PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sagopa Kajmer- K.İ.T.S. ( Kötü İnsanları Tanıma Senesi ) Albümü çıktı !

Attack_an_1218
16-03-2008, 21:56
Sagopa Kajmer- K.İ.T.S. ( Kötü İnsanları Tanıma Senesi ) Albümü çıktı !

Bence çok iyi bir iş çıkarmış bizim sago yine =) dinlemenizi tavsiye ederim özellikle; beyaban, vesselam, kötü insanları tanıma senesi ve sahibinin sesi.

Sagopa Kajmer 'Kötü İnsanları Tanıma Senesi' Parça Listesi:

01 - Intro
02 - Ben Hüsrana Komşuyum
03 - Bir Kulaç Daha Atsam Karadayım
04 - Düşersem Yanarım
05 - İki Tanık
06 - Gölge Haramileri
07 - Bir Çıkar Yolum Yok
08 - Sahibinin Sesi
09 - Beyaban
10 - Sonumuz Yakın Mesafe
11 - Gördüklerime İnanmam Gerek
12 - Vesselam
13 - Tek başınalığın Yolcusu
14 - Yakın ve Uzak
15 - Düşenin Dostu Olmaz
16 - Dessas
17 - Kötü İnsanları Tanıma Senesi

BurakAuris
16-03-2008, 22:14
mükkemml bir album cıkarmıs...ılk gun aldım hemen cdsini ztn d&r da baya bi kuyruk vardı hak ediyor sago:)

kobeanil11
16-03-2008, 22:21
ya bu sago yu çok severim ama, ceza ya diss yazdıktan sonra hemde kolera gibi bi techno cuyla...bitti yani gözümde... biraz ihanet gibi oldu... ceza kadar iyi olmadığını bile bile hemde ...

Istilldo
16-03-2008, 22:23
yarın gidip alıyorum sago k

BarBo
16-03-2008, 22:25
rock ve metal dinlediğim halde hatta çaldığım halde Sagopa Kajmer dinlerim belki buna Sagonunda eskiden sıkı rocker olması sebep olabilir :) tracklerdeki sözler ve anlamları olsun cümleler olsun çok hoşuma gidiyor.bana göre Sago ayrı bişi :)
- Bir Kulaç Daha Atsam Karadayım
favorim gibi bişi bu albümde.
Sago yine yapmış ;)

STP
16-03-2008, 22:29
ceza sago kadar yok bence. sagonun sarkıları harbıden olay

kobeanil11
16-03-2008, 22:36
abi cezanın şöyle bi iddası var, biçok şarkısındada geçiyo...
kimse bilmez ama rap in hası battle... diyo... gelin beni orda susturun, oturup saatlerce yazmakla olmaz diyo... yani kimsede buna çıkıp karşı koyamıyo.. ben yetenek diye buna derim.. sagonun edebiyat altyapısı çok iyi olduğu için, okuluyla ilgili, durup düşününce çok iyi sözler yazıyo...ama rap mantığına göre battle zirve olduğu için, bence hala en büyük ceza...
sagonunda egitmeni sayılır...:)

EMG
16-03-2008, 22:38
Kesinlikle Türkçe rap dinlemem diyordum taaki Kolera-Sago dinleyene kadar:)

Eriador
16-03-2008, 22:38
rap muzik zevkimin dışında ama sagonun şarkı sözlerine bakıyorum gerçekten güzel tek beyenmediğim noktası CARTEL e laf atmasıydı .her ne kadar dinlemesem de Cartel bu işi tr ye ilk getiren grup sago daha yumurtalıklardayken adamlar bu işi yaptılar we resmen ortalığı salladılar ...

STP
16-03-2008, 22:41
sagonun butun parcalarında saglam seyler var. cezanın savundugu seylerı gercek anlamda yanlıs dıye ortaya cıkarıyo. cezanın karısıyla ımam nıkahlı olmasını bıle saglam laf koyarak bı sarkısında belırtmıstı

kobeanil11
16-03-2008, 22:50
ben rap yeteneginden bahsediyorum şahsen... ceza da bu konuda nitel olarak her ortamda çok iddalı.. mesela karşılıklı dislerden sagonun ''duygu sömürgesi'' ve cezanın ''mürekkebimi doldurdum'' ve ''günlerin ağlak'' şarkılarını karşılaştırırsak ne demek istediğimi anlarsınız hocam..:D

bide ceza artık duruşunu ve görüşünü belirttiği için birreysel konulara geçti, ama sago hala kendini kanıtlama çabasında... sagoyla cezayı karşılaşştırcaksak anlam yönünden... med cezir le karşılaştıralım derim ben... mana orda... hayatımda duyduğum en anlamlı şarkılar..
savaş çocukalrı- medcezir-buz dağları...
mükemmel şarkılar...
yani şunu da söyliym... ben sago kötü demiyorum.. bana göre ceza 9 sa sago 8 ama, sagoyu bu 8 den 7 ye indiren sanat için sanat yapması, toplum için sanat deil, ne dediğini çoğu kişi anlamıyo.. çok kasıyo..:D

