PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eskişehirde ne yapılır?

Shadow_Dancer
08-08-2012, 19:07
Yarından sonra bir günlügüne Eskişehirde olacam kısmetse, şehirde görüşmesi gereken yerler nerelerdir.. Yeme içme konusunda tavsiye edeceginiz yerler var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

BurakYozgat.
08-08-2012, 19:10
Hamama gidilir :D

Mikrop_Ali
08-08-2012, 19:12
shell vardı sanırım aksamları orda bulusuyor modıfıye dunyasının onde gelenleri:D

Ozan.E
08-08-2012, 19:14
Sazova Kültür Sanat parkı görülmeden gidilmesi gereken yerlerin en başında. Vaktiniz olursa Tarihi Odunpazarı Evleri ve Kentpark sizin için güzel bir deneyim olabilir. Yemek konusunda Sağlık Pide Kebap'ı çok övüyorlar ama damak tadına göre değişir bana göre normal bir yerdi :)

CRX
08-08-2012, 19:19
espark içinde git gel :D
şaka bi yana acıktım da kahvaltı edilir niyese her gittiğimde uğrarım :)
crx le gitmiştim bi sefer binadan bi indim 4 tane eleman sokak arasında bulmuşlar arabayı nasıl görmüşlerse abi kazasız belasız falan filan diyip beni rollinge davet ettiler başka zaman dedim:D aklıma geldi :)

PunisheR
08-08-2012, 19:32
eski şehirde bir yer vardı hatta 222 diye bir mekan da vardı o alanın içerisinde orada gezilebilir,
nehir etrafında yemek yenilebilir,
plaj varmış belki oraya gidilebilir :)

Shadow_Dancer
08-08-2012, 19:32
Teşekkür ederim, avm felan görmek istemiyorum gına geldi artık.. Şöyle tarihi kültürel yerlere bakasım var.. Tavsiyeler için sagolun

FaBeRgE
08-08-2012, 19:39
neden önceden haber vermedin yahu :o

misafir eder gezdirirdik seni güzelce, madem değişik şeyler istiyorsun. Önce sazovaya gidersin orada sabancı uzay üssü,türkiyedeki tüm kulelerin olduğu kule sarayı mı ne öle bişi ve siyah inciyi andıran bir gemi var, sonra merkeze dönerken hava müzesi var. Odunpazarı evlerini de gezebilirsin. Nargile ile aran iyi ise mutlaka havelkada bahçeli içmelisin. Yarın işlerimi erteleyebilirsem bunların hepsini beraber yaparız :)

Shadow_Dancer
08-08-2012, 19:41
Halom sagolasın zahmet etme.. Yarın gece 2 gibi orada olacam ertesi gece çıkacam oradan.. Eskişehirli vatandaşalrı Brüksele götürecez.. :) bakalım bi akslik olmazsa.. Düşünmen yeter.

turbo&quattro
08-08-2012, 19:44
Kankacim DC de bekleniyorsun :)

FaBeRgE
yaw ne zahmeti :) o zaman senin gece karnın acıkır, tren garını sorarsın onun karşısında köfteci ali var. sahibi ibrahim,selamımı söyle orada karnınızı doyurursunuz :) Nerede kalacaksınız bu arada ?

hakan115
kendini khosan road'da bulma da..

:smokin:

snan1910
08-08-2012, 19:45
pilavi var cok güzel bi karakol var onun orda :)

fasterhan
08-08-2012, 19:46
çarşıda papağan çigbörekden çiğbörek yenir....odunpazarı evleri ve ordaki ufak cam el sanatları müzeleri gezilir... odunpazarının üst taraflarındaki şelaleden eskişehire bakılarak çay içilir... Bilim kültür parkı gezilir... adetdendir esnaf sarayına gidilir dolaşılır (avm gibi düşünmeyin sembol gibi ibşey eskişehir için).... Olmazsa olmaz hamamyolunda dolaşılır madımak pastanesinden dondurma yenilir.... ordan adalara gecilip güzel bir kafede çay içilir.... Akşamınada barlar sokagında güzel bir mekana oturulur gelen gecen izlenir yada arkadaşlar varsa muhabbet edilir.... hatta şimdi yeni yeni hasan polatkanın sonuna dogru migrosu gecince cok canlı kafeler felan açılmış mekanlar baya baya doluydu en son gittigimde hatta kafelerin önünde 2011 camaro,porshce panameralar felan baya baya sosyete ordaydı :D :D ... Gecenin finishinide yine hasan polatkanın sonunda shell var oraya gidilip varsa tanıdık sima yada arkadaş muhabbet edilir , gazlancaksa gazlanılır sonrada eve gidilir yatılır....... :D :D

