PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendi Rekorumu Kırdım, 1400TL Trafik Cezası Yemeyi Başardım

GokhanRS
01-08-2012, 10:34
Vergi dairesinde tescil tarihim bilgisayarda hatalı girmiş totoşlar. O yüzden giremiyordum vergi ödeme sistemine dolayısıyla bu sene ilk taksidi ödemedim. şimdi ikisini birden ödeyim düzeltmişlerdir artık dedim ve girdim. Birde ne göreyim?
Kol gibi bir rakamla karşılaştım ceza sayfasında.

beyler 2 kalem cezam var. vergi için girdiğimde şok oldum. bana tebliğ edilmemiş bu cezalara bi tonda faiz bindirmişler. ben bir vergi dairesine gidip tebliğ edilmediğini bildirmeyi düşünüyorum ancak bunun yolunu yordamını bilen daha önce bu tür bir işlem yaptıran varmıdır diye konu açtım. cezalar muhtemelen doğrudur bi haltlar yemişimdir kesin ama tebliğ edilmediği için faizlerin haram zıkkım olduğunu düşünüyorum.

bu ceza
http://img18.imageshack.us/img18/9752/cezalar.jpg

bu da bu seneki vergim

http://img337.imageshack.us/img337/5613/vergit.jpg

ulasoztas1
01-08-2012, 10:42
geçmiş olsun aynı şey benim başıma geldi hiç cezam yok sanarken bir anda karşımda 600tl gibi bir ceza görmüştüm ve bana da tebliğ edilmemişti. Mecbur ödedim zaten itiraz ediceksende önce ödemen gerekyior diye biliyorum..

Cliosportve
01-08-2012, 10:43
Bu sistem biraz karışık görünsede sistemin derinliklerine kadar işlemiş
Sisteme ayrıntılı bir şekilde bir kere düştü mü o ceza zor
Sende zaten 1 senedir bu cezalar durmuyor mu
Faiz işlemesi normal geldi?

GokhanRS
01-08-2012, 10:46
hacı tebliğ filan yok ortada anlatamadım galiba :D sistemde hiç biyerde görünmüyordu. bana polis radar cezası yedin dedi gönderdi. evrak vermedi. ben onu 2 sene boyunca ödemek için uğraştım ne bankada ne başka biyerde kaç tl ödemem gerektiği çıkmadığı için ödeyemedim. al şimdi çıktı ve satışa engel. ipe ipe ödicez ama faiz haramdır yahu bu kadarda.

timucintt
01-08-2012, 10:48
mahkeme gideceksin tebliğ edilmemişse... ama unutma vergi dairesinin sisteminde cezanın kesildiği ve tebliğ ediliş tarihleri heriflerin sistmeminde var... yani mahkemeye gidip kanıtlayamazsan mahkeme masraflarını ve %10 ceza + faizi ile ödetiyorlar cezayı haberin olsun....

ama 6111 torba yasadan halen yararlanabilirisn vergi daireisne gidip yapılandırmaya sokarsan cezalarını fazileri siliniyor ;)

ibooo
01-08-2012, 10:48
Polis yazarken imza atmadan yada,teslim edilmeyen cezada faiz olmaz muhtemelen polis sana imza attırmıstır

GokhanRS
01-08-2012, 10:52
Polis yazarken imza atmadan yada,teslim edilmeyen cezada faiz olmaz muhtemelen polis sana imza attırmıstır

attırmadı. 270 olan bi çevirme oldu radardan ceza yedin dedi. ceza makbuzu vermedi sen git evine gelir dedi gelmedi.

420 olanda selçuk filan hatırlar. büyükçekmecede egzos filmden bağladı. tutanağa imza atmadım diye hırs yaptı. başka şeylerde kitledi. sen gününü görürsün gibisinden konuştu. imza atmadım diye cezayıda vermedi.

tutmuşlar tebliği tarihini o güne yazmışlar. sistemdede çıkmıyordu onuda ödeyemedim. aradan nerdeyse sene geçecek sisteme faiziyle beraber düştü.

ama dendiği gibi torba yasa muhabbeti varsa gidip yapılandırayım.

edit: ömrüm boyunca hiç bir cezaya imza atmadım atmamda. bu yüzdende nedense hırs yapıp makbuzu vermiyorlar. sonra arkamızdan iş çeviriyorlar. 130 olması gereken ceza 420 lira kitlemiş totoş herif.

