PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul - Trabzon Yol Durumu - Gezilecek Yerler

deeperblack
14-08-2012, 11:43
Bu sene tatilimizi Karadeniz bölgesinde geçirelim dedik. En son 10 yaşında gitmiştim oralara. O zamanlar rus pazarı bile vardı :)

Şimdi Allah kısmet ederse yarın sabaha karşı yola çıkıcam.

- Yol hakkında güncel bilgisi olan varmıdır ? Radar vs durumu nedir?

- Giderken yada gittiğimizde kesin uğramalısın diyeceğiniz neresi vardır?

- Şunun tadına bakmadan gelme diyeceğiniz mekanlar ?

- Dönüştede kısmetse memleket Kastım Citye uğricam orası içinde önerileri bekliyorum.

gökan
14-08-2012, 11:44
kastamonuda kanka cıde felan var gezersın bırde tirit yersn kastamonuda:D

Agent
14-08-2012, 12:03
Trabzona kadar gidiyosan az daha git müdür :) Asıl yerler orda, bi uzun göl, çayeli vs.. direk yeniden doğuş. Tranzona kadar tek elle tutulur yer Sümele kalıyor nerdeyse.

_muhaRRem
14-08-2012, 12:05
trabzon kalkanoğluında pilav yemeyi sakın ama sakın unutma :D

YUSUF
14-08-2012, 12:19
rizeye kadar gitmeyeceksin galiba ama , sabah 9 ile 11 arası kavurma çıkar Rize Merkez liman lokantasında , sabah kahvaltısı yerine yenir , gidip yersen ete bakış açın değişir

deeperblack
14-08-2012, 12:21
Aslında Artvin'e gitme ihtimalim de yüksek ama o taraftaki akrabaların durumuna bağlı.
İnşallah gidebilirim diye düşünüyorum.

cKatmer
14-08-2012, 12:27
Giderken konaklayacak iseniz samsunda termal otel var süper ötesi
ancere termal isminde
Trabzonda akçaabat köfte kesinlikle,kalkanoğlunda pilav...
oradan Rize'ye geçin kesinlikle pişman olmazsınız Ayder de Tereyağlı Alabalık simdi ne sarar dı be :) Liman lokantasında kuru fasulye , bekiroğlunda kavurmalı pide huzur da her türlü yemeği tada bilirsiniz..

YavuzNaz
14-08-2012, 12:38
rizeye kadar gitmeyeceksin galiba ama , sabah 9 ile 11 arası kavurma çıkar Rize Merkez liman lokantasında , sabah kahvaltısı yerine yenir , gidip yersen ete bakış açın değişir

+ karadeniz turu Rize'ye kadar gitmeden olmaz :) bi Fırtına vadisi, Ovit yaylası oksijeni ciğerlerine doldurman lazım. :)

aRR
14-08-2012, 12:44
Samsun / Bafra dünyaca ünlü Bafra Pidesi mutlaka yemelisiniz, ayrıca Samsun'da sahil yolu üzerinde Atakum, Altınkum denize bir girin çıkın derim :) birde Sinop'u geçtikten sonra gene sahil yolu üzerinde Yakakent'de varsa taze balık yoksa kuzu kavurma yenebilir.

pitstop
14-08-2012, 12:49
Gezilecek yerleri çok bilmem ama 1 ay içinde 2 defa gittim o yollara.Gerede samsun arası yollar şu an tam facia.Çok dikkatli sür kardeşim.Hakkaten kötü ötesi.

aRR
14-08-2012, 12:52
Gezilecek yerleri çok bilmem ama 1 ay içinde 2 defa gittim o yollara.Gerede samsun arası yollar şu an tam facia.Çok dikkatli sür kardeşim.Hakkaten kötü ötesi.

o yollarda çok canlar gitti 1 gidiş 1 geliş yolları vardı ama şuan büyük hızla yapılıyor 3 gidiş 3 geliş şeklinde Karadeniz sahil yolu projesi

