PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ZIPKINLA Balık Avlayanlar Buraya ...

coolvtec
02-08-2012, 09:56
Konuyu açtığıma bakmayın, birşeyden anladığım yok, evcilik kıvamında girip çıkıyorum şimdilik:) Ama urlada yaşıyorum ve çevrimiz deniz, bundan faydalanmak lazım.

İşi bilen arkadaşlardan yardımcı olursa sevinirim. Merak salan herkes için de faydası olur.

Soracağı çok şey var, örneğin idael elbise, tüfek, teknikler, kulak eşitleme, İkici el satılıklarımız vcvc

Hayırlı olsun.

aslan
02-08-2012, 09:58
Abi tam miniks hilmilik bu konu Ahmette olabilir onlar bu işi biliyorlar yardımcı olurlar gördüklerinde

SekoLive
02-08-2012, 10:01
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/45234-forumdaki-zipkincilar.html

bu konuda iş görebilir abi

Vlkn-fb
02-08-2012, 10:17
Aynen daha öncede bir konu vardı çok kişi yok sanırım banada tüfek lazım ömer kalamar gövde varmı ucuz:D

SOMEONESPECIAL
02-08-2012, 10:19
Konu açılmışken şu Urla nasıl bi yer ? Emekli olunca gelip yerleşebilirmiyim ?

Alp'R
02-08-2012, 10:26

Kafa dinlemek için en ideal yerlerden biridir abi.:) Kışıda, yazıda çok güzel.

Rüzgarı eksik olmaz.:)

SOMEONESPECIAL
02-08-2012, 10:27
Kafa dinlemek için en ideal yerlerden biridir abi.:) Kışıda, yazıda çok güzel.

Rüzgarı eksik olmaz.:)

İzmir kesin düşünüyorum da... Neresi bakalım

coolvtec
02-08-2012, 11:01

Ben izmirde çlıştığım için emekli olmay beklemedim. 2 yıl önce taşındım. Urla yaşamak için mükemmel bir yer. Artık izmir tarafında bu arafa ciddi kaçış var.

Avantajları;

1) Otoban sayesinde izmir merkeze 20dk, alaça çeşmeye 30dk 90km sabit hızla :)

2) Ev fiyatları nsbeten uygun. İzmirde 5-10 yılık iyi bir daire fiyatına burada site içerisinde dublex evler alabilisrsn.

3) yazlık ihtiyacına son. buada zaten yazlık sayfiye yerinde gibisin. 14km öted daha önce video çektiğim mükemmel bir deniz var. 7-8km ötede de çeşme altı, tek başına git gel istersen.

4) çocouklar içn güzel bir ortam, site içi, çevrede dışarıda bolca zaman geçirebilir, spor yapabilir, ev içi hapsine son :)

5) belediyesi çok kötü, bu da gelişmesini engeliyor, ha bunun neresi iyi diyeceksin. kendi halinde ege kasabası hali var. insanları da öyle egeli, bozulmamış, bu da ilçenin özünün bozulmasını engelliyor.

6) havası çok temiz, sakin, izmriden en az 2-3 derece serin, yazın izmir pişerken raha rahat oturursun.

7) arabsı değerli olanlar için, arabanı sie içine veya sakin güzel bir yere çekebilirsin bi zarar gelmez.

8) pazarı güzel, ağırlıklı köylüler var. taptaze meyve sebze yeşillik ne ararsan bulabilirsin. kasapları, fırınları meşhur, müthiş etleri, kasap köfteleri ve çeşit çeşit ekmekleri var.

9) benim için en güzeli de karaburun düzlüğü dediğimiz, 8km dümdüz otobana 5dk mesafede. sonunda da karaburun gişe çıkışları var. urla gişeler-karaburun gişeler arası al sana oyun alanı. istediğin kadar ring yap :)

dez avantajları;
1) doğal gaz yok, kışın ısınma masraflı.
2) bazıları aşırı sakin bulabilir ama izmirde çalışarak biz bu işi çözdük. hata içi her gün izmire gitgel yapıyoruz.
3) istanbul ile karşılaştırımaz ama şeyre uzak. izmir 35km ve bazen insan üşeniyor gitmeye.
4) yazın yatılı misafir eksik olmaz. sevdiklerinle güzel zaman geçirmek çok hoş ama özellikle evin hanımı için yorucu olabiliyor. :)

yolun düşerse gel, gezdiririm :)

SOMEONESPECIAL
02-08-2012, 11:10
Abi anca günübirlik gelebiliyorum o da araba almaya :)

İzmir ile Urla yı kıyaslamışınız. Ana tarafımız ege li olunca toprak mı çekiyordur
nedir ? Valla bahsettiğiniz dublexler tahminen ne kadardır ? Villa tipi olmasın.
Hatta ve hatta tek kat mustakil bahçeli bi ev de olur yeminle... Ekip biçebileceğim.
Hatta denize yakın olsun tekneyle balığa çıkabileceğim...

