PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En Ucuz Avrupa Turu Yardımm !!

Canselmo
16-08-2012, 03:12
Merhaba sayın techturkey üyeleri Sizin gibi saygı değer forum üyelerine bir sorum var seneye yazın 2 arkdaşımla birlikte bi delilik yapıp elimizde avcumuzda ne varsa satıp + aile yardımı ile avrupa turuna cıkalım diyoruz..

Yabancı dil konusunda sıkıntı yok..

Fakat öyle birşey yapalım ki varlık içinde yokluk çekelim diyoruz:D:D:D:D

Yani avrupayı gezerken hep herşeyin ucuzuna kaçalım otobüsle gitceğimiz yere otostop ile gidelim , gerekirse sokakta yatalım :D:D Acıkcası bi bütcemiz olucak fakat hep kısıtlı yaşayıp macera peşinde koşalım diyoruz.. Yada hayatta kaç kere avrupa turuna cıkıp bu işi yapıcaz mantığı ile şartları da iyileştirebilirz..

Seyahat süresi 20 en fazla 20 gün diye düşündük peki bu 20 günde en fazla kaç ülke gezebilirz ? Hangi ülkere gidebilirz .. Bir kişinin bu iş için en uygun maliye ne olur bize.Nereleri gezelim. Nasıl seyahat edelim.

Yurt dışına cıkan cok kişi vardır eminim bu soruma yardım edebilecek abilerime kardeşlerime şimdiden cok teşekkürler... :D

Dodoo
16-08-2012, 03:18
Interrail uygun bir çözüm olabilir belki ?

doncarlo
16-08-2012, 03:20
Bir yakınım bisikletle avrupa turu yapıcaktı 3000 lira gibi bi meblağdan söz ediyordu.Çadırda kalacaklardı hatta.Ben öyle birşey yapacak olsam ilk olarak doğu avrupa turu yaparım ilerki yıllarda kalan parçalarını tamamlarım.***** Avrupa tarih kokuyor :D dolu dolu yaşardım yani gitmek için gitmezdim örneğin Bükreşe gittim ordaki müzeleri tarihi yerleri vs vs gezerim birkaç gün boyunca.Hani bi yerde oturup yemek yiyerek buraya gittim olmaz.

SGTI
16-08-2012, 04:26
Avrupanın büyük bir kısmını gezdim.O yüzden özellikle Ispanyada böyle bir hareket yapmayın söylim.250mt yürüdüm daha 3 tane beyazcı 80 mt arayla Bana domates peynir gibi tüm ürünlerini gösterdiler..Polis e şikayet ettim.Bana kaça satıyo dedi ve yoluna devam et karışma dedi en işlek meydanlardan birinde.:eek: Ve dalga amaçlı da değildi. Hele şu an kriz olduğundan işsizlikde hatsafhada. 3 kuruş için siz uyurken canınızı yakarlar bence yapmayın öyle bişey.Gidin bir otelde kalın.Herşey filmlerdeki gibi masum olmuyor maalesef.Bize turla gittiğimizde macaristan çek cumhuriyeti avusturya ve slovakyayı 4 günde gezdirdiler.Onun dışında sadece ispanya amaçlı 1 hafta gittim.En güzeli Slovaklar.Yani slovakya :D Rusya falan yalan yani.Hane lazım olur diye söyledim :) Tarihi amaçlıysa ispanya harika bir yer.Hele benim gibi bir El clasico ya denk gelirseniz tadından yenmez.Bana sorarsanız bir turla gitmeyin.arıyorsanız herşeyi turla beraber yapmak zorunda olduğunuzdan ve heryere turla tur otobüsüyle gitmek zorunda olduğunuzdan serbest olamazsınız ki kafamıza göre yaşıyacaz diyorsunuz.Kafanıza göre hareket edemezsiniz.iyi yolculuklar.

corrado
16-08-2012, 07:50
sorunun kapsamı çok geniş.
nasıl bir seyahat ve hangi ülkeler öncelikle buna karar vermeniz gerekiyor.
anlattığınızdan anladığım sırt çantalı (backpackers) gezgin olarak gezmeyi düşünüyorsanız.
süre uzun olsaydı yürüyerek gezebilirdiniz.yanınızda çantanız ve çadırınız ile birlikte.
mesela bu arkadaşımız gibi.

http://www.drummerlizard.com/

otostop diğer seçenek.
diğeride interrail.

