PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafikte en çok karşılaştığımız kural ihlali

Frid
21-07-2012, 21:48
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/557223_438204639552816_1849569045_n.jpg

Trafikte en çok karşılaştığımız kural ihlalleri neler desek.

trafik.hareketi | Facebook (http://www.facebook.com/trafik.hareketi)

kendi servis şoförümüz den örnek verirsem kırmızı ışık, hız sınırı aşımı, ve diğer araçları rahatsız etme.

trafik kuralları üzerine konuşmak hepimize faydalı olabilir

tdipower
21-07-2012, 21:51
kırmızıda geçenler tam baş belası

BaybuRtlu69
21-07-2012, 21:52
Artistlik yapıp, üzerime doğru sürenler oluyor. inadına bende üzerlrine doğru gidiyorum. son anda kırıyoruz ama bi gün birine patlıcamm şerefsizler

FB10ur
21-07-2012, 21:52
bu zamanlar'da bu trafike en çok karşılaşılan sanırım emniyet şeridi kullanımıdır :):) ama kırmızı ışık ve hız ihlali'de hatrı sayılır derecede yapılan hatalardır....

HarunToprak
21-07-2012, 22:00
Ters yone girme,sinyal vermeden dönüş vs.

bora1311
21-07-2012, 22:04
-kırmızı ışık ihlali
-sinyal verme alıskanligi olmamasi
-şerit ihlali

Tuncer M.
21-07-2012, 22:05
İşaretçilerin kullanılmaması. Tabelaların umursanmaması.

fatihcakin
21-07-2012, 22:12
Emniyet kemeri tavan yapar.

Burak E.
21-07-2012, 22:14
sinyalsiz şerit degiştirme
hatalı sollama
aşırı hız
emniyet kemeri takılmaması
arac kullanırken telefonla konuşmak gibi vb gördüklerim :D

barisy
21-07-2012, 22:20
Asırı hız . Sabah işe gidiş yolunda bütün trafik 90 ile akıyor belki 10 bin araba geciyordur ama bazı noktalarında hız sınırı icin 50 yazmışlar.

Göki,ZD
21-07-2012, 22:23
sinyal vermeden şerit değiştiren ve şeridi ortalayamıyan GERİZEKALI lara uyuz oluyorum..

Sweet Vagabond
21-07-2012, 22:24
Emniyet şeridinden gidenler ( Her gördüğümde sövüyorum. Acil durumlar içindir çakallık için değil.)
2 şeritli yolda trafik varken 3.şeridi oluşturup yolun sonunda diğer 2 şeridin akışınıda engelleyenler. ( Trafiğin asıl sebebi )
Sinyal vermeden dönüş yapanlar.
Şerit ihlali yapanlar.
Makasa girip önüne kıranlar, arkasından kornaya basınca da haklıymış gibi davrananlar, ( Bu yüzden sivil polisin biriyle tartışmaya girdim )
Bayan sürücülerin hiç önüne arkasında bakmadan yola atlamaları

Gibi..

vodkan
21-07-2012, 22:33
-makas,şehrin ortasında düz yolda sıkışık trafikte 8 kez saga sola geçme mantıgını cözemedim

mcanx
21-07-2012, 22:34
Sol şeriti kapatıp 50-60la gidenler

caglarcb
21-07-2012, 22:39
* Işık ihlali
* Sinyal vermeden dönüş
* Gereksiz fren ve korna kullanımı

Kadyr
21-07-2012, 22:45
Gecen gunku olay acayip icimde kaldi.abuk subuk yere park edip milleti zora sokanlarin allah belasini versin.lavuhun biri park etmis millet korna falan sinirlendim uzandim aynasini kapadim yavaslayinca banada korna caldilar tabi.o ara sahibi geldi tam ne var lan vs kufur etti tekme atmaya calisti bende kufur ettim.o ara millette kornaya asilinca sasirdim bastim gaza.cok icimde kaldi lavuktan dayak yicegimi bilsemde inip dalmaliydim cok icimde kaldi serefsizin yaptigi
Ayrica diger suruculeri dusunmeyen lavuklar,gereksiz frene basanlar,sol seritte yavas giden ibneler, bunun yaninda yoldan yuruyen lavuklar

fatihcakin
21-07-2012, 22:46
Emniyet şeridi, bakın ne paylaşılmış...

Terrible Highway Crash! - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/terrible-highway-crash_2372803.htm)

2372803

RSBurak
21-07-2012, 22:54
sinyal vermeden dönenler
kavşağa son sürat girenler
şeridinin hızında seyretmeyenler
ışığa uymayan yayalar
dikiz aynası kullanmayanlar
trafikte en çok karşılaştığım kaza sebepleri :)

Emrecan-R
21-07-2012, 23:07
kalitesiz zenon far kaza bile yaptırır

EErgul
21-07-2012, 23:10
en çok karşılaştığımız uygulanan kurallardan bahsetsek ya?

DEJ
21-07-2012, 23:13
- Merceksiz xenon kullananlar, ÇOK ÖNEMLİ BU - CİDDİ GÖZ ALIYOR! -
- Sinyalin, aynaların ne olduğunu bilmeyenler,
- Kavşaklarda etrafına bakmadan babasının tarlasıymış gibi gidenler,
- Sol şeridi yine babasının tarlasıymış gibi kullananlar

Mr.K
21-07-2012, 23:13
Lanet olasıca motorların scooter racing mobılet bilimum zartzurt ordan burdan cıkmaları,salak sacma ters yonden gıtmelerı.On arka sıs farı yakanlar.Emniyet seridi kullananlar.

