PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bolu ve Bilecik Hakkında ...

orkuteren
14-08-2012, 12:34
Tekirdağ çorluda 7 yıldır kamu hastanesinde çalışıyorum ama artık burdan gitme vakti geldiğini düşünüyorum evlendikten sonra artık küçük şehir sıkıcı gelmeye başladı hava kirliliği sosyal hayatın zayıflığı derken tayin isteme durumlarına geldi.Gerek hizmet puanım gerek tayin bölgesi durumundan dolayı en uygun yerler Bolu ve Bilecik tarafları cazip geldi bu illerde yaşamış olan veya yaşayan hayat şartları ***** her yerde zor ama bir memurun biraz olsun rahat edebilceği yerler midir ? kendim İzmirliyim ege bölgesine tayinim çıkma ihtimali yok gibi eşimde sakaryalı ***** onlara yakın olalım diye böyle bir tercihte bulunuyorum görüşlerinizi ve izlenimlerinizi paylaşırsanız sevinirim ....

caglarcb
14-08-2012, 12:44
Bi izmirli olarak nereye gidersen git, hiçbir şekilde memnun kalmıyacaksın üstadım. Askerliğimi lüleburgaz da yaptım 15 ay. Çorluda kaldım 2 ay. Şimdi gebzedeyim 1 aydır. Bilecikte de babam ve kardeşim kalıyorlar, sık sık gidip geliyorum. Çorlu kat kat daha iyi bileciğe göre. Enazından AVM'leri var. Bilecikte oda yok. :) Bolu hakkında bi fikrim yok ama çorludan daha büyük bildiğm kadarı ile. Hakkında hayırlısı.

aga81
14-08-2012, 12:45
Bolu daha iyi gibi geldi bana sosyal alani daha cok

TünayK
14-08-2012, 12:49
aslen boluluyum..babannemı kaybedene kadar tum yazlarımı orada gecırırdım...ben hayatımda bu kadar sıkıcı bir şehir görmedim ne yalan soyleyım...2 gun çok guzel sonra çatlardım...ha diyeceksın kı "ulan 100k kişi ayıla bayıla yaşıyor sen kımsın!!!?!?1!" haklısın derım:D

orkuteren
14-08-2012, 12:52
İzmirli olarak dışarıda yaşamaya alıştım şuan izmire özlemde duymuyorum açıkcası öyle avmlerde boşboş gezmeyide hiç sevmem sadece aradığım daha rahat kafayla çalışabileceğim bir şehir arıyorum kendime

ulasoztas1
14-08-2012, 12:53
2 yıldır Boludayım. doğası çok güzel bir yer kışları baya sert geçer havası temiz ve güzeldir.
sosyal hayat olarak istanbuldan sonra bana her açıdan yetersiz geldi, gerçi şimdi alıştım ama zor oldu. arkadaş çevreniz yoksa sıkılabilirsiniz sonuçta küçük bir şehir imkanlarınız baya kısıtlı ama yaşanmayacak bir yer değil

mechanic
14-08-2012, 13:09
boluda 3. gün sıkıntıdan patlarsın.
herşey çevreye bakar. çevren genişse zaman iyi geçer.
arabaya da ihtiyacın yok orada :D sadece kışın 4x4 lazım..

mur_84
14-08-2012, 13:10
bilecik bolu arasında seçimim boludan yana olurdu..

aga81
14-08-2012, 13:16
Ben sahsen dogayi sevenn bir insanim mangal baliktutmak vs. Duzceden bolu tarafina gelirim bos kaldikca onemli olay senin neylerden zevk aldigin

orkuteren
14-08-2012, 13:32
Çorludan kaçmamın sebebi hiçbir şekilde sosyal aktivitelerin olmamaması ve havasının suyunun kabul edilemicek duruma gelmesi boluya yönelmeminde sebebi doğa güzelliklerinin oluşu.Çevre konusuna gelince haliyle kamu hastanesine tayinim çıkcıak ve illaki mesai arkadaşlıklarım olucak.Özetlemek gerekirse şehir gürültüsünde yılmış durumdayım huzurlu rahat bir hatay sürdürmek istiyorum artık doğa yürüyüşleri olsun piknik balık tutma vs hobilerime geri dönmek istiyorum artık...

