PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sahte muayene dikkat !!!

kaanpoyrazoglu
01-08-2012, 20:35
Geçtiğimiz cuma günü mayıs ayında aldığım aracın mart ayında biten muayenesini yaptırmak üzere sultanbeyli tüvtürk muayene istasyonuna aracımı götürdüm..Harcı yatırmak için gittiğim gişede 2010 yılında yapılan muayenenin sahte olduğunu ve durumu polise bildirmek zorunda olduklarını söylediler..Gelen 2 ekip otosu beni karakola götürdüler , 4 saat kadar ne için olduğunu bilmediğim bekleyişim başladı..Bu arada da aracımı da bağladılar..Aracın bende vekaletnamesi vardı , ben ne ne için bekliyorum diye sorduğumda bana '' senin işin uzun , ruhsat sahibi gelmeden gidemezsin '' dediler .. Aracın ruhsat sahibi adapazarında ikamet ediyor :) Neyse şöyle böyle derken çıktım fakat bağlanan aracımında trafikten men olduğu için bağlandığını öğrendim ve çok güldüm , fırsat ayağımıza gelmiş dediler :) Karakolda ifade verdikten sonra ruhsat sahibi arkadaşın istanbula gelmesini , aksi takdirde zorla evinden alıp götüreceklerini söyledim , oda rahat bir şekilde aracın muayene evraklarının elinde olduğunu , gelirken de yanında getireceğini söyledi..

Pazar günü istanbula gelen ruhsat sahibi , 15 dk lık ifade sürecinin ardından serbest kaldı :) Fabrikasında çalışan bir iş arkadaşına aracın muayenesinin yapılması için bir miktar para ile aracını vermiş ve linde faturasına kadar mevcut olduğunu işlem belgelerini ibraz etti..Bütün evraklar sahte ve tesadüf o ki muayene sultanbeylinde yapılmış olduğu yazıyordu :)

Aracı otoparktan alıp izin kağıdı ile muayene istasyonuna götürdüm ve aracım şase numarası 17 hane olması gerekirken 18 hane olduğunu , bir harfin fazla yazıldığı için ruhsata muayeneden geçmediğini söylediler.. Burdan sonra bezin döküp yakasım geldi aracı :) Savcılık - trafik - emniyet bir sürü koşuşturmaca sonunda ruhsatları yeniden çıkartıp sonunda bugün muayeneyi yaptırabildim ve ruhsatları alabildim..Ruhsatları basan memurun işini doğru düzgün yapmadığı için dünyanın telefon , yol trafiğini yaşadım.. Maddi ve manevi olarak 5 gündür yıprandım..
Yani diyeceğim o ki ; siz siz olun araç alırken bir telefon edin ve tüvtürkten aracınızın muayenesinin gerçek olup olmadığını sorgulatın ve benim gibi potansiyel suçlu muamelesi görmeyin.. Keyifli forumlar arkadaşlar..

meh66
01-08-2012, 20:38
kaan abı bu muayene olayı dert ya valla ıyı sukur sonunda hallettmıssın :)

Skyhawk34
01-08-2012, 20:40
bilgiler için sağol abi
eski araçtada şasi no yu O yazacagına 0 yazmıs bir ton iş çıkmıştı memurun hatası yuzunden

kaanpoyrazoglu
01-08-2012, 20:43
Sormayın vallahi 1 aylık tatil paklar beni , o derece yani :D

rekord2000
01-08-2012, 20:45
Aynen bende 1.7dti alirken yasamistim gerci karakola falan gitmedim ama anam agladi bi memurun hatasi yuzunden muayene sahte diye girdik sicil bozuk dendi, ordan sasi numarasi hatali cikti falan anami aglatti serefsizler:) zaten o arabada bana hic hayirli olmamisti!! Neyse gecmis olsun kurtarmisin:)

emre_
01-08-2012, 20:46
Sonunda halolmus neyseki gecmis olsun

efe_
01-08-2012, 20:48
şu sıra ilginç şeyler duyar oldum :D

kaanpoyrazoglu
01-08-2012, 20:49
Sağolun arkadaşlar ...