Ahmet Saraçoğlu
21-07-2012, 23:17
Uzun yolda en sola gecen tır , otobüs , kamyon bilumum ağır vasıtaya zerre tahammülüm yok.ne hakkın var hız şeridini 60 a 80 e düşürmeye???

redbaron
21-07-2012, 23:19
sol şeritten 50-60 la gidenler

90 -100 le gidenin önüne yola hiç bakmadan atlama, arkadan kornaya bastığındada daha çok hızlanıcağına frene basma

kırmızı ışık ihlali

hatalı park

sinyal vermeme

Derman
21-07-2012, 23:19
trafikte hata yapanların videosunu yada fotoğrafını trafik.gov tr gönderdıgımızde cezai işlem uygulanıyormuş...radyo trafıkte söyledi...

Mr.K
21-07-2012, 23:22
trafikte hata yapanların videosunu yada fotoğrafını trafik.gov tr gönderdıgımızde cezai işlem uygulanıyormuş...radyo trafıkte söyledi...

video eyvallahta fotografla cezamı yazılır yahu..

TayfunS
21-07-2012, 23:24
Önümde gidenin zönk diye sinyalsiz dönmesi.

Kadyr
21-07-2012, 23:24
Hatali parksa mesela yazilmasi lazim bunu uygulicam

Zorbey
21-07-2012, 23:33
Akıllılar var hani 2 şeritli yolda 3.şeriti yapanlar,

Ambulans itfaiye peşine tapagaz yapıştıranlar,

Arabasının değerinin yüksek olduğunu bilipte garibanı sıkıştıranlar,

Sinyal vermediğinde uyardığımızda sopa gösterenler vs vs

Anu
22-07-2012, 00:15
Sinyal vermeme ve ışık ihlali. Bir gün bu iki sebepten ya ben hastanelik olacağım ya da karşımdaki.

Murat Özcan
22-07-2012, 00:44
neleri var yaw,benim dikkatimi sol şeridi kapatan bayanlar çekiyor çok sinir oluyorum

Schumi
22-07-2012, 00:48
Yavaş giderken dahi virajları dönerken şeridi ortalamayı beceremeyenler oluyor. Onlara uyuz oluyorum.

emre_
22-07-2012, 00:51
Sinyalsiz donus yersiz ani frenleme aynalari umursamadan her yere atlamak o sinyal kolunu neden orda oldugunun bilinmemesi kirmizi isik saymiyorum bile kimi insanda aliskanlik kirmizida gecmek

Hann
22-07-2012, 01:12
Ozellikle turbo dizel sirket arabalariyla kamikaze gibi giden porschenin bile yaninda garip garip hareket yapan dangalaklara uyuz oluyorum bu tur elemanlara max 50 hp gucunde turbosuz duz dizel yada en iyi ihtimalle mobilet felan vermek lazm..

AtmoSpheriC
22-07-2012, 01:12
adamın 2 seriti ortalayıp gitmesi.. deli ediyo beni ya sağa geç ya sola geç .. yok arkadaş adam ortalayıp gidiyo

doush
22-07-2012, 01:18
Göbeğe gelecekken sinyal vermeyenler,

Orta şeritten göbeğe girmeye çalışıp sağa veya sola dönmeyecek kenarlardaki şeritlerdeki insanları sıkıştıranlar,

Daha sarı yanar yanmaz kornaya selektöre asılanlar,

İleride kırmızı yanmasına rağmen şehir içinde 60 la gitsen de götüne girip selektör atanlar ha bir de yol verirsin kırmızı ışıkta yanında durursun, birine yol verdim vites düşürüp götüne girip selektör attım el kol yaptı. Ulan aynısnı yaptın biraz önce niye sinirleniyorsun?

Bugünkü ****** evladı gidiş gelişli sollama yasak bir taraf baraj bir taraf 100 metre uçurum kız arkadaşım korkuyor diye 60 la gidiyorum şirket arabası götüme girmiş kornaya basıyor selektör atıyor yanımdan geçerken de el kol yapıyor.. ahh kız arkadaşım olmayaydı etrafında dönerdim o clionun 65 hp lik arabasıyla artistlik yapıyor..

Tapagaz giden şirket arabaları, üstteki ****** evladı dahil..

Bir de göbekte düz gideceklere yeşil yanar, beklersin korna çalarsın 10 saniye sonra el kol yapar, görür geçer.. Ha bir de insan versiyonları var birine daha aynı yerde çaldım el kol yaptı gördü, yavaşladı kusura bakma dedi devam etti.. Daşşşşağğını boynuna dolayım abi diyecektim..

Kaldırımlarda engelliler için olan iniş-çıkış noktalarına park edenler..

Ablaya yol verirsin karşıdan karşıya geçen, geç buyur dersin, para verseler o kadar yavaş yürümez arkadan korna yersin..

Kask takmayan motorcular ve yolcu alıp ona da kask taktırmayanlar bir de o halde gazlayanlar var ki off..