senna
14-08-2012, 13:36
doğa bakımından bolu güzel ama sosyal olarak biraz sıkılabilirsin, ama sakindir, hani biraz sakinlik istiyorsan tavsiye edebilirim

boluluyum boluda yaşıyorum sıkılıyorum bazen:)

orkuteren
14-08-2012, 13:40
sakinlikten kasıt ne mesela ? çorluyu biliyor msunuz bilmiyorum ama bir ucundan diğer ucu max 4 km nufus olmuş 350k lerde kiralar 550-850 arası hayat pahalı meyve sebze fiyatları uçmuş durumda 3-5 tane kafe var bu drumdan daha mı kötü acaba bolu çorlunun havasınıon ne kadar kötü olduğunu söylemedim bile

Birde boluda yaşayan arkadaşlardan ricam kiralar nasıldır memura farklı yerlisine farklı mı tavır takınırlar insanları nasıldır mesela çorluda Türkiyenin her yerinden adam var o yüzden insanı şöyledir diyemem son olarakta eşim hemşire çalışmak istese özelde iş imkanları nasıldır sağlık sektöründe ?

Volkann
14-08-2012, 13:41
Üniversiteyi ilk 2 sene bilecikte okudum 15 sene ders çalışmayan adam sırf bilecikten kurtulmak için ders çalışıp bölüm birincisi olup Yatay Geçiş yaptım Sakarya üniversitesine..Gerisini sen düşün :)

TünayK
14-08-2012, 13:42
sakinlikten kasıt ne mesela ? çorluyu biliyor msunuz bilmiyorum ama bir ucundan diğer ucu max 4 km nufus olmuş 350k lerde kiralar 550-850 arası hayat pahalı meyve sebze fiyatları uçmuş durumda 3-5 tane kafe var bu drumdan daha mı kötü acaba bolu çorlunun havasınıon ne kadar kötü olduğunu söylemedim bile

o zaman anlaşılan bolunun corludan farkı caddesının bir km olması ve havasının temız olması gerı kalanı aynı...

senna
14-08-2012, 13:43

benim sakinlik demek istediğim hani büyük şehirdeki koşuşturma yoktur öyle, tarım ürünlerinin çoğu ilçelerinde yetiştiği için belirli dönemlerde güzel ürünler yiyebilirsiniz,

kafe vs konusunda çok fazla yok sayı bilmem ama genel olarak gidilecek yerler belli en azından benim için

çorluya göre havası temiz olması lazım

senna
14-08-2012, 13:43
o zaman anlaşılan bolunun corludan farkı caddesının bir km olması ve havasının temız olması gerı kalanı aynı...

hee aynen:D

bence izin alıp gezin iki ilide

dirk
14-08-2012, 13:44
Bolu bilecikten 10 kat iyidir ama bilecekte ekişehire yakındır gezmeye vs zor tercih ben olsam boluyu tercih ederdim

orkuteren
14-08-2012, 13:45
Birde boluda yaşayan arkadaşlardan ricam kiralar nasıldır memura farklı yerlisine farklı mı tavır takınırlar insanları nasıldır ? mesela çorluda Türkiyenin her yerinden adam var o yüzden insanı şöyledir diyemem. son olarakta eşim hemşire çalışmak istese özelde iş imkanları nasıldır sağlık sektöründe ?

senna
14-08-2012, 13:47
Birde boluda yaşayan arkadaşlardan ricam kiralar nasıldır memura farklı yerlisine farklı mı tavır takınırlar insanları nasıldır ? mesela çorluda Türkiyenin her yerinden adam var o yüzden insanı şöyledir diyemem. son olarakta eşim hemşire çalışmak istese özelde iş imkanları nasıldır sağlık sektöründe ?

özel hastane 2 yada 3 tane olması lazım biri açıılıp kapanıyor arada:)

memura falan farklı söyleyeceklerini sanmıyorum ama genel olarak her ilde olduğu gibi sanırım öğrenciyi öpüyorlar, benim oturduğum yerde 400 tl civarı tabi isteğinize göre bu kira artar yada azalır

caglarcb
14-08-2012, 13:48
AVM'lerde boş boş gezmeyi sevmem diyorsunuz, 3-5 tane kafe var diyorsunuz. AVM'de gezmeyen adamın kafede işi ne? Maksadınız doğal güzellikse boluya gidebilirsiniz çevremde yaşayan insanlar sadece doğadan bahsediyor bolu için. AVM olmayacak kadar gelişmeyen biyerde kafe,bar vs sosyal yaşantıda aramanız yersiz. Rahatlıksa maksat bileciğin osmaneli kasabasına da gidebilirsiniz. Toki konutlarında ev tutarsınız dağın yamacında, trafik derdi yok, kafe, avm vs de yok. Rahat rahat çalışırsınız da. Saydıklarınızdan hiçbiri sizi çorlu kadar tatmin etmez, emin olun. Çünkü hem sosyal yaşantı olacak, hem kalabalık olmayacak hemde rahatlık olacak demeye getiriyorsunuz. Türkiye'de sahil (turizm) kesimleri hariç öyle biyer yok iç kesimlerde.