RSBurak
01-08-2012, 20:53
geçmiş olsun..bu saatten sonra kimseye güvenipte muayene yaptırmaya göndermem arabayı.:) vergisini bile internetten değilde gidip vezneden ödüyorum ne olur ne olmaz bende çok uğraşmıştım bu işlerle internetten ödediğimiz vergileri bir alt kesimden ödemişiz 1.8 araba 1802 yazıyor ruhsatta biz 1780 gibi ödemişiz sonra bir ton iş çıktı.özellikle adapazarı-izmit taraflarındaysanız bu işlerde kimseye güvenmeyin kendiniz yapın sonradan uğraşması çok daha kötü :) burdaki memur legacy lecacy yazmış ruhsata bakalım bu ne zaman sorun çıkarıcak heyecanla bekliyorum :)

kaanpoyrazoglu
01-08-2012, 20:57
Bu arada yeni çıkan bir kanuna göre ruhsatta yanlış yazılan bir şeyler varsa , aynı yıl içerisinde üzretsiz olarak yeniden ruhsat çıkartabiliyor ve yanlışlıkları düzelttirebiliyorsunuz .. ;)

sinan-s
01-08-2012, 20:57
Geçmiş olsun yaa...

RSBurak
01-08-2012, 20:58
Bu arada yeni çıkan bir kanuna göre ruhsatta yanlış yazılan bir şeyler varsa , aynı yıl içerisinde üzretsiz olarak yeniden ruhsat çıkartabiliyor ve yanlışlıkları düzelttirebiliyorsunuz .. ;)

o zaman değiştireyim ne olur ne olmaz sağolun :)

kaanpoyrazoglu
01-08-2012, 21:09
o zaman değiştireyim ne olur ne olmaz sağolun :)

Bende bugün trafikte öğrendim ;)

joker
01-08-2012, 21:23
büyük gecmiş olsun okurken bana daral geldi valla neyseki kurtulmuşsun

kaanpoyrazoglu
01-08-2012, 21:25
büyük gecmiş olsun okurken bana daral geldi valla neyseki kurtulmuşsun

Tşk ederim ; şükür ki kurtuldum..

wekoo
01-08-2012, 21:39
Su sase numarasini fazla yazan memuru bulmak lazim ben bunu anlamiyorum baskasinin hatasini bizler nden cekiyoruz

ChtArdARSL
Is olsun abı hangı evrak ısı trde duzgun yuryorkı..

Frid
geçmiş olsun abi

kaanpoyrazoglu
01-08-2012, 21:43
geçmiş olsun abi

Tşk ederim kardeşim..

kaanpoyrazoglu
01-08-2012, 21:45
Is olsun abı hangı evrak ısı trde duzgun yuryorkı..

:) haklısın , rahmetli babamın aracının ruhsatını 3 sefer çıkarttırmıştık 3 ün de de yanlış yazan bilgiler vardı , sonunda da pes etmişti rahmetli :) burası Türkiye ;)

CasabLanca
01-08-2012, 22:21
en son muayene tarihinden bu zamana kadar ki gecikme bedelinide siz ödediniz değil mi

Seven7
01-08-2012, 22:29
Aracı zaten üzerinize almak isteseydiniz karşınıza çıkacaktı bu borç. Talihsizlik olmuş. Geçmiş olsun.

dc_crx
02-08-2012, 00:24
Gecmıs olsun abı Allah daha beterınden korusun..

elpadre
02-08-2012, 01:04
sucum yok bende gelıyourm dedım benıde aldılar gıt gel cok kosusturduk sonunda hall olmus sedım senın adına kaan :)

Aktaş61
02-08-2012, 07:50
şimdi birde bunu kontrol etmesi çıktı :)

kaanpoyrazoglu
02-08-2012, 08:36
Aynen arkadaşlar 2009 dan bu yana olan borcuda ben ödedim , melicim gittik baktık sende gördün , hepsi okumuş çocuklar :D Teşekkür ederim arkadaşlar , neyseki atlattık