BarBo
16-03-2008, 22:56
ben rap yeteneginden bahsediyorum şahsen... ceza da bu konuda nitel olarak her ortamda çok iddalı.. mesela karşılıklı dislerden sagonun ''duygu sömürgesi'' ve cezanın ''mürekkebimi doldurdum'' ve ''günlerin ağlak'' şarkılarını karşılaştırırsak ne demek istediğimi anlarsınız hocam..:D

bide ceza artık duruşunu ve görüşünü belirttiği için birreysel konulara geçti, ama sago hala kendini kanıtlama çabasında... sagoyla cezayı karşılaşştırcaksak anlam yönünden... med cezir le karşılaştıralım derim ben... mana orda... hayatımda duyduğum en anlamlı şarkılar..
savaş çocukalrı- medcezir-buz dağları...
mükemmel şarkılar...
yani şunu da söyliym... ben sago kötü demiyorum.. bana göre ceza 9 sa sago 8 ama, sagoyu bu 8 den 7 ye indiren sanat için sanat yapması, toplum için sanat deil, ne dediğini çoğu kişi anlamıyo.. çok kasıyo..:D

cezada çok hızlı söylüo bizde ondan bişi anlamıoz :D

tarzlar farklı drift spec ile drag spec nasıl farklıysa oda öyle :) biri flex biri melankolik :) bunuda benmi söylicem ya görende rapper sancakk :D

B!Rtan
16-03-2008, 22:56
indiriyorum bakalım nasıl :)

BarBo
16-03-2008, 22:57
indiriyorum bakalım nasıl :)

abi çaktırma bari :D

kobeanil11
16-03-2008, 23:06
tarzlar farklı drift spec ile drag spec nasıl farklıysa oda öyle :) biri flex biri melankolik :) bunuda benmi söylicem ya görende rapper sancakk :D

abi walla doğru bi mantık aslında ama benim kaldıramadığım ceza sayesinde büyüdü, cezaya laf atması....:D
yoksa çok sağlam sözler yazıyo herif...

ugur
16-03-2008, 23:07
albümü gayet güzel özellikle vesselam şarkısı :)

Low-Rider
16-03-2008, 23:08
türkçe rap bu kadar popüler değilken dinlemeye başlamıştım,nefret,dr.fuchs vs zamanları.

ceza o zamanlar çok güzel müzik yapıyordu ve şarkıların pop şarkıcılarına vs eye laf sokup duruyordu ama zaman geçip tanındıkça ve paranın tatlı yüzüyle tanıştıkça o yerden yere vurduğu popçulardan hiçbir farkı kalmadı,ceza artık rap değil pop yapıyor benim için.

Göki,ZD
16-03-2008, 23:11
rap muzik zevkimin dışında ama sagonun şarkı sözlerine bakıyorum gerçekten güzel tek beyenmediğim noktası CARTEL e laf atmasıydı .her ne kadar dinlemesem de Cartel bu işi tr ye ilk getiren grup sago daha yumurtalıklardayken adamlar bu işi yaptılar we resmen ortalığı salladılar ...

halen cartel diyorum başkada bişe demiyorum adamlar yıllar önce dedi CARTEL 1 numara halende 1 numara:icon_tup: ama sagoda güsel ceza bozdu kendini..

kobeanil11
16-03-2008, 23:14
bende cezanın toplumsallıktan uzaklaşmasını doğru bulmuyorum, albümleri gittikçe değişiyo ama, toplumsallıktan bireyselliğe geçmesinin sebebini ben popçuluğa bağlamıyorum.... daha çok, artık görüşünün bilinmesine bağlıyorum...