Cliosportve
01-08-2012, 11:10
Geçmiş olsun hacı
Anlıyorum anlıyorumda bizede rolling yaparken gezici radara denk gelip eve 500 lira yollıycam dediğini unutmadın
Adamın elinde kanıt var imzaya ne gerek var muhabbeti
Rolling videomuzu izletti resimler ile eve yolladı
Ne imza attım ne başka birşey
1 ay içindede eve geldi :) Tebliğ tarihini bastı postacı gitti

Olaylar çok karışık kamil çokk diyesim geldi

AtmoSpheriC
01-08-2012, 11:26
geçmiş olsun ..

KA®ANLIK
01-08-2012, 11:29
hacı tebliğ filan yok ortada anlatamadım galiba :D sistemde hiç biyerde görünmüyordu. bana polis radar cezası yedin dedi gönderdi. evrak vermedi. ben onu 2 sene boyunca ödemek için uğraştım ne bankada ne başka biyerde kaç tl ödemem gerektiği çıkmadığı için ödeyemedim. al şimdi çıktı ve satışa engel. ipe ipe ödicez ama faiz haramdır yahu bu kadarda.

polis size radar için ceza yazdığında ceza makbuzu vermedi mi ?
http://www.kenthaber.com/Resimler/2011/01/05/A050112C_01_detay.jpg

polis ceza yazdığında hele ki rardar cezası, bu makbuzdan vermek zorunda.

GokhanRS
01-08-2012, 11:59
Geçmiş olsun hacı
Anlıyorum anlıyorumda bizede rolling yaparken gezici radara denk gelip eve 500 lira yollıycam dediğini unutmadın
Adamın elinde kanıt var imzaya ne gerek var muhabbeti
Rolling videomuzu izletti resimler ile eve yolladı
Ne imza attım ne başka birşey
1 ay içindede eve geldi :) Tebliğ tarihini bastı postacı gitti

Olaylar çok karışık kamil çokk diyesim geldi

hacı kanıt var imzaya ne gerek var her halukarda ödicen evet. ama sizin ceza eve geldi. sende postacıdan teslim aldın. bana gelmediki ödiyem. sadece cezayı yediğimi biliyorum. makbuz v.s olmayınca vergi daireside bankada almadı. sistemdede görünmüyor salla gitsin dediler. şimdi zoruma giden zaten faiz kısmı. yoksa cezayı zaten ben 2 senedir ödemek istiyorum ama almadılar.

edit:

polis size radar için ceza yazdığında ceza makbuzu vermedi mi ?
http://www.kenthaber.com/Resimler/2011/01/05/A050112C_01_detay.jpg

polis ceza yazdığında hele ki rardar cezası, bu makbuzdan vermek zorunda.

yok üstad. imza at dedi. dedim makbuzu verin gidip ödeyim ama ben hiç bir evrağa imza atmam dedim. orda terslendi bana şimdi şimdi hatırlıyorum. vermiyorum makbuzu filan çek git dedi. evine gelir dedi yolladı beni. ver dediğim halde vermedi. illa imza atıcan diye tutturunca bende atmıcam diye tutturunca böyle bir durum oluştu o cezayı bana ya yollamadılar. yada bi ibnelik yapıldı orda. sonuç olarak 10 kere ödemek için çeşitli yerlere gittim. emniyette bile görünmedi o ceza. şimdi bi anda faizi ile ortaya çıkması zoruma gidiyor.

aksel
01-08-2012, 12:32
Neden imza atmıyorsunuz ki ceza kağıdına sonuçta şirkette ki hisselerinizi almıyorlar. İmza atmamanızın karşılığı 689 TL olmuş. Yapılandırmadan faydalanabilirsiniz. Sizin için büyük avantaj olur.

