PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KGS cezası ?

Yasin Y.
15-09-2012, 23:34
Bu akşam köprüden geçerken kgsyi arabada bir yere düşürdüm sırada bana gelene kadar bulamadım.

Polis bekleme trafiği tıkıyorsun diyince bende cezamı yiyim dedim oda "ceza meza yok devam et" diye birşeyler geveledi bende kaçak geçmek zorunda kaldım.

Şimdi ceza yemişmi olduk :) 1 gün içerisinde ödenirse geçiş ücreti kadar ödeme yapılıyor diye duydum. Yada dediği gibi "ceza meza yok" mu :) Nedir tam bilgisi olan varmı.

Selman
15-09-2012, 23:37
Bende geçen hafta geçtim kartta para kalmamıştı. 7 gün içinde ogs alırsan ceza yemezsin dediler. Gittim ogs aldım içinden bir geçiş kadar para kesdi o kadar:)

11 katı cezası var bildiğim kadarıyla.

RSBurak
15-09-2012, 23:51
konu açılmışken kgs leri atıyormuyuz çöpe :) hgs diye bir şey çıkmış yarın o geçerli olcakmış

GokhanRS
16-09-2012, 00:03
içinde para varsa atmıyorsun kullanılıyor. 1 yıl dolunca tamamen iptal olup hgsye geçilcek.

Yasin Y.
16-09-2012, 00:47
Çok sık köprüden geçen birisi değilim Ogs biraz uzak bana.
Ceza geçsin diye Ogs almakda yine aynı hesaba geliyor sanırım, 60 liramı ne Ogs.

Polisin "o cezalar iptal olucak zaten geç kardeşim bekleme" demesi kafamı bulandırdı. Köprü bakımlarıyla alakalı birşey değil herhalde. En iyisi şubeye sormak sanırım.

leader_T
16-09-2012, 02:00
KGM'den detaylı bilgi alabilirsin bu konu ile ilgili. Benim bildiğim 10 içersinde ogs@kgm.gov.tr'ye mail atıp aracının plakasını veriyorsun kgs olduğunu belirtiyorsun onlarda sana yardımcı oluyorlar.

snan1910
16-09-2012, 09:21
içinde para varsa atmıyorsun kullanılıyor. 1 yıl dolunca tamamen iptal olup hgsye geçilcek.

ayrıca para yukleyebilcezmi peki?

Blackbird
16-09-2012, 10:01
KGM 444 11 17 ara onlar seni yönlendirecek, 7 gün içersinde halledersen sadece geçiş parasını ödersin.

OGS almak şart değil KGS yi araç plakasına tanımlayınca oluyor.

bLackModeL
16-09-2012, 10:03
bende gectım bı tırın arkasında gece kapalıydı kgs dolumu tıra otttu bana otmedı yaklasık 2 ayı gectı ceza felan gelmedı

Blackbird
16-09-2012, 10:03
..........

FAGE12
16-09-2012, 10:05
109 lıra gıbı bır ucret artı gecıs ucretı gelıyor ceza makbuzunda .

fatihcakin
16-09-2012, 10:13
70 Küsür tl ödemiştim galiba öyle hatırlıyorum kaçak geçtik,

cihan
16-09-2012, 11:19
yau arkadaşlar, bu shell kgs kart var ya, bu kartın içindeki para da diğer kgsler gibi hgsye aktarılabiliyor mu, ptt şubelerinde?

edit: shell mh. arandı soruldu, aktarım gibi birşey söz konusu değil. shell kgsler ocağa kadar bitirilmesi lazım.

Yasin Y.
16-09-2012, 12:54
KGM 444 11 17 ara onlar seni yönlendirecek, 7 gün içersinde halledersen sadece geçiş parasını ödersin.

Çok teşekkürler hocam aradım sordum, plakanın tanımlı olduğu KGS hesabından çekmişler herhangi bir ceza yansıtılmıycak dedi. :)

_FaRuK_
16-09-2012, 12:57
2 gundur ogs ıle gecıs yapıyorum ama sanırım okumuyor hep ceza gosterıyor aracın ustune kayıtlı ogs sıkıntı olurmu acaba bılgısı olan

darkmoon
16-09-2012, 12:59
aynısı bendede var iki gündür ogs ile geçiyorum ceza yazıyor sistemlerinde genel bir arızamı var nedir

Maxi
16-09-2012, 13:55
plakanız ogs veya kgs için tanımlıysa oradan düşülecektir, sorun çıkmaz

GokhanRS
16-09-2012, 14:00
ayrıca para yukleyebilcezmi peki?

emin değilim ama shellerde halâ kgs var galiba yükleniyor. kesin bilmemekle.

