PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul'da özel üniversite tavsiyesi

hakan_41
02-08-2012, 15:41
***** tercih dönemindeyiz, kafma takılan bazı üniversiteler var,

aşağıya yazdığım ünileri %50 burslu yazmayı düşünüyorum, bölümüm lojistik, oöbp = 288 2 yıllık meslek yüksek okullarını yazacağım

üniversiteler hakkında yorumlarınızı alabilirmiyim ?

bahçeşehir üniversitesi ( myo )
gelişim üniversitesi ( ist gelişim myo )
kavram meslek yüksek okulu
kültür üniversitesi ( işletmecilik myo )

ve bunlara ek olarak

arel,okan ve aydın üniversitesi de olabilir, birsürü üniversite var, kararsız kaldım acıkcası..

ekleme yapayım, ilk sıralara yazmayacağım bu üniversiteleri, başlarda devlet ve tam burslu var, bunlar ikinci planda..

officer
02-08-2012, 15:45
Myo için Aydını şiddetle tavsiye ederim ama 4 yıllıkta bişey diyemem. hatta hayır bile diyebilirim.

MYO da 10 numara kaliteli işleniyor dersler. Kampüs de fena değil, her yıl yeni bir arsa satın alıp yeni bir bina dikiyor Mustafa Aydın ..

ulasoztas1
02-08-2012, 16:04
bahçeşehirde ingilizce hazırlık muhabbeti var. hazırlık için sınava gireceksin ingilizcen iyi ise gersin yoksa hazırlık okuyacaksın. MYO beşiktaştaki kampüste değil, çağlayan da beşiktaştaki kampüsü görüp benim gibi kanma :D ama orayada istediğin zaman girebilirsin.

alper_pug
02-08-2012, 16:13
Bahçeşehir üni MYO uluslararası lojistik mezunuyum. Hazırlıktaki hocaların çok iyi olur , sende istekli olursan iyi geliştirirsin ingilizceni. Hazırlık sonrasında ise dersler çok ağır değildir , ben her zaman sınavdan önce yarım saat çalışarak geçtim :D tabi kopya vs. olmazsa olmazımdı. Genel olarak iyidir tavsiye ederim. Fakat Beşiktaş kampüsünde olmayacaksın , çağlayanda myo kampüsü. Eskiden Sami Yen' e yakın diye işime geliyordu benim açıkcası okuldan çıkıp 5 dk da maça giriyordum :D

hakan_41
02-08-2012, 16:17
yorum yapanlara çok teşekkürler, açıkcası 1 yıl ingilizceyi duyunca kafadan silmek geldi aklıma ( bknz: ilk mesajıda editledim )

şu ingilizce hazırlık mevzusunu biraz daha açabilirmiyiz ? sadece ingilizce dersler ve ingilizce öğrenimine mi yönelik oluyor, bölümle alakası var mı ?

1998corsa
02-08-2012, 16:22
oncelıkle sunu sorıyım 4 yıllıga tamamlama dusuncen var mı??

bunu sormamdakı amac 2 yıllık lojıstıkten sonra hangı bolumlere gecebılıcegını ve bu bolumlerın hangılerı bu yazmıs oldugun okullarda var bunuda arastır derım senın ıcın okul secmesı daha kolay olur...

alper_pug
02-08-2012, 16:28
yorum yapanlara çok teşekkürler, açıkcası 1 yıl ingilizceyi duyunca kafadan silmek geldi aklıma ( bknz: ilk mesajıda editledim )

şu ingilizce hazırlık mevzusunu biraz daha açabilirmiyiz ? sadece ingilizce dersler ve ingilizce öğrenimine mi yönelik oluyor, bölümle alakası var mı ?

Bölümün %100 Türkçe eğitim. Sadece 1 yıl hazırlık okuyorsun. Hazırlıkta kalmada kalkmış galiba öyle duymuştum. Okulu bitirene kadar hazırlığın sonundaki sınavı vermen gerekiyormuş ama. Eğer istersen bunuda tamamıyla öğrenebilirim.

