PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emniyet şeridi ayıları....

Hakan Girginer
08-08-2012, 19:47
Kendinizi biliyorsunuz.

Yapmayın.

berkay_aydin
08-08-2012, 19:49
Köprü yolunda yapabilirsiniz,

o sizi bulur :D

emresener
08-08-2012, 19:51
vallaha ben bugun yaptım baya bi ama köprü falan değil ankara-istanbul otobanında..

bu yollarda sol şeridin ne için kullanıcağını bilmeyen denyolar olduğu sürece emniyette yaparım makasta atarım. ankara-istanbul otobanında sol serit 100le gidenler var. orta şeritten gitse ölür sanki...

Chn53
08-08-2012, 19:52
yapmayın !!!1!!!1!!BİR!!!

Quantum
08-08-2012, 19:57
sizin ailenizin ve sülalenizdeki bilumum kişilerin kulaklarının çınlatıldığını bile bile emniyet şeridine giriyorsanız, bunun kimse için bir sakıncası yok tabi.
iki hatadan bir doğru çıkmaz.

GokhanRS
dün o emniyet şeridi ayıları yüzünden bir ambulans kaza yapıyordu. o yüzden hiç bir zaman kullanmadım kullanmayıda düşünmüyorum.

huseyinturk
Makas atarken emniyet şeridini kullananlara kızıyorum ben.. Arabası bozulan olur , çocuğunu çişe indiren olur Allah korusun...

turbo&quattro
08-08-2012, 20:00
Sene 2012 hala emniyet seridine girerim girmem tartisiliyor.

MCN21
08-08-2012, 20:01
konuyu acan arkadasa herkez kulak versinn !!! kullanmayın kullandırmayın , ben giren gördüm mü önüne kırıyorum yarım seridi kapatıyorum gecirmiyorum beklesin arkamda diye , ne kadar dogru düsünürsünüz bilemem ama belki girmesinin bisi kazandırmıcagını anlar ...
ankara - istanbul otobanı konusunada katılıyorum bende cok kullanıyorum ama , emniyete girmiyorum korna selektör cıldıra cıldıra gidiyoruz hatta bagzen sol serit 100 le giderken biz en sagla 150-160 gidiyoruz kamyonların hepsi solda ortada gidiyor nasılbir anlayıssa !!! ama yinede emniyete girmeye gerek yok ...

berkay_aydin
08-08-2012, 20:04
Köprü yolunda yapabilirsiniz,

o sizi bulur :D

Yanlış anlaşılmasın hemen yol ayrımlarında durduruyorlar zaten, emniyetten çıkıp en solada geçseniz polis gelip alıyor :)

Hakan Girginer
08-08-2012, 20:07
Otobanda yada yollarda rolling yapan ve gazlayanlar icin dusuncelerinide alabilirmiyiz

Yaran var da mı gocunuyorsunsun?

Ben çevre yolunda efendi gibi yolun açılmasını beklerken, beni enayi yerine koyup emniyet şeridinden basıp giden ayılardan bahsediyorum.

Çalışkan, zeki, ahlaklı, mert, cesur, müslüman Türk milletinin evlatlarından bahsediyorum.

İlerde polisi görünce bana yalvaran gözlerle bakıp şeride geri girmek için debelenenlerden bahsediyorum.

Chn53
08-08-2012, 20:11
İlerde polisi görünce bana yalvaran gözlerle bakıp şeride geri girmek için debelenenlerden bahsediyorum.

ben töbe yol vermiyorum ama öndeki adam yol verince ayar oluyorum !

Maxi
08-08-2012, 20:12
Kendinizi biliyorsunuz.

Yapmayın.

ben biraz araştırdım bu ayıları

Bir bunlar, birde kırmızıda geçen ayıların nesilleri tükenmiyor nedense
zaten böyle giderse nat geo kanalı bunlara özel program yapacak
"Israrla nesli tükenmeyenler"

*bahane hazır değilmi?
ama o da geçtiiii
ee trafik çok yoğunduuuu
bunalmıştımm napimmm
işe geç kaldım napimmm
herkes geçiyo amaaa

ulan sizin gibiler yüzünden koskoca istanbula kamera sistemi kuruldu
bi nesliniz tükensede kurtulsak
bu ülkede aptal ve uyanıklar yüzünden her sene 4500 kişi trafikte ölüyor be

aha tam sırası:
http://www.youtube.com/watch?v=n-O0mSUNVlU

sedat s
08-08-2012, 20:16
bi tane unimog alıp emnıyette gıden herkesın ustune kırasım var

rebelh
08-08-2012, 20:17
ko0nu çok haklı geçen hafta 112 acil müdürlerinden biri istanbulda trafik radyoyu aradı yalvarıyor '9 tane ambulans gönderdim biri kaza yerine ulaşamadı nolur yardım edin' diyor ardında kaza mahallindne biri aradı 'gözünüzü seveyim açın adam burada can çekişiyor alın şu emniyet şeridindekilerin plakalarını' diye isyan ediyordu

herkes haklı sebepler bulabilir KENDİNCE ama o haklı sebepleriniz bir annenin bir babanın yada bir evladın ya da bir kaçının canına mal olabilir

Hakan Girginer
08-08-2012, 20:19
Bugün gelirken (gelmek filan değil, resmen duruyorduk yolda) sağ şeritte idim.
Emniyet şeridinde bozuk bir araç duruyordu.