Yolcu alan dolmuşun otobüsün hiç aynaya bakmadan zart diye atlaması yola ya da, durağa 50 metre kala seni tapagaz sollayıp zart diye önünde fren yapar..

Adana şehir içi 60 idealdir, İstanbul'da yaşayanlar belki hak vermez diye açıklıyorum. 2 şeritlik yol şehir içi genelde, sağ şerit otobüs dolmuşlara aittir, daha fazla hızlı gidersen ya otobüse vurursun, ya da yola atlayan birine..

Sonuç: Ben ya birini öldürecem bu trafikte, ya da beni vuracaklar.

academian97
22-07-2012, 01:26
Motorsikletlileri hiçe sayanlar,

Ayna ve sinyal kullanmayanlar... vs. uzar gider...

kadioglu
22-07-2012, 01:35
Sinyal vermeden dönenler,sinyal verip dönmeyenler ve sis lambalarını özelliklede arka sis yakanlar acayip uyuz olduğum bir şey ve çok görüyorum.

Vlkn-fb
22-07-2012, 02:20
Takip mesafesini korumayip dibime kadar girene hiç tahammul edemiyorum zong diye frene basip durmalari her an arkadan bana girecekmis gibi dibime gitmesi adam kestirecek bana geçen bir kamyon soforu ile kavga ettim bosluk birakma yok dibime kadar giricek illa indim agzima geleni soyledim dünya kadar sovdum.. hicbirsey diyemedi adam degilki

saqwert
22-07-2012, 02:24
aynasına bakmadan şerit değiştirenler.Motorsiklet kullanırken en çok çektiğim sorun

dirk
22-07-2012, 02:28
Sol şeritte 60 la gidip yol istediğim halde vermeyen makas atmak zorunda bırakıp makas atıncada sellektör yapan gerizekkalılardan nefret ediyorum bide her seferinde neden yol vermiyorsun dediğimde önüm dolu diyim önünde hiçbişey olmayan insanları boğasım geliyor önün dolu ben nereye girdim be adam

_Burak_
22-07-2012, 02:31
yolda önüme çıkan minibüsçüler hepsinin amk.
nefes aldığı her yere 3g döşeyim
sinyal vermiş vermemiş farketmez
yolcuyu indireninde amk indirmeyeninde amk
içinde insan mı varmış dakikası mı varmış çok lülüme ben evime gidiyorum süpersportcar ımla ezikler bekleyiversin
herkes gazete okumalı bence
güzel gazete yalnız
Açık Mert Korkusuz

ruudvan
22-07-2012, 02:42
sabır lazım.

doush
22-07-2012, 02:44
yolda önüme çıkan minibüsçüler hepsinin amk.
nefes aldığı her yere 3g döşeyim
sinyal vermiş vermemiş farketmez
yolcuyu indireninde amk indirmeyeninde amk
içinde insan mı varmış dakikası mı varmış çok lülüme ben evime gidiyorum süpersportcar ımla ezikler bekleyiversin
herkes gazete okumalı bence
güzel gazete yalnız
Açık Mert Korkusuz

Her dolmuşçu lafını üstünüze alınacaksanız olmaz :)
Yolun yarısını 20 yle gidenler var, yolcular biriksin arkadakinin de yolcularını alıyım diyip *** kadar yolda yolu tıkıyorlar, sonra ileride de hepsi öyle dengesiz dengesiz sürüyor.. Ama o *** kadar yolda ben 20 yle gitsem çarpılırım yemin ediyorum..Normal sürenlere lafımız yok..

gökberk
22-07-2012, 02:50
Şu farlarını kapatan elektrikli scooterlar...
Özellikle aydınlatması olmayan yollarda sisleri farları merceksiz xenonları olanlar.. Uzunları yakıp unutanlar... Tavşan gibi oluyorum :ofk:

ERTAN
22-07-2012, 02:51
O minibusculerden azmi cektik offf offf. :(

Dodoo
22-07-2012, 03:02
Sol şeritte 60 la gidip yol istediğim halde vermeyen makas atmak zorunda bırakıp makas atıncada sellektör yapan gerizekkalılardan nefret ediyorum bide her seferinde neden yol vermiyorsun dediğimde önüm dolu diyim önünde hiçbişey olmayan insanları boğasım geliyor önün dolu ben nereye girdim be adam

Bunlar uzun yolda insanın karşısına peşpeşe çıkınca hiç mi hiç çekilmiyor.. Hadi kıllık yapasın tutsa önüne geçip yavaşlatayım desen öyle bi lüksünde yok, o kadar yavaş gidiyor ki sol şeritte, ohooo :)

Eyüp
22-07-2012, 03:19
Sinyal kolunu kaybedenler,sol şeridi ihlal edenler,aynaları görmeyin üstüme kıranlar,tümsekten yavas geçince korna çalanlar , hatalı park yapanlar..bunlarla hemen hemen her GUN karşılaşıyorum..