-ER-
16-03-2008, 23:18
Cezayı çok beyenirdim eskiden yaptığı şarkılar daha bi güzeldi son 2 senedir düzgün şarkısını duyamıyorum. Sagopanın yaptıkları daha anlamlı buluyorum kulağa daha güzel geliyor ve kullandıkları sounda sogonun daha kaliteli Ceza bassları High kullanıyor ama Sagonun kiler MİD. olduğundan sistemlerde dinlenesi daha keliteli soundlar oluşuyor. Benim biliğim sagoya ilk lafı atak Ceza karısına laf atıyor ve tayfasına aklıma gelmedi şimdi isimleri. Bunun harcinde Sagopa ankaradan MODE-XL grubundanda diss almakta zati onlarlada araları bozuk die biliyorum onların şarkılarınıda dinleyin beyeneceksinizdir :)
Özellikle sagoya yönelik olan romantizya şakısına karşılıktı galiba erotizma şarkının adı MODW-XL - EROTİZMA bunuda dinleyin benim hoşuma giden. Sago gene güzel şeler çıkarmış bu arada :)

Low-Rider
16-03-2008, 23:19
bende cezanın toplumsallıktan uzaklaşmasını doğru bulmuyorum, albümleri gittikçe değişiyo ama, toplumsallıktan bireyselliğe geçmesinin sebebini ben popçuluğa bağlamıyorum.... daha çok, artık görüşünün bilinmesine bağlıyorum...

money talks.. laf atıp eleştirdiği popçularla düet yapan kendisi,eski görüşünü kendi bile savunmuyo yaptıklarıyla :)

kobeanil11
16-03-2008, 23:51
ben öyle düşünmüyorum ya, evet popculara laf atarken düet yaptı ama, şöyle bişe var, cezaya giden binlerce projeden seçme yaptı... ve laf attığı popcu tarzlarının hiç biriyle iş yapmadı, candan sezen ve burcu... yakın tarzlar...

NOSman
16-03-2008, 23:54
Albüm çok güzel Ben Rap dinlemem ama Sagopa güzel bir albm yapmış..

Maxiboost
17-03-2008, 01:57
sagopanin adam gibi şarkısı çok az alakasız cümlelerde daldan dala atlıyor vs sadece müzik olarak hoşuma gidiyor ceza bence çok daha iyi gerçi nefret zamanlarına göre oldukça değişti ama çok daha güzel sözlü şarkılar yapabiliyor bence

TT_BOY
17-03-2008, 13:32
baya sagopacı varmış sitede ne güzel :)

Dragger
17-03-2008, 14:12
Ben de o tarz müzik hic dinlemem ama bu kadar güzel diyen var, bi bakalım dinleyelim :)

M U R A T
17-03-2008, 14:43
bence yunus abiyle ceza yı karşılaştırmayın beğenen gitsin orjinal albüm alsın çünkü yine çok sağlam bi albüm yaptı. bu arada ben hüsrana komşuyuma klip çekilecek bilginize.

Mrt
17-03-2008, 14:45
sago rulezzzzz :D

özelikle yatarken :D

Low-Rider
17-03-2008, 14:53
eski albümleri kadar beğenmesemde bu albümde güzel

Dragger
17-03-2008, 15:33
Müzikler cok hos da sözler biraz fazla örtüyor müzigi...

Yakın ve Uzak parcasını cok begendim.

grkm
17-03-2008, 15:35
Bir öncki albümü cok daha başarılıydı bence. Sagonun sözleri aslında çok gizem barındırıyor. Sözler altında cok fazla anlam gizli. Bu da beni cezbeden birşey ve kendine has olan altyapılarıyla birleşince dinlemeye doyulmaz şeyler çıkıyor ortaya.

Cezayla kavgalı olmasalar çok güzel şeyler daha çıkabilirdi ortaya. Bence büyük bir kayıp TR Rap için bu ikilinin kavgalı olması. Mesela "Neyim Var ki Rapten Gayri" bugüne dek dinlediğim bütün olarak en başarılı çalışma rap adına. Neden başka çalışmalar daha olmasın ki ?

Sagoya destek olmak adına orjin albümüde alıcam yine de.

kobeanil11
17-03-2008, 15:55
sagopanin adam gibi şarkısı çok az alakasız cümlelerde daldan dala atlıyor bence

işte demek istediğim bu benimde... o içinde anlam gizli olan cümleler çok fazla daldan dala ve gösteriş yapma istekli.. halbuki anlatmak istediğini kasmadan anlıycak şekilde yapsa daha iyi..:)
bu arada böyle tarz bi rap yok, bildiğin arabesk-rap bu... he yine söylüyorum, herşeye ragmen cezaya kendini rakip görmesi haricinde çok iyidir severim...:D

B!Rtan
17-03-2008, 16:35
Kafami duvara yasladim omuzlarin yanimda yok
Ahbaplar maymun istah sahibi benim içim senle tok..

