PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opel Astra G Alırken ?

xq288
31-07-2012, 17:48
Merhaba;

Yakın bir arkadaşıma ;
2000 Model Opel Astra G kasa
1.6 Motor
120.000km'de
Gümüş Gri
Değişen boyanan olmadığını söyledi galeri...

18.000TL fiyat isteniyor sizce ederi ne olmalı ...

Alırken dikkat edeceğim bir şey var mı? yarın aracı görmeye gideceğiz.... km geri alma olayı filan nasıl anlaşılır direksiyonda koltuklarda filan bir belirginlik var mıdır? şurasına burasına bakın diyebileceğiniz yerler var mıdır?

Şimdiden Teşekkürler .. Keyifli Forumlar Dilerim

Burak K.
31-07-2012, 18:08
Servis bakımlıysa servisten sorgulatın. Gaz,fren,debriyaj pedalına bakın çok erime var mı ? Eğer değiştirmedilerse koltuk,direksiyon,vites topuzundan vs. anlaşılır az çok. Direksiyon üzerinde ki korna yerleri yırtık mı aracın ?

Emrecan-R
31-07-2012, 18:09
biz 2003 elagance full 50.000 km dekini 22 ye sattık siz hesap edin artık

d16y4
31-07-2012, 18:11
99 model 160k km 17600 e sattım

xq288
31-07-2012, 18:24
Servis bakımlıysa servisten sorgulatın. Gaz,fren,debriyaj pedalına bakın çok erime var mı ? Eğer değiştirmedilerse koltuk,direksiyon,vites topuzundan vs. anlaşılır az çok. Direksiyon üzerinde ki korna yerleri yırtık mı aracın ?

yarın görmeye gideceğim bir iki foto atıp burada paylaşırım yine ..

xq288
31-07-2012, 18:25
biz 2003 elagance full 50.000 km dekini 22 ye sattık siz hesap edin artık

iyi fiyatmış keşke haberim olsaydı..

Burak K.
31-07-2012, 18:32
yarın görmeye gideceğim bir iki foto atıp burada paylaşırım yine ..

Korna yerleri kolay yırtılır Astra G'de. Sonradan değişimi ve tamiri mümkün tabi ki ama 120.000'de olan bi aracın yırtılmış olması gerekir. Eğer yırtılmamışsa tamir görmüştür ya da değişmiştir. Buna bağlı olarak kazadan dolayı da değişmiş/tamir görmüş olabilir.

Kısaca;

Arabaya baktırırken hava yastıklarını da kontrol ettirin.

xq288
31-07-2012, 18:34
Teşekkür ederim...yarın bakalım ne olduğu belli olacak aracın..

ismail sarpkaya
31-07-2012, 19:35
2002 comfortu 22 bine sattık bizde.otomotik vitesdi ama

Met
31-07-2012, 19:41
Astra G lerin kronik arızası direksiyon kutusudur baktırın derim. Beynine de baktırın.

xq288
31-07-2012, 19:46
Teşekkürler arkadaşlar.. bunu da listeme ekledim ..

boşluk filan mı oluyor direksiyonda

yagizs
31-07-2012, 19:49
Öncelikle hayırlısı olsun, tecrübelerimden yola çıkayım 2003 astra 1.4 hb, 207bin km :)

öncelikle direksiyon simidi çabuk yıpranıyor yani soyulmuş, deforme olms olabilir.

korna kısımları çoğunda yırtık oluyor plastik 200bini gecms astralarda.

koltukların destekleri çabul deforme olup sökülebiliyor/yırtılabiliyor.

Vites ve el freni körüğü çok çabul deforme olabiliyor.

Alt takıma / yürüyene iyi baktırın, çok dayanıklı değiller

Fan motoru bir süre sonra kısa devre yapabiliyor ve fan açmıyor haliyle hararet yapıyor yani sigorta işleri dikkat edin.

Astra G 'lerde direksiyon problemi var diyorlar ben yaşamadım ancak dikkat edin.

Çok önemli değil ancak bagaj amortisörleri de çok kullanılıyorsa çabuk bozuluyolar.