çağlarcoskun
22-07-2012, 03:34
en uyuz olduğum şey hepsi değilde bazı dangalak hızlı motorcuların silme yada toz alarak yanımdan geçmeleri. Allah korusun genelde çok dikkat ediyorumda ya bigün dalgın anıma gelirde önümdeki çukuru son anda görüpte kaçmak istesem sağımda solumda o motorculardan biri olsa al işte boş yere o da bi hevesi uğruna ölecek. bende hevesim uğruna ( arabayı düşürmek ) katil olcam. biliyorsunuz burası Türkiye otobanda bile yolların bozulduğu çukurların olduğu yerler var en çok korktuğum ve uyuz olduğum konu budur.. Bide yolda giderken yapılı bi araba görünce hemen tamponuna yapışan , arkada salak salak cebelleşen , yol verdiğindede arka tampona yine toz alıp sağa geçen sonra yine bi ani sola kırma hamlesiyle sıfır geçen apaçiler yokmu :ofk: normalde gelip arabama vursalar kazadır derim geçerim o kadar arabama gözüm gibi bakmama rağmen ama öyle bitane dangalak gelip arabama vurursa trafikte saçma sapan gazlarken toz alıyım sıfır geçiyim derken. durmaması onun için daha hayırlı olur yemin ederim insan gibi dövmem...

Enes-x
22-07-2012, 03:36
Kurallardan ziyade trafikteyken yunanda yaşayan türk gibi hissediyorum.Herkes herkese düşman ,hep birbirimizin açığını kolluyoruz millet olarak , her an kavga dövüşe hazır edeceğimiz küfürü bile önceden kararlaştırmışısız.Bizi sıkıştırana misilleme yapmak için fırsat kolluyoruz , arkamızdan uzunları açık geliyorsa hemen arkasına geçip bu seferde biz aynısını yapıyoruz.

Mutlaka başınıza gelmiştir ; adamın kapısı açık, korna çalıp kapın açık diye işaret ediyorum,anlamıyor sinirli tavırlarla ne var lan filan el kol hareketi yapıyor :D camını açınca durumu anlatıyorum utandığını belli eden tavırla sağol diyebiliyor.Kızmıyorum çünkü herkes yaşanacak kötü bir olay için tetikte.

Önce karşımızdakine saygılı , merhametli , hoşgörülü olmamız gerekiyor bence..İnsanımızda bu bilinç yerleşirse zaten kural ihlali yapıp başkasını tehlikeye atmayada utanır hale gelecektir.

HondatugraL
22-07-2012, 03:38
en sağdan en sola dönüş veya tam tersi

en kıl olduğumda sol şeritten piknik modunda gidenler sellektor yaparsın korne çalarsında tınlamazlar. sağından geçerken onune kırıp refujlarla çifleştircez bigün hadi hayırlısı

_Emre_
22-07-2012, 04:03
gece gündüz ön arka sisleri açık olan davarlar,
sinyal vermeden önümde çat diye dönüş yapanlar
yırtık dondan çıkar gibi sağa sola bakmadan yola atlayan sürücü-yayalar
diye uzar gider.

Mikrop_Ali
22-07-2012, 07:16
genelde taksiciler dolmuşcular hiçbir kurala uymuyor. bunu gören vatandaşta uymuyor ortalık karışıyor. bide kaldırım bomboşken yolun ortasından yürüyen vatandaşlar var..

Trance-R
22-07-2012, 07:57
sinyal , emniyet şeridi ihlali , hız ...

sinyal bile verseler , çok yol kat edicez.
emniyet şeridinden , bu emniyet müdürlüğü iyi para kırar zeki davranmıyorlar ( yaptırım olmalı)
hız için de , radar istasyonu koyacak başka çare yok.

Arenimo
22-07-2012, 09:23
Otobanda sol seritte 80 ile gidip 2 km selektor atmamiza ragmen cekilmeyen ve sagindan gecmek zorunda kalip bide bize sitem eden mongollara cok uyuz oluyorum

Sh4rk
22-07-2012, 09:27
antalya trafıgınde sol serıtten 50 kmh ıle gıtmelerı ve saglarından gectıgımde korna calmaları :D

ali_utku
22-07-2012, 09:47
antalya trafıgınde sol serıtten 50 kmh ıle gıtmelerı ve saglarından gectıgımde korna calmaları :D

tatil sezonunda Antalya trafiği ayrı bi olay zaten.geçen yıl 4 ay boyunca Antalyadaydım iş için.adam geçmiş sol şeride 40-50 ile tın tın gidiyor.Kendisi tatilde ya,sanki bütün orda yaşayan insanlarda tatilde,oranın bir iş hayatı yok koşuşturması yok sanki.

AhmetYılmaz
22-07-2012, 09:48
Kesinlikle emniyet şeridi ihlali. Ve çokta kavga çıkarmışızdır bu yüzden. En büyük bedduam bigün o şeride çok ihtiyacı olur ve o şeritte tıkalı olur inşallah.

Maxiboost
22-07-2012, 10:12
Hepsini gectim, on sis fari tamam goz almiyor rahatsiz da etmiyor ama arka sis fari acanlarin amaci ne? Rahatsizlik veriyorlar resmen.

Dodoo
22-07-2012, 10:48
Hepsini gectim, on sis fari tamam goz almiyor rahatsiz da etmiyor ama arka sis fari acanlarin amaci ne? Rahatsizlik veriyorlar resmen.