şu sözleri peşpeşe sıralamak ustalık işte.

sago kaf kef.. :icon_tup:

Low-Rider
17-03-2008, 17:33
arabesk-rap mi?yapma allah aşkına bu sago arabesk rap yapıyorsa ceza da biraz daha hızlı pop yapıyor

dj akmanla bir tuttun sagoyu helal olsun:)

DaRkNeSs-
17-03-2008, 17:42
:icon_tup:
Sagonun sözleri aslında çok gizem barındırıyor. Sözler altında cok fazla anlam gizli. Bu da beni cezbeden birşey ve kendine has olan altyapılarıyla birleşince dinlemeye doyulmaz şeyler çıkıyor ortaya.

Cezayla kavgalı olmasalar çok güzel şeyler daha çıkabilirdi ortaya. Bence büyük bir kayıp TR Rap için bu ikilinin kavgalı olması. Mesela "Neyim Var ki Rapten Gayri" bugüne dek dinlediğim bütün olarak en başarılı çalışma rap adına. Neden başka çalışmalar daha olmasın ki ?

Sagoya destek olmak adına orjin albümüde alıcam yine de.
+1 bence de sagonun sözlrinden sonra cezanın sözleri çok basit kaçıo.. ceza dinleyemez oldum :D
keşke kavgalı olmasalardı kısmına da katılıyom çok ii işlr yaparlardı
ama ceza bana göre sago ile aşık atamaz kavga etmelerinin sebebi de dr. fuchs askerdeyken cezanın havalanması bence.. yani tamam çok iyi işler yaptı ceza ama yaptığı büyk işleri hazmedemedi en büyük benim havasına girdi
sago çok güzel oturttu lafı distorsionda
nankör albüm kapaklarını aç da adımı gör

BarBo
17-03-2008, 18:40
arabesk-rap mi?yapma allah aşkına bu sago arabesk rap yapıyorsa ceza da biraz daha hızlı pop yapıyor

dj akmanla bir tuttun sagoyu helal olsun:)

kobeanil11
17-03-2008, 18:58
abi melodi, o melankoli havası, bilsiğin arabesk rap... evet dj akman kadar ağır değil o ayrı... :) dünya hip hop- rap büyüklerini dinlersek, sagonun tek düze işler çıkardığını anlarız... bi ''orient jazz'' yapmışlığı yok ceza gibi... bütün şarkılar yaklaşık aynı.. sadece sözleri deiştiriyo...
dediğim gibi cezanın benden iyi olan varsa canlı kapışmada çıksınlar karşıma sözüne de kesinlikle karşı gelmiyo... neden olsaki bu? günlerin ağlak diss ine cevap bile veremedi mesela.. neden sorarım bunları...:)

kobeanil11
17-03-2008, 19:01
madem o kadar büyük ve cezadan bağımsız gelişti, o zaman cevap versin... hangimiz böyle bi iddaya karşı gelmez... 600 bg araban var, 300 bg lik bi araba gelip ortalıkta, kalkalım dese, hangimiz ezmeyiz.. hemde böyle her ortamda tekrarlanırsa bilmem anlatabildimmi?

M U R A T
17-03-2008, 19:10
şampiyonu sıkar yarış...

BarBo
17-03-2008, 19:16
şampiyonu sıkar yarış...

ne desek ki buna :D

Low-Rider
17-03-2008, 19:21
kobecim anılcım ceza tamam çok güzel hızlı söylüyor canlı söylerken yaratıcı şeylerde çıkartıyor ama bugune kadar canlı dinlediklerimn hemen hemen hepsi birbirine benziyodu,1-2kelime deiştirip söylüyor :)

nesee ya dinleyin işte güzel müzik:p

DaRkNeSs-
17-03-2008, 20:02
bu arada sagoya sadece rapçi dersek haksızlık etmiş de oluruz kendisi iyi bir prodüktör de aynı zamanda... ;)
cezanın albümlerinin hem prodüktörlüğünü yapıodu hemde turntable ile scratch atıodu dj mic check olarak...