ToNy
01-08-2012, 12:35
Hacı abi harbi üzüldüm be, az buz değil rakam... :(

mechanic
01-08-2012, 12:36
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/125663-en-baba-cezalar-1.html

cagri-35
01-08-2012, 12:38
Bende aracımı satarken aynı duruma düştüm. Vergi ödemek için girdiğimde sistemde gördüm. Annem emekli maliyeci, tanıdık birisine gittim vergi dairesinden. Hiç bir yolu yok ödeyeceksin, istersen itiraz et ama ugrastıgınla kalırsın, sonuç değişmez dedi. Ödedik geçtik.

Geçmiş olsun.

Ahmet Saraçoğlu
01-08-2012, 12:39
çok ağır bi kol da beni bekliyor ,,, 2010 dan buyana ödenmemiş 5600cc 86 model araç vergisi , bir senedir ödenmemiş 16000cc dizel vergisi , bir sene öncesinden 300 küsür liralık radar , 9 ay öncesinden bir 50 lira telefonla konuşma cezası , son olarak 150 lira cam filmi...Arabalardan birini verir kurtulurum herhalde bu gidişle.

GokhanRS
01-08-2012, 12:41
bu yapılandırma mevzusu şuan geçerli dimi? eğer öyle bir durum varsa gideyimde yapılandırayım. faizleri siliyorlarsa süper olur. zaten ben cezayı ödemek istiyorum tek derdim faizlerleydi. onlar silindimi zaten yarı yarıya düşüyor ceza :D

yani yediğim cezaların arkasındayım. bu modifiye işleriyle uğraşıyorsan katlanacan. bende katlanıyorum. işte şimdi böyle önüme faizin fazla çıkması canımı sıkmıştı ama dediğiniz gibi yapılandırma muhabbettinde faiz siliniyorsa 10 numara 5 yıldız olur.

mechanic
01-08-2012, 12:57
çok ağır bi kol da beni bekliyor ,,, 2010 dan buyana ödenmemiş 5600cc 86 model araç vergisi , bir senedir ödenmemiş 16000cc dizel vergisi , bir sene öncesinden 300 küsür liralık radar , 9 ay öncesinden bir 50 lira telefonla konuşma cezası , son olarak 150 lira cam filmi...Arabalardan birini verir kurtulurum herhalde bu gidişle.

ooo bunlar seni 1. sıraya taşır valla

Schumi
01-08-2012, 12:57
Neden imza atmıyorsunuz ki ceza kağıdına sonuçta şirkette ki hisselerinizi almıyorlar. İmza atmamanızın karşılığı 689 TL olmuş. Yapılandırmadan faydalanabilirsiniz. Sizin için büyük avantaj olur.

Yapılandırmadan nasıl faydalanacak ki. Tarih geçti.

cagri-35
01-08-2012, 13:00
İyide yapılandırılamıyorki cezalar, o çok önceydi. Eğer o zamanda yapılandırdıgınız ceza var ise ve ödemediyseniz tekrar yapılandırmıs gibi ödüyorsunuz ama yine ay basına faiz kesikliyor düşük orandan.

Benim 130 liralık kırmızı ısıgım vardı işte yapılandırmıs ama odeyememıstım o olmustu 270 lira. Sonra bu torba yasadan yapılandırılan cezayı tekrar faizi silinerek ödeme hakkından yararlandım 168 lira ödedim, ay basına bellı bır oranda ceza kesıyorlar yinede ama faiz kadar kabarık değildi.

Uzun lafın kısası , artık yapılandırılamıyor cezalar bildiğim kadarıyla. 1 yıl falan oluyor o biteli.

GokhanRS
01-08-2012, 13:04
boşa mı umutlandık şimdi :( neyse genede gidip birde yerinde soralım. belli mi olur bu memleketin işi.

İbrahim33
01-08-2012, 13:10
Allah sabır versin demekten başka birşey gelmiyor elden...Şu devletin işlerine çıldırmamak elde değil...

