PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : az önce yaşadığım olay (çözüm)

piscocuk
29-07-2012, 17:01
konuya gelince az önce bir trafik cezası yedik evlere şenlik

eyüpten tuzlaya gelirken köprüden sonra paralı yola girdim yol çok boş olduğu için aracı eşime verdim normalde kartaldan çıkardım ama e5 belki kalabalıktır diye sabiha gökçen ayrımından girdim e5 istikametine giderken arkamızdan polis geldi ve aracı sağa çekmemizi söyledi neyse 40-50 mt sonra aracı sağa çektik ehliyet ruhsat burada arabamı kullandırılır dedi..bende deimki araba öğretmiyorum sonuçta kullanıyor dedim..trafiği tehlikeli duruma soktunuz dedi..ne yaptık tabelalar 90 km gösteriyor max bizde 80 le gittik bumu suçumuz dedim.aracın dörtlüleri neden yanıyor o zaman dedi.kapatırız dedim.ceza kesicem dedi.peki kes ama neden kesiyorsun dedim yine ve aldığım cevap trafiği tehlikeli duruma sokmak dedi.ok dedim ne kadar 72 TL dedi ok dedim..evrakları aldı vs derken bi baktım 154 TL kesti bu niye dedim..öyle dedi..artistte bir tip gözünde gözlük falan..sanki üniformanın bir aksesuarı güneş gözlükleri..alın bunu imzalayın falan dedim ki imzalamıyorum ve size dava açıcam dedim.eşim korktu ağlamaya başladı ( ilk kez polis çevirince böyle oluyor sanırım ) adamlara en alttaki yere adlarını ve sicil numaralarını yazmalarını söyledim önce mırın kırın dediler sonra yazdılar..

şimdi sorularım geliyor ceza maddesi olarak 46/2a yazmışlar

netten baktım ve sonuç olarak bu çıktı : Yol ve trafik durumuna göre hızın gerektirdiği şeritten gitmemek

zaten yol bomboş hız sınır 90 olan yerde orta şeritten 80 km/h ile gidiyorduk

ayrıca adam önce 72TL diyip sonra 154 TL yazınca ben eşime makbuzu imzalatmadım

bu ceza benim çok zoruma gitti ve bir şeyler yapmak istiyorum...nasıl yol izlemeleyim..ciddi anlamda bunlara dava açmayı düşünüyorum.maddi manevi eşimin psikolojisini bozduklarından tutunda kılık kıyafet tavırlarına kadar her şeyi düşünüyorum.

iyi kötü yorumlarınızı yada daha önce cezaya itiraz eden olduysa nasıl yol izlediklerini paylaşırlarsa sevinirim...bu gece denizliye gideceğim salı sabahı bu işlerle uğraşmak istiyorum

AşkınS.
29-07-2012, 17:04
çok şey söylenir aslında da işte,bence de dava açın ama herşeyi kulbuna uyduruyolar haksızda olsalar,nasılsa adalet ellerinde.

Emrecan-R
29-07-2012, 17:04
eşinizin ehliyeti varsa neden trafik tehlikeli durumda olsunki??

kemal_koker
29-07-2012, 17:06
dava açın ama çok uğraşırsınız kaybedilme durumu söz konusu

piscocuk
29-07-2012, 17:08
ehliyet ruhsat yani resmi evrakların hepsi mevcut zaten.önce trafiği tehlikeli hale sokuyorsun dedi..sonra neden 4lüler yanıyor arabanmı bozuk dedi..oda olmadı bu maddeyi yazmış..hatta bende ona dedimki trafiğin nesini tehlikeli hale sokuyorum 90 km/h yolda 80 km/h ile gidiyorum dedim..

sanırım ay sonu geldi kota dolduruyorlar..

hayır herşey olabilir biz %10000000000000000 da suçlu olabiliriz..sen kalk deki dörtlü yakmayın yasak de..yada burada eşinize araba kullandırmayın tehlikeli de nebilim saçma sapan bişeyde olsa bi uyar ikaz et..

Quantum
29-07-2012, 17:10
öncelikle n.t.p.v.a.s ne demek?

sonrasında ise forumda polis üyeler var siz en doğru yolu göstereceklerdir.

driftboy
Bu işin peşi bırakılmaz bence..

Ehliyet var, yol durumu trafik yok diyosunuz olsa bile 80 le gidiyosunuz yani ister en sol olsun ister en sağ olsun max 90 la gidilen bi yolda 80 le giderken neyin tehlikesi bu ? Radar yok bişey yok hızdan ceza nası keser ??

Dörtlülerin acık olsun ne olur ? Neyi tehlikeye atıyo 4 lüler ? Demin yol kenarında durdum açık unutmuşum bu kadar basit.. Kimse önündeki arabanın 4 lüleri yanıyo diye kaza yapmamıştır yani.