Attack_an_1218
17-03-2008, 20:41
Bence bu güne kadar en iyisi Romantizmaydı. Ondan iyisini görmedim. Ceza çok itici geliyor bana zaten cezayla sagoyu karşılaştırmak çok anlamsız. Biri pesimist rap yapıyor diğeri hardcore... elma mı armut mu diye sormak gibi bişey bu =) ama maalesef sago artık yolun sonuna geldi yani bu son veya sondan önceki albüm =( sago gidince Norm dinlemeyi düşünüyorum. Eksik etekle tanındı diye küfürbaz biliniyor ama aslında değiller çok ama çok güzel şarkıları var. Ayrıca çok genç bir grup =)

Sagopa Kajmer 4eva ... =)

Attack_an_1218
17-03-2008, 20:51
Cezayı savunuyorsunuz ama cezanın kendi mağzasında (pislick) ''F*** POP'' yazan t-shirt'ler varken, ceza popçularla düet yaptı ne iş ? bir dediği diğerini tutmuyor ''alaturka çeşmesi''nde ''mc lerin çenesini ben kırıcam'' gibi bişey diyordu ''ceza sahası''nda da ''ben bir mcyim'' diyor. Anlamadım yani kendi çenesinimi kıracak yoksa kendisine diss mi attı ?. Ayrıca Makina programında ki canlı performansı (ayben dahil ) çok gülünçtü bence. Ve sagonun anası babası ölmüşken, konserde sagoya an avrad saymak şerefsizlik değilde nedir? sagopa dava açınca o suçlu oluyor... Kısacası Ceza arkadaşların dediği gibi kendini bir hayli bozdu umarım toparlar...

imhotep
17-03-2008, 22:14
gölge haramileri 10 numara..:)

TarikS
17-03-2008, 22:33
sağol valla haberi yoktu bundan.. ipodumda tüm şarkıları olan bi şebnem ferah var bi sagopa.. rapte ceza'ya nazaran melankolik söylediği için çok seviyorum.. ceza'da da anlamlı sözleri olan şarkılar var ama sagopa'nın söyleyişini,müziklerini daha çok seviyorum.. dinledikten sonra nasıl olmuş yorumumu söylerim..tekrar teşekkürler..

kobeanil11
17-03-2008, 22:34
Cezayı savunuyorsunuz ama cezanın kendi mağzasında (pislick) ''F*** POP'' yazan t-shirt'ler varken, ceza popçularla düet yaptı ne iş ? bir dediği diğerini tutmuyor ''alaturka çeşmesi''nde ''mc lerin çenesini ben kırıcam'' gibi bişey diyordu ''ceza sahası''nda da ''ben bir mcyim'' diyor. Anlamadım yani kendi çenesinimi kıracak yoksa kendisine diss mi attı ?. Ayrıca Makina programında ki canlı performansı (ayben dahil ) çok gülünçtü bence. Ve sagonun anası babası ölmüşken, konserde sagoya an avrad saymak şerefsizlik değilde nedir? sagopa dava açınca o suçlu oluyor... Kısacası Ceza arkadaşların dediği gibi kendini bir hayli bozdu umarım toparlar...

ceza-popcu düetleri için benim için yeterli olan açıklamayı yaptım ben...:) bi ton projeden 3 tanesini gerçekleştirmek, ki dikkat edersek o şarkılardada ağır taraf cezaydı, orası da önemli değil gerçi, kendi görüşleri haricinde olan hiç bi projede yer almadı.. ceza ya çok dar pencereden bakmamak lazım...:) evet muhtemelen senin kadar iyi terimleri ve müziğin türünü bilmiyo olabilirim kabul ama, mc de kendi içinde çatıştığını düşünmüssün, sadece şarkıda geçen kelimelerde kalınmaması gerektiğini, ne denmek istendiği, nükteli anlatımları benden daha iyi anlayabilirsin heralde...:)
onun dışında beni kişilikleri ilgilendirmez... kendi aralarında yaşadıklarıda, kimin delikanlı olduğunu değil, kimin mantıklı bi tarafta yer alıp, kimin iyi olduğunu tartışıyoruz...eger işin o tarafıylada ilgilenicek olursak, sago nun zamanında cezanın karşısında titrediğini, onun cezanın ismi sayesinde birden bu kadar ön plana çıktığını da düşünelim.. nesnel olarak bakınca, ceza ben en iyiyim dediğinde karşısına kimse geçemiyosa bunu çok tartışmaya gerek yok... şampiyon için çok dert deildir diyosunuz ama:) araba örneğine dönecek olursak, evet bi çapulcu gelip size bulaşsa çok sallamazsınız ama, sizinle kıyaslanan biri gelip her defasında kafa tutarsa, yenebileceğinize eminseniz, çıkarsınız karşısına... en azından ben öyle yaparım... bunu yapmıycak kadar erdemli insanlarla fikir alışverişi yapıyosamda ne mutlu bana...:D

