PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : turbomu? rottweiler mı?

TURBO CİVİC
01-03-2008, 00:02
arkadaslar ben bir rottweiler hastasıyım.suanda almayı dusunuyorum ama bu hayvan biraz maliyetli ve suan musait diilim.ancak aklımda sadece bir cozum var buda arabamdakı turbo sistemini satmak.eger bu sekilde yaparsam rahatca kopek alabilcem.siz benim yerimde olsanız turbodan vaz gecip kopek alırmıydınız.arabamı az cok herkez biliyor.yorumlarınızı bekliyorum.ayrıca rot icinde yardımcı olacak arkadaslar varsa sevinirim:confused::soru::beuj::icon_wack

Aps
01-03-2008, 00:03
abi,senin yerinde olsam rottweiler ı biraz daha ertelerdim,turbomdan vazgeçmezdim kolay kolay;)

OnurS
01-03-2008, 00:04
Bence Rot..Aslında American stafford terrier ama neese=)

Serkan.S
01-03-2008, 00:08
bence turbo köpeği napıcan çişiydi kakasıydı :D

STP
01-03-2008, 00:08
senın kafanmı guzel kanka gece gece. ne kopegı ya

Grs91
01-03-2008, 00:09
sımdı soyle dıyım. turbonu satmadan rott alcak paran yoksa bence hıc alma cunku rott alınca harcamalarn bıtmıcek.. aşıları maması ve aklına gelmıcek bı dunya kopek malzemesı maliyet olarak cıkıcak. ılerde bır daaha turbo yapmak ıstersen... parca sıparıs et bekle montajı olsun ayarı yapılsın fln fılan.... bence rott ıcın para bırıktır.en mantıklısı ole olur. bu arada benım kopegın ısmı turbo :D konuyu gorunce tuhaf oldum cunku bırde rott yavrusu alıcam yanına ulan dedım noluo konuya bak dıe ahueahe

Schumi
01-03-2008, 00:11
Kendini ne ile mutlu hissediyorsan ona sahip ol. Caddede canın sıkılıp 2inci viteste tam gaz bir kapatıp uzamak ve ayağını gazdan gelince gerilen sinirleri gevşeten bir çuff sesimi yoksa sahilde (ankarada sahil yok ama :D) parkta gezerker zırt pırt her ağaç dibinde durup orayı burayı koklayan ve sürekli sıvı tahliyesi yapan havlayan ve azıcık da tehlikeli bir can dostumu. Seni ne mutlu edicekse onu seç ;)

OnurS
01-03-2008, 00:14
Kendini ne ile mutlu hissediyorsan ona sahip ol. Caddede canın sıkılıp 2inci viteste tam gaz bir kapatıp uzamak ve ayağını gazdan gelince gerilen sinirleri gevşeten bir çuff sesimi yoksa sahilde (ankarada sahil yok ama :D) parkta gezerker zırt pırt her ağaç dibinde durup orayı burayı koklayan ve sürekli sıvı tahliyesi yapan havlayan ve azıcık da tehlikeli bir can dostumu. Seni ne mutlu edicekse onu seç ;)

Köpeğinle yuwarlanıp boğuşmak inan çufdan daha rahatlatıcı..Tabi 2si bi arada olması taraftarıyım bende...

Berk007
01-03-2008, 00:14
bir tanesi can, diğeri basit bir metal parça.
bir tanesi hayatını sana adayacak, diğeri bir süre sonra cortlayacak.
bırak turboyu bir kenara bana şimdi sorsalar araban mı köpeğin mi diye, köpeğim derim.

STP
01-03-2008, 00:15
berk yalancının ... :D

Sefa_vts
01-03-2008, 00:16
çok masraflı hayvanlar diye biliyorum.. günde bilmem kaç kilo et yiolar felan.. gerçi bir mc donalds la yada bi yemek şirketiyle anlaşırsan artanlar konusunda doyurursun.. yinede ben daha müsait bi zamanda almayı tercih ederdim.. sebebi ise ilerde daha sıkışık bi döneme girdiğinde bu sefer arabanı satmak zorunda kalırsın.. en azından nakit olarak gördüğün turbon kalsın.. Hem kedi dururken ne köpeği yaw :D bende var valla niyazi adında tavsiye ederim kedileri :)

TURBO CİVİC
01-03-2008, 00:16
sımdı soyle dıyım. turbonu satmadan rott alcak paran yoksa bence hıc alma cunku rott alınca harcamalarn bıtmıcek.. aşıları maması ve aklına gelmıcek bı dunya kopek malzemesı maliyet olarak cıkıcak. ılerde bır daaha turbo yapmak ıstersen... parca sıparıs et bekle montajı olsun ayarı yapılsın fln fılan.... bence rott ıcın para bırıktır.en mantıklısı ole olur. bu arada benım kopegın ısmı turbo :D konuyu gorunce tuhaf oldum cunku bırde rott yavrusu alıcam yanına ulan dedım noluo konuya bak dıe ahueahe

ya valla benimde arabamdan pek vaz gecesim yok ama rot ada hastayım.bide eger turbodan vaz gecerde rot alırsam tum ihtiyaclarını fazlasıyla karsılayabilecegim.asılar ıvır zıvır maması (2 aylık) oyuncakları tasması yatagı bı suru sey.ama ginede icim rahat etmicek turbosuz.baska bi yol bulmak lazım sanırım:icon_tup:

SerkanKurt
01-03-2008, 00:17
turbo ve rot bomba bir konu olmuş yanlız :D valla kişiden kişiye değişir bence kimseye sorma içinden geçeni uygula ;)

Berk007
01-03-2008, 00:19
emin olun arabadan daha az masraflı köpekler :D

selçuk harbiden geçen düşündüm Allah korusun bi kaza yapsam falan diye, ilk aklıma gelen (genelde köpeğim hep yanımdadır) arabanın parçalanması yada pert olması değil köpeğimin için sağ çıkması oldu.

_cAgdAsH_
01-03-2008, 00:21
kredi çek.

TURBO CİVİC
01-03-2008, 00:21
çok masraflı hayvanlar diye biliyorum.. günde bilmem kaç kilo et yiolar felan.. gerçi bir mc donalds la yada bi yemek şirketiyle anlaşırsan artanlar konusunda doyurursun.. yinede ben daha müsait bi zamanda almayı tercih ederdim.. sebebi ise ilerde daha sıkışık bi döneme girdiğinde bu sefer arabanı satmak zorunda kalırsın.. en azından nakit olarak gördüğün turbon kalsın.. Hem kedi dururken ne köpeği yaw :D bende var valla niyazi adında tavsiye ederim kedileri :)

abi valla sırf mama ile beslemek rot kaslı dana gibi yapıyomus duzgun saglıklı bi beslenme oluyomus.simdi tubo yapalı haziranda 3 sene olcak alacagımı aldım aslında ama bagımlılık da yapmadı diil.beni bilen arkadaslar var ben 1 sene once ilik nakli oldum (5 yıllık bir losemi hastasıydım) benim morale ve destege ihtiyacım var ben kopegin ban ainanılmaz bi destek olcagını dusunuyorum.ama bu hastalıgı yenmemdede tek unsur arabamdır(insallah)cok ikilem icerisindeyim ne yapcam bilmiyorum

Schumi
01-03-2008, 00:22
Araba pert olunca canım sağolsun diye yenisini alırım dersin ama allah korusunu köpek ölürse psikolojik bunalıma girersin. O yüzden elden gidince daha az üzülecek birşey bulmak lazım. Bak turbonu satabiliyorsun başka güzel bişi almak için. Köpeği satmayı aklından bile geçirmezsin. Hele birde birgün istemeden giderse elinden çalınırsa ölürse. :S

