PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : araç tercihi, yardımcı olurmusunuz (?)

yagizs
19-07-2012, 11:19
merhabalar.. yeni bir araç bakıyorum dünden beri

önümüzdeki hafta salı günü aliğada görüşmeler toplantılar var yani salıya kadar halletmem gerekiyor. acele edeyim derken de masraf acacak bir araç almak istemiyorum

Sürekli astraya biniyordum. bakımsız olmasına ragmen kesinlikle bir sıkıntı problem vs çıkarmamıştı. yine byöle bi araba almam lazım.. 15.000 liraya kadar

bi müşterimde 99 nissan primera 1.6 special var 187bin km'de lpg li klimalı sunroof vs.. araba bakımlı ve temiz görünüyor.. kazası olmadığını ancak boya oldugunu söyledi bende pek fazla üzerinde durmadım 14,000 e vereceğini söyledi.. sizce alınır mı ?

İkinci seçeneğim ise ilk sahibinden 1999 mod. toyota corolla e11 1600 var beyaz. 148bin km. de kapalı garaj arabası.. ancak fiyat en son 16,000 olur diyor. 1,000 liralık mal verip üzerini peşin ödeyebileceğimi söyledi

sizce biraz borca girip corollayı mı tercih etmeliyim yoksa primera da benim işimi görebiilir mi ? kesinilkle Modifiye vs düşüncem yok belki sadece 3-5cm basıp jant değiştirebilirim.

bu iki aracın daha önce sahibi olmadığım için huylarını vs bilmiyorum haliyle sıkıntı yaşamak da istemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim, hayırlı günler herkese :)

Seven7
19-07-2012, 13:18
Benim görüşüm, Corolla bir tık önde.

BurakYozgat.
19-07-2012, 13:23
2. el,yedek parça,kalite,yakıt ve sorunsuzluk açısından corolla diyorum.

Murat Özcan
19-07-2012, 13:28
corolla iyi gider her türlü yedek parçasıda mevcut piyasada

328ia
19-07-2012, 13:29
corolla agır basar

EfeTopcu
19-07-2012, 13:51
Bence de Corolla Yağız.

ahmetbaha-drs
19-07-2012, 14:10
Primera Corolla'dan daha kaliteli bir araç bu bir gerçek ama parçası biraz daha pahalıdır. Bizde 2,3 tane vardı o kasadan 1.6-2.0 v.s çok memnunduk 1.6 Special'da sunroof var,abs,klima,airbag,farklı döşemeler v.s arka camlar manueldi. Bagajı büyüktür,içi geniş ve gerçekten konforludur. Tavsiye ederim eğer denildiği gibi temizse.

Gko
19-07-2012, 14:14
kanka konustugumuz gibi tercihini primera'dan yana kullan nasıl olsa ellemiceksin arabayı yanı fiyatı da daha cazip seni yormaz

yagizs
19-07-2012, 14:43
Corollayı ben de istiyorum ancak fiyatı zorluyor.. Akşam üzeri primeraya bakmaya gidicez detaylı olarak nesi var nesi yok. içime sinerse yarın alıcam satışını... Ha olmadı içime sinmedi corolla için bi care düşünücem..

Primera Corolla'dan daha kaliteli bir araç bu bir gerçek ama parçası biraz daha pahalıdır. Bizde 2,3 tane vardı o kasadan 1.6-2.0 v.s çok memnunduk 1.6 Special'da sunroof var,abs,klima,airbag,farklı döşemeler v.s arka camlar manueldi. Bagajı büyüktür,içi geniş ve gerçekten konforludur. Tavsiye ederim eğer denildiği gibi temizse.

1.6 special evet.. danıstıgım cogu kşi corolladan daha iyi olduğunu söylüyor

LPG ile motoru sıkıştırmadan kullandığımızda ş. içi / ş. dışı ne kadar yakar acaba bilen var mı ?