PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ABD'den ürün getirtmek.

asot
02-08-2012, 16:50
Yakın bir arkadaşım kısa bir süre sonra Amerika'ya gidiyor, kendisine bir iki parça elektronik ürün siparişi vericem, navigasyon cihazı, fotograf makinesi gibi.. Sizce sorunsuz bir işlem için nasıl bir yol izlemeliyim?

Amazon'dan sipariş edip, ödemeyi kredi kartımdan yapıp, arkadaşın ordaki adresine mi gönderteyim? Yoksa kendisine nakit verip almasını mı sağlamalıyım?

Bir diğer nokta da eğer malzemeler gümrüğe takılırsa, arkadaş, bırakır gelirim dedi :) var mı böyle bir risk?

Mikrop_Ali
02-08-2012, 18:26
guvenilir biriyse parayi verin nakit alsin ordan. aldigi urunu kutusuz kendine almis gibi getirmesi gerekiyor diye biliyorum.

Murat Ç.
02-08-2012, 20:59
kutusuz getirmesi lazım cebinde telefon falan isterseniz öle sorun olmuyo diğer yol ise pasaporta flan işletme gibi olaylar oluyormuş ama bu alcaklarınız burda ne kadarki gümrükte kalma riskine girmeye değer mi..

kaanpoyrazoglu
02-08-2012, 23:43
Trt bandrolu istemeyen ürünlerde sıkıntı yaşanacağını zannetmiyorum..

Chatin
03-08-2012, 00:29
ben gelen arkadaşlarıma bir sipariş vereceksem kendim internetten alıp yollatırım. para meselesi boka sarabiliyor. sana tavsiyem sen de öyle yap. gelince de bir yemek ısmarlarsın teşekkür mahiyetinde.