PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ek Civic için Honda Optitron gösterge

Seven7
22-08-2012, 22:35
İnternet üzerinde tam olarak kesin bir bilgi yok bu konu hakkında. -Herkes s2k işine merak salmış ama bunun keyfi başka. :)- Uydurulabilir mi? Tam fonksiyon çalışır mı?

İstediğim kadran bu. Çıkmacıdan temin edip elektrik ustası ile çözülür mü bu iş?
http://carphotos.cardomain.com/ride_images/1/1742/1621/4353310026_large.jpg

http://l.yimg.com/dv/izp/honda_civic_sedan_dx_5_spd_mt_w_front_side_airbags _2005_dashboard_instrumentcluster.jpg

Bir de kırmızı olanlar tr'de yok sanırım?

Hatta daha da işi ileriye götürüp ek9 gibi ''04 kasalardaki göğüs swaplanabilir mi sorunsuz bir şekilde?

Jeandan-R
22-08-2012, 23:22
Kanashibari nickli uyede olucakti, bir sorun istersin

kanashibari
23-08-2012, 00:52
Evet kırmızı olanlar türkiyede yok onlar Acura El kadranları olarak geçiyor. Montajını yaptık sorun yaşamadık tüm işlevlerde çalışıyordu bir tek biz harareti bağlamamıştık gerisinde hiç bir problem yoktu hız devir srs abs yakıt vs vs ama bilindik bir şekilde takılmıyor biraz zahmetli çünkü üzerindeki pinlerin tek tek tespit edilip ona göre bağlanması lazım. Biz ek kasaya yapmıştık.
Görüntüsü vs vs çok hoş ve can alıcıydı. Optitron ışığı kısma özelliği falanda çalışıyordu.

Drft
23-08-2012, 00:54
Evet kırmızı olanlar türkiyede yok onlar Acura El kadranları olarak geçiyor. Montajını yaptık sorun yaşamadık tüm işlevlerde çalışıyordu bir tek biz harareti bağlamamıştık gerisinde hiç bir problem yoktu hız devir srs abs yakıt vs vs ama bilindik bir şekilde takılmıyor biraz zahmetli çünkü üzerindeki pinlerin tek tek tespit edilip ona göre bağlanması lazım. Biz ek kasaya yapmıştık.
Görüntüsü vs vs çok hoş ve can alıcıydı. Optitron ışığı kısma özelliği falanda çalışıyordu.

acaba bu gostergeler ayrılıyomu yanı gosterge tablasını alsak devır saatı hız ve benzın-hararet ayrı ayrı cıkıyormu ?

Seven7
23-08-2012, 00:58

Elektrik şeması çıkarmış mıydınız? Çok abartmaya gerek yok standart özellikler çalışsa kafi benim için. Toplam maliyeti ne kadarı bulmuştu kabaca? Bir de tamamen oturuyor mu kadran boşluk olma durumu yada kesme biçme oluyor mu? İyice kafama yatmaya başladı bu fikir. ''04 kasaların içi, ek kasaların dışı. :icon_tup:

Burak-Akın
23-08-2012, 01:30
Tr de kullanan birkaç araç olması lagzım, sanırım buraya da üyeler

Elektronik aksam düzeni güzel ayarlandıktan sonra gayet hoş olur.. Konunun takipcisiyim

kanashibari
23-08-2012, 01:32
Elektrik şeması çıkarmadık malesef biraz zor çünkü sistemi 2000 den sonra dğeiştirmişler. :(
Standart özelliklerde sorun yok onu kafana takma. Toplam maliyeti yüksek sadece göstergeler 500-600 tl yi buldu buraya gelmesi. İşçilik içinde yok. Oturma konusu şu şekilde resim ile göstereyim.

http://g1208.hizliresim.com/10/r/c530q.jpg

kanashibari
23-08-2012, 01:38
acaba bu gostergeler ayrılıyomu yanı gosterge tablasını alsak devır saatı hız ve benzın-hararet ayrı ayrı cıkıyormu ?

Hayır ayrılmıyorlar 2000 den öncekiler ayrı saatler halinde iken. 2000 den sonra çıkanlar tek bir devre şemasına takılı birde 2000 den sonra kullanılan motorlarda değişik.