DEJ
02-08-2012, 16:29

İng hazırlıkta sadece ing dersler görürsün, bölüm derslerini hazırlık bittikten sonra bir sonraki sene görürsün,. asıl 1.sınıfa hazırlık bittikten 1 yıl sonra başlarsın yani. hazırlık ayrı, ama lojistikte ing olmazsa olmaz, ing. ile aran yoksa yapamam,geliştiremem dersen hiç yazma bu bölümü kardeşim

hakan_41
02-08-2012, 16:41
oncelıkle sunu sorıyım 4 yıllıga tamamlama dusuncen var mı??

bunu sormamdakı amac 2 yıllık lojıstıkten sonra hangı bolumlere gecebılıcegını ve bu bolumlerın hangılerı bu yazmıs oldugun okullarda var bunuda arastır derım senın ıcın okul secmesı daha kolay olur...

eğerki başarabilirsem 4 yıllığa elbette tamamlamak isterim, bu dediğiniz iyi oldu, ben tekrar okul bölümlerini araştırayım, MYO hariç 4 yıllık lojistik varmı yokmu buna bakıcam değilmi? doğrumu anladım?

Bölümün %100 Türkçe eğitim. Sadece 1 yıl hazırlık okuyorsun. Hazırlıkta kalmada kalkmış galiba öyle duymuştum. Okulu bitirene kadar hazırlığın sonundaki sınavı vermen gerekiyormuş ama. Eğer istersen bunuda tamamıyla öğrenebilirim.

ailemle konuşacağım bahçeşehiri yazayımmı diye, bir de o konu var açıkcası, ama öğrenirseniz çok sevinirim..

İng hazırlıkta sadece ing dersler görürsün, bölüm derslerini hazırlık bittikten sonra bir sonraki sene görürsün,. asıl 1.sınıfa hazırlık bittikten 1 yıl sonra başlarsın yani. hazırlık ayrı, ama lojistikte ing olmazsa olmaz, ing. ile aran yoksa yapamam,geliştiremem dersen hiç yazma bu bölümü kardeşim

ingilizceye ilgim var, üst satırlarda dediğim gibi aileyle konuşmam lazım önce elbette, yorumunuz için çok teşekkürler..

ek olarak; verdiğiniz bilgiler altın değerinde benim için allah razı olsun :)

therev
02-08-2012, 16:42
Ben bahceshir unide 2. sınıfım suan mekatronik muhendisligi. ben valla okuldanda memnunum bolumdende tek sıkıntı otopark olmaması. kampus hayatı istiyosan ama onermem cunku kampus olan bi uni degil gerci bu sene 2 bina daha aldık sen mezun olana kadar besiktası kapatır enver yucel :D

edit: hazırlıkda kalma kalkmadı benim bildigim ozellikle zor yapıyolar sınavları ki para gelsin diye ama calısana hic birsey zor degil :)

1998corsa
02-08-2012, 16:44
[QUOTE=hakan_41;6089312]eğerki başarabilirsem 4 yıllığa elbette tamamlamak isterim, bu dediğiniz iyi oldu, ben tekrar okul bölümlerini araştırayım, MYO hariç 4 yıllık lojistik varmı yokmu buna bakıcam değilmi? doğrumu anladım?

hem 4 yıllık lojıstık olur hemde 2 yılııgı... ama 2 yıllık lojıstık okuyacaksanda dedıgım gıbı sonrasında hangı 4 yıllıga devam edebılıyorsun onlarada bak ona gore okul sec...

eger 2 yıllık ısletme okuyacaksanda 2 yıllık okulunu bıtırıp tekrardan acıkogretımden 4 yıllıga tamamlarsın senın ıcın daha ıyı olur.

basarabılırsem dedıgıne gore pek dersle aran yok denebılırız gıbıme geldı, o zaman tercıhın acıkogretım olucak

hakan_41
02-08-2012, 16:47
dersle aramız çok olsaydı 2 yıllık değil 4 yıllık bi üniversite arardık :) meslek lisesiyiz biz abicim, çoğu şeyi zamanında görmedik son sene dershanede yüklendik, haa ben bununla savunmuyorum kendimi tabi, yapan insan bu şekildede yapardı daha iyisini ama olmadı işte :) sonuna kadar katılıyorum çalışan insan herşeyi yapar..