Schumi
01-03-2008, 00:26
abi valla sırf mama ile beslemek rot kaslı dana gibi yapıyomus duzgun saglıklı bi beslenme oluyomus.simdi tubo yapalı haziranda 3 sene olcak alacagımı aldım aslında ama bagımlılık da yapmadı diil.beni bilen arkadaslar var ben 1 sene once ilik nakli oldum (5 yıllık bir losemi hastasıydım) benim morale ve destege ihtiyacım var ben kopegin ban ainanılmaz bi destek olcagını dusunuyorum.ama bu hastalıgı yenmemdede tek unsur arabamdır(insallah)cok ikilem icerisindeyim ne yapcam bilmiyorum
Arkadaşım sen dediğim gibi seni ne mutlu edicekse ona sahip ol. Sen bence köpek al zaten konuyu açmakla kafanda bitirmişsin olayı. Kendine yandaş arıyorsun kendini destekliycek al diyecek. Bende sana al diyorum etrafındakilerde senin iyiliğini düşünecek. Sen kendine moral ve can yoldaşı arıyorsan al bir rott hayattan tad al boşver turbo felan. ;)

merttepe
01-03-2008, 00:27
bence turbo, hayvanla uğraşmak zordur, bi süre sora sıkabilir. bu arada forza kedi :D

TURBO CİVİC
01-03-2008, 00:28
Araba pert olunca canım sağolsun diye yenisini alırım dersin ama allah korusunu köpek ölürse psikolojik bunalıma girersin. O yüzden elden gidince daha az üzülecek birşey bulmak lazım. Bak turbonu satabiliyorsun başka güzel bişi almak için. Köpeği satmayı aklından bile geçirmezsin. Hele birde birgün istemeden giderse elinden çalınırsa ölürse. :S

sende haklısın ama hayat ole yasamnmazki yaav:oher guzelligin bir musubeti vardır derler ama buyuk risk dedigin gibi

OnurS
01-03-2008, 00:28

Köpek al sen mutlaka araba fln hikaye yaa

Schumi
01-03-2008, 00:30
sende haklısın ama hayat ole yasamnmazki yaav:oher guzelligin bir musubeti vardır derler ama buyuk risk dedigin gibi
Ya sen o alıntı yaptığın mesajı unut :D Ben öle bişi yazmadım :D Sen köpek al kardeşim ;)

BarBo
01-03-2008, 00:30
http://www.1stopfordogs.com/images/dogs2005/rottweiler-puppy-picture1a.jpg

http://www.importscene.com.au/images/gtss_turbo.jpg

arasında seçim yapın işte :D

Schumi
01-03-2008, 00:34
Turbo metalik yaaa soğuk. Baksan köpecik ne kadar sevimli :D

Sefa_vts
01-03-2008, 00:34
bari rot alma :) sibirya kurdu felan al :) daha az masraf :D

BarBo
01-03-2008, 00:35
ya sibirya kurtları çok hırçın :S bizim bi arkadaşta wardı üstüme atladı öldürüodu ya.rot daha ağır başlı ;)

TURBO CİVİC
01-03-2008, 00:36
http://www.youtube.com/watch?v=3tmlEuGVJYc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=buqFyW7J2pU&feature=related
bu iki video aynı kapek kendisi biraz danadır
buda herkul kılıklı
http://www.youtube.com/watch?v=6YhTAxU2LYM

TURBO CİVİC
01-03-2008, 00:37
bari rot alma :) sibirya kurdu felan al :) daha az masraf :D

abi hepsi guzel kopekte ben kopek beslemek diil rot beslemek istiyorum:D

BarBo
01-03-2008, 00:41
http://www.youtube.com/watch?v=3tmlEuGVJYc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=buqFyW7J2pU&feature=related
bu iki video aynı kapek kendisi biraz danadır
buda herkul kılıklı
http://www.youtube.com/watch?v=6YhTAxU2LYM

süper ya adam bekle yeme dio yemio süper bişi :icon_tup:

bizim burda war bitane öyle durup dururken havlamaları falan yok mesela.kocaman bişi ya :D bi bahçede önünden biri geçsin geçenle beraber bi uçtan bi uca yürüo takip edio :D bazen sonradan farkediolar kızlar falan cayk cuyk bağırıolar:D

bladerk
01-03-2008, 00:45
turbo mu köpek mi :) panter emel duymasın
ben olsam beklerdim erdem bakarsın ikisi e olur haytında

Eriador
01-03-2008, 00:47
bence turbon kalsın al bi hemster ;) ( dalgasına demiyorum ) hemster beslemek gerçekten zevkli .. hemde rot kadar maliyeti yok , uğraşması yok ( tuvalete çıkartılması gibi ... ) aklında olsun bi düşün bence :)

TURBO CİVİC
01-03-2008, 00:56
bence turbon kalsın al bi hemster ;) ( dalgasına demiyorum ) hemster beslemek gerçekten zevkli .. hemde rot kadar maliyeti yok , uğraşması yok ( tuvalete çıkartılması gibi ... ) aklında olsun bi düşün bence :)

hester severim ama bole mıncıklıcak boguscak bisey lazım hester ı oldururum ben :p

Serkan.S
01-03-2008, 00:57
Bence bekle para biriktir yanında rottweiler ile rolling yapmak çok zevkli olucaktır :D

Berkan
01-03-2008, 00:57
olm kaan basın yandı hemster dan dolanıodu kaybolunca ara fln akıılanmadınmı sen hala :D

khan
01-03-2008, 01:02
benim macaristan menseili cok kaliteli bir rotum var. su an 6 aylik eger beklersen, bu kadar rot seven bir insana, ilk yavrularindan birini veririm:) istersen uygun bir zamaninda ugrayip gorebilirsin depoda duruyor. 6 aylik 40 kg.

TURBO CİVİC
01-03-2008, 01:06
ya benim acelem sundan bugun macaristandan 2.5 aylık tam istedigim gibi koca kafa rot geldi cipli fln cok guzel bi hayvan butun gun kucagımda inceledim sakinde bisey.bian cok heveslendim ondan bi anda turboyumu satsam fln diyorum.yada vaz geccem bi kac ay sonra bedeva alma ihtimalım olan bi dogum olcak ama oda su sekilde kopek bartında ben cıktım gittim gordum 150 ytl benzin hadi diyelim begendim yavruyu 45 gun fln anneden ayrılmıcam sut emcek fln sonra tekrar git i 150 kagıt daha.ha simdi 1500 dolar nerde 300 ytl nerde...bide asısı ıvırı zıvırı haric. ne biliyim ya kafam karısık.

ugur
01-03-2008, 01:07
sevimli güzel bende köpek besliorum 4 senedir ama rotlar cidden masraflı yan komşumuzda var ciddi dereceye yemek sorunu yaşıo ne kadar verirlerse versinler hiç yememiş gibi yemeye devam edio sonuç olarak :D hayvanı bişi oldu halada aynı :D

BarBo
01-03-2008, 01:08
ya benim acelem sundan bugun macaristandan 2.5 aylık tam istedigim gibi koca kafa rot geldi cipli fln cok guzel bi hayvan

chip varsa tamamdır abi iyi performans verir o. :hahaha: :D

Sefa_vts
01-03-2008, 01:17
valla ünideki hocamız diodu 65 kg rot var dio sallama len felan demiştirk(tabi böle demedik)
okula bi getirdi bildiğiniz köpek kılığına girmiş ayı :) kafası iki insan kafası felan.. ama çok bağlanıyorsan birşeye alma derim.. psikologlarda o tarz şeyler söylüo çünkü.. tramwa sebebi olabiliomuş.. Berk bu senin içinde geçerli..

ugur
01-03-2008, 01:19
valla ünideki hocamız diodu 65 kg rot var dio sallama len felan demiştirk(tabi böle demedik)
okula bi getirdi bildiğiniz köpek kılığına girmiş ayı :) kafası iki insan kafası felan.. ama çok bağlanıyorsan birşeye alma derim.. psikologlarda o tarz şeyler söylüo çünkü.. tramwa sebebi olabiliomuş.. Berk bu senin içinde geçerli..

köpek kılığına girmiş ayı olayı süpermiş muahhaha:D:D

Dragger
Turbodan keyfini aldıysan olabilir.

Ama masrafı ciddi anlamda cok, basa cıkamayabilirsin ileride...

Tugral
köpeği tercih ederim.

Juggernaut
01-03-2008, 01:21
Bencede turbo.Çünkü arkadasında dedi gibi kafana bazı şeyleri çok takan biriysen alma derim herhangi bir hayvan..bişey olduğunda çok üzülüyorsun çünkü.Ben o yüzden balık bile beslemiyorum.

