PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Açıköğretimde bölüm tercihi yardım ?

Murat Özcan
18-09-2012, 02:26
Arkadaşlar bu yıl 2 yıllık myo işletme bölümünden mezun olan bir arkadaşım var adam okulu 3 yılda ite kaka bitirdi,şimdi açıköğretime yazılcak ve okulunu 4 yıla tamamlamak istiyor,yalnız şöyle bir sorun var adam hangi bölüm kolaysa onu tercih edeyim diyor :D gidebileceği 5 6 tane bölüm varmış sanırım bunlar,İŞLETME,MUHASEBE,MALİYE,BÜRO YÖNETİMİ,DIŞ TİCARET,İKTİSAT mış dediğne göre gene yanlışım varsa düzeltin,aramızda açıköğretimde okuyan bir çok arkadaş var kolay demiyim ama hangi bölümde zorlanmaz bu adam yardımlarınızı esirgemeyin saygılar :)

FB10ur
18-09-2012, 05:56
Kardeşim; bu yazdığın bölümler içerisin'de sanırım en kolayı büro yönetimi olur,dış ticaret okuyan arkadaşlarım var zor olduğunu söylüyolar..

Şöyle birşey yapabilir kendi tercihi tabiki ben fotoğrafçılık okumasını önerebilirim,derslerine baksın hem kasıcak çok fazla dersi yok merak sararsa foto olayına gerisi gelir zaten....

pureal
18-09-2012, 07:58
İŞLETME,MUHASEBE,MALİYE,BÜRO YÖNETİMİ,DIŞ TİCARET,İKTİSAT den büro yönetimini tavsiye ederim..

İşletme son yazacağın bölüm olsun :)
Bitirme notum 83,5 ama zorlandım açıkçası ;)

atituti
18-09-2012, 09:07
ben sadece 2 bölüme geçiş yapılıyo diye biliyorum , işletme ve iktisat.sistem değişikliği sırasında bu olayıda değiştirmedilerse kesinlikle işletmeyi seçsin.

ProdriveSTI
18-09-2012, 09:34
Bilmedigin ve aof'de yeni acilan bolumleri yazmamalisin.

Isletme,kamu,maliye,iktisat bolumlerinden birini yaz kafan rahat olsun.

sagi
18-09-2012, 10:11
kanka bende açıktan okuyacam ve işletme seçicem istersen onuda öner bi :D

Emre Akçay
18-09-2012, 10:24
Aralarında en zoru muhasebedir. Her dersi alırsın. Ben şahsen 2 senede dereceyle mezun oldum ama hayatımın 2 senesini çıldırmak üzere geçirdim. Şimdi işletmedeyim. O daha kolay ama yine zorluk çekiyorsun biraz. Maliye-İktisat bu bölümler bağlantılı zaten birbiriyle. Aralarında yine en kolayı Büro Yönetimidir kanka. Tercihi o olsun. Gerçi hoş çalışmazsa onu da geçemez. :)

mertrs
18-09-2012, 11:29
Bende bu sene kayıt yapıcam, bir kaç kişiyle konuştum sonuç olarak işletmede karar kıldım :) Bizim kayıtlar 1-19 ekim'deydi dimi :)

darkred
18-09-2012, 11:57
İktisat ve maliye zordur muhasebeden anlamıyorsa eğer oda zor gelir bence en kolay bölüm işletme...

Murat Özcan
18-09-2012, 17:31
Kardeşim; bu yazdığın bölümler içerisin'de sanırım en kolayı büro yönetimi olur,dış ticaret okuyan arkadaşlarım var zor olduğunu söylüyolar..

Şöyle birşey yapabilir kendi tercihi tabiki ben fotoğrafçılık okumasını önerebilirim,derslerine baksın hem kasıcak çok fazla dersi yok merak sararsa foto olayına gerisi gelir zaten....

İŞLETME,MUHASEBE,MALİYE,BÜRO YÖNETİMİ,DIŞ TİCARET,İKTİSAT den büro yönetimini tavsiye ederim..