1998corsa
02-08-2012, 16:47
Ben bahceshir unide 2. sınıfım suan mekatronik muhendisligi. ben valla okuldanda memnunum bolumdende tek sıkıntı otopark olmaması. kampus hayatı istiyosan ama onermem cunku kampus olan bi uni degil gerci bu sene 2 bina daha aldık sen mezun olana kadar besiktası kapatır enver yucel :D

edit: hazırlıkda kalma kalkmadı benim bildigim ozellikle zor yapıyolar sınavları ki para gelsin diye ama calısana hic birsey zor degil :)

zor yapıyorlar dıye bırsey soz konusu degıl ben bılkent hazırlıktan tek seferde gectım aynı sınıftakı arkadaslarım dalga gecerdı benımle ılk seferınde kımseyı gecırmezler herkes cıft dıkıs okur hazırlıgı dedıler ama gectım olay surda bıtıyo sız ne kadar yapabılıyorsunuz.... vede zor olması sızın ıcın daha ıyı sonucta bılkent ıcın konusıyım derslerımız ıng ce ıdı daha az zorlanırsınız.

1998corsa
02-08-2012, 16:48
dersle aramız çok olsaydı 2 yıllık değil 4 yıllık bi üniversite arardık :) meslek lisesiyiz biz abicim, çoğu şeyi zamanında görmedik son sene dershanede yüklendik, haa ben bununla savunmuyorum kendimi tabi, yapan insan bu şekildede yapardı daha iyisini ama olmadı işte :) sonuna kadar katılıyorum çalışan insan herşeyi yapar..

benımde yoktu dersle aram senı gayet ıyı anlıyabılıyorum :D ama 2 yıllıktan mezun olduktan sonra kı ınsallah olursun sıkıntısız bır sekılde 4 yıllıga gecmeyı kendın dusunuceksın... bunuda unutma :d

fevzi
02-08-2012, 16:50
beykoz lojıstık m.y.o var
beykent var
okan 2 yıllıgı nasıldır bılmıyorum o var

ulasoztas1
02-08-2012, 16:50
2 yıllık lojistiği 4 yıla tamamlamak istersen devlet üniversitelerinde pek olan bir bölüm değil özelden tamamlayabilirsin yada açık öğretimden işletme vs. yapabilirsin.

aynen yarkadaşın yazdığı gibi hazırlıkta yaz okuluna bırakmak için bilerek zorlaştırırlar ama çalışırsan direk geçebilirsin (bkz Ben :D)

hakan_41
02-08-2012, 16:54
benımde yoktu dersle aram senı gayet ıyı anlıyabılıyorum :D ama 2 yıllıktan mezun olduktan sonra kı ınsallah olursun sıkıntısız bır sekılde 4 yıllıga gecmeyı kendın dusunuceksın... bunuda unutma :d

tabii tabii tabii, düşünüyorum ben, inşallah abi :)

beykoz lojıstık m.y.o var
beykent var
okan 2 yıllıgı nasıldır bılmıyorum o var

beykozu listeye eklemedim çünkü onları yazacağım, ama haklısınız belirtmeyi unutmuşum, beykozun tam burslusunu da yazacağım..

2 yıllık lojistiği 4 yıla tamamlamak istersen devlet üniversitelerinde pek olan bir bölüm değil özelden tamamlayabilirsin yada açık öğretimden işletme vs. yapabilirsin.

aynen yarkadaşın yazdığı gibi hazırlıkta yaz okuluna bırakmak için bilerek zorlaştırırlar ama çalışırsan direk geçebilirsin (bkz Ben :D)

ahh ahh, herşey çalışmak da bitiyor :) elimiz mecbur çalışmak zorundayız :o

1998corsa
02-08-2012, 16:54

ben hala hazırlıgın zor olması konusunda sızınle aynı fıkırde degılım, o kadar unıversıte yapmıs egıtım veren adamlar salak degıl heralde dusunsenıze hazırlıgı gecmek cok kolay olsa sıze bolumdekı derslerı takıp etmenız ıcın yeterlı ıng sevıyesıne ulasamadıgınızda, bolum derslerını alırken kaldıgınızı varsayın ıng oldugu ıcın adamlar daha cok para kazanır emın olun....