Gündüz vakti ön arka sis açık gezen arkadaş var ama ne desek dinletemiyoruz :) Bir ara çok laf ettim de utancından heralde, arkaları bir süre yakmadı :D Ama şimdilerde yine açıyo :D

darkmoon
22-07-2012, 10:53
şeridinde arabayı süremeyenler e5 e çıkıyorum tem e çıkıyorum 10 arabadan 7 si şeridinde gitmiyor yada gidemiyor illa aracın bir kısmı şeridinden diğer şeride taşıcak.

imprezaWRC
22-07-2012, 11:20
En sol şeride 50-60km/h hızla çıkıp kendinden 1km/h daha düşük hızda giden kamyonu sollamaya kalkışan kamyon şoförlerine illet oluyorum. Yarım saat arkasında beyimiz sağ şeride geçsede bizde yolumuza gitsek diye bekliyorsun.
Ne işin var senin en sol şeritte ?
Hava güllük gülistanlık olmasına rağmen gece-gündüz ön-arka sis farını yakanlara bende artık uzunları yakıyorum, kör olsun, rahatsız olsun bana ne.
Normal plakalı olup trafik sıkıştığında çakarlarını yakarak onu bunu sıkıştırıp yol isteyenlere uyuz oluyorum. Kimsin sen birader, diğerlerinden ne üstünlüğün varda çakarlarınla yol alıyorsun.
Kural tanımaz minibüs, halk otobüsü, dolmuş ve taksi şoförlerine de uyuz oluyorum. Dün cenazeye giderken haliçte sağımda giden minibüs bile bile hemde yanyana giderken üstüme kırdı, yol vermek istemedim ama herif bildiğin kabasakaldı, ve çarpmasıda an meselesiydi, bende istemeyerek yol verdim ama kornayada resmen ayağımla bastım, camıda açıkmış, yarı beline kadar sarktı ne var diye seslendi, bende aynısını ona dedim, ama o sıra içimden de nasıl ah ettiysem bu akıllı benide geçip en sol şeride geçti, ve bir anda önündeki araç arıza yaptı, sağada kaçamadı, orada öyle kaldı, haliyle bende en sol şeride geçtim, o an acelem olmasaydı, durup al bu da sana kapak olsun girdimi diyecektim :D:D

Bu arada, cuma günü Trabzon'daydım, ya arkadaş orada yanan kırmızı ışıklar bu adamların dolmuşlarına, minibüslerine, ticari araçlarına yanmıyor mu? Hepsi istisnasız kırmızıda geçti gitti, biride bana patlıyordu zor attım sol şeride kendimi.
Dolmuş, minibüs ve ticari araç kullanan Trabzon'luları Dalton hastalığı olanlardan mı seçiyorlar acep?

Thexerox
22-07-2012, 17:35
Terse girenler her denk geldiğimde yol vermiyorum geri geri çıkmak zorunda kalıyor. sıkışık trafikte yolda düzgün gittiğim halde arkamdan korna selektör yapıp önüme geçmeye çalışanlar çoğu zaman yolu kesip yol vermiyorum.

63owen63
22-07-2012, 17:40
Şehir içinde bile,kendi aracımda bindigim arkadaşlarımın aracında emniyet kemeri taktıgım için tabiri caizse ' testicals' konusu oldum.

doush
22-07-2012, 17:53
Arka kOltukta taktigim icin dalga gcenler var..

Eyüp
22-07-2012, 17:56
Arka sis farkını yakanlar , one birşey diyemem çünkü bende yakıyorum :)

fatihcakin
22-07-2012, 17:58
Arka sis farkını yakanlar , one birşey diyemem çünkü bende yakıyorum :)

Neden ? Daha mı az yakıyosun :D

gökberk
22-07-2012, 17:59
@Eyüp

Gece görürsem uzunları dayarım ama bro :D

Eyüp
22-07-2012, 18:00
Bilmem , alışkanlık olmuş on sis..ama test ettim göz almıyor :)

Frid
22-07-2012, 18:25
Bilmem , alışkanlık olmuş on sis..ama test ettim göz almıyor :)

her insanın gözü aynı hassaslıkta olmayabilir ama inşallah xenonlu değildir diye teselli edelim kendimizi

gün gece arka sis yakan bir araca uzun uzun selektör yaptım hiç aldırış etmedi

darkmoon
22-07-2012, 18:34
normal sis orjinal ampülüyse yani xenon yada şu abidik gubidik garip renkli xenon gibi yanan ampüllerden değilse o kadar göz almıyor ama genede gözü hassas olanın yada dikkat sorunu olanın gözünü alabilir dikkatini dağıtabilir.

Eyüp
22-07-2012, 18:43
her insanın gözü aynı hassaslıkta olmayabilir ama inşallah xenonlu değildir diye teselli edelim kendimizi

gün gece arka sis yakan bir araca uzun uzun selektör yaptım hiç aldırış etmedi

Zenon değil , körlük sebebi değil yani benim sisler :)

@Gokberk sorun değil ama tanıdığım sürece :D

YUNUS
22-07-2012, 18:45
takip mesafesi...

Bunu ihlal etmeyen yoktur herhalde

Burak Mehmet
22-07-2012, 19:08
arka sis lambalarını yakan gay ler haricinde ankarada büyük bir sorun yok..

furkancicek
22-07-2012, 19:14
Cıkıs yapıcagım yere giris yapıcak olan aracın sinyal vermeyip beni bos yere bekletmesi en nefret ettigim...