Tam o sırada ışıklı mışıklı, zart zurt öten bir Mercedes geldi.
Bir hava, bir eda ile "çekil" yaptı şöyle bana.

Çekilmiyorum diye bağırdım. Camını indir dedim. Önce pek nazlandı, sonra yarım indirdi.
Kim var arkada dedim, arkayı gösterdi..

Arkada saklanan kim dedim. Üç kere sordum.
Kaymakam bey dedi.

Banabak Kaymakam bey dedim.. Damdan düşenin halinden damdan düşen anlarmış, gir şu şeride sıkıysa bekle bizle beraber dedim. Adam daha da saklandı.

Sonra geçip gittiler.

Burası Türkiye Cumhuriyeti.

Burası, benim vergim ile geçinip, benim paramla bana aristokratlık yapan bıyıklı amcaların krallığı.

alex
08-08-2012, 20:20
sırf yapılmasın diye geçemicek şekilde yanaşıyorum emniyet şeridinide kulanmıyorum kullandırtmıyorum

Gunes G.
08-08-2012, 20:22
Gecen bir yaratigi kudurttum emniyette, salyalariyla on cami yikiyordu en son o derece yani, sonra dedim ki kendi kendime ulan bu canli insan degil ki yaratik, niye sinirlendiriyorum ben elalemin yaratigini, yol verdim kuduraraktan gecti yanimdan.

VA_VTİ
08-08-2012, 20:22
trafik varken dalanlar neysede..bide gazlarken dalan kendini iyi trafik yapan denyolar var ,ensol ensağ gazlıyorum sanan denyolar var.

BRKYLMZ
08-08-2012, 20:29
vallaha ben bugun yaptım baya bi ama köprü falan değil ankara-istanbul otobanında..

bu yollarda sol şeridin ne için kullanıcağını bilmeyen denyolar olduğu sürece emniyette yaparım makasta atarım. ankara-istanbul otobanında sol serit 100le gidenler var. orta şeritten gitse ölür sanki...

+1 kesinlikle katılıyorum

FK.Sub
08-08-2012, 20:33
Birde tartışmaya girince yaptığını doğru bişey zannedip üste çıkmaya çalışan versiyonlarıda mevcut ben bunlara (BBT) bezelye beyinliler topluluğu diyorum kısaca.

RSBurak
08-08-2012, 20:36
Ambulans Nerde Kaldı Diyenler Mutlaka İzleyin on Vimeo (http://vimeo.com/30953662)

sultanbeylide 9 kişinin öldüğü kazaya giderken çekmişler bu videoyu bir kere izleyen bir daha girmez bence.

Ufuk
08-08-2012, 20:38
Dikkatimi çeken kaymakam koruma araçları olmadan (?) geziyormuş ve şöförüde eğitim almamış biriymiş.Aracın camlarını,kapılarını açmak ''güvenliği kırmak'' olarak tabir edilir.Resmi makam şöförlerinede ilk verilen bilgilerdendir diye biliyorum öyle her durumda cam açmazlar yani kolay kolay.Bana pek inandırıcı gelmedi kaymakam beyin korumasız yanlız gezmesi ve şöförün önce kendi sonra kaymakam'ın camını açması ama tabii ki orda değildim ne olmuş ne bitmiş bilemem.

GokhanRS
08-08-2012, 20:39
anlamazlar kafaları basmaz. hep bir bahaneleri vardır. tın tın gidenlere bizde kılız. otobanı kuralına göre kullanmayanlara bizde kılız ama bu girmemize sebep olmaz.

