PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cesme Alacati Konaklama Tavsiyesi

BoraRS
31-07-2012, 12:47
Arkadaslar haftasonu bikac gunlugune Alacatiya gidecegim. Fazla tuzlu olmayacak sekilde otel pansiyon onerileriniz var midir? Alacatida nerede konaklanir en temiz ve guzelinden?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

hsyn_çvk
31-07-2012, 12:50
bora çeşmede tuz oranını seçemessin abi :D kaya tuzuna hazır ol :)))

gökh@n_gr
31-07-2012, 13:15
yakala.co da alaçatı için güzel fırsatlar var inceleyin isterseniz

ulas
31-07-2012, 13:16
bora çeşmede tuz oranını seçemessin abi :D kaya tuzuna hazır ol :)))

ahhahahahaha aynen :D

VM5590
31-07-2012, 13:33
Kajavic Otel var butik tarjzı temiz ve ucuzdur ama yer bulamayabilirsin :)

clioGT
31-07-2012, 13:34
ılıca da filan kalıp gitsen daha uygun olabilir eğer pahalıysa öyle

powERS
31-07-2012, 13:37
ılıca da filan kalıp gitsen daha uygun olabilir eğer pahalıysa öyle

sadece ılıca değil nerde ucuz bulursan orda kal zaten çeşmenın en uzak noktası kac km ? istediğin gibi gez dolaş..

tuz oranı sıkıntı ozellıkle haftasonları dahada sıkıntı.

grkm
31-07-2012, 13:59
Araba varsa her yer maks. 10 dk . Araç yoksa bir kaç yer tavsiye edebilirim

34tb9544
31-07-2012, 14:05

Bayramda Banada tavsiye et ordayim :)

Saka bı yanada borars Çeşme biraz tuzludur ama
Gidilecek yerler
Aya yorgi koyü alacati bence gidilecek yerler kumrucu sewki çeşmede hep ewde kaldım ew tutabilirsen günlüğü 200-250 arası

Erdem K.
31-07-2012, 14:10
alaçatıda butik otel çoğunluktadır, pansiyon vs. merkezde hem daha uygun hem de daha çoktur...

hsyn_çvk
31-07-2012, 14:17

arkadas dogru demıs "arabada varsa sıctın" :D:D bence bora bı konuda "cesmede hesaplı otopark" dıye ac :D:D

aya yorgı'de cuma,c.tesi aksamları otopark tarifesi;

-kendın toza topraga bırakıp mekana yaklasık 10-15 dk yururum dersen 30 tl
-valeye bırakırım dersen "kı valeye bırakıp bırakamıyacagına sen karar veremıyorsun :D " 50 tl

grkm
31-07-2012, 14:45
Gündüzleri otopark ücreti yalnızca Solemare alıyordu. GEceleri Marrakech ve Babylon ücretsiz olarak araçlara park olanağı sunuyor. Değişim var :)

clioGT
31-07-2012, 15:01
şu belli başlı 2 3 beach haricinde adam gibi güzelce denize girebileceğimi güneşlenebileceğimi yer tavsiyesi olan var mı?

lnd_samet
31-07-2012, 15:05
pırlanta plajının olduğu bölgeye.
yani ibonun yeri babanın yeri gibi mekanlara gidip,Türkiye'nin (bence) en güzel denizine girebilirsin.
ne gerek var yani denizemi giriyoruz piyasamı yapıyoruz.

mesutt1
31-07-2012, 15:17
Kajavic Otel var butik tarjzı temiz ve ucuzdur ama yer bulamayabilirsin :)

fiyatlar nedir ?

grkm
31-07-2012, 15:24
şu belli başlı 2 3 beach haricinde adam gibi güzelce denize girebileceğimi güneşlenebileceğimi yer tavsiyesi olan var mı?

Çiftlikköy taraflarından bu tip bir yer bulman olası ancak gezmek gerekir diye düşünüyorum. Alaçatıya malesef o kadar hakim değilim.

Çeşme merkez marina'nın ilerisinde halka açık ufak bir kumsal var. Kalabalık değilken orası da çok güzel görünüyordu.

Erdem K.
31-07-2012, 15:33
Gündüzleri otopark ücreti yalnızca Solemare alıyordu. GEceleri Marrakech ve Babylon ücretsiz olarak araçlara park olanağı sunuyor. Değişim var :)

cafe pi de alıyor 20 tl (gece-gündüz aynı fiyat)
ayrıca paparazi de alıyor 40 tl araç parasının sanırım 12 tl si otopark gerisi ile içerde harcama yapabiliyorsunuz...