CaNeR44
22-07-2012, 19:23
yol olmamasına rağmen deli gibi sıkıştırması selektör yapması birde sinyal yakmayanlar

rcbrs
22-07-2012, 21:22
Ana yolda sol şeritten geçerken sağdakinin çizginin üzerine kayması.bu tipler sinav kagidinda ve tuvalettede mı taşırirlar hep merak etmisimdir

h.savas
22-07-2012, 22:05
En sol şeride 50-60km/h hızla çıkıp kendinden 1km/h daha düşük hızda giden kamyonu sollamaya kalkışan kamyon şoförlerine illet oluyorum. Yarım saat arkasında beyimiz sağ şeride geçsede bizde yolumuza gitsek diye bekliyorsun.
Hava güllük gülistanlık olmasına rağmen gece-gündüz ön-arka sis farını yakanlara bende artık uzunları yakıyorum, kör olsun, rahatsız olsun bana ne.
Normal plakalı olup trafik sıkıştığında çakarlarını yakarak onu bunu sıkıştırıp yol isteyenlere uyuz oluyorum. Kimsin sen birader, diğerlerinden ne üstünlüğün varda çakarlarınla yol alıyorsun.
Kural tanımaz minibüs, halk otobüsü, dolmuş ve taksi şoförlerine de uyuz oluyorum.
+
aynen...:mad:

DEJ
22-07-2012, 22:15
Şu trafikte en illet taksiciler,,minibüsçüler,belediye-halk otobüsleri

Geçende halk otobüsçüsüyle taksici yolun ortasında durup aşağı inip yolcu yüzünden kavga ettiler. millet sövüyomuş, kornaymış, trafiğin anasını s.kmiş hiç umurlarında deği ladamların. hoş otobsün de taksinin de yolcusu bellidir neyin kavgası olduğunu anlayamadım ama arabaya sopa tarzı birşey alıcam artık yetti kendilerini şehir eşkıyası sanıyor oçları. direk dayı dayı yolun ortasında durup kabadayılıklar falan. allahın barzoları dağdan inip bağdakine dayılanıyorlar ya. sağlam sopa atıcaksn ki bunlara adam olsunlar amk barzoları

BLuEBoY
22-07-2012, 22:19
herkesın yazdıklarına sonuna kadar katılmakla beraber farları yıldızlara vuran bütün araçlar.. arkadaş göz var nizam var farların ayarsız git ayarlattır işte aynalardan gözüme vurmasın diye şekilden şekile giriyorum...

oğuz
22-07-2012, 22:29
arka sis farını yakanlar %100 mal
yavaşlamak yerine vites küçültmemek için şerit i lak diye değiştirenlerde usta şoförler ya ameke onlara birşey demeye gerek yok

M.degirmen
22-07-2012, 22:33
sari işik yanar yanmaz kornaya asılanlar yokmu deli oluyorum ya ..
basılır basılmaz diye bişe yok hafiften düt yaparsın kımseyı rahatsız etmez ama bizim memleketteki eşşekler sari yanar yanmaz doootttt uzunca bi çalar dönüp ne var amanın *** diye söylenirim :)

he birde bursada doğu tarafında ikamet edenler bilir minübüsçüler orta ve sağı kapatıp bide 90 km hızla gelen mılletın önüne kırıyorlar yok böyle birşey delirmemek kavga etmemek elde değil

1lker
23-07-2012, 00:05
bende bizim servis şöföründen örnek veeyim ;
Öndeki aracın kıçına yapışır tahrik eder.
Milleti sıkıştırır aşırı sürat yapar.
Işık ihlal eder ki levhalara uymak hak getire vs vs...

Bende en çok kemer'i ihlal ederim

UtkuG
23-07-2012, 00:18
Gereksiz korna kullanımı

Hakan Girginer
23-07-2012, 00:20
Trafikte en çok karşılaştığım kural ihlali, insanların insanlıktan çıkıp öküz kimliğine bürünmesi.

baha38
23-07-2012, 06:53
Bizim Kayseride en çok karşılaştığım sıkıntı sol şeritten 50 km ile giden amcalar,teyzeler kornaya bas asıl yok bide duymazlar. Sağından geçersin kornaya aslırsın aynadan bakarım tık yok hala aynen devam:) Birde arka sis olayı var tabi.

erdem325
23-07-2012, 07:02
insan olmamak.

orhan_guney
23-07-2012, 07:59
sokak içinde hizlı gidenler. şerefsizler.

berkred
23-07-2012, 08:03
Kural tanımaz minibüs, halk otobüsü, dolmuş ve taksi şoförlerine de uyuz oluyorum. Dün cenazeye giderken haliçte sağımda giden minibüs bile bile hemde yanyana giderken üstüme kırdı, yol vermek istemedim ama herif bildiğin kabasakaldı, ve çarpmasıda an meselesiydi, bende istemeyerek yol verdim ama kornayada resmen ayağımla bastım, camıda açıkmış, yarı beline kadar sarktı ne var diye seslendi, bende aynısını ona dedim, ama o sıra içimden de nasıl ah ettiysem bu akıllı benide geçip en sol şeride geçti, ve bir anda önündeki araç arıza yaptı, sağada kaçamadı, orada öyle kaldı, haliyle bende en sol şeride geçtim, o an acelem olmasaydı, durup al bu da sana kapak olsun girdimi diyecektim :D:D

Bu arada, cuma günü Trabzon'daydım, ya arkadaş orada yanan kırmızı ışıklar bu adamların dolmuşlarına, minibüslerine, ticari araçlarına yanmıyor mu? Hepsi istisnasız kırmızıda geçti gitti, biride bana patlıyordu zor attım sol şeride kendimi.
Dolmuş, minibüs ve ticari araç kullanan Trabzon'luları Dalton hastalığı olanlardan mı seçiyorlar acep?