M_PROJECT
08-08-2012, 20:45
Dikkatimi çeken kaymakam koruma araçları olmadan (?) geziyormuş ve şöförüde eğitim almamış biriymiş.Aracın camlarını,kapılarını açmak ''güvenliği kırmak'' olarak tabir edilir.Resmi makam şöförlerinede ilk verilen bilgilerdendir diye biliyorum öyle her durumda cam açmazlar yani kolay kolay.Bana pek inandırıcı gelmedi kaymakam beyin korumasız yanlız gezmesi ve şöförün önce kendi sonra kaymakam'ın camını açması ama tabii ki orda değildim ne olmuş ne bitmiş bilemem.

gotlerinden tirsmasinlar , bu ulkede calisan kaymakam , emniyet amiri , pasa , asker , oldurulur , bademin altina siginmis dibiklara bisi olmaz . o yuzden gerek yok cam da acarlar sunroofta biliyorlar cunku baslarina bisi gelmez-gelemez , kimseyle ters dusecek got malesef o serilerde mevcut degil .

bide kim sker yalova kaymakamini var da , bu laf buraya uydumu bilemedim :D

huseyinturk
08-08-2012, 20:48
şu vidyoyu bir izlesin emniyet şeridini kullananlar...

istanbul 112 motoambulans Hızır 5 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=UoNzPKgFJ1g&feature=related)

Ertug_T.
08-08-2012, 20:51
birde normal araçlara şu çakma sirenlerden lambalardan takan milleti sivil polis gibi kandıran barzolar var..

M.A.D
08-08-2012, 20:53
ben bir de şu E-5 te emniyet şeridi olmamasına rağmen sağ şeritte emniyet şeridi varmış gibi durup eleman indiren servis şöförlerine kötü dileklerde bulunuyorum hiç iyi anmıyorum onları :) zaten üflesen tıkanan bi trafik var *** kafalı gidip sağ şeritte eleman indiriyor sonra o gidene kadar trafik kilit

Bülent76
08-08-2012, 20:57
ben biraz araştırdım bu ayıları

Bir bunlar, birde kırmızıda geçen ayıların nesilleri tükenmiyor nedense
zaten böyle giderse nat geo kanalı bunlara özel program yapacak
"Israrla nesli tükenmeyenler"

*bahane hazır değilmi?
ama o da geçtiiii
ee trafik çok yoğunduuuu
bunalmıştımm napimmm
işe geç kaldım napimmm
herkes geçiyo amaaa

ulan sizin gibiler yüzünden koskoca istanbula kamera sistemi kuruldu
bi nesliniz tükensede kurtulsak
bu ülkede aptal ve uyanıklar yüzünden her sene 4500 kişi trafikte ölüyor be

aha tam sırası:
bi bitmediniz a.k. :))))) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=n-O0mSUNVlU)

Siz yine iyisiniz,kameralar her an kayıttalar,büyük bir kesimi dizginliyor, ceza korkusuyla kırmızıda duran cok var,burada kameralar ceza yazmiyor,çoğu kimse de ışıkları takmıyor. Bakıyorsun altindaki araba lüks, pahalı, gayet kaliteli semtlerde yaşıyorlar, ama kırmızı ışıkta geçmekten, kural ihlali yapmaktan hiç çekinmiyorlar, demekki insan olmamın ölçütü para veya sosyal sınıfla alakalı degil. Kural ihlali yapan kırolardan cok özür diliyorum, başlarını ağrıttim...

imprez30r
08-08-2012, 20:58
hem en solda tin tin giderler hem de trafik sikistigi zaman hop emniyet seridine girerler. ayni sekilde kirmizi isikta devam edip ondan sonra tingir mingir gidenleri arabadan disari cekip alasim geliyor.

Gunes G.
08-08-2012, 21:07

Daha icimizde "emniyetten giderim ben" diyen ve buna kendince bahane bulabilenler var, sokaktaki adama gelene kadar icimizden baslayalim esas.

2 yanlis 1 dogru etmez, sol seridi isgal eden serit ihlali yapiyor diye sen emniyetten sikamazsin, boyle bir hakkin yok, olmayacakta...

fdoganb
08-08-2012, 22:00
emniyet şeridinden yardırıp seridin bittiği ya da tıkandıgı yerlerden kaynak yapmaya çalışırken ısrarla yol vermezseniz birde tip tip bakıyolar ya sanki çok doğal bir haklarını yiyormuşum gibi

Zorbey
08-08-2012, 22:48
Amcamın bi lafı var ben sağdayken gelipte atsın makası,b.k gibi yapışır,defransiyelden kazırız :D

brs852
08-08-2012, 23:05
bugün bende dayanamadım yapıştırdım :(

!KO
08-08-2012, 23:24
U1LauJ43r4Q

orhan_guney
08-08-2012, 23:38
az önce zorda kaldığım için emniyet şeridine girdim çekmeköy yolunda.mecburdum .birdefa kullandım oda zorda kaldıgım için. inanın utandım aynama bakdım arkamdan birisi laf edecek diye girmem ile cıkmam bir oldu. ama mecburdum.bende kesınlıkle sevmıyorum emniyet şeridini. çok tehlikeli. duran var indiren var aracı bozulan var varda var yani saymakla bitiremezsiniz Allah korusun herkesi kazadan beladan.

