PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni doğan köpek?

MeMo
05-08-2012, 17:57
Arkadaşlarım,abilerim,kardeşlerim sokaktaki gezen köpeklere bakmayı severim bu yuzden onlarda benı sever ve dun gece bır tanesı geldı bızım bahceye yavruladı :) ilk etapta ellemedim köpekleri halada ellemiyorum kokum sinerde annesi bakmaz diye ama annesi cok korkak bir köpek her seste kacıyor gidiyor 1 2 saat gelmiyor ve bende bu yuzden sizden fikir almaya karar verdim... Yeni doğan köpek nasıl beslenir, ne yapılır, ne yapılmaz burda bilen arkadaş olucagını dusunerek bu konuyu actım eger konu gereksız bulunursa silinebılır..

Splendour
05-08-2012, 18:18
dostum yeni doğan köpeğe bakmak baya bir zordur bir arkadaşımda seninkine benzer bir durumla karşı karşıya kalmıştı.mümkün olduğunca kontrolü annelerine bırakmaya çalış.gerekirse onu rahat ettirmeye bak kutu,bir kap su kuru mama falan koy yavrularının yanına vs.ama hiç ilgilenmiyorsa yavrulara 2-3 saat aralıklarla süt verebilirsin az miktarda,ve bir pamuğu ıslat süt verdikten sonra karınlarına masaj yap.bu onların dışkılamalarına yardımcı olur.

Bayrampaşalı
05-08-2012, 18:19
kardesim bence hic gitme yanina anne emzirsin senin ugrasman cok zor

ama illa beslemek istiyorum dersen git bi markete aptamil 1 numara mama al sutle karistirip biberonla tek tek besliyebilirsin

yapabilirsen eger mukemmel bi gelisme gosterir yavrular aptamil mama cok faydali

MeMo
05-08-2012, 18:22
Ya ben elimden geldiğince annelerine bırakıyorum ama sokaktan bi araba geçince bile korkuyor gidiyor gelmiyor 1 2 saat o aradada ağlıyolar felan bende bı gun gıderde gelmezse diye hazırlık yapıyorum :) bizim anne köpektede sorun var galiba çünkü beni çok anne köpek kovaladı yavruya yaklastım dıye ama bu köpek her seste kacıyor

Splendour
05-08-2012, 18:27
o zaman şuanda en mantıklısı anneleri için yiyecek ve su bırakman.hiç dönmezsede dediğin gibi hazırlıklı ol sen bakarsın.hem birazda büyümüş olurlar işin kolaylaşır.şimdiden Allah kolaylık versin :)

MeMo
05-08-2012, 18:30
o zaman şuanda en mantıklısı anneleri için yiyecek ve su bırakman.hiç dönmezsede dediğin gibi hazırlıklı ol sen bakarsın.hem birazda büyümüş olurlar işin kolaylaşır.şimdiden Allah kolaylık versin :)

Ya yavruların oraya su yemek bırakmayı dusundum ama baska köpekler gelıp yavrulara zarar verır dıye yanlarına bısey koyamadım.. ama zatn bahcede her daım yemek ve su bulundurdugum ıcın annelerı eskı yerını bılıyodur ama eger yanlarınada bı kap koysam baska köpek gelıp yavrulara zarar verırmı?

driftboy
05-08-2012, 18:42
Kız arkadasımında köpegi yavruladı resmen bebelac'la bakıyo 2 gündür :D

CaNeR54
05-08-2012, 18:43
Yawru emmez ise ölür memo. yaptıkları tek şey emmek ve uyumak uyanınca gene emicek.

Dediğin gibiyse çok yaşamaz onlar. Gözleri kapalı hayvanların yürüyemiyorlar meme lere ulaşamıyabilirler bazıları memeye ulaştığı halde emmiyor memeyi sıkıp süt cıkarıcan hayvanda dilinle bakıyor sonra emiyor. Uğraşican yani bizim köpek yeni yavruladı cok sıkıntılı bir doğum oldu gerçi 2 gün sürdü 6 tane doğurdu 2 si ölü cıktı 2 side emmediği için öldü nerdeyse 2 gün boyunca devriyeli olarak sürekli yanındaydık + olarak dogumdan sonrada yarım saatte bir kontrol edip hayvanı alıp memeye götürdüğümüz halde öldüler.

Şimdilik 2 yavru kaldı durumları iyi ama çok dikkat ve emek isteyen bir iş yani.

MeMo
05-08-2012, 18:50
Yawru emmez ise ölür memo. yaptıkları tek şey emmek ve uyumak uyanınca gene emicek.