+1000 aynen katılıyorum

8.000rpm
23-07-2012, 13:46
gerçi bu kural ihlaline değil de "özürlülük" kategorisine girer ama , akşam karanlığında farlarını yakmadan kör gibi yol alan ve bu durumu farketmeyen sürücülere çok fena gıcık oluyorum , sürekli yanlarına gidip ikaz ediyorum , "aaa pardon..!!" tepki bu...
sen nasıl şöförsün allah aşkına? tamam günümüz arabalarında motor çalışınca gösterge paneli de yanıyor ama farın açık mı değil mi hiç mi anlamazsın be insan?
bir de uzunları yanan ama bunun farkında olmayan sevgili arkadaşlara ayar oluyorum...
uzun farın tabak gibi uyarısı gösterge panelinde yanıyor hadi onu anlamadın görmedin görsen de algılayamadın , bir arabanın arkasına geliyorsun bagajdan şurdan burdan da gözüne o hayvani parlaklık çarpmıyor mu?
...
..
tamam... sakinim...

GokhanE.
23-07-2012, 13:59
Saga donuslerde sen beklerken geriden gelip en distan onune kirmaya calisanlara ayar oluyorum. Once burunlarini sokmalarina izin vermedikten sonra iyice yavas giderek arkamdaki aracin onune atlamasini da engelliyorum.

SekoLive
23-07-2012, 14:06
bomboş yolda frene basanlara ayar oluyorum neden basıyorlar dümdüz yol. önünde araba yok hadi araba olsa öndeki sekdi ona göre bastı dicemde oda yok...

sinyalsiz şerit değiştirenler

emniyet şeridini kullananlar

arka sisler açık gidenler(eğer fırsatını bulursam önüne geçip sisi açıyorm yada uzunu yakıp bekliyorum )

arka stopları yanmayanlar reflektörleri çamur içinde olup gece hiç gözükmeyen araçlar.

uzun farı açık gidenlerede tilt oluyorum özellikle arkamdan gelenler.

RottingChrist
23-07-2012, 15:52
dikiz aynasından nekadar takip edersen et akıcı trafikte zırt pırt zıplayan motosikler ve sürücüleri. kendim de motosiklet kullanıcısı olarak söylüyorum eceline susamış sinek gibiler.

mahalle ve ara sokaklarda hız sınırına uymayan ergen gençler ve DNA sı bozuk canlılar.

şerit değiştirmek için sinyal verdiğimde arkadma tır boyu mesafe olmasına ramen yol vermemek için tapa gaz yapan sevgili sürücüler. sinyal vermeden geçersem sıkıntı yok. sinyali görünce kimyaları değişiyor insanların.

Erdem K.
23-07-2012, 16:06
otobanda nedendir bilinmez hızlı ya da yavaş giden herkes ya en sol ya da orta şeridi kullanıyor. sağdan giden yok. sol taraf hep kuyruk, orta şerit eh işte en sağ bomboş :confused:

ayrıca arkamdan sürekli selektör yapıp üzerimden atlayacakmışcasına arkama yanaşan usta şoförleri çok taktir ediyorum.

aralara giren ve sadece egsoz sesi olan ama gitmeyen motor/mobilet sürücüleri de tatire şayan şoförler ?! ...

Tugral
23-07-2012, 16:42
Sola dönüş kuralını bilmeyen bütün öküzlere sinir oluyorum. Ben mecburmuyum sen dönücen diye beklemeye. Sola dıştan dönülür 2 şeritli yolda paraş sola dönüyor benim üstüme gelerek sonrada tip tip bakıyor mal herif

_Burak_
23-07-2012, 16:54
bomboş yolda frene basanlara ayar oluyorum neden basıyorlar dümdüz yol. önünde araba yok hadi araba olsa öndeki sekdi ona göre bastı dicemde oda yok...

sinyalsiz şerit değiştirenler

emniyet şeridini kullananlar

arka sisler açık gidenler(eğer fırsatını bulursam önüne geçip sisi açıyorm yada uzunu yakıp bekliyorum )

arka stopları yanmayanlar reflektörleri çamur içinde olup gece hiç gözükmeyen araçlar.

uzun farı açık gidenlerede tilt oluyorum özellikle arkamdan gelenler.

birde gece geç saatlerde oluyor genelde
160 civarları hafif tempolu bir şekilde seyrediyorum
adam önümde mesafe 500m kadar
uzaktan tek sellektör
az yaklaştım mı iki tane
yol bomboş adamda istif bozma yok
sellektör sellektör kolu koparcam inatta ediyorsun çıkacak o adam o şeritten

tam bakıp seviniyorsun adam sağa geçecek diye geçerken birde frenlere asılarak geçmez mi sağ şeride
o koca arabayı sol şeridin yanındaki boşluğa sokmaya çalışıyorsun frenle karışık :)
bir gün sol kapıyı bariyerde
ön tampon sağ çamurluğuda muhteremin birinde bırakıcam bakalım ama ne zaman :D
hep teğet geçiyorum

sasuuke
23-07-2012, 16:56
sinyali kullanmayan öküzlere sinir oluyorum bende müneccimmiyiz ya biz nereye döneceğini önceden bilelim.