HALUK
08-08-2012, 23:44
cumhurbaşkanı nın kullanmadıgı emniyet şeridini, götü boklu müdürler siren çalıp kullanıyor,
küçükcekmece civarında, sanırsam milli egitime ait siyah vip transporter var, polat alemdarınki gibi sanki memleketi kurtarcak çakarlar sirenler, ama dua gibi küfürlerim var bazen kendime bile inanamıyorum emniyetten gidenlere küfür ederken, hani derlerya başka birşey dileseydin olurdu diye eger küfürlerimden biri kabul olursa fantaziye hasta olucaksınız.

XoR
08-08-2012, 23:52
Kuzenim bu işle ciddi uğraşıp bu kişileri afişe ediyor, her gün yolda fotoğraflarını çekip gerekli mercilere bildiriyor ama ne kadar dikkate alınıyor bilmiyorum. Ekleyip çektiğiniz fotoğrafları paylaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/emniyetseridi34

XoR
08-08-2012, 23:55
Emniyet Şeridi 34 | Kimsenin Canına Kıyma! (http://emniyetseridi34.com/)

buda web sitesi

Emniyet şeridini ihlal eden araçların plakaları net okunabilecek şekilde, kesintisiz emniyet şeridi çizgiside gözüken bir fotoprafını çekip, konumunu yazıp
emniyetseridi34@gmail.com adresine mail atmanız yeterli.

Göki,ZD
09-08-2012, 00:05
Yaran var da mı gocunuyorsunsun?

.

He yaram var nasil gocundum bilemezsin..
Trafikde susarsin forumda AYI dersin.. :)

Tuncer M.
09-08-2012, 00:13
"Kötü söz sahibinindir" demişler küçükken çok fazla heralde, bunu hayat felsefesi olarak almışlar. Küfürleri o yüzden sallamıyorlardır. Çünkü hergün çok kez denk geliyoruz emniyet şeriti ihlallerine. :D

OnurGTI
09-08-2012, 00:16
birde normal araçlara şu çakma sirenlerden lambalardan takan milleti sivil polis gibi kandıran barzolar var..

Bu bahsettiğin tarzda şerefsizin biriyle bugün birbirimize girdik.. Yenibosna E5'te gidiyoruz kuzenle.. Bitane Passat, APP plaka yapmış, çelik jant takmış, aynalı cam filmleri, stoplar kırmızı folyo vs. vs. önede bi tane polis çakarı takmış, bu 20 liralıklardan.. En sağ şeritteyiz sinyal verdik orta şeride geçeceğiz, bu bizi sıkıştırdı bayağı bi.. Bizde inat ettik üstüne doğru gittik biraz.. Sonra yanyola girdik peşimize geldi bu, sirenleri yakmış tabi :) Sağa doğru yavaşladık yanımıza geldi, "ben size yol vermek zorundamıyım lan" dedi önümüze doğru durdu.. Bizde sinirlendik bi hışımla indik.. Sözde POLİS, "verin lan kimliklerinizi" tarzında indi arabasından.. Polis olmadığı bariz belli ama, kollar façalı falan :) Biraz tartışıp itişip kakışmadan sonra, sen dedik madem polissin ya bekle bi polis çağırıyoruz diye polisi aradık.. Sonra artık bayağı bir korktu sanırım, bindi kaçtı gitti..

poseidon
09-08-2012, 00:21
Boşuna konuşuyorsunuz öküz yine öküz.
Yine o insan kıyafeti giymiş hayvanlar emniyet şeridine girecek.

Yap emniyet şeridi cezasını 700-800 tl bak bakalım bir daha girebiliyorlar mı...?
Sanki babasının yolu bir tek onun acelesi var.

kaanpoyrazoglu
09-08-2012, 00:24
4 sene kadar önce çok yakın bir arkadaşımın iş yerinden arkadaşı emniyet şerinde arkadan gelen aracın çarpması sonucu feci şekilde can verdi..Adı üstünde , emniyet şeridi..Herhangi bir durumda yolda sığınabileceğimiz başka bir alan varmı ? Kullanmam , kullandırtmam !!

m. ali öz
09-08-2012, 00:41
Ambulans Nerde Kaldı Diyenler Mutlaka İzleyin on Vimeo (http://vimeo.com/30953662)

sultanbeylide 9 kişinin öldüğü kazaya giderken çekmişler bu videoyu bir kere izleyen bir daha girmez bence.

bu videoyu izleyen insan hala emniyet şeridine girdim ne var millet roll yapıyor vs gibi laflar ediyorsa insaniyetinden şüphe ederim.