Shadow_Dancer
08-08-2012, 19:50
Kankacim DC de bekleniyorsun :)

O iş ayarlı :)

yaw ne zahmeti :) o zaman senin gece karnın acıkır, tren garını sorarsın onun karşısında köfteci ali var. sahibi ibrahim,selamımı söyle orada karnınızı doyurursunuz :) Nerede kalacaksınız bu arada ?

Kardeşim hiç bilmiyorum valla, ilk defa gidecem.. Yüksek ihtimalle 5 yıldızlı bi otel varsa oradadır.

kendini khosan road'da bulma da..

:smokin:

22.15 kapıdayım ayık ol :D

pilavi var cok güzel bi karakol var onun orda :)

Öttürmesinler :D

çarşıda papağan çigbörekden çiğbörek yenir....odunpazarı evleri ve ordaki ufak cam el sanatları müzeleri gezilir... odunpazarının üst taraflarındaki şelaleden eskişehire bakılarak çay içilir... Bilim kültür parkı gezilir... adetdendir esnaf sarayına gidilir dolaşılır (avm gibi düşünmeyin sembol gibi ibşey eskişehir için).... Olmazsa olmaz hamamyolunda dolaşılır madımak pastanesinden dondurma yenilir.... ordan adalara gecilip güzel bir kafede çay içilir.... Akşamınada barlar sokagında güzel bir mekana oturulur gelen gecen izlenir yada arkadaşlar varsa muhabbet edilir.... hatta şimdi yeni yeni hasan polatkanın sonuna dogru migrosu gecince cok canlı kafeler felan açılmış mekanlar baya baya doluydu en son gittigimde hatta kafelerin önünde 2011 camaro,porshce panameralar felan baya baya sosyete ordaydı :D :D ... Gecenin finishinide yine hasan polatkanın sonunda shell var oraya gidilip varsa tanıdık sima yada arkadaş muhabbet edilir , gazlancaksa gazlanılır sonrada eve gidilir yatılır....... :D :D

Yazdıklarını aynen telefona geçirdim sagolasın :icon_tup::)

Chn53
08-08-2012, 19:55
donas var :D on numara döneri var hemde ucuz :D çift lavaşlı et döner tavsiye edilir :D yanında turşusunu falan veriyolar :D

snan1910
08-08-2012, 19:56
yok yav otturmezler. bizi eskişehir tayfası götürmüştü saolsunlar :)

Shadow_Dancer
08-08-2012, 19:57
yok yav otturmezler. bizi eskişehir tayfası götürmüştü saolsunlar :)

Ben karakoldan bahsediyordum zaten :D

snan1910
08-08-2012, 20:00
Ben karakoldan bahsediyordum zaten :D

yok yok sıkıntı yok bir tarafta kız yurduydu :D:D

seWki26
08-08-2012, 20:54
tarihi yerler istiyosan odunpazarı kesinlikle ama yok tarihi boşver kafam dağılsın gözüm şenlensin diyosan esparkın altındki kahve dünyası - kafe Pİ - havelka yada Hasan polatkandaki DR beyaz buralara gidebilirsin :D ben gazlamak istiyorum diyosanda biz gece shellde oluyoruz shellde olabilir :D :D

Sinancım karakoldan yana sıkıntımız yok biliyosun :D :D

faber canım eskişehire bekleniyosun hala gelecen biz geldik sen gelmedin hani hatırlatayım :D :D

kyhn
08-08-2012, 22:16
Şimdi eskişehire gidiyorsan çiğ börek yemeden gelmeyeceksin. Tramway yolunun yakınlarında bir tane vardı. Eskişehirde de sorsan belki daha ünlüsünü söylerler. Odunpazarında güzel tarihi evler varmış safranbolu misali görmedim ama araştırabilirsin. Birde lületaşı müzesini gezmeni tavsiye ederim. Doktorlar ve adalarıda gezdin mi tamamdır.