::ZaFeR::
23-08-2012, 01:53
göstermeyin şöyle gösterge projeleri :D ama şunlardan sipariş edecem gibi benim Si 'a

http://moman.pl/Civic92-95/SIR/01.jpg

dirk
23-08-2012, 01:56
ilk spoonn u kim takacak acaba :D

kanashibari
23-08-2012, 01:57
göstermeyin şöyle gösterge projeleri :D ama şunlardan sipariş edecem gibi benim Si 'a

http://moman.pl/Civic92-95/SIR/01.jpg

Bunlar hoş değil çünkü rakamları aydınlatıyorsunuz fakat çubuk kayboluyor onunda ışıklı olması lazım ki düzgün anlaşılabilir bir görüntü elde edebilesiniz :(

::ZaFeR::
23-08-2012, 02:02
çubuğuda fosforlu bir şeye boyarsa olur sanırım

Burak-Akın
23-08-2012, 03:38
ilk spoonn u kim takacak acaba :D

senden bekliyoruz :D o deyilde rol vti'ın göstergelerde çok güzel duruyor

rebelh
23-08-2012, 07:29
ebayden ne die aratabiliriz bu göstergeleri?

Seven7
23-08-2012, 07:31
Hiç sırıtmamış ve tahminimden de çok güzel olmuş. Sahibinden'de 300'e göstergeyi satan var. Daha da ucuza bulunabileceğine inanıyorum. Tek korkum elektrikçinin fonksiyonlarını uyduramaması.

Ayrıca, Honda Civic 1.6 VTi 1998 Model 24.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 96718245 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-kazasiz-degisensiz-ve-orjinal-km-de-vti-96718245/detay) Bu ilandaki o lcd'nin tam olarak adı nedir ve nereden temin edilebilir?

Seven7
23-08-2012, 07:32
ebayden ne die aratabiliriz bu göstergeleri?

Honda Optitron Cluster olarak.

cookies
03-09-2013, 22:39
Hort yıllık izne çıkmış..

Ne oldu bu proje? Uyduruldu mu acaba bir şeyler? Bende iç kasayı optitron araştırıyorum lakin bir kaç ecnebiden başka herkes üşenmiş yada saçma bulmuş olabilir.. :)

bymurat___61
06-11-2013, 00:00
yurt dısı formunad pinleri gayet acık net vardı . Manuele bakılıp aynı işlevsel kablolar birbirine bağlanarak swaplaanbilıyo. Ama ben nerde gorduysem bir turlu hararreti çalşıtrıcamamıslar. BEnde sırf bu yuzden vaz gecmşitim 350 civarı cıkmacıalrdan gosterge bulunur. Aertı o gostergeye birde soket almamız gerekir aynı işlevselli kabloları pararlel girilerek çalıştırmıs adamlar. İşte harreti kafamı karıstırıyo . Takıpçisiiym

kanashibari
06-11-2013, 00:09
yurt dısı formunad pinleri gayet acık net vardı . Manuele bakılıp aynı işlevsel kablolar birbirine bağlanarak swaplaanbilıyo. Ama ben nerde gorduysem bir turlu hararreti çalşıtrıcamamıslar. BEnde sırf bu yuzden vaz gecmşitim 350 civarı cıkmacıalrdan gosterge bulunur. Aertı o gostergeye birde soket almamız gerekir aynı işlevselli kabloları pararlel girilerek çalıştırmıs adamlar. İşte harreti kafamı karıstırıyo . Takıpçisiiym

Yapıyı vtec 2 sistemine geçirirseniz sistem tamamen çalışıyor fakat diğer türlü yaparsanız hararet sistemi çalışmıyor multiplex sistemini de satın almanız gerkiyor.

gökan
06-11-2013, 00:09
honda teche bakın

cookies
06-11-2013, 00:16
Hararet 6 senedir 90 da duruyor zaten gerek yok :p

boosted_pug
06-11-2013, 02:08
Kanashibari yeterli açıklamayı yapmış aslında , ben çıkmacıdan 200 tl ye aldım göstergeyi arkadaki pinleri tek tek buldum ef civic için uyarladım tüm ikazlar devir hız çalışıyo sadece hararet ve benzin çalışmıyo onlar içinde şu multiplexer denen kutu gerekliymiş gerisi gayet kolay ve son derece gösterişli