buradan ve diğer bir çok siteden bilgi alabilirsiniz.
eskiden pek bilinmiyordu bu interrail işi son zamanlarda özellikle öğrenciler arasında populer olunca hakkında türkçe rehber kitaplar falanda hazırlandı.
Gençtur | 1979'dan Beri "Gençlik Turizmi"nin Öncüsü.. (http://genctur.com.tr/)

yolda kötü tecrübelerde yaşayabilirsiniz,açlık,hırsızlık gecenin bir yarısı ıssız bir yerde açıkta yatmak v.s
bunlar sizi yolunuzdan alı koymasın .yolda olmak güzeldir.
zaten tadını aldıktan sonra yoldan çıkmazsınız.

diğer diyeceğimde bütçe eğer yeterli değil ise ve alkolik değilseniz bence iran ile başlayın.
hem daha ucuz.daha konuksever bir çok tarihi mekan v.s
size anlatılan veya genelde bilinen irandan daha fazlasıyla karşılaşcaksınız.
tabi sıcak yaz aylarında değil mayıs veya eylul gibi dgidin derim-iran için-
yolunuz açık olsun

officer
16-08-2012, 07:53
Eğlenceli olur :) Biber gazı alın yanınıza :)

therev
16-08-2012, 08:37
Interrail uygun bir çözüm olabilir belki ?

İnterrail hşc beklendigi kadar ucuz degil. Avrupalılar sasırıyodu interrail yapıyoruz dedigimizde paranız var demekki sizin fln diyolardı. İnterrail yapıcaksan simdiden planlayın ve en azından bir ay onceden hostelleri arayın yer ayırtın. Bizde cıktık spontane olalım sokakta yatalım diye cekilicek dert degil 3-4 gun hadi neyse ama sonra herkes kopek muamelesi yapmaya baslıyınca gururuna dokunuyo insanın ve baslıyosun harcamaya. planda yapmadıgın icin fazladan fazladan oduyosun. trenler icinde interrail hızlı trenlerde gecmiyor o yuzden 10 euro daha veriyim hızlı trene biniyim 10 saat erken gidiyim diyosun para musluklarını actınmı kapıyamıyosun benim onerim once ne yapmak istediginize karar verin. Ortam yapmayamı gidiyosunuz yoksa tarihi eser geziyim farklı kultur tanıyım diye mi gidiyosunuz. ortama gidiyosan klupler fln kuzey sehirlere gidicen basta amsterdam berlin viyana prag...yok kultur goriyim hafif dil ogreniyim tarih geziyim diyosan barcelona malaga lisbon roma floransa venedik para durumuna gore nice cannes monaco paris...ilki buyuk ihtimalle daha ucuza gelir cunku bunye bir sureden sonra kaldırmıyor yoruluyosun ve geri donmek istiyosun. 2.si ise daha uzun sure yapılıcak bisey hatta bir sehire en az 3 4 gun ayırıp detaylı detaylı dolasmak gerekiyor bunun icinde en onemlisi para gerekiyor 25 eurodan hostelde kalsanız ve gunde yemek ve icmeye 50 euro harcasanız bunun bşrde metro ticketları, suyu var...y,ne bilgi gerekirse ben yardım ederim ama karar vermeniz gereken ilk sey niye avrupaya gidiceginizdir.

Not: interrail bileti alıcaksanız gencturdan almayın iade ve garanti yapmıyorlar. garanti en onemli sey cunku insanların yuzde 80i biletini ya kaybediyor ya da caldırıyor. internetten interrailın sitesınden alın 9euro fazla verin garanti yaptırın caldırırsanız yada kaybederseniz donmek zorunda kalmayın. Ayrıca suan turkiye yunanistan hattı calısmıyor onerdigim ya yunanistana otobüsle gidip ordan cıkın ya da ucak bileti alın italyaya vakit kaybetmeden baslayın.

Not 2: Ciddem kopmak istiyosanız alın vize inin bodruma 20 euroya gecin kos adasına. Hersey cok ucuz mukemmel bir gece hayatı var(avrupada gormedim boyle). kişi bası 15 euroya kalırsınız otelde 4 gun sonra yuruyemicek hale gelirsiniz soylemedi deme :D

mcanx
16-08-2012, 09:49
Bi bayan arkadaş 50 euroyla avrupa adı altında 8 ülke gezmisti otostopla, o zaman tanıştık detaylı konuşmaya fırsat bulamadan yine aynı şekilde Çin e gittiler 2 kız otostopla, telefondan yazdım şimdi profil linkini atarım istersen :)

barkinakgul
16-08-2012, 10:12
Öğrenciyseniz en güzel yolu interrail

Canselmo
16-08-2012, 11:12
cevaplarınız için herkese cok teşekkür ederim..Gezi amacımız hem tarihi hem gezelim görelim olsun istiyoruz gittiğimiz yerleri tarihi olarak gezmeyi ve geceleride olsa bi nıght club olabilir :) ..