Yanlış anlamayın ama bikaç defa benimde başıma geldi kız arkadasım direksiyonda sırf hava atmak için artis artis durdurup ceza filan kesme calıstılar öyle bişeyde olabilir mi ?

öncelikle n.t.p.v.a.s

bunuda anlamadım nedir anlamı ?

onursumer
olaya bak

geçmiş olsun emre forumda polis arkadaşlar var belki gorurlerse yol gosterebilirler

RSX
Korkmayın bişey olmaz sonuna kadar gidin.

FATİH
29-07-2012, 17:11
aslında seyir esnasındayken hep yanımızda bi ses ya da görüntü kaydedici bulunduracaz küçük de olsa. polis dur işaretini verdikten sonra kayda basacaz, konuşmalar falan olduğu gibi gizli gizli kaydedilecek. bu ve buna benzer saçmalıkları dava ya da kanıt için elinde bulunduracaksın. bu ne arkadaş yaa? memurun art niyetlisi kadar insanı sinir eden ne var? geçmiş olsun kardeş, sıkma canını. ;)

Trance-R
29-07-2012, 17:13
böyle saçma sapan bir olay yaşanmamalı , hakkınızı aramanızı dilerim ...

şu da olabilir , evet eşiniz kullanırken araç arıza yaptı 4'lüleri yaktınız , ve 80le gidiyosunuz.

polis amcalara ne ki ? yuh diyorum !

piscocuk
29-07-2012, 17:14
salı günü ciddi bir avukatla görüşüp durumu aktaracağım..gelişmeleri bu başlıkta belirtirim

cgnozdmr
29-07-2012, 17:14
Öncelikle geçmiş olsun.Bence sonuna kadar haklısınız peşini bırakmayın.4 lülerinizin açık olmasının bir cezası varsa ve buna yazıyorlarsa yapacak birşeyiniz olmayabilir fakat bahsettiğiniz maddeden ceza yediyseniz ''ne alaka?'' denir.Hızınız uygun,yol boş,trafiği tehlikeye atıcak bir durum yok.Umarım hak yerini bulur.

piscocuk
29-07-2012, 17:16
olaya bak

geçmiş olsun emre forumda polis arkadaşlar var belki gorurlerse yol gosterebilirler

saol onur...bugüne kadar başıma gelen en ilginç ceza aracımda ceset torbası olmamasından dolayı aracımı bağlamaları oldu..ama orada toplubağlamaya geldi ataşehirden çıkarken..tamam orada amaç belli tüm araçları bağladılar bende yine bişey bulamamışlardı ceset torbasını bahane etmişlerdi

fatihcakin
29-07-2012, 17:18
çok şey söylenir aslında da işte,bence de dava açın ama herşeyi kulbuna uyduruyolar haksızda olsalar,nasılsa adalet ellerinde.

Bir polise haklı olduğunuz halde kaç defa hukuki işlem başlattınız da haksız çıktınız ?

evilhunter
29-07-2012, 17:19
vay arkadaş ya böyle insanlara ne desen haklısın yani

Seven7
29-07-2012, 17:19
Cezayı imzalamadıysanız ödemenize gerek var mı? Bu aralar oruç herkesi çarpıyor demek ki. Geçmiş olsun.

piscocuk
29-07-2012, 17:20
arkadaşlar konuyu farklı yerlere çekmeyelim..olayı tüm şeffaflığıyla anlattım daha önce başına gelen varsa yardımı dokunur belki diye.bunun dışında salı günü zaten avukat ile görüşeceğim

piscocuk
29-07-2012, 17:21
Cezayı imzalamadıysanız ödemenize gerek var mı? Bu aralar oruç herkesi çarpıyor demek ki. Geçmiş olsun.

imzalamadık evet ama makbuz elimizde ve eşimin ehliyet bilgileriyle aracın bilgileri makbuzda mevcut.cezadan kurtuluş yok zaten ödenecek ama karşıt bişey ne yapılır ben onun derdindeyim..

doktora gidip rapor falan almak lazımdı aslında ama üzerinden 2 saat geçti

_AS_
29-07-2012, 17:22
Sakın bırakmayın arkasını yok öyle bir dünya kazanamazsınız falan diye arabistanda yaşamıyoruz abartmayalım o kadar.
Üye olduğum başka bir forumda köprüde çevirmede durdurulup kemer takmadı diye ceza kesilen adam bile şikayet edip dava edip kazanmıştı hemde çok kısa bir sürede sonuçlandı şok olduk.
Peki neden o an orada bulunan devriye sadece kamyon ve ağır taşıtları denetlemek amacı ile ordaymış ceza da düştü sonuç olarak.