S.celik
02-08-2012, 16:59
Beykoz Lojistik kesinlikle yazmanı tavsiye etmem ben mezun oldum.

Okul tamamen amatör ve yalan dolan işleriyle yürüyor.Biz büyük sıkıntılar yaşadık seninde başın yanmasın.

Ama bölüm hocalarından sağlam 3 hoca var işlerinde çok iyiler bunu söyleyebilirim.
+Lojistik firmalarında askerlik olmadan iş bulman çok zor.Özellikle kurumsal veya kurumsala yakın firmalarda.Askerlik tamamlanmış olması şart.

Dayı
02-08-2012, 17:00
yonetmeliğe göre öğretim dili 100 de 100 turkçe olan bölümlerde hazırlık mecburi değil isteğe bağlıdır, bu yüzden çoğu özel üni. turkçe olan bölümlerini 100 de 30 ingilizce yapmıştır.

edit; yukarda bir arkadas bolum 100 de yüz turkce dediği için yazdım.

hakan_41
02-08-2012, 17:01
Beykoz Lojistik kesinlikle yazmanı tavsiye etmem ben mezun oldum.

Okul tamamen amatör ve yalan dolan işleriyle yürüyor.Biz büyük sıkıntılar yaşadık seninde başın yanmasın.

Ama bölüm hocalarından sağlam 3 hoca var işlerinde çok iyiler bunu söyleyebilirim.
+Lojistik firmalarında askerlik olmadan iş bulman çok zor.Özellikle kurumsal veya kurumsala yakın firmalarda.Askerlik tamamlanmış olması şart.

konuyu biraz daha açabilirmisiniz ? mümkün değilse özelden yazabilirmisiniz ?

ulasoztas1
02-08-2012, 17:01
ben hala hazırlıgın zor olması konusunda sızınle aynı fıkırde degılım, o kadar unıversıte yapmıs egıtım veren adamlar salak degıl heralde dusunsenıze hazırlıgı gecmek cok kolay olsa sıze bolumdekı derslerı takıp etmenız ıcın yeterlı ıng sevıyesıne ulasamadıgınızda, bolum derslerını alırken kaldıgınızı varsayın ıng oldugu ıcın adamlar daha cok para kazanır emın olun....

ben hazırlık ve dönemdeki ingilizce dersi dışında hiçbir dersi ingilizce işlemedim.

1998corsa
02-08-2012, 17:03
ben hazırlık ve dönemdeki ingilizce dersi dışında hiçbir dersi ingilizce işlemedim.

valla ben derslerı ıng olan okullar ıcın konusuyorum. benım okulum ıng ce egıtımlıydı o yuzden ama degılse vede hazırlık sınıfı zorsa dedıgınız gıbı bıraz para almak ıcın olabılır

onursumer
02-08-2012, 17:09
açıkcası kültür üniversitesini çok fazla tavsiye etmiyorum hiç memnun kalmadım bitirdim kurtuldum diplomamı bile almadım hala okulda

hala daha yakasını kurtarmaya çalışan arkadaşlarım var

bu sene aydın universitesine kaydoldum bakalım orası nasıl :D

alper_pug
02-08-2012, 17:09
yonetmeliğe göre öğretim dili 100 de 100 turkçe olan bölümlerde hazırlık mecburi değil isteğe bağlıdır, bu yüzden çoğu özel üni. turkçe olan bölümlerini 100 de 30 ingilizce yapmıştır.

edit; yukarda bir arkadas bolum 100 de yüz turkce dediği için yazdım.