İşletme son yazacağın bölüm olsun :)
Bitirme notum 83,5 ama zorlandım açıkçası ;)

ben sadece 2 bölüme geçiş yapılıyo diye biliyorum , işletme ve iktisat.sistem değişikliği sırasında bu olayıda değiştirmedilerse kesinlikle işletmeyi seçsin.

Bilmedigin ve aof'de yeni acilan bolumleri yazmamalisin.

Isletme,kamu,maliye,iktisat bolumlerinden birini yaz kafan rahat olsun.

kanka bende açıktan okuyacam ve işletme seçicem istersen onuda öner bi :D

Aralarında en zoru muhasebedir. Her dersi alırsın. Ben şahsen 2 senede dereceyle mezun oldum ama hayatımın 2 senesini çıldırmak üzere geçirdim. Şimdi işletmedeyim. O daha kolay ama yine zorluk çekiyorsun biraz. Maliye-İktisat bu bölümler bağlantılı zaten birbiriyle. Aralarında yine en kolayı Büro Yönetimidir kanka. Tercihi o olsun. Gerçi hoş çalışmazsa onu da geçemez. :)

Bende bu sene kayıt yapıcam, bir kaç kişiyle konuştum sonuç olarak işletmede karar kıldım :) Bizim kayıtlar 1-19 ekim'deydi dimi :)

İktisat ve maliye zordur muhasebeden anlamıyorsa eğer oda zor gelir bence en kolay bölüm işletme...

Şimdi arkadaşlar tercih edebileceği bölümleri bugün sorucaktı kendisi bana listeyi getirsin ben burdan paylaşıcam daha net bir şekilde sizinle,

Benimde bildiğim 4 yıla tamamlamak için bu saydığımız bölümler dışında bölüm yok,fotoculuk hiç duymamıştım listeye bakarım bende varmı diye onunla ilgili hiç bilgimiz yok,

Evet kayıtlar 1,19 ekim arası olucakmış hocam,benimde ona soylediğim işletme veya büro yönetimi sonuç olarak ikisinide okursan 4 yıllık mezun olabiliyorsun ama tabiki çalışması lazım bedavadan olmıycak bu iş :)

Bu arada büro yönetiminin dersleri dahamı kolay hani sayısal falan az sanırım sözel mi var beyler ?

Bakalım başa tavsiyesi olan arkadaşlar varsa söylesinler bizde ona göre hareket edelim saygılar

Kutluhan
18-09-2012, 17:39
ben iktisat okuyorum son sınıfa geldik bu sene bende aöf kayıt yaptırıcam muhasebe seçmeye niyetim var.
işletme kolaydır kafa rahat yalandan biraz not toplasa yeter bence

Murat Özcan
18-09-2012, 17:46
ben iktisat okuyorum son sınıfa geldik bu sene bende aöf kayıt yaptırıcam muhasebe seçmeye niyetim var.
işletme kolaydır kafa rahat yalandan biraz not toplasa yeter bence

Anlıyorum hocam,muhasebe çok zormuş dediklerine göre söyliyim bakalım herkes işletmeyle büro yönetimi diyor ama deniycez artık birini :)

Emre Akçay
18-09-2012, 19:48
Olum muhasebe hakketen zor ben okudum la :D

Murat Özcan
19-09-2012, 01:22
Olum muhasebe hakketen zor ben okudum la :D

Bakalım yarın liste gelicek elime hangi bölümler oldugunu paylasıcam burda

Murat Özcan
19-09-2012, 11:18
Güncelll...

Murat Özcan
02-10-2012, 01:08
Güncel beyler seçebileceğimiz bölümler bunlar ve kayıtlar bugun itibariyle başladı; İŞLETME,KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ,İKTİSAT,MALİYE,ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTİRİYEL İLİŞKİLER,ULUSLARARASI İLİŞKİLER,KAMU YÖNETİMİ sizce hangisi kolay

Murat Özcan
02-10-2012, 12:31
yokmu kimsenin fikri ?

Murat Özcan
03-10-2012, 12:12
güncel bilgisi olan

Murat Özcan
06-10-2012, 14:03
güncelllll yokmu bılgısı olan