Frid
16-09-2012, 14:21
Kgs limit olmadıgından fse sen kacak geçtim 3,4 ay sonra eve ceza geldi 10 katı 40 kusurdu Babam postahaneden odemisti

by_vtec
16-09-2012, 21:21
gecen ay bende zorunlu gectım,10 gun sonra 55 lıra geldı..:D

JaSoN
16-09-2012, 23:30
Ben 1 seneden fazla oldu kaçak geçiş yaptım hala ceza gelmedi. Hatta arabayı sattım satışta da çıkmadı. Daha sonra şimdiki arabamla geçtim yine gelmeyince vergi dairesine gittim ödemeye. Ordaki memur çıkmaz o daha falan dedi almamak için elinden geleni yaptı diyebilirim :) Sonra geçti bilgisayarın başına baktı gerçekten de yoktu sistemde. Eski cezam vardı istersen öde dedi ben de sinirlendim ödemedim. Saçma sapan bir sistem ne yapacağımız belli değil...

darkmoon
17-09-2012, 02:35
benim satın aldığım bir araçda önceki sahibinin cezalı geçişleri bana geldi bana rücu etti daha doğrusu bende karayollarının merkezine gittim ikinci köprünün girişindeki bina anlattım böyle böyle dedim ordaki adam ruhsatımı aldı sanırım ruhsatın çıkış tarihine falan bakdı bilgisayara bir şeyler girdi tamam gidin sizlik bir şey yok bu aracın önceki sahibine rücu edicek dedi..
yani ben geçdim çıkmadı arabayıda sattım diye bir şey olmuyor aracı satsanızda aracın yeni sahibi başvurduğu an sizin zamanında ihlalli yapdığınız geçişler gene size rücu ediyor.

Agah
17-09-2012, 02:57
bgn bzm ogese okumadı yedik cezayı bakalım nolcak :(

silent furious
17-09-2012, 09:01

cumartesi bende kaçak geçmek zorunda kaldım kgs den plakaya tanımlı mı hatırlamıyorum kgs plaka ya tanımlı değilse telefondan tanımlıyorlar mı

Blackbird
17-09-2012, 16:34
cumartesi bende kaçak geçmek zorunda kaldım kgs den plakaya tanımlı mı hatırlamıyorum kgs plaka ya tanımlı değilse telefondan tanımlıyorlar mı

Bankaya gitmek gerekiyordu sanırım.

silent furious
17-09-2012, 20:20
Bankaya gitmek gerekiyordu sanırım.

kgs yerine hgs alsam kaçak geçiş ücretini düşer mi acaba ve her banka veriyor mu hgs

JaSoN
18-09-2012, 01:59
benim satın aldığım bir araçda önceki sahibinin cezalı geçişleri bana geldi bana rücu etti daha doğrusu bende karayollarının merkezine gittim ikinci köprünün girişindeki bina anlattım böyle böyle dedim ordaki adam ruhsatımı aldı sanırım ruhsatın çıkış tarihine falan bakdı bilgisayara bir şeyler girdi tamam gidin sizlik bir şey yok bu aracın önceki sahibine rücu edicek dedi..
yani ben geçdim çıkmadı arabayıda sattım diye bir şey olmuyor aracı satsanızda aracın yeni sahibi başvurduğu an sizin zamanında ihlalli yapdığınız geçişler gene size rücu ediyor.

Zaten ceza benim adıma kayıtlı sistemde hala ama ödemedim.

officer
18-09-2012, 08:28
Bu akşam köprüden geçerken kgsyi arabada bir yere düşürdüm sırada bana gelene kadar bulamadım.

Polis bekleme trafiği tıkıyorsun diyince bende cezamı yiyim dedim oda "ceza meza yok devam et" diye birşeyler geveledi bende kaçak geçmek zorunda kaldım.

Şimdi ceza yemişmi olduk :) 1 gün içerisinde ödenirse geçiş ücreti kadar ödeme yapılıyor diye duydum. Yada dediği gibi "ceza meza yok" mu :) Nedir tam bilgisi olan varmı.

KGS de kart okutmadan bariyer açılmıyor ki ?? :beuj: :icon_wack

RSBurak
18-09-2012, 09:48
benim kgs kartında para var ben bu parayı hgs ye aktarabiliyormuyum veya banka karttaki parayı hesaba geri yatırsın bu mümkünmü ?