PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir sigorta şirketi 1000 tl benzin dağıtıyormuş. Oltaya gelmeyin.

poseidon
27-07-2012, 09:03
Beyler
Fernandess diye bir üye otomobil forumlarında aşağıdaki gibi bir konu açıyor.
Aracınızın resmini gönderince de adını verip de reklam yapmak istemediğim bir sigorta şirketi olan A.....va'dan 1000 tl yakıt çeki kazanıyormuşsunuz.

Ama şöyle bir durum var üye olurken tc kimlik no ad soyad plaka vs gibi önemli bilgileri veriyorsunuz.
Bu sistem kişisel bilgileri sigorta havuzunda toplayıp telefonlarınıza sigorta mesajları yağdırmak için kurulmuş, reklama göre maliyeti çok daha düşük olan bir sistemdir.

Eğer ileride bunlar benim telefonumu nasıl buluyor tc kimlik numarama nasıl ulaşıyor kardeşim demek istemiyorsanız hiç bulaşmayın.

Forumlara atılan ve inanılmaması gereken mesaj:

"Arkadaşlar, a......va sigorta facebookta bi yarışma yapıyor, arabaların fotoğraflarını yolluyosun, sonra benzin çeki kazanıyosun. Hem birbirimizi oylasak hem de forum olarak kazansak süper olur diye düşündüm. 1000 liralık benzin çeki az değil valla gerçi bana 50 liralık çıksa da olur "

mechanic
27-07-2012, 09:09
benim arabam yok beni ilgilendirmiyor. :eek:

Semii
27-07-2012, 09:10
şayet buralardaysan ve bunuda okuyosan 50 lira verelimde git burdan

krm106
27-07-2012, 09:11

Hahahah :) Doğru Cevap Kanka :)

individual
27-07-2012, 09:17
allah allah

AhmetYılmaz
27-07-2012, 09:30
Valla bu devirde insan herşeyden şüphe duyuyor.

burkaykalyon
27-07-2012, 09:32
Valla bu devirde insan herşeyden şüphe duyuyor.

dayıma bile güvenme... :D

hakikatten son bomba...beni hemen her gün şu bulgarlar arıyo...+359.... fln filan...bu benzin numarasını yiyen çok olur ama.teşekkürler bilgilendirme için.

poseidon
27-07-2012, 09:33
Açıkçası senden şahsi başvurularının gereği dışında ve devlet dışında TC kimlik numaranı isteyen birinden veya kurumdan şüphe edeceksin.
***** Türkiye'de yaşıyoruz.

burkaykalyon
27-07-2012, 09:57
bide bu ara engelli tiyatrosu muhabbeti moda.tamam güzel bişi yardımcı olmak istiyorsunuz ama bu kadar da zorlanmaz ki.yok T.C. verin adresinizi verin kargoyla gönderelim.müsait değilim diyorum 2 saat sonra arayalım diyorlar.şehir dışında olacağım diyorsun olsun alın hediye edin birine diyorlar.durumum yok alamam diyorsun arkadaşlarınızın numarasını verin onlara satarız diyorlar :) tekrar söylüyorum yaptıkları güzel birşey kesinlikle katılmak isterim ama olmayınca olmuyor işte.

rebelh
27-07-2012, 10:00
bide bu ara engelli tiyatrosu muhabbeti moda.tamam güzel bişi yardımcı olmak istiyorsunuz ama bu kadar da zorlanmaz ki.yok T.C. verin adresinizi verin kargoyla gönderelim.müsait değilim diyorum 2 saat sonra arayalım diyorlar.şehir dışında olacağım diyorsun olsun alın hediye edin birine diyorlar.durumum yok alamam diyorsun arkadaşlarınızın numarasını verin onlara satarız diyorlar :) tekrar söylüyorum yaptıkları güzel birşey kesinlikle katılmak isterim ama olmayınca olmuyor işte.

güvenmek önemli ben güvenemiyorum

burkaykalyon
27-07-2012, 10:02
güvenmek önemli ben güvenemiyorum

aynen öyle.birde hızlı konuşuyorlar.emin de olamyırsun hakikatten böle bi tiyatro var mı yok mu? :icon_wack

asot
27-07-2012, 11:22
kendimi bildim bileli bedava ve kampanya denen her şeyden koşarak uzaklaşırım.. Başımı bu sayede beladan uzaktan tutuyorum.