raptor
29-07-2012, 17:24
saol onur...bugüne kadar başıma gelen en ilginç ceza aracımda ceset torbası olmamasından dolayı aracımı bağlamaları oldu..ama orada toplubağlamaya geldi ataşehirden çıkarken..tamam orada amaç belli tüm araçları bağladılar bende yine bişey bulamamışlardı ceset torbasını bahane etmişlerdi

Normal şartlarda araçlarımızda cesed torbası mı taşımamız gerekiyor , zorunlu mu ?

ef186
29-07-2012, 17:25
80 km ile hangi seritten gidiyordunuz ?

piscocuk
29-07-2012, 17:26
bu arada kemerlerimizde takılıydı..

ben normal şartlarda takmam kemer ama bayanlar bu konularda biraz hassas oluyor biliyorsunuz bende kırmayıp takmıştım

piscocuk
29-07-2012, 17:27
80 km ile hangi seritten gidiyordunuz ?

90 km hız limiti olan yolda 80 kmh ile orta şeritten gidiyorduk

piscocuk
29-07-2012, 17:29
Normal şartlarda araçlarımızda cesed torbası mı taşımamız gerekiyor , zorunlu mu ?

normalde zorunluymuş evet..bir arkadaşın iç dikizinde koku vardı o yüzden bile bağlarım dedi..zaten haber alıp gelmişlerdi o akşam toplu bağlama oldu..önce bostancıya gittik orayı full doldurmuşlardı ordan içerenköy halin oradaki otoparka çemiştik araçları..piyasadaki araçların çoğuunu toplamışlardı o gece

tebeşir
jeton
ceset torbası

bunun gibi herşeyi sorarak :)

tabi eksoz far yay xenon yoksa bunlar soruluyor..eğer eksozdu ıvır kıvır varsa direk bağlıyorlardı..

kulakları çınlasın urfanın aracı (han59) başkomser direk test edip bağlamıştı o gece :)

izo
29-07-2012, 17:39
Dava acin trafik mahkemesi hizli isliyor hakime anlatip dilekce yazicaksiniz, iptal olur cezaniz

Evrenoz
29-07-2012, 17:41
Polislerin yazdığı cezaları hukuk sistemimizle bağdaştıramıyorum..

Şöyle ki;

Polis herhangi bir hatalı durumda veya bu konuda geçtiği gibi hatalı olmayan durumda ceza yazabiliyor. Varsayalım ki ortada gerçekten bir hata var ve polis bunu görüp ceza yazdı..

Ben buna itiraz ettiğimde, mahkemeye başvurduğumda kesinlikle kazanmalıyım. Neden mi? Öncelikle polisin gördüğü olay haricinde bahsi geçen suçu işlediğime dair hiçbir kanıt yok. Kanıt olmadan da suç söz konusu olmamalı..İkinci olarak masumiyet karinesi.. Neydi, suçluluğu ispatlanana kadar herkes masumdur. Yani ben itiraz ettiğimde ceza yazan polis suçu işlediğimi somut kanıtlar ile ispatlamalı. Kanıtsız suç olmayacağına göre kanıt yoksa suçluluğum ispatlanamayacağından ceza neye dayanarak yazılıyor?

Bu mantık ve hukuk çerçevesinde yazılan tüm cezalar ( görüntü - video kaydı olanlar hariç ) geçersiz olmalı.. Memur arkadaşların ve avukat arkadaşların bu konudaki yorumlarını merak ediyor, yanlışım varsa düzeltmelerini rica ediyorum..

bLackModeL
29-07-2012, 17:50
çok bası bos verıyolar polıslere denetlemıyolar yetkı full dısıplın yok hele o gozluk taknlara ayrı bı ayar oluyorum kendını amerıkan flımlerındekı polısler gıbı goruyolar bı tek ellerını bellerıne koymayıp cıklet cıgnemıyolar yoksa aynısı

Emre İlbi
29-07-2012, 17:52

Abi yuhhh diyorum yaa, böyle bişey var mı?
ceset torbası oluncada, hayırdır kimi keseceksin diyebilirler,
böyle bir ülkemiz var :D

Emre İlbi
29-07-2012, 17:54

Şöyle ki;

Polis herhangi bir hatalı durumda veya bu konuda geçtiği gibi hatalı olmayan durumda ceza yazabiliyor. Varsayalım ki ortada gerçekten bir hata var ve polis bunu görüp ceza yazdı..

Ben buna itiraz ettiğimde, mahkemeye başvurduğumda kesinlikle kazanmalıyım. Neden mi? Öncelikle polisin gördüğü olay haricinde bahsi geçen suçu işlediğime dair hiçbir kanıt yok. Kanıt olmadan da suç söz konusu olmamalı..İkinci olarak masumiyet karinesi.. Neydi, suçluluğu ispatlanana kadar herkes masumdur. Yani ben itiraz ettiğimde ceza yazan polis suçu işlediğimi somut kanıtlar ile ispatlamalı. Kanıtsız suç olmayacağına göre kanıt yoksa suçluluğum ispatlanamayacağından ceza neye dayanarak yazılıyor?

