PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010 model Honda Accord hakkinda bilgi

EEE
22-07-2012, 11:22
Arkadaslar 2010 Accord almayi dusunuyorum yururu nasildir uzunda rahat bir aracmidir.yakit tuketimi nasildir ve kronik hastaliklari varmidir tecrubesi olan arkadaslar aktarirsa sevinirim. Tesekkurler

EEE
22-07-2012, 16:33
Yokmu bilen

darkmoon
22-07-2012, 16:35
bu 2010 hanigisi yedinci jenerasyonmu yoksa sekizinci jenerasyon accordmu.

EEE
22-07-2012, 16:41
bu 2010 hanigisi yedinci jenerasyonmu yoksa sekizinci jenerasyon accordmu.

Piyasadaki son kasa

darkmoon
22-07-2012, 16:44
sekizinci jenerasyonsa bir bilgim yok ama forumda yeni kasa accord sahibi arkadaş vardı o görürse cevap vericekdir.
bu arada 2013 de yeni kasası çıkıyor dokuzuncu jenerasyon.

EEE
22-07-2012, 16:52
sekizinci jenerasyonsa bir bilgim yok ama forumda yeni kasa accord sahibi arkadaş vardı o görürse cevap vericekdir.
bu arada 2013 de yeni kasası çıkıyor dokuzuncu jenerasyon.

Eyvallah.......

wrcsinan
22-07-2012, 16:54
kullanma şansım olmadı ancak araç herşeyiyle fazlasıyla güzel. iç tasarımı inanılmaz güzel. dış görsellikte bmw mercedesten aşağı bi yönü yok. accord kullananlar kesinlikle bu arabayı överler. eğer maddi imkanınız el veriyorsa bence düşünmeyin o fiyatlara alınabilecek en güzel araç sadece 2.0 benzinli ekonomik olmayacaktır

EEE
22-07-2012, 17:40
kullanma şansım olmadı ancak araç herşeyiyle fazlasıyla güzel. iç tasarımı inanılmaz güzel. dış görsellikte bmw mercedesten aşağı bi yönü yok. accord kullananlar kesinlikle bu arabayı överler. eğer maddi imkanınız el veriyorsa bence düşünmeyin o fiyatlara alınabilecek en güzel araç sadece 2.0 benzinli ekonomik olmayacaktır

55-60 arasi araba bakiyorum benzin/lpg ile binecegim accorddan dolu ve iyisini bulamadim...
320 i, insignia ve accord aklimda olanlar en mantikli ve iyi accord gibi geldi ama tavsiyelere acigim

wrcsinan
22-07-2012, 17:58
İnsignia 1.6 turboda olabilir yılda 1.5 bin vergi avantajın olur. Yakittanda avantajın olur. İnsignia hakkinda cok olumlu duyumlar aldım. On suspansiyon sertliğinden başka bir olumsuz bir yorum görmedim diyebilirim. ikiside ayrı güzelliklerde otomobil. Ben şahsen Honda alsam kafam daha rahat olur. BMW ye gelince o fiyatlara biraz daha yaşlı kmsi biraz daha fazla araç alabilirsin ve Honda daki donanım olmayabilir. Bir BMW hayarini olarak accord derim gibime geliyor

EEE
22-07-2012, 18:06
İnsignia 1.6 turboda olabilir yılda 1.5 bin vergi avantajın olur. Yakittanda avantajın olur. İnsignia hakkinda cok olumlu duyumlar aldım. On suspansiyon sertliğinden başka bir olumsuz bir yorum görmedim diyebilirim. ikiside ayrı güzelliklerde otomobil. Ben şahsen Honda alsam kafam daha rahat olur. BMW ye gelince o fiyatlara biraz daha yaşlı kmsi biraz daha fazla araç alabilirsin ve Honda daki donanım olmayabilir. Bir BMW hayarini olarak accord derim gibime geliyor