bu arada cezanın toplumsal görüşlerden, bireysele döndüğünü eleştiriyoruz eskiyle yeniyi kıyaslayınca ama, sago nun bireysellik dışında bişey yapmadığınıda düşünmek lazım bence... rap müziğin çıkış noktasının toplumsal problemlere haykırış mantığında olduğu bilgisine sahibimde...:) o yüzden sago ya arabesk tarzında ve fazla bireysel diyorum ben... gerçekten iyi işler çıkarıyo ama, ya bu adam neler yazıyo densin diye kelimeleri karıştırıyoda karıştırıyo, daldan dala atlıyo, komplexli bi davranış gibi geliyo bu bana...
bu arada ortak fikirde olduğumuz nokta cezanın tarzını bozduğu... yinede bu cezanın potansiyelde çok daha iyi olduğu fikrini deiştirmez...:D kendini underground ve battle lara verdi... ayrıca canlı dinlemek diyince bence ceza ve diğerleri diye ayırabiliriz bu kategoriyi, dinleyenler varsa...
yinede bütün fikirlere saygımv var, yanlış anlaşılmak istemem, kesinlikle kötü niyetle tartışmaya çalışmıyorum.. sertleşmesin de durup dururken...:)

Maxiboost
17-03-2008, 22:57
ceza kimlerle düet yapmıştı popculardan?

Serkan.S
17-03-2008, 23:01
Candan Erçetin.Tabi Candan Erçetin gibi bi insana f*** pop diyebiliyosanız.Bu pop mantı ayrı bence biraz hande yener demet akalın bölümü desek daha anlamlı.Candan Erçetin gibi biri b** yoluna gitmesin :)

Maxiboost
17-03-2008, 23:05
demet aklınla fln düet mi yaptı ceza :D

kobeanil11
17-03-2008, 23:06
eywallah serkan, demek istediğim buydu abi... sezen de var tabi.. ha bide burcu güneş var... bu biraz sırıtıyo yine diğerlerine göre, ama ''popcu'' mantığı tam olarak serkanın dediği gibi...

demet aklınla fln düet mi yaptı ceza :D
yok artık kobe bryant abi...:D:D

Maxiboost
17-03-2008, 23:42
ahaha kimlerle yaptı işte popçu demiş arkadaşta merak ettim :D

DaRkNeSs-
18-03-2008, 03:21
candan erçetin - bu şehir (çok severm tam istanbulu aNlatıo bence)
burcu güneş - sahil
Sezen Aksu - adını unuttum şarkının ???
bu 3üyle düet yaptı ki güzel de oldu bence.
ii hoşda rocco reklamını napçaz :D:D sago bile takıldı onlara ; rapi şaha kaldırmak adına siz ikiniz şeker yalayın diye :D:D

Maxiboost
18-03-2008, 04:04
ona ne? :D anlamam bu işi müzik yapıyorsun dünyayı kurtarmıyorsun, şunu ayıramıyorlar teklif gelirse yapacak tabi adam reklamı.

B!Rtan
18-03-2008, 14:37
ceza yıldız tilbe ilede düet yaptı.

B!Rtan
18-03-2008, 14:42
Karabiber duası
Baytar
Monotonluk maratonu
Bebegim öldü
Süper sperm (tesisatın canını okuyo :) )
Bunları arabada dinleyin tavsiye ederim ;)

-ER-
18-03-2008, 15:25
Arkadaşlar Sagopanın Tam anlamı ile tarzı bu denebilirmi nedir bu herifin tam olarak yaptığı iş :) ?

ahmetuygur
18-03-2008, 15:51
korsana karsıyım ama lınk veriyim isterseniz :) ben indirdim parcalar guzel

-ER-
18-03-2008, 15:52
Lİmewire Spec :D

ahmetuygur
18-03-2008, 15:53
yok limewire gerek yok :D 64 mb link war :D

TarikS
18-03-2008, 16:52
İndirdim dinledim güzelmiş.. Orijinali alınır bir albüm.. :)

kobeanil11
18-03-2008, 19:17
monotonluk maratonu ve kendim için süper şarkılar ya... bitiyorum...:)

Alper D.
18-03-2008, 19:21
bravo sagopa kajmer gene kendine yakışır bir albüm yapmış.şahsen banada gidip almak kalıyo.ben rap i sevmiyen bi insanım.genelde başımı ağrıtmıştır biraz uzun süreli dinlediğimde ceza olsun diğerleri olsun.ama sagopa bence mükemmel bi insan tüm sözlerini oturup kendi yazıyo.her daim dinlemekten zevk aldığım bi insan gece ve uzun yolda özellikle beni çok dinelndiriyo.tebrikler gerçekten...