Mesleki ingilizce dersi dışında diğer derslerin tamamı türkçe. ör: işletme - iktisat - gümrük - lojistik vs.

edit: bu konuştuklarımız bahçeşehir üni myo için geçerli

S.celik
02-08-2012, 17:15
konuyu biraz daha açabilirmisiniz ? mümkün değilse özelden yazabilirmisiniz ?

senin gibi kocaelinden gelen bir arkadaşımız vardı ben ingilizce lojistik mezunuyum.Okulun ilk erasmus öğrencileri bizim sınıftan çıktı.Bende girdim sınava kazandım ama gitmedim.Giden arkadaşlarım perişan oldular buraya geldiklerinde transcript leri uyuşmadı yeniden ders almaları gerekti ceplerinden para çıkma durumları oldu.İlk gitmelerine rağmen okulun onlara kolaylık sağlaması gerekirken işleri yokuşa sürdüler.Daha sonra zar zor düzelti.Bu öğrenciler için büyük stres transc.uyuşmaz ise diploma alamazsınız.

+Okul sosyal açıdan çok kötü.Ben o bölümüyle pek ilgilenmedim ama insan okulunda birazda olsa sosyal ortam ister.Binası dersane binası gibi küçük bir okul.Bina boyutları tabiki önemli değil ama kantinde sıkıntı yaşanıyordu bizde kışın hergün dışarda yemek zorundaydık ki kavacıkta belli başlı yerler var yemek için.

+Hazırlık hocalarının hepsi için demiyorum ama bir çoğu daha bizden 1 2 yaş büyüktü.Ama hakkı yenmeyecek hocalarda var.

+İş olanağı konusunda okulun ağzından nitelikli istihdam yetiştirmek var ama bunu yapmaya çalışan hocaların önüne taş koyuyorlar.Örneğin hazırlıkta aldığım başarı belgesinin hiç bir geçerliliği olmadığını öğrendim çok üzüldüm.

+Lojistik sektöründe iş bulman için önce askerlik ardından tecrübe isteniyor.O kadar saçma insan kaynakları sorumluları varki senin hangi okuldan mezun olduğun önemli değil.Jeoloji bölümü okumuş insanların çalıştığı bir ortam.

+Son olarak okul üniversite olamaz.Çünkü üni olmak için meclisten geçmek gerekiyor ....bir sürü prosedür ve okul hükümetle ters düşüyor bundan dolayı üni olamaz.

Ben sana bu konuda BİLGİ Üniversitesini öneririm :icon_tup: Tercihlerinde kolaylıklar dilerim

Dayı
02-08-2012, 17:17
Mesleki ingilizce dersi dışında diğer derslerin tamamı türkçe. ör: işletme - iktisat - gümrük - lojistik vs.

edit: bu konuştuklarımız bahçeşehir üni myo için geçerli

kılavuzda eğitim dili 100 de 100 turkce ise hazırlık mecburi değildir ama yukarda dediğim gibi özel üniversiteler hazırlığı mecbur tutabilmek için 10 dersten 3 ünü ingilizce yapıp hazırlığı mecbur tutmuşlardır.

hakan_41
02-08-2012, 17:19
burdan gelen kişi büyük ihtimal aynı okulda okuduğum birisi, bende duydum onu hatta hergün burdan gidip geliyordu..

yorumlarınız için çok teşekkürler, kafam allak bullak şuan, en üste tam burslu beykoz yazmayı düşünüyordum, son 5 gündür her gün listede bi değişiklik yaptığım için de kendimi tebrik ediyorum, çok bunaldım hemde çok !!

alper_pug
02-08-2012, 17:20
kılavuzda eğitim dili 100 de 100 turkce ise hazırlık mecburi değildir ama yukarda dediğim gibi özel üniversiteler hazırlığı mecbur tutabilmek için 10 dersten 3 ünü ingilizce yapıp hazırlığı mecbur tutmuşlardır.

Abi dediğin doğrudur da. Ben tüm derslerimi türkçe gördüm ve öyle mezun oldum :D Ben bu durumuda öğreniyim arkadaş için en iyisi.