Erdem K.
31-07-2012, 15:34

ovacıkta plaj evi diye yeni bir beach açıldı, henüz herkes bilmiyor :) çok çok güzel tavsiye ederim :icon_tup:

Erdem K.
31-07-2012, 15:35
altınkum taraflarında da güzel yerler var sadece aya yorgi ile sınırlı kalmayın ...

ocean0636
31-07-2012, 15:40
İlicada butik oteller 2 kisi oda fiyati 200tl oda kahvalti seklinde, bence ilicada kalin(ilica-ayayorgi arasi taksi 40tl tutuyor) gunduz ayayorgiye marrakech e falan plaja gidersiniz aksam alacatida yemek falan yersiniz gece de eglence icin ayayorgiye gidersiniz. Eger yaninizda bayan yoksa rezarvasyon olsa bile marrakech e giris buyuk sikinti solemare veya papprazzi ye gidebilirsiniz, Marrakech de full dizi oyunculari futbolcular oluyor ben selcuk inan, burak yilmaz ve kuzey guney oyuncu kadrosuyla karsilasmistim 3 hafta once ahaha... Baska eglence mekani olarak Rider's diye bir mekan var oldukca guzel konum olarak jandarma bolgesinde oldugu icin kafasi trilyon hatun falan cok oluyor hani bos donmezsiniz fakat ridersta tek sikinti ayayorgiden 110tl tutuyor taksi :)
Cesmede Alkollu araba surmek buyuk sikinti ayayorgiden ana yola hemen cikista banko cevirme oluyor dikkat edin. Denizi kalitesi vs tartisilmaz 1 numara zaten :)

Edit: Cafe pi ye hic gitmeyin coluk cocuk dolu oluyor cesme kafepiyi ben hic sevmedim izmir istanbuldakiler gibi degil ...
Gunduz plaj icin en guzeli marrakech gece eglence icinse marrakech papparazzi ve riders derim ama eglenceden once alacatida yemek yiyin cok guzel restaurantlar var alacatida..

gökh@n_gr
31-07-2012, 16:10
solede gündüz park 10 lira,kafe pi 20 lira

XSi
31-07-2012, 16:17
arkadas dogru demıs "arabada varsa sıctın" :D:D bence bora bı konuda "cesmede hesaplı otopark" dıye ac :D:D

aya yorgı'de cuma,c.tesi aksamları otopark tarifesi;

-kendın toza topraga bırakıp mekana yaklasık 10-15 dk yururum dersen 30 tl
-valeye bırakırım dersen "kı valeye bırakıp bırakamıyacagına sen karar veremıyorsun :D " 50 tl

taksi en temizi..

BoraRS
31-07-2012, 16:18
Sanirim araba kiralamam gerekecek. Yer icin ciftlikkoyde 80 tl ye 3 yildizli otel var. central park otel diye. Duydunuz mu?

BirkanYazici
31-07-2012, 16:37
bu sene 2 hafta çiftlikköyde evde kaldım güzel bir yer otelide dışardan gördüğüm kadarıyla öyle kötü bir yer değil marinaya taksiyle 15-20 tl ile gidebilirsiniz ılıcaya baya yazar sakinlik arıyorsanızda altınkuma gitmenizi tavsiye ederim denizi mükemmel fakat biraz soğuk şimdiden iyi tatiller

34tb9544
31-07-2012, 16:57
Bayramdan sonraki Cumartesi ordayim siteden kimse varsa görüşelim gecen sene solemare marrakech gitmiştim bu senede adres aynı birde alacatiya Supper beach acmış locaları falan jakiuziymis belki oraya giderim degisiklik olarak ama bana gore marrakech 1 numara solemare 2 . Sırada

TarikS
01-08-2012, 00:53
Haziran'in son haftasinda Ilica'da arkadaslarim gecelik 60 liraya kaliyordu oda parasi olarak, ben Cesme Marina'nin orada Sahil PAnsiyon diye bir yerde 2 kisi oda+kahvalti 80 liraya kaldim 1 gece, sonra Ilica'da otele gecmistim, gereksiz pahali geldi otel :) Pansiyonlar gayet temiz oluyor, herhangi birinde bile kalabilirsiniz bence sikinti yasamazsiniz.

Deniz olarak Alacati'yi bilmiyorum ama Ilica Halk Plaji'na mutlaka gidin, Sheraton'i sag arkaniza alip 50 metre kadar gidince 0 cakilli bir nokta var orasi mukemmel :) Genelde zaten cakil yok bembeyaz kum var zaten.. :)

Eglence mekanlarini soylemis zaten arkadaslar :)

Erdem K.
01-08-2012, 09:15
cafe pi'ye hemen hemen her hafta giderim hiç çoluk çocuk görmedim :confused: pazar günü günü birlikçiler geldiğinden h.içi veya c.tesi gitmeniz biraz daha uygun olur kanımca...

marrakech güzel ama mekan yaklaşık 300 kişilik ve diğer mekanlar yaklaşık 1000kişilik olduğundan fiyatları bana göre diğerlerinden biraz daha pahalı. ortam güzel o ayrı.

paparazzi ise genellikle yaşlı ve/veya küçük çocuklu/bebekli ailelerin geldiği ufak bir kumsalı olan ve giden gençlerin ise genelde cafe pi'de duş falan aldığı bir yer :)

akşam farkyapmaz koydaki tüm beachler candır :D