Ülke olarak Yunanistan Sırbistan, avusturya, slovkya, cek cumhuriyeti, Almanya,Fransa, İtalya İspanya Kafamızda bunları karalaştırdık şimdilik

şöyle hesab etsek gitceğimiz yerlere interrail ile veya otobüsle gidip hostellerde konaklayıp ve bir ülkede veya şehrinde 2veya 3 gün kalıp diğer ülkeye bir adım atmayı düşünüyoruz .. Peki bu vize olayları falan nasıl oluyo turist vizesimi alıyoruz .Yoksa vize almadan cıkabiliyomuyuz

Ortalama günlük 150 € para hedefi sizce az mı cok mu ?

EmrE-35
16-08-2012, 11:27
Sen önce bir vize al da ondan sonra elinde avcunda ne varsa sat...

blacx
16-08-2012, 11:30
eğer 20 gün içerisinde ne kadar çok yer gezersem o kadar iyi olur diyorsan otostop yada benzeri yolları düşünme sonuçta 20 gün bu tür bir macera için kısa bir süre olacaktır ,rezilliği de cabası..
ryanair diye bir uçak firması var güzel bir yol haritası çizerek çok uyguna bir çok yere uçabilirsiniz
örneğin ben maltadan başlayarak Pisa ya burdan Parise, Paristen Barçaya burdan uçak bulamadığım için madride otobüsle ve ordan tekrar maltaya uçtum. uçak biletleri total 80 euro ödedim. Barça-madrid otobüse 30 euro ödedim...Konaklama birçok ülkede ortalama 10-20 euro arasında hostel seçenekleri mevcut.. Barcelonaya kesinlikle gidin:) Maltaya da kopmaya gidin:D

not: Uçak ve Hostel rezervasyonlarını kesinlikle 1+ ay öncesinden yaptırın.

Canselmo
16-08-2012, 11:42
eğer 20 gün içerisinde ne kadar çok yer gezersem o kadar iyi olur diyorsan otostop yada benzeri yolları düşünme sonuçta 20 gün bu tür bir macera için kısa bir süre olacaktır ,rezilliği de cabası..
ryanair diye bir uçak firması var güzel bir yol haritası çizerek çok uyguna bir çok yere uçabilirsiniz
örneğin ben maltadan başlayarak Pisa ya burdan Parise, Paristen Barçaya burdan uçak bulamadığım için madride otobüsle ve ordan tekrar maltaya uçtum. uçak biletleri total 80 euro ödedim. Barça-madrid otobüse 30 euro ödedim...Konaklama birçok ülkede ortalama 10-20 euro arasında hostel seçenekleri mevcut.. Barcelonaya kesinlikle gidin:) Maltaya da kopmaya gidin:D

not: Uçak ve Hostel rezervasyonlarını kesinlikle 1+ ay öncesinden yaptırın.

Ucak biletti cok ucuzmuş gercekten .. :eek: Bilgilendirdiğiniz için sağolun ..

blacx
16-08-2012, 11:50
dediğim gibi hem zamandan kazanıyorsunuz hem çok ucuz..Ryanair sitesine girip inceleyin gideceğiniz tarihteki fiyatları vs.. rica ederim:)

Canselmo
16-08-2012, 11:56
dediğim gibi hem zamandan kazanıyorsunuz hem çok ucuz..Ryanair sitesine girip inceleyin gideceğiniz tarihteki fiyatları vs.. rica ederim:)

aynen ucuşlar cok ucuz şimdi baktım 20€ya 2 ülke arasında ucuş acaip iyi :D

blacx
16-08-2012, 12:09
orada yazan rakama bileti alırken 6 euro ekleniyor.. 6 euroya bileti alıp 6 euro eklenen rakamla totalde 12 euroya bilet aldığımı biliyorum:D şaka gibi ama bu iş böyle ve bilet fiyatları anlık değişiyor..ama uçuş boyunca size don lastiğinden traş makinasına kadar herşeyi satmaya çalışıyorlar:D koltuk numarası diye bir sistem yok kafana göre oturuyorsun:D
*dostum ama en büyük sıkıntı şurdan çıkıyor ben sana onu söylemeyi unuttum:( bagaj olarak yanına sırt çantası büyüklüğünde çanta alabiliyorsun ölçüleri ve kaç kilo limit olduğu sitesinde görebilirsin..eksra bagaj hiç kullanmadım ama pahalı olduğunu söylüyorlardı..