Yalnız kesin emekli olup gelmek gerek çünkü iş sahası biraz gözümü korkuttu.
Netten araştırdım da kısıtlı geldi işalanları.

coolvtec
02-08-2012, 11:16
Abi anca günübirlik gelebiliyorum o da araba almaya :)

İzmir ile Urla yı kıyaslamışınız. Ana tarafımız ege li olunca toprak mı çekiyordur
nedir ? Valla bahsettiğiniz dublexler tahminen ne kadardır ? Villa tipi olmasın.
Hatta ve hatta tek kat mustakil bahçeli bi ev de olur yeminle... Ekip biçebileceğim.
Hatta denize yakın olsun tekneyle balığa çıkabileceğim...

Yalnız kesin emekli olup gelmek gerek çünkü iş sahası biraz gözümü korkuttu.
Netten araştırdım da kısıtlı geldi işalanları.

villa tipleri 350-400 den başlıyor 3-5 yıllık. mütakiller de 200-300 aralığıda olabilir. sahibindn.com dan çok rahat fiyat edinebilirsin. iskele, kalabak civarı denize kıyılarıdır bu arada. çeşme altı da öyle. :icon_tup:

coolvtec
02-08-2012, 11:17
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/45234-forumdaki-zipkincilar.html

bu konuda iş görebilir abi

dediğin gibi zaten böyle bir konu varmış. yönetimden rica edip bu konuyu sildireyim ben. thanks:icon_tup:

1.6 VTi
02-08-2012, 11:22
Kerem Abi Altıonva/Ayvalık'ı da düşün derim. Urla ile çoğu şeyi aynı hatta bazı extra avantajları var ama malesef İzmir'e 35 değil 145km. :) Evler dublex villa, 80milyardan başlar, en kralını 150-200milyara alırsın. :)

SOMEONESPECIAL
02-08-2012, 11:27
Kerem Abi Altıonva/Ayvalık'ı da düşün derim. Urla ile çoğu şeyi aynı hatta bazı extra avantajları var ama malesef İzmir'e 35 değil 145km. :) Evler dublex villa, 80milyardan başlar, en kralını 150-200milyara alırsın. :)

Sadece ben olsam tamam da benim 5 yaşında bi velet var. Onun eğitimi için
şehre de yakın olmamız lazım. Konu sadece evde değil aslında gözümü korkutan
adapte olamadan pişman olmak. En güzeli gelip yaşamak kış mevsiminde 1 2 ay takılmak

RottingChrist
02-08-2012, 11:30
öğretmen kuzenim ve subay eşi urlada yaşıyor bir kaç senedir. çok beyeniyor ve kanıma giriyorlar. tayinleri sıkıntı çıkartmazsa hep orda yaşamak istiyorlar. en son istanbuldan dalgıç ve zıpkın malzemeleri almıştı sanırım baya yaygın o bölgede.

Mehmet Alacicek
02-08-2012, 11:33
Konuyu açtığıma bakmayın, birşeyden anladığım yok, evcilik kıvamında girip çıkıyorum şimdilik:) Ama urlada yaşıyorum ve çevrimiz deniz, bundan faydalanmak lazım.

İşi bilen arkadaşlardan yardımcı olursa sevinirim. Merak salan herkes için de faydası olur.

Soracağı çok şey var, örneğin idael elbise, tüfek, teknikler, kulak eşitleme, İkici el satılıklarımız vcvc

Hayırlı olsun.

Mutluay abi şuan bendede denize karşı ilgi hat safhada :) dalgıçlık kursuna yazılacağım bayramdan sona :) sonrasıda dalmaya başlıyacağım :icon_tup: arkadaşlarım zıpkınla balık avına gidiolar ve anlata analata bitiremiyorlar önce işi öğrenip sona ekipmanı alıp doru serin sulara urlaya gelirsem öğrendikten sona gelirim yanına beraber dalar avlanır sona balıkları mangala atar yeriz :icon_tup::heyoo:

1.6 VTi
02-08-2012, 11:34
Sadece ben olsam tamam da benim 5 yaşında bi velet var. Onun eğitimi için
şehre de yakın olmamız lazım. Konu sadece evde değil aslında gözümü korkutan
adapte olamadan pişman olmak. En güzeli gelip yaşamak kış mevsiminde 1 2 ay takılmak

Burda güzel ilköğretim okulları var 2 tane, lise için de Ayvalık sadece 20km, otobüsle yarım saat, şehiriçinde olup özel servisle okula 1-1,5 saatte gidenleri biliyorum(misal ben 45dk'da gidiyordum, ilk beni alıp en son beni bırakıyordu servis hehe). Eğitim problem değil. Ege insanı iyidir zaten.