İnsignia lpg de valve leri sikinti yapiyormus yaptigim arastirmada ayrica opel olmasi masrafin sinyallerini verir gibi ne kadar opelci olsakta:)
Accord ariza yapmamasi ve yakisikliligi ve donanimi mantikli geliyor
2008 320 i o fiyatlarda ancak ekstra donanim bir deri doseme var isitmasi bile yok

efe_
22-07-2012, 18:08
Kardeşim bmw alma imkanın varsa , Honda'nın yanından geçmemelisin :) Sonra pişman olma ...

darkmoon
22-07-2012, 18:08
şahsi fikrim insignia yı saf dışı bırak 3.20i ve accord arası düşün derim. ama ben olsam accord alırdım.

EEE
22-07-2012, 18:09
Kardeşim bmw alma imkanın varsa , Honda'nın yanından geçmemelisin :) Sonra pişman olma ...

Senin arabada aklimi celiyor:)

EEE
22-07-2012, 18:10
şahsi fikrim insignia yı saf dışı bırak 3.20i ve accord arası düşün derim.

Bende oyle dusunuyorum

efe_
22-07-2012, 18:11
Senin arabada aklimi celiyor:)

benim araba için demiyorum, herhangi bir bmw... Adı üstünde... :)

EEE
22-07-2012, 18:15
benim araba için demiyorum, herhangi bir bmw... Adı üstünde... :)

Eyvallah.......

atituti
22-07-2012, 18:19
bmw gercekten cok ayrı bi dünya 20 senelikte olsa 30 senelikte olsa gercekten muadili arabaya binince bmw nin yada mercedesin farkını bariz anlıyosun,ama tip olarak accord tavsiye ederim.kronik bi sorununu duymadım.

EEE
22-07-2012, 18:29
2004 e 200 kompumuz var dedigin dogru

darkmoon
22-07-2012, 18:29
bmw nin 3 kasanın bilhassa giriş sınıfı boş donanımlı olanların hiç bir esprisi yok.. full dolu e39 kasa yada e90 e60 kasa alınırsa lafım yok ama boş donanımlarının hiç bir espirisi yok hiç bir lüksü konforu donanımı yok.. sadece bmw var diye gezersin oda anlıyanlar boş bmw olduğunu anlar yani aldığının bir espiriside kalmaz..
d segmenti bir araç alıyorsan şahsi fikrim gırtlağına kadar dolu almalısın.

atituti
22-07-2012, 18:34
darkmoon dedigin dogru ama gercekten almanlar bu işi biliyo , boşta olsa doluda olsa muadili arabalardan kalite olarak cok üstün oluyo , 90 accordla 90 e34 örnek gosterebilirim

EEE
22-07-2012, 18:40
bmw nin 3 kasanın bilhassa giriş sınıfı boş donanımlı olanların hiç bir esprisi yok.. full dolu e39 kasa yada e90 e60 kasa alınırsa lafım yok ama boş donanımlarının hiç bir espirisi yok hiç bir lüksü konforu donanımı yok.. sadece bmw var diye gezersin oda anlıyanlar boş bmw olduğunu anlar yani aldığının bir espiriside kalmaz..
d segmenti bir araç alıyorsan şahsi fikrim gırtlağına kadar dolu almalısın.
Accord dolu ondan kafam karisrlti e90 320 ye bakiyorum oda bos tek deri var

darkmoon
22-07-2012, 18:50
oda hakiki deri değil.. accordu bilmiyorum ama %90 hakiki deridir.