TURBO CİVİC
01-03-2008, 01:27
benim macaristan menseili cok kaliteli bir rotum var. su an 6 aylik eger beklersen, bu kadar rot seven bir insana, ilk yavrularindan birini veririm:) istersen uygun bir zamaninda ugrayip gorebilirsin depoda duruyor. 6 aylik 40 kg.

abicim ilk fırsatta gormek isterim.sen bana ulasabilcegim bi numara verirsen ben seni bi ara rahatsız ederim

Berk007
01-03-2008, 01:29
Berk bu senin içinde geçerli..eywalla :)
ben o konuda metanetliyimdir. üzülürüm ama travma geçireceğimi sanmıyorum :)

ugurbora
01-03-2008, 01:32
arkadaşlar bu masraf olayını cok abarttınız ya bence para bırıktır al arkadasım sen rott u benım cok yakın arkadasımda var macar dev gıbı bı hayvan mukemmel ıyı baktılar vıtamınler mamalar fln okadar agır masrafları olmadı yani.ama turbonu fln satma bıraz sabret para bırıktır al ıyı bır kopek 400 ytl cıvarına alırsın

Berk007
01-03-2008, 01:35
örneğin ben royal canin mama alıyorum, 15kilo sanırım 70lira. (normalde 120-130 falan burda indirimli satan bir dükkan buldum)
hadi ayda 2 paket yesin 140-150 lira.
birde belirli dönemlerde aşıları var.
hastalanırlarsa biraz masraf çıkar, kaldı ki kıyasladığımız bir turbo :) turbonun veya arabanın arızalandığından yine daha az masraf olacağı düşüncesindeyim.

TURBO CİVİC
01-03-2008, 01:45
yani aslında masraf olayını sole degerlendirebiliriz arabaya yapcagın masraf gezicegin benzin basacagın benzin masrafıda denk gelecektir die dunursek durumu kurtarırmıyız ne :D

emreekin
01-03-2008, 01:48
olum saçmalama yaaa..ne köpegi...satma turboyu falan....biraz daha ilerde alırsın köpek...

Berk007
01-03-2008, 01:52
bide şöle bi durum var..
arabanı durduğu yerde adamın biri çizer; için gider, ama rot'un varsa rot adamın birini çizer :D

emreekin
01-03-2008, 02:00
maıheauheuaheuahe. :D..o zaman rot alana kadr arabayı çıkarma...rot al öle çıkar....

Symetnix
01-03-2008, 02:57
kopek için yardımcı olabılırım istersen..

emreekin
01-03-2008, 03:05
oo muratcım....arkadaş yabancı diil haaaa...:D

Symetnix
01-03-2008, 03:07
o zaman yardım etmıyoruzz .. emre ekin i tanıdım hayattan soudum..

Symetnix
01-03-2008, 03:22
alıcaksa ben yeni aldım rott umu

izmirde dişiwe erkek sahıbı bı arkadastan 2 aydır beklıodum zaten..

uygun fıuata da werıoo..

Mr.K
01-03-2008, 03:30
TURBO;

sinirlendii zaman topunu isirip sana dogru yuvarlayabilirmi??
http://i239.photobucket.com/albums/ff306/10ur_K/DSC01220.jpg

daha sonra yorulduu zaman topumu vermem o benim,dinleniim gene oynariz die bakiš atabilirmi??
http://i239.photobucket.com/albums/ff306/10ur_K/DSC01221.jpg

aa fotografimimi cekcen dur poz veriimmi diyebilir mi?
http://i239.photobucket.com/albums/ff306/10ur_K/DSC01250.jpg

ohh misler gibi oldum yikandim simdi biguzel uyusam..diye karsina gecip dusunebilirmi?
http://i239.photobucket.com/albums/ff306/10ur_K/DSC01252.jpg

ve sonra rahatligin ve temizligin verdigi bi huzurla karsinda gecip uyuyabilirmi?
http://i239.photobucket.com/albums/ff306/10ur_K/DSC01253.jpg

herturlutercihini kopekten yana kullanmanitavsiye ederim kendi canimdan cok cok cok daha fazla seviorum ben kopegimi arabayi gec abartmam ailemden fazla seviyorum..cunku yeri geliyo konusmak istiosun ama karsindakinin sana birak ya bosver gecer yada uzulme die tesellilerinden bikmissin boslukta hissediyosun..al karsina oturt sev biyandan konus insan gibi dinler..seste cikartmaz ama mimikleri belli eder onun seni anladigini..vs.vs.vs.:)

dipNOT:

rotwailler ile ilgili bence biras arastir cok sevmen onemli degil..arastir bikac kopek ondan sonrasecimini yap derim..rotwailerlar ole kolay bakilabilen cinsten bi kopek degil..ben 6ay arastirdim boxer aliimmi almiim mi die bilmediimsey yok daha sonrasinda aldim allaha sukur 2yilimizi doldurduk 3.yilimizagirdik bu sene beraber:) hakkinda hayirlisidiyelim..:)

1.6 VTi
01-03-2008, 03:45
TURBO;

daha sonra yorulduu zaman topumu vermem o benim,dinleniim gene oynariz die bakiš atabilirmi??

ohh misler gibi oldum yikandim simdi biguzel uyusam..diye karsina gecip dusunebilirmi?

ve sonra rahatligin ve temizligin verdigi bi huzurla karsinda gecip uyuyabilirmi?

herturlutercihini kopekten yana kullanmanitavsiye ederim kendi canimdan cok cok cok daha fazla seviorum ben kopegimi arabayi gec abartmam ailemden fazla seviyorum..cunku yeri geliyo konusmak istiosun ama karsindakinin sana birak ya bosver gecer yada uzulme die tesellilerinden bikmissin boslukta hissediyosun..al karsina oturt sev biyandan konus insan gibi dinler..seste cikartmaz ama mimikleri belli eder onun seni anladigini..vs.vs.vs.:)

dipNOT:

rotwailler ile ilgili bence biras arastir cok sevmen onemli degil..arastir bikac kopek ondan sonrasecimini yap derim..rotwailerlar ole kolay bakilabilen cinsten bi kopek degil..ben 6ay arastirdim boxer aliimmi almiim mi die bilmediimsey yok daha sonrasinda aldim allaha sukur 2yilimizi doldurduk 3.yilimizagirdik bu sene beraber:) hakkinda hayirlisidiyelim..:)

İşte bütün bu sebepler yüzünden bence köpek değil turbo, daha doğrusu para biriktirip 2si birden... Çünkü düşün 10ur sen ALLAH KORUSUN köpeğini kaybetsen, bir şekilde bir daha göremeyeceğini öğrensen(kaybolma, kaçırılma ya da söylemeye çekindiğim ÖLÜM) ne hale gelirsin ?

Köpek olsun, benim de köpeğim vardı hem de 9 SENE... Bildiğin kardeşimdi, annem babam da annesi ve babası... Bir gün gitti ve bir daha gelmedi... Köpekler öleceklerini hissettikleri zaman bir daha dönmemecesine çeker giderler... Acısı hala yüreğimde ve sanırım kolay kolay atamıcam...

Köpek daha doğrusu köpek diyip geçiştiriyoruz, aslen bu EN İYİ DOSTLARIMIZ gerçekten hassas bir konu... O yüzden iyi düşünmek lazım...

Bence bekle ya paranı biriktir ya da yardım teklif eden arkadaşların yardımından faydalan, ama hayata seni bağlayan bir şeyi(senin sözlerine dayanarak yazdım, hastalığımda hayata bağlayan şey arabam dediğin için) o kadar uğraşıp yaptıktan sonra bozma, hayatına bir amaç bir uğraş daha ekle ama asla eskisinden vazgeçme emin ol böylece daha mutlu ve huzurlu olursun ;)

Mr.K
01-03-2008, 04:05
İşte bütün bu sebepler yüzünden bence köpek değil turbo, daha doğrusu para biriktirip 2si birden... Çünkü düşün 10ur sen ALLAH KORUSUN köpeğini kaybetsen, bir şekilde bir daha göremeyeceğini öğrensen(kaybolma, kaçırılma ya da söylemeye çekindiğim ÖLÜM) ne hale gelirsin ?

