PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Köprüden Motorla Kaçak Geçiş

karaşimşek
16-09-2012, 13:49
Merhaba beyler bu forumun üyesi olan bir arkadaşım bugün motorla köprüden kaçak geçiş yapmış. İlk gün bu ceza ödenirse kaç TL'ye gelir diye merak ediyor. Bilgilendirirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Not: Yanlış yere açtıysam özür dilerim

Maxi
16-09-2012, 13:53
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (http://uygulama.kgm.gov.tr/ihlal/Sayfalar/ihlal.aspx)

Ken_Block
16-09-2012, 13:54
Üyelerimiz - TechTurkey Forum (http://www.techturkey.com/forum/uyelerimiz/)

ilk olarak buraya bşr bakın isterseniz..

Kadyr
16-09-2012, 14:17
Kacak gecis yapan plaka kapatan motoruculari sikayet ediyorumm

fatiii
16-09-2012, 14:19
Kacak gecis yapan plaka kapatan motoruculari sikayet ediyorumm

Meraktan soruyorum benimde motorum var bendede plaka yok plakasi olmiyan bi motoru nasil sikayet ediyorsun?

Schumi
16-09-2012, 21:16
Meraktan soruyorum benimde motorum var bendede plaka yok plakasi olmiyan bi motoru nasil sikayet ediyorsun?

Sanırım tam geçiş yaparken elindeki birşey ile arkasındaki plakayı geçici olarak kapatan motorları ileride plakalarını alarak şikayet ediyordur. :D

FAGE12
16-09-2012, 21:19
Meraktan soruyorum benimde motorum var bendede plaka yok plakasi olmiyan bi motoru nasil sikayet ediyorsun? :hahaha: :hahaha: cok ıyı ;)

Eray Yümsel
16-09-2012, 21:20
ben hiç yazmıyım bu konuya :D

Quantum
16-09-2012, 21:21
Ücreti ile geçenleri eşşek yerine koyup bilerek plakasını kapatıp gişelerden geçen her türlü taşıtlara en derin(!) sevgilerimi sunuyorum

ChtArdARSL
16-09-2012, 22:03
Ücreti ile geçenleri eşşek yerine koyup bilerek plakasını kapatıp gişelerden geçen her türlü taşıtlara en derin(!) sevgilerimi sunuyorum

Ben yaklasık 4 senedır motor kullnıyorum hıc bır zaman para vermedım vermemde!butun herseyımızın aynı olmasına karsı yeterınce ztn fazla fazla verıyorum.

hem trafık yapmıyorum
hem yer ısgal etmıyorum
hem cevreyı kırletmıyorum fazlasıyla
hem vergımı oduyorum
hem benzımı alıyorum..

Motorlara tamamen boyle faıs bır ucret alınması yanlıs bır karardır kendı acımdan arabalarımın hepsıde kullanıyorum normal ucret 4.75 tl motor 4.20 Tl yap 2 tl motoru kımse kacak gecmesın bende dahıl..

Quantum
16-09-2012, 22:10
tamam o zaman sana da sevgilerimi sunmuş oldum hayırlı olsun

ChtArdARSL
16-09-2012, 22:11
tamam o zaman sana da sevgilerimi sunmuş oldum hayırlı olsun

benımde sewgılerımı sundugum okdr cok sey warkı onlarda ınsallah hayırlı olur

kelalper
16-09-2012, 22:17
Allah aşkına neden kızıosunuz ödemeden geçenlere. Köprülerin bilmem kaç sene önce çoktan bedelsiz olması gerekirken dünyanın parasını ödeyip geçiyoruz. Köprüler yapılırken söyledikleri köprüleri ücretli yapıyoruz ama parasını çıkardığı zaman ücretsiz olacak. Eee hangi iktidar kaldırabildi ücreti hiç biri. Yasal mı para almaları hayır. Devlet sana en azındabir adet ücretsiz dolaşım hakkı tanımak zorunda bu anayasada var. Eee bedava ne var kullanabildiğin hiçbişey. O yüzden istedikleri gibi ücretsiz geçsinler ben geçemiyorum onlar geçsinler.

Eworen
16-09-2012, 22:23
Haydi smart kullananlarin hepsini kacak gecmeye cagiriyorum :)
Yer kaplamiyor!! az benzin harciyor!! Trafik yapmiyor !!

:)

Hic bir siniftaki arac sahibinin gecis ucretinden memnun oldugunu vede fikrimce olacagini sanmiyorum her siniftaki gecis ucreti cok ciddi seviyede fahis fiyattadir

Ama hic bir sey hic bir neden kacak gecmenin bahanesi olamaz
Nerdeyse her gun gecia ucretini veren normal bir vatandas olarak kendimi birden salak hissettim..

Hata bende mi acaba yoksa bende plaka mi kapatsam acaba ...