darkred
08-08-2012, 23:32
Tramvaya binip çarşı durağında indiğinizde Papağan çibörek diye kime sorsanız gösterir orada çibörek yenilebilir yaz vakti biraz ağır gelebilir yalnız :) Fotoğrafta sağ arkadaki siyah bina çarşı durağının olduğu yerdir...

http://2.bp.blogspot.com/_XJzdmPyYIx8/TPUMoEemnZI/AAAAAAAAADI/aot-li-aJ_M/s1600/papa%25C4%259Fan.jpg

Barlar sokağı var yine kime sorsanız gösterir orada herhangi bir cafe bar a oturulabilir yine barlar sokağında bir dürümcüm var benim mutlaka ama mutlaka tadına bakın yanında önceden bir otopark vardı ismi yok dükkanın o yüzden söyleyemiyorum dürümcü işte :) Gece olunca fotoğraftaki gibi boş olmuyor merak etmeyin :)

http://4.bp.blogspot.com/-p9QY0plqzHU/ToHmxTFKmRI/AAAAAAAAACY/pjcuBXHrsks/s1600/DSCF0113.JPG

Sazova Bilim parkı gezilip görülmesi gerken yerlerden içeride çok birşey yok büyük bir park aslında ama yinede şehir gürültüsünden uzak kafa dinleme yeridir gelmişken ziyaret edebilirsiniz :)

http://2.bp.blogspot.com/--OFGC0CIgBE/UAhOsVWDVxI/AAAAAAAAANg/LloTAlP3WHo/s1600/eskisehir-sazova-bilim-sanat-ve-kultur-parki_100899.jpg

Tarihi odunpazarı evlerini gezebilirsiniz yine restore edilmiş evlerden birinin içinde cam sanatları müzesi varmış ben henüz gitmedim orası gezilebilir...

http://www.topragiz.biz/imgcache/2011/12/243.jpg

Akşam oluncada şelaleye çıkılıp serin serin şehir manzarasına karşı çay içilir muhabbet edilebilir ancak biraz serin olur :)

http://3.bp.blogspot.com/_p_mgOYIWFa0/TEbQSi_Y2MI/AAAAAAAAAUA/Aw83HP_extE/s1600/a_IMG_4995.JPG

Kahve dünyası gibi consept olarak o tarz bir mekana gitmek isterseniz hepsi espark avm nin yanında zaten kahve diyarı kahve dünyası kafe pi havelka oraya oturabilirsiniz...

Balık ürünleri daha doğrusu meze tatmak isterseniz kızılcıklıda ara bir sokakta mezze restoran var mezeleri harikadır ramazan olduğu için ne durumdadır bilemiyorum rakı balık mekanıdır.Fiyatları biraz pahalıdır ama mezeler heryerde yiyebileceğiniz türden değildir orayıda tavsiye edebilirim ek olarak...

http://eskisehirtanitim.com/images/firmaresimler/mezze1.jpg

Sağlık pide güzeldir ucuzdur lezzetlidir ancak sıradandır hani özellikle tavsiye edilicek bir yeri yok bence :)

UmitKC
08-08-2012, 23:40
aynı seyı ben gecen hafta yapdım.. ıLk gun Kent park da araba da kaldık.. o Gece ada'lar cok eglencelı ve hareketlıydı.. sabahı ogleye dogru sazova parkı.. gercekden buraya gidmeden donulmez oradan..

akşam da KESİNLİKLE ŞELALE PARK..Eskisehir'i tepeden bakıp sonra ewınıze rahatca donebılırsınız..

Shadow_Dancer
08-08-2012, 23:42
Beyler elinize saglik, Eskisehir rehberi gibi oldu valla :) guzel keyifli bir gun olacak sayenizde

m. ali öz
09-08-2012, 00:12
sazova parkı, odunpazarı evleri, havelka ve barlar sokağı güzel öneriler :icon_tup:

bu shell hangi shell biri pm atabilir mi :D

uluckaban
09-08-2012, 00:24
Abi başlığı görünce insanın aklına türlü türlü şeyler geliyor nasıl bir başlıktır o :D

darkred
09-08-2012, 01:44
sazova parkı, odunpazarı evleri, havelka ve barlar sokağı güzel öneriler :icon_tup:

bu shell hangi shell biri pm atabilir mi :D

PM e gerek yok Osmangazi Üniversitesinin oradaki Shell :)

Shadow_Dancer
10-08-2012, 12:10
Geldik, dolasiyoruz.. Çig börek fasli papaganda bitti. Sazova parkida cok guzel ama buyuk. İstikamet odun pazari..