EEE
22-07-2012, 20:17
oda hakiki deri değil.. accordu bilmiyorum ama %90 hakiki deridir.
Terletmeyen ozellikte bir deriymis accord alcaz heralde

efe_
22-07-2012, 23:02
Derisi iyidir Accord alalıma dönmesin konu.BMW yol tutuş,güvenlik,sürüş keyfi,imaj vs konularında baya iyi bir ders verir japon balığına :) iyi düşün EEE kardeşim

EEE
22-07-2012, 23:27
Derisi iyidir Accord alalıma dönmesin konu.BMW yol tutuş,güvenlik,sürüş keyfi,imaj vs konularında baya iyi bir ders verir japon balığına :) iyi düşün EEE kardeşim

İkisinide kullandiktan sonra karar verecegim :)

ibratice
22-07-2012, 23:34

siz hiçbir yerde accord la ilgili olumsuz birşey duydunuzmu piyasadaki en sağlam arabalardan biri Hondadır başkalarını yanlış yönlendirmeyin .

efe_
22-07-2012, 23:35
İkisinide kullandiktan sonra karar verecegim :)

en doğrusunu yaparsın kardeşim

bilalMW
22-07-2012, 23:35
siz hiçbir yerde accord la ilgili olumsuz birşey duydunuzmu piyasadaki en sağlam arabalardan biri Hondadır başkalarını yanlış yönlendirmeyin .

sonata kadar yol tutamayan bir arabaydı en son noldu düzeldimi o ?

ibratice
22-07-2012, 23:43
şu an yol tutuşu çok iyi şehir içi çok bozuk yollarda biraz süspansiyon sert kalıyor birde söz konusu olan araba accord cıty le karıştırmayın hala 1990 modeli bile taş gibidir problemsiz.

chiefkadir
22-07-2012, 23:55
Endercim bikaç gün kullandım accordu fena araba değil ,alacaksan eğer mutlaka honda teche götürelim bizim şeref accordun cigerini bilir:)

!KO
22-07-2012, 23:58
e46 3 series vs 10 accord yapcaksak bmwcıler kızmasın ama acord ezer helekı bos bı e46yı baya uzer :) ıkısınıde kullanmıs biri olarak diyorum öyle testten filan bakıp atmam :)

EEE
22-07-2012, 23:58
Endercim bikaç gün kullandım accordu fena araba değil ,alacaksan eğer mutlaka honda teche götürelim bizim şeref accordun cigerini bilir:)

Niyetim varda benzinli 320 mi alsam onumu karar veremedim
Honda olursa ararim tabi

EEE
23-07-2012, 00:03
e46 3 series vs 10 accord yapcaksak bmwcıler kızmasın ama acord ezer helekı bos bı e46yı baya uzer :) ıkısınıde kullanmıs biri olarak diyorum öyle testten filan bakıp atmam :)

E90 320
E46 bmw isim olmaZ eski araba istemiyorum

Burak K.
23-07-2012, 00:05
Bence Bmw. Bmwyle Hondayi karsilastirmak hata bence.

!KO
23-07-2012, 00:07
E90 320
E46 bmw isim olmaZ eski araba istemiyorum

e90 o zaman :) ama boş olmasın ;)

wrcsinan
23-07-2012, 00:42
birde ford mondeo opsiyonun var. hemde o fiyatlara dizelini alırsın. ilandaki araç biraz pahalı fikir olsun diye bakabilirsin

Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium 2010 Model 56.500 TL Galeriden satılık ikinci el Gri renk - 93940686 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2010-mondeo-titanium-2-0-tdci-ov-130-hp-garantili-44-754-km-93940686/detay)

wrcsinan
23-07-2012, 00:47
Ford Mondeo 2.5 Titanium 2009 Model 59.900 TL Galeriden satılık ikinci el Siyah renk - 93419466 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-boyasiz-2-5-turbo-titanium-paketli-manuel-vites-93419466/detay)

bunuda yeni gördüm yıllar önce bi dergide tanıtımını okumuştum çok etkilenmiştim. trdede varmış şaşırdım

darkmoon
23-07-2012, 01:17
sonata kadar yol tutamayan bir arabaydı en son noldu düzeldimi o ?

sen hiç sonata kullandınmı bilalcim kullanmadığın bilmediğin araçlar hakkında kulakdan dolma bilgilerle yazma.. bende 3.20d de var sonatada var gel dedim daha öncede istediğin vakit ikisinide sür.. bilen bilmeyen işkembeden sallamasın lütfen.