Ramiz
18-03-2008, 19:35
Albüm çok güzel ben de en yakın zaman da orjinal cd'sini alacağım

kobeanil11
21-03-2008, 19:59
arkadaşlar bu tarz müzikle ilgilenen ilgilenmeyen herkesin dinlemesini tavsiye ediyorum...

ceza feat. sezen aksu-hayat bildiği gibi gelsin...

bence tarzın zirvesi...:)

ibrahim
01-04-2008, 20:18
sagapo kendini bitirdi artık tutmaz kimse dinlemiyor diyenlere son albüm tokat gibi geldi bu albümü herkesin dinlemesini isterim inanın çok iyi yerden yakalıyor insanı

Asil
01-04-2008, 20:43
Adam madem emek vermiş ve beğendirmiş kendini genel olarak. Ben de rap ten çok anlamama rağmen gidip Sagopa cd si alıcam yarın. Bakalım nasılmış... Bu arada nacizane tavsiyem; albümü indirmeyin, satın alın. En azından memleketimizin sanatçılarının albümlerini...

anıl turan
01-04-2008, 20:59
Arkadaşlar Sagopanın Tam anlamı ile tarzı bu denebilirmi nedir bu herifin tam olarak yaptığı iş :) ?

pek anlamam ama ilk defa bu albümünü dinledim çok farklı ve güzel özellikle nakaratlar dilime dolaşıyor =) araştırdım tarzı pesimist rapmiş...

bu arada ceza'yı da pek anlamam dinlemem... yanlız madem amerikan kültürüne küfrediyorsun, karşısın, neden amerikan müziği yapıyorsun (rap = rhytmic american poetry), amerikan arabasına binip klip çekip, yine amerikan arabasına binip amerikan şarkıcılar gibi lolipop yalayıp reklam çekiyorsun diye sorarlar adama... bu durum karşısında hell yeah derim başka bişi demem:D

ibrahim
01-04-2008, 21:24
rap ve hip hop tarzı sarkı söleyenler sürekli birbirlerine küfür ediyor laf atıyor ama bu adamda öle bişi görmedim kendi halinde sarkısını yapıyor bizlere güzel ve anlamlı sarkı sözleri sölüyor diğerlesi hep uyuşturucu ve kötülüklerden bahsediyor ama sanmıyorum iyi örnek olduklarınıhep laf başka bişi değil

Attack_an_1218
01-04-2008, 22:31
ceza-popcu düetleri için benim için yeterli olan açıklamayı yaptım ben...:) bi ton projeden 3 tanesini gerçekleştirmek, ki dikkat edersek o şarkılardada ağır taraf cezaydı, orası da önemli değil gerçi, kendi görüşleri haricinde olan hiç bi projede yer almadı.. ceza ya çok dar pencereden bakmamak lazım...:) evet muhtemelen senin kadar iyi terimleri ve müziğin türünü bilmiyo olabilirim kabul ama, mc de kendi içinde çatıştığını düşünmüssün, sadece şarkıda geçen kelimelerde kalınmaması gerektiğini, ne denmek istendiği, nükteli anlatımları benden daha iyi anlayabilirsin heralde...:)
onun dışında beni kişilikleri ilgilendirmez... kendi aralarında yaşadıklarıda, kimin delikanlı olduğunu değil, kimin mantıklı bi tarafta yer alıp, kimin iyi olduğunu tartışıyoruz...eger işin o tarafıylada ilgilenicek olursak, sago nun zamanında cezanın karşısında titrediğini, onun cezanın ismi sayesinde birden bu kadar ön plana çıktığını da düşünelim.. nesnel olarak bakınca, ceza ben en iyiyim dediğinde karşısına kimse geçemiyosa bunu çok tartışmaya gerek yok... şampiyon için çok dert deildir diyosunuz ama:) araba örneğine dönecek olursak, evet bi çapulcu gelip size bulaşsa çok sallamazsınız ama, sizinle kıyaslanan biri gelip her defasında kafa tutarsa, yenebileceğinize eminseniz, çıkarsınız karşısına... en azından ben öyle yaparım... bunu yapmıycak kadar erdemli insanlarla fikir alışverişi yapıyosamda ne mutlu bana...:D