Eray Yümsel
16-09-2012, 22:25
köprüye para verenler salak değil ama vermeyip geçenlerde oç değil küfür etmeyin yani yapabiliyosanız sizde yapın yoksa susun dalganıza bakın dalganız büyüsün :D

Seven7
16-09-2012, 22:45
Herkes kendine göre haklı tabi ama şu da bir gerçek ki ben köprüden geçişte o kadar para bayılırken kaçak geçenlerin hepsi benim hakkıma giriyor mu? Giriyor. Ve ben bunlara hakkımı helal ediyor muyum? Hayır. 'Şehit'lerin bile bu haktan sorgusu varken, gerisini konuşmaya gerek yok.

ChtArdARSL
16-09-2012, 22:48
Haydi smart kullananlarin hepsini kacak gecmeye cagiriyorum :)
Yer kaplamiyor!! az benzin harciyor!! Trafik yapmiyor !!

:)

Hic bir siniftaki arac sahibinin gecis ucretinden memnun oldugunu vede fikrimce olacagini sanmiyorum her siniftaki gecis ucreti cok ciddi seviyede fahis fiyattadir

Ama hic bir sey hic bir neden kacak gecmenin bahanesi olamaz
Nerdeyse her gun gecia ucretini veren normal bir vatandas olarak kendimi birden salak hissettim..

Hata bende mi acaba yoksa bende plaka mi kapatsam acaba ...

Gel bakalım 1 smart sıgdı yere kac vespa sıgdırıcam,kza anınında trafık anında kac tanesmart yada motor gordunde boy yazıyorsun? Herhalde kopruden 1 kere gectın bakım sırasında yada emnıyet kullndın :) :) mantıklı dusunde yaz aksını ıkna et..

Benım mantıgıma bu gelıyor ve bunu yapıyorum aksıne ıkna edıyorsan benı ucretlı gecır yada yaptır 2 tl..

Aynen Alper abı bırde o nokta war onuda dusunursek ztn kerızz hepımızız..

fatiii
16-09-2012, 22:52
millet boşa yazıyor o kadar hak hukuk konusup yazanlardan birinde motor varmı?yok

bence buraya onları yazabilecek kişi hem motoru olup hemde hergün para vererek geçen kişidir onun dışındakiler boşa maval okur nie?çünkü kendinde motor yok seve seve para verip geçecek..he varsa motorunuz yazın lafım yok

ChtArdARSL
16-09-2012, 22:53
Hak mevzusu nedır ya sen beklerken sıranamı gırmısım? Emnıyetmı kulnnmısım? Hakkını gaspbetmısım? Hangı haktan bahsedıyorsun onu soyle hele bende bıleyım motorsıkletımle para vermıyorum aksı duruma kdr vermıycemde..

Mert83
16-09-2012, 22:58
Açıkcası motosikletlere köprü gecişlerinin bedava olmasından yanayım. Nedeni ise ağırlığı olsun boyutları olsun arabalardan çok daha az yer kaplamaları olsun (genel olarak) bence hak ediyorlar.
Genel olarakta köprü geçişlerinin ücretsiz olması gerekirken maalesef para hırsı yüzündende böyle bir şey pek mümkün değil tabi.
(Not: motosiklet sahibi değilim)

ChtArdARSL
16-09-2012, 22:58
millet boşa yazıyor o kadar hak hukuk konusup yazanlardan birinde motor varmı?yok

bence buraya onları yazabilecek kişi hem motoru olup hemde hergün para vererek geçen kişidir onun dışındakiler boşa maval okur nie?çünkü kendinde motor yok seve seve para verip geçecek..he varsa motorunuz yazın lafım yok

Verende vermeynede saygı duyarım ama mılyarlarım olsa motosıkletımle para vermem. butun arablarda ogs war hıcte kacak gemıyorum ama motorla vermek benm mantıgım almıyor..

Eworen
16-09-2012, 23:03
Evet bizde mantik yok kusura bakma bayiliyoruz her gun .öt kadar kopruye o kadar para vermeye hatta bazen dilekce yaziyoruz neden 10 tl degil diye

Bu gecis ucretini odemek veya odemek sizin elinizde benim gorevim degil yaptirim uygulamak kendi karariniz
Ama kdv yi fazla bulupta vergi kaciranlara bisey demeyin yapabiliyosaniz siz de yapin
Odenen stopajlari ssk ucretleri fazla bulupta kacak isci calistiranlara sizi ssk yapmayanlara kizmayin yapabiliyosaniz sizde yapin
Otv yi fazla bulupta araclarda fatura sahtecilgi yapanlara kizmayin sizde yapin yapabiliyorsaniz
Elektrik su gibi ucretleri fazla bulupta kacak kullananlara niye kiziyorsuniz niye onlarin parasini siz oduyorsunuz sizde kacak kullanin yapabilirseniz
Benzin i asiri pahali bulup kacak mazot falan kullananlara niye kiziyorsunuz sizde