Emrecan-R
23-07-2012, 01:46
accord/opel

EEE
23-07-2012, 10:02
Ford Mondeo 2.5 Titanium 2009 Model 59.900 TL Galeriden satılık ikinci el Siyah renk - 93419466 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-boyasiz-2-5-turbo-titanium-paketli-manuel-vites-93419466/detay)

bunuda yeni gördüm yıllar önce bi dergide tanıtımını okumuştum çok etkilenmiştim. trdede varmış şaşırdım

Ford sevmiyorum pek dizelde ekonomik degil bence tercih etmiyorum ondan

JapanVsGermany
23-07-2012, 10:07
Geçen sene 2010 model Accord aldım, 2 ay'a yakın kullandım...
2005 yılında sıfır alıp halen kullandığım 2.4'e iç mekan çok ama çok başarılı bir görüntü sunuyor. Kullanımı Çok rahat we konforlu. Performans olarak yüksek beklentin yoksa ortalama bir gideri war. Niyetim 2010'u kullanıp 2005'i satmaktı ama çok çok cazip bir teklif gelince 2010'u sattım, sattığımı da çok pişman oldum işin aslı...

Eğer ki uygun fiyata bulursan hiç kaçırma derim...

EEE
23-07-2012, 11:00
Geçen sene 2010 model Accord aldım, 2 ay'a yakın kullandım...
2005 yılında sıfır alıp halen kullandığım 2.4'e iç mekan çok ama çok başarılı bir görüntü sunuyor. Kullanımı Çok rahat we konforlu. Performans olarak yüksek beklentin yoksa ortalama bir gideri war. Niyetim 2010'u kullanıp 2005'i satmaktı ama çok çok cazip bir teklif gelince 2010'u sattım, sattığımı da çok pişman oldum işin aslı...

Eğer ki uygun fiyata bulursan hiç kaçırma derim...

bilseydım alırdım senınkını accordda karar kıldım galıba

Nightfish
23-07-2012, 11:05
Bende Sonata vardı, yol falan tutmuyo kendisi :) ESPsi de bela. Accord bundan kötüyse ki karşılaştırma videosu izlemiştim, Sonata daha iyiydi. Eğer Accord bu son kasada düzelmediyse uzak durun, yoksa görüntüsüydü donanımıydı gerçekten çok güzel duruyor. 2. el BMW daha rahat satılır bir de.

TaGo
23-07-2012, 11:10
O klasmanda Mazda 6 derim gerisi yalan...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-ilk-sahibinden-2009-mazda6-dynamic-otomatik-full-93704995/detay

Canselmo
23-07-2012, 11:18
Kesinlikle mazda 6 diyorum o klasmanda cok cok farklı yol tutuşu mükemmel ve lpg ile acaip uyumlu bi araç

yusuferdem
23-07-2012, 11:18
aracın kronik direksiyon kutusu problemi var, frenleri kullanıma bağlı olarak (istediğin kadar frene basma) 10.000 km olmadan ön ve arka balatalar bitiyor 20.000 km'de bir diskleri bitiyor yakıt ortalaması şehir içi 12,0 ila 13,5 arası kullanıma bağlı olarak değişiyor şehir dışı 9,0 ila 10,0 aracın görünüşündeki büyüklük arka yolcu kısmınına hiçmi hiç uğramamış çok ama çok dar ayak koyma mesafesi sanki tek kapı ufak bir araca binmiş gibi oluyosunuz illa alacaksanız sedefli beyaz rengi bu kasaya çok yakışıyor aksesuarlı ön ve arka tampon ve ön panjuruda paraya kıyıp araca taktırırsanız aracın güzel bir görüntüye kavuştuğunu göreceksiniz.