Köpek olsun, benim de köpeğim vardı hem de 9 SENE... Bildiğin kardeşimdi, annem babam da annesi ve babası... Bir gün gitti ve bir daha gelmedi... Köpekler öleceklerini hissettikleri zaman bir daha dönmemecesine çeker giderler... Acısı hala yüreğimde ve sanırım kolay kolay atamıcam...

Köpek daha doğrusu köpek diyip geçiştiriyoruz, aslen bu EN İYİ DOSTLARIMIZ gerçekten hassas bir konu... O yüzden iyi düşünmek lazım...

Bence bekle ya paranı biriktir ya da yardım teklif eden arkadaşların yardımından faydalan, ama hayata seni bağlayan bir şeyi(senin sözlerine dayanarak yazdım, hastalığımda hayata bağlayan şey arabam dediğin için) o kadar uğraşıp yaptıktan sonra bozma, hayatına bir amaç bir uğraş daha ekle ama asla eskisinden vazgeçme emin ol böylece daha mutlu ve huzurlu olursun ;)

ugurum guzel yazmissin tesekkur ederim..ancak ben bu yola baš koyduysam eger olumundede yaninda olucam insallah kopegimin..olusu dirisi bi hayat sonucta nasil bizimde oldugumuzde yanimizda dostlarimiz sevdiklerimiz bulunuyosa(bu laf sacma oldu gece gece anca bu kadar) bende onun yaninda bulunucam..allah korusun kačma kačirilma vs.. o konuda zaten hep ičimde bi sknti var ama ben yemegini vermediim surece baškasinin elinden su dahi ičmez yerden yemek yemez yemegiiniye demedikten sonra yemek tasinn onunde oturur komut bekler kucuklukten egitmeye basladim hicbi egitim merkezinede gondermedim suanda tek bilmedigi šey duzgun yurumek:) kucuklukten herseyi ogretirsen ilerisi icin bi sekilde onlem almis oluyosun zaten..kačirilma iši kačma iši ičinde buyuk bi para yada odul koyulduktan sonra bulunmicagini sanmiyorum.allah gostermesinya ulan gece gece soktun simdi kafama neyse..:)

cheers
01-03-2008, 06:43
Erdem yerinde olsam biraz bekler acele etmeden ve turboyu satmadan alırdım Rott.

Rot besleyen birisi olarak söyluyorum;arabalarımız kadar masraflı değiller.Benım köpeğim 1 yıl boyunca mama yedı ve şuanda ne verırsen yıyor.1 yaşına kadar aşıları fazla ama yaşını doldurduktan sonra senede 2 aşısı var ve bu aşılarda çok pahalı değil.Mama ve vitamin konusunda hertürlü yardımcı olurum sana.Veteriner konusunda ve köpek konusunda eğitmen arkadaşım var her türlü yardımcı oluruz ;)

egeturbo
01-03-2008, 06:45
turbodan vazgeçmem hatta deseler kız arkadasınızmı turbo mu valla billa turboyu seçerim

cheers
01-03-2008, 07:01
turbodan vazgeçmem hatta deseler kız arkadasınızmı turbo mu valla billa turboyu seçerim

o kadar da deil :D

VTEC®
01-03-2008, 07:57
evimde 3 kedim var üzerine evimin bahçesine rott aldım gayet iyiydi ilk 2 ay. sonradan klasik bel hastalığı başladı. ilaçları yemeğine koyduğun tozu bilmemnesi zaten 400 lira tuttu geçen seneden bahsediyorum bu arada. 3 aydan sonra eve alamaz oldum kokudan dolayı. kedilerle birlikte büyütmeyi planlıyordumki ilk adımlarım gayet başarılıydı. çok küçükken geldiği için anlaşmışlardı kedilerle. ee zaman geldi geçti. oldu 4 aylık kilosu 12-13 kg lere dayandı. e dedik artık klubene yatacaksın. 1 hafta ağladı alışmadı. Hills mama almaya başladım. 135 ytl paketi. 15 kglik. iyi mama yedir dedi veterinerim. tamam alalım dedik 6 aylığa kadar besleyebildim gerisi karman çorman oldu. çok huysuzluk çıkarıyor şımarıklık yapıyordu. gerçi tipi rott ruhu golden di ama:D:D:D sonrasında bi arkadaşım istedi zaten bende baş edemedim vermek isteöiştim. kızmıştım bazı şeylerine. haftada 2 kere yıkanmasına rağmen kokusundan durulmuyordu kaç kere egzama yada bi hastalığımı var die veterinere baktırdım ama hiç bir sorunu yoktu. tek iyi alışkanlığı tuvaletini kendi söylüyordu. arkadaşım aldı. dudulluda elektrik panoları üzerine bi fabrikası var. onun bahçesinde duruyor şimdi. 10-12 günde hills mama bitiyor adult mama şu an 140 lira olmuş yani ayda 3 mama yiyor.:D şuan 56 kg arada gidip bakıyorum. çok içim acıyor verdiğim bakamadığım için ama bi yandanda yeri ortamı çok güzel die seviniyorum. o yüzden geniş bir bahçen rahat rahat koşabileceği yatacağı yeri yoksa ev ve benim gibi 20-30 m2 bahçen varsa hiç ama hiç girme. çok bağlanıyorsun. ölümünüde düşün. gerçekten kötü. geçtiğimiz mayıs ayında 15 yaşındaki kedimi kaybettim. 15 sene beraberdik. öldü. kötü yani. çok aşırı bağlanıyorsun. ben hiç turboyla kıyaslamadım yada herhangi birşeyle o yüzden. almadan önce bir çok kez düşünülmesi gereken bir konu.

khan
01-03-2008, 07:59
bende rottu 2000 usd ye aldim. iri kafali macar familyasindan. tork garaja ugra bir istersen, kopek ostimdeki depoda duruyor. kuru mama, et karisik besleniyor. aldigim yavrular icindeki baskin yavruydu digerlerine sut icirmiyordu. her batimda bir tane baskin yavru cikar diger yavrular 1000 usd ise o 2000 eder herzaman.

sana soz olsun, bir tane yavru veririm sana ilk yavrulardan (ucretsiz).;)

VTEC®
01-03-2008, 08:07
benim kuçu king ti. iri kafa denilen tipti. bende ücretsiz almıştım. bir arkadaşımdan. ama olmadı zor bakması gerçekten zor. çok zaman ayırmak zorundasın hep istiyor sahibini. gezmeyi. çok ilgi alakan olmalı. bunları mutlaka önceden düşün. ondan sora bir karar ver bence

Mrt
01-03-2008, 09:05
köpek bambaska bişi ya.bu zamana kadar bullterier,boxer,sibirya kurdu,golden,cocker,ingiliz teireri falan bi cok köpek baktım.en son cockerimi caldılar cok üzüldüm.ailecek cok üzüldük.cookerle baktıgım goldenimiz var eger sıkıp mıncıklayıp oyun oynamak istiyosan golden almanı tavsiye ederim.arkadasların dedigi gibi rott cok kötü kokuyo :S

SONE-R
01-03-2008, 10:30
hayvan sevgisi insanı insan yapan duygulardan birisi. madem bu kadar seviyorsun Rot'u bence al. ölünce kötü olursun falan gibi sözleri de dikkate alma, çünkü sonuçta hepimiz ölümlü canlılarız. ölecek diye hiç bir canlıyı sevmeyelim büyütmeyelim o zaman. hayvan sevgisi araba sevgisiyle asla kıyaslanmaz. 3 yıl önce kaza sonucu öldürdüğüm muhabbet kuşumun dirilmesi karşılığı tayyarı feda ederdim :(

Ferhat_V
01-03-2008, 10:45
bence turbonu filan satma köpek ne kadar bizim buralarda 400+750 arası bi fiyatı var turbo satcak kadar pahalı bişey deil..bekle biraz alırsın bi ara..

benimde köpeğim vardı 1.5 aylık kangal bi kaç hafta besledim apartmanda en alt katta bakıyodum apartmandakiler laf söyleyecek diye satcaktm köpeği herkez sevdi kalsın apartmanda bahçede arabaları korur dediler..şansa köpeği 2 3 gün sonra çaldılar kim çaldı bilmiyorum ama 2 aylık filan şu an yok ortalarda :( alırsan çok iyi bak arabanı parçanı filan bişeyi satma arkadaşlardan çevrenden ücretsiz bul barınaklardan filan..öyle çok fazla bi masrafı yok ilk aylarda aşıları var çok bi para deil onlarda mamasınıda ilk 6 ay mama yesin sonra ne versen yiyolar şeker elma makarna vs sen ne yersen oda yiyio :)