elpadre
09-08-2012, 01:08
adanadan makat ıstanbula geldıgı zaman hep emnıyet serıdını kullanıyor ne yapıyorsun sen dıye sordugumda abı trafık felaket dıyor ayu

alphan
09-08-2012, 02:56
Korulerin tamirde olmasi kotu oldu ama bu emniyet seridini kullanma hakkini vermez tabiki

doush
09-08-2012, 03:17
Pazar günü akşam saati mersin dönüşü işkence olur, 15 dk lık yol 2 saatte gidilir.. ve ben yanımdaki kim olursa olsun emniyet şeridine gir diye yalvaranlar vardı, girmeyeceğim dedim, ama bak girmişler gidiyorlar falan dediler yok dedim, 10 dk sonra ambulans zar zor geçerek gitti.. dedim işte bu yüzden..

elpadre
09-08-2012, 03:32
Pazar günü akşam saati mersin dönüşü işkence olur, 15 dk lık yol 2 saatte gidilir.. ve ben yanımdaki kim olursa olsun emniyet şeridine gir diye yalvaranlar vardı, girmeyeceğim dedim, ama bak girmişler gidiyorlar falan dediler yok dedim, 10 dk sonra ambulans zar zor geçerek gitti.. dedim işte bu yüzden..

onu bırde makat hayvanına anlat ıstanbula geldıgınde emnıyet serıdınden cıkmıyor ayı :D

Murat Özcan
09-08-2012, 03:34
kendini akıllı sananların kullandıgı şerit o !

doush
09-08-2012, 03:37
onu bırde makat hayvanına anlat ıstanbula geldıgınde emnıyet serıdınden cıkmıyor ayı :D

hahahaha :D

elpadre
09-08-2012, 03:39
hahahaha :D

adanada yapıyormu bılmıyourm ama burda hep aynı :D

bahadı-R
09-08-2012, 07:28
ayılar çok sevimli hayvanlardır ayılara ayıp etmeyin beylerr.......

stlegal
09-08-2012, 08:32
Her gun kavga ettlgim annelerin baballarin hurmetle anildigi serit

c.sar
09-08-2012, 08:54
Eğitim şart.Cezalar caydırıcı büyüklükte olması gerekiyor.

SErhat.
09-08-2012, 09:03
En çok da sabah akşam trafiğinde E5'te olmayan emniyet şeridini zorla işgal etmenin mücadelesini veren; ama resmi araçlara ama resmi araç gibi görünen sivil araçlara uyuz oluyorum.

Yol vermeme bahsinde ben de yol vermiyorum en sağ şeritte isem.

Sanki bi onun işi acele. Herkesin yetişeceği bir yer var sonuçta.

Ayrıca emniyet şeridi ihlalindeki yaptırımın da ciddi anlamda büyük olması gerekir bu saatten sonra. Filmden araba toplyacaklarına sabah akşam emniyet şeridini işgal edenleri toplasalar, daha çok ihya olur devlet!

Daha bu sabah Kavacık sapağında polis vardı. Eminyeti kullanan bir Fiesta vardı, içindekiler de 50'li yaşlarda amca-teyzeydi. Amca birşey dedi, bıraktı polis arabayı. Amcam sonra sağ şeride girdi..

imprezaWRC
09-08-2012, 09:08
Bu bahsettiğin tarzda şerefsizin biriyle bugün birbirimize girdik.. Yenibosna E5'te gidiyoruz kuzenle.. Bitane Passat, APP plaka yapmış, çelik jant takmış, aynalı cam filmleri, stoplar kırmızı folyo vs. vs. önede bi tane polis çakarı takmış, bu 20 liralıklardan.. En sağ şeritteyiz sinyal verdik orta şeride geçeceğiz, bu bizi sıkıştırdı bayağı bi.. Bizde inat ettik üstüne doğru gittik biraz.. Sonra yanyola girdik peşimize geldi bu, sirenleri yakmış tabi :) Sağa doğru yavaşladık yanımıza geldi, "ben size yol vermek zorundamıyım lan" dedi önümüze doğru durdu.. Bizde sinirlendik bi hışımla indik.. Sözde POLİS, "verin lan kimliklerinizi" tarzında indi arabasından.. Polis olmadığı bariz belli ama, kollar façalı falan :) Biraz tartışıp itişip kakışmadan sonra, sen dedik madem polissin ya bekle bi polis çağırıyoruz diye polisi aradık.. Sonra artık bayağı bir korktu sanırım, bindi kaçtı gitti..

Ona diyeceksin, sen ver kimliğini de bileyim polismisin değilmisin. Ben öyle sivil plaka çakarlı makarlı araçlara yol mol vermiyorum.