aslan
14-08-2012, 12:52
Samsun çakallıdan geçersen mutlaka menemen ye

luca55
14-08-2012, 13:07
pitstop'unda dedıgı gıbı gerededen sonra yol cok bozuk,dikkat et.merzifondan sonra radar karadenız boyunca cok olur,dikkatli ol derim.yukarda arkadasın bahsettıgı ancere termal otel havzada,samsuna gelmeden.kavak'ı gectıkten sonra çakallıda menemen yıyebılırsın,meşhurdur.bafra pidesi guzeldır ama yoluna ters dusecegı ıcın samsunda en ıyı yapan yer (bana göre,yolunun istikametinde olan) yeşilyurtta pideellibeşten yiyebılırsın.çarşamba yoluna doğru midilli restaurant vardır,eğer cocuk varsa guzel bı mola tesisi olabılır,çeşitli hayvanlar var.bolaman tunelıne gelmeden perşembeye gırersen sehır ıcıne orada denıze sıfır kucuk yerler var oralarda da yemek molası verebılırsın,sessiz sakın ve dınlendırıcıdır.orduda boztepeye cıkabılırsın arabayla yada teleferıkle ;) devam edecek olursak akçaabatın girişinde metinin yeri vardır,tavsıye ederim çok nezih guzel bı yerdır.daha sonrasında uzungöl yada trabzonda sümela manastırı gezisi olabılır yada Atatürk köşkünü tavsiye ederim. rize tarafına gecersenız eğer ayderr yaylasına çıkmadan fırtına deresinde rafting yapıp daha sonra yaylaya cıkın ve bir gece o ahşap evlerde konaklayın derim.en güzeli orası bence.haftaya bende önce trabzon sonra rizeye geçeceğim.Samsuna geldiğiniz zaman dilerseniz bende misafir edebilirim sizi.tanışmış oluruz.Herhangi birseye ıhtıyacınız olursada 0 535 852 18 60 numaralı telefondan ulasabılırsınız,ismim murat.Umarım güzel bir tatil olur sızın ıcın.hayırlı yolculuklar sımdıden.

aRR
14-08-2012, 13:10
pitstop'unda dedıgı gıbı gerededen sonra yol cok bozuk,dikkat et.merzifondan sonra radar karadenız boyunca cok olur,dikkatli ol derim.yukarda arkadasın bahsettıgı ancere termal otel havzada,samsuna gelmeden.kavak'ı gectıkten sonra çakallıda menemen yıyebılırsın,meşhurdur.bafra pidesi guzeldır ama yoluna ters dusecegı ıcın samsunda en ıyı yapan yer (bana göre,yolunun istikametinde olan) yeşilyurtta pideellibeşten yiyebılırsın.çarşamba yoluna doğru midilli restaurant vardır,eğer cocuk varsa guzel bı mola tesisi olabılır,çeşitli hayvanlar var.bolaman tunelıne gelmeden perşembeye gırersen sehır ıcıne orada denıze sıfır kucuk yerler var oralarda da yemek molası verebılırsın,sessiz sakın ve dınlendırıcıdır.orduda boztepeye cıkabılırsın arabayla yada teleferıkle ;) devam edecek olursak akçaabatın girişinde metinin yeri vardır,tavsıye ederim çok nezih guzel bı yerdır.daha sonrasında uzungöl yada trabzonda sümela manastırı gezisi olabılır yada Atatürk köşkünü tavsiye ederim. rize tarafına gecersenız eğer ayderr yaylasına çıkmadan fırtına deresinde rafting yapıp daha sonra yaylaya cıkın ve bir gece o ahşap evlerde konaklayın derim.en güzeli orası bence.haftaya bende önce trabzon sonra rizeye geçeceğim.Samsuna geldiğinizde bende misafir edebilirim sizi.tanışmış oluruz.Herhangi birseye ıhtıyacınız olursada 0 535 852 18 60 numaralı telefondan ulasabılırsınız,ismim murat.Umarım güzel bir tatil olur sızın ıcın.hayırlı yolculuklar sımdıden.

karadeniz özeti olmuş gerçekten :)

Burak İ
14-08-2012, 13:12
Samsunda pideyi terme de yiyin mümkünse ;) özler pide ;) kime sorsanız gösterir yerini. Akçaabat ta sahil tarafında büyük bir köfteci var adını unuttum orası da hem köftesi hem tatlıları açısından çok kaliteli. Kastamonu da saat kulesi ve kaleye gidebilirsiniz iki taraftanda manzarası güzel. Trabzonda uzungöle sümelaya zaten kesin gitmeniz gerek. Ordu da boztepeye çıkmanız gerek güzel manzara . Giresunda kaleye çıkabilirsiniz.Ama oralara kadar gidip rizeye gitmemek hata olur. Ayder yaylasına çıkmamak büyük kayıp olur. Yol boyunca akan buz gibi suya biraz ayaklarınızı sokabilirsiniz raft klubununde durabılır raft yapabılırsınızyada oturup cay ıcebılırsınız tam hatırlamıyorum ama ayderemi yoksa sümelaya mı ikiisnden birine çıkarken mucitin yeri diye bir tesis var tam laz işi :) oraya uğrayın alabalık ve kuymak yiyin :) Ayder de çay keyfi veya közde mısır ;) Aklıma gelen bunlar. Ha bu arada bu güzergahta gideceksniz yazmayı unuttum ZİGANA geçidine gidin en yüksek noktaısnda duurn ve manzaranın taıdnı çıkartın yaz ortasında 11 derece kesin yapın bunu :) Oradan dönüşte de HAMSİKÖY e gidin ve en taze en doğal sütlacı yiyin ufak bir yayla köyüdür halı gibi uzanır çimler :)

Mcey
14-08-2012, 14:44
Burak İ . nickli abimiz yazmış ama yaziim bendee .Rus pazarı hala var hahah :) boztepeye çıkk semaverı versınler onune guzel guzel manzarada cayını iç, uzun sokagı dolass hamsıkoyde sutlac ye rizeye de git memleketimizi dolaş pişman olmazsın :)))

emre55
14-08-2012, 16:01
Bafraya uğrarsan ilk olarak otogarın karşısında Hanedan Pide var orda pideni ye ondan sonra Ballı baba dan dondurma yemeni tavsiye ederim kime sorsan gösterir.

PiscocuK
14-08-2012, 17:50
pitstop'unda dedıgı gıbı gerededen sonra yol cok bozuk,dikkat et.merzifondan sonra radar karadenız boyunca cok olur,dikkatli ol derim.yukarda arkadasın bahsettıgı ancere termal otel havzada,samsuna gelmeden.kavak'ı gectıkten sonra çakallıda menemen yıyebılırsın,meşhurdur.bafra pidesi guzeldır ama yoluna ters dusecegı ıcın samsunda en ıyı yapan yer (bana göre,yolunun istikametinde olan) yeşilyurtta pideellibeşten yiyebılırsın.çarşamba yoluna doğru midilli restaurant vardır,eğer cocuk varsa guzel bı mola tesisi olabılır,çeşitli hayvanlar var.bolaman tunelıne gelmeden perşembeye gırersen sehır ıcıne orada denıze sıfır kucuk yerler var oralarda da yemek molası verebılırsın,sessiz sakın ve dınlendırıcıdır.orduda boztepeye cıkabılırsın arabayla yada teleferıkle ;) devam edecek olursak akçaabatın girişinde metinin yeri vardır,tavsıye ederim çok nezih guzel bı yerdır.daha sonrasında uzungöl yada trabzonda sümela manastırı gezisi olabılır yada Atatürk köşkünü tavsiye ederim. rize tarafına gecersenız eğer ayderr yaylasına çıkmadan fırtına deresinde rafting yapıp daha sonra yaylaya cıkın ve bir gece o ahşap evlerde konaklayın derim.en güzeli orası bence.haftaya bende önce trabzon sonra rizeye geçeceğim.Samsuna geldiğiniz zaman dilerseniz bende misafir edebilirim sizi.tanışmış oluruz.Herhangi birseye ıhtıyacınız olursada 0 535 852 18 60 numaralı telefondan ulasabılırsınız,ismim murat.Umarım güzel bir tatil olur sızın ıcın.hayırlı yolculuklar sımdıden.

bende gelicem abi benide misafir edermisin :)) kısmetse cuma çıkıyoruz
sen şimdi kim lan bu dersin.
pide derim hatırlarsın
hatırlamazsan ilkay derim hamit derim

deeperblack
14-08-2012, 18:17
Herkese çok teşekkür ederiyorum.
Tüm lokasyonları ve mekan isimlerini tek tek kaydediyorum.
Sanırım dönüşte sağlam kilo almış olucam :)

cihan
14-08-2012, 18:21
geçen sene ordu ve vakfıkebir'de radar tespit etmiştim. sahil yolu kaymak ama. ben de cuma geliyorum. gidince imkan olursa bi haber verirsin yol durumunu vs.

Vtec_2
14-08-2012, 18:22
Cumhur abi Trabzona gitmişken 1 saat kadar daha yol yapıp Rize'yide görmeni tavsiye ederim. Çamlıhemşin , Ayder, Uzungöl , Sümele vs vs böyle devam eder. Mıhlama ve mısır ekmeği yiyin abi :D

yasinkarmil
14-08-2012, 21:07
kilo alma işi varsa sürmene de pideyi de tavsiye ederim :)

hasanyıldız
14-08-2012, 23:37
giresun tireboluyada bekleriz :)