Bu mantık ve hukuk çerçevesinde yazılan tüm cezalar ( görüntü - video kaydı olanlar hariç ) geçersiz olmalı.. Memur arkadaşların ve avukat arkadaşların bu konudaki yorumlarını merak ediyor, yanlışım varsa düzeltmelerini rica ediyorum..

Evren abi her zamanki gibi çok farklı açıdan bakmışın,
yazdıkların çok ama çok mantıklı :)

Baran^
29-07-2012, 18:00
Bu polisi gelde sorguya cekme işte 2 büklüm duvara...

FATİH
29-07-2012, 18:02
@Evrenoz, +1.000 ;)

fatih(fb)
29-07-2012, 18:20
keşke babanız milletvekili olsaydı:) ben diyecek bişey bulamıyorum geçmiş olsun..

piscocuk
29-07-2012, 18:23
oda bir çözüm değil ama ne yapılır nasıl yapılır anlam veremiyorum...İNSAN olmak bukadarmı zor

raptor
29-07-2012, 18:29
normalde zorunluymuş evet..bir arkadaşın iç dikizinde koku vardı o yüzden bile bağlarım dedi..zaten haber alıp gelmişlerdi o akşam toplu bağlama oldu..önce bostancıya gittik orayı full doldurmuşlardı ordan içerenköy halin oradaki otoparka çemiştik araçları..piyasadaki araçların çoğuunu toplamışlardı o gece

tebeşir
jeton
ceset torbası

bunun gibi herşeyi sorarak :)

tabi eksoz far yay xenon yoksa bunlar soruluyor..eğer eksozdu ıvır kıvır varsa direk bağlıyorlardı..

kulakları çınlasın urfanın aracı (han59) başkomser direk test edip bağlamıştı o gece :)

Yeni bir şey daha öğrenmiş oldum tşkler :)

emirarslan34
29-07-2012, 18:29
önden cıkacagına arkadan cıkarsa milletin basına böyle bela olur bu tip polisler. ama ne polislerde varki o polisleri gördükce konustukca tırafikte o polis icin bir o kadar daha dikkatli olmaya calısıyorum.

piscocuk
29-07-2012, 18:34
kaç sene olmuştu ceza yemeyeli...gerçi bunu da eşim yedi.. resmini çek arkadaşların hava atarsın dedim :)

salı gününü bekliyorum..Amcam var onun yüksek makamlarda yakını çok onunla görüşüp bir yol izleyeceğim

sinan-s
29-07-2012, 18:40
Abi geçmiş olsun valla şerefsızlık yapmışlar yaa..

SGTI
29-07-2012, 18:48

Şöyle ki;

Benim bildiğim kadarıyla polisin yanında başka bir polis memuru varsa şahit olarak gösteriliyor o sizin dediğiniz açığı böyle kapatıyorlar.Fakat bunun dışında dedikleriniz doğru.Onlarda biliyorlar cezayı iptal ettirebileceğinizi fakat adam akşama kadar canı sıkılıyor veya müşteri çıkmıyor(bu söylediğim bazıları için geçerli) durduruyor seni cezayı yazacak kesin.Ya parasını versin bana veya devlete yada uğraşssın dursun diye düşünüyor.Sonuçta onun için problem değil 3 dakikalık iş.Ama sizin itirazınız günler alıyor.Maalesef herkes iyi niyetli olmuyor işte.Maalesef trafiğimiz böyle.Kısacası sizi bir polis durdurduğu zaman ceza yazması için seçenek bol.aramızda kaç kişi tebeşir veya ceset torbası tutuyorki bagajında?

freelife
29-07-2012, 18:55
bu olaylardan sonra ne kadar eğitimli polislerimiz var , vay halimize ne olacak bu memleketin hali böyle..

http://img2.ressim.net/out.php/i5950680_29072012051920yaris-jpg (http://www.ressim.net/i/5950680)

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6. ayağı olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde büyük bir rezalet yaşandı. Yarış arabalarını durduran trafik polisi, belgeler eksik diye ceza yazmak istedi. Geç kalma tehlikesi yaşayan yarışçılar, polise uzun süre dil döktü

Kısa adı KOSDER olan Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen ve Türkiye Ralli Şampiyonası`nın 6. ayağı olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi, büyük bir rezalete sahne oldu. İntertex Fuar Alanı`ndan çıkarak yarışın başlayacağı Umuttepe'ye yol alan yarış arabalarına, İl Emniyet Müdür Vekili Ali Şahinli'nin talimatıyla ceza yazılmak istendi.

