PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ispark plakaya park borcu mu kaptiriyor?

rekord2000
01-09-2012, 18:23
Arkadaslar, son bikac gunde garajinda yada evinin onunde yatmaktan baska arada bi saga sola gitmek yada ise gidip gelmek icin arabasini kullanan arkadaslarimdan ispark tarafindan park borcu ciktigini ogrendim! Arabalar ole firil firil dolanan kullanilan araclar degil, yani is yerinin onune park edip eve donunce garajina yada evinin onune arabalarini koyan tipler. Hemen bende baktim plakama isparkin sitesinden borc cikmadi, 34 plakali arkadaslari uyaralim burdan, kontrol etsinler zaten millet eger bole bisey varsa buraya dokulur. Bende emin degilim olayin ne olduguna. Umarim yeni bi kaptirmaca durumlari olmaz..

otomania
01-09-2012, 18:31
bende gecenlerde plakayı sorgulattım ispark görevlisine 100 lira üzeri borc gözüküyor neyin nesidir anlamadm.

Dodoo
01-09-2012, 18:34
Yanlışlık olmuştur ;)

rekord2000
01-09-2012, 18:37
Ya bu nasi yanlislik, arkadaslara soliyimde icler ferahlasin, 100 lira ne ya? Yok arkadas bi olay var, 40 60 80 lira park borclari var arklarda, herifler ispark'a ozellikle parketmeyen tipler yani neyin kaptirmacasi bu anlamadim?

redbaron
01-09-2012, 19:08
50 tl park borçlu araç sattık geçen hiç birşey çıkmadı.ödemeyin gitsin...

fdoganb
01-09-2012, 19:33
hiç aklıma gelmemişti benimde ispark olayı. şimdi baktım eski sahibinden kalma 24 lira borç çıktı. bişi olmaz ödemeyin bence de. onun dışında plakasını bildiğim araçlara baktım neredeyse hiçbirinde ödenmeyen çıkmadı..

MECOO
01-09-2012, 19:35
bende şimdi sorgulattım, devamlı kullanıdğım şehir içi mazotlu aracımda 15 TL çıktı, sadece gece gazlamak ve arada bir hafta sonu çıkardığım araca ise 7 TL çıktı, ispark a bırakıpta ödeme yapmadığım olmaz benimde, anlamadım hangi arada kitlemişler bizede :D

made ın JAPAN
01-09-2012, 22:56
şimdi abimin OTOBÜSÜNÜ sorgulattım 34 tl çıktı gittigi yerlerde hadımköy avcılar ama duraklama yapmıyor nerden yazmışlar acaba :D

fastchild
01-09-2012, 23:18
bizdede 11 lira çıktı

onursumer
01-09-2012, 23:28
kiz arkimin arabasini 0km aldik trafige cikis tarihinden once cezasi var yakin zaman hemde :) telefon actim ruhsatiinz ile basvurun silelim yanlislik olmustur dediler :D

Hondafatih
01-09-2012, 23:38
ben eski hondamı sattım şubat ayında şimdi baktımda bendeyken 5 kere parklama yapmışım 43 tl gözüküyor ama hiç bir şekilde satışta etkisi olmadı şimdi şaşırdım :)

rekord2000
01-09-2012, 23:39
Hahaaa rezillik yaa:) millet dokulmeye basladi olaya gel:D bana ciksaydi baslarina yikardim isparki ama neyse yok:) ispark yuzu gormus diil lastiklerim:p ama genede bi korku saldi simdi beni yazarlarsa ben rahat edemem bakacaz artik ara sira:)

Dragger
01-09-2012, 23:42
Ödemeyin hiçbirşey olmaz.

Şerefsizler Beşiktaşta evimin önünde neredeyse hergün para ödememe rağmen 2 milyar ceza cıkardılar eski arabama. İsparkçı değnekçiler 3 tane araba değiştirdi gözümüzün önünde.

Yeni arabada bile cezam var, 30 40 lira şimdiden. Yavşaklar kafalarına göre yazıyorlar takip yok denetleme yok bir *** yok.

Bir de utanmadan kiralamaya başladılar devletin milletin yollarını...Yok bilmemne şirketine kiralanmıştır falan...Sen kimsin ne resmiyetin var kimin yolunu kiralıyorsun?

Hep a.k partisinin icatları bunlar, çok güzel para akıtıyorlar kendilerine bu yolla...

Fatih_
01-09-2012, 23:45
Ben bu kadar fırsatçı bir devlet görmedim , onlara uyanlardan ne beklersin.

Yolun kenarına park etmek ücretli bu kadar saçma birşey olamaz.
Zaten o yollar yapılsın diye vergi veriyoruz birde park etmek için para ödüyoruz böyle halkına geçiren bir devlet var mı acaba.