Dediğin gibiyse çok yaşamaz onlar. Gözleri kapalı hayvanların yürüyemiyorlar meme lere ulaşamıyabilirler bazıları memeye ulaştığı halde emmiyor memeyi sıkıp süt cıkarıcan hayvanda dilinle bakıyor sonra emiyor. Uğraşican yani bizim köpek yeni yavruladı cok sıkıntılı bir doğum oldu gerçi 2 gün sürdü 6 tane doğurdu 2 si ölü cıktı 2 side emmediği için öldü nerdeyse 2 gün boyunca devriyeli olarak sürekli yanındaydık + olarak dogumdan sonrada yarım saatte bir kontrol edip hayvanı alıp memeye götürdüğümüz halde öldüler.

Şimdilik 2 yavru kaldı durumları iyi ama çok dikkat ve emek isteyen bir iş yani.

Ya anasına yaklasamıyorumki öle böle degıl yoldan araba gecınce bıle kacıyor onun yuzunden olaganustu hal ılan ettım mıllet baska yerden yuruyo ama bakalım ıns yasarlar

CaNeR54
05-08-2012, 18:55
o zaman sabahı çıkması çok zor yani. Ben biberonla normal süt verildiğini hiç duymadım oluyor mu bilmiyorum zannetmem anne sütünün yerini tutması ama onu bi araştır arkadaşlarin dediği gibi emdiricen o zaman baska bir yolu yok.

MeMo
05-08-2012, 18:57
Zorla baglıcam he anasını en son o olcak

CaNeR54
05-08-2012, 18:59
Bağlasanda yawruların emmesi lazım orda görev sana düşüyor yavru annenin arkasıdna kalıyor gerçi anne alıyor memesinin oraya koyuyor ama hayvan kafası ters kalıyor dönemiyor falan o arada sen devreye giricen alıcan hayvanı memeye koyucan zor yani uğraşıcan

mumin35
05-08-2012, 19:02
zahmetli iş yeni doğan bebek gibi biberonla besliyorlardı :)

MeMo
05-08-2012, 19:02
Uğraşcaz artık baska işimiz yok :)

Splendour
05-08-2012, 19:05
dostum beslemeyide düşünüyorsan bir veterinere danış istersen belki katkı karışım tarzı bişeyler önerir.

63owen63
05-08-2012, 19:18
kadıoglu nickli murat abi veterinerdir,görürse yazar,ama mesaj atabilirsiniz özelden

d16y4
05-08-2012, 19:28
insan yawrusu gibi sürekli oda ilgi ister . oyun ister mama ister hastalanır ağlar üşür sevinir güler kısaca sen ona bakamazsın elleme biraz daha yoksa yazık olur bebelere :D

ACTPK
05-08-2012, 22:30
Arkadaşlarım,abilerim,kardeşlerim sokaktaki gezen köpeklere bakmayı severim bu yuzden onlarda benı sever ve dun gece bır tanesı geldı bızım bahceye yavruladı :) ilk etapta ellemedim köpekleri halada ellemiyorum kokum sinerde annesi bakmaz diye ama annesi cok korkak bir köpek her seste kacıyor gidiyor 1 2 saat gelmiyor ve bende bu yuzden sizden fikir almaya karar verdim... Yeni doğan köpek nasıl beslenir, ne yapılır, ne yapılmaz burda bilen arkadaş olucagını dusunerek bu konuyu actım eger konu gereksız bulunursa silinebılır..

En güzel yardımı annelerini besleyerek yapabilirsin. Yuvadan ayrılmaya (kafalarını doğdukları delikten vs. çıkarmaya) başladıktan bir süre sonra anneleri taşıyacaktır yavruları zaten

Emir_b16a
05-08-2012, 23:24
annesine dokunabiliyomusun ?

MeMo
05-08-2012, 23:28
annesine dokunabiliyomusun ?

Aramızda 7 8 adım kala kacıyor... Sadece benden degıl herseyden herkesten kacıyor

Emir_b16a
05-08-2012, 23:29
Aramızda 7 8 adım kala kacıyor... Sadece benden degıl herseyden herkesten kacıyor

yavrularınada dokunma o zmn :) annesinin mamasını koy uzaklaş en güzel yardımın bu olur insanlarıda yaklaştırmamaya çalış :)

MeMo
06-08-2012, 00:51
yavrularınada dokunma o zmn :) annesinin mamasını koy uzaklaş en güzel yardımın bu olur insanlarıda yaklaştırmamaya çalış :)

Ya bende ole yapıyorum ama mamayı yavruların yakınına koymak baska köpeklerede davet olmazmı? cunku bızım mahallede baya köpek var ve onlar yavruya zarar verırmı?

JusticeForAll
06-08-2012, 01:11
Allah yardımcın olsun işin zor