TOPLANTISI YAPILMIŞTI
Kocaeli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü'nden yetkililerin katıldığı İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, 28-29 Temmuz tarihleri arasında Türkiye Ralli Şampiyonası'nın 6. ayağı olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi'nin yapılmasına izin verilmiş ve yarışma bu kurumlar arasında koordine edilmişti.

YARIŞ GÜZEL BAŞLADI
İntertex`te düzenlenen törende Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün ve KOSDER Başkanı Ceyhun Yalçın, yarışta mücadele eden 42 pilota start verdi. Ford Otosan'ın 11 yıldır ana sponsor olduğu ralli, iki ayak üzerinden 124 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 379 kilometre üzerinden koşuluyor. Önceki gün başlayan yarış dün de devam etti.

İKİ ARACI DURDURDULAR
Kocaeli Valiliği'nden izin alınarak düzenlenen yarışmanın başlayacağı Umuttepe`ye giden 2 yarış arabası, İl Emniyet Müdür Vekili Ali Şahinli'nin talimatları çerçevesinde trafik polislerince durduruldu. Sürücüler ve arabalar hakkında tehlikeli sürüş, abartı egzos sesi ve plaka bulunmadığı iddialarıyla işlem yapılmak istendi.

ANLATMAK İSTEDİLER
TEAM-47 takımında yer alan Yiğit Timur idaresindeki ve co pilotluğunu Efe Ersoy'un kullandığı yarış arabasıyla; Neo Motorsport takımından Adil Küçüksan ile Gürkan Menderes idaresindeki yarış arabası polis tarafından Umuttepe yolu üzerinde yol kenarına çekildi. Neye uğradığını şaşıran pilotlar durumlarını anlatmak isteseler de kimse onları dinlemedi.

BIRAKIN, GEÇ KALACAĞIZ
Özellikle TEAM-47 takımındaki Yiğit Timur, “Bu bir yarış aracı, yarışırken belge mi taşıyalım? Bu işi senelerdir herhangi bir belge taşımadan yaptık. Belgelerin hepsi fuar alanında. Bırakın geçelim. Yoksa geç kalacağız” diyerek adeta isyan etti. Polis ekipleri, arabalar yarışlarda zarar görmesin diye takılan karton plakaları da bahane ederek işlem yapmak istedi.

İLK DEFA KARŞILAŞTIM
Yaklaşık 20 dakika kadar bekletilen ve yola devam etmeleri için dil döken yarışçılar, gelen ikinci bir emirle yollarına devam ettiler. Bir süre sonre olay yerine gelen KOSDER Başkanı Ceyhun Yalçın da olan bitene bir anlam veremediğini ifade etti. Yalçın, “Biz bu yarışları yıllardır düzenliyoruz, ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım” dedi.

FATİH
29-07-2012, 19:05
üstteki mesajda fotoğrafta gözlüklü polis kıyafete bakıyo tuhaf tuhaf, bilmiyodur Allah bilir yarış tulumunu. yuh arkadaş fransa'ya göndersen bunları, monaco'da hamilton'a ceza keserler.

freelife
29-07-2012, 19:12
üstteki mesajda fotoğrafta gözlüklü polis kıyafete bakıyo tuhaf tuhaf, bilmiyodur Allah bilir yarış tulumunu. yuh arkadaş fransa'ya göndersen bunları, monaco'da hamilton'a ceza keserler.

kesin sanayideki tamirci arabayla gazlıyor sanıyor :D

fastchild
29-07-2012, 19:16
Babamda bu sabah yemiş cam filminden cezayı 154 lira almış :D 35 yıldır araba kullanan adamın ilk cezası bizde itiraz edicez önceki davaları emsal göstererek nasıl olsa şu an gün içi boşta uğraşır sorun yok

Bad-Fast
29-07-2012, 19:18
çoğrafya , matematik sorcaklarına keşke işe uygun kişileri alsalar ama nerde :)

elpadre
29-07-2012, 19:22
Ben durduğum yerde ceza yedim :)

overblack
29-07-2012, 19:22
işin bokunu çıkardılar.sonuna kadar gidin bence..millet ses etmedikçe işi çığırından çıkarıyorlar

Quantum
29-07-2012, 20:55
konu açan kişiye bir soru sordum, cevabını alamadım..

Öyle yazdığını editlemekle olmuyor bu işler..

Güncelleyeyim sorumu..

önce yazıp ondan sonra ne anlama geldiğini soranlar olunca sildiğin "öncelikle n.t.p.v.a.s" ne anlama geliyor?

SErhat.
29-07-2012, 21:05
Sulh mahkemesine gidin trafik cezasının iptali davasını açın. Eğer anlattığınız gibiyse %99 ceza iptal edilir.