lnd_samet
16-08-2012, 12:18
ryanaiir nedir öyle ya,
kafayı yedim.oteller ucuslar filan.

ahh ahh aklıma tüküreyim bekarken araştırmadık yapmadık:@

tool
16-08-2012, 12:26
orada yazan rakama bileti alırken 6 euro ekleniyor.. 6 euroya bileti alıp 6 euro eklenen rakamla totalde 12 euroya bilet aldığımı biliyorum:D şaka gibi ama bu iş böyle ve bilet fiyatları anlık değişiyor..ama uçuş boyunca size don lastiğinden traş makinasına kadar herşeyi satmaya çalışıyorlar:D koltuk numarası diye bir sistem yok kafana göre oturuyorsun:D
*dostum ama en büyük sıkıntı şurdan çıkıyor ben sana onu söylemeyi unuttum:( bagaj olarak yanına sırt çantası büyüklüğünde çanta alabiliyorsun ölçüleri ve kaç kilo limit olduğu sitesinde görebilirsin..eksra bagaj hiç kullanmadım ama pahalı olduğunu söylüyorlardı..

istanbul kalkisli sefer bulamadim
nerden hizmet.veriyor peki?

therev
16-08-2012, 12:34
cevaplarınız için herkese cok teşekkür ederim..Gezi amacımız hem tarihi hem gezelim görelim olsun istiyoruz gittiğimiz yerleri tarihi olarak gezmeyi ve geceleride olsa bi nıght club olabilir :) ..

Ülke olarak Yunanistan Sırbistan, avusturya, slovkya, cek cumhuriyeti, Almanya,Fransa, İtalya İspanya Kafamızda bunları karalaştırdık şimdilik

şöyle hesab etsek gitceğimiz yerlere interrail ile veya otobüsle gidip hostellerde konaklayıp ve bir ülkede veya şehrinde 2veya 3 gün kalıp diğer ülkeye bir adım atmayı düşünüyoruz .. Peki bu vize olayları falan nasıl oluyo turist vizesimi alıyoruz .Yoksa vize almadan cıkabiliyomuyuz

Ortalama günlük 150 € para hedefi sizce az mı cok mu ?

gunde 150 euro harcadıktan sonra interfly bile yapabilirsin. interrail alısveris yapmayacagını ve asırıya kacmayacagını dusunursen gunluk konaklama dahil 70-100 euro arası yeterli bence sehir icinde ucuza paten bisiklet kaykay tarzındaki seyleri kullanabilirsin ornegin 50 euro ya paten satın alıp nerdeyse tren istasyonunda bile kullanan arkadaslarım vardı. onunuze bir harita alın ve planlamaya baslayın 20 gun gidicekseniz 5-7 ulkeyle sınırlayın. interrail firması biletleri grup grup sarıyo ornegin bi grup bilet sadece italya-fransa-ispanya vb ulkelere gidis saglıyor. Ozelliklede kac kere trene bineceginizi ayarlarsanız bileti hem grup hemde sayı olarak sınırlarsanız bilet fıyatını yarıya indire bilirsiniz.

fiyatlar
InterRail Global Pass - Unlimited Train Travel in Europe | Interrailnet.com (http://www.interrailnet.com/interrail-passes/interrail-global-pass)
birde eksi solugu okuyun fikir olur
interrail - ek_i sözlük (http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=interrail)

blacx
16-08-2012, 12:38
istanbul kalkisli sefer bulamadim
nerden hizmet.veriyor peki?

Türkiye bağlantılı herhangi bir uçusu bulunmamakta:( Türkiye den Ryanair uçuslarının olduğu bir ülkeye uçarak başlamak şart:D avrupa içinde bir çok ülkede uçuşları mevcut ;

Cheap Flights - Book cheap flights to Europe with Ryanair (http://www.ryanair.com/en)

Canselmo
17-08-2012, 09:56
Bilgilerinizi paylaştığınız için cok teşekkür ederim :)