DOHC
09-08-2012, 09:10
Başka zamanda sorsan kul hakkına saygılıyım der ama. En basitinden kul hakkı yemektir bence bu.
Adam emniyetten giderken amacını bilemiyorsun ama bazıları 300-400 metre sonra sapacağım der gibi sinyalini yakıp gidiyor ve gerçekten sapıyor. Bunlar bir derece hadi diyelim. Ama diğerleri ı ıh.
Eskiden yarım arabayı emniyete sokardım kimse geçmesin diye, inanın sinirden çıldırdığım için artık sağ şeritten bile gitmiyorum......
Yap cezayı 1000 TL, gönder evlere fotoğraf ile. Yap haberlere haber, bak kullanan oluyor mu. Ne yazık ki cezadan anlıyor bizim millet........

c.sar
09-08-2012, 09:13
Başka zamanda sorsan kul hakkına saygılıyım der ama. En basitinden kul hakkı yemektir bence bu.
Adam emniyetten giderken amacını bilemiyorsun ama bazıları 300-400 metre sonra sapacağım der gibi sinyalini yakıp gidiyor ve gerçekten sapıyor. Bunlar bir derece hadi diyelim. Ama diğerleri ı ıh.
Eskiden yarım arabayı emniyete sokardım kimse geçmesin diye, inanın sinirden çıldırdığım için artık sağ şeritten bile gitmiyorum......
Yap cezayı 1000 TL, gönder evlere fotoğraf ile. Yap haberlere haber, bak kullanan oluyor mu. Ne yazık ki cezadan anlıyor bizim millet........

:icon_tup:
sağ şeridi bunlar yüzünden kullanmıyorum

SErhat.
09-08-2012, 09:18
Ona diyeceksin, sen ver kimliğini de bileyim polismisin değilmisin. Ben öyle sivil plaka çakarlı makarlı araçlara yol mol vermiyorum.

Geçen sene Mayıs ayı gibi öyle kapalı kasa beyaz Connect denk geldi. Cevizlibağ'dan Merter'e doğru gidiyoruz ama trafik kilit niyeyse. Akmıyor. Bu Connect'i de aynada gördüm. Emniyeti kullanmıyor ama öndeki çakarları açmış zorla yol alıyor milletten. Derken derken arkama kadar geldi. Öttürüyor arkamda yol filan vermiyorum. En son bir şekilde yanıma geldi, camlarım da açıktı. Niye yol vermiyorsun lan dedi, üstüne de telsiz olduğunu düşündüğüm kablolu cihazıyla lacivert renkli Honda dediğini duydum.:D Ben de Polis misin sen dedim? Bekle görürsün dedim; o sıkışık trafikte bunun da duyabileceği şekilde aradım 155'i beyaz Ford Connect kapalı kasa dedim, sonra durdum bu az daha yürüdü plakasını da okudum. Adam da tamam İncirli ayrımında ekip var dedi.:)
Aradan yarım saat filan geçti, İncirli Ömür'ün orada bu Connect'i çekmişler kenara derdini anlatıyordu polislere.:D

Kendini akıllı sanıp aracına çakar lamba, siren vs. taktırıp trafikte milletin hakkını yiyen gerizekalılar maalesef oldukça fazla ülkemizde..

Bu tip araçları gördüğünüz yerde şikayet edin derim.

therev
09-08-2012, 09:30
Kendime gorev edinip ben yarım kapıyorum emniyeti. ama ozellikle kopru katılımlarında trafige girmeyip gidip uctan kesenler varya onlar icin ayrı bir sey gelistirmeliler.

__FrK__
09-08-2012, 09:31
arkadaşlar sivil yada resmi plakalı (ki görünen sivil plakalarda çoğu zman guvenlık sebebı ıle gızlenmiş resmi plakada olabılır) emniyet şeridinde giden araçların mumkunse fotografını da çekip yer zaman ıle birlikte emnıyete bıldırin siz fazlasıyla muhatab olup sinirinizi tavan yaptırmayın. Herkes kendi adaletini kendisi sağlasa varın gerisini siz düşünün. Emin olun resmi araç dahi olsa gereği araştırması yapılyır görev yazısı isteniyor.

Ranthor
09-08-2012, 09:48
turkiyeye adalet sadece ve sadece pompali tufekle gelir.

O kadar insanin onune gecip sonra da piskin piskin gezmek ne kadar buyuk rahatliktir ya.
Herkes beklesin ben onune geciyim

emniyet seridine girenleri gizli kamera ile ceksen 1500 tl ceza yazsan ve almanyadaki gibi devlete borcun varsa herhangi bir seyi satin almayi engellesen ne guzel olur.

karsiyakaliozi
09-08-2012, 09:56
azınlıkda olduğumuzun farkındasınızdır umarım genç arkadaşaların hevesini takdir ediyorum ama yaş biraz ilerleyince turkiyede hii bir iyiliğin cezasız kalmayacağı öğreniliyor emniyet seridi kavgası yapıcaz derken magandanın kurşunuyla can vermeyin arkadaşlar evdekileri annenizi sevdiklerinizi düşünün

Maxi
09-08-2012, 10:08
bu da aynı
eşşek eti satan veya boklu su satanlar gibi...
devletin eksikliği bir yerde..

adama 20 TL "ağır" para cezası verirsen
(dikkat ağır diyorum)
bunların sonu gelmez

aynen dediğiniz gibi
net emniyet şeridini ihlal eden uyanığa yaz 1500 tl para cezası, bakalım ne olacak ?