orkuteren
14-08-2012, 13:52
öncelikle kafama takılan konu zaten kiralık ev mevzusu şuan çorludaki oturduğum ev 125 m2 doğalgazlı 2-3 yıllık bina ve 550 lira kira veriyorum kimine göre çok uygun gelebilir büyük şehire göre ama sonuç olarak burdan kopmak istiyorum ve gideceğim yerde huzuru bulaliri myim sorusunun cevabını arıyorum bu arada vakit ayırıp cvp yazan bilgi veren arkadaşlara da çok tşk ederim ...

orkuteren
14-08-2012, 13:57
caglarcb kardeşim ztn bnm aradığım kafe bar avm vs değil ki bunların olmadığı halde yapacak bişeylerinde olmaması ve havasının solunamıcak duruma gelmesi derdimiz bu yoksa çorluda kafe bar vs yok aa bunlar boluda varsa oraya gidelim bunları yaşayalım değil maksadımız derdimiz temiz hava solumak ve birazda hobilerimizn peşinden gitmek ...

Dodoo
14-08-2012, 14:01
Bilecikte hayat yok muş :) Forumdan ertan 1 senedir bilecikte, neler çektiğini o anlatır görünce :)

ulasoztas1
14-08-2012, 14:08
cumartesi günü bileciğin içinden geçtim gittim gördüğüm kadarıyla bolu daha gelişmiş bir şehir.
ben 2+1 ama ufak bir eve 450tl kira veriyorum daha pahallısıda var daha uygunuda.. en iyisi izin alın yada haftasonu bu iki şehiride gezin öyle karar verin

TünayK
14-08-2012, 14:13
öncelikle kafama takılan konu zaten kiralık ev mevzusu şuan çorludaki oturduğum ev 125 m2 doğalgazlı 2-3 yıllık bina ve 550 lira kira veriyorum kimine göre çok uygun gelebilir büyük şehire göre ama sonuç olarak burdan kopmak istiyorum ve gideceğim yerde huzuru bulaliri myim sorusunun cevabını arıyorum bu arada vakit ayırıp cvp yazan bilgi veren arkadaşlara da çok tşk ederim ...

boluda 70 m2 sobalı evlerımız var 400 tl den kırada...ordan hesabı yap...

orkuteren
14-08-2012, 14:46
Kiralar yüksek seyrediyor gibi bu bnm için büyük bir sorun gibi gözüküyor :soru:

senna
14-08-2012, 14:50
Ben 400 veriyorum kombili daireye:)

orkuteren
14-08-2012, 15:07
bir golde burdan geldi nedir konumu özellikler ?

DENON
14-08-2012, 15:14
bilecik hem eskişehire hem bursaya 45 dakıkalık mesafe de bence bıleciği tercih edebılırsın

cookies
14-08-2012, 15:39
Bolu' da da diğer şehirler gibi oturduğun yere göre değişir kira mevzusu.. Evine dairesine göre..
Bahçeli evler semti ve kalıcı konutlar mevkii en çok rağbet gören yerler arasındadır.. Kiralar 100m2 10 yaşında ortalama şartlarda bir daire için 500 civarındadır..
Şehir de bir çok cadde olmasına rağmen tek hareketli cadde İzzet baysal cadddesidir.. Küçük şehirlerde ki mecburiyet caddelerini bilirsiniz..
Şehir depremden sonra daha hızlı gelişmeye başladı ve toki de işin içine girince ev bulmada sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum..
Hastane olarak Köroğlu devlet hastanesi, sgk ve üniversite hastanesi en büyük hastaneler..
Özel tıp merkezleri de var eşinize iş bulabilirsiniz muhtemelen..
İstanbul' la İzmir'le karşılaştırmak doğru mu ? Tabii ki değil ve neden böyle bir çaba içerisine dahil olunur onuda anlamam.. Süpriz bir sonuç değildir değil mi milyonluk popülasyonlardan 300K lik şehire gelmek?
O yüzden canınız sıkılır mıkılır bilemem..
Benim doğma büyüme İstanbul, aslen Bolu'lu yum Üniversiteyide orada okudum 7 sene mütemadiyen oradaydım gidecek yerleri bildikten sonra bir kaç arkadaşla beraber can sıkıntısı olmaz hiperaktif adamda bile.. Çok mu sıkıldın patlıyorsun İstanbul 290 km.. Ankara 170..
Cafe fln çoktur.. Hatta en son tunalı diye bir yer açılmıştı 70 kişi çalışıyor kafede potansiyel hakkında bilgi verir sanırım..
Bu arada doğal var şehirde geçen sene bitti çalışmalar kombili daire ve eskisi gibi hava kirliliği yok..
Sormak istediğiniz başka şeyler varsa buradan ya da PM olarak sorabilirsiniz..