Shadow_Dancer
10-08-2012, 12:12
Tepemden 50. F16 gecti hala kafayi kaldirip bakiyorum, benden baska sallayan da yok.. Harp cikti heralde :)

darkred
10-08-2012, 13:57
Normaldir abi biz alıştık artık :D Herhangi birşey gerekli olursa PM atabilirsin abi gün içinde ara ara aktif olurum sitede...

KeremDOGAN
10-08-2012, 14:01
Kentpark - Sazova - Odunpazarı evleri - Bağlar(espark) - Köprübaşı - Doktorlar - Adalar gezebileceğiniz güzel yerlerdir.

Geceleri 23.00 sonrası Hasan Polatkan Shell'de oluyoruz. 554 291 28 22

m. ali öz
11-08-2012, 04:41
Tepemden 50. F16 gecti hala kafayi kaldirip bakiyorum, benden baska sallayan da yok.. Harp cikti heralde :)

ilk geldiğimde bende alışamamıştım, sesten iki cümle arası 2 dk mola veriyorum yanımdakine birşey anlatırken :)

kyhn
11-08-2012, 16:07
Kızılcıklı caddesindeki donas duruyormu yahu? Eskiden leman cafenin karşısındaki olan?
2007 yılında oradaki donasın karşısında 1 sene kalmıştım en son bayan kuaförü olmuştu. Bu arada sağlık pide'ye git uygun:) bi karışık tava söyle canım çekti...

darkred
11-08-2012, 17:57
Kızılcıklı caddesindeki donas duruyormu yahu? Eskiden leman cafenin karşısındaki olan?
2007 yılında oradaki donasın karşısında 1 sene kalmıştım en son bayan kuaförü olmuştu. Bu arada sağlık pide'ye git uygun:) bi karışık tava söyle canım çekti...

Oradaki donas kapandı ama suan eskişehirde 3 şubesi var donasın kızılcıklıdaki kapandı sadece :)

Shadow_Dancer
11-08-2012, 17:58
donas, ibis otelin hizasında ki caddede vardı, yemeye cesaret edemedim ama güzek görünüyordu

darkred
11-08-2012, 18:00
donas, ibis otelin hizasında ki caddede vardı, yemeye cesaret edemedim ama güzek görünüyordu

Yeseydin abi aspava gibi birşey eskişehirdeki öğrenci milletinin 1 numaralı besin kaynağıdır donas ilk açıldığında 1 TL idi dürüm :D

Bu arada nasıldı eskişehir turu yediğin içtiğin senin olsun gördüklerini anlat ehuh :D

Shadow_Dancer
11-08-2012, 18:00
valla pek cesaret edemedim...

turbo&quattro
11-08-2012, 18:03
donas ne yahu

snan1910
11-08-2012, 18:08
tarihi yerler istiyosan odunpazarı kesinlikle ama yok tarihi boşver kafam dağılsın gözüm şenlensin diyosan esparkın altındki kahve dünyası - kafe Pİ - havelka yada Hasan polatkandaki DR beyaz buralara gidebilirsin :D ben gazlamak istiyorum diyosanda biz gece shellde oluyoruz shellde olabilir :D :D

Sinancım karakoldan yana sıkıntımız yok biliyosun :D :D

faber canım eskişehire bekleniyosun hala gelecen biz geldik sen gelmedin hani hatırlatayım :D :D

sevkii en kısa zamanda yeniden inşallahh :)

darkred
11-08-2012, 18:11
donas ne yahu

Abi link olarak veriyorum donas budur :) Bildiğimiz tavuk dürüm aslında ama kalın çift lavaş arasında patates kızartması turşu yeşillik domates olur ve ayrıca sos dökülür donas olur :)

Ankaradaki aspava tarzı birşey işte :)

http://www.donas.com.tr/component/c_photo_insert/assets/URUNLERIMIZ/tavuk-durum.jpg

turbo&quattro
11-08-2012, 18:14
himm baya guzel gornuyor ac karnina simdi iyi giderdi :)

Bu arada Soner gelirken simidimi unutma bi zahmet :D