Mrt
01-03-2008, 10:49
hayvan sevgisi insanı insan yapan duygulardan birisi. madem bu kadar seviyorsun Rot'u bence al. ölünce kötü olursun falan gibi sözleri de dikkate alma, çünkü sonuçta hepimiz ölümlü canlılarız. ölecek diye hiç bir canlıyı sevmeyelim büyütmeyelim o zaman. hayvan sevgisi araba sevgisiyle asla kıyaslanmaz. 3 yıl önce kaza sonucu öldürdüğüm muhabbet kuşumun dirilmesi karşılığı tayyarı feda ederdim :(

evet muhabbet kuşlarıda cok tatlı oluyo 2 tane kusum var cok korkuyorum bişi olcak gdie evin neşesi vallahi ne kadar kafa şişirpi annem kızsada etrafa pisliyo die herseye ragmen cok zevkliler:d

-ER-
01-03-2008, 10:55
Valla arabamı bi köpeğe deyişmem özellikle turbosunu :) Gereksiz bi yaratık bence alıcaksın başına iş yedir içir sıçır. aşısıydı mamasıydı bakımıydı. Eve pislicek kılları dökülücek salya yapacak yerleri. Gerensiz bişi benim düşüncemde hayvan bakmak. Çünkü insan kendine 4-4lük bakamıyor zorlanıyo git bide hayvan bak. Belki dersin hayvan sevgisi yok die var ama uzaktan :D

SONE-R
01-03-2008, 10:58
evet -ER- sende hayvan sevgisi yok maalesef, olsa böyle yazmazdın..

-ER-
01-03-2008, 11:00
evet -ER- sende hayvan sevgisi yok maalesef, olsa böyle yazmazdın..

Sadece tüylerine uyuz oluyorum o yüzden 1 sene arkadaşımın evine gitmedim artık öldü hayvanı rahatlıkla gidebiliyorum. Ne bilim ben sevgimi arabama veriyorum :)

TURBO CİVİC
01-03-2008, 11:22
TURBO;

dipNOT:

masallah kardesim kopegin cok guzel.yorumun icin tesekkurler

TURBO CİVİC
01-03-2008, 11:26
bende rottu 2000 usd ye aldim. iri kafali macar familyasindan. tork garaja ugra bir istersen, kopek ostimdeki depoda duruyor. kuru mama, et karisik besleniyor. aldigim yavrular icindeki baskin yavruydu digerlerine sut icirmiyordu. her batimda bir tane baskin yavru cikar diger yavrular 1000 usd ise o 2000 eder herzaman.

sana soz olsun, bir tane yavru veririm sana ilk yavrulardan (ucretsiz).;)

:D saol kardesim iyi niyetine.ugrarım bi ara gorumek isterim

TURBO CİVİC
01-03-2008, 11:32
kopek için yardımcı olabılırım istersen..

saol kardesim hele bi durum belli olsun konusuruz ;)

UnnAmeD
01-03-2008, 11:37
kopek bambaska bısı benım ıcınde.hıcbır zaman arabamla kıyaslamadım ama arada bır dusunuyorum "yaw bu ıte bısı olsa ben naparım dıye??"..yanı bazı arkadaslarında soyledıgı gıbı cok baglıyım sanırım..bugune kadar toplamda 3 kopegım oldu..2 tane amerıkan pıtb. ve 1 tane albıno dog argentına (yazılısları tam dogru olmayabılır :) ..ılk kopegım halen benımle ve 8 yasında bır pıtbull.bır ara 2 pıtbull a bırden baktım ama basedemedım..mısal evdekı butun koltukları ve masaları parcalamaları + bagladıgım koca agacın govdesını kemırerek ıncecık hale getırmelerı vs vs :) sonra ufak olanı tekrar dogdugu yere yolladım..suankı kopegım 3 yasındayken bırde dog arj. geldı.bıldıgınız gıbı albınoların %90+ sagır olur.buda oyleydı..4 ay kadar baktım pıtbulla beraber..ınanılmaz zor bısı bakması.sonucta pıtbull emsalı bır kopek ve sagar..sız dusunun sakatlıgı :) herseye ragmen tam alıstık derken unıversıte olayı cıktı ve onuda antalyada bır uretım cıftlıgıne gonderdım damızlık olarak :D suan ılk kopegım 8 yasına yaklastı ve sorun yok.yemek olayı ıse kalıtelı mamalarla beslenmesı gerektıgı ıcın bıraz masraflı..asıları ,ılacları derken baya bı tutuyor ama arabanın gunluk benzınınden azdır yıne :) saglıklı olması ıcın herseyın kalıtelı olması sart.

sımdı bunları nıye anlattın dersen, bu tarz kopekler bırbırının emsalı oldugu ıcın belkı sana fıkır verebılır dıye anlattım.bı kere bakımını maması gectım bazı konularda cok hassas olman lazım.gece arabanı kıtleyıp evıne cıkarsın ve azda olsa guvenlı bır yere koyduysan aklın orda kalmaz.kopekte boyle bısı sozkonusu deıl :) gece tuvaletı geldıyse goturmen lazım.gece acıktıysa doyurman lazım.gece canı sıkılırsa oynaman lazım yoksa uyutmaz senı :D en olmadık zamanlarda acıl bır ısın varken havlayıp sana benı tuvalete gotur dıyebılır.genelde bu tarz kopekler sahıbınden baskasına kendını elletmedıgı ıcın mecbur kendın ılgılenırsın bu tarz ıslerle.bunun gıbı sana bırsuru sey sayabılırım kopeklerle ve onlara bakmakla ılgılı.

herseye ragmen bunlar sorun degıl hepsını hallederım dıyebılıyorsan senı kutlarım.cunkı artık mukemmel bır dosta hatta daha otesı bırseye sahıpsın ;)

ıyı forumlar

Şahan
01-03-2008, 11:37
arkadaslar ben bir rottweiler hastasıyım.suanda almayı dusunuyorum ama bu hayvan biraz maliyetli ve suan musait diilim.ancak aklımda sadece bir cozum var buda arabamdakı turbo sistemini satmak.eger bu sekilde yaparsam rahatca kopek alabilcem.siz benim yerimde olsanız turbodan vaz gecip kopek alırmıydınız.arabamı az cok herkez biliyor.yorumlarınızı bekliyorum.ayrıca rot icinde yardımcı olacak arkadaslar varsa sevinirim:confused::soru::beuj::icon_wack

hiç köpek besledin mi? eğer ilk köpeğin olacaksa rot yanlış seçim olur bilgin olsun..dominant yapısı nedeniyle sana çok zorluk çıkarır ve büyüdüğünde sıkıntılı bir hayvana sahip olabilirsin..almanyada taş ocaklarından arabayla taş çekmek için kullanıldığından, çok zeki değildir ama tren gibi güçlüdür, iyi anne-babadan doğmuş ırkı kırılmalara uğramamış bir erkek rot yetişkinliğinde 67-70kg arasında olabilir..çok iyi sosyalleşmezse, diğer hayvanlarla geçimi 18 aylıktan sonra sorunlu olacaktır..bunların hepsini göz önünde bulundur derim..

serhatayasli
01-03-2008, 11:44
birisi hediye eder elbet, petshoptan gidip alma hastalıklı oluyorlar bazen.. misal teoman aldı petshoptan gecenlerde yavru rot... hayvan 1 ay sonra öldü. cok kötü oluyor insan tam alışmışken kaybedince.. o yüzden khan'nın yavrusunu bekle derim...

rsozkan
01-03-2008, 11:55
turbodan sıkıldın herhalde bı degısıklık arıyorsun ben bı kopek ıcın turbomdan vazgecmezdım....:)

TURBO CİVİC
01-03-2008, 11:58
birisi hediye eder elbet, petshoptan gidip alma hastalıklı oluyorlar bazen.. misal teoman aldı petshoptan gecenlerde yavru rot... hayvan 1 ay sonra öldü. cok kötü oluyor insan tam alışmışken kaybedince.. o yüzden khan'nın yavrusunu bekle derim...