Motoru çok sıkıştırdığınız takdirde çok kısa sürede supap yayları sanırım çabuk gevşiyor dizel araba gibi çalışıyor ses bakımından onun da altını çiziyorum. gerçi benim 1400 dü

Gaz kelebeğinin oralarda birşey varmış, en ufak bi harekette gevşerse araç rölantide 2500-3500 lerde çalışıyor onu da belirteyim :D tam olarak ismini bilmiyorum ama

son olarak Özellikle ön kısmlardaki abs sensörü çabuk bozulabiliyor ona da dikkat edin, ani frende o lastik kızaklıyor

vs vs.

onun haricinde kesinlikle günlük binilecek bi araç huzurlu yani :D

edit: pedallar şeritli yani tırtıklı biraz aşınma olabilir ama kesin olarak anlayamazsınız km olayını...

Korna yerleri kolay yırtılır Astra G'de. Sonradan değişimi ve tamiri mümkün tabi ki ama 120.000'de olan bi aracın yırtılmış olması gerekir. Eğer yırtılmamışsa tamir görmüştür ya da değişmiştir. Buna bağlı olarak kazadan dolayı da değişmiş/tamir görmüş olabilir.

Kısaca;

120binde yırtılması çok zor

Met
31-07-2012, 20:01
Direksiyon kutusundan arıza alan arkadaşlarım olmuştu. Aslında ondan ziyade beyine baktırın. Astra ve Vectra (2003 ve üstü) larda beyin arızası oluyor.

xq288
31-07-2012, 20:03
Teşekkür ederim bu bayağı yeterli oldu ... ..

Kadyr
31-07-2012, 20:05
Amcamda 2001 vardi 80 binde otomatik satti akrabasinda şuan araç:) heryeri temizdi.ama suspansiyon bence sert frenleride begenmemistim

KGüneyli
31-07-2012, 20:11
Pedallardan kilometre olayını anlayan adam olayın sonudur !

SULTANOGLU
31-07-2012, 20:22

Kısaca;

bu nasıl bir genellemedir :D 2000 model astra g m var araç 210.000 km ye geldi kornalar yırtılmadı gece diş perisimi değiştirdi yada tamir etti :) vites körüğü desen tamam diyicemde orası net soyuluyor orjinal kalanları.

astra g ler daş gibidir. yetkili br servise baktırın hoşunuza gidiyorsa alın devam edin :)

kendi eşşekliklerim dışında bir kere bile araba bana bir problem çıkartmadı. ne direksiyon kutusu ne bagaj amortisörü ne vırt zırt sıfıra sıfır. 2005 yılından berispor yaylar var 170.000 kmde amortisörleri değiştirdim okadar.

sadece boyası solabilir benim arabam kırmızı bir kaç parçada boyalıydı. geçen hafta komple dıştan boyandı cillop gibi oldu :D

hatta bir dakika geçen seneye kadar bir tanede 2001 model gümüş gri astramız vardı onuda dayımlara verdik şimdi hatırladım. onda kısmen renk solması olmuyor

Met
31-07-2012, 20:23
Amcamda 2001 vardi 80 binde otomatik satti akrabasinda şuan araç:) heryeri temizdi.ama suspansiyon bence sert frenleride begenmemistim

Opellerin frenleri zayıf cidden. Suspansiyonlarıda serttir. Takur tukur gidersin biraz. Ama bakımlı araba alırsan ve bakarsan kolay kolay arıza çıkartmayan bir arabadır.

ALy
31-07-2012, 20:24
herkes az çok bişeyler demiş direksiyon kutusu arızası dışındakiler doğrudur. bir çok astra g kullanan tanıdığım var ve hiçbirinde direksiyon sorunu olmadı olduysa da çok çok ve çok azdır. direksiyon kutusundan hafif ses gelir bu da her astra g'de olan bişeydir bugün yapmasa o sesi yarın kesinlikle yapar.

genel olarak güzel arabadır, motor mekanik yürüyen vs olarak kronik bir sorunu yoktur. opel'in orijinal kitapçığındada yağ yaktığı yazmaktadır bu bi sorun değildir yağ belirli periyodlarla kontrol edilmeli. bu aracı ilk sürenlerin çoğu hararet yapacağını zanneder ama aslında opel motorları sıcak çalışır ve hararet sabit kalır misal astra g 90'da, astra f 100'de fan açar ve o sıcaklıkta kalır.

astra f ve astra g 'lerin frenleri çok çok iyi değil o yüzden bir süre alıştırma yapman lazım :D kısa mesafede durur dersin ama araç kayar. opelin süspansiyonları genel olarak serttir düşük hızlarda pek iyi his vermese de yüksek hızlar da aracı bir başka seversiniz. arkadaşımın 2001 focus'la 40la geçtiği kasisten ben 2001 astra'mla 20'yle geçiyorum hatta dahada yavaşlarsam daha iyi oluyo :P