Arda K.
02-09-2012, 05:43
benimde 13tl çıktı arabam 2012 model 2009 da cezam gözüküyo 2 ay kadar önce beykentteki isparkçıyı dövmüştüm ordan kalma ceza heralde ama tarihte yanlışlık var

sena
02-09-2012, 12:01
Senelerdir Nişantaşında sokağım ispark, başlarda ödesem de artık kesinlikle ödemiyorum. Eski araçlarım bir problem çıkmadan satıldı. Yeni aracımın da aylar önce 200küsür borcu vardı şu an online sorgulamada ödeme noktalarına başvurun diyor, borcumu göstermiyor. Tek dikkat etmeniz gereken nokta olur da ödeme emri gönderirlerse itiraz edin. Onun dışında yapabilecekleri bir şey yok.

crazydog
02-09-2012, 12:23
bnmde yeni aldığım aracımda gözüküyor 4 tl şimdi baktım arıyalımda silsinler :D

slowmotion
02-09-2012, 12:46
rastgele 3 plaka salladım 34 olarak. 2 sinde borç çıktı... sallamasyon iteliyorlar galiba

Dodoo
02-09-2012, 12:46
Eskiden maltepede çekicilerin araçları çektiği yerlerin ispark yapılmış olması :) Dahasını anlatmaya gerek yok..

Frid
02-09-2012, 12:52
plakların rakamlarını yanlış girmiş olabilirler, ödeme zorunluluğu yok

dj ugurcan
02-09-2012, 13:46
ben turkcell gold üyeyim. bütün isparklarda aracımın plakasını verdiğim zaman para alınmıyor benden fakat 39 lira da benim borcum çıktı garip..

tayreep_john
02-09-2012, 17:02
bursada var galiba o itelemece... benden de çıktı 56 lira park borcu... nasıl iş bu ya görüşebilceğimiz bi yer yokmu bu konuda ?

ErenErdem
02-09-2012, 17:27
3 arabadan 2 sinde borç çıktı :) keşke nerede nekadar parkladığımızı da yazsalardı, böyle kafalarına göre borç yazmak olmuyor.

ondertopcu
02-09-2012, 20:38
Ben 2 tane aracımı sattım 2 sindede plakada borç çıkıyordu.

rekord2000
02-09-2012, 22:47
Ya simdi bisey sorucam, ispark anladik aradiginda yada ne bilim bi sekilde borcu sildirme durumu var sanirsam! Ben findik bahcelerimiz icin suan sakarya karasudayim, ve karasuyada bu park zimbirtisini yaptilar, bakkala sigara almaya iniyosun 2 lira abi diye silecekte fisle cikio karsina dartanyanin teki:) napim simdi dovsem bi turlu dovmesem gonul razi degil:D arkadaslar acaba odemesem bunlarin hic birini arabami hayatta satmam ilerde bana sorun olurmu?

redbaron
02-09-2012, 22:57
Ya simdi bisey sorucam, ispark anladik aradiginda yada ne bilim bi sekilde borcu sildirme durumu var sanirsam! Ben findik bahcelerimiz icin suan sakarya karasudayim, ve karasuyada bu park zimbirtisini yaptilar, bakkala sigara almaya iniyosun 2 lira abi diye silecekte fisle cikio karsina dartanyanin teki:) napim simdi dovsem bi turlu dovmesem gonul razi degil:D arkadaslar acaba odemesem bunlarin hic birini arabami hayatta satmam ilerde bana sorun olurmu?

sukredin istanbulda 8 tl

BURAKALTAC
02-09-2012, 23:10
Benimde 55Tl gözüküyor.Hep parkedip plakaya yazdırıyorum nasıl olsa alamıcaklar..Fatihte geçen gün bir tane isparkçıyı elimden aldılar..Plakaya yaz dedim yok öyle bir uygulama dedi bende param yok diyince çekme o zaman buraya dedi o an sigortam atmış gerisini hatırlamıyorum kahvedekiler aldı elimden..

rekord2000
02-09-2012, 23:17
Ya ama olur is diil istanbulda gene tolerans gosteriolar az bucuk, karasuda motoru kapadigin an yapistiriyo fisi valla:) ayrica @Burak83 karasuda yemez ole "cekme ozaman buraya" falan aninda aliverirler asaa:D gerci kahve ahalisi olmayaydi sende aliomusun asaa ama burda kimsede ellemez:) gozunu sevdimin karadenizi yaa:) yok arkadas odemicem bundan sonra bende:)

Low-Rider
02-09-2012, 23:18
Benim plaka'da da var yaklaşık 90TL civarı.

Önce ki sahibinden kalma, aracı aldıktan sonra farketmiştim.

Sevgili ispark'ın telefon dışında bir iletişim kısmı olmadığı için ulaşamadım hiç bir türlüç

BURAKALTAC
02-09-2012, 23:23
Ya ama olur is diil istanbulda gene tolerans gosteriolar az bucuk, karasuda motoru kapadigin an yapistiriyo fisi valla:) ayrica @Burak83 karasuda yemez ole "cekme ozaman buraya" falan aninda aliverirler asaa:D gerci kahve ahalisi olmayaydi sende aliomusun asaa ama burda kimsede ellemez:) gozunu sevdimin karadenizi yaa:) yok arkadas odemicem bundan sonra bende:)

Kahve ahalisi olmasaydı hayatının geri kalanında park fişlerini g.tünden çıkarttırıcaktım onunda olmadı işte..