyordum kaç günden beri

Low-Rider
18-07-2012, 14:41
Tünel işine yaramaz mı senin?

darkmoon
18-07-2012, 14:42
istanbulda rahat trafikde ilerlemenin formulü köprü trafiğinin tersindeki düzergahdan gitmekdir bu düzergahlar yer yer tıkanabilir ama genelde hep açık olur.. ama işiniz köprü düzergahındaysa nerden kaçarsanız kaçın her yerde trafiğe yakalanırsınız.. ancak 5 dakka kazanırsınız onuda yol uzadığı için benzine fark olarak ödersiniz..

ben levente gitmek için e-5 de kağıthane den kaçıyorum yol epey bir uzuyor ama çoğu yerde trafik olmuyor köprü trafiğinden kopduğum için. maslakdada arkadan şimdi oranın bir ismi varmı bilmiyorum gecekonduların ordan baltalimanına iniyorum daracık yollardan ordanda levente geçiyorum.

Emrecan-R
18-07-2012, 14:43
her zaman derin en iyi alıcan bi vespa emniyet şeridinden ohh mis

RottingChrist
18-07-2012, 14:47
reis, bir kere kağıthaneden girip beşkitaş yapayım dedim inan o tünelde daraldım. hadi ordan kurtuldum barbaros bulvarında bir sıkıştım köprü bağlantısına kadar yarım paket sigara bitti.

Tünel işine yaramaz mı senin?

darkmoon
18-07-2012, 14:48
aynen scooter ile tıkalı yol yokdur..

c.sar
18-07-2012, 14:48
cendere yolundan maslak'a çıkmak işinize yararmı ?

Low-Rider
18-07-2012, 14:49
reis, bir kere kağıthaneden girip beşkitaş yapayım dedim inan o tünelde daraldım. hadi ordan kurtuldum barbaros bulvarında bir sıkıştım köprü bağlantısına kadar yarım paket sigara bitti.

Çıkış saatleride önemli tabi , ben son 5-6aydır devamlı tüneli kullanıyourum.

Bu son çalışmalar başladığından beri beşiktaş dikilitaşta ki işime gelirken tüneli kullanarak geliyorum sırf çağlayan mecidiyeköy trafiğine girmemek için.

Bugüne kadar 2 kere yakalandım tünelde trafiğe,çekilmiyor hakkaten:D

Barbaros'ta köprü trafiğiyle doğru orantılı , Pazartesi günü barbarsou 25dakikada çıktım bugün 5dakikada

RottingChrist
18-07-2012, 14:49
bulursan haber ver. :D öğlen yemeğe çıkıyorum yedikten sonra akşam eve dönüşü için trafikte yemeğe paket yaptırıyorum. :) öyle böyle değil ciddi fobi oldu bende.

Belki inanmazsın Timur abi ama bende senin için güzergah düşünüyordum kaç günden beri

darkmoon
18-07-2012, 14:50

senin tam güzergahını bilmiyorum ama köprü altındaki trafik ışık trafiğidir ordan çıkdınmı arkadan dik bir yokuş vardır epey epey dik bir yokuş orayı her kez bilmez orasıda ekstra bir kestirmedir ordan aşağıya salladınmı tam shell in önüne çıkarsın kağıthanedeki ordan zaten biraz ilerledinmi çeliktepe gültepe seyrantepe sapakları gelir istikametin leventse ise mesela emniyetevleri takip edersen çeliktepe trafiğinede girmessin.

RottingChrist
18-07-2012, 14:54
sabah gelişte hiç sıkıntım yok. saat 7:30 / 8:00 saatlerinde tem de son 5 senedir hiç ciddi trafik görmedim. akşam mesaim 19:00 da bittiği için direk fitili ateşlenmiş bombayı kucağa alıyorum. 4 aylık arabanın radyo düymelerini eskittim sıkıntıdan :D

Çıkış saatleride önemli tabi , ben son 5-6aydır devamlı tüneli kullanıyourum.

Bu son çalışmalar başladığından beri beşiktaş dikilitaşta ki işime gelirken tüneli kullanarak geliyorum sırf çağlayan mecidiyeköy trafiğine girmemek için.