FATİH
29-07-2012, 21:06
önce yazıp ondan sonra ne anlama geldiğini soranlar olunca sildiğin "öncelikle n.t.p.v.a.s" ne anlama geliyor?

o kısaltmaya konunun başlangıcında ben de dikkat ettim, evet editlemiş. arkadaş orada "ne kadar türk polisi varsa a... s..." mi demek istemiş acaba? editmesiyle birlikte konuyla alakalı sadece bu aklıma geldi. inşallah düşündüğüm gibi değildir.

KA®ANLIK
29-07-2012, 21:06

Güncelleyeyim sorumu..

ordaki t nin k olması lazım kanımca... ;)

fa'R'uk
29-07-2012, 21:07
ordaki t nin k olması lazım kanımca... ;)

yok yok türk olarak düşün o t yi

atabay
29-07-2012, 21:12
Gecmis olsun.sizin her seye efendi bir sekilde yaklasiminiz bu gorevlilere bal kaymak olmus .tatli ser efendi kabadayi abilere hadiii hadiii tamamm bu sefer affsdiyorum derdii.belkii

orhansah
29-07-2012, 21:13
konu sahibine soruyorum. Flaşör yanık seyretmek suçmuymuş? Baktınız mı trafik kurallarına?

Quantum
29-07-2012, 21:13
hayır oraya bir şey yazıyor, ondan sonra iki kişi soruyor nedir diye, o soru sorulmuş mudur, birileri bir şey yazmış mı hiç sallamadan devam ediyor..

Neyin kısaltmasıymış o ciddi merak ediyorum.. Öyle kısaltma falan değil, böyle aslanlar gibi yazacak buraya o arkadaş.. Yüreğin yetmiyorsa yazmayacaksın..

DOHC
29-07-2012, 21:19
Hoca efendi>Milletvekili>Milletveki​li yakını>Polis>Halk..... Yaşasin demokrasi.........

senna
29-07-2012, 21:20
bu olaylardan sonra ne kadar eğitimli polislerimiz var , vay halimize ne olacak bu memleketin hali böyle..

http://img2.ressim.net/out.php/i5950680_29072012051920yaris-jpg (http://www.ressim.net/i/5950680)

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6. ayağı olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde büyük bir rezalet yaşandı. Yarış arabalarını durduran trafik polisi, belgeler eksik diye ceza yazmak istedi. Geç kalma tehlikesi yaşayan yarışçılar, polise uzun süre dil döktü

Kısa adı KOSDER olan Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen ve Türkiye Ralli Şampiyonası`nın 6. ayağı olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi, büyük bir rezalete sahne oldu. İntertex Fuar Alanı`ndan çıkarak yarışın başlayacağı Umuttepe'ye yol alan yarış arabalarına, İl Emniyet Müdür Vekili Ali Şahinli'nin talimatıyla ceza yazılmak istendi.

TOPLANTISI YAPILMIŞTI
Kocaeli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü'nden yetkililerin katıldığı İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, 28-29 Temmuz tarihleri arasında Türkiye Ralli Şampiyonası'nın 6. ayağı olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi'nin yapılmasına izin verilmiş ve yarışma bu kurumlar arasında koordine edilmişti.

YARIŞ GÜZEL BAŞLADI
İntertex`te düzenlenen törende Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün ve KOSDER Başkanı Ceyhun Yalçın, yarışta mücadele eden 42 pilota start verdi. Ford Otosan'ın 11 yıldır ana sponsor olduğu ralli, iki ayak üzerinden 124 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 379 kilometre üzerinden koşuluyor. Önceki gün başlayan yarış dün de devam etti.

İKİ ARACI DURDURDULAR
Kocaeli Valiliği'nden izin alınarak düzenlenen yarışmanın başlayacağı Umuttepe`ye giden 2 yarış arabası, İl Emniyet Müdür Vekili Ali Şahinli'nin talimatları çerçevesinde trafik polislerince durduruldu. Sürücüler ve arabalar hakkında tehlikeli sürüş, abartı egzos sesi ve plaka bulunmadığı iddialarıyla işlem yapılmak istendi.

ANLATMAK İSTEDİLER
TEAM-47 takımında yer alan Yiğit Timur idaresindeki ve co pilotluğunu Efe Ersoy'un kullandığı yarış arabasıyla; Neo Motorsport takımından Adil Küçüksan ile Gürkan Menderes idaresindeki yarış arabası polis tarafından Umuttepe yolu üzerinde yol kenarına çekildi. Neye uğradığını şaşıran pilotlar durumlarını anlatmak isteseler de kimse onları dinlemedi.