öte yandan düşünürsen
insanların temelde kişisel karaktersiz olmaları ile de alakalı konu
her arabanın başına 1 tane polis dikemezsinki
insanlar karaktersiz

bir arkadaşımız amerikada okurken
özellikle sor dedik bakalım amerikalı çocuklar emniyet şeridini kullanıyormuymuş?
merak ettik, yurt dışında nasıl bu iş ?

valla ben bunu yarım saatte anlatamadım bile, dedi bize
adamların beyninde böyle bir olgu yokki !
adam anlamıyor soruyu..
emniyet şeridimi??? niye oradan gidelimki orası emniyet şeridi ama diyor ?

Ranthor
09-08-2012, 10:46
millet olarak ahlakımız bozulmuş
herkes güyya milliyetçi, herkes vergi kaçırıyor.

PiscocuK
09-08-2012, 10:59
ne çok erkek varmış sitede..kimse çakarlara yol vermiyor..kaymakama gider yapanmı dersin..bizde erkeğiz diye bu cüsseyle ortalarda dolaşıyoruz :)

Yogi
09-08-2012, 11:00
emniyet şeridini boşa kullananların inşallah sevdikleri ambulansla o ayılar şeridi kapadığı için hastaneye yetişemez... o kadar uyuz oluyorum ki anlatamam

brs852
09-08-2012, 11:01

al bendende o kadar..

brs852
09-08-2012, 11:11
ne çok erkek varmış sitede..kimse çakarlara yol vermiyor..kaymakama gider yapanmı dersin..bizde erkeğiz diye bu cüsseyle ortalarda dolaşıyoruz :)

haha reis :hahaha:

mechanic
09-08-2012, 11:52
.....

Burası Türkiye Cumhuriyeti.

Burası, benim vergim ile geçinip, benim paramla bana aristokratlık yapan bıyıklı amcaların krallığı.

helal olsun güzel söz.

GokhanRS
09-08-2012, 12:02
bu da aynı
eşşek eti satan veya boklu su satanlar gibi...
devletin eksikliği bir yerde..

adama 20 TL "ağır" para cezası verirsen
(dikkat ağır diyorum)
bunların sonu gelmez

aynen dediğiniz gibi
net emniyet şeridini ihlal eden uyanığa yaz 1500 tl para cezası, bakalım ne olacak ?

öte yandan düşünürsen
insanların temelde kişisel karaktersiz olmaları ile de alakalı konu
her arabanın başına 1 tane polis dikemezsinki
insanlar karaktersiz

bir arkadaşımız amerikada okurken
özellikle sor dedik bakalım amerikalı çocuklar emniyet şeridini kullanıyormuymuş?
merak ettik, yurt dışında nasıl bu iş ?

valla ben bunu yarım saatte anlatamadım bile, dedi bize
adamların beyninde böyle bir olgu yokki !
adam anlamıyor soruyu..
emniyet şeridimi??? niye oradan gidelimki orası emniyet şeridi ama diyor ?

ahahahaha :D bunu bende amerikada doğup büyümüş yaz tatilinde türkiyeye gelen bir arkadaşa sormuştum. trafik cezaları nasıl filan diye. mesela neyin cezası dedi? dedim emniyet şeridi ihlali ne kadar mesela?

o da dediğin gibi kala kaldı. :D ya emniyet şeridinin cezasından neyi kast ediyorsun. orası emniyet şeridi. ordan gidilmezki. araban bozulursa girersin. yada ambulans içindir. orası boş boş kullanılmaz ordan gidilmez.

adama diyorsunki olduda bi öküz çıktı gidiyor ordan o zaman nolur? yok diye gidilmez :D soruyu harbiden saçma buluyorlar. gerçi newyorklular için bu soru farklı oluyormuş. orda trafik kurallarını miç eden çok muş.

AhmetYılmaz
09-08-2012, 13:33
En büyük bedduam şudur. İnşallah bigün çok çok acil durumu olur ailesinden biri falan rahatsızlanır ve o şerit tıkalı olur.

CTG
09-08-2012, 13:46
ben genelde trafik tikaliysa sag seritteysem 4 lusunu yakan araba ya da ambulans yoksa emniyeti ortaliyorum :)

Diyadin
09-08-2012, 13:54
Bigün arıza yapmış damperli kamyona denk gelirsiniz kullanan arkadaşlar.