hadi ya cok uzuldum teoman icin selam sole bu arada.valla gozuken oki ben arabamdan vaz gecemicem.butun gecedusundum sizlerinde yorumu bu yonde bakalım baska bi cozum arıcam

gökan
01-03-2008, 12:11
kopek almak akıl karı deıl bence ben hiç tasvıp etmıyorum tamam hayvan ama yok abı ben bu zamanda boş para kopege harcamak gecen donem ark rotuna 9 tane tavuk pırzola nebuya mıllet ac valla kopekten vazgec turbona bın gıtsın:)

kobeanil11
01-03-2008, 12:12
hocam araba köpek, çok hassas iki konu, ben öncelikle şundan yanayım; yani öleceğini düşündüğün için köpek sahibi olmakta tereddüt etmek biraz yorucu bi düşünce, buna şahsen katılmıyorum... he küçükken tavşanım öldüğünde bile 2 gün komadaydım ama deger... :)şuana kadar kuştu, balıktı, tavşandı bi ton arkadaş edindim :) ve 3 köpek sahibi oldum... uzun soluklulardan biri iskoç çobandı, yanında durmayınca yemek bile yemeyen bi tip, bi süre sonra artık okul sebepli bakamadığımız için göndermek zorunda kaldım eziyet etmekten iyidir diye... biri danua ydıki hastaydım hayvana...uzun süre sonra bi köpegi himayesi altına aldı, ondan geçen uyuz la kurtaramadık... bütün bunları yaşama olasılığına ragmen bir hayvan sahibi olmak, süper bişe... kesinlikle gerekli, ama turbondan vazgeçip alacağın bi köpekle olmaz bence bu... bakarsın almak için o teması yakaladığın köpegi alırsın.. biraz sevgili mevzuuna döktüm olayı ama idare edin..:D bence gerçekten öyle...
bu arada danua yı tarcih ederdim yerinde olsam.. yada boxer, rott yorar adamı...

Kemal_H
01-03-2008, 12:45
Berk sende önce arabayla uğraşıyordun köpek aldın ounla ilgilenmeye başladın fotograf makinası aldın köpeği bıraktın baktın mazeme yok köpeği yanına aldın baktın mesafe uzak köpeğide arabaya aldın tüm hepsinde anlaşılan geriye dönüş bir özlem var . :D

turboyu tercih ederim köpeğin derdi turbodan çok daha büyük en önemlisi köpek için vakit lazım . TURBO derim cadde de yanına b,r araba geldiğinde ahhh eskiden olsan ben senin içinden nasıl geçirdim diyip dövünmek var yada gazlayım dikiz aynasından arabaya gülmek var

Mr.K
01-03-2008, 13:06
bu arada kopeklerle ilgili kabataslak bi bilgi vercek olursak eger;

ilk 1 yil boyunca biton ašisi var suanda asilar n kadar bilmiorum TR'de 3 sene evel ben tanesini 30Ytl ye yaptiriodum 1yil icinde 8-9 tane olmasi lazim.
1yil dolduktan sonra heryil 1kuduz+1karma šeklinde gidiyo
ilk 6ay kuru mama veriyim sonrasinda normal yemek veririm diye bišey soz konusu degildir..bu aldiniz hayvanlar sokak kopegi degil n bulursa yesin.!eger onun size bagli sadik kalmasini DAHA UZUN OMURLU olmasini,daha fazla yasamasini istiyosan kaliteden feragat etmek durumun soz konusu bile olamas..
ilk 1yil 8-9 ašisi var dedim ancak genelde ilk 1yil icinde cogu kopek ufak tefekte olsa hastaliklara yakalanirlar..+masraflarida var anlicaan..bu arada ilk kopegin olcaksa eger biraz daha ciddi dusunmeni oneriyorumdaha evel yazdiim yorumda oldugu gibi bi bekle bi 6ay arastir hersegini kopegin;)

rotlar asiri derecede pis kokarlar taniyanlar besleyenler bilir..en basit ornek roy ustada sanzimanim yapilirken taysin yikandi demisti roy ogun gercekten temiz kokuyodu ertesi gun gitttigimde bildiin nasi desem bole koyun gibi kokuodu berbat bisey:)

normal yemek vs.vs.vs. kankam dedim adam rot aldi ilk 3aykuru mama verdi sonrasinda evdekiyemek artiklari vs.vs. kopek 1.5yasinda sizlere omur..biraz daha dusun dediklerimi ciddiye al bikac dosya vardi bende ama bu pc'mde yok en kisa zamanda bulup aticam buraya;)kolay gelsin:)

Mr.K
01-03-2008, 13:09
Berk sende önce arabayla uğraşıyordun köpek aldın ounla ilgilenmeye başladın fotograf makinası aldın köpeği bıraktın baktın mazeme yok köpeği yanına aldın baktın mesafe uzak köpeğide arabaya aldın tüm hepsinde anlaşılan geriye dönüş bir özlem var . :D

turboyu tercih ederim köpeğin derdi turbodan çok daha büyük en önemlisi köpek için vakit lazım . TURBO derim cadde de yanına b,r araba geldiğinde ahhh eskiden olsan ben senin içinden nasıl geçirdim diyip dövünmek var yada gazlayım dikiz aynasından arabaya gülmek var

yoldayken kopegin yanindayken bide insanlari sana bakmasi var;) bunuda dušun olumlu dunya nereye kadar dipgaz dipgaz oturcaksin???? turboyu 3sene once yapmis adam keyfini almis ufak bi rahatsizlik gecirmis simdi kopek bakmak istiyo..kopek bambaskadir ya besleyenler baglananlar bilir ancak nasil bir varlik olduklarini:) (sozum sana degil yanlis anlama):)

KORAY
01-03-2008, 13:31

ilk 1 yil boyunca biton ašisi var suanda asilar n kadar bilmiorum TR'de 3 sene evel ben tanesini 30Ytl ye yaptiriodum 1yil icinde 8-9 tane olmasi lazim.
ilk 6ay kuru mama veriyim sonrasinda normal yemek veririm diye bišey soz konusu degildir..bu aldiniz hayvanlar sokak kopegi degil n bulursa yesin.!eger onun size bagli sadik kalmasini DAHA UZUN OMURLU olmasini,daha fazla yasamasini istiyosan kaliteden feragat etmek durumun soz konusu bile olamas..
ilk 1yil 8-9 ašisi var dedim ancak genelde ilk 1yil icinde cogu kopek ufak tefekte olsa hastaliklara yakalanirlar..+masraflarida var anlicaan..bu arada ilk kopegin olcaksa eger biraz daha ciddi dusunmeni oneriyorumdaha evel yazdiim yorumda oldugu gibi bi bekle bi 6ay arastir hersegini kopegin;)

rotlar asiri derecede pis kokarlar taniyanlar besleyenler bilir..en basit ornek roy ustada sanzimanim yapilirken taysin yikandi demisti roy ogun gercekten temiz kokuyodu ertesi gun gitttigimde bildiin nasi desem bole koyun gibi kokuodu berbat bisey:)

normal yemek vs.vs.vs. kankam dedim adam rot aldi ilk 3aykuru mama verdi sonrasinda evdekiyemek artiklari vs.vs. kopek 1.5yasinda sizlere omur..biraz daha dusun dediklerimi ciddiye al bikac dosya vardi bende ama bu pc'mde yok en kisa zamanda bulup aticam buraya;)kolay gelsin:)

Ewde bakılan köpekle tyson'ı bir tutmayaLım :) 7/24 o azman orda we çok temiz bir ortam diiL hepimiz biLiorz.. 2 tane köpek besledim(2'si de Alman kurdu) birini 5 yaşında wermek zorunda kaLdım diğeri 6 yaşında çaLındı.. Bana sorucak oLursan köpekLe arabanın yeri ayrı :) Sonuçta sen bu köpek için arabanı deil sadece turbonu satıosun. Bu yüzden arabadan wazgeçmiceksin.. sat gitsin turboyu aL bi köpek.. Emin oL etrafındaki çoğu insandan daha yakın olucaktır sana.. ;)

