PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çakar lamba yasak mı ?

mumin35
18-08-2012, 19:59
merhaba arkadaşlar aracımıza. çakar lamba taksak ceza yazarlarmı ? izin filan alınıyormu birde ?

not : vip taşıma işi yapıyoruz bazen bakanları filan taşıyoruz.

ProdriveSTI
18-08-2012, 20:01
benim megane coupe'min arka sislerinde takılıydı,yanımdan polis geçerken öne doğru eğildi eliyle kapat işareti yaptı kapattım bir sorun olmamıştı sonra sıkıldım çıkardım,corsa'da şuan :D

hakotech
18-08-2012, 20:05
hertürlü sivile yasak diye biliyorum..

ef186
18-08-2012, 20:06
merhaba arkadaşlar aracımıza. çakar lamba taksak ceza yazarlarmı ? izin filan alınıyormu birde ?

not : vip taşıma işi yapıyoruz bazen bakanları filan taşıyoruz.

Evet yasal olarak yasak ve suc.

Aracin icinde olan kim oldugu degil aracin fors takmaya yetkin olup olmamasi durumu bu.
Bu arada fors un anlamida Devlet başkanının bulunduğu yerlere, amirallerin çalıştıkları kuruluşlara ya da gemilere, generallerin garnizonlarına ve bu aşamalardaki görevlilerin arabalarına çekilen üç ya da dört köşeli bayrak biçimindeki simgedir.Tabi gunumuzde cakar vb detaylarda bunlara eklenmistir .

mumin35
18-08-2012, 20:08
teşekkürler.

FAGE12
18-08-2012, 20:10
Evet yasal olarak yasak ve suc.

Aracin icinde olan kim oldugu degil aracin fors takmaya yetkin olup olmamasi durumu bu.
Bu arada fors un anlamida Devlet başkanının bulunduğu yerlere, amirallerin çalıştıkları kuruluşlara ya da gemilere, generallerin garnizonlarına ve bu aşamalardaki görevlilerin arabalarına çekilen üç ya da dört köşeli bayrak biçimindeki simgedir.Tabi gunumuzde cakar vb detaylarda bunlara eklenmistir .

BİLİGİ İÇİN TEŞEKKÜRLER :icon_tup:

Burak-Akın
18-08-2012, 20:15
benim megane coupe'min arka sislerinde takılıydı,yanımdan polis geçerken öne doğru eğildi eliyle kapat işareti yaptı kapattım bir sorun olmamıştı sonra sıkıldım çıkardım,corsa'da şuan :D

çakarlı coupe megane seninmiydi yaw :D birkaç kez buluşmada görmüştüm

ProdriveSTI
18-08-2012, 20:17
çakarlı coupe megane seninmiydi yaw :D birkaç kez buluşmada görmüştüm

yok buluşmaya gelmedim hiç ben,sarıydı benim ki 2 gün önce sattım :)

dediğin maviyse eğer onur abinin f7r :)

Burak-Akın
18-08-2012, 20:20
yok buluşmaya gelmedim hiç ben,sarıydı benim ki 2 gün önce sattım :)

dediğin maviyse eğer onur abinin f7r :)

olabilir, akşam dagılırken görmüştüm pek dikkat etmedim rengine

arada organizasyonlara gel sti muhabbeti yaparız :D

ProdriveSTI
18-08-2012, 20:22
:) inşallah bakalım.

ef186
18-08-2012, 22:39
şimdi bu çakarları yakıp gezmenin cezası nedir? para cezasımı yoksa hapis varmı?

para cezası ise kaç para keserler?

polisin insafina kalmis basin cok ciddi belayada girebilir mahkemelikte olabilirsin sadece okkali bi cezaylada gonderebilir...

DOHC
18-08-2012, 22:46
şimdi bu çakarları yakıp gezmenin cezası nedir? para cezasımı yoksa hapis varmı?

para cezası ise kaç para keserler?

72 TL'ye trafikten kurtuluyorlar! - Posta (http://www.posta.com.tr/yasam/otomobil/HaberDetay/72-TL-ye-trafikten-kurtuluyorlar-.htm?ArticleID=132786)

15 günlük haber sana..............

SekoLive
18-08-2012, 22:50
arkadaşımı çakarla mahalle arasında yakaladılar.

yaklasık 10 araba polis gelmiş 21:00 da yakalanıp sabah 4 de zar zor cıkabilms bütün sistemi sökmüşler bütün mobeselere şupheli kaçırma v.s. olayları varmı onlara tek tek bakmıslar bizimkininin iyi niyetli oldugunu ve bi kefil mayetinde hatır telefonuyla salmıslar.

72 tl olayı şans kısmet bence :)

Murat
18-08-2012, 23:15
bundan 3 4 sene önce bende de vardı. aracı bağlıyordu bu yüzden lavuk. iddia edince çıkarıp okumuştu kanunu, araca resmi araç süsü vermekden miş. mahkemelik miş fln falan. 100 liraya tav olmuştu :)

CasabLanca
19-08-2012, 00:42
sökülen çakar lambaya el koyma hakları var diye biliyorum

SAYGIN
19-08-2012, 01:12
İlk zamanlar memurlar selam bile veriyordu 3-4 sene once simdi cok ele ayaga dustu cihazlara el koyma+mahkeme skintili is yani.yada denk gelirsiniz behzat c. nin birine trafikte:)