bunlar işsiz güçsüz adam oyunları.

poseidon
27-07-2012, 11:34

Bu telefon bana da geliyor.
Tamam yardım güzel bir şey ama pazarlamacı gibi karşıma çıktıkları için
hiç yardım edesim gelmiyor.
Gerekli yardımı gerekli yerlere görerek ve emin olarak yapıyorum zaten bu sebeple vicdanım rahat.

Eyüp
27-07-2012, 11:36
Şimdi yiyen çok olurmu bilmem ama 4.70'lerdeyken yapsalardi bu sayı baya baya artırdı..:)

darkmoon
27-07-2012, 11:40
geçen bir internet haber sitesinde okumuşdum bu internette satılık olan araçların plakalarını kopyalayıp kendi araçlarında kullanıyorlarmış ogs den köprüden eds kameralarından v.b ceza yememek için aynı marka ve model olmasınada özen gösteriyorlarmış aracın..
satılık araçları kasti seçiyorlarmış bu tür borçlar trafik değil karayollarıan ait olduğu için satarken çıkmıyormuş ve genelde bu tür borçlar aylar sonra rotarlı geldiği için satıldıkdan sonra alan şahıs önceki sahibi falan geçdi sanıyormuş falan..

poseidon
27-07-2012, 11:49
geçen bir internet haber sitesinde okumuşdum bu internette satılık olan araçların plakalarını kopyalayıp kendi araçlarında kullanıyorlarmış ogs den köprüden eds kameralarından v.b ceza yememek için aynı marka ve model olmasınada özen gösteriyorlarmış aracın..
satılık araçları kasti seçiyorlarmış bu tür borçlar trafik değil karayollarıan ait olduğu için satarken çıkmıyormuş ve genelde bu tür borçlar aylar sonra rotarlı geldiği için satıldıkdan sonra alan şahıs önceki sahibi falan geçdi sanıyormuş falan..

Bak sahibindende plaka kapatanlara uyuz oluyordum ama şimdi hak veriyorum.

enginetune
27-07-2012, 15:35

ciddi anlamda burdaysa alalım 50 tl lik benzin milleti rahat bıraksın :)

Kadyr
27-07-2012, 16:37
Gecen facede gordum hatta avivadan kaskom oldugu icin sayfayi begendim sonra zik rim dedim vazgectim:)

iz_sport
27-07-2012, 17:02
Beyler
Fernandess diye bir üye otomobil forumlarında aşağıdaki gibi bir konu açıyor.
Aracınızın resmini gönderince de adını verip de reklam yapmak istemediğim bir sigorta şirketi olan A.....va'dan 1000 tl yakıt çeki kazanıyormuşsunuz.

Ama şöyle bir durum var üye olurken tc kimlik no ad soyad plaka vs gibi önemli bilgileri veriyorsunuz.
Bu sistem kişisel bilgileri sigorta havuzunda toplayıp telefonlarınıza sigorta mesajları yağdırmak için kurulmuş, reklama göre maliyeti çok daha düşük olan bir sistemdir.

Eğer ileride bunlar benim telefonumu nasıl buluyor tc kimlik numarama nasıl ulaşıyor kardeşim demek istemiyorsanız hiç bulaşmayın.

Forumlara atılan ve inanılmaması gereken mesaj:

"Arkadaşlar, a......va sigorta facebookta bi yarışma yapıyor, arabaların fotoğraflarını yolluyosun, sonra benzin çeki kazanıyosun. Hem birbirimizi oylasak hem de forum olarak kazansak süper olur diye düşündüm. 1000 liralık benzin çeki az değil valla gerçi bana 50 liralık çıksa da olur "

uyarın için saol :)

rodya
02-07-2013, 20:43
yeni konu açmak, farklı amaçla güncellemekten kötüdür dedim.
Benzin kampanyalarını içeren bir konu vardı bulamıyorum. linki yollayabilecek var mı?