S.celik
02-08-2012, 17:23
dediğim gibi diğer öğrenci mantığnda biri değilimdir herşeyi kötüleyen.Ama bahsettiğim sağlam hocalar bilgi ye geçtiler ondan bilgiyi öneririm ;)

Dayı
02-08-2012, 17:24
Abi dediğin doğrudur da. Ben tüm derslerimi türkçe gördüm ve öyle mezun oldum :D Ben bu durumuda öğreniyim arkadaş için en iyisi.

her konuda oldugu gibi bu da MEVZUATI BILMEMENIN hataları.

edit; şahsınla ilgili değil, genel olarak öğrencilerle ilgili....

hakan_41
02-08-2012, 17:25
bilgi üniversitesi kontenjanı 3 :D kusura bakmayın gülüyom diye. ZOR

Jeandan-R
02-08-2012, 17:32
Mühendislik ile ilgili olsaydı doğuşu önerebilirdim. 2 yıllıklardan memnun olmayan arkadaşım da var, olanlar da. Yorum yapamayacağım ondan

hakan_41
02-08-2012, 17:35
şimdi baktımda aslında %50 yazacaklarımın üst sırasına BİLGİ'yi yazabilirim,

yahu şeyi anlamadım bide bu sene açılcak olarak gözüküyor bölüm, ama en küçük puanda 216 yazıyor.. kafayı yiyeceğim, mantığı anlamadım arkadaş, gece yarısına kadarda tercih yapmam lazım..

http://c1208.hizliresim.com/10/2/bd69w.jpg

officer
02-08-2012, 18:06
açıkcası kültür üniversitesini çok fazla tavsiye etmiyorum hiç memnun kalmadım bitirdim kurtuldum diplomamı bile almadım hala okulda

hala daha yakasını kurtarmaya çalışan arkadaşlarım var

bu sene aydın universitesine kaydoldum bakalım orası nasıl :D

Emin ol daha iğrenç .
Kültürde en azından sıkıldın çıkıp Airporta gidersin, şenliklerine Kenan Doğulu gibi bilindik adamlar gelir.
Aydında kapıdan çıktın sağlısollu kaportacı motorcular var ana yola kadar 500 metre ...

2.öğretimde kızlar korka korka gidip geliyordu metrobüse. 3 yıl okudum, zor kurtuldum aydından.

Ortam desen yok.
Not sistemi değişti geçme notu 60 yada 70 oldu. içini kararttım ama gerçekler bunlar emin ol.

hakan_41
02-08-2012, 18:13
kültür kötü
aydın kötü
beykoz kötü

ne yazayım ben söyleyin hadi bana,
açıkcası herkes bişeyi kötüledi, ne yapacağımı şaşırdım, alttakilerden hangileri KÖTÜ ?

kavram, gelişim, arel, ist. ticaret, kadir has, nişantaşı, okan, yeni yüzyıl

officer
02-08-2012, 18:16
kültür kötü
aydın kötü
beykoz kötü

ne yazayım ben söyleyin hadi bana,
açıkcası herkes bişeyi kötüledi, ne yapacağımı şaşırdım, alttakilerden hangileri KÖTÜ ?

kavram, gelişim, arel, ist. ticaret, kadir has, nişantaşı, okan, yeni yüzyıl

MYO için aydın iyidir dedim ya hoca
2 yıl oku bas git. 4 yıl çekilmez kaldıki Özeller içinde Aydındna daha profesyonel MYO yoktur desm yeridir. Anadolu Bil MYO.
Yukarıdaki yorumum Kültüre kıyaslaydı. MYO için ideal. %70 kız. bazı bölümler %90

Nişantası daha çok yeni, kavram yeni sayılır, yeni yüzyıl yeni,
arel olabilir kadis has ok. ist tic. güzeldir.(myo üsküdard eminönünde değil) okanı bilmiyorum ama eski biraz daha oturmuştur sistemi diğerlerine göre

yeni açılan üniden uzak dur. çok sıkıntılar çekersin.
Aydın şimdi tannıdı biraz,
ilk yıllarda Aydında okuyorum derdim, hergün Aydına mı gidip geliyosun, yada orası nerde Aydın Adnan menderes mi derlerdi :)

officer
02-08-2012, 18:22
Ama bana sorarsan devlet okulunda Aşklar bile başka be kardeşim. yazarken bile yüzümde tebessüm oluştu.