İbrahim33
24-07-2012, 09:59
sinyal vermeyenler ve şerit ihlali yapanlar...kırmızı ışığa alıştık zaten :)

Frid
08-04-2013, 10:12
bu ara şu otobüsler için tahsis edilen yolları herkes kulanıyor artık daha fazla kamera yerleştirildi. saçma bir sistem olmasına karşın kullanmak can sıkabilir.

serkanaygün
08-04-2013, 10:16
Daracık mahalle aralarında ters yöne gidenler. Nefret ediyorum. Tek arabanın geçeceği yerden 2 araba geçmeye çalışıyoruz boş yere.

fdoganb
08-04-2013, 10:29
Atasehir tarafındaki hafriyat kamyonlarıyla e5te rolling yapıyoruz bu aralar bol bol. Adamlar bildigin sol şeritten toz toprak saca saca gazliyorlar

Ertekin
08-04-2013, 10:32
Trafikde genelde saçma sapan araç kullananların yanına her geldiğimde telefonla konuşarak araç kullandıklarını görüyorum.

TameR
08-04-2013, 10:39
sinyal vermeden manevra

en sol şeritten60-70 le gidenler o şeridin adı hız yada geçiş şeridi değil mi hiç mi trafik dersi almadınız..

birde aracın azıcık oynanmış basık olduğunu görüp tampona yapışıp hadi oynayalımcılar...

individual
08-04-2013, 10:42
sinya vermeden şerit değiştirenler.
sağ tarafta müsait bir yere yanaşıp yolcu indirmeyen arabalar yada minibüsler.
4 yol tam orta noktasın trafik sıkış ilerleyemediği halde bizim gideceğimiz açık yönü kapatanlar.

cgnozdmr
08-04-2013, 11:24
Ters yöne girip hala oranın ters yön olmadığını savunanlar deli ediyorlar adamı..Beni bitiriyorlar ama asla taviz vermiyorum geri geri gelmiyorum gerekirse sabaha kadar beklerim :D

orhan_guney
08-04-2013, 11:41
şu gereksiz öküzlere kızıyorum sokağın içinde uzun uzun korna calanlara .

Eyüp
08-04-2013, 11:43
Son 3 günde 1600km yol yaptım , en çok karşılaştığım geceleri gereksiz selektör ve sinyalsiz şerit değiştirme..

Thexerox
08-04-2013, 12:42
Geçiş haklarından bi haber insanlar son 2 günde 3 kaza atlattım. ana yolda giderken yan yoldan bodozla dalanlara uyuzum. ters yönü affetmem geri gidicek hele bide tersin başında olur bende daha yeni girmişimdir tapa gaz giderim selektör eşliğinde.

lethaldoze
08-04-2013, 18:11
En sinir olduğum, sokaktan çıkcam ve sola dönücem. Soldan gelen arabayı bekliyorum geçsinde bende yola çıkayım diye. Herif gelip PAT diye çıkacağım sokağa girmez mi tam cinayet sebebi. Lavuk sinyal verse ben onu beklemeyeceğim. Beni göre göre sinyal vermiyor adam.

Sezgin
08-04-2013, 18:15
- Sinyal Vermeyip Düşük Hızda Sağa, sola, ara sokaklara sapanlar

- Ford Connect'ci kardeşlerimiz arka sis yakma hastalıgı.

- Far/Sis Çakma Xenon yapıp, hadi farları geçtimde cok afedersiniz Apaçi gibi o sisleri açmaları. Ayıptır yahu, insanda ne göz bırakıyorsunuz ne görüş mesafesi.

painkller
08-04-2013, 18:48
sinyal verip dönecekken arkadakinin sollamaya kalkması, özellikle sinyal verilen yöne yaktıktan sonra atağa geçiyorlar, kazaya davetiye.

kural ihlalimi bilmiyorum ama, genelde sabırgız 7aylıklar, şehirler arasında bir kamyon kamyonu sollarken, veya önü dolu bir araba öndekinin çekilmesini beklerken arkasına yanaşıp 3-4 kez sellektör yapanlar.

Yigit-Y
08-04-2013, 19:02
sinyalsiz önüme yatan vatandaşlar oluyor solundan tekrar önüne aynı şekilde geçince selektör yapıyorlar. bende bunlara ayar oluyorum.ibineye oysaki empati kurduruyorum :)

BERKİN
08-04-2013, 19:18
Sinyal vermeyenler herkesi baş belası belliki,daha kırmızı ışık yanar yanmaz sellektör veya korna basanlara güzelce sövüyorum,birde İzmirde sol şerif kavramı yok insanlarda sağ şerit herzaman daha hızlı akıyor sol şeritte yavaş gidenler oluyor en sinir bozucu olaylardan birisi..