ZorLukLarı: ben benim çalınan köpeimi günde 2 kez en az yarım saat olmak üzere gezzdiriodm. Pudraları wardı hergün pudralıodum we akşamları tarıodum.. Yemeği günde 1 öğün diiLde,1 günde wereceğimi 2 eşiit parçada weriodm.Bizimki biras yeme konusunda nazLıydı kuru mamayı sade yemezdi :D İçine geneLde piLaw karıştırıp weriodm.. Yukarda zorluk dedim onun açıkliim.. öLe zamanLar geLio ki ewe geç geliosun we yorgun oLuosun o köpeği gezdirmek öLümden beter oLuo :D Ama şunu da unutma eğerki köpeği alırsan;senin için ailen,arkadaşların,eşin,dostun war ama onun için sadece sen warsın.. Bu yüzden bi kere daha düşün :) Büük sorumLuLuk ;)

Mr.K
01-03-2008, 14:43
Ewde bakılan köpekle tyson'ı bir tutmayaLım :) 7/24 o azman orda we çok temiz bir ortam diiL hepimiz biLiorz.. 2 tane köpek besledim(2'si de Alman kurdu) birini 5 yaşında wermek zorunda kaLdım diğeri 6 yaşında çaLındı.. Bana sorucak oLursan köpekLe arabanın yeri ayrı :) Sonuçta sen bu köpek için arabanı deil sadece turbonu satıosun. Bu yüzden arabadan wazgeçmiceksin.. sat gitsin turboyu aL bi köpek.. Emin oL etrafındaki çoğu insandan daha yakın olucaktır sana.. ;)

ZorLukLarı: ben benim çalınan köpeimi günde 2 kez en az yarım saat olmak üzere gezzdiriodm. Pudraları wardı hergün pudralıodum we akşamları tarıodum.. Yemeği günde 1 öğün diiLde,1 günde wereceğimi 2 eşiit parçada weriodm.Bizimki biras yeme konusunda nazLıydı kuru mamayı sade yemezdi :D İçine geneLde piLaw karıştırıp weriodm.. Yukarda zorluk dedim onun açıkliim.. öLe zamanLar geLio ki ewe geç geliosun we yorgun oLuosun o köpeği gezdirmek öLümden beter oLuo :D Ama şunu da unutma eğerki köpeği alırsan;senin için ailen,arkadaşların,eşin,dostun war ama onun için sadece sen warsın.. Bu yüzden bi kere daha düşün :) Büük sorumLuLuk ;)

ahhah meshur taysin:D tanimayan yok:D euahuah manyak yaa..:D

neyse konuya doncek olursak
koray guzel yazmissin bikac sey daha aklima getirdin onlarida eklemek istiyorum..

kopek aldiigin zaman ilk sirada olcaksa eger al! 2.sirada degil bak ilk sirada yeri gelcek dišariya gece gezmelerini unutucaksin,yeri gelcek hatunla beraberken eve gitmek zorunlulugu hissediceksin..yeri gelcek ah ulan ah ogeceyi unutmam hatun senieve cagircak kalalim mi beraber diye:o kalamicaksin:ofk: vs.vs.vs. :):D:D:D:D:D

kobeanil11
01-03-2008, 14:51
Ama şunu da unutma eğerki köpeği alırsan;senin için ailen,arkadaşların,eşin,dostun war ama onun için sadece sen warsın..

evet konuyu mükemmel açıklayan bi cümle..:)

sportinger
01-03-2008, 16:29
rot vay anam vay. erdem cok ugraşırsın kardeş daha sakin bi dost arasan daha mantıklı olur. benim rüzgar 13 aylık olana kadar beraber yaşadık. ozaman eşimin okulu da daha bitmemiş ti akşama kadar evde yalnız kalan kuçu kuçular biraz hırçın oluyo, cinsi itibarı ile rot bayagı ilgi ister günde 2 saat spor yaptırman lazım ben işim yüzünden cok fazla ilgilenemedigim için yakın bi dostumun çifligine verdim ara sıra ziyarete gidiyorum şimdi.

cAxcAn
01-03-2008, 16:52
baya bi sorumluluk istiyen bişi almadan önce iyicene bi düşünmen lazım bunu yapabilirmiyim die sabah akşam dışarı çıkacak dışarı alıştırana kadar evi kullanacak ailen buna neder tabi :) ama akşam eve gidip seni görünce sevinçden altına işediğinde seni nekadar sevdiğini anliyosun :D

falla bu şerefsizi hiç bişeye değişmem :D

http://img178.imageshack.us/img178/4975/dscf0068wz6.jpg (http://imageshack.us)

http://img178.imageshack.us/img178/5352/dscf0047ha7.jpg (http://imageshack.us)

http://img215.imageshack.us/img215/7676/spa0197qy5.jpg (http://imageshack.us)

Kemal_H
01-03-2008, 19:12
yoldayken kopegin yanindayken bide insanlari sana bakmasi var;) bunuda dušun olumlu dunya nereye kadar dipgaz dipgaz oturcaksin???? turboyu 3sene once yapmis adam keyfini almis ufak bi rahatsizlik gecirmis simdi kopek bakmak istiyo..kopek bambaskadir ya besleyenler baglananlar bilir ancak nasil bir varlik olduklarini:) (sozum sana degil yanlis anlama):)

:) yanlış anlaşılacak bir durum yok olur mu ne yanlış anlaması bende şuan 1 tane kangal 1 tane doberman 3 tanede Kurt (alman olanından ben illa yerli olsun dedim ama :D) hergün onlarla ugraşma oynamak çok zevkli ama bir o kadarda eziyetli tabi bunların hepsi fabrikada :D evde değil evde bakılmıyor komşular rahat vermiyorr ama Caddede acarsın turboyu yaparsın yeni yetme caddecilere havanı :D neyse en güzeline sen karar ver ama bence köpek almak için paran yoksa arabayı heder etme para biriktir ögle al köpeği :heyoo:

coolvtec
01-03-2008, 20:14
Hayvanları çok severim ama uzaktan :) Günah bence o paralar. Gidin maddi durumu olmayan çocuk falan okutun yaw. Sevaba girersiniz :)
Konu turbo ise sonuna kadar helal. :D

Mr.K
01-03-2008, 20:24
Hayvanları çok severim ama uzaktan :) Günah bence o paralar. Gidin maddi durumu olmayan çocuk falan okutun yaw. Sevaba girersiniz :)
Konu turbo ise sonuna kadar helal. :D

hem sosyal mesaj verip hemde son olarak yazdigin cumle birbiriyle ortusmuyo..bidaha okuyarak yaz istersen sosyal mesaj veriyosanda yerinde zamaninda+sonrasinda espri yapmadan verirsn sevinirim..:icon_tup:

ayrica herkesin muslumanligi kendine nihayetinde onlarda bi canli onlarinda bize ihtiyaci var benim herzaman arabamin bagajinda 15kiloluk yemek var yolda gorduum yalniz kopeklere plastik tabak icerisinde veriyorum..+okutmak icin biton kampanya yapiliyo bicok insan yardim ediyo duyarliliga gelince herkes elinden geleni yapar ancak kopeklerde birer canlidir ve bizlere ihtiyaci vardir bunu unutma..

KORAY
01-03-2008, 23:01
Bu da benim çaLınan oğLum :(

http://img90.imageshack.us/img90/5030/2gw3.jpg
http://img90.imageshack.us/img90/3417/2303051714xy0.jpg
http://img90.imageshack.us/img90/385/resim007fv3.jpg

ibooo
01-03-2008, 23:07
bence rot =) bu ara bütün harcamayı kestim lavrak setter aldım =)tavsiye ederim

STP
01-03-2008, 23:16
sen cok konusma ne anlarsın kopekten avdan kustan :D

TURBO CİVİC
02-03-2008, 01:50

dostum basta sen olmak uzere hepinize ilginizden dolayı tesekkur ederim.suan icin turbomun kalmasına ve acele etmemeye karar verdim.hayırlısı diyelim ama allahın izniyle kısa zamanda rot sahibi olcam buda son kararım :D:icon_tup:

Grs91
02-03-2008, 02:19
kurt kopegı nası calınır anlam veremdım hele bıde yetıskını .. yabancı ıle tanıdıkı ayırt edemedı mı kı? bırı calmaya kalksa bı ıkı kılo et kopartması lazımdı . benımde 9 aylık goldenım war suan sgıtımde bugun gıttım gordum cok uzuldum yaw baya bı ozlemısım ınsan gıdınce fark edıo.. umarım benımkını calmazlar.. :S

Baran^
02-03-2008, 10:21
Konuyu şimdi gördüm,her ikisininde olması cok guzel olurdu ama maliyetlerini göze alıyorsan köpek almanı tavsiye ederim.Hayatta sana kazık atmıcak ender canlılardan en yakın dostun olur.Herseyden önce o bir can taşıyor.Bende 1 tane alman kurdu 1 tanede golden var ve cok mutluyum turbom olmamasına rağmen :)

kobeanil11
02-03-2008, 13:50
bu arada dogo argentino baktınmı hiç? yada şöyle de sorabiliriz aramızda dogo argentino sahibi varmıdır?