EEE
23-07-2012, 11:36
eyvallah dıkkate alacağım

darkmoon
23-07-2012, 13:03
Bende Sonata vardı, yol falan tutmuyo kendisi :) ESPsi de bela. Accord bundan kötüyse ki karşılaştırma videosu izlemiştim, Sonata daha iyiydi. Eğer Accord bu son kasada düzelmediyse uzak durun, yoksa görüntüsüydü donanımıydı gerçekten çok güzel duruyor. 2. el BMW daha rahat satılır bir de.

bendede sonata var 120 ile keskin viraja giriyorum aracın en ufak bir savrulması yok otobanda 200 ü gördüm dahada çıkmadım en ufak bir savurma atma yola tutunamaması yok gayet güzel çizgisinde yolunda gidiyor araç.. esp dede en ufak bir sıkıntım yok.. ya farklı araçlar kullanıyoruz yada sizin araçda bir sıkıntı vardı. şu anda aracımda servisde rutin bakımda hyundai maslakda ve içerde sonata sahibi biriyle sohbet ettim adam aracından çok memnun anlata anlata bitiremiyordu..

Nightfish
23-07-2012, 13:04
Vallahi tek benimki değil, 20 tane Sonata kullanmışlığım var bugüne kadar :) Ya benim kullandıklarımın hepsi bozuk ya da seninki nurlu :)

darkmoon
23-07-2012, 13:09
yok senin hep aracından bir memnuniyetsizlik vardı paslanma falanda vardı aracında kapı içlerinde falan yani aracında genel sıkıntılar vardı.. ben daha demin maslakdan geldim hyundaiden aracı bırakdım içerde kimle konuşsam her kez abi daha bu araçlardan motorda şanzımanda yada başka ciddi bir şikayetten gelmiş bir insan yok dediler..

dünde kiralama şirketi sahibi bir abimdeydim elinde yüzlerce araba var sırf borusanda şu anda sıfır getirttiği onlarca bmw si var onun filoda bile 3 tane sonatası var aldığım günden beri bana sıkıntı çıakrtmayan tek araçlar bunlar dediki kiralamaya veriyor araçları.

EEE
23-07-2012, 13:10
Yol tutusu vs arabadaki ozelliklern tatmini kisiden kisiye degisir ama 1995 di sanirim 2.5 sonata kullanmistim gayet tatminkardi heryonden

Nightfish
23-07-2012, 13:14
yok senin hep aracından bir memnuniyetsizlik vardı paslanma falanda vardı aracında kapı içlerinde falan yani aracında genel sıkıntılar vardı.. ben daha demin maslakdan geldim hyundaiden aracı bırakdım içerde kimle konuşsam her kez abi daha bu araçlardan motorda şanzımanda yada başka ciddi bir şikayetten gelmiş bir insan yok dediler..

dünde kiralama şirketi sahibi bir abimdeydim elinde yüzlerce araba var sırf borusanda şu anda sıfır getirttiği onlarca bmw si var onun filoda bile 3 tane sonatası var aldığım günden beri bana sıkıntı çıakrtmayan tek araçlar bunlar dediki kiralamaya veriyor araçları.

Sadece benim Sonata değil ki, tüm Sonatalarda var o paslanma olayı. Hani Hyundai servisiyiz ya, 2-3 günde bi tane geliyo, hepsine bakabiliyorum ;) Bi tanesi üzerinden konuşmuyorum yani.
Genel memnuniyetsizlik derken ? Memnundum gayet, sadece körü körüne arabamı savunmayıp eksilerini de söylüyorum ;)

Nightfish
23-07-2012, 13:15
bendede sonata var 120 ile keskin viraja giriyorum aracın en ufak bir savrulması yok otobanda 200 ü gördüm dahada çıkmadım en ufak bir savurma atma yola tutunamaması yok gayet güzel çizgisinde yolunda gidiyor araç.. esp dede en ufak bir sıkıntım yok.. ya farklı araçlar kullanıyoruz yada sizin araçda bir sıkıntı vardı. şu anda aracımda servisde rutin bakımda hyundai maslakda ve içerde sonata sahibi biriyle sohbet ettim adam aracından çok memnun anlata anlata bitiremiyordu..