bu arada cezanın toplumsal görüşlerden, bireysele döndüğünü eleştiriyoruz eskiyle yeniyi kıyaslayınca ama, sago nun bireysellik dışında bişey yapmadığınıda düşünmek lazım bence... rap müziğin çıkış noktasının toplumsal problemlere haykırış mantığında olduğu bilgisine sahibimde...:) o yüzden sago ya arabesk tarzında ve fazla bireysel diyorum ben... gerçekten iyi işler çıkarıyo ama, ya bu adam neler yazıyo densin diye kelimeleri karıştırıyoda karıştırıyo, daldan dala atlıyo, komplexli bi davranış gibi geliyo bu bana...
bu arada ortak fikirde olduğumuz nokta cezanın tarzını bozduğu... yinede bu cezanın potansiyelde çok daha iyi olduğu fikrini deiştirmez...:D kendini underground ve battle lara verdi... ayrıca canlı dinlemek diyince bence ceza ve diğerleri diye ayırabiliriz bu kategoriyi, dinleyenler varsa...
yinede bütün fikirlere saygımv var, yanlış anlaşılmak istemem, kesinlikle kötü niyetle tartışmaya çalışmıyorum.. sertleşmesin de durup dururken...:)

Doğru demişsin güzel demişsin ama bazı yerler var ki, düzeltmeden edemicem =) Diyorsun ki, sago ceza'nın karşısında tirtir titrerdi. Peki bunu sen nerden kesin olarak bilebiliyorsun ? yanlış anlama yalancı ya da ona benzer bir şey demiyorum sana ama bazı iftiralar vardır boyun eğlir bazıları vardır karşısında susmak olmaz. Ve sanırım sago'nun ceza karşısında titremesi oldukça büyük bir laf sago için =) İftira atmak kolaydır en başta ama devamını getirmek gerekir. Ceza sago'dan iyi diyip olayı bitiremez hiç kimse. Ve herkes bazen kendini en iyi zanneder olsa da olmasada yani ben en iyiyim demeklede olmuyor. İki tarafında kayda değer başarıları var bunu tartışmaya gerek yok zaten iki tarafından hayran kitlesinin büyüklüğünden bu oldukça belli. Tarzına gelecek olursa Sagopa Kajmer pesimist rap yapıyor. Yani arabesk ve bireysel değil. Şarkıların hepsinin topluma bir şeyler ima etmesi zorla değil elbette ama Sago'nun şarkılarının çoğunda eğer dikkatlice dinlersen şarkının içinde kendini bulursun. Sanki adam seni ve ya senin hayatını anlatıyormuş gibi gelir =). Aynı şey cezanın şarkılarında da oluyor fakat, ben kendimi daha çok sagonun şarkılarında buluyorum. Bu ceza-sagopa rekabetinin tartışmaları sayfalarca sürer o yüzden uzatmaya gerek yok bence. İki tarafda güçlü, iki tarafda oldukça yetenekli. Kimisinin kulağına ceza kimisine sago hoş gelir onu dinler kimisi ikisinide dinler kimisi hiçbirini dinlemez zorla değil ya :D Herkesin bir zevki var cezanında dediği gibi. Ve her fikirede tahammlüm vardır ama bu fikirler karşı tarafı yıpratıp iftiraya doğru dönüşünce inanın çok kızıyorum =)

Saygılarımla...

tunbullah
02-04-2008, 10:02
bendee sagoculardanımm butunn sarkılarınıı bılırımm bıu cogunuu ezbere:) onu dınledıkten sonra ceza zevk vermıyoo bu albumde cok gusel olmus beyaban favorımm....

tunbullah
02-04-2008, 10:12
sagopanin adam gibi şarkısı çok az alakasız cümlelerde daldan dala atlıyor vs sadece müzik olarak hoşuma gidiyor ceza bence çok daha iyi gerçi nefret zamanlarına göre oldukça değişti ama çok daha güzel sözlü şarkılar yapabiliyor bence

hic yakıstıramadımm hasancımm sen demekki ıyı dınlememişsin ben sana butun gusel sarkılarının buluştugu bı cd verıymm dınle:):):D

u7kara
17-02-2020, 20:54
elinde limited cd'si olan var mı :D

gokhankenar
17-02-2020, 23:26
Çok hortlatılan konu gördüm de 12 yıl aradan sonra hortlatılanı ilk kez görüyorum :hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Seven7
18-02-2020, 00:27
Sagopa 2008'de söylediği şarkılarını unutmuştur, böyle hort olmaz olsun.