Burda verilmesi gereken karar, kışın sessiz-huzurlu ortamda mutlu olunup olunamayacağı. Hoş sıkılınca Ayvalık 20km, Sarımsaklı 10km, İzmir arabayla 1,5 saat. Yapılacak çok şey de var aslında ama şehirin o hareketli, kaos hayat stilinden kolay sıyrılabilecek misin önemli olan o.

Ufaklık için de belki kışları biraz sıkıcı bir yer olabilir ama ona sağlıklı yiyecekler ve TEMİZ bir hava sağlayacaksın. Bunu da düşün derim abi. Hoş okul arkadaşlarının evleri de yakın olacak, kışın da sıkılmaz bence. :)

SOMEONESPECIAL
02-08-2012, 12:05
Burda güzel ilköğretim okulları var 2 tane, lise için de Ayvalık sadece 20km, otobüsle yarım saat, şehiriçinde olup özel servisle okula 1-1,5 saatte gidenleri biliyorum(misal ben 45dk'da gidiyordum, ilk beni alıp en son beni bırakıyordu servis hehe). Eğitim problem değil. Ege insanı iyidir zaten.

Burda verilmesi gereken karar, kışın sessiz-huzurlu ortamda mutlu olunup olunamayacağı. Hoş sıkılınca Ayvalık 20km, Sarımsaklı 10km, İzmir arabayla 1,5 saat. Yapılacak çok şey de var aslında ama şehirin o hareketli, kaos hayat stilinden kolay sıyrılabilecek misin önemli olan o.

Ufaklık için de belki kışları biraz sıkıcı bir yer olabilir ama ona sağlıklı yiyecekler ve TEMİZ bir hava sağlayacaksın. Bunu da düşün derim abi. Hoş okul arkadaşlarının evleri de yakın olacak, kışın da sıkılmaz bence. :)

Valla kolay ve tek başına alınabilecek bi karar değil bu şehir değiştirme olayı...
Çok iyi düşünmek iyi elemek ve tartmak lazım...

coolvtec
02-08-2012, 12:57
öğretmen kuzenim ve subay eşi urlada yaşıyor bir kaç senedir. çok beyeniyor ve kanıma giriyorlar. tayinleri sıkıntı çıkartmazsa hep orda yaşamak istiyorlar. en son istanbuldan dalgıç ve zıpkın malzemeleri almıştı sanırım baya yaygın o bölgede.

yukarıda belirtim gibi urlanın en büyük avantajı izmire 20-25dk olması 90km hızla. dolayısı ile vazgeçmek zor :) kuzeyi güneyi deniz ve çok yakın dolayısı ile canı sıkılanın ilk aklına gelen sporardan biri:icon_tup:

Mutluay abi şuan bendede denize karşı ilgi hat safhada :) dalgıçlık kursuna yazılacağım bayramdan sona :) sonrasıda dalmaya başlıyacağım :icon_tup: arkadaşlarım zıpkınla balık avına gidiolar ve anlata analata bitiremiyorlar önce işi öğrenip sona ekipmanı alıp doru serin sulara urlaya gelirsem öğrendikten sona gelirim yanına beraber dalar avlanır sona balıkları mangala atar yeriz :icon_tup::heyoo:

valla iyi olur memed. zaten ısrarla tek dalmayın diyorlar. sen öğren bana de iki bişey öretirsin, sonra beraber dalarız süper olur.:icon_tup: bizim bir panpavar o da mangalı hazırlar, direk yeriz inşallah. :)

senin o arkadaşların gece dalanlar değil, değil mi? :D:D

KSK-VTEC
02-08-2012, 21:45

Memo sen o cüsseyle balik filan vuramamzsin korkar kacar hayvan bence balina avina filan cik

coolvtec
12-08-2012, 22:27
Geçen hafta tüfeğimi, paletimi yeniledim, yeni 5mm elbise aldım ve daldım denize. Fakat elbise büyük geldi, 8kg ağırlık yetmedi ve şamandıra gibi döndüm durdum denizde, batamadım yani :) Tüfeğe de alışamadım, 1 metreden vuramadığım balıklar oldu.