Ben anlatamıyorum galiba, sadece benim araç değil tüm Sonataların ESP'si sıkıntılı, sadece 1 tane araca göre konuşmuyorum diye. Hani Sonata'nın ESP'sine iyi diyorsan hayatında başka ESPli araç kullanmadın diye düşünmeden edemiyorum.

darkmoon
23-07-2012, 13:31
bende körü körüne savunmuyorum bende esp sıkıntısı yok diyorum :) ne diyim esp de sorun yok şimdi yalan söyleyip evet sorunlumu diyim. :) bende öyle marka faşisanlığı hayatta yapmam bende corvette de var bmw de var bu sitedeki istanbul tayfasından levent civarında oturanlar bilenler biliyor bizi sorentoda var jazz da var bizde.. :) beğenmesem zaten satarım umrumda olmaz :) ama bana yol tutuşu kötü dersen bende sürüyorum aynı aracı sorarım sana bu aracn yol tutuş olarak neyi kötü diye.. bana bir argumanla gelki tamam haklısın diyim

ben bu araçla zaten genelde uzun yol yapıyorum şehir içi bmw yi kullanıyorum uzun yolda devamlı yardırıyorum neyi kötü söyle tamam diyim haklısın yol sesinimi içeri veriyor araç yoldamı tutunamıyor gidişindemi bir problem sıkıntı var araba kaymak gibi yolda gidiyor.. :) benim öyle markacılığım olmaz ben bendeki bmw yi yerden yere vuran adamım yeri gelir vectrayı överim çünkü 2 vectram oldu ve çok memnun kaldım.. passatım vardı 1.6 fsi millet memnun kalmışdır misal ben sıkıntılar çekdim kaç defa servise gittim o araç yüzünden ama gene laf etmem passata a5 coupe vardı araba turbo arızası verdi termostatda sıkıntı verdi kaç defa servise gittiğimi ben hatırlamıyorum hatta satar ayak bixenonlar bozuldu ben genede a5 e kötü demem benim şansıma dedim böyle araç denk geldi..

ben daha senin şurdaki menundum gayet lafın dışında pozitif bir sonata yorumunu hiç okumadımki genelde hep negatif sıkıntılı yorumlar :) belkide sizin makyajlı kasalardamı sıkıntı vardı olayı çünkü bir mantığa bağlamaya çalışıyorum :)

Nightfish
23-07-2012, 13:35
Kimde hangi araba, ne var ne yok diye girmeyelim; hani Ankarada kime Neziroğlu diye sorsan gösterir. Ne yok ki :) Sana neden bi argümanla geleyim ki, sen kimsin kisana neden bişi ıspatlamaya çalışayım ? Koca Hyundai servisi var, 20 tane Sonata'ya bindik. Kıçını atmaya çok hevesli bi alet, ESP'si de öyle güzelce toparlayan bi sistem değil. Makyajlı kasaydı, vs bi sıkıntı değil. 2006 sonrası tüm Sonatalarda aynı. Ki hatta makyajlı kasada bi üst yazılım ESP var, makyaj öncesi kasanın durumu daha vahim. 3 kasa ile girdiğin gibi Sonata ile viraja girsen imkanı yok da çıkamazsın ;)

Neyse, Accord konusunun da canına okuduk bu vesile ile. Konu sahibine daha da saygısızlık olmasın, daha da yazacağın şeye cevap verme gereği duymuyorum.

darkmoon
23-07-2012, 13:41
:) evet accorda geri dönelim..