Noldu sizin sistem cok mantikli degilmi
Bizde mantik yok zaten Bakmayin bize
Kacak gecin kacak elektrik kullanin biz oderiz nasilsa dolayli olarak

ChtArdARSL
16-09-2012, 23:12
Evet bizde mantik yok kusura bakma bayiliyoruz her gun .öt kadar kopruye o kadar para vermeye hatta bazen dilekce yaziyoruz neden 10 tl degil diye

Bu gecis ucretini odemek veya odemek sizin elinizde benim gorevim degil yaptirim uygulamak kendi karariniz
Ama kdv yi fazla bulupta vergi kaciranlara bisey demeyin yapabiliyosaniz siz de yapin
Odenen stopajlari ssk ucretleri fazla bulupta kacak isci calistiranlara sizi ssk yapmayanlara kizmayin yapabiliyosaniz sizde yapin
Otv yi fazla bulupta araclarda fatura sahtecilgi yapanlara kizmayin sizde yapin yapabiliyorsaniz
Elektrik su gibi ucretleri fazla bulupta kacak kullananlara niye kiziyorsuniz niye onlarin parasini siz oduyorsunuz sizde kacak kullanin yapabilirseniz
Benzin i asiri pahali bulup kacak mazot falan kullananlara niye kiziyorsunuz sizde

Noldu sizin sistem cok mantikli degilmi
Bizde mantik yok zaten Bakmayin bize
Kacak gecin kacak elektrik kullanin biz oderiz nasilsa dolayli olarak

Benım o sıstemdlerden sıkayetımın oldugunu nerden cıkarttın? Onları bana mantıklaı gelmedıgı? Sana dıyorumkı nasıl 18 yasındakı ıscı ıle 16 yasındakı ıscı arasında ssk-maas-yemek farkları warsa bırı 800 brtu bırı 600 brutse bu yaptırımın kopru gecıslerınde olmasının mantıgını soyluyorum sna ınsan emegınde karısılıgı bu kdrda koprudede boyle olmasının taraftayım orantının..
Boyut,kılo,enerjı,emısyon aklına gelebıcek her teknık detay arasında otobılde hıc sayılmıycak farklar mecvur en basıtı 1 avm otoparkında 1 araba yerıne en rahat 6 tane motor max 8 motor sıgar bak coguna motorlara ucretsızdır..

Eworen
16-09-2012, 23:21
Eminimki motorlardan ayni ucret alinmasinin dogru oldugunu kimse dusunmuyordur bende dahil
Evet tabikide daha ucuz olmali
Ama,
Anlatamiyoruzki kimse memnun degil tir soforude ben sizin 3 katiniz yer kapliyorum ben niye 10 kattan fazla ucret oduyorum desin kacak gecsin
Hakkimidir..

Yok bahanesi yok..

Anu
16-09-2012, 23:36
İstanbul da yaşamak gerçekten dert. Aynı şehirde karşıya geçmek için para öde. Dönüşte öde. Trafiğe gir saatlerce çıkama. Park yeri bulmak ayrı bir dert. Toplu taşıma felaket. İti kopuğu en fazla yine orda. Allah hepinize kolaylık versin, ben 1 hafta tatile geldim dayanamadım sizler nasıl dayanıyorsunuz.

snan1910
17-09-2012, 00:00
4,5tl ye köprüden geçiş gerçekten komik.her gun servet kazanıyordur o köprü.
günü birlik kuzenimi üniversiteye kayıta gittim bu nedir arkadaş sol ayağım felç oldu
gps e yazıyorum 6km diyo 1saatte gidiyorum
yaşanmaz ıstanbulda değişik biyer ankaranın gözünü seviyim bi ucundan diger ucuna ayaşdan kayaşa gidersin 1 saatte :)

Kadyr
23-09-2012, 18:40
Adam harfleri kapatmisti bende sayilari soyledim guzergahi soyleidm sikayet ettim.
Olabilir pahali gelebilir motor icin bunun icin bildirim yapin bisiler yapin daha ucuz olsun diye ama ben para veriyoken o kacak gecmesi benim enayi yerine konmam hosuma gitmiyor.

Quantum
23-09-2012, 18:48
Motorlulara trafikten elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım ancak;
Köprüden geçmeyi bedava iste,
Emniyet şeridini motosiklet şeridi olarak algıla,
Şeritte gitmek yerine şerit çizgileri üzerinde git,
Ondan sonra ben taşıtım nerde benim haklarım de..

Yok öyle bir dünya..

Köprü ücretleri fazla geliyorsa, olayı nalıncı keseri gibi kendinize yontmak yerine herkes için bir şeyler yapmaya çalışın..