KORAY
02-03-2008, 17:40
kurt kopegı nası calınır anlam veremdım hele bıde yetıskını .. yabancı ıle tanıdıkı ayırt edemedı mı kı? bırı calmaya kalksa bı ıkı kılo et kopartması lazımdı . benımde 9 aylık goldenım war suan sgıtımde bugun gıttım gordum cok uzuldum yaw baya bı ozlemısım ınsan gıdınce fark edıo.. umarım benımkını calmazlar.. :S

KuLübesinin orda çaLındığı gün 2 adet şırınga wardı. Büük ihtimaLle bayıLtıp çaldılar :ofk:

__fT__
02-03-2008, 18:17
bu arada dogo argentino baktınmı hiç? yada şöyle de sorabiliriz aramızda dogo argentino sahibi varmıdır?

Arkadaşımda var şuan hamile, yavrularından birini alınca bende bir dogo sahibi olcam. Forever dogo & pittbull :icon_tup:

kobeanil11
02-03-2008, 18:30
ianılmaz bi köpek ya, adına sevindim, ben dogo & danua diyorum.. :)

Aps
02-03-2008, 18:40
evimiz müstakil olsa alırım bi dogo:S
fiyatları ne kadardır yaklaşık olarak?

__fT__
02-03-2008, 18:43
Valla arkadaşımda 1 tane var oda bi arkadaşının çiftliğinden almış, çiftliği olan çocuk 4 aylık dogoya 1500YTL istiyodu. Dogonun amacını biliyosunuzdur, arjantinde pumaları kovalamk için üretilen bi köpek, bir diğer adıda beyaz ölüm;)

kobeanil11
02-03-2008, 18:50
aşırı güçlü ama gücünün farkında olduğu için hiç bi ortamda kendini tehdit altında hissetmeyip -bu yüzdende pek havlamayan- bi hayvan ya, walla benim de bildiğim adam gibi bi dogo almak için, 1500 ytl falan gözden çıkarmak gerekir, ama 5000 ytl ye kadar çıkıyo fiyatları.. sağlam egitimlileri falan... bide dogo alıcaklar için, burnunun tam siyah olması ve karın bölgesinde benekler olmaması tercih nedeni olmuştur her zaman.. çok daha güzel oluyolar... :) ( o soyunun tam safkan olduğunu gösteriyomuymuş neymiş, gerçi köpegin soyunda bi ton köpek olduğunu düşünürsek bu çok da problem deil....) bide tek gözünün çevresinde siyah tüylerle oluşan bi daire varsa, oy oy oy oy.. :D

__fT__
02-03-2008, 18:56
Şimdilik 2 ay sonra pittbull yavrusu alcam, babasıda rednoose cinsi ;) çıkanlardan rednoose olan dişiyi alcam daha sonrasında dogosu yavrulucak ve ondanda bi yavru kurtardımmı evde olacak 4 tane köpek:rolleyes:

kobeanil11
02-03-2008, 19:07
heralde bahçe tarzı bi boş alanın var.. ah ah, benimde olcaktıki...:) danua mı özledim walla..:) şanslısın..

__fT__
02-03-2008, 19:15
heralde bahçe tarzı bi boş alanın var.. ah ah, benimde olcaktıki...:) danua mı özledim walla..:) şanslısın..

Evimiz müstakil ve yaklaşık 250metrekare bahçemiz var ;) dediin gibi o yönden 1az şanslıyım, ama dogo ve pittbullu sadece arabada gezdirmek için alcam :)

dragon07
02-03-2008, 20:03
dogo adam yer beaa:Den güzeli bitane golden alcen dove şampuanla yıkayıcan tmm

TURBO CİVİC
02-03-2008, 23:12
dogo cok guzel hayvan bi arkadasımda alcak, bu aralar dogurcaktı.ama ben rotcuyum:icon_tup:

OnurS
02-03-2008, 23:58
American Staffordshire Terrier

http://img86.imageshack.us/img86/7431/1100013ou6hy1.jpg

Temel Özellikleri:American Staffordshire Terrier'i çok kaslı, tıknaz ama çevik, boyutlarına göre aşırı güçlüdür. Geniş, güçlü bir kafası, kısa bir burnu ve çok güçlü bir çenesi vardır. Kulakları genelde kesiktir ki bu isteğe bağlıdır. Gözleri yuvarlak ve siyahtır. Dişleri makas gibi üst üste geçmelidir. Kürkü kalın, kısa, parlak tüylerden meydana gelir. Her renk olabilir. Kuyruğu ucuna doğru incelir ve en ucunda bir nokta halini alır. Kulakları diktir.

Neler Yapar?:American Staffordshire savaşcı Pit Bull Terrier ile asla karıştırılmamalıdır. Provoke edildiğinde cesur ve ısrarcı bir dövüşçü olsa da ve bu içgüdüsünün sıkı, müşfik bir eğitimle bastırılması gerekse de, onun insanlara karşı temel mizacı yumuşak huyluluk ve sevecenliktir.

American Staffordshire Terrier iyi huylu, eğlenceli, aşırı sadık ve ilgili bir aile köpeğidir. Büyüklerle de çocuklarla da çok iyi anlaşır. Hemen her zaman itaatkardır, sahibini mutlu etmekten başka bir şey istemez. Çok cesur ve zeki bir bekçi köpeğidir, hayat doludur. Sahipleri ve bölgesi için aşırı korumacıdır, onların uğruna düşmanıyla ölene dek savaşır.

Bu ırk acıya karşı çok toleranslıdır. Gençken iyice sosyalleştirilmelidir aksi halde saldırgan olabilir. Diğer köpeklerle bir arada olduğunda mutlaka kontrol altında tutulmalıdır. Bu köpekleri ev hayatı için terbiye etmek biraz zor olabilir. Bekçilik konusunda inanılmaz başarılar gösteren bu köpekler, aynı zamanda arkadaş köpek olarak da itibar görür. Düzgün eğitildiği takdirde, çok iyi bir köpek olur.

Tarihçesi:19. yüzyılda, İngiltere'nin Staffordshire bölgesinde, Bulldog ve çeşitli terrierlerin çiftleştirilmesi sonucu kaslı, aktif ve dövüşçü American Staffordshire Bullterrier ortaya çıkarılmıştır. Amerika'ya getirilince Amerikalı üreticiler tarafından bu ırk tercih edildi ve hem ağırlığını arttırdılar hem de kafasını güçlendirdiler. Artık ayrı bir ırk olarak tanınan Amerikan Staffordshire, İngiliz akrabası olan Amerikan Bullterrier'den daha cüsseli ve daha ağırdır.

1900'de köpeklerin dövüştürülmesi Amerika'da yasaklandıktan sonra, bu köpeklerden iki nesil geliştirildi. American Staffordshire şov amaçlı üretildi, American Pit Bull Terrier ise yasal olmayan köpek dövüşlerinde başarı sağlamak için saldırgan bir mizaçla yetiştirildi. Artık günümüzde ikisi ayrı ırklar olarak tanınıyorlar. American Staffordshire'nin yetenekleri arasında bekçilik, koruma, ve çeviklik sayılabilir

ALINTI....
Bence budur=)

BarBo
03-03-2008, 00:43
american bulldog al abi :D alacaklarım bitsin bi kaç isteğim war elime para geçsin direk alıcam american bulldog.

kobeanil11
03-03-2008, 11:30
şu öğrenci hayatım bi izin verse kesinlikle bi dogom olurdu... :)