Eğer maddi durumun varsa özelde ticky kızlar peşinde olur. (herkesi kastetmiyorum yanlış anlaşılmasın.)
Maddi durumun iyi değilse sen sıkılırsın, okulda durmak istemezsin, ben yemekhaneye bile gitmek istemezdim, pahalı gelirdi bana.

Bence devlet olsun, dağın başında olsun. dostluklar daha samimi, aşklar, arkadaşlar daha gerçekci.
Emin ol, bunu 3 üni okumuş biri olarak söylüyorum.
Şuanda da Marmarada okuyorum.
sırasıyla > Anadolu- sakarya -aydın - marmara hepsinde okudum

hakan_41
02-08-2012, 18:25
şöyle söyliyeyim ben,

öncelik olarak hereke(kocaeli) ve sakarya yazacağım, bunlardan sonra yakınlarımda hiç yazacak MYO yok,
kütahya, balıkesir, aydın, izmir gibi yerlerdeki MYOları yazmak yerine o yüzden %50 özelleri yazacağım ikinci plana, evimden gidip geleceğim..

düşüncelerin için çok sağol..

redbaron
02-08-2012, 20:13
kültürün myo su çok dandik.hem yönetim hemde bizim tarafımızdan üvey evlat olarak görülüyor :)

hakan_41
02-08-2012, 21:15
eğer yanlış hesaplamadıysam yıllık %50 burslu lojistik bölümlerininin fiyatları şu şekilde
koyu şekilde belirttiklerimi listeme eklemeyi düşünüyorum

arel - 4.150 tl
aydın - 4.600 tl
kültür - 6.000 tl
beykoz - 6.500 tl
gelişim - 4.550 tl
ist. ticaret - 5.000 tl
kadir has - 6.000 tl
okan - 6.800 tl

S.celik
02-08-2012, 21:17
beykoz o civarlarda bu sene fiyatı artmış neye artıyorsa artık :D

hakan_41
02-08-2012, 21:18
sen hangi okulun adamısın abi :D ?

S.celik
02-08-2012, 21:38
sen hangi okulun adamısın abi :D ?

beykozu bitirdim ama sana tavsiyem lojistik seçeceksen bilgiyi seç

+Sana enerji tesisleri işletmeciliği ve marina liman işletme okumanı tavsiye ederim.İsimleri yanlış yazmış olabilirim yeni bölümler marinada çok sağlam para var asıl gelecek taşımacılıkta raylı sistemlerde metro tramway ...etc aklında bulunsun

hakan_41
02-08-2012, 21:44
abi bilgi malesef ingilizce ama :(

S.celik
02-08-2012, 21:52
lojistik işinde ingilizce yoksa işte yok ingilizce bu sektörde önemli ama benden bir tavsiye daha almanca veya fransızca öğrencen özellikle lojistikte almanca bilenler çok iyi para kazanıyorlar yanında ingilizcende olursa sadece lojistik için konuşmuyorum kolay kolay işsiz kalmazsın.

Birde olay tamamen sende bitiyor lojistik nedir hiç araştırdınmı belki içine girince hiç beğenmiceksin belki hayran kalıcaksın...

Benim liseden beri bölümümde ve büyük depolar , yüzlerce araç bana hep büyüleyici geldi ve taşıma olmadan hiç birşey satılamaz durumu beni bu bölüme yöneltti benden bu kadar gerisi sana kalmış araştır iyi karar ver çok önemli kararlar bunlar zamanını kesinlikle boşa geçirme ;)

hakan_41
02-08-2012, 21:54
3 senedir lojistik okuyorum, stajımı kocaeli ford otosan'da yaptım..

ingilizce okumanın zor olacağını düşünüyorum,

hakan_41
02-08-2012, 22:16
ÖSYM'yi seviyorum :)

The transaction log for database 'adaykayit' is full. To find out why space in the log cannot be reused, see the log_reuse_wait_desc column in sys.databases

tayreep_john
02-08-2012, 22:19
naaparsan yap okana gelme kardeşim :D