Neyse, dün elbisemi değiştirdim, tüfeğimde ufak bir kaç arza vardı onu yaptılar ve bu gün ekürimle attık kendimzi denize tekrar. Özdin şanslı geldi bu sefer sanırım, bu seneki ilk avımı yaptım. 2 tane ama olsun. maksat spor, çok eğlenceli gerçekten, denizden çıkasım gelmedi...

http://c1208.hizliresim.com/10/d/btsf0.jpg

http://c1208.hizliresim.com/10/d/btspp.jpg

ve malzemeler;

http://c1208.hizliresim.com/10/d/btslx.jpg

Serhat Y.
12-08-2012, 22:39
bende geçen yaz merak saldım gittim decathlon dan tam takım eldiveninden ayakkabısına kadar malzeme zıpkın falan aldım. yazlık saros da baklaburnu mevkiinde dalarım bişeyler vururum dedim sonuçta çocuklugumdan beri gittiğim denizini bildiğim yer fakat şu zıpkın olayına alışamadım yani sıkıyorum suda vuramıyorum tekrar doldurcam beceremiyorum sudayken, kaldıki karada bile destek yardımıyla falan zarzor beceriyorum. varmıdır tavsiye edebileceğiniz bir teknik? yada ayar gibi bişey?

elpadre
12-08-2012, 22:41
abı paletler ufak deyılmıı ?

coolvtec
12-08-2012, 22:43
bende geçen yaz merak saldım gittim decathlon dan tam takım eldiveninden ayakkabısına kadar malzeme zıpkın falan aldım. yazlık saros da baklaburnu mevkiinde dalarım bişeyler vururum dedim sonuçta çocuklugumdan beri gittiğim denizini bildiğim yer fakat şu zıpkın olayına alışamadım yani sıkıyorum suda vuramıyorum tekrar doldurcam beceremiyorum sudayken, kaldıki karada bile destek yardımıyla falan zarzor beceriyorum. varmıdır tavsiye edebileceğiniz bir teknik? yada ayar gibi bişey?

İlk başta zor oluyor vurmak. Ben de geçen hafta 1 metreden kocaman cuprayı vuramadım. Zamanla tüfeği tanıyınca daha isabetli atışlar yapıyorsun. Mesela bugün ben balığın tam başına ve hafif yukarı nişan alınca daha isabetli atışlar yaptğımı kavradım.

Kurma olayı ise biraz kasla alakalı. İki dambıl bu işe çözecektir. Kısa vadede ise lastiklerini biraz daha inceleri ile değişitrebilirsin.

zıpın kurma videosu, bunun zıpkın uzun olduğu için direk göğsune yaslayamıyor. Bir de elbise yoksa zor kuruluyor.

http://www.youtube.com/watch?v=Ly9Ck-JdZW8

abı paletler ufak deyılmıı ?
haklısın. şimdilik çok derin dalmıyorum, sığ su baskın vb idare ediyorum. Biraz ilerleteyim, onları da yenileceyeğim...

elpadre
12-08-2012, 22:46

sureklı dalıs yaparsan hedef tuttursun ne kadar uzun kalırsan kendı kendıne teknık gelıstırıyorsun kullandıgın mazemede cok onemlı karada destek olayını anlamadım onu aydınlatırsan yardımcı olurum :)

elpadre
12-08-2012, 22:48
İlk başta zor oluyor vurmak. Ben de geçen hafta 1 metreden kocaman cuprayı vuramadım. Zamanla tüfeği tanıyınca daha isabetli atışlar yapıyorsun. Mesela bugün ben balığın tam başına ve hafif yukarı nişan alınca daha isabetli atışlar yaptğımı kavradım.

Kurma olayı ise biraz kasla alakalı. İki dambıl bu işe çözecektir. Kısa vadede ise lastiklerini biraz daha inceleri ile değişitrebilirsin.

haklısın. şimdilik çok derin dalmıyorum, sığ su baskın vb idare ediyorum. Biraz ilerleteyim, onları da yenileceyeğim...

abı 1 m palet kullanırsan balık kovalaman o kadar kolaylasıyor omer alabılırsın dalıs yaptıgın palet sıg su paletı max 2 3 m ıs gorur :)

coolvtec
12-08-2012, 22:58
abı 1 m palet kullanırsan balık kovalaman o kadar kolaylasıyor omer alabılırsın dalıs yaptıgın palet sıg su paletı max 2 3 m ıs gorur :)

aynen dediğin gibi. biraz daha geliştireyim kendimi, on da alacağım :icon_tup: Fazla da iddaam yok zaten yaw. Maksat keyif almak. Olduğu kadar bakalım şimdilik ;)

coolvtec
12-08-2012, 23:03
zıpkın kurma

zıpkın nasıl kurulur - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=E0LMD7j4bvQ&feature=related)

edit; eleman elbisez, göğüs korumasız iyi kurdu valla, kesin acımıştır ama çaktırmıyor :)

edit, başka bir kurma videosu

http://www.youtube.com/watch?v=yntRCxEWknY&feature=fvwrel