Bugüne kadar 2 kere yakalandım tünelde trafiğe,çekilmiyor hakkaten:D

Barbaros'ta köprü trafiğiyle doğru orantılı , Pazartesi günü barbarsou 25dakikada çıktım bugün 5dakikada

XSi
18-07-2012, 14:57
cendere yolunda kağıthane ye doğru gidip, talatpaşa caddesinden yukarı sapphire / kanyonun ordan; büyükdere caddesinin altından geçip levent e , ordan da hisarüstüne gidilebilir..

tabi iş çıkış saatlerinde illaki yoğunluk olabilir

hasdal - göktürk - bahçeköy - tarabya / istinye - baltalimanı - hisarüstü gezmek için müthiş bir rota (orman + deniz, hele bahçeköy ormanın içinden gitmek çok keyiflidir) ama eve gitmek için çok uzun.

RottingChrist
18-07-2012, 14:58
yazdıklarını tam anlamadım ama güzergahım alibeyköy - hisarüstü. tarifin kağıthane dere yolu ise benim çıkış saatlerime çok ters. her iki köprüde trafik olduğunu görenler direk dere yoluna dalıyor çünkü.

senin tam güzergahını bilmiyorum ama köprü altındaki trafik ışık trafiğidir ordan çıkdınmı arkadan dik bir yokuş vardır epey epey dik bir yokuş orayı her kez bilmez orasıda ekstra bir kestirmedir ordan aşağıya salladınmı tam shell in önüne çıkarsın kağıthanedeki ordan zaten biraz ilerledinmi çeliktepe gültepe seyrantepe sapakları gelir istikametin leventse ise mesela emniyetevleri takip edersen çeliktepe trafiğinede girmessin.

SErhat.
18-07-2012, 15:03
aynen scooter ile tıkalı yol yokdur..

Kesinlikle. İyiden iyiye düşünmeye başladım zaten motor işini. Arabaya binmeyişimin 18. günü bugün. Trafik çalışmaları yüzünden bıraktım, tıklım tıkış da olsa metrobüs yapıyorum. Ama bu trafiğe motor şart.

c.sar
18-07-2012, 15:04
dere yoluna bağlanıcaksanız bence hasdal arıcılar tesislerinin önünden inmenizi tavsiye ederim

burkaykalyon
18-07-2012, 15:26
abi en mantıklısı kağıthaneye oradan gültepe çeliktepe ara yollardan etiler-hisarüstü(kanyonun arkalardan vs..) olabilir.bende yeşilpınar da oturuyorum.iş yerim çengelköyde. tem'e çıkıp 2 saat trafik çekeceğime çeliktepeye kadar aynı güzergahı kullanıp leventten köprüye bağlanıyorum.

not:manyak gibi yeşilpınarda oturup çengelköy'de çalışırsam bana müstahak :D

Emir_b16a
18-07-2012, 15:28
kağıthaneden okmeydanına çık ordan mkoy etiler devam et ne kdr trafik olsada daha çabuk gidersin

XSi
18-07-2012, 16:08
kağıthaneden okmeydanına çık ordan mkoy etiler devam et ne kdr trafik olsada daha çabuk gidersin

köprü trafiğine neden girilsin ki?

RottingChrist
18-07-2012, 16:39
geçici olarak sabah erken gelip akşam erken çıkma konusunu görüştüm müdürmle bir kaç gün deneyip olumlu olursa bu şekilde devam edicem. şimdi alibeyköyden çıkıyorum bakalım eve varış saatim kaç olacak :D

RottingChrist
18-07-2012, 17:02
Tem caglayan sapagindan sonra kilit. Aq girdik bikere. Yandaki rcz de uc abla var akraba olcaz az sonra.

aslan
18-07-2012, 17:13
timur abi eger cikmadiysan isten tem suanda kopru istikametinde finanskentten itibaren kontak kapstmis durumda

Boost Up
18-07-2012, 17:15
istinye sarıyer maslak tarafından gidicekseniz en temizi 2. köprü yolu. yada etilerin içinden geçip yeni ulus yolundan 1. köprüyede çıkılabilir

RottingChrist
18-07-2012, 18:11
çıktım aslan. hatta yeni geldim eve. saat 17:40 ta çıktım 19:00 da evdeyim. tem den maslak sapağına kadar geldim ordan beşiktaşa doğru sapıp leventte etiler çıkışından çıkıp akatlardan eve gelebildim. 1. saat 20 dk. :) sevindim şahsen :)

timur abi eger cikmadiysan isten tem suanda kopru istikametinde finanskentten itibaren kontak kapstmis durumda

Emir_b16a
18-07-2012, 18:17
köprü trafiğine neden girilsin ki?

dediğim yolda mecidiye köy girişi ve işi harici trafik olmaz kolay kolay kağıthaneye çağlayandan da inebilir okmeydanından da en azından 1 saat 20 dakika sürmez yol