BIRAKIN, GEÇ KALACAĞIZ
Özellikle TEAM-47 takımındaki Yiğit Timur, “Bu bir yarış aracı, yarışırken belge mi taşıyalım? Bu işi senelerdir herhangi bir belge taşımadan yaptık. Belgelerin hepsi fuar alanında. Bırakın geçelim. Yoksa geç kalacağız” diyerek adeta isyan etti. Polis ekipleri, arabalar yarışlarda zarar görmesin diye takılan karton plakaları da bahane ederek işlem yapmak istedi.

İLK DEFA KARŞILAŞTIM
Yaklaşık 20 dakika kadar bekletilen ve yola devam etmeleri için dil döken yarışçılar, gelen ikinci bir emirle yollarına devam ettiler. Bir süre sonre olay yerine gelen KOSDER Başkanı Ceyhun Yalçın da olan bitene bir anlam veremediğini ifade etti. Yalçın, “Biz bu yarışları yıllardır düzenliyoruz, ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım” dedi.

plakası varsa tescilliyse, trafikte seyrediyorsa ceza yazabilir normal bu yadırgamayın polisleri, yarış otomobillerinin bir kısmı plakalı muayeneleri vs olmak zorunda eğer trafiğe çıkmak isteniyorsa

tdipower
29-07-2012, 21:22
üflermisin sabaha mı bırakırsın arkadaş.. geçmiş olsun

senna
29-07-2012, 21:23
ayrıca şu forumda polise yada başka kolluk güçlerine küfür yada kötü söz kullanmayın lütfen bizde daha farklı davranmayalım

Dragger
29-07-2012, 21:26
Valla bana havaalanında korna çaldım diye ceza kesti bir tanesi, yırttım attım ödemiyorum.

Mahkemeye versen cezayı tahsil etmeyecekler o kadar, polise hiçbirşey yapmazlar.

redbaron
29-07-2012, 21:28
dünde beni florya sahil yolunda çevirdiler,adam ehliyet ruhsat istedi tam uzatırken bu araç filmli dedi işlem yapıcam falan dedi.indim arabadan iyi bakın gözde sıkıntı var galiba dedim ışığa tuttum sağdan soldan gösterdim yok fabrikasyon karartma var falan demeye başladı.yok hiç birşey koltuklar siyah deri size öyle geliyor falan derken zorla ikna ettim adamı.hiç film olmayan camdan ceza yiyorduk neredeyse.allah akıl versin bu polislere ...

FATİH
29-07-2012, 21:35
plakası varsa tescilliyse, trafikte seyrediyorsa ceza yazabilir normal bu yadırgamayın polisleri, yarış otomobillerinin bir kısmı plakalı muayeneleri vs olmak zorunda eğer trafiğe çıkmak isteniyorsa.
burada sonuna kadar haklısın kardeş. ;) bazen o kadar çok haksız işlem ya da uygulama duyuyoruz ki polisler hakkında, şakayla karışık ne dediğimizi bilmiyoruz. görevini dürüstçe yapan, hiçbir vatandaş için art niyet aramayan polisin de, diğer kamu görevlilerinin de işi gücü rast gelsin.

DOHC
29-07-2012, 21:54
Hatay konusu kaldırılmış galiba.... Benzer diye buraya yazayım dedim....

Milliyet - Dörtyol Emniyet Müdürü 'teşhis' sonrası terfi etti (http://gundem.milliyet.com.tr/dortyol-emniyet-muduru-teshis-sonrasi-terfi-etti/gundem/gundemdetay/29.07.2012/1573470/default.htm?ref=yahoo)

Muharrem C.80
29-07-2012, 21:55
dünde beni florya sahil yolunda çevirdiler,adam ehliyet ruhsat istedi tam uzatırken bu araç filmli dedi işlem yapıcam falan dedi.indim arabadan iyi bakın gözde sıkıntı var galiba dedim ışığa tuttum sağdan soldan gösterdim yok fabrikasyon karartma var falan demeye başladı.yok hiç birşey koltuklar siyah deri size öyle geliyor falan derken zorla ikna ettim adamı.hiç film olmayan camdan ceza yiyorduk neredeyse.allah akıl versin bu polislere ...

bana mersinde aynen bu dediğin şekilde yazdılar cezayı. stockoğlu stock freelander'a filmli dedi yazdı. sonrada ben sinirlenince bana işimi öğretme dedi okdar sinirlendimki anlatamam. arabaya bindim cezayı yırttım camdan salladım gözünün önünde bastım gittim..