Schumi
01-08-2012, 13:11
İyide yapılandırılamıyorki cezalar, o çok önceydi. Eğer o zamanda yapılandırdıgınız ceza var ise ve ödemediyseniz tekrar yapılandırmıs gibi ödüyorsunuz ama yine ay basına faiz kesikliyor düşük orandan.

Benim 130 liralık kırmızı ısıgım vardı işte yapılandırmıs ama odeyememıstım o olmustu 270 lira. Sonra bu torba yasadan yapılandırılan cezayı tekrar faizi silinerek ödeme hakkından yararlandım 168 lira ödedim, ay basına bellı bır oranda ceza kesıyorlar yinede ama faiz kadar kabarık değildi.

Uzun lafın kısası , artık yapılandırılamıyor cezalar bildiğim kadarıyla. 1 yıl falan oluyor o biteli.

Benim yapılandırmam vardı ve ödedim bitti. Sonradan ceza peydahlandı sitede eski tarihli. Onları halledemiyormuyuz.

cagri-35
01-08-2012, 13:14
Benim yapılandırmam vardı ve ödedim bitti. Sonradan ceza peydahlandı sitede eski tarihli. Onları halledemiyormuyuz.

Birebir aynısını yaşadım işte, radar yazmıslar arkamdan bir yıldan fazla süre sonra vergi ödeme ekranına girince gördüm yuh dedim. Ceza 2 katı falan olmuş geçmiş hatta. Gittik konustuk ettik bir sonuç çıkmadı ödedik.

Eğer evde yoksan, muhtara gönderiliyormuş. Muhtara gittim, kayıt altına alınıyor gelen giden,arşivden baktılar orayada gelen giden yok. Sonra geri gittim dedim böyle böyle, şu anda adını hatırlayamadıgım bir tebliğ şekli söyledi. Yasada yeri varmış, şahıs bulunamayınca muhtarada verilmezse o şekilde tebliğ edilirmiş. Dedim ne güzel iş bravo, haberimiz olsa zaten öderdik. Ödedikten sonra itiraz edebilirsin Buca taşıtlar vergi dairesine dedi, ne alaka dedim , itirazlar oraya ediliyormuş :) Hallolurmu dedim, hiç birşey olmaz öde geç, git gel hem para hem zaman kaybedersin dedi vergi dairesindeki şefleri. Aracımı satma arifesindeydim sokarım dedim ödedim geçtim. Bir iki gün içim acıdı ama yapıcak birşey yok.

ahk
01-08-2012, 13:28
ceza makbuzunu muhtara bırakıp gitmeleri yeterli kanunen resmi tebliğ olarak sayılıyor.

aksel
01-08-2012, 13:29
Yapılandırmadan nasıl faydalanacak ki. Tarih geçti.

Yapılandırmanın kapsamına giren bir borç ise yapılabiliyor diye biliyorum. Bir arkadaşımında cezasını ödemeye gittiğimizde yapılandırın gelin demişti veznede ki memur o zaman da süre geçti diye üzülmüştük ama neşemiz yerine gelmişti. Arkadaşın dediği gibi faiz normalinden biraz daha fazla oluyor ama eskisi kadar olmuyor.

TT_BOY
01-08-2012, 17:43
Çok can sıkıcı bir durum :(

borayuksel
01-08-2012, 18:05
gecmis olsun Gokhan insallah cozersin diyecegim ama bu devleti bu sistemi az cok biliyorsun cok sikinti cikaracaklar diye korkarim :(

battalgazi
01-08-2012, 18:18
ev değişimi nedeniyele banada teblihat gelmediği için 80 liralık ceza 510 lira oldu dava falan açtık sonuç yok ödeyip sineye çekecen

taytay
01-08-2012, 19:12
gecmiş olsun valla kötü olmus konuyu okuyunca aklıma geldi bende 1 sene önce radar cezası yedim hci bir yerde gözükmüyor sonradan önüme cıkmasın radara girdiğim arabanın üstüne 3-4 tane araba aldım sattım cıkmadı hc :S