SekoLive
09-08-2012, 14:00
ben genelde trafik tikaliysa sag seritteysem 4 lusunu yakan araba ya da ambulans yoksa emniyeti ortaliyorum :)

bide sellektör atan el kol yapanlar oluyo , sanada denk geliyomu can :)

adamlar sanki sol şeritte yol ister gibi rahatlar.

CTG
09-08-2012, 16:28
bide sellektör atan el kol yapanlar oluyo , sanada denk geliyomu can :)

adamlar sanki sol şeritte yol ister gibi rahatlar.

gelmez mi abi dedigin gibi acayip rahatlar, cok zeki olduklarindan selektorde de hakliliar

TigeR
09-08-2012, 16:31
bişe olduğunda da nerde kaldı ambulans diye sert çıkarlar adı üstünde emniyet şeridi

emresener
09-08-2012, 16:36
Daha icimizde "emniyetten giderim ben" diyen ve buna kendince bahane bulabilenler var, sokaktaki adama gelene kadar icimizden baslayalim esas.

2 yanlis 1 dogru etmez, sol seridi isgal eden serit ihlali yapiyor diye sen emniyetten sikamazsin, boyle bir hakkin yok, olmayacakta...

Bu topic'e yazan kimse emniyete girmiyor !!!

_Burak_
09-08-2012, 17:17
Ben girmiyorum :)
Hatta e-5 de temde katılımda sonra emniyet başlııyorsa yol daraldığından hemen çizgiye girmeden dışarı atıyorum kendimi

Büyük konuşmayım acil bir şey olursa girerim kimsenin gözünün yaşına bakmam hastalık v.s gibi durumlarda

He normal şartlarda giripte tam gaz gelenlere küçük süprizler yapıyorum eğlenceli oluyor
eski arabada çok yapıyordum :D sağ taraf vuruktu arabanın

Slmcnsl
10-08-2012, 00:10
Kendinizi biliyorsunuz.

Yapmayın.

uslubunuza bayiliyorum=)

TLG
10-08-2012, 01:59
emniyet şeridine girmek direk kırmızı da geçmek aynı... emniyet şeridinde araç ve insanlar olabilir.. insanca düşünmek lazım!! bir de bi bu kadar insan olması gereken lavuklar sol şeritte 70 le giden beyinsizler!!! İzmir de en çok şahit olduğum şey; (sürekli trafikteyim nerdeyse) trafik sağdan akıyor abi!!! soldan akması gerekirken tüm mallar sola atmış kendini... bir de sellektör yapınca frene asılanlar!!! el kol yapanlarrrrr... bu ayılardan da uzak olmak için makas atıyoruz düzgün bir şekilde kimseyi rahatsız etmeden!! sonra küfür ediyolar... aha böyle insanlarımız!! her gün deliriyorum yaaa!!!

Dodoo
10-08-2012, 02:05
Bide bazı emniyet şeritçileri, sanki haklıymış gibi atar gider yapıyor sağ şerittekilere..

5-10dk erken varabilmek adına başkalarını riske atmak :)

emre yeşil
10-08-2012, 02:25
Emniyet şeridini kullandırmayın kapatın vs diyen insanlar var kurallar ve hatalar var.
1. emniyet şeridi yerine sol şeride eds koyulursa kamyon otobüs vs ticarilerin buradan gitmesi engellenir ise trafik için çok daha iç açıcı bir durum ortaya çıkacak.
2. Üzerine kırarım önünü keserim vs diyen arkadaşlar da var 100 tane boş adamı engelleyebilirsiniz ama 101. cinin bu şeridi kullanmaya gerçekten ihtiyacı var ise bu çok üzücü bir sonuç doğurabilir.
3. Trafik de kimse kimseyi düzeltme değil de bence herkes kendini düzeltmeli ve geri kalan kuralları trafik görevlileri uygulamalı.
4. Yapmadık yapmıyoruz vs bana boş geliyor heleki bu forumda benim çocukluğumdan beri değişen tek huyum insanları korkutmayacak ve kendime küfür ettirmeyecek şekilde yol almak oldu yine gidebildiğim kadar hızlı gidiyorum emniyet şeridini kullanıyorum bir sürü hata yapıyorum ama yıllardır ne bir korna sesi ne bir selektör yapıldığını bilmem gün için de hiç yoksa istanbul içi topkapı beylikdüzü -beylikdüzü maltepe beylikdüzü yapıyorum ve gün bana yetmiyor kurallara uygun gitsem işlerimin hiç birini halletmem mümkün değil bu yüzden 1- maddeyi can olarak görüyorum.