Konu sahibinin sorusuna gelince imzan yoksa kanıtta yoksa sulh ceza mahkemesine itiraz dilekçesi vereceksin avukata gerek yok takip etmen yeterli
Birde hala oluyormu bilmiyorum da aracını yakın zamanda satma durumun yoksa belli bir rakamın altındaki cezalara 1-2 senede bir af geliyordu eskiden. O aflar sayesinde baya bir cezayı ödemedim.

edit. Ramazan dolayısıyla alkolden fazla ceza yazamıyorlar bu yüzden neye saracaklarını şaşırmış durumdalar dikkatli olmak lazım.

ahmetesay
29-07-2012, 22:21
konuya gelince az önce bir trafik cezası yedik evlere şenlik

eyüpten tuzlaya gelirken köprüden sonra paralı yola girdim yol çok boş olduğu için aracı eşime verdim normalde kartaldan çıkardım ama e5 belki kalabalıktır diye sabiha gökçen ayrımından girdim e5 istikametine giderken arkamızdan polis geldi ve aracı sağa çekmemizi söyledi neyse 40-50 mt sonra aracı sağa çektik ehliyet ruhsat burada arabamı kullandırılır dedi..bende deimki araba öğretmiyorum sonuçta kullanıyor dedim..trafiği tehlikeli duruma soktunuz dedi..ne yaptık tabelalar 90 km gösteriyor max bizde 80 le gittik bumu suçumuz dedim.aracın dörtlüleri neden yanıyor o zaman dedi.kapatırız dedim.ceza kesicem dedi.peki kes ama neden kesiyorsun dedim yine ve aldığım cevap trafiği tehlikeli duruma sokmak dedi.ok dedim ne kadar 72 TL dedi ok dedim..evrakları aldı vs derken bi baktım 154 TL kesti bu niye dedim..öyle dedi..artistte bir tip gözünde gözlük falan..sanki üniformanın bir aksesuarı güneş gözlükleri..alın bunu imzalayın falan dedim ki imzalamıyorum ve size dava açıcam dedim.eşim korktu ağlamaya başladı ( ilk kez polis çevirince böyle oluyor sanırım ) adamlara en alttaki yere adlarını ve sicil numaralarını yazmalarını söyledim önce mırın kırın dediler sonra yazdılar..

şimdi sorularım geliyor ceza maddesi olarak 46/2a yazmışlar

netten baktım ve sonuç olarak bu çıktı : Yol ve trafik durumuna göre hızın gerektirdiği şeritten gitmemek

zaten yol bomboş hız sınır 90 olan yerde orta şeritten 80 km/h ile gidiyorduk

ayrıca adam önce 72TL diyip sonra 154 TL yazınca ben eşime makbuzu imzalatmadım

bu ceza benim çok zoruma gitti ve bir şeyler yapmak istiyorum...nasıl yol izlemeleyim..ciddi anlamda bunlara dava açmayı düşünüyorum.maddi manevi eşimin psikolojisini bozduklarından tutunda kılık kıyafet tavırlarına kadar her şeyi düşünüyorum.

iyi kötü yorumlarınızı yada daha önce cezaya itiraz eden olduysa nasıl yol izlediklerini paylaşırlarsa sevinirim...bu gece denizliye gideceğim salı sabahı bu işlerle uğraşmak istiyorum

öncelikle geçmiş olsun kanun maddesinde dediği gibi çok şeritli yollarda yolun durumuna göre hızın gerektirdiği şeritte sürmemek diye devam ediyor bazen 3 ve daha fazla şeritli yollarda gösterilen hız minumum o hızın olması gerekiyor 80km hızla gidiliyorsa kesinlikle en sağ şeritten gidilmeli yol boş dahi olsa orta yada sol şeritten gidilmemeli .polisin yazdığı çeza dogru artislik tavırları yanlış hakimin kararıda o yönde olur

ahmetesay
29-07-2012, 22:25

Şöyle ki;

mantık doğru işleyis öyle olmuyor sonuçta sadece polisler ceza yazmıyor fahri trafik müfettişleride (sivil vatandaşlar) kırmızı ışık trafiğe tehlikeye düşürme vs cezalar yazabiliyorlar trafik suçları itiraza açık sonuçta adli suç degil ispat zorunluluğu yok

ef186
29-07-2012, 22:27

Güncelleyeyim sorumu..

Cevap alalim ...

ef186
29-07-2012, 22:58
Uzgunum Techturkey uzerinde yasadiginiz olayda hakli yada haksiz olun farketmez Turk Polisine yada basinda Turk gecen Tum kurumlara kufredilmesine izin veremeyiz vermeyiz.
Hem kisisel hemde forum presnsip ve kurallarimiz geregi Techturkey'den 3 ay boyunca banlaniyorsunuz .
Baniniz acildiginda kufretmeden sorunlari cozmek icin caba gostermenizi dileriz .
Ayrica hakkinizda Yasal olarak sikayette bulunulmasi durumunda Techturkey bilgilerinizde dahil olmak uzere yazismalarinizi Sadece resmi talep karsiliginda Savcilik makamiyla paylasabilir.
T.C Internet Hukuku bu yondedir .

Techturkey Yonetimi