cenk
14-08-2012, 15:45
Bilecikte 4 yıl önce uzun dönem askerlik yaptım. Askerde tuğgeneralin makam şoförüydüm.
Bilecikte kaldığımız zaman; açılışlar, yemekler, davetler vs...vs... birbilecikli kadar 15 ay dolu dolu bilecikte sivil hayatı geçirdim.

Havakirliliğinden bahsetmişsin, bende buradan başlayayım. Bilecikte porselen fabrikası var, yazın yutkunduğun zaman sanki küçük küçük kum taneciklerini boğazına yapıştığını hissdiyorsun. Kışın is olmayan günü yoktur. O kadar is ve toz bulutu varki güneşin doğuşunu izleyemezsin.

Bilecikte esnaf; öğrenci - askeriye(tugay ve alay var toplam 10 bine yakın asker var) - polis akedemisin den para kazanır. Hafta sonları çarşıda asker ve polis akedemili öğrenciler yüzünden caddede yürüyemezsin. (zaten bir tane meşur caddesi var oda 500 metre bile değil)

Lokantalarda Yemek konusuna gelince, benim gibi yemek seçen birisi isen bilecikte aç kalırsın.
Ben askerdeyken bilecik valisi lokantaların birinde; bilecik tugay komutanını, bilecik belediye başkanını, bilecik savcısına yemek verdi yemekte iskender. Hala anlatırım bunu bende paşanın arkasındayım paşaya gelen iskenderi anlatayım sana, demirden bir tabak altına komple yoğurdu dökmüşler üstüne pide koymuşlar onun üstünüde eti koymuşlar bunun adı bilecikte iskender.

Ben yemek sektöründe ticaret yapmaktan anlamam, ama askerdeyken hep diyordum buraya ben bir dönerci açsam paraya para demem diye :)

Gece hayatı olarakta, bir gün paşanın köpeği yere basamıyor herhalde ayağını kırdı diyerekten gece veterinere götürüyorum diye çıktım nizamiyeden. bilecikte dumlupınar üniv. okuyan bi kız vardı onunla buluşup bir gece kulübüne gittik gene o birtane caddesi olan yerde idi. Mekan 100kişilik desen 20 tane bayan vardı onlarda öğrenci, geri kalan 80 kişi erkek ve hepsi rütbelilerdi girmemle çıkmam bir oldu.

aklıma geldikce editlerim, ama kısaca ben olsam bilecik yerine bolu ya yerleşirim.

İklim olarakta biz Ankarada kışın -10 görmeden soğuk demeyiz, Ankaranın ayazı meşhurdur. Bilecikte kışın aynı Ankara ayazı var. Bilecikte de kışın soğuklara ve ayaza hazırlıklı olun.

aklıma gelmişken turistlik olarak gezmek için bilecik ve ilçeleri çok güzel, tarih kokan yerler,
kurtuluş şavaşımızın simgesi metris tepe anıtı, merkezdeki saat kulesi, belekoma kalesi (ortacağda bizanslılar tarafından yapılmış), Atatürkün köşkü, söğütde Ertuğrul Gazi Müzesi, göletleri, yaylaları vs..vs..

deniz
14-08-2012, 15:52
dırek bolu derım.
ben bolu asıgıyımdır senede 3-4 ker gıderım .askerlıgımıde orda yaptım ılcelerı harıka bır yer.

overblack
14-08-2012, 15:56
bilecikte 1 cadde var boluda 2 hadi bilemedin 3-4-5 :) ama the K haklı..dağılın beyler :D

senna
14-08-2012, 16:19
bir golde burdan geldi nedir konumu özellikler ?

Ben kalici konutlardayim mevki olarak guzel yerdedir umutkent falandiye arattir istersen

mechanic
14-08-2012, 16:35
BOLUnun çikolatası var Bileciğin nesi var? :D:D

senna
14-08-2012, 16:37
Oo bolci:D

Volkann
14-08-2012, 16:38

bileciğin evde kalmış kızları meşhur :)

cenk
14-08-2012, 16:43

Bileciğin, mermer seramiği ve porseleni meşurdur.
dediğim gibi başkada bi b.. yok zaten :)

imparatoR
14-08-2012, 17:02
bolumu bilecikmi karar verilecekse tabikide
bolu...

mcanx
14-08-2012, 17:55

Bilecik'liyim ne yalan söyliyim sürekli orada kalsam sıkılırım İstanbul'un karmaşasına alışmışım çünkü, ama bak ucuzluk anlamında gayet iyi kiralar ve yaşam giderleri vs. olsun ucuz bu arada AVM falan demişler, Bozüyük'e açıldı AVM yol üstüne. ulaşım yönünden de sıkıntı yok Sakarya>Bilecik arası otoban gibi öyle avcılık a falan merakın varsa köylere çıkarsın, barajda balığa gidersin vs. :)

mcanx
14-08-2012, 17:57

mantı var, araka(bezelye) var, haşhaşlı vs. :D

imparatoR
14-08-2012, 18:09
Bilecik'liyim ne yalan söyliyim sürekli orada kalsam sıkılırım İstanbul'un karmaşasına alışmışım çünkü, ama bak ucuzluk anlamında gayet iyi kiralar ve yaşam giderleri vs. olsun ucuz bu arada AVM falan demişler, Bozüyük'e açıldı AVM yol üstüne. ulaşım yönünden de sıkıntı yok Sakarya>Bilecik arası otoban gibi öyle avcılık a falan merakın varsa köylere çıkarsın, barajda balığa gidersin vs. :)

son 40 gündür 6 kez kurtköye balığa gittim. bol bol sazan :)

cookies
14-08-2012, 18:26
Bu arada Türkiye' nin en büyük 2.avm si olması gerek; Highway AVM' de bolu' da..
Becikoğlu var klasik.. Ve bir tane daha açılıyordu bir de carrfeour inşaatı vardı eski terminalin orada..
Bayağıdır uzağım başka ne gelişmeler oldu bayram görürüz :)

mcanx
14-08-2012, 19:54
son 40 gündür 6 kez kurtköye balığa gittim. bol bol sazan :)

Hadi ya? Kurtköy lüyüm bende :)

imparatoR
15-08-2012, 07:19
Hadi ya? Kurtköy lüyüm bende :)

köy çok güzel eskiyi yaşatan nadir yerlerden ,köy kahvesinde mutlak çay içiyorum...

benim evin önünden 150 km topluyor baraj balık bol sırık götüren cinsten balıklarda feci keyfli..

orkuteren
15-08-2012, 09:01
güzel yorumlar gelmeye başladı can sıkıntısı çekeceğimizi sanmıyorum çünkü çorluda çok aktif bir yer değil sonuçta bilgi veren arkadaşlara çok çok teşekkür ederim sanırm biz bi kaç günlüğüne bolu çıkaması yapalım en iyisi

8.000rpm
15-08-2012, 09:26
çorlu'dan sonra bolu şehir merkezi nispeten gözünüze küçük gelebilir
ama işte kış ayları hariç temiz havası yeter , kafan atınca 10 dakikada şehirden kaçıp dağda bayırda insan olmayan yerlerde olabilmek güzel

Tuncer M.
15-08-2012, 23:20
Güzeldir memleketim benim. Bolu olsun tercihin. :) Ben bolu tarafında değil de, gökçesu tarafındayım, köylerinden birinde. Bu zamana da kadar da hep yazları gelirdim, senede en az 1 ayım bolu da geçer. İstanbuldan çıkıp merkez dahil geldiğinde sakinliyor insan. :) Ki çevremdeki herkes iş olmasa bolu bırakılacak yer değil der, antalyada, istanbulda yaşayanları dahil.
İstanbulda 25 derece sırılsıklam olurum dün sanırım 30 dereceymiş terlemedim. :)
Havası, yaşam şartları güzeldir, insanı da fazlasıyla iyidir.