PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni aracıma plaka alımı hakkında soru?Ve Maltepede ikamet eden birine ihtiyacım var.

EErgul
05-08-2012, 15:29
merhaba yarın yenı bır arac alacagım ınsallah plakasınıda degıstırecegım ve 34 EE yapmak ıstıyorum.ıstanbulda EE ve UY yi maltepe verıyor. Benımde EE plaka alabılmem ıcın maltepe de bir adres mı gostermem gerekıyor yoksa mecidiyekoydeki adresımı verıp maltepeye gıdıp plaka ıstesem verırler mı?
Hatta maltepede oturan bırı adresını yazdırmama ızın verırse cok daha harıka olur :)

y.güner
05-08-2012, 15:54
benm bildiğim kadaryla plaka için adres vermek yetmiyor maltepeden plaka alıcaksan aracın satışı maltepede oturan birinin üzerine olması lazım satışta plaka değişicek dedikten sonra sigorta kesilip plaka çıktıktan sonra tekrar satışı kendine alman lazım

psikolojikdeli
05-08-2012, 15:56
Benim bildiğimde Y.güner le aynı aracı maltepeden birisi alıcak plaka değişikliği ile arkasından satışı tekrar sana yapıcak plaka değişikliği olmadan elbet bir yolu vardır ama bu arada maltepe bir ara gy veriyordu dikkat et

onursumer
05-08-2012, 17:25
satıştan once ikameti değiştirmen lazım

zaten ikameti değiştirince noterde satış sırasında semtin çıkıyor

fatih(fb)
05-08-2012, 18:29
En kolayi maltepede ikamet eden birinin ustune plaka degisikligi talep ederek alin plaka cikinca 70 tlye size satis yapsin o kadar

_Emre_
05-08-2012, 18:31
Maltepede ikamet eden bir arkadaşınız varsa onun üzerine plaka değişikliği ile alın aracı, daha sonra aracı plaka değişikliği istemeden kendi üzerinize alın.

furkancicek
05-08-2012, 18:37
Maltepede ikamet eden biri bulduktan sonra ikametini oraya gecirip plakayı alıcaksın..

İki satıs yapmaya gerek yok..

Bende güngörene ikametimi alıp plakamı almıstım 1 ay sonra ikametini geri alıyosun..

Simdi aracımı degisicem alıcagım arac icin ikametimi gene güngörene geciricem..

1.250 verip almıstım uyanıklar simdi 2.000 tl fiyat cekiyolar o ayrı :)

Ramiz
05-08-2012, 22:41
şimdi bende şöyle bir soru sorayım ikametkağım Darıca / Kocaelide alacağım araç 34 plaka plaka değişimi istemeden 34 plaka kalarak üzerime alabiliyormuyum ?

GKD
05-08-2012, 22:44
şimdi bende şöyle bir soru sorayım ikametkağım Darıca / Kocaelide alacağım araç 34 plaka plaka değişimi istemeden 34 plaka kalarak üzerime alabiliyormuyum ?

arkadaşım kayseriden aldı plaka değişikliği istedi 1 ay içinde üstüne alma plakası 38 kaldı değişemiyo şuan sizinde öle kalır herhalde

Ramiz
05-08-2012, 23:00
arkadaşım kayseriden aldı plaka değişikliği istedi 1 ay içinde üstüne alma plakası 38 kaldı değişemiyo şuan sizinde öle kalır herhalde

Durum şöyle ben hemen alım satım yapacam ve plaka aynı kalsın isteyeceğim 34 kalsın istiyorum

_Emre_
06-08-2012, 00:52
Maltepede ikamet eden biri bulduktan sonra ikametini oraya gecirip plakayı alıcaksın..

Bende güngörene ikametimi alıp plakamı almıstım 1 ay sonra ikametini geri alıyosun..

İkameti oraya almaktan kastınız hani başka bir yer ikinci adres olarak gösterilebiliyor. O şekilde mi oluyor?

onursumer
06-08-2012, 01:13

aracındaki plakayı boşa çıkarıp tekrar yeni aracına alırken şubedekiler sorun çıkarıyormu tekrar masraf vs gibi ?

bende uğraşıp kız arkadaşıma ismine aldım aracı değişirken yenisine aktarıcaz :)

EErgul
06-08-2012, 01:31
hadi yav ikameti falan alacaksam o işlem uzun. çok geç kaldım yarın aracı almaya gideceğim.

EErgul
06-08-2012, 01:44
satıştan once ikameti değiştirmen lazım

zaten ikameti değiştirince noterde satış sırasında semtin çıkıyor

benim ismimi cismimi girince adresimde çıkıyor mu yav noterde satış esnasında. benim ikametim kocaelide. istanbula aldırmadım. 34 plaka bile alamıyor muyum yani :)

furkancicek
06-08-2012, 02:00
İkameti oraya almaktan kastınız hani başka bir yer ikinci adres olarak gösterilebiliyor. O şekilde mi oluyor?

Hayır,var olan ikametinizi tasıyosunuz..1 ay sonrada tekrar önceki adresinize alıyosunuz ikameti..

aracındaki plakayı boşa çıkarıp tekrar yeni aracına alırken şubedekiler sorun çıkarıyormu tekrar masraf vs gibi ?

bende uğraşıp kız arkadaşıma ismine aldım aracı değişirken yenisine aktarıcaz :)

Gidip subeyle görüstüm dedigim gibi 1.250 tl ye aldıgım plakaya 2.000 tl fiyat verdiler..

Ben zaten bunu 1.250 verip almısım neden tekrar bagıs yapmam gerekirki dedim kaldıki bide 2.000 istiyosunuz dedim..Sonucta plaka bosa cıkıyo ve siz bunu istiyosunuz o yüzden bagıs yapmanız gerekiyo dedi..

Totalde 3.250 ye gelmis